Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Πρώην στην εργασία.

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Jetakias

# 1 στις 3/12/2021
author
Ανδρας / 34 / Ελεύθερος
Ν. Καστοριάς / Μανιάκοι
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 19
'Aρεσαν+: 0%

Πρώην στην εργασία.

Υπάρχει κάτι που με βασανίζει και θέλω να το μοιραστώ. Πριν μερικούς μήνες είχα μια ιστορία με μία κοπέλα η οποία με χώρισε και γύρισε στον πρώην. Με την κοπέλα αυτή εργαζόμαστε στον ίδιο χώρο. Παρόλα αυτά επεδίωκε επικοινωνία μαζί μου και για αρκετό καιρό μιλούσαμε ενώ είχε σχέση. Οι φίλοι μου μου λέγανε να απομακρυνθώ αλλά εγώ ήμουν πολύ ερωτευμένος. Κάθε φορά που πήγαινα να φύγω εκείνη με πλησίαζε και αυτό ξανακινούσε από την αρχή. Είχα γράψει και εδώ και οι περισσότεροι που είπατε να απομακρυνθώ.

Έτσι και έκανα λοιπόν. Βρήκα την δύναμη, την μπλόκαρα από παντού, την απέφευγα με κάθε τρόπο και δεν ξαναμίλησα ποτέ μαζί της. Με περίμενε ακόμα και έξω από την δουλεία αλλά όσες προσπάθειες και αν έκανε την απέφευγα. Προσπαθούσε να με πλησιάσει με κάθε τρόπο αλλά το είχα πάρει απόφαση. Στην συνέχεια έμαθα ότι είχε χωρίσει και με το αγόρι της. Ωστόσο πάλι δεν έκανα πίσω.Την ήθελα πολύ αλλά ήξερα ότι με κοροϊδεύει. Όταν είδε ότι δεν υπάρχει ανταπόκριση  από πλευράς μου, αμέσως άρχισε να βγαίνει με αλλά άτομα. Αυτό με βοήθησε αρκετά και ξεκίνησα να βλέπω και εγώ μπροστά.Ωστόσο ότι γνωριμίες και αν έκανα δεν ήταν αυτό που ζητούσα και έτσι δεν προσχώρησα. Αντίθετα εκείνη έκανε σχέση με έναν συνάδελφο μου και ζούνε τον έρωτα τους μπροστά στα μάτια μου. Από τα κρυφά ραντεβού στην δουλεία μέχρι την δημιουργία μια σχέσης. Ολα γίνανε μπροστά μου σαν να μην συμβαίνει τπτ.Ξέρω πως είναι αρκετά εγωιστικό αλλά δεν μπορώ να κρύψω ότι με ενοχλεί πάρα πολύ. Με ενοχλεί που είναι καλά και εγώ στο πουθενά. Με ενοχλεί και με θυμώνει που από το σ 'αγαπώ της και το δεν μπορώ να φανταστώ την ζωή μου χωρίς εσένα έφτασε στο σημείο να μην την νοιάζει ότι υπάρχω. Ακόμα και τώρα όταν περνάει απο δίπλα μου νιώθω ένα ρίγος. Δεν την έχω ξεπεράσει. Αν γύριζε πίσω τώρα θα την δεχόμουνα? Οχί δεν θα την δεχόμουνα αλλά θα ένιωθα πολύ μεγάλη ικανοποίηση. Τι θα με βοηθούσε να προχωρήσω? Τι θα με βοηθούσε να μην με ενοχλεί που την βλέπω κάθε μέρα με άλλον?
Αρέσει στο μέλος Angel29770

alexandriani1

# 2 στις 3/12/2021
author
Γυναίκα / 60 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 1.806

Δεν είναι πολύ περίεργα αυτά που περιγράφεις

Συνηθίζεται αυτή η συμπεριφορά, το έχω δει πολλές φορές να συμβαίνει. Ξεμπερδεύουμε με έναν άνθρωπο όταν τον βγάλουμε εμείς από μέσα μας, όχι όταν εκείνος φεύγει από τη ζωή μας. Κι εσύ ακόμα δεν την έχεις βγάλει, παρότι θα έπρεπε.  Από όσα περιγράφεις, η κοπέλα είναι ιδιαίτερα επιπόλαια, εφόσον πηδάει με ευκολία από τη μια σχέση στην άλλη και μάλιστα δίνοντας και ...όρκους αγάπης. Και ασφαλώς εσύ λειτουργείς για εκείνη ως τονωτικό της αυτοπεποίθησής της. Κι εσύ όμως, τάχεις τα θεματάκια σου σε ό,τι αφορά την αυτοεκτίμησή σου, έτσι;

Προσπάθησε να σκέφτεσαι ότι δεν σου αξίζει αυτός ο ρόλος. Δεν έχεις άλλο δρόμο από το να προσπαθείς κάθε στιγμή να ακούς τη φωνή της λογικής και όχι τη φωνή της αυτολύπησης. Γιατί απ΄ την πλευρά σου περί αυτολύπησης πρόκειται.

Αρέσει στα μέλη Helenaki4, Inlove74 και σε ακόμα 2 μέλη.

Enikos

# 3 στις 3/12/2021
author
Ανδρας / 79 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 30.102

Αν δεν βοηθαει αυτο...αστα αρχηγε...

Εισαι γεννημενος για να...αγαπεις...

Πολυ σκουρα τα πραματα...

Ασε που ντρεπομαι να πω απο τωρα αυτα που θα σου πει ο Αρχαγγελος...

Ειναι και εν δυναμει λογοπλοκη, οποτε ασε...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Jetakias

Τι θα με βοηθούσε να προχωρήσω? Τι θα με βοηθούσε να μην με ενοχλεί που την βλέπω κάθε μέρα με άλλον?

Αρέσει στα μέλη MiltosRNLI1930, seychelles

Redink

# 4 στις 3/12/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Θεματοθετη, θα σε βοηθούσε πιστεύω να βρεις νέα ενδιαφέροντα για να σταματήσεις να βαριέσαι τη ζωή σου και ν' ασχολείσαι με τη ζωή των άλλων. Συνήθως στο παρελθόν επιστρέφει κάνεις όταν του φταίει το παρόν του. Η τύπισσα εξακολουθεί να έχει όλα τα ίδια ελαττώματα για τα οποία την απέρριψες. Δεν έχει αλλάξει κάτι. Εξακολουθείτε να μην ταιριάζετε. Αυτό που σου φταίει πραγματικά είναι που δεν σου έχει κάτσει κάτι καλό. Συνέχισε επομένως τις γνωριμίες και κάποια στιγμή θα έρθει και η σειρά σου.

alisida

# 5 στις 3/12/2021
author
Γυναίκα / 53 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 37
Απαντήσεις: 9.937

Ο,τι σου είπαν οι συνομιλητές.

Αλλά επειδή ξέρω πως δεν θα σε καλύψουν στην ψυχολογική κατάσταση που βρίσκεσαι αυτή τη στιγμή,

θα σου δώσω ένα τρικ : 

Όταν θα βλέπεις τον άλλο, 

θα τον κοιτάς στα μάτια και θα του σκάς ένα συμπονετικό χαμόγελο,με το ανάλογο χαρακτηριστικό κούνημα του κεφαλιού.

Μπορείς ταυτόχρονα να μουρμουρας και το :" α,ρε φουκαρα,ξέρω τι περνάς"

Εύχομαι σύντομα να νοιώσεις καλύτερα !!!
Αρέσει στα μέλη Helenaki4, seychelles και σε ακόμα 1 μέλος.

sissy108

# 6 στις 3/12/2021
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Απαντήσεις: 621
Κοίτα είναι φυσιολογικό αυτό που αισθάνεσαι κι εννοείται ότι όλοι το έχουμε περάσει να ξέρεις...είναι πολύ συνηθισμένο... όταν βλέπουμε κάποιον πρώην να προχωράει και να είναι πιο καλά από εμάς και σε πιο σύντομο χρόνο... Ιδίως αν έχουμε χωρίσει άσχημα η δεν μας έχει συμπεριφερθει καλά...Δηλαδή τα νεύρα σπάνε και λίγο.. Πόση ανωτερότητα να δείξεις πια...!! Εννοείται ότι ολοι θα θέλαμε να συμβαίνει το αντίθετο και να είμαστε εμείςπολυ πιο καλά από αυτούς και αυτοι να είναι στα πατώματα αν είναι δυνατόν και πιο κάτω.. Είναι απόλυτα φυσιολογικό...!! Από την εμπειρία μου όμως έχω να σου πω ότι αυτό με τον καιρό εξομαλύνεται αλλά θέλει χρόνο πολύ..σταδιακά γίνεται... Και στο τέλος αν θέλεις το πιστεύεις... δεν θα σε νοιάζει καν τι κάνει..!! Το ότι κάνει όμως ότι κάνει μπροστά σου εντελώς... εμένα μου δείχνει ότι γίνεται και λίγο επίτηδες για να σου την πει και λίγο που την εδιωξες..Του στυλ πως τόλμησες..? Και επειδή εσύ ψαρώνεις..και φαίνεσαι πιστεύω όσο και να μην το καταλαβαίνεις... Αλλά αυτή το καταλαβαίνει το συνεχίζει...!! τελος πάντων εσύ μην νομίζεις ότι θα εξελιχθεί όλη η ζωή σου έτσι... γιατί εσύ μπορεί να βρεις κάτι καλό στο τέλος και αυτή όχι... Αλλά και να βρει κι αυτή δεν θα σε νοιάζει...Μην κοιτάς το άμεσο μέλλον και μην κρίνεις βιαστικά.. Δεν σημαίνει κάτι το τώρα... Χαλάρωσε και όλα θα έρθουν...όταν κάνουμε το σωστό πάντα έχω παρατηρήσει ότι η ζωή μας ανταμοιβει..
Αρέσει στα μέλη Inlove74, seychelles και σε ακόμα 1 μέλος.

Jetakias

# 7 στις 3/12/2021
author
Ανδρας / 34 / Ελεύθερος
Ν. Καστοριάς / Μανιάκοι

Αντιλαμβάνομαι ότι το θέμα είναι δικό μου. Σίγουρα δεν εκτιμάω τον ευατό μου όσο πίστευα αλλα πρώτη φορά στα 32 μου έρχομαι αντιμέτωπος με αυτή την πλευρά. Προσπαθώ να σκέφτομαι λογικά και εκεί που νιώθω καλυτερα η καθημερινή επαφή μαζί της μου ξυπνάει συνεχώς και όσα έχω αισθανθεί αλλα και θυμό για την κατάληξη και την εξέλιξη των πράγματων. Έχω φίλους που είναι πάντα δίπλα μου, έχω τα χομπι μου, προσπαθώ πάντα να κάνω πράγματα και να μην αφήνω τον εαυτό μου αλλα πάντα νιώθω αυτο το κενό όταν την συναντάω. Έχω πάρει άδειες για να απομακρυνθώ και νιώθω καλύτερα, αλλα μόλις γυρίσω στην δουλεία πάλι τα ίδια. Νιώθω ότι έχω "παραδωθεί" και το βλέπουν και οι γύρω μου. Νιώθω ότι συνεχώς βυθίζομαι

girl_aloud

# 8 στις 3/12/2021
author
Γυναίκα / 41 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Καλαμαριά
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 239
Η κοπελα αυτη μου κανει λιγο σαν το ποδηλατο της δουλειας... ολοι το καβαλανε...!
Αρέσει στα μέλη NightWsh, Inlove74 και σε ακόμα 2 μέλη.

MiltosRNLI1930

# 9 στις 4/12/2021
author
Ανδρας / 62 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Γλυκά Νερά
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.582

Mπραβο ρε Μan ,που λεει κι ο Αρχαγγελος .Χαρα στο κουραγιο σου .Παντως το story πρεπει να παιζεται η σε φουρνο ,στο ζυμωτηριο η σε  κεμπαπ-stores .

Αρέσει στα μέλη Enikos, giorgos170 και σε ακόμα 3 μέλη.

Enikos

# 10 στις 4/12/2021
author
Ανδρας / 79 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Ελα ντε που την αγαπει!!!...

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από girl_aloud
Η κοπελα αυτη μου κανει λιγο σαν το ποδηλατο της δουλειας... ολοι το καβαλανε...!

Αρέσει στα μέλη giorgos170, NightWsh

Hellboy_

# 11 στις 4/12/2021
author
Ανδρας / 35 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Εύοσμος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 176

Πολυ καλη κοπελα και ηθικο στοιχειο!Μπραβο!

Ξερεις τι μπορεις να κανεις...
να την σαμποταρεις με κατι ωστε να την απολυσουν για να μην την βλεπεις και το ιδιο μπορεις να κανεις μετα και στον συναδελφο σου και αυτοματα εχουν λυθει τα προβληματα σου!
Γι αυτο ειμαστε εδω για να βοηθαμε ο ενας τον αλλο!

Αρέσει στο μέλος giorgos170

NightWsh

# 12 στις 4/12/2021
author
Γυναίκα / 44 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 673

Όταν θα καταφέρεις να σταθείς μπροστά της και να την αντιμετωπίσεις τότε θα λύσεις όλα τα θέματα σου και τις τάσεις φυγής.

Όσο δεν το κάνεις και κλαψουριζεςι αντί να ζεις την ζωή σου θα μετράς με πόσους συναδέλφους έχει κάνει σχέση η πρωην σου όπως οι φυλακισμένοι.

Αρέσει στα μέλη girl_aloud, Enikos και σε ακόμα 3 μέλη.

alexandriani1

# 13 στις 4/12/2021
author

Αχ αυτα τα κεμπάπ=stories. Τα καλύτερα είναι, τα καλύτερα

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από MiltosRNLI1930

Mπραβο ρε Μan ,που λεει κι ο Αρχαγγελος .Χαρα στο κουραγιο σου .Παντως το story πρεπει να παιζεται η σε φουρνο ,στο ζυμωτηριο η σε  κεμπαπ-stores .

Αρέσει στο μέλος MiltosRNLI1930

giorgos170

# 14 στις 4/12/2021
author
Ανδρας / 77 / Σε σχέση
Ν. Λέσβου / Καλλονή
Απαντήσεις: 9.754
αυτή είναι τόσο έξυπνοι (ολιτισμένοι),   πού  φαγώνονται  μετξύ  των ...::..,,

εμείς   ήθεμα περιττοί ...,,,:..,

Αρέσει στα μέλη NightWsh, Enikos

MiltosRNLI1930

# 15 στις 4/12/2021
author
Ανδρας / 62 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Γλυκά Νερά
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.582

Επειδη εχω προβλεψει το μελλον των σουβλατζιδικων εδω αναφερομαι σε κεμπαπ-stores οπου οι γυροι θα τοποθετουνται με γερανους  .Οι χωροι θα ειναι τεραστιοι και θα ακολουθουν τις εκπτωσεις και τη black-Friday oπως ακριβως τα Malls .

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από alexandriani1

Αχ αυτα τα κεμπάπ=stories. Τα καλύτερα είναι, τα καλύτερα

Αρέσει στα μέλη Enikos, alexandriani1

Helenaki4

# 16 στις 4/12/2021
author
Γυναίκα / 46 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 2.147

Θεματοθετη , επικεντρωσου στον εαυτο σου .

Τιμα τα συναισθηματα σου , κλαψε χτυπησου χωρις ενοχες αρχικα , τιμα τον ανθρωπο μεσα σου που ερωτευτηκε και ακυρωθηκε .

Το γεγονος οτι αντισταθηκες και τιμησες την αξιοπρεπεια σου , σημαινει οτι σου αποδιδεις την πρεπουσα αξια .

Ζωγραφισε στο μυαλο σου τη γυναικα που σου πρεπει , πώς τη φανταζεσαι , ποσο διαφορετικη ειναι απο ενα εμφανισιμο επιπολαιο θηλυκο σαν αυτο εδω .

Ευλογησε με ευγνωμοσυνη αυτες τις στιγμες , γιατι σου δινουν μια αφορμη να οργωσεις την ψυχη σου βλεποντας εν τελει οτι εισαι πιο ισχυρος απο οσο πιστευες .

Προχωρα , ακομα κι αν προσκαιρα λυγισεις , αυτος ο δρομος θα σε δικαιωσει .

Αρέσει στο μέλος Heptamer

alexandriani1

# 17 στις 4/12/2021
author

Νάχουν και ντονέρ. Μη μου ξεχάσεις τα ντονέρ

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από MiltosRNLI1930

Επειδη εχω προβλεψει το μελλον των σουβλατζιδικων εδω αναφερομαι σε κεμπαπ-stores οπου οι γυροι θα τοποθετουνται με γερανους  .Οι χωροι θα ειναι τεραστιοι και θα ακολουθουν τις εκπτωσεις και τη black-Friday oπως ακριβως τα Malls .

Αρέσει στο μέλος NightWsh

Jetakias

# 18 στις 4/12/2021
author
Ανδρας / 34 / Ελεύθερος
Ν. Καστοριάς / Μανιάκοι

Καταρχήν ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Αντιλαμβάνομαι ότι μου λέτε, το θέμα είναι να μπορέσω να τα εφαρμόσω. Εάν δεν την έβλεπα θα ήταν σίγουρα πολύ πιο εύκολο. Άργα η γρήγορα το μυαλό μου θα συνηθίσει αυτή την εικόνα. Ταυτόχρονα πρέπει να λύσω τα θέματα που έχω και να δώ τι ακριβώς θέλω στην ζωή μου. Γιατί αυτή η ιστορία και αυτή η επιλογή, μου δείχνει ότι δεν ξέρω τι θέλω.

Ifigeneiarozzz

# 19 στις 5/12/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Θεωρώ πως καταβαθος δεν ενδιαφέρεσαι για εκείνη ..απλά σε ενοχλεί γιατί εκείνη κατάφερε να προχωρήσει αμέσως σε άλλον ενώ εσύ δεν βρήκες κάτι άλλο ενδιαφέρον... σίγουρα είναι δύσκολο αυτό που τραβάς ...δεν θα πω να αλλάξεις δουλειά γιατί θα ήταν γελοίο στις μέρες μας ...αλλά πρέπει να καθήσεις να σκεφτείς σοβαρά το θέμα και να προσπαθήσεις να ξεχαστείς...φίλους έχεις.. χόμπι έχεις ...άσε το χρόνο να κάνει τη δουλειά του ...τίποτα άλλο δεν μπορείς να κανεις

Enikos

# 20 στις 5/12/2021
author
Ανδρας / 79 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Να λυσωμε πρωτα τα δικα μας θεματα και...

Μετα να δουμε τι προβληματιζει την γειτονια?...

Ειμαστε εκτεθιμενοι, σαν τις απλωμενες σκελεες στο συρμα...

Μια ιεραρχησις των αναγκων περικαλω...

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.