Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Η κοπέλα μου μιλάει μου μιλάει με κάποιον πρώην της

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

TheRedKnight

# 21 στις 8/12/2021
author
Ανδρας / 48 / Σε σχέση
Αλλη χώρα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 655
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από twnhny

Διακρίνω μια κοινή γραμμή στις απαντήσεις σας και με προβληματίζει. Θα ήθελα να εξαντλήσω τα περιθώρια πριν προβώ σε ανεπανόρθωτες κινήσεις. Δεν θέλω να τα διαλύσω όλα με την πρώτη. Η συμπεριφορά της απέναντί μου δεν μετράει πουθενά;  Αν μου δείχνει ότι με νοιάζεται και με προσέχει; Αν είναι κάτι που και αυτή πολεμάει; Μήπως θα μπορούσα να το αγνοήσω; Να το ξεχάσω και να μην το ξανασκεφτώ. Ξεκίνησαν τα αν βλέπω ...

Βασικά το ότι βλέπεις την τεθλασμένη για ευθεία θα έπρεπε να σε προβληματίζει πολύ περισσότερο...τέσπα, τι με θύμησες τώρα με το αν, είχαμε λοιπόν στο ΑΝ κάποτε έναν ηχολήπτη πού του άρεσαν τα μανιτάρια, όχι τα πλευρώτους του ζήταγαν λοιπόν συμβουλές λόγω της ενσυναίσθησης που αποκτούσε με την χρήση αυτών, θυμάμαι μια τύπισσα μια μέρα τον ρώτησε : " είμαι παντρεμένη αλλά είμαι ερωτευμένη με τον αδερφό του άντρα μου και έμεινα έγκυος από τον κουμπάρο, τι με συμβουλεύετε να κάνω"???, την κοιτάει αυτός με τα διαπεραστικά γαλανά του μάτια για ένα λεπτό και της λέει : "Με τόσους κερατάδες πάρε ένα έλκηθρο και βγάλτους μια βόλτα"...?

Όχι τπτ άλλο επειδή έρχονται και Χριστούγεννα...

Αρέσει στα μέλη Lolita68, girl_aloud και σε ακόμα 4 μέλη.

twnhny

# 22 στις 8/12/2021
author
Ανδρας / 28 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 4

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από seychelles

Το οριό σου για να προβείς σε ανεπανόρθωτες κινήσεις με τη λεγάμενη ποιό είναι ?

Αν το έκανε απροκάλυπτα και συνεχώς τότε θα ξεχείλιζε το ποτήρι. Δυστυχώς αυτή τη στιγμή περισσότερο με βασανίζουν οι σκέψεις μου παρά οι πράξεις της.

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από Broken_Guy

Δεν υπάρχει καμία κοινή γραμμή αγορίνα, ο καθένας μας σε συμβουλεύει με βάση αυτά που μας είπες στο θέμα σου και τις αντιλήψεις/πιστεύω του ή τι θα έκανε ο ίδιος σε παρόμοια περίπτωση. 

Εγώ, για παράδειγμα, θα αναρωτιόμουν στη θέση σου. "Γιατί πρέπει να έχει φιλίες και πάρε δώσε με πρώην της; Χάθηκαν άλλα άτομα να κάνει παρέα δηλαδή;" 

Κοινή γραμμή εννοώ τις επαναλαμβανόμενες απόψεις τύπου "έπρεπε να έχω φύγει απ την σχέση χθες".

Η ερώτηση που θέτεις είναι αυτή ακριβώς που με βασανίζει. Χάθηκαν άλλα άτομα να κάνει παρέα; Κι επειδή δεν εθελοτυφλώ, γνωρίζω πως όχι, δεν χάθηκαν τα άτομα, είναι επιλογή της να απαντάει στα μηνύματα του αλλουνού. Αυτό με πειράζει. Μου ήταν πολύ δύσκολο να ξεκινήσω αυτό το θέμα στο φόρουμ, τουλάχιστον βλέπω ότι δεν είμαι παράλογος. Θέλω να βρω έναν τρόπο να της ζητήσω τον λόγο, να ξεκαθαρίσω την κατάσταση, να μου πει γιατί συμβαίνει αυτό, αλλά έχω σκάψει τον λάκκο μου διαβάζοντας τα μηνύματά της...

alisida

# 23 στις 8/12/2021
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.477

Οι ψυχολόγοι (που είναι εκπαιδευμένοι να απαντούν δίχως να μπλέκονται συναισθηματικά με τα προβλήματα των πελατών τους) ,θα σου έλεγαν ίσως ότι η κοπέλα πιθανότατα να χρειάζεται επιβεβαίωση και να το συζητήσεις μαζί της να βρείτε τι είναι εκείνο που της λείπει από τη σχέση σας.

Δοκίμασε το ,στην καλύτερη περίπτωση να τσακωθείτε,στη χειρότερη να σε κάνει να αμφιβάλλεις για τη λογική σου.

(στο χωριό μου το λένε gaslighting)

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από twnhny

Κοινή γραμμή εννοώ τις επαναλαμβανόμενες απόψεις τύπου "έπρεπε να έχω φύγει απ την σχέση χθες".

Η ερώτηση που θέτεις είναι αυτή ακριβώς που με βασανίζει. Χάθηκαν άλλα άτομα να κάνει παρέα; Κι επειδή δεν εθελοτυφλώ, γνωρίζω πως όχι, δεν χάθηκαν τα άτομα, είναι επιλογή της να απαντάει στα μηνύματα του αλλουνού. Αυτό με πειράζει. Μου ήταν πολύ δύσκολο να ξεκινήσω αυτό το θέμα στο φόρουμ, τουλάχιστον βλέπω ότι δεν είμαι παράλογος. Θέλω να βρω έναν τρόπο να της ζητήσω τον λόγο, να ξεκαθαρίσω την κατάσταση, να μου πει γιατί συμβαίνει αυτό, αλλά έχω σκάψει τον λάκκο μου διαβάζοντας τα μηνύματά της...

Οι σκέψεις σου είναι οι πράξεις της  

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από twnhny

Δυστυχώς αυτή τη στιγμή περισσότερο με βασανίζουν οι σκέψεις μου παρά οι πράξεις της.

Αρέσει στα μέλη girl_aloud, Helenaki4 και σε ακόμα 1 μέλος.
I am Not a psychotherapist :)

Helenaki4

# 24 στις 8/12/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.888

Αυτο που ισως να μην θελεις να δεις αυτη τη στιγμη , ειναι οτι δε θα μεινει εκει το πραγμα .

Το γεγονος οτι δεν το κανει μπροστα σου δε σημαινει οτι δεν ειναι εν δυναμει σοβαρο , σημαινει οτι στοιχειωδως θελει να συνεχισεις να μη γνωριζεις.

Καταλαβαινω οτι ειναι δυσκολη η κατασταση , αλλα πες μου τωρα , αντε και ζητας εξηγησεις! Πιστευεις οτι θ ακουσεις την αληθεια ;
Ποιος θα σου πει «ε μ αρεσει να παιζω δεξια αριστερα» ; 

Φιλε μου τωρα που ακομα ειναι νωρις , αποφασισε ποιός θελεις να εισαι στις σχεσεις σου και εσο ετοιμος να υπερασπιστεις αυτη τη θεση .

Αν καταπινεις τις ταπεινωσεις αμασητες για δυο γλυκες βραδιες , θα δεις οτι εχει και παρακατω , πολυ πιο κατω .

Συμπαθα με.

Αρέσει στα μέλη alisida, girl_aloud και σε ακόμα 4 μέλη.

corei3

# 25 στις 8/12/2021
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος
Ηνωμένο Βασίλειο UK
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 22

Δύσκολα

Xαίρεται twnhny!

Νομίζω σχεδόν όλοι οι φίλοι έχουν δώσει τα επιχειρήματα τους και εσύ ξέρεις καλύτερα τι πρέπει να κάνεις.

Όσο σκληρό και αν ακούγεται καταλαμβαίνεις ότι χωρίζεις και θέλεις να το αποφύγεις ή κάνεις unseen.

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από twnhny

Αν το έκανε απροκάλυπτα και συνεχώς τότε θα ξεχείλιζε το ποτήρι. Δυστυχώς αυτή τη στιγμή περισσότερο με βασανίζουν οι σκέψεις μου παρά οι πράξεις της.

Αρέσει στο μέλος Helenaki4

seychelles

# 26 στις 8/12/2021
author
Ανδρας / 75 / Διαζευγμένος
Βερμούδες
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 647

Δηλαδή αν δε σε προσβάλει μες τα μούτρα, πάει ολά καλά? Δε της χρωστάς κάτι, δε χρειάζεται να βασανίζεσαι.

Αν η όλη κατάσταση δεν είχε ξεπεράσει το comfort level σου και ένοιωθες άνετα δε θα σε προβλημάτιζε τόσο

Για το δικό σου καλό, μη περιμένεις να ξεχειλίσει το ποτήρι, βάζε όρια στους άλλους εκεί που είναι το δικό σου comfort level, είτε πρόκειται για γυναίκες, είτε για συγγενείς, είτε για φίλους. Αν οι άλλοι δε σέβονται τα όρια μας, δεν είναι υποχρεωτικό να συσχετιζόμαστε μαζί τους.

Έφυγες, χτες.

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από twnhny

Αρέσει στα μέλη alisida, Helenaki4 και σε ακόμα 2 μέλη.

Enikos

# 27 στις 8/12/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.770

Αυτο εδω...δεν ειναι αυτο που τοχουν γεμισει καρπαζα οι γκομενες και ολο ειναι προβληματισμενο γιατι να του συμβαινει αυτο?...

Αρέσει στα μέλη giorgos170, NightWsh

Qwerty____55

# 28 στις 8/12/2021
author
Ανδρας / 61 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 615

Αγαπητε ...twn... Καλησπέρα ...

1 . Αν η κοπελα σου εχει περισσοτερες εμπειριες απο εσενα ...

εκμεταλευσου το ...και κοιτα να μαθεις πιο πολλα ... εμπλούτισε τις γνωσεις σου ... Θα σου φανουν χρησιμες για την επομενη !!!

2 . Αυτο το ...αφελες ...που μας λες ...

Γνωριζω για ενα " φιλο " της απο τα παλια ...και κρατανε φιλιες κλπ..

Γκόμενος ειναι πουλακι μου !!! Τι δεν καταλαβαινεις ???

3 . Εξάλλου το διαβασες ...αγαπη μου ...μωρο μου ...κλπ  Τι δεν καταλαβες από αυτο που διαβασες ???

4 . Ο φιλος ..οπως λες της εκανε προταση , προσκληση για καινούργια συνευρεση .!!!

Αγαπητε μου , ξερεις τι σημαίνει η λέξη συνεύρεση   ??? η οχι ??

5 . Και τι του απαντησε η δικια σου ???

Του ειπε ... Ξερεις οτι δεν γινεται ...τωρα ...καποια αλλη στιγμη ...δεν το αποκλειω ...!!!  Why not !!!

6 . Επισης σε ενοχλεί που της στέλνει μηνύματα ...αντι να σε ενοχλει που αυτη ... γουσταρει ...να...κλπ.

7 . Την κοπελα σου την εμπιστευεσαι !!! 

Εεε...τωρα τι να σου πω ...???

8 . Άντε λοιπον αγαπητε μου φιλε ...αντε να πας στον στρατό ...μπας και δουν προκοπη ...η κοπελια σου με τον " φιλο "  της !!!  .τον παντρεμενο .!!

Δεν ειναι αναγκη να εχουν και εσενα μεσα στα πόδια τους ...για να διαβαζεις τα μηνύματα ..τους !!!.

Ετσι κι αλλιώς τωρα ποια ,   που εσύ θα λειπεις ...δεν θα ανταλλασουν πλεον μηνυματα ...αλλα θα τα λενε από κοντα ...!!!

Σε ευχαριστώ για οσα δεν 

καταλαβες !!

...Q...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από twnhny

Η κοπέλα μου μιλάει μου μιλάει με κάποιον πρώην της
Κεφάλαιο 1 - Εισαγωγή
Με την κοπέλα μου είμαστε μαζί 4 μήνες. Τα πράγματα ξεκίνησαν τόσο όμορφα που δεν το περίμενα, ήρθαμε πολύ κοντά πολύ γρήγορα, εδώ ίσως βοήθησε και το γεγονός ότι μένουμε μαζί από τον πρώτο μήνα. Εγώ 27, αυτή 29 και προχωράμε. Μιλάμε, γελάμε, παίζουμε, βγαίνουμε βόλτες, κοιμόμαστε μαζί όλα υπέροχα.
Κάπου εδώ να αναφέρω ότι έχω ένα μικρό προβληματάκι με το παρελθόν της. Από τις συζητήσεις μας βλέπω ότι έχει λίγες περισσότερες εμπειρίες από εμένα, χωρίς να λέω ότι είμαι άπειρος, και τυχαίνει να με πιάνω αρκετές φορές που συγκρίνω τον εαυτό μου με κάποιον θεωρητικό πρώην σύντροφό της χωρίς να ξέρω λεπτομέρειες γιατί γνωρίζω τα όριά μου και ενώ αρχικά δεν ήθελα να ξέρω παραπάνω από όσα μου λέει από μόνη της, τώρα ίσως θα ήθελα να ξέρω παραπάνω, δεν είμαι σίγουρος...
Κεφάλαιο 2 - Το λάθος
Γνωρίζω για έναν "φίλο" της από παλιά που κρατάνε επαφές και δεν έχω κανένα πρόβλημα με τις παρέες της, την εμπιστεύομαι. Όμως, ήρθε η κακιά η στιγμή πριν μερικές βδομάδες που έπεσε το μάτι μου πάνω σε μια συνομιλία της, ενώ έστελνε μήνυμα στο κινητό. Το παραδέχομαι, λύγισα. Δεν κρατήθηκα και μετά από μερικές μέρες διάβασα λίγο απ την συνομιλία τους και αυτό που διάβασα με τάραξε συθέμελα. Με πιάνει ρίγος ενώ γράφω. Προσπαθώ πάρα πολύ σκληρά να ξεχάσω αυτά που διάβασα και να σταματήσω τις σκέψεις μου πριν ξεσαλώσουν. Για να μην τα πολυλογώ, είδα να χρησιμοποιούν τις φράσεις "αγάπη μου" και "μωρό μου", φράσεις που θεωρούσα ότι ανήκουν μόνο σε μένα, και είδα αυτόν τον "φίλο" να αναφέρεται με υπονοούμενα και φατσούλες σε ερωτικές επαφές που είχαν στο παρελθόν. Μεταξύ σοβαρού και αστείου ο "φίλος" έκανε ανοιχτή πρόσκληση για καινούργια συνεύρεση και η απάντηση της κοπέλας μου ήταν της μορφής "Ξέρεις ότι δεν γίνεται έτσι όπως το σκέφτεσαι, αλλά για καφέ ή ποτό όποτε θες". Με ενοχλεί που της στέλνει μηνύματα τύπου "Ήθελα να δω τι κάνεις", όχι να μην δεις τι κάνει. Με ενοχλεί που του απαντάει. Με ενοχλούν τέτοιοι τύποι. Είναι παντρεμένος, έχει και παιδιά. Την κοπέλα μου στην τελική την εμπιστεύομαι, αλλά τι θα γίνει αν αυτός συνεχίσει με αυτά τα ερωτικά υπονοούμενα και τις προσκλήσεις; Σε 2 μήνες φεύγω στρατό... Γνωρίζω ότι ήταν λάθος να διαβάσω τα μηνύματά της. Θα ήθελα όμως τις σκέψεις / απόψεις σας επί του θέματος. Το λέω ειλικρινά, αν διάβαζα τα ίδια ακριβώς πράγματα σε μια συνομιλία της πριν 2 χρόνια δεν θα με πείραζε καθόλου. Όμως αυτό συμβαίνει τώρα. Ίσως μου διαφεύγει κάποια λεπτομέρεια αλλά αυτή τη στιγμή δεν μπορώ να τα σκεφτώ καθαρά.

Αρέσει στα μέλη alisida, girl_aloud

NightWsh

# 29 στις 8/12/2021
author
Γυναίκα / 43 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 288
Όταν διαβάζεις βουλωμένο γράμμα..η γεύση είναι αλλιώς!
Αρέσει στα μέλη Enikos, giorgos170

Enikos

# 30 στις 9/12/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Η μεταφραση απο Ελληνικα σε Ελληνικα, ειναι ενα Θεικο προσον...

Το οποιο κατεχουν μονο λιγοι μυημενοι, γνωσται του Μυκονιατικου σοβατισματος...

Αρέσει στα μέλη alexandriani1, giorgos170 και σε ακόμα 1 μέλος.

panagiotismp90

# 31 στις 9/12/2021
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.833

ποια φιλια καλε μου ανθρωπε? ειπαμε καλοσυνη, οχι κι ετσι ομως. σε δουλευει ψιλο γαζι, οι σωστες γυναικες ειναι ξεκαθαρες, οταν εχουν σχεση δεν παιδιαριζουν απο δω κι απο κει. Δεν λεω οτι σιγουρα εχει γινει κατι μεταξυ τους, αλλα ειναι πολυ κοντα. Λοιπον θα της πεις ρε συ αυτος ο ταδε ο φιλος σου πες του να βγουμε ολοι μαζι για καφε να τον γνωρισω και πες μου τι σου ειπε.

Αρέσει στα μέλη girl_aloud, seychelles

sissy108

# 32 στις 10/12/2021
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Απαντήσεις: 546
Σε αυτές τις περιπτώσεις όπως είπαν και οι περισσότεροι είναι καθαρά υποκειμενικός ο τρόπος που το διαχειρίζεται κάνεις..κι επειδή ζούμε σε μια εποχή που όλοι είναι άνετοι με όλα..μπορώ να πω ότι ξαφνιάστηκα που οι πιο πολλοί σου είπαν ότι πρέπει να φύγεις...έχουν δώσει πολύ ωραίες απαντήσεις σε αυτό το θέμα..Παρόλα αυτά ότι και να σου πούμε εδώ εσύ ξέρεις μέχρι πόσα μπορείς να αντέξεις..κι αν με ρωτάς από αυτά που γράφεις δεν το βλέπω να μπορεις να αντέξεις και πολλά...Ήδη το σκέφτεσαι..δεν σου πάει καλά κι εσένα η κατάσταση... άσχετο που προσπαθείς να το δικαιολογήσεις...ούτε τον εαυτό σου δεν μπορείς να πεισεις...μπερδεμένες καταστάσεις με σχετικά μεγάλες ηλικιες των εμπλεκομενων...πολλοί σημαντικό αυτό ..που σχεδόν παντα δεν καταλήγουν καλά...!!Εδώ βέβαια το κερασάκι είναι οτι ο πρώην είναι παντρεμένος με παιδιά...αυτό δεν θα τον σχολιάσω καν...τα λόγια είναι περιττά..εσύ όμως τι κάνεις εκεί?Με όλη αυτή την σαπιλα?
Αρέσει στο μέλος twnhny

sissy108

# 33 στις 10/12/2021
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Απαντήσεις: 546
Επίσης όπως είπα για τον πρώην δεν θα σχολιάσω.. διότι δεν υπάρχουν καν λόγια..αλλά και η κοπέλα σου..πολλή άνετη δεν είναι με έναν πρώην..ο οποίος έχει δημιουργήσει ήδη οικογένεια..δηλαδή όσο καλά και να ξέρεις καποιον η όσο φίλη να είσαι με κάποιον λέμε τώρα όχι απαραίτητα να είσαι πρώην του.. όταν παντρεύεται οφείλεις να είσαι πιο σοβαρή και πιο διακριτική στα 30 σου..διότι εκεί εμπλέκονται πλέον κι άλλα πρόσωπα η σύζυγος .. τα παιδιά του..δεν είναι ένας πρώην στα 20 που βρήκε άλλη κοπέλα...μόνο από αυτό καταλαβαίνεις ότι η κοπέλα είναι χαμηλής ηθικής..θρασυτατη..δεν υπολογίζει κανέναν...και πολλά άλλα ...με τέτοια κοπέλα θέλεις να είσαι?
Αρέσει στα μέλη twnhny, alisida και σε ακόμα 1 μέλος.

tzoulia59

# 34 στις 10/12/2021
author
Γυναίκα / 82 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Απαντήσεις: 7.479

μπα,, αν προβεις σε ανεπανορθωτες κινησεις ,,θα χασεις την ευκαιρια της ζωης σου ??

μα τι δεν καταλαβαινεις ?

δεν την ενδιαφερεις ..σε κερατωνει ,,νοητικα ,,και μεσα στα μουτρα σου ,,

και οταν πας φανταρος και πραγματικα ,,μην σου πω και πριν πας ,,

και οχι δεν παιζει ρολο που σου φερεται ωραια ,,οταν ειστε μαζι ,,,

προδοσια λεγεται αυτο των συναισθηματων σου ,,,χωρις σεβασμο ,, ,,

και ειναι χειροτερο απο το να π.δ.εται ,,,

σε χρησιμοποιει ,,γιατι ο αλλος ειναι παντρεμενος και εσυ ,,εχεις αισθηματα 

,η μοναξια ειναι μεγαλο βαριδι 

στειλτην χωρις εξηγησεις ,,

πες της //θελω να μεινω μονος μου ,,//

δεν της αξιζει  ουτε εξηγηση ..ουτε καν σεβασμος ..

κανε αυτα που σου λεω ...και μην βρισκεις αυτες τις σαχλες δικιολογιες που χρησιμοποιουν ολοι οι ερωτευμενοι ,

μονοπλευρα ειναι τα συναισθηματα ,,αν εσυ κοιτας αλλου ,στο τελος θα ερθει η στιγμη που θα σου ζητησει εκεινη να μεινει μονη ,.,

τουλαχιστον προλαβε την να βγεις κι απο πανω ,

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από twnhny

Διακρίνω μια κοινή γραμμή στις απαντήσεις σας και με προβληματίζει. Θα ήθελα να εξαντλήσω τα περιθώρια πριν προβώ σε ανεπανόρθωτες κινήσεις. Δεν θέλω να τα διαλύσω όλα με την πρώτη. Η συμπεριφορά της απέναντί μου δεν μετράει πουθενά;  Αν μου δείχνει ότι με νοιάζεται και με προσέχει; Αν είναι κάτι που και αυτή πολεμάει; Μήπως θα μπορούσα να το αγνοήσω; Να το ξεχάσω και να μην το ξανασκεφτώ. Ξεκίνησαν τα αν βλέπω ...

Αρέσει στα μέλη girl_aloud, seychelles

Enikos

# 35 στις 10/12/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Ειναι τρολ το παιδι Σισσυ...που αρεσκεται στην προσωπικη εξαθλιωση...

Αν δεν εχει καποιαν καθε μερα να τον καρπαζωνει, φτιαχνει ενα τετοιο στορι και ξεμπερδευει...

Μην καις θεα ουσια τσαμπα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 32 από sissy108
Σε αυτές τις περιπτώσεις όπως είπαν και οι περισσότεροι είναι καθαρά υποκειμενικός ο τρόπος που το διαχειρίζεται κάνεις..κι επειδή ζούμε σε μια εποχή που όλοι είναι άνετοι με όλα..μπορώ να πω ότι ξαφνιάστηκα που οι πιο πολλοί σου είπαν ότι πρέπει να φύγεις...έχουν δώσει πολύ ωραίες απαντήσεις σε αυτό το θέμα..Παρόλα αυτά ότι και να σου πούμε εδώ εσύ ξέρεις μέχρι πόσα μπορείς να αντέξεις..κι αν με ρωτάς από αυτά που γράφεις δεν το βλέπω να μπορεις να αντέξεις και πολλά...Ήδη το σκέφτεσαι..δεν σου πάει καλά κι εσένα η κατάσταση... άσχετο που προσπαθείς να το δικαιολογήσεις...ούτε τον εαυτό σου δεν μπορείς να πεισεις...μπερδεμένες καταστάσεις με σχετικά μεγάλες ηλικιες των εμπλεκομενων...πολλοί σημαντικό αυτό ..που σχεδόν παντα δεν καταλήγουν καλά...!!Εδώ βέβαια το κερασάκι είναι οτι ο πρώην είναι παντρεμένος με παιδιά...αυτό δεν θα τον σχολιάσω καν...τα λόγια είναι περιττά..εσύ όμως τι κάνεις εκεί?Με όλη αυτή την σαπιλα?

Αρέσει στο μέλος sissy108

giorgos170

# 36 στις 10/12/2021
author
Ανδρας / 76 / Σε σχέση
Ν. Λέσβου / Καλλονή
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 9.561
μέ    κάποιον   .,,...,::.,,?

https://www.youtube.com/watch?v=rF3TYK2EP6Q

Ουπςθφ!)(*&^%$#@!!!Το κείμενο σας δεν μπορεί να αναγνωριστεί   ..,,!:;...,
Αρέσει στα μέλη TheRedKnight, NightWsh και σε ακόμα 2 μέλη.

apolitiii

# 37 στις 10/12/2021
author
Γυναίκα / 76 / Σε σχέση
Ηνωμένο Βασίλειο UK
Απαντήσεις: 855

Μα τι θα πει σε νοιάζεται και σε προσέχει??? αφού δεν σε σεβεται...ποια συμπεριφορά της απέναντι σου??? 

αφού μιλάει κρυφά από σένα με τον παντρεμένο...με λογακια του τύπου αγάπη- μωρο μου, και δεν αρνήθηκε να 

πάει για καφε ή ποτό...το πήδημα το λένε τώρα καφέ ή ποτό...

Μα εδειξες πολύ ανώριμος απ την πρώτη στιγμή να συγκατοικησεις...

Άποψη μου είναι οτι όχι μόνο δεν πρέπει να το αγνοήσεις... αλλά πρέπει να φύγεις απ' αυτή τη σχέση το 

συντομοτερο...

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από twnhny

Αρέσει στα μέλη Broken_Guy, Enikos

Enikos

# 38 στις 10/12/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Ε, αμα φυγει, πως θα συνεχιστει το θεμα εδω...

Δεν κλεινει ετσι το σεναριο...

Παράθεση:
Σχόλιο # 37 από apolitiii

Μα τι θα πει σε νοιάζεται και σε προσέχει??? αφού δεν σε σεβεται...ποια συμπεριφορά της απέναντι σου??? 

αφού μιλάει κρυφά από σένα με τον παντρεμένο...με λογακια του τύπου αγάπη- μωρο μου, και δεν αρνήθηκε να 

πάει για καφε ή ποτό...το πήδημα το λένε τώρα καφέ ή ποτό...

Μα εδειξες πολύ ανώριμος απ την πρώτη στιγμή να συγκατοικησεις...

Άποψη μου είναι οτι όχι μόνο δεν πρέπει να το αγνοήσεις... αλλά πρέπει να φύγεις απ' αυτή τη σχέση το 

συντομοτερο...

Αρέσει στα μέλη giorgos170, apolitiii

apolitiii

# 39 στις 10/12/2021
author
Γυναίκα / 76 / Σε σχέση
Ηνωμένο Βασίλειο UK
Απαντήσεις: 855

Ναι μα αν δεν φύγει θα συνεχίσει το σενάριο ... αλλά αν δεν ειναι τρολ... Θα γίνει Ρούντολφ το ελαφακι...

Πολύ επίκαιρο ...εεε

Παράθεση:
Σχόλιο # 38 από Enikos

Ε, αμα φυγει, πως θα συνεχιστει το θεμα εδω...

Δεν κλεινει ετσι το σεναριο...

Αρέσει στα μέλη giorgos170, Enikos

Enikos

# 40 στις 10/12/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Μη σκας βρε...του αρεσει...κατα το σεναριο...

Παράθεση:
Σχόλιο # 39 από apolitiii

Ναι μα αν δεν φύγει θα συνεχίσει το σενάριο ... αλλά αν δεν ειναι τρολ... Θα γίνει Ρούντολφ το ελαφακι...

Πολύ επίκαιρο ...εεε

Αρέσει στο μέλος apolitiii
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε