Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Έκανα σωστά που χώρισα;

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Xaroulaa

# 21 στις 6/12/2021
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ελλάδα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 6
'Aρεσαν+: 0%
Qwerty___55 Αρχικά η εγκυμοσύνη τελείωσε μονη της και ναι από την στιγμή που έγινε θα το κρατουσαμε. Τώρα για το ότι λες οτι τον απαλλάσσω από την παρουσία μου γιατί είμαι τόσο κακιά και δεν εχω συναισθήματα πάρα μόνο βόλεμα δεν θα το ακούσω καν γιατί ούτε με ξέρεις και ούτε ισχύει.seychelles λες ακριβώς αυτά που σκέφτομαι... δεν ξέρω πως το κάνεις μιας και ούτε εσύ με ξέρεις.. θα σου απαντήσω: είχαμε κοινά ενδιαφέροντα και φυσικά τον ήθελα... τον τελευταίο καιρό δεν κάλυπτε κανέναν μας η ερωτική μας ζωή, είχε αρχίσει να μην υπάρχει... μια χαρά περνούσε ο χρόνος μεταξύ μας.. αυτό που ξέρω σχετικά με τον χαρακτήρα μου ειναι ότι τον έκανα να σκεφτεί πριν κανει κάτι γιατι δεν ήξερε πως θα αντιδρασω και αυτό με πληγωνε πολύ γιατί κανείς δεν πρέπει να αισθάνεται έτσι.. όλοι πρέπει να ειμαστε ο εαυτός μας.. από την άλλη αυτός ποτέ δεν είχε πρόγραμμα και είχε αναβλητικοτητα και αυτό πολλές φορές με κουραζε πχ στις υποχρεώσεις του τις οικονομικές ή του σπιτιού ποτέ δεν ήταν συνεπείς, αν δεν τα έκανα εγώ θα τον κυνηγούσαν όλοι για να πληρώνει ή δεν θα είχε τίποτα για να φάει... έβγαινα με φίλες αλλά γενικά τον τελευταίο χρόνο υπήρχε ζήλια θα με ρωτούσε αν ακουγόταν μήνυμα ή τηλέφωνο ποιος είναι και τι ήθελε..( πιστεύω οτι η ζήλια είναι αποτέλεσμα της μείωσης της σεξουαλικης δραστηριότητα)... για το μέλλον και οι δυο θέλαμε οικογένεια αλλά εγώ ήθελα πριν την ξεκινήσουμε να κάνουμε ταξίδια για κάνα δυο χρόνια, να περάσουμε ωραία, η ακόμα και να φύγουμε για δουλειά αλλού, αυτός πάλι δεν τον ενδιαφέρει καθόλου να φύγει από την Ελλάδα ούτε ως βόλτα... η κοινωνική μας ζωή ήταν μια χαρά με τους φίλους μας..

sissy108

# 22 στις 6/12/2021
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 480
Γενικά πάλι είναι κάπως μπερδεμένα αυτά που λες..από την αρχή..και δεν κολλάνε...είχατε σχέση μια χαρά 2 χρόνια με ελεύθερες επαφές βασικο...αλλά παρόλαυτα δεν θέλατε εγκυμοσύνη...το μωρό λες δεν το θέλατε...αλλά τελικά θα το κρατουσατε...φαντάζομαι και με ότι συνεπάγεται αυτό ..κι εσύ αμέσως μετά απομακρύνθηκες γιατί δεν ήθελες να σου ξανασυμβεί...εγώ δεν καταλαβαίνω τίποτα ..ακόμα και στην περίπτωση που η εγκυμοσύνη έληξε μόνη της και δεν την ληξατε εσείς...
Αρέσει στο μέλος Enikos

sissy108

# 23 στις 6/12/2021
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Επομένως αφού ξεπεράσουμε γιατί δεν βγαίνει νοημα...όλα αυτά που μας λες...ο προβληματισμός σου πλέον είναι γιατί να είσαι τόσο πολυ ασυμβίβαστη..και να μην μπορείς να βολευτεις όπως τόσοι άλλοι που εννοείται κατακρίνεις...

sissy108

# 24 στις 6/12/2021
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Τέλος θεωρώ τρομερή σύμπτωση ότι έχασες από μόνη σου ένα μωρό που ουτως η αλλως δεν το ήθελες...
Αρέσει στο μέλος Enikos

Kristina_

# 25 στις 7/12/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Αλλη χώρα
Απαντήσεις: 2.088

Χαρουλα διαγωνιως εχω διαβασει το θεμα σου,,,θελω μονο να σου πω οτι οι σχεσεις συνηθως καποτε τελειωνουν και καλα ειναι τοτε να χωριζει κανεις,,,μη νιωθεις ενοχες γι αυτο,,,πολυ καλα κανεις και ειναι το αντιθετο απο τον εγωισμο

Αλλα κυριως ηθελα να σου πω οτι εδω ειμαστε ενα κομματι της κοινωνιας, απο ολα τα ειδη και μια χαρα ανθρωποι και μισηκαι χαρα και αλλοι που ποτε ποτε τους βγαινει μια κακια και αλλοι που τους βγαινει μονιμα,,,μη δινεις σημασια καλη μου

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από Xaroulaa
Qwerty___55 Αρχικά η εγκυμοσύνη τελείωσε μονη της και ναι από την στιγμή που έγινε θα το κρατουσαμε. Τώρα για το ότι λες οτι τον απαλλάσσω από την παρουσία μου γιατί είμαι τόσο κακιά και δεν εχω συναισθήματα πάρα μόνο βόλεμα δεν θα το ακούσω καν γιατί ούτε με ξέρεις και ούτε ισχύει.

Αρέσει στα μέλη alisida, Xaroulaa και σε ακόμα 1 μέλος.

sissy108

# 26 στις 7/12/2021
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Κristina εννοείται ότι μπορείς να πεις την άποψη σου αλλά για εμένα είναι φανερό ότι κάτι εδώ παει λάθος...Δεν μπορώ να πιστέψω ότι στην εποχή μας με τις τόσες μεθόδους αντισύλληψης που υπάρχουν...με την τόση και συνεχή ενημέρωση από παντού... υπάρχουν κοπέλες στα 30 τους τονίζω χρόνια οι οποίες καταλήγουν σε ανεπιθύμητες εγκυμοσύνες..δεν φταίνε τίποτα τα μωρα...κι εγώ εκεί θυμώνω πραγματικά ...διότι πρέπει κάποια στιγμή να γίνουμε όλοι μας πιο υπεύθυνοι άνθρωποι με συνείδηση για τις πράξεις μας..πρέπει επιτέλους να αποκτήσουμε παιδεία...αυτό για εμένα είναι το πιο σημαντικο..κι αυτό πρέπει να το περάσουμε σαν μήνυμα διότι το φόρουμ είναι δημόσιο..και διαβάζει πολύς κόσμος...!!δεν θα κρίνω τα υπόλοιπα γιατί όπως σου είπα δεν βγαζω προσωπικά και πολύ νόημα...μια τα πήγαιναν τόσο καλά και είχαν ελεύθερες επαφες...μια ομως δε ήθελαν το μωρό...μια θα το κρατούσαν...μια τελικά χώρισαν...Θα προτεινα αντί να κάθεται να σχολιάζει τους άλλους γύρω της τους οποιους χαραχτηριζει συμβιβασμενούς και βολεμενους να κοιτάξει να βελτιώσει λίγο τον εαυτό της και τις πράξεις της...ο καθένας ζει όπως θέλει την ζωή του..κι όπως επιλέγει..το ίδιο ας κάνει και η ίδια φτάνει να το κάνει με μια στοιχειώδη ατομική ευθύνη...
Αρέσει στα μέλη Enikos, girl_aloud και σε ακόμα 1 μέλος.

sissy108

# 27 στις 7/12/2021
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Κristina εννοείται ότι μπορείς να πεις την άποψη σου αλλά για εμένα είναι φανερό ότι κάτι εδώ παει λάθος...Δεν μπορώ να πιστέψω ότι στην εποχή μας με τις τόσες μεθόδους αντισύλληψης που υπάρχουν...με την τόση και συνεχή ενημέρωση από παντού... υπάρχουν κοπέλες στα 30 τους τονίζω χρόνια οι οποίες καταλήγουν σε ανεπιθύμητες εγκυμοσύνες..δεν φταίνε τίποτα τα μωρα...κι εγώ εκεί θυμώνω πραγματικά ...διότι πρέπει κάποια στιγμή να γίνουμε όλοι μας πιο υπεύθυνοι άνθρωποι με συνείδηση για τις πράξεις μας..πρέπει επιτέλους να αποκτήσουμε παιδεία...αυτό για εμένα είναι το πιο σημαντικο..κι αυτό πρέπει να το περάσουμε σαν μήνυμα διότι το φόρουμ είναι δημόσιο..και διαβάζει πολύς κόσμος...!!δεν θα κρίνω τα υπόλοιπα γιατί όπως σου είπα δεν βγαζω προσωπικά και πολύ νόημα...μια τα πήγαιναν τόσο καλά και είχαν ελεύθερες επαφες...μια ομως δε ήθελαν το μωρό...μια θα το κρατούσαν...μια τελικά χώρισαν...Θα προτεινα αντί να κάθεται να σχολιάζει τους άλλους γύρω της τους οποιους χαραχτηριζει συμβιβασμενούς και βολεμενους να κοιτάξει να βελτιώσει λίγο τον εαυτό της και τις πράξεις της...ο καθένας ζει όπως θέλει την ζωή του..κι όπως επιλέγει..το ίδιο ας κάνει και η ίδια φτάνει να το κάνει με μια στοιχειώδη ατομική ευθύνη...

Kristina_

# 28 στις 7/12/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Αλλη χώρα

ΟΚ δικαιουσαι μια αποψη, ναι, αλλα βρε παιδι μου, στο ονομα της προσωπικης σου ηθικης, εξαπολυεις επιθεση σε ενα αγνωστο ανθρωπο, επειδη εσενα η ιστορια του δε σου φαινεται πιστευτη?  

Επειδη ακριβως διαβαζει κοσμος, που δεν ξερουμε σε τι κατασταση βρισκεται, ας εχουμε λιγη ενσυναισθηση και καλο ειναι να αντιληφθουμε, καποια στιγμη πια, οτι τα «πρεπει» μας και η προσωπικη μας ηθικη ειναι μονο δικη μας και δεν μας εχει ορισει κανεις αρμοδιους να την επιβαλλουμε στους αλλους,,,ευτυχως δλδ 

Παράθεση:
Σχόλιο # 27 από sissy108

Αρέσει στα μέλη Xaroulaa, alexandriani1 και σε ακόμα 1 μέλος.

seychelles

# 29 στις 7/12/2021
author
Ανδρας / 75 / Διαζευγμένος
Βερμούδες
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 608

Πάει, θα πάω να γίνω ψυχολόγος τελικά τώρα στα early γεράματα 

Μη σε ανησυχεί, αποκλείεται να γνωριζόμαστε.

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από Xaroulaa
seychelles λες ακριβώς αυτά που σκέφτομαι... δεν ξέρω πως το κάνεις μιας και ούτε εσύ με ξέρεις..

Γι αυτό κάνατε κάτι ή πρότεινε κάποιος από τους δύο κάτι? πχ ένα ταξίδι να ανανεωθείτε - σε πολλές χώρες τα παιδιά γίνονται ενώ το ζευγάρι είναι σε ταξίδι, δεν είναι τυχαίο, να αφήνετε χρόνο κενό για quality time, ένα ποτήρι κρασί μαζί κάποια απογέυματα κλπ ?

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από Xaroulaa
τον τελευταίο καιρό δεν κάλυπτε κανέναν μας η ερωτική μας ζωή, είχε αρχίσει να μην υπάρχει

Σε ένα ζευγάρι, μια έντονη συνεχής αναβλητικότητα από τον ένα διαλύει το πρόγραμμα του άλλου, ούτε η δουλειά ενός συντρόφου είναι να αντικαταστήσει το buzzer στο calendar του άλλου, αλλιώς θα σκάνε κοινές οικονομικές υποχρεώσεις. Χρειάζεται και οι δύο να συμπεριφέρονται σαν ενήλικοι.

Αυτό είναι σημαντικό θέμα, δεν είναι κάτι μικρό να πεις οκ, υποχωρώ ας πάει στο καλό.

Άμα προχωρούσατε σε οικογένεια οι κοινές υποχρεώσεις είναι πολύ παραπάνω και τα προγράμματα πολύ πιο αλληλένδετα. Αυτό που περιγράφεις δεν είναι ασύνηθες να είναι αιτία ενός διαζυγίου.

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από Xaroulaa
αυτός ποτέ δεν είχε πρόγραμμα και είχε αναβλητικοτητα και αυτό πολλές φορές με κουραζε πχ στις υποχρεώσεις του τις οικονομικές ή του σπιτιού ποτέ δεν ήταν συνεπείς, αν δεν τα έκανα εγώ θα τον κυνηγούσαν όλοι για να πληρώνει ή δεν θα είχε τίποτα για να φάει...

Ωραίο σαν ιδέα αλλά είναι λίγο πως τα φέρνει και η ζωή αυτά, δε προγραμματίζεται αυτό. Μπορεί το 2ο χρόνο να τραγουδάς κοιμήσου αγγελούδι μου με ένα μπιμπερό στο χέρι, το μωρό δε θα σας ρωτήσει τι πρόγραμμα συμφωνήσατε εσείς για να δει πότε θα βγεί 

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από Xaroulaa
για το μέλλον και οι δυο θέλαμε οικογένεια αλλά εγώ ήθελα πριν την ξεκινήσουμε να κάνουμε ταξίδια για κάνα δυο χρόνια, να περάσουμε ωραία, η ακόμα και να φύγουμε για δουλειά αλλού, αυτός πάλι δεν τον ενδιαφέρει καθόλου να φύγει από την Ελλάδα ούτε ως βόλτα... η κοινωνική μας ζωή ήταν μια χαρά με τους φίλους μας..

οκ, οπότε πέρναγε σχετικά άνετα ο χρόνος μαζί 

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από Xaroulaa
είχαμε κοινά ενδιαφέροντα και φυσικά τον ήθελα...

η κοινωνική μας ζωή ήταν μια χαρά με τους φίλους μας..

Έτσι όπως το γράφεις καταλαβαίνω ότι πέραν του διαστήματος που είχε καταρρεύσει η επικοινωνία αυτός δεν ήταν ζηλιάρης, σεβόταν την ιδιωτικότητα σου και το δικαίωμα σου στο να έχεις και δικιά σου ζωή - μετά την κατάρρευση της επικοινωνίας μόνο άρχισε τα περίεργα, όχι ότι είναι οκ, αλλά δεν είναι το "κανονικό" του.

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από Xaroulaa
τον τελευταίο χρόνο υπήρχε ζήλια θα με ρωτούσε αν ακουγόταν μήνυμα ή τηλέφωνο ποιος είναι και τι ήθελε..( πιστεύω οτι η ζήλια είναι αποτέλεσμα της μείωσης της σεξουαλικης δραστηριότητα)...

Δε ξέρω πόσο προσπαθήσατε να αλλάξετε την κατάσταση στο ερωτικό και αν δοκιμάσατε κάποια στάνταρ πράγματα και δε δούλεψαν ή δεν προσπαθήσατε καν. Αν προσπαθήσατε και δεν.. τότε δεν έχει νόημα, δε θα περάσεις τη ζωή σου σαν ηγουμένη. Αν όχι, θέλει προσπάθεια και από τους δύο σε μακροχρόνιες σχέσεις, αλλιώς ότι αφήνεις στην τύχη του, δεν..

Το άλλο σημαντικό, που είνια και κάτι που πολύ δύσκολα αλλάζει, είναι η συνεχής αναβλητικότητα και η συνεχής αμέλεια στα σε κοινές οικονομικές υποχρεώσεις, δικαιούσαι να προγραμματίσεις το χρόνο σου και δεν είσαι τράπεζα να παρέχεις ρευστότητα, ενήλικος είναι. Με οικογένεια αυτό θα ήταν πηγή πολλών προβλημάτων.

Αυτό, για εμένα τουλάχιστον, από μόνο του θα ήταν λόγος να μη συνεχίσω μαζί του.

Αρέσει στο μέλος Xaroulaa

Qwerty____55

# 30 στις 7/12/2021
author
Ανδρας / 61 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 439

Χαρουλα... χαιρομαι που μολις έγραψα την φραση...

Να τον απαλλάξεις απο την παρουσία σου , λύθηκε η γλωσσα σου !!!

Και τι μας είπες ??? 

...Αρχικά η εγκυμοσύνη τελείωσε μονη της και ναι από την στιγμή που έγινε θα το κρατουσαμε... από την άλλη αυτός ποτέ δεν είχε πρόγραμμα και είχε αναβλητικοτητα και αυτό πολλές φορές με κουραζε πχ στις υποχρεώσεις του τις οικονομικές ή του σπιτιού ποτέ δεν ήταν συνεπείς, αν δεν τα έκανα εγώ θα τον κυνηγούσαν όλοι για να πληρώνει ή δεν θα είχε τίποτα για να φάει...

Χαρουλα μου , ποτε μια εγκυμοσύνη δεν τελειώνει απο μονη της .!!!

Αν ελεγες ... Δυστυχώς απεβαλα , και πολυ στεναχωρήθηκα ...κλπ.

Θα ηταν διαφορετικο απο το ... Η εγκυμοσύνη , , Μας τελείωσε !!!

Και λιγο πολυ μας περιεγραψες οτι , λιγο πολυ , ο τυπος αυτος ηταν ενα ακατάλληλο ατομο για να κανει οικογένεια !!!

Δηλαδή θα ηταν ...ενα ταγαρι που θα τον κουβαλουσες ,,, αλλα και οτι θα κρατουσατε και το παιδι !!!

Οποτε για μια ακομα φορα θα σου πω οτι καλα έκανες και τον χωρισες !!! για να τον απαλλάξεις από την παρουσια σου , μπας και μαθει να αναλλαμβανει τις ευθύνες του ...

Αλλα και εσυ , παψε να αναρωτιεσαι αν καλα το έπραξες???

Παρε λοιπον τον δρόμο σου ...να παρει τον δικό του . !!!

Και οταν έχεις εναν ...άχρηστο σύντροφο ...τοτε σιγουρα θα χαθεί και η ερωτική επιθυμία προς αυτόν .!!!

Με τον επόμενο σύντροφο ... θα νοιώσεις , ασφάλεια , σιγουριά , θα κάνετε τα .. ταξίδια σας ...θα έχετε μια σωστή και υγειη ερωτικη ζωη ...και οταν αποφασίσετε να κανετε και ενα παιδακι , φροντισε να ξέρεις οτι εχεις επιλέξει τον σωστο σύντροφο , ..και οχι το λαθος που ειχες επιλέξει μέχρι τωρα ...

Με εκτίμηση .. 

psychoanalyst ...Q...

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από Xaroulaa
Qwerty___55 Αρχικά η εγκυμοσύνη τελείωσε μονη της και ναι από την στιγμή που έγινε θα το κρατουσαμε. Τώρα για το ότι λες οτι τον απαλλάσσω από την παρουσία μου γιατί είμαι τόσο κακιά και δεν εχω συναισθήματα πάρα μόνο βόλεμα δεν θα το ακούσω καν γιατί ούτε με ξέρεις και ούτε ισχύει.seychelles λες ακριβώς αυτά που σκέφτομαι... δεν ξέρω πως το κάνεις μιας και ούτε εσύ με ξέρεις.. θα σου απαντήσω: είχαμε κοινά ενδιαφέροντα και φυσικά τον ήθελα... τον τελευταίο καιρό δεν κάλυπτε κανέναν μας η ερωτική μας ζωή, είχε αρχίσει να μην υπάρχει... μια χαρά περνούσε ο χρόνος μεταξύ μας.. αυτό που ξέρω σχετικά με τον χαρακτήρα μου ειναι ότι τον έκανα να σκεφτεί πριν κανει κάτι γιατι δεν ήξερε πως θα αντιδρασω και αυτό με πληγωνε πολύ γιατί κανείς δεν πρέπει να αισθάνεται έτσι.. όλοι πρέπει να ειμαστε ο εαυτός μας.. από την άλλη αυτός ποτέ δεν είχε πρόγραμμα και είχε αναβλητικοτητα και αυτό πολλές φορές με κουραζε πχ στις υποχρεώσεις του τις οικονομικές ή του σπιτιού ποτέ δεν ήταν συνεπείς, αν δεν τα έκανα εγώ θα τον κυνηγούσαν όλοι για να πληρώνει ή δεν θα είχε τίποτα για να φάει... έβγαινα με φίλες αλλά γενικά τον τελευταίο χρόνο υπήρχε ζήλια θα με ρωτούσε αν ακουγόταν μήνυμα ή τηλέφωνο ποιος είναι και τι ήθελε..( πιστεύω οτι η ζήλια είναι αποτέλεσμα της μείωσης της σεξουαλικης δραστηριότητα)... για το μέλλον και οι δυο θέλαμε οικογένεια αλλά εγώ ήθελα πριν την ξεκινήσουμε να κάνουμε ταξίδια για κάνα δυο χρόνια, να περάσουμε ωραία, η ακόμα και να φύγουμε για δουλειά αλλού, αυτός πάλι δεν τον ενδιαφέρει καθόλου να φύγει από την Ελλάδα ούτε ως βόλτα... η κοινωνική μας ζωή ήταν μια χαρά με τους φίλους μας..

Αρέσει στο μέλος girl_aloud

Xaroulaa

# 31 στις 7/12/2021
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ελλάδα
sissy108 εννοείται πως είναι μπερδεμένα γιατί δεν μπορώ να τα αναλύσω όπως πρέπει εδώ. Θα σου το εξηγήσω όπως μπορώ αυτό με την εγκυμοσύνη αλλά αν και πάλι νιώθεις μπερδεμένη πάλι δεν με νοιάζει γιατί εγώ ξέρω πραγματικά τι έγινε. Εγώ είμαι πολύ κατά του να κάνω ελεύθερα γιατί όντως υπάρχει το ενδεχόμενο της εγκυμοσύνης. Ο συγκεκριμένος άνθρωπος δεν μπορούσε να κάνει με προφύλαξη ηταν λειτουργικό το θέμα και όντως όσες φορές προσπαθήσαμε δεν καταφέραμε ποτέ να κάνουμε. Είχε πάντα μακροχρόνιες σχέσεις και ποτέ δεν του έτυχε κάτι τέτοιο οπότε είχα και μια μικρή εμπιστοσύνη. Όταν λοιπόν συνέβη εγώ είχα κανονικά περίοδο και το έμαθα τυχαία. Με τον γιατρό που μίλησα μου είπε ότι το παιδί το χάνω. Γιαυτό και η αιμορραγία. Μου έδωσε χάπια γιατι υπάρχει η πιθανότητα να το σώσω αλλά δεν μπορέσαμε. Μετά από αυτό ελαχιστοποιηθηκαν οι επαφές για τις τελευταίες μέρες του μήνα που θα ήταν έτσι και αλλιώς λιγότερες οι πιθανότητες και νε πολλές προσπάθειες μπας και βάλει προφύλαξη. Γιαυτό και απομακρυνθηκαμε. Τώρα κανείς μας εξαρχής δεν ήθελε παιδί αλλά δεν θα έλεγε κανένας μας όχι αν τελικά τα καταφέρναμε να το κρατήσουμε. Με ότι συνεπάγεται αυτό όπως λες. Και γιαυτο δεν ήθελα να συνεχίσουμε ελεύθερα γιατί δεν ήμασταν στην φάση της οικογένειας αν και ειμασταν 30ριδες όπως λες. Και δεν κρίνω κανέναν για το βόλεμα του όπως λες. Είμαστε οι επιλογές μας. Απλά αυτές οι επιλογές δεν είναι πάντα σωστές. Και το λέω και για εμένα αυτό. Ευχαριστώ που μπήκες στον κόπο να γράψεις αν και σε μπέρδεψα.
Αρέσει στο μέλος seychelles

Qwerty____55

# 32 στις 7/12/2021
author
Ανδρας / 61 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 439

Χαρουλα μου ... χαίρομαι για το οτι δεν απαντησες στον  ...Q... !!!

Πολυ απλα γιατι δεν μπορεις !!!

Και...

Δικαιωμα σου είναι ... να στρουθοκαμηλιζεις !!!

Τωρα ομως θα αλλαξω την τοποθετηση μου και θα σου πω οτι ...

Κακως σκέφτεσαι να τον χωρισεις !!!

Γιατι θα πρέπει να ζήσεις μαζι του ...ωστε να νοιώσεις πως ειναι να ζεις με εναν αχρηστο συντροφο...

Ισως τοτε να έπαιρνες το μάθημα σου ...αλλα θα ήτανε πλεον αργα ...!!!

...Q...

Παράθεση:
Σχόλιο # 31 από Xaroulaa
sissy108 εννοείται πως είναι μπερδεμένα γιατί δεν μπορώ να τα αναλύσω όπως πρέπει εδώ. Θα σου το εξηγήσω όπως μπορώ αυτό με την εγκυμοσύνη αλλά αν και πάλι νιώθεις μπερδεμένη πάλι δεν με νοιάζει γιατί εγώ ξέρω πραγματικά τι έγινε. Εγώ είμαι πολύ κατά του να κάνω ελεύθερα γιατί όντως υπάρχει το ενδεχόμενο της εγκυμοσύνης. Ο συγκεκριμένος άνθρωπος δεν μπορούσε να κάνει με προφύλαξη ηταν λειτουργικό το θέμα και όντως όσες φορές προσπαθήσαμε δεν καταφέραμε ποτέ να κάνουμε. Είχε πάντα μακροχρόνιες σχέσεις και ποτέ δεν του έτυχε κάτι τέτοιο οπότε είχα και μια μικρή εμπιστοσύνη. Όταν λοιπόν συνέβη εγώ είχα κανονικά περίοδο και το έμαθα τυχαία. Με τον γιατρό που μίλησα μου είπε ότι το παιδί το χάνω. Γιαυτό και η αιμορραγία. Μου έδωσε χάπια γιατι υπάρχει η πιθανότητα να το σώσω αλλά δεν μπορέσαμε. Μετά από αυτό ελαχιστοποιηθηκαν οι επαφές για τις τελευταίες μέρες του μήνα που θα ήταν έτσι και αλλιώς λιγότερες οι πιθανότητες και νε πολλές προσπάθειες μπας και βάλει προφύλαξη. Γιαυτό και απομακρυνθηκαμε. Τώρα κανείς μας εξαρχής δεν ήθελε παιδί αλλά δεν θα έλεγε κανένας μας όχι αν τελικά τα καταφέρναμε να το κρατήσουμε. Με ότι συνεπάγεται αυτό όπως λες. Και γιαυτο δεν ήθελα να συνεχίσουμε ελεύθερα γιατί δεν ήμασταν στην φάση της οικογένειας αν και ειμασταν 30ριδες όπως λες. Και δεν κρίνω κανέναν για το βόλεμα του όπως λες. Είμαστε οι επιλογές μας. Απλά αυτές οι επιλογές δεν είναι πάντα σωστές. Και το λέω και για εμένα αυτό. Ευχαριστώ που μπήκες στον κόπο να γράψεις αν και σε μπέρδεψα.

Xaroulaa

# 33 στις 7/12/2021
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ελλάδα
Qwerty___55 δεν είχε αναρτηθεί η απάντηση σου όταν έστειλα το σχόλιο μου και είσαι εντελώς εκτός του θέματος με όσα λες. Πότε δεν είπα ότι ήταν άχρηστος ίσα ίσα. Γιαυτό έχω αμφιβολίες αν εκανα το σωστό γιατί πιστεύω ότι είναι σωστός με τα ελλατωματα που έχουμε όλοι. Ούτε στρουθοκαμηλιζω αλλά ούτε θέλω να σου αλλάξω την γνώμη γιατί απλά δεν με νοιάζει.. εγώ από εδώ κρατάω όσα λένε και πραγματικά ισχύουν. Το αν πονεσα για το παιδί που δεν ήρθε δεν νομίζω να είσαι σε θέση να το ξέρεις.

alisida

# 34 στις 7/12/2021
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μελίσσια
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.125

@Xaroulaa

Δεν είσαι λίγο μικρή ακόμα για συμβιβασμούς ? Άσχετα με το ποιος είναι λάθος,που εδώ δεν φαίνεται και κάποιος να είναι λάθος.Δεν ταιριαξατε και τελείωσε,αυτό μόνο .
Αρέσει στα μέλη Broken_Guy, Xaroulaa και σε ακόμα 1 μέλος.

girl_aloud

# 35 στις 7/12/2021
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Ν. Σερρών / Σέρρες
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 46
Xaroulaa απο τη στιγμη που θα φυγει το ερωτικο στοιχειο απο τη σχεση, τοτε παυει να υφισταται σχεση. Απο ζευγαρι γινεστε αδερφακια. Και δεν νομιζω οτι θα σου αρεσε να κοιμαστε σαν αδερφακια, επειδη ο αλλος ειναι "καλο παιδι". Εκτος αν θελεις να ακυρωσεις αυτη την πλευρα του εαυτου σου κι εφεξης να ζεις χωρις σεξουαλικη ζωη...Καλα παιδια ειναι ολοι. Δεν σημαινει οτι δεν θα βρεις αλλο ενα "καλο παιδι" που ομως θα εχετε και μια φυσιολογικη ερωτικη ζωη... Οσον αφορα τη χαμενη εγκυμοσυνη, οταν εχεις ελευθερες επαφες, οποιαδηποτε μερα του κυκλου ειναι "επικινδυνη"... κι οχι μονο οι γονιμες. Επρεπε να το περιμενατε οτι καποια στιγμη θα γινοταν, εφοσον δεν παιρνατε προφυλαξεις. Εγκυος κατα λαθος δεν μενεις ποτε. Για να μη βρεθεις ξανα σε παρομοια θεση, κοιταξε να υπερασπιστεις το σωμα σου οσον αφορα την αντισυλληψη και να μην πτοηθεις απο ανωριμες συμπεριφορες και δικαιολογιες τυπου, "μου πεφτει με το προφυλακτικο". Σεβασου το γεγονος οτι μπορει να δημιουργηθει μια ψυχη την ωρα που περνας καλα, γιατι αν δεν σε νοιαζει να την πληρωνεις εσυ για τις απροσεξιες σας, σιγουρα δεν χρωσταει σε τιποτα να την πληρωνει ενα μωρο για σας...
Αρέσει στα μέλη TheRedKnight, alisida και σε ακόμα 3 μέλη.

Enikos

# 36 στις 7/12/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 26.213

Πως σας πανε τα παλαμακια παντως, αρκει να μην θιγει η "ευαισθησια" του εκαστοτε μπουρδολογου...

Και ηθικη δεν ειναι το παλτουδακι που ραψαμε κατα το προσωπικο μας γουστο...

Για να εχουμε το αλλοθι του λαθους που εκανε η...μοδιστρα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 28 από Kristina_

ΟΚ δικαιουσαι μια αποψη, ναι, αλλα βρε παιδι μου, στο ονομα της προσωπικης σου ηθικης, εξαπολυεις επιθεση σε ενα αγνωστο ανθρωπο, επειδη εσενα η ιστορια του δε σου φαινεται πιστευτη?  

Επειδη ακριβως διαβαζει κοσμος, που δεν ξερουμε σε τι κατασταση βρισκεται, ας εχουμε λιγη ενσυναισθηση και καλο ειναι να αντιληφθουμε, καποια στιγμη πια, οτι τα «πρεπει» μας και η προσωπικη μας ηθικη ειναι μονο δικη μας και δεν μας εχει ορισει κανεις αρμοδιους να την επιβαλλουμε στους αλλους,,,ευτυχως δλδ 

Kristina_

# 37 στις 7/12/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Αλλη χώρα

Ειναι δλδ αυτη που σχολιασα καποια οικουμενικη ηθικη??? Αααα για στειλε μου τις πηγες (vogue, elle etc) να τις μελετησω,,,μη μενω πισω παλι γμτ 

Ντεμονδε παλτουδακια θα βαλω γω???

Παράθεση:
Σχόλιο # 36 από Enikos

Και ηθικη δεν ειναι το παλτουδακι που ραψαμε κατα το προσωπικο μας γουστο...

Αρέσει στο μέλος seychelles

Enikos

# 38 στις 7/12/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 26.213

Μα ηδη φαινεσαι μελετημενη απο τις νεες τασεις της μοδας, απο τα περιοδικα που αναφερεις, περι παλτουδιας μοναδικης και ατομικης...

Τι τα θες τα αλλα?...

Και ναι, υπαρχουν οικουμενικες αξιες, οσο και να μην εχουν ανακοινωθει στα φορα της ισοπεδωσης των παντων...

Παράθεση:
Σχόλιο # 37 από Kristina_

Ειναι δλδ αυτη που σχολιασα καποια οικουμενικη ηθικη??? Αααα για στειλε μου τις πηγες (vogue, elle etc) να τις μελετησω,,,μη μενω πισω παλι γμτ 

Ντεμονδε παλτουδακια θα βαλω γω???

Kristina_

# 39 στις 7/12/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Αλλη χώρα

Οικουμενικες αξιες, ναι υπαρχουν δεν αντιλεγω,,,για τις συγκεκριμενες εχω ενστανση

Παράθεση:
Σχόλιο # 38 από Enikos

Μα ηδη φαινεσαι μελετημενη απο τις νεες τασεις της μοδας, απο τα περιοδικα που αναφερεις, περι παλτουδιας μοναδικης και ατομικης...

Τι τα θες τα αλλα?...

Και ναι, υπαρχουν οικουμενικες αξιες, οσο και να μην εχουν ανακοινωθει στα φορα της ισοπεδωσης των παντων...

apolitiii

# 40 στις 7/12/2021
author
Γυναίκα / 76 / Σε σχέση
Ηνωμένο Βασίλειο UK
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 705

Βαζεις ενα θέμα και περιμένεις να σου πούμε εμείς αν εκανες σωστά ή οχι που χωρισες, αυτο όμως μόνο εσύ 

το ξέρεις επειδή μονο εσύ ξέρεις τις λεπτομέριες και τις ιδιαιτερες συνθηκες αυτης της σχεσης σου...τι 
ψάχνεις επιβεβαιωση για τις δικές σου επιλογές???
Με λιγη αυτοκριτικη  και αυτογνωσια, θα καταλάβεις εαν η απόφαση σου να χωρισεις ηταν σωστη ή λάθος!!!
Επειδή έχω ιδιαίτερη ευαισθησια στα μωρά, θα σου πω οτι και οι δυο ησασταν ανευθυνοι σ' αυτο το 
θέμα...αυτος δεν του άρεσε να φοραει "σκουφακι" οταν κανατε σεξ...δεν γνωριζατε το αποτέλεσμα??? Αφού 
δεν θελατε μωρό...
Γιατί δεν επερνες αντισυληψη εσυ??? Θελατε και οι δυο να απολαμβανεται το σεξ χωρίς μετρα αντισυληψης...
Πληρης ανευθυνοτητα απο τους δύο...αν και 30αριδες!!!

Αρέσει στα μέλη Qwerty____55, girl_aloud και σε ακόμα 1 μέλος.
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε