Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ανασφάλεια

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Enikos

# 21 στις 3/12/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 28.865
'Aρεσαν+: 0%

Καταπελτης και το εφετειο...

Αρέσει στα μέλη giorgos170, seychelles

Hellboy_

# 22 στις 3/12/2021
author
Ανδρας / 34 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Εύοσμος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 173

Φιλε μου καλησπερα!Δυστυχως τα πραγματα ειναι λιγο δυσκολα να ξερεις...απο την στιγμη που υπαρχει αποσταση δεν μπορεις να το ελεγξεις και καλυτερα να μην το κανεις!Απλα μην δενεσαι αλλο ειναι μικρη η κοπελα και καποια στιγμη θα θελει να γνωρισει κοσμο οπως ειναι το λογικο,να το εχεις στο μυαλο σου αυτο!

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από stratos1994

Ανασφάλεια

Καλησπερα . Είμαι 27 ετών κ εδώ και 1 χρόνο είμαι σε σχεση με μια κοπέλα που είναι 20 . Φοιτήτρια στη Θεσσαλονίκη. Εγώ επαρχία. Περάσαμε κάποιες δυσκολες στιγμές αλλά υπάρχει αγάπη και ειμαστε καλα μαζί και προσπαθούμε πολυ . Το προβλημα μου είναι πως η κοπέλα μου δεν είναι αρκετά καχύποπτη γενικά κ δε δίνει σημασία σε αρκετές λεπτομέρειες που ίσως την φέρουν σε άβολη θέση. Πχ φίλες της να της κάνουν πασα γνωστό τους κλπ. Πρόσφατα αγόρι φίλη της προσπαθουσε ν τη φέρει κοντά με φίλου του. Η κοπέλα μου απλά είναι αρκετά ευγενική όχι τόσο δυναμική και δεν ξέρει πως ν βάλει τα όρια της, αυτό που με προβληματίζει ιδιαίτερα είναι λίγο η ηλικία λίγο η άγνοια της λίγο τ ανεξερευνητο που τώρα ζει σα φοιτήτρια φοράμε μήπως την επηρεάσει ο κυκλος της κ σε μια συγκυρία γίνει καμια στραβή. . . Την εμπιστευομαι αλλά άθελά της μπορεί ν βρεθεί σε θεση που να μην υπάρχει γυρισμός... Πως να τ ελέγξω ολλ αυτό ;; 

vidar70

# 23 στις 3/12/2021
author
Ανδρας / 76 / Ελεύθερος
Αργεντινή
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 520

καλυτερα τι για μενα?

ποσως.. Για το  παλλικαρι προκειται. Διαβαζω παντως οι περισσοτερες πανω σε αυτο το υφος ειναι σαν το δικο σου. Δεν μου κανει εντυπωση φυσικα.

Mindthegap-

# 24 στις 3/12/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ιαπωνία
Απαντήσεις: 3.995

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από Broken_Guy

Όπως τα περιγράφει τουλάχιστον εδώ ο θεματοθέτης, η κοπέλα έχει παρέες που δεν σέβονται τη σχέση της, 

Ναι οι παρεες μπορει να μη τη σεβονται ...αλλα αυτο ειναι δικο τους θεμα...

Το να του τα λεει (αν το κανει)...δειχνει μια ανωριμοτητα...

20χρονη φοιτητρια στη θεσσαλονικη μονη...ειναι οτι πιο φυσιολογικο να τη φλερταρουν και να της προκυπτουν πασες...

Mindthegap-

# 25 στις 3/12/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ιαπωνία

Παράθεση:
Σχόλιο # 23 από vidar70

Διαβαζω παντως οι περισσοτερες πανω σε αυτο το υφος ειναι σαν το δικο σου. Δεν μου κανει εντυπωση φυσικα.

Ε και γιατι δεν γραφεις    τη δικη σου αποψη ...για να ξεχωρισει (ς)...;;;

Αρέσει στο μέλος alisida

sissy108

# 26 στις 4/12/2021
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 609
Τώρα κι εμείς από εδώ τι να πούμε σε κάποιον που έχει σχέση από απόσταση με μια κοπέλα 20 χρόνων..Που αυτός ζει σε επαρχία αυτή σε μεγάλη πόλη με πολλά ερεθισματα.. που και χωρίς την απόσταση και πάλι στα 20 οι κοπέλες δεν έχουν και την απόλυτη σταθερότητα στις σχέσεις τους.. εσύ έτσι όπως γράφεις μου κάνεις για μεγαλύτερος..δεν μπορώ να πιστέψω ότι ένας άντρας 27 χρόνων μπορεί να είναι τόσο κολλημένος και να σκέφτεται τόσο καχύποπτα..πιστεύω ότι το γεγονός ότι μένεις σε επαρχια παίζει κάποιο ρόλο σε όλο αυτό..μικρότερος κυκλος..λιγοτερες επιλογες...κουτσομπολιο...κλπ...ομως δεν θα σου βγει σε καλό να ξέρεις...χαλάρωσε λίγο..αν είναι να προχωρήσει θα προχωρήσει ότι και να κάνεις εσυ ...αλλιώς κοιτάμε για αλλά..και αν δεν προχωρήσει δεν θα φταίνε οι οποίοι άλλοι..κανένας δεν παρασύρεται αν δεν θέλει να παρασυρθεί..Γενικά εσύ μάλλον δεν καταλαβαίνεις ότι στην ουσία δεν μπορείς να ελέγξεις τιποτα...η κοπέλα ζει την ζωή της όπως βλέπεις..20 χρόνων είναι σε ωραία πόλη σπουδάζει...Πολυς κόσμος εκει...πολλοί φοιτητες.. λογικό το βρίσκω...μπορεί και να κατηγορεί κι αυτή τους άλλους γιατί μπορεί να αισθάνεται ενοχές..και να θέλει να περάσει καλά εκεί που είναι χωρίς να την κατακρίνεις..φρόντισε κι εσύ να κάνεις το ίδιο..μικρό παιδί είσαι αν δεν περασεις καλα τώρα πότε θα περάσεις?.μπορεί να έχεις λιγότερες επιλογές εκεί που ζεις αλλά εντάξει γινεται..και αν κρατήσει κράτησε..αν όχι δεν πειράζει .έτσι είναι οι σχέσεις από απόσταση..Παιρνεις το ρισκο...Επίσης σε αυτές τις περιπτώσεις πρέπει να υπάρχει και η προοπτική της κανονικής σχέσης χωρίς την απόσταση..εσείς το έχετε συζητήσει?για πόσο καιρό θα υπάρχει η απόσταση?

MiltosRNLI1930

# 27 στις 4/12/2021
author
Ανδρας / 61 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.430

Tελος

καλο ολα καλα ,για να μην γινει καμια ζημια !

Αρέσει στα μέλη vidar70, giorgos170 και σε ακόμα 2 μέλη.

Kristina_

# 28 στις 4/12/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Απαντήσεις: 2.558

Μου ειχε κανει τοσο κακη εντυπωση η τελευταια φραση που παραλειψα να σχολιασω το δευτερο σημαντικο προβλημα! Εχετε τεραστια διαφορα ηλικιας (το 1/3 της ηλικιας της,,,δλδ εκεινη ειχε ζησει μολις 1 χρονο ενηλικης ζωης και εσυ 8 οταν ξεκινησατε ) και ειστε και σε αλλη φαση ζωης,,,αραγε γιατι ειστε μαζι? Αν και οσο ειστε 

Καλα εκεινη δικαιολογειται λογω απειριας, εσυ γιατι σχετιστηκες με μια σχεδον ανηλικη?? Νομιζες θα ειναι πιο ευκολο να την ελεγξεις? Γιατι νοιωθεις αυτη την αναγκη? Οποτε οκ στο ιδιο σημειο επιστρεφουμε,,,αραοκ σωστα απαντησα (τοχα αγχος ολο το βραδυ λεμε )

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από Kristina_

Αμα η σχεση, ειδικα στις ηλικιες σας, χρειαζεται προσπαθεια τοτε κατι δεν παει καθολου καλα

Εισαι πολυ ελεγκτικος και δεν ειναι καθολου καλο για το καλο σου κανε σοβαρη προσπαθεια (εδω χρειαζεται!!!)να το αντιμετωπισεις και να το αλλαξεις, ζητα βοηθεια αν δεν μπορεις μονος σου

Και ασε το κοριτσι ησυχο!!! Θα κανει αυτο που θελει,,,ειναι ενηλικη δε χρειαζεται οτι τον ελεγχο σου ουτε τπτ

Αρέσει στα μέλη girl_aloud, seychelles

Inlove74

# 29 στις 4/12/2021
author
Ανδρας / 48 / Σε διάσταση
Ν. Αργολίδας / Ναύπλιο
Απαντήσεις: 10
Αγαπητέ Στρατό,Είσαι αρκετά αγχωμενος και μεταφέρεις το άγχος σου στο κορίτσι, με αποτέλεσμα να την αγχωνεις, να την απωθείς και να αυξάνεις τις πιθανότητες να γίνει η στραβή...που λεςΤο κορίτσι είναι 20 χρόνων, φοιτήτρια, όχι μαζί σου...οπότε έχεις και ο ίδιος καταλάβει ότι...η στραβή -όπως αναφερεις- είναι πλέον αρκετά πιθανή...Από την στιγμή που το έχεις εμπεδώσει αυτο( εμένα αυτή την εντύπωση μου δίνεις)...ψάχνεις να βρεις τρόπο να το δικαιολογήσεις...λέγοντας ότι την εμπιστεύεσαι...αλλά άθελά της,μπορεί να βρεθεί σε θέση που να μην υπάρχει γυρισμος...Αδερφε αμα γυρίσει ο τροχός θα γ... και ο φτωχος!Δεν μπορείς λεβέντη μου να το ελέγξεις,ούτε να την ελέγξεις(δεν έχεις και το δικαίωμα)...δεν υπάρχει τρόπος...εκτός και αν έχεις σκεφτεί να προσλάβεις καμια εταιρία security...να την φυλάειTake it or leave it

Inlove74

# 30 στις 4/12/2021
author
Ανδρας / 48 / Σε διάσταση
Ν. Αργολίδας / Ναύπλιο
Απαντήσεις: 10
Αγαπητέ Στρατό,Είσαι αρκετά αγχωμενος και μεταφέρεις το άγχος σου στο κορίτσι, με αποτέλεσμα να την απωθείς και να αυξάνεις τις πιθανότητες να γίνει...η "στραβή".Το κορίτσι είναι 20 χρόνων,φοιτητρια, δεν βρίσκεται μαζί σου...οπότε η "στραβή" αυξάνεται με γεωμετρική πρόοδο...κάτι το οποίο το έχεις συνειδητοποιήσει και χρησιμοποιείς εκφράσεις όπως "άθελά της" "καμία συγκυρία" για την στραβή...Λεβεντιά δεν μπορείς να το ελέγξεις, ούτε μπορείς να ελέγξεις το κορίτσι( δεν έχεις και το δικαίωμα βασικά)...εκτός και αν έχεις σκοπό να της στείλεις καμία εταιρία security...να την φυλαει...Αν γυρίσει ο τροχός θα...την ξέρεις την συνέχεια
Αρέσει στο μέλος giorgos170

NightWsh

# 31 στις 4/12/2021
author
Γυναίκα / 43 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Απαντήσεις: 289

Κάνε μας τη χάρη!

Θα βαλεις την κοπέλα στην γυάλα για να λύσεις εσύ τα θέματα σου;

Να σου υπενθυμίσω ότι οι άνθρωποι βγαίνουν έξω κάνουν παρέες ,κοινωνικοποιουνται.

Αν τώρα έχεις ανθρωποφοβια ή τον άνθρωποδιωχτη μπορείς να επισκεφτείς έναν ειδικό και να αφήσεις την σχέση σου να χάρη το νεαρό της ηλικίας της.

Όμως, αν νομίζεις ότι αυτά που κάνει σε φέρνουν σε δυσκολη στον κοινωνικό περίγυρο επειδή σε μειώνουν είναι άλλο θέμα.

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, girl_aloud και σε ακόμα 2 μέλη.

vidar70

# 32 στις 4/12/2021
author
Ανδρας / 76 / Ελεύθερος
Αργεντινή
Απαντήσεις: 520

εγραψα στην θεια αλυσιδα, δεν την διαβασες. Δεν γραφω απαντησεις για να ξεχωρισω δεν ειναι πασαρελα ιδεων εδω.

Παράθεση:
Σχόλιο # 25 από Mindthegap-

Ε και γιατι δεν γραφεις    τη δικη σου αποψη ...για να ξεχωρισει (ς)...;;;

Αρέσει στο μέλος giorgos170

Briar789

# 33 στις 4/12/2021
author
Γυναίκα / 37 / Παντρεμένη
Ν. Αργολίδας / Σκοτεινή
Απαντήσεις: 35

κοιταξε καταννοω οτι ζηλευεις και οτι προφανως και δεν θελεις να χασεις την κοπελα, αρχικα να σου θυμισω πωςς για να τα εφτιαξε μαζι σου προφανως και δεν ψαχνεται εκτος και αν εσυ δεν εισαι ικανοποιημενος απο την σχεση σας και αποκρυβεις καποιες αλλες συμπεριφορες της, εαν κατι τετοιο δεν ισχυει και θεωρεις οτι η κοπελα ειναι συνετη δεν χρειαζεται να αμφιβαλλεις, η ζηλεια μπορει να καταστρεψει τα παντα σε μια μερα, συζητησε ανοιχτα μαζι της για καποιες αμφιβολιες σου χωρις να κανεις ενα θεμα ρωτα στην πλακα π.χ αν ειναι ελευθερα τα παιδια και πεστης στην πλακα εσυ εχεις ομως αγορι, φερσου εξυπνα βρε καλε μου, μην φανεις και κανενας σαικοοο , πες της π.χ την επομενη που θα ερθω να βγουμε ολοι μαζι, προφανως και η κοπελα δεν εχει βλεψεις για κατι αλλο απλα εκατσε στην παρεα της να υπαρχουν και καποια αγορια, αυτα ειναι δεδομενα στην ηλικια της , σκεψου απλα την αλλη πλευρα , οτι θα εχεις παρεα κ εσυ οταν πας και οχι κατι παρανοητικο. Παιξτο κ εσυ λιγο κουλ βρε παιδι μου!!! με 20αρα τα χεις τι περιμενεις, να ραβει το φουστανι της:;;;  φερσου οπως αγορι της ηλικιας σου και σκεψου γιατι ειναι μαζι σου και οχι καποιο απο την παρεα της βασισου στα θετικα σου και ακολουθησε αυτα!!!

Mindthegap-

# 34 στις 5/12/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ιαπωνία

Παράθεση:
Σχόλιο # 32 από vidar70

εγραψα στην θεια αλυσιδα, δεν την διαβασες. Δεν γραφω απαντησεις για να ξεχωρισω δεν ειναι πασαρελα ιδεων εδω.

Kαλα...

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε