Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Και είμαστε ακόμη στην αρχή...

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345

Marianna__25

# 1 στις 7/12/2021
author
Γυναίκα / 23 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 37
'Aρεσαν+: 0%

Γειά σας.. Εδώ και περίπου 3 εβδομάδες μιλάω με ένα παιδί με το οποίο βρεθήκαμε μόνο 2 φορές.. Μιλούσαμε και από τον Απρίλιο μέχρι Ιούνιο αλλά μετά για κάποιο διάστημα χάσαμε επαφή.. Μου είχε ξαναστείλει τώρα αρχές Νοέμβρη που με είδε τυχαία κάπου και βγήκαμε για καφέ και βρέθηκαμε και άλλη μια φορά.. Δεν βρισκόμαστε τόσο συχνά διότι δεν μένουμε και τόσο κοντά και ακόμη δεν έχει πάρει αμάξι.. Έπειτα ήταν και ο καιρος που μας εμπόδιζε να βρεθούμε.. Απο τότε που βρεθήκαμε δεν έχει σταματήσει στα μηνύματα να μου λέει κάθε φορά πόσο ωραία ήταν όταν βρεθήκαμε και ακόμη και όταν μου στεκνει ότι είναι με τους φίλους του και του λέω ότι περνάει ωραία αυτος μου λέει "μαζί σου θα ήταν πιο ωραία" του πρότεινα να δει μια σειρά η οποία μου αρεσε και αυτος σύγκρινε πως όπως μου αρέσει εμένα η σειρά αυτουνού τιυ αρέσει όταν είναι μαζί μου.. Μιλάμε 24 ώρες το 24ωρο ακόμη και όταν είναι έξω και νιώθω πως δεν υπάρχει καθόλου μυστήριο, είναι η αρχή έχουμε βρεθεί μόνο 2 φορές και νιώθω λες και δεν υπάρχει αυτή η αγωνία που υπάρχει στην αρχή κάθε γνωριμίας.. Ακόμη κ έξω να είναι με φίλους μου μιλάει.. Θέλω να κάνω κάτι να το αλλάξω αυτό αλλά δεν ξέρω τι..μου αρέσει γενικά όταν βρίσκομαι μαζί του απλά δεν ξέρω αν είναι τόσο νορμάλ να μου λέει μεγάλα λόγια από τώρα.. Δεν ξέρω καν αν τα πιστεύει και ο ίδιος όσα λέει.. Επίσης βλέπω πως πατάει λαικ σε άλλες κοπέλες αλλά δεν ξερω αν αυτό σημαίνει και κάτι.. Τι να κάνω; 

archagellos

# 2 στις 7/12/2021
author
Ανδρας / 56 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.527

Αγαπητη ,

περιεργα τα πραγματα ...

Σου αρεσει...αλλα σου δειχνει ενδιαφερων που εσενα σε χαλαει διοτι θελεις μυστηριο, μαγεια

...φτυσιμο ( για να κολλησεις )...δεν εχει και αμαξι ...

Αστον καλυτερα ...

Keep Walking

Αρέσει στα μέλη vanarabit, Helenaki4 και σε ακόμα 4 μέλη.

Alezandra

# 3 στις 7/12/2021
author
Γυναίκα / 48 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πέραμα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 815

Σε αυτό περί αυτοκινήτου συμφωνώ κι εγώ καλέ μου κύριε.

Στην κοπέλα θα πω ότι το κρύο φασκόμηλο δεν πίνεται για αυτό καλύτερα να το διατηρείτε ζεστό.

Καταλάβατε ? 

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από archagellos

Αγαπητη ,

περιεργα τα πραγματα ...

Σου αρεσει...αλλα σου δειχνει ενδιαφερων που εσενα σε χαλαει διοτι θελεις μυστηριο, μαγεια

...φτυσιμο ( για να κολλησεις )...δεν εχει και αμαξι ...

Αστον καλυτερα ...

Keep Walking

Αρέσει στα μέλη vanarabit, archagellos

Broken_Guy

# 4 στις 7/12/2021
author
Ανδρας / 31 / Χήρος
Ν. Τρικάλων / Τρίκαλα
Απαντήσεις: 252
Η Μαριάννα και οι γκόμενοι που βαριέται τεύχος 15ο (Χριστουγεννιάτικη Έκδοση).

Υ.Γ. Μια υπενθύμιση απλά κάνω για τους συμφορουμίτες που δεν έχουν καλή μνήμη, συνεχίστε.
Αρέσει στα μέλη vanarabit, TheRedKnight και σε ακόμα 5 μέλη.

alexandriani1

# 5 στις 7/12/2021
author
Γυναίκα / 59 / Διαζευγμένη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 1.075

Αχ αυτές οι virtual διαδικτυακές καψούρες...

Αρέσει στα μέλη vanarabit, Enikos και σε ακόμα 2 μέλη.

Enikos

# 6 στις 7/12/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.741

Αυτος λεει μεγαλα λογια απο τωρα, αλλα εσυ καθεσαι 24/7 και τα ακους...

Το σπανακι, το τρως?...

Αρέσει στα μέλη vanarabit, MiltosRNLI1930 και σε ακόμα 1 μέλος.

Marianna__25

# 7 στις 7/12/2021
author
Γυναίκα / 23 / Ελεύθερη
Σήμερα μου είπε πως του έχω λείψει.. Τώρα αυτοσ επίτηδες το κάνει για να ξενερώσω και να το σταματήσω; τι να πω δεν ξέρω.. Δεν του έδωσα την ίδια απάντηση από την στιγμη που ακόμη δεν νιώθω κάτι τέτοιο τον είπα απλά "γλυκούλη" δεν είναι πολύ νωρίς για να εκφράζονται τετοια συναισθήματα;

Enikos

# 8 στις 7/12/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Καλυτεροτερα τα τρολ του Σββατο-Κυριακου...

Αυτα των καθημερινων, ειναι ολα απο το φβ...

Πουναι τα περιπτερα τους, πουναι οι εργασιες νυχτα-πορτα-πυραβλος και οι εφτα μετακομισεις στο τριημερο, πουναι τα γελια τους...

Τεινω να βαρεθω ρε σεις...

Αρέσει στα μέλη vanarabit, NightWsh και σε ακόμα 3 μέλη.

Helenaki4

# 9 στις 7/12/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.883

Πες μας οτι τρολαρεις

Λυτρωσε με κοπελια

Αρέσει στα μέλη vanarabit, alexandriani1 και σε ακόμα 1 μέλος.

alexandriani1

# 10 στις 7/12/2021
author
Γυναίκα / 59 / Διαζευγμένη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 1.075

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από Enikos

Καλυτεροτερα τα τρολ του Σββατο-Κυριακου...

Αυτα των καθημερινων, ειναι ολα απο το φβ...

Πουναι τα περιπτερα τους, πουναι οι εργασιες νυχτα-πορτα-πυραβλος και οι εφτα μετακομισεις στο τριημερο, πουναι τα γελια τους...

Τεινω να βαρεθω ρε σεις...

Αρέσει στα μέλη vanarabit, Enikos

Enikos

# 11 στις 7/12/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Και συ τωρα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από Helenaki4

Πες μας οτι τρολαρεις

Λυτρωσε με κοπελια

Αρέσει στα μέλη vanarabit, alexandriani1 και σε ακόμα 1 μέλος.

alisida

# 12 στις 8/12/2021
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.470

Περιληψη : 

Ο φίλος της Μαριάννας επικοινωνεί συνεχώς μαζί της,τη φλερτάρει,την προτιμά από τους φίλους του και από τα σήριαλ, 

αλλά δεν της τα πρήζει και δεν έχει αυτοκίνητο.

Τι να κάνει ?? 

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Marianna__25

Γειά σας.. Εδώ και περίπου 3 εβδομάδες μιλάω με ένα παιδί με το οποίο βρεθήκαμε μόνο 2 φορές.. Μιλούσαμε και από τον Απρίλιο μέχρι Ιούνιο αλλά μετά για κάποιο διάστημα χάσαμε επαφή.. Μου είχε ξαναστείλει τώρα αρχές Νοέμβρη που με είδε τυχαία κάπου και βγήκαμε για καφέ και βρέθηκαμε και άλλη μια φορά.. Δεν βρισκόμαστε τόσο συχνά διότι δεν μένουμε και τόσο κοντά και ακόμη δεν έχει πάρει αμάξι.. Έπειτα ήταν και ο καιρος που μας εμπόδιζε να βρεθούμε.. Απο τότε που βρεθήκαμε δεν έχει σταματήσει στα μηνύματα να μου λέει κάθε φορά πόσο ωραία ήταν όταν βρεθήκαμε και ακόμη και όταν μου στεκνει ότι είναι με τους φίλους του και του λέω ότι περνάει ωραία αυτος μου λέει "μαζί σου θα ήταν πιο ωραία" του πρότεινα να δει μια σειρά η οποία μου αρεσε και αυτος σύγκρινε πως όπως μου αρέσει εμένα η σειρά αυτουνού τιυ αρέσει όταν είναι μαζί μου.. Μιλάμε 24 ώρες το 24ωρο ακόμη και όταν είναι έξω και νιώθω πως δεν υπάρχει καθόλου μυστήριο, είναι η αρχή έχουμε βρεθεί μόνο 2 φορές και νιώθω λες και δεν υπάρχει αυτή η αγωνία που υπάρχει στην αρχή κάθε γνωριμίας.. Ακόμη κ έξω να είναι με φίλους μου μιλάει.. Θέλω να κάνω κάτι να το αλλάξω αυτό αλλά δεν ξέρω τι..μου αρέσει γενικά όταν βρίσκομαι μαζί του απλά δεν ξέρω αν είναι τόσο νορμάλ να μου λέει μεγάλα λόγια από τώρα.. Δεν ξέρω καν αν τα πιστεύει και ο ίδιος όσα λέει.. Επίσης βλέπω πως πατάει λαικ σε άλλες κοπέλες αλλά δεν ξερω αν αυτό σημαίνει και κάτι.. Τι να κάνω; 

Αρέσει στα μέλη vanarabit, Broken_Guy και σε ακόμα 1 μέλος.

Marianna__25

# 13 στις 8/12/2021
author
Γυναίκα / 23 / Ελεύθερη
Καθόλου δεν τρολαρω

argaard

# 14 στις 8/12/2021
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 10
Απαντήσεις: 1.264

Στην ηλικία σας τα μεγάλα λόγια και ο υπερ ενθουσιασμός είναι φυσικά.

Αν νιώθεις πιεσμένη από αυτό πές του το, να αραιώσει λίγο αλλά μην έρθεις την άλλη βδομάδα και παραπονιέσαι πως σε γράφει.
Αρέσει στο μέλος alisida

TheRedKnight

# 15 στις 8/12/2021
author
Ανδρας / 48 / Σε σχέση
Αλλη χώρα
Απαντήσεις: 655

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από alisida

Περιληψη : 

Ο φίλος της Μαριάννας επικοινωνεί συνεχώς μαζί της,τη φλερτάρει,την προτιμά από τους φίλους του και από τα σήριαλ, 

αλλά δεν της τα πρήζει και δεν έχει αυτοκίνητο.

Τι να κάνει ?? 

να του πάρει αυτοκίνητο, κατά προτίμηση ηλεκτρικό για να σώσουν το περιβάλλον...?

Αρέσει στα μέλη vanarabit, alexandriani1

MiltosRNLI1930

# 16 στις 8/12/2021
author
Ανδρας / 61 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.253

Μανταμιτσα μου

θα μπορουσες να μας πεις τα μεγαλα λογια που σου λεει ? Μηπως οταν τα διαβαζεις ,τσιμπιεσαι να δεις αν εισαι ξυπνια ? Λεω εγω τωρα.

Αρέσει στα μέλη vanarabit, Enikos και σε ακόμα 3 μέλη.

Marianna__25

# 17 στις 9/12/2021
author
Γυναίκα / 23 / Ελεύθερη
Βγαίνουμε χθες τρίτο ραντεβού, πηγαίνουμε για καφέ όμορφα και ωραία συζητάμε για διάφορα θέματα.. Ώσπου σε κάποια φάση μου πετάει πως τώρα που κρυώσαν οι μέρες καποια στιγμή να πήγαινα σπίτι του αν ήθελα για κρασάκι ταινία κλπ και να μείνω κιόλας αν θέλω..θεωρω ότι είναι λίγο νωρίς για κάτι τέτοιο ακόμη.. Απο την αλλην με οσους βγήκα από τότε που χωρίσα είναι ο μόνος που βγαίνουμε για καφέ, που κέρασε και 1ο και 2ρο ραντεβού ενώ οι άλλοι ούτε να κυκλοφορησουν δεν ήθελαν και ήταν ξεκάθαρο τι θέλουν.. Αυτός όμως είναι όλη την ώρα γλυκόλογα, κοπλιμέντα, συζητάμε και διάφορα θέματα πέρα από αυτό.. Εσείς πως την βρίσκεται αυτή την πρόταση;

alisida

# 18 στις 9/12/2021
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.470

Μια χαρά πρόταση τη βρίσκω.

Αν έχει και τζάκι,ακόμα καλύτερα 

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από Marianna__25
Βγαίνουμε χθες τρίτο ραντεβού, πηγαίνουμε για καφέ όμορφα και ωραία συζητάμε για διάφορα θέματα.. Ώσπου σε κάποια φάση μου πετάει πως τώρα που κρυώσαν οι μέρες καποια στιγμή να πήγαινα σπίτι του αν ήθελα για κρασάκι ταινία κλπ και να μείνω κιόλας αν θέλω..θεωρω ότι είναι λίγο νωρίς για κάτι τέτοιο ακόμη.. Απο την αλλην με οσους βγήκα από τότε που χωρίσα είναι ο μόνος που βγαίνουμε για καφέ, που κέρασε και 1ο και 2ρο ραντεβού ενώ οι άλλοι ούτε να κυκλοφορησουν δεν ήθελαν και ήταν ξεκάθαρο τι θέλουν.. Αυτός όμως είναι όλη την ώρα γλυκόλογα, κοπλιμέντα, συζητάμε και διάφορα θέματα πέρα από αυτό.. Εσείς πως την βρίσκεται αυτή την πρόταση;

girl_aloud

# 19 στις 9/12/2021
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Ν. Σερρών / Σέρρες
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 179
Να πας αν εχεις αποφασισει πως θελεις να περασεις καλα (γιατι μη φανταστεις οτι θα μεινετε μονο στο "κρασακι" και στην ταινια...)

Qwerty____55

# 20 στις 9/12/2021
author
Ανδρας / 61 / Διαζευγμένος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 610

Αγαπητη Marianna... καλησπέρα...

Θα σου πω την γνωμη μου ...για να σε προετοιμάσω  ...για τα μελλούμενα ..

Μπραβο του λοιπον που σε κερασε καφε ...ποτο κλπ . και μια , και δυο φορες ...ενω οι προηγουμενοι που ειχες γνωρισει ...δεν σε κέρασαν ουτε ποτο ...μα ουτε και καφέ ...!!

Εσυ βεβαια καταλαβες που το...πηγαιναν ...κατάλαβες τι ηθελαν απο εσενα ...και μαλιστα αυτο το κάτι...που ηθελαν ...θα το επιτυγχαναν ...και τσαμπα ...!!!

Οποτε Μαριάννα μου ...με το παλικαρι που σε προσκαλεί στο σπίτι του ...για κρασακι ...ταινια ...τζακι κλπ. 

Πάρτο απόφαση οτι θα ενδώσεις !!! Αργα η γρήγορα θα πεις το ...ναι.. !!!

Ξερεις γιατι ???

Υπάρχει μια ρηση ...που λεει... Πες πες το κοπέλι , κανει την κυρά και θελει ..!!!

Βλεπεις εχει τον τροπο του ...και θα επιτύχει τον σκοπό του ...!!!

Ομως αγαπητη Μαριάννα ...θσ πρεπει να προσέξεις το εξης απλό ...

Ποιο ???  

Αν το παλικαρι τουτο...επιδιωκει να περασει καλα μαζι σου , μεχρι να του περάσει η ...καψα ...και μετα σε αφησει ...σε παρατήσει ...Ας εισαι ετοιμη να το αντιμετωπισεις !!!

Προς το παρων ...κοιτα να το απολαυσεις ...και ...προσεχε !!!

Φιλικα ...Q...

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από Marianna__25

Αρέσει στα μέλη Jazz_1982, girl_aloud
Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345
Δεν μπορείτε να απαντήσετε