Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Η κοπέλα μου μιλάει μου μιλάει με κάποιον πρώην της

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

twnhny

# 1 στις 7/12/2021
author
Ανδρας / 28 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 4
'Aρεσαν+: 0%

Κεφάλαιο 1 - Εισαγωγή
Με την κοπέλα μου είμαστε μαζί 4 μήνες. Τα πράγματα ξεκίνησαν τόσο όμορφα που δεν το περίμενα, ήρθαμε πολύ κοντά πολύ γρήγορα, εδώ ίσως βοήθησε και το γεγονός ότι μένουμε μαζί από τον πρώτο μήνα. Εγώ 27, αυτή 29 και προχωράμε. Μιλάμε, γελάμε, παίζουμε, βγαίνουμε βόλτες, κοιμόμαστε μαζί όλα υπέροχα.
Κάπου εδώ να αναφέρω ότι έχω ένα μικρό προβληματάκι με το παρελθόν της. Από τις συζητήσεις μας βλέπω ότι έχει λίγες περισσότερες εμπειρίες από εμένα, χωρίς να λέω ότι είμαι άπειρος, και τυχαίνει να με πιάνω αρκετές φορές που συγκρίνω τον εαυτό μου με κάποιον θεωρητικό πρώην σύντροφό της χωρίς να ξέρω λεπτομέρειες γιατί γνωρίζω τα όριά μου και ενώ αρχικά δεν ήθελα να ξέρω παραπάνω από όσα μου λέει από μόνη της, τώρα ίσως θα ήθελα να ξέρω παραπάνω, δεν είμαι σίγουρος...
Κεφάλαιο 2 - Το λάθος
Γνωρίζω για έναν "φίλο" της από παλιά που κρατάνε επαφές και δεν έχω κανένα πρόβλημα με τις παρέες της, την εμπιστεύομαι. Όμως, ήρθε η κακιά η στιγμή πριν μερικές βδομάδες που έπεσε το μάτι μου πάνω σε μια συνομιλία της, ενώ έστελνε μήνυμα στο κινητό. Το παραδέχομαι, λύγισα. Δεν κρατήθηκα και μετά από μερικές μέρες διάβασα λίγο απ την συνομιλία τους και αυτό που διάβασα με τάραξε συθέμελα. Με πιάνει ρίγος ενώ γράφω. Προσπαθώ πάρα πολύ σκληρά να ξεχάσω αυτά που διάβασα και να σταματήσω τις σκέψεις μου πριν ξεσαλώσουν. Για να μην τα πολυλογώ, είδα να χρησιμοποιούν τις φράσεις "αγάπη μου" και "μωρό μου", φράσεις που θεωρούσα ότι ανήκουν μόνο σε μένα, και είδα αυτόν τον "φίλο" να αναφέρεται με υπονοούμενα και φατσούλες σε ερωτικές επαφές που είχαν στο παρελθόν. Μεταξύ σοβαρού και αστείου ο "φίλος" έκανε ανοιχτή πρόσκληση για καινούργια συνεύρεση και η απάντηση της κοπέλας μου ήταν της μορφής "Ξέρεις ότι δεν γίνεται έτσι όπως το σκέφτεσαι, αλλά για καφέ ή ποτό όποτε θες". Με ενοχλεί που της στέλνει μηνύματα τύπου "Ήθελα να δω τι κάνεις", όχι να μην δεις τι κάνει. Με ενοχλεί που του απαντάει. Με ενοχλούν τέτοιοι τύποι. Είναι παντρεμένος, έχει και παιδιά. Την κοπέλα μου στην τελική την εμπιστεύομαι, αλλά τι θα γίνει αν αυτός συνεχίσει με αυτά τα ερωτικά υπονοούμενα και τις προσκλήσεις; Σε 2 μήνες φεύγω στρατό... Γνωρίζω ότι ήταν λάθος να διαβάσω τα μηνύματά της. Θα ήθελα όμως τις σκέψεις / απόψεις σας επί του θέματος. Το λέω ειλικρινά, αν διάβαζα τα ίδια ακριβώς πράγματα σε μια συνομιλία της πριν 2 χρόνια δεν θα με πείραζε καθόλου. Όμως αυτό συμβαίνει τώρα. Ίσως μου διαφεύγει κάποια λεπτομέρεια αλλά αυτή τη στιγμή δεν μπορώ να τα σκεφτώ καθαρά.

Helenaki4

# 2 στις 7/12/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 2.053

Η κοπελα σου για το δικο μου αξιακο συστημα τουλαχιστον , εχει ΗΔΗ υπερβει τα εσκαμμενα , αν ισχυουν οσα γραφεις .

Ενα λαθος που κανουν πολλοι κατα τη γνωμη μου , ειναι οτι εστιαζουν την αιτια και την ευθυνη της στον χψω επιδοξο διεκδικητη , αντι να καταλαβουν οτι η συντροφος τους αφησε περιθωριο για ολα αυτα. Τον αλλον ξεχνα τον. Καμμια γυναικα δεν «παρασυρεται».

Στη θεση σου θα εφευγα χτες απο τη σχεση.

Εχε ομως υποψιν οτι η ανασφαλεια που σε τρωει ουτως ή αλλως ευθυνεται για το γεγονος οτι με καποιο μαγικο τροπο ματσαρεις με γυναικες που δεν ειναι τσεκουρατες , οπως θα τις ηθελες .

Δουλεψε με την αυτοπεποιθηση σου και θα βρεις μια γυναικα που δε θα σου εμφυσα την αναγκη να ψαξεις .
Και μην ξεχνας .

Whatever you focus on , grows.

Αρέσει στα μέλη TheRedKnight, alisida και σε ακόμα 8 μέλη.

Kristina_

# 3 στις 7/12/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Απαντήσεις: 2.558

Μια χαρα στα πε το ελενακι και στα αναλυσε κιολας

Κακως σε απασχολει τοσο το παρελθον και οι, λιγο περισσοτερες, εμπειριες της και πολυ κακως κανεις συγκρισεις και επισης πολυ κακως διαβασες τα μηνυματα τα της (προσωπικα δεδομενα κλπκλπ)ΟΜΩΣ αφου τα διαβασες πια και εχεις αυτη τη γνωση, παρα πολυ κακως καθεσαι και προβληματιζεσαι ,,,θα πρεπει να χες φυγει χθες, χωρις αμφιβολιες και χωρις δευτερες σκεψεις ,,, καλη χρυση κοπελα μπορει να ναι (για τον εαυτο της), αλλα νεξτττ 
Αρέσει στα μέλη TheRedKnight, alisida και σε ακόμα 4 μέλη.

archagellos

# 4 στις 7/12/2021
author
Ανδρας / 56 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.554

man

οτι σου εγραφε και η Helenaki4... φευγεις εχθες απο αυτη την σχεση ...

διοτι θα βασανστεις πολυ ...παρα πολυ 

Θα σου μπαινουν ιδεες...δεν θα κοιμασε ...θα υποφερεις ...και μαζι με εσενα θα αρχισει να

υποφερει και η κοπελα .

Keep Walking

Αρέσει στα μέλη TheRedKnight, twnhny και σε ακόμα 5 μέλη.

MiltosRNLI1930

# 5 στις 7/12/2021
author
Ανδρας / 61 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.430

Ετσι οπως τα περιγραφεις θυμιζεις νεοσυλλεκτο πυροβολητη στο πολεμικο ναυτικο .

Αρέσει στα μέλη NightWsh, TheRedKnight και σε ακόμα 5 μέλη.

Broken_Guy

# 6 στις 7/12/2021
author
Ανδρας / 31 / Χήρος
Ν. Τρικάλων / Τρίκαλα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 252
Ε μα συγνώμη βρε παλίκαρε, με πρώην της μιλάει τι νόμιζες ότι θα λένε; Για την πορεία του κορονοιού στη χώρα μας;

Παντρεμένος κιόλας λες αυτός με παιδιά, δηλαδή τι μπορεί να του χρειάζεται η "παρέα" της κοπέλας σου όταν έχει (υποτίθεται) να κουμαντάρει ολόκληρη οικογένεια;

Συγνώμη αν τα είπα λίγο χύμα αλλά βρε αδερφέ, είπαμε εμπιστοσύνη μέχρι ενός σημείου ομώς. (Άποψη μου πάντα αυτά, γιατί άλλοι πιο "προοδευτικοί" μπορεί να σου πουν άλλα) 

Υ.Γ. Αν σου κάνει η κοπελιά σου τίποτα κερατάκια ταράνδου δώρο τώρα στις γιορτές μην τα δεχτείς ναι;
Αρέσει στα μέλη TheRedKnight, alisida και σε ακόμα 1 μέλος.

Enikos

# 7 στις 7/12/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 28.865

Κεφαλαιο 3 . . . . Το συμπερασμα . . . . . 

Καποιος στο λοβε στορι αυτο, δεν ειχε καταλαβει οτι ειναι παγκος...

Κατι ειχε ψυλλιαστει και αρχισε να ψαχνει τα κινητα...

Και βρεθηκε να πονει, συν οτι αγαπει...

Ασε που ψαχνει ποια λεπτομερεια του διαφευγει...

Το να τους πιασει στρωματσαδα θα βοηθησει αραγε?...

σοσ σοσ σοσ . . . . . .

Αρέσει στα μέλη seychelles, NightWsh και σε ακόμα 5 μέλη.

Hellboy_

# 8 στις 7/12/2021
author
Ανδρας / 34 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Εύοσμος
Απαντήσεις: 173

Δλδ κατσε εκει που καθοσαστε μαζι στον καναπε χτυπαει το κινητο της και αρχιζει  απανταει σε μνματα ενω εισαι και συ...ετσι χαλαρα??.. 

Απο οτι φαινεται brother δεν ειναι και τοσο της εμπιστοσυνης οπως φανταζοσουν.Δεν φταις τοσο εσυ γιατι αν ηθελε να κραταει τετοιου ειδους επαφες θα εβρισκε τροπο να το κανει εστω και στα κρυφα...και απο οτι εχει δειξει η ιστορια γυναικες με εντονο ερωτικο παρελθον το επαναλαμβανουν δυστυχως..γιατι ολο και καποιος πρωην θα την ενοχλησει η θα γνωρισει καποιον αλλο ετσι παει το εργο!Ειναι πολυ λιγες οι περιπτωσεις που ξεκοβουν τελειως απο αυτο!

Τωρα σε οτι αφορα το κομματι του στρατου εγω στην θεση σου θα χωριζα για να μπω χαλαρος να κανω την θητεια μου γιατι αλλιως το μυαλο σου θα ειναι συνεχεια σε εκεινη στο τι κανει οσο λειπεις γιατι η κοπελα δεν προκειτε να σταματησει τις επαφες της ..Η γνωμη μου ειναι αυτη!Α!και φυσικα δεν λες κουβεντα γι αυτο που εκανες γιατι θα γυρισει εναντιον σου και θα βγει και απο πανω!

Hellboy_

# 9 στις 7/12/2021
author
Ανδρας / 34 / Ελεύθερος
#kristina εν μέρη εχεις δίκιο δεν ήταν σωστό που έψαξε το κινητό της αλλά του έδωσε δικαιώματα! Εντάξει μην μας περνάνε και για μ@λακες!

alexandriani1

# 10 στις 7/12/2021
author
Γυναίκα / 59 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 1.375

Tι είναι αυτά που λες βρε χελμπόυ;

Ειλικρινά σοκάρομαι μερικές φορές από τη ναφθαλίνη που μυρίζουν οι ιδέες νέων ανθρώπων, όπως εσύ. Τι στερεότυπες σαχλαμάρες είναι αυτές:

"...και απο οτι εχει δειξει η ιστορια γυναικες με εντονο ερωτικο παρελθον το επαναλαμβανουν δυστυχως..γιατι ολο και καποιος πρωην θα την ενοχλησει η θα γνωρισει καποιον αλλο ετσι παει το εργο!Ειναι πολυ λιγες οι περιπτωσεις που ξεκοβουν τελειως απο αυτο!"

Πρώτ' απ όλα πια ιστορία το έχει δείξει αυτό; Του Κωνσταντίνου Παπαρρηγόπουλου ή του Ιωάννη Κορδάτου; Γιατί αν είναι η "δική σου" ιστορία, κάποιο θεματάκι έχεις και δεν το έχεις πάρει χαμπάρι.Και όχι αγοράκι μου καλό: οι γυναίκες με έντονο ερωτικό παρελθόν  δεν κρατούν απωθημένα ως "χορτάτες" που είναι, που σημαίνει πως όταν διαλέγουν ερωτικό σύντροφο το κάνουν πολύ συνειδητά και πολύ συνειδητά επίσης τον εγκαταλείπουν εάν τον βρουν λίγο. Αυτό που συμβαίνει με τις "περπατημένες" και κάποιους άνδρες τους ενοχλεί, είναι ότι έχουν κριτήριο και μέτρο σύγκρισης, κάτι που ενδέχεται να χαλάει τον μύθο της αυτοεικόνας σε ορισμένα "κοκκοράκια" που αισθάνονται ανεπανάληπτοι λατίνοι εραστές. 
Αρέσει στα μέλη Enikos, alisida και σε ακόμα 2 μέλη.

twnhny

# 11 στις 7/12/2021
author
Ανδρας / 28 / Σε σχέση

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από Hellboy_

Δλδ κατσε εκει που καθοσαστε μαζι στον καναπε χτυπαει το κινητο της και αρχιζει  απανταει σε μνματα ενω εισαι και συ...ετσι χαλαρα??..

Όχι, δεν γίνεται αυτό. Και αυτός είναι ο λόγος που δεν το έχω κάνει θέμα ακόμη. Μαζί όταν είμαστε είναι όλα τέλεια. Όμως υπέπεσε στην προσοχή μου αυτή η συνομιλία που έχει. Δεν ξέρω πόσο συχνά μιλάνε, όχι πολύ συχνά, αλλά... Τι να πω.

Αρέσει στο μέλος Hellboy_

Hellboy_

# 12 στις 8/12/2021
author
Ανδρας / 34 / Ελεύθερος

Εισαι εκτος θεματος αν δεν σου αρεσουν οι αποψεις μου και τις βρισκεις απαρχαιωμενες  μην τις συμμεριζεσαι δεν στο ζητησα δεν μπορουμε να αρεσουμε σε ολους ο καθενας εχει την δικη του αποψη!

Τωρα σχετικα με τους χαρακτηρισμους αγορακι μου καλο και αλλες τετοιου ειδους ειρωνιες οχι σε μενα δεν γνωριζομαστε απο χθες πεστα σε κανενα δικο σου που μπορεις να του επιβληθεις!

Επικεντρωσου στο θεμα αν μπορεις και ασε τους βραζιλιανους και λατινους εραστες για το μακεδονια tv!

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από alexandriani1

Tι είναι αυτά που λες βρε χελμπόυ;

Ειλικρινά σοκάρομαι μερικές φορές από τη ναφθαλίνη που μυρίζουν οι ιδέες νέων ανθρώπων, όπως εσύ. Τι στερεότυπες σαχλαμάρες είναι αυτές:

"...και απο οτι εχει δειξει η ιστορια γυναικες με εντονο ερωτικο παρελθον το επαναλαμβανουν δυστυχως..γιατι ολο και καποιος πρωην θα την ενοχλησει η θα γνωρισει καποιον αλλο ετσι παει το εργο!Ειναι πολυ λιγες οι περιπτωσεις που ξεκοβουν τελειως απο αυτο!"

Πρώτ' απ όλα πια ιστορία το έχει δείξει αυτό; Του Κωνσταντίνου Παπαρρηγόπουλου ή του Ιωάννη Κορδάτου; Γιατί αν είναι η "δική σου" ιστορία, κάποιο θεματάκι έχεις και δεν το έχεις πάρει χαμπάρι.Και όχι αγοράκι μου καλό: οι γυναίκες με έντονο ερωτικό παρελθόν  δεν κρατούν απωθημένα ως "χορτάτες" που είναι, που σημαίνει πως όταν διαλέγουν ερωτικό σύντροφο το κάνουν πολύ συνειδητά και πολύ συνειδητά επίσης τον εγκαταλείπουν εάν τον βρουν λίγο. Αυτό που συμβαίνει με τις "περπατημένες" και κάποιους άνδρες τους ενοχλεί, είναι ότι έχουν κριτήριο και μέτρο σύγκρισης, κάτι που ενδέχεται να χαλάει τον μύθο της αυτοεικόνας σε ορισμένα "κοκκοράκια" που αισθάνονται ανεπανάληπτοι λατίνοι εραστές. 

seychelles

# 13 στις 8/12/2021
author
Ανδρας / 41 / Σε σχέση
Βερμούδες
Απαντήσεις: 782

Γιατί τέτοια βιασύνη, προλάβατε τόσο γρήγορα να γνωριστείτε, να δείτε πως είστε ο ένας με τον άλλο και αν θέλετε κοινή ζωή?

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από twnhny

Κεφάλαιο 1 - Εισαγωγή
ήρθαμε πολύ κοντά πολύ γρήγορα, εδώ ίσως βοήθησε και το γεγονός ότι μένουμε μαζί από τον πρώτο μήνα.

Άμα είσαι τόσο άβολα, δεν είσαι καλά στη σχέση, μήπως καλύτερα χωρίς αυτή σχέση αφού σε αγχώνει?

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από twnhny

Κεφάλαιο 1 - Εισαγωγή
τυχαίνει να με πιάνω αρκετές φορές που συγκρίνω τον εαυτό μου με κάποιον θεωρητικό πρώην σύντροφό της

Έφυγες, άστη στην αγάπη/μωρό της και βρες μια άλλη κοπέλα που σε θέλει και νοιώθεις πιο άνετα.

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από twnhny

χρησιμοποιούν τις φράσεις "αγάπη μου" και "μωρό μου"
Αρέσει στα μέλη TheRedKnight, Broken_Guy

magicbus

# 14 στις 8/12/2021
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Απαντήσεις: 147

Φοβούμαι ότι θα ακολουθήσουν και άλλα κεφάλαια στο ύφος του 2...

Και ακόμα πιο θλιβερά...
Με φανταρικό σε 2 μήνες καλύτερα να εξαφανιστείς...
Γιατί θητεία με σκέψεις και υποψίες δεν βγαίνει...
Με τίποτα όμως...
Αρέσει στο μέλος TheRedKnight

alisida

# 15 στις 8/12/2021
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.693

Όπως θα έχεις ήδη καταλάβει,

οι πρώην μας ,δεν γίνονται κολληταρια για να μιλάμε συνεχώς,να βγαίνεις για ποτάκι κλπ.

Δεν λέω να είμαστε αντικοινωνικοί,όμως ένα γεια μια στο τόσο και ένα χρόνια πολλά στις γιορτές,αρκεί.

Τα επιπλέον δεν είναι παρά προεόρτια για επανάληψη την πεπραγμένων 

Δεν ξέρω τι θα κάνεις με την κοπέλα σου,αλλά πες της ότι η εμπιστοσύνη κερδίζεται δεν χαρίζεται (κάποιος μου το είχε πει αυτό στο παρελθόν αλλά δεν το εφάρμοσε για τον εαυτό του,χαχα!!) 

Η κοπέλα απλά παίζει ,ίσως δεν έχει σκοπό να κάνει κάτι ,αλλά και μόνο το ότι παίζει με έναν εν δυνάμει παράνομο εραστή, είναι αρκετό για να χτυπήσουν χίλια καμπανάκια γύρω σας.

Τις ευχές μου για καλή θητεία  

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από twnhny

Κεφάλαιο 1 - Εισαγωγή
Με την κοπέλα μου είμαστε μαζί 4 μήνες. Τα πράγματα ξεκίνησαν τόσο όμορφα που δεν το περίμενα, ήρθαμε πολύ κοντά πολύ γρήγορα, εδώ ίσως βοήθησε και το γεγονός ότι μένουμε μαζί από τον πρώτο μήνα. Εγώ 27, αυτή 29 και προχωράμε. Μιλάμε, γελάμε, παίζουμε, βγαίνουμε βόλτες, κοιμόμαστε μαζί όλα υπέροχα.
Κάπου εδώ να αναφέρω ότι έχω ένα μικρό προβληματάκι με το παρελθόν της. Από τις συζητήσεις μας βλέπω ότι έχει λίγες περισσότερες εμπειρίες από εμένα, χωρίς να λέω ότι είμαι άπειρος, και τυχαίνει να με πιάνω αρκετές φορές που συγκρίνω τον εαυτό μου με κάποιον θεωρητικό πρώην σύντροφό της χωρίς να ξέρω λεπτομέρειες γιατί γνωρίζω τα όριά μου και ενώ αρχικά δεν ήθελα να ξέρω παραπάνω από όσα μου λέει από μόνη της, τώρα ίσως θα ήθελα να ξέρω παραπάνω, δεν είμαι σίγουρος...
Κεφάλαιο 2 - Το λάθος
Γνωρίζω για έναν "φίλο" της από παλιά που κρατάνε επαφές και δεν έχω κανένα πρόβλημα με τις παρέες της, την εμπιστεύομαι. Όμως, ήρθε η κακιά η στιγμή πριν μερικές βδομάδες που έπεσε το μάτι μου πάνω σε μια συνομιλία της, ενώ έστελνε μήνυμα στο κινητό. Το παραδέχομαι, λύγισα. Δεν κρατήθηκα και μετά από μερικές μέρες διάβασα λίγο απ την συνομιλία τους και αυτό που διάβασα με τάραξε συθέμελα. Με πιάνει ρίγος ενώ γράφω. Προσπαθώ πάρα πολύ σκληρά να ξεχάσω αυτά που διάβασα και να σταματήσω τις σκέψεις μου πριν ξεσαλώσουν. Για να μην τα πολυλογώ, είδα να χρησιμοποιούν τις φράσεις "αγάπη μου" και "μωρό μου", φράσεις που θεωρούσα ότι ανήκουν μόνο σε μένα, και είδα αυτόν τον "φίλο" να αναφέρεται με υπονοούμενα και φατσούλες σε ερωτικές επαφές που είχαν στο παρελθόν. Μεταξύ σοβαρού και αστείου ο "φίλος" έκανε ανοιχτή πρόσκληση για καινούργια συνεύρεση και η απάντηση της κοπέλας μου ήταν της μορφής "Ξέρεις ότι δεν γίνεται έτσι όπως το σκέφτεσαι, αλλά για καφέ ή ποτό όποτε θες". Με ενοχλεί που της στέλνει μηνύματα τύπου "Ήθελα να δω τι κάνεις", όχι να μην δεις τι κάνει. Με ενοχλεί που του απαντάει. Με ενοχλούν τέτοιοι τύποι. Είναι παντρεμένος, έχει και παιδιά. Την κοπέλα μου στην τελική την εμπιστεύομαι, αλλά τι θα γίνει αν αυτός συνεχίσει με αυτά τα ερωτικά υπονοούμενα και τις προσκλήσεις; Σε 2 μήνες φεύγω στρατό... Γνωρίζω ότι ήταν λάθος να διαβάσω τα μηνύματά της. Θα ήθελα όμως τις σκέψεις / απόψεις σας επί του θέματος. Το λέω ειλικρινά, αν διάβαζα τα ίδια ακριβώς πράγματα σε μια συνομιλία της πριν 2 χρόνια δεν θα με πείραζε καθόλου. Όμως αυτό συμβαίνει τώρα. Ίσως μου διαφεύγει κάποια λεπτομέρεια αλλά αυτή τη στιγμή δεν μπορώ να τα σκεφτώ καθαρά.

Αρέσει στα μέλη girl_aloud, TheRedKnight και σε ακόμα 3 μέλη.
I am Not a psychotherapist :)

girl_aloud

# 16 στις 8/12/2021
author
Γυναίκα / 40 / Σε σχέση
Ν. Σερρών / Σέρρες
Απαντήσεις: 225
Το ψαρι βρωμαει απο το κεφαλι. Οταν κανεις μια καινουρια σχεση, δεν τρεχεις να συγκατοικησεις με εναν ουσιαστικα αγνωστο με το καλημερα σας. Ή πολυ απελπισμενοι ειστε (και οι δυο) ή πολυ συμφεροντολογοι. Γιατι εγω τρελο ερωτα δεν διακρινω πουθενα... ισα ισα, εσυ εισαι στον κοσμο σου οτι ολα ειναι τελεια μεταξυ σας (ενω δεν την ξερεις καν, ετσι και η αλλη ψαχνεται με πρωην. Μην κοιτας το δεντρο, το δασος να κοιτας! Πιστευεις οτι αν ηταν στα αληθεια ερωτευμενη μαζι σου, θα μιλαγε ακομα με τον πρωην της;
Αρέσει στα μέλη Lolita68, Qwerty____55 και σε ακόμα 5 μέλη.

twnhny

# 17 στις 8/12/2021
author
Ανδρας / 28 / Σε σχέση

Διακρίνω μια κοινή γραμμή στις απαντήσεις σας και με προβληματίζει. Θα ήθελα να εξαντλήσω τα περιθώρια πριν προβώ σε ανεπανόρθωτες κινήσεις. Δεν θέλω να τα διαλύσω όλα με την πρώτη. Η συμπεριφορά της απέναντί μου δεν μετράει πουθενά;  Αν μου δείχνει ότι με νοιάζεται και με προσέχει; Αν είναι κάτι που και αυτή πολεμάει; Μήπως θα μπορούσα να το αγνοήσω; Να το ξεχάσω και να μην το ξανασκεφτώ. Ξεκίνησαν τα αν βλέπω ...

seychelles

# 18 στις 8/12/2021
author
Ανδρας / 41 / Σε σχέση
Βερμούδες
Απαντήσεις: 782

Το οριό σου για να προβείς σε ανεπανόρθωτες κινήσεις με τη λεγάμενη ποιό είναι ?

Το να κρατάς επιλογές ανοιχτές έχει και αυτό κόστος, καταλαμβάνει χώρο στο κεφάλι σου, χάνεις χρόνο και ενέργεια. Μια καθαρή κατάσταση έχει πλεονεκτήματα. Το δικό σου όριο ποιό είναι για να ξεκαθαρίσει μια κατάσταση με τον ένα τρόπο ή τον άλλο?

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από twnhny

Διακρίνω μια κοινή γραμμή στις απαντήσεις σας και με προβληματίζει. Θα ήθελα να εξαντλήσω τα περιθώρια πριν προβώ σε ανεπανόρθωτες κινήσεις. Δεν θέλω να τα διαλύσω όλα με την πρώτη. Η συμπεριφορά της απέναντί μου δεν μετράει πουθενά;  Αν μου δείχνει ότι με νοιάζεται και με προσέχει; Αν είναι κάτι που και αυτή πολεμάει; Μήπως θα μπορούσα να το αγνοήσω; Να το ξεχάσω και να μην το ξανασκεφτώ. Ξεκίνησαν τα αν βλέπω ...

Αρέσει στα μέλη girl_aloud, TheRedKnight

Enikos

# 19 στις 8/12/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 28.865

Αν η γιαγια μου ειχε ρολεμαν, δεν θατανε πατινι?...

Πειτε βρε σεις οι της κοινης γραμμης...

Αρέσει στο μέλος NightWsh

Broken_Guy

# 20 στις 8/12/2021
author
Ανδρας / 31 / Χήρος
Ν. Τρικάλων / Τρίκαλα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 252

Δεν υπάρχει καμία κοινή γραμμή αγορίνα, ο καθένας μας σε συμβουλεύει με βάση αυτά που μας είπες στο θέμα σου και τις αντιλήψεις/πιστεύω του ή τι θα έκανε ο ίδιος σε παρόμοια περίπτωση. 

Εγώ, για παράδειγμα, θα αναρωτιόμουν στη θέση σου. "Γιατί πρέπει να έχει φιλίες και πάρε δώσε με πρώην της; Χάθηκαν άλλα άτομα να κάνει παρέα δηλαδή;" Αν εσυ τώρα εφησυχάζεσε με το πως φέρεται όταν είσαι μπροστά με γεια σου με χαρά σου,  δεν μας πέφτει λόγος που λένε. Για μένα όμως π.χ. που δεν εμπιστεύομαι καθόλου εύκολα άλλους, θα με ενδιέφερε πιο πολύ τι κάνει όταν δεν είμαι μπροστά 

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από twnhny

Αρέσει στο μέλος TheRedKnight
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε