Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!
Για κάποιο λογο έγιναν ετσι η απλα ειμαι ατυχος?

Σελίδα : 1

odysseas_92

# 1 στις 12/12/2021
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος
Ν. Ηρακλείου / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 8
'Aρεσαν+: 0%

Καλησπέρα σας.

Όπως βλέπεται ειναι η πρώτη φορά που γράφω σε ανάλογο σιτε. Γράφω γιατί έχω κουραστεί να ακούω συμβουλές απο τα άτομα του κοντινού μου κύκλου στο πως να το διαχειριστώ και να μην μπορώ να καταλήξω κάπου.

Οδυσσέας 29 χρονων ,ειχα χωρίσει 3 μήνες απο την πρώτη μου μεγάλη σχέση 5 χρόνων. Χωρίσαμε με καλό τρόπο, απλα θέλαμε άλλα πράγματα.. Μετα απο 2 χρόνια κρατάμε ακομα επαφές που και που. Στον 3 μήνα λοιπόν επάνω , πιάνω δουλειά σε εστίαση και γνωρίζω την 'Γ'25 χρονων.. Κατευθείαν ένιωσα τον ηλεκτρισμό που λενε (κορο'ιδευα ολους οσου μου το λέγανε οτι ένιωθαν ετσι) Κοιταζόμασταν και μου χαμογελούσε με τα μάτια της. Εχω γνωρίσει πολλές γυναίκες λόγο της δουλειά μου , αυτο το πράγμα ομως πρώτη φορά το ένιωσα. Κάναμε τα γνωστά παιχνίδια στην δουλεία με μηνύματα κτλπ. Σε 6 ημέρες είχαμε πει τα πάντα ,τρομερή χημεία.. Αυτη ειχε σχέση, μια και μοναδική απο παιδική ηλικία, αλλά ειχαν φτάσει σε ένα σημέιο που δεν πήγαινε αλλο, προσπαθούσε να χωρίσει καιρο αλλα δεν έβρισκε την δύναμη. Δεν της συμπεριφερόταν καλα (πήγαινε με αλλες ,της ειχε διαλύσει την αυτοπεπηθησει κτλπ) .

Και ξαφνικά εμφανίζομαι εγω και την έκανα να νιώσει τόσο όμορφα .Είμασταν στα κρυφά για 3 μήνες περίπου ,κάναμε τέλειο σεξ..τελεια χημεία στην δουλεία απλα μιλούσαμε με τα μάτια, με έκανε να νιώθω παιδί πραγματικά. Ξυπνούσα και ήθελα να ακουσω την φωνη της η απλα να μου έστελνε ενα μήνυμα. Ανυπομονούσα να παω στην δουλειά να ξεκινήσουμε τα παιχνίδια και το βράδυ να βρεθούμε στα κρυφά.. Βρίσκει την δύναμη και το λεει του πρωην της ,το δέχτηκε και δεν μας δημιούργησε κανενα πρόβλημα. Βέβαια μου ειχε ξεκαθαρίσει αυτη οτι θα συνεχίσει να κάνουν παρέα μαζι για το λόγο οτι τους δένουν τόσα πράγματα και δεν ηταν μονο ζευγάρι αλλα σαν αδέρφια. Εν τέλει , τον πρώτο καιρό βρισκόταν στο σπίτι πιο πολυ με τον πρώην παρά με εμένα. Ειχαμε και διαφορετικό κοινωνικο κυκλο.. Αυτοί και ο κύκλος της έκαναν τσιγάρα (χασις..) Εγω άκρος αντικαπνιστής το καταπίνω αυτο και τις μαζώξεις σε σπίτια. Δεν μπορόυσα να απαιτήσω και πολλά ,καθώς ήταν ξεκάθαρη απο την αρχή μαζι μου σε όλο αυτο. Ήθελε να ήταν μαζί μου εφοσον να είμασταν χαλαρά και να ειμουν κομπλε με το τσιγάρο .Εγω της ειπα ψέματα οτι ειμαι κομπλε, αλλα δεν ξερω γιατι έκανε τοσες παραχωρήσεις απορώ με τον ευατο μου και εγω..

Κάναμε 3 προσπάθειες να σταματήσουμε γιατι λέγαμε οτι ειμαστε δυο διαφορετικοί κοσμοι , και ειναι θεμα χρόνου να χωρίσουμε, να το κάνουμε τωρα που ειναι νωρις.. ετσι πιστεύαμε ,αλλα δεν τα καταφέραμε Τελικά μαλλόν ο έρωτας ειναι τυφλος δεν ξερω τι αλλο να πώ.

Με τα πολλα ,βρήκαμε εναν ρυθμο στην υποτιθέμενη σχέση μας αλλα πάντα ήταν προταιρεώτητα ο πρώην της. Εγω όσο παιρνουσε ο καιρος κολλούσα ακομα περισσότερο μαζι της.. ήθελα παραπάνω ,ήθελα να κοιμόμουν μαζι της συνέχεια , το 1 φορα την εβδομάδα δεν μ εφτανε..Αυτη με προειδοποιούσε. πρόσεχε τα συναισθήματα σου ,πάντα με κρατούσε προσγειωμένο καθώς εκφραζόμουν συχνα... Οσο χαλαρή ηταν αυτη οσο με εγραφε εγω κολλούσα ασχημα.

Και τωρα έρχεται το μπαμ... Ο πρώην της τρακάρει με την μηχανή και δυστυχώς εφυγε απο την ζωη.. Αυτο την διέλυσε τελείως... παρο αλλα αυτα την άφησα στην ηρεμία της αλλα ειπε οτι με ήθελε στην ζωη της και αν το αντέχω ολο αυτο να μείνω μαζί της . Εκανα οτι μπορούσα ,να ειμουν διπλα της... Μετα απο 3 μηνες αρχίσε να ειναι καλύτερα ,κάναμε κάποιες αποπήρες για ερωτική επαφή αλλα δεν μας βγηκε.. Περισσότερο σε αυτην βεβαια..

Μετα πολλα,να αρχίζει να μου λεει αυτη ,οτι το ερωτικο κομμάτι απεναντι μου της εχει σβήσει Και οτι θα αργήσει παρα πολυ να ξανα μπει σε κατι τετοιο η δεν ξερει ποσο θα παρει ολο αυτο.. Και καλο θα ειναι να προχωρησω την ζωη μου εγω και οτι με παει πισω π μενω μαζι της

Κατανοητά ολα αυτα και λογικο Αυτο που δεν μπορώ να καταλάβω ειναι οτι εγω δεν μπορώ να την βγαλω απο το μυαλο μ ! Την σκέφτομαι συνέχεια.. της το δείχνω, της το εχω πει κιόλας.. μονο στα πατωματα που δεν εχω πέσει μπροστά της. Κάνουμε προσπάθεια να μην μιλάμε ,και της στέλνω την 3 ημερά οτι θελω να την δω, και παραδεκτικε και η ιδια οτι ηθελε και αυτη. Θελει να μείνουμε φιλοι ,και δυστυχώς αν θελω να την εχω στην ζωη μου μονο ετσι πρέπει να την δω. Και θελω παρα πολυ ! Εχει γινει οτι εχει γινει ,τετοιο φτύσιμο δεν εχω ξανα φαει στην ζωη μου,εχω πολλες ευκαιρείς να βρω αλλη κάπελα αλλα τίποτα δεν μου κινει το ενδιαφέρον παρα μόνο αυτη. Και ακομα οταν την βλεπω γελάνε και τα αυτια μου , παω εκει που δουλεύει γιατι μονο εκει μπορώ να την δω ..καθως δεν βλεπόμαστε πια πιο πριβε... και μου φτιάχνει ολη ημέρα.. την ζηλεύω ακομα... και μου λεει και η ιδια να σταματήσω να ζηλεύω! Οταν δεν μου απαντάει στα μηνύματα νομίζω οτι ειναι με αλλον, εχω αρρωστήσει πραγματικά , δεν ξερω γιατι νιωθω ετσι,Μιλάω με άλλες κοπέλες αλλα δεν μου βγαίνει..

Το ερώτημα μου ειναι τι στο διάολο θα κανω... πως θα το διαχειριστώ τι απόφαση πρεπει να παρω..

odysseas_92

# 2 στις 12/12/2021
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος

Αν μπορούν οι διαχειριστές να το κατεβάσουν, το εχω ανεβάσει δυο φορες. 

Ευχαριστω ! 
Αρέσει στο μέλος giorgos170

Heptamer

# 3 στις 12/12/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.023

Τα πράγματα είναι ξεκάθαρα.

Καλό ήταν όσο κράτησε. Δεν ήσασταν τόσο ταιριαστοί όσο νόμιζες.

Την ξεχνάς και πας παρακάτω.
Τη θλίψη για το θάνατο του πρώην πρέπει να την περάσει μόνη της. 
Αρέσει στα μέλη archagellos, seychelles και σε ακόμα 1 μέλος.

Helenaki4

# 4 στις 12/12/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.878

Βρισκοσουν σε τοξικη σχεση απο την αρχη και χαμπαρι δεν πηρες , για ενα λογο .
Γιατι δεν ακουγες τα αρνητικα σου συναισθηματα .

Η καφριλα , ακομα κι οταν επικοινωνειται ντομπρα , παλι καφριλα ειναι . 

Δεν ειναι ερωτας , ειναι αρρωστια ολο αυτο κι εχεις πιαστει πελατης μιας γυναικας τετοιας , ακριβως επειδη ως τωρα τη σεβαστηκες περισσοτερο απο τον εαυτο σου και τις αναγκες του .

Αρέσει στα μέλη archagellos, seychelles και σε ακόμα 1 μέλος.

Helenaki4

# 5 στις 12/12/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.878

« Βέβαια μου ειχε ξεκαθαρίσει αυτη οτι θα συνεχίσει να κάνουν παρέα μαζι για το λόγο οτι τους δένουν τόσα πράγματα και δεν ηταν μονο ζευγάρι αλλα σαν αδέρφια. Εν τέλει , τον πρώτο καιρό βρισκόταν στο σπίτι πιο πολυ με τον πρώην παρά με εμένα. »

Που ειναι η ατυχια βρε πσλληκαρι ; 

Μπηκες στο λακκο με τα φιδια οικειοθελως .

Αρέσει στα μέλη archagellos, Broken_Guy και σε ακόμα 1 μέλος.

Enikos

# 6 στις 12/12/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.640

Απο τι το βλεπουμε...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από odysseas_92

Καλησπέρα σας.

Όπως βλέπεται ειναι η πρώτη φορά που γράφω σε ανάλογο σιτε. 

Αρέσει στο μέλος archagellos

Hellboy_

# 7 στις 12/12/2021
author
Ανδρας / 34 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Εύοσμος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 170

Βrother αξιοπρεπεια λεγεται και καπου την εχασες!Απλα δεν ταιριαζατε και τελος προχωρας παρακατω!

Παράθεση:

Καλησπέρα σας.

Όπως βλέπεται ειναι η πρώτη φορά που γράφω σε ανάλογο σιτε. Γράφω γιατί έχω κουραστεί να ακούω συμβουλές απο τα άτομα του κοντινού μου κύκλου στο πως να το διαχειριστώ και να μην μπορώ να καταλήξω κάπου.

Οδυσσέας 29 χρονων ,ειχα χωρίσει 3 μήνες απο την πρώτη μου μεγάλη σχέση 5 χρόνων. Χωρίσαμε με καλό τρόπο, απλα θέλαμε άλλα πράγματα.. Μετα απο 2 χρόνια κρατάμε ακομα επαφές που και που. Στον 3 μήνα λοιπόν επάνω , πιάνω δουλειά σε εστίαση και γνωρίζω την 'Γ'25 χρονων.. Κατευθείαν ένιωσα τον ηλεκτρισμό που λενε (κορο'ιδευα ολους οσου μου το λέγανε οτι ένιωθαν ετσι) Κοιταζόμασταν και μου χαμογελούσε με τα μάτια της. Εχω γνωρίσει πολλές γυναίκες λόγο της δουλειά μου , αυτο το πράγμα ομως πρώτη φορά το ένιωσα. Κάναμε τα γνωστά παιχνίδια στην δουλεία με μηνύματα κτλπ. Σε 6 ημέρες είχαμε πει τα πάντα ,τρομερή χημεία.. Αυτη ειχε σχέση, μια και μοναδική απο παιδική ηλικία, αλλά ειχαν φτάσει σε ένα σημέιο που δεν πήγαινε αλλο, προσπαθούσε να χωρίσει καιρο αλλα δεν έβρισκε την δύναμη. Δεν της συμπεριφερόταν καλα (πήγαινε με αλλες ,της ειχε διαλύσει την αυτοπεπηθησει κτλπ) .

Και ξαφνικά εμφανίζομαι εγω και την έκανα να νιώσει τόσο όμορφα .Είμασταν στα κρυφά για 3 μήνες περίπου ,κάναμε τέλειο σεξ..τελεια χημεία στην δουλεία απλα μιλούσαμε με τα μάτια, με έκανε να νιώθω παιδί πραγματικά. Ξυπνούσα και ήθελα να ακουσω την φωνη της η απλα να μου έστελνε ενα μήνυμα. Ανυπομονούσα να παω στην δουλειά να ξεκινήσουμε τα παιχνίδια και το βράδυ να βρεθούμε στα κρυφά.. Βρίσκει την δύναμη και το λεει του πρωην της ,το δέχτηκε και δεν μας δημιούργησε κανενα πρόβλημα. Βέβαια μου ειχε ξεκαθαρίσει αυτη οτι θα συνεχίσει να κάνουν παρέα μαζι για το λόγο οτι τους δένουν τόσα πράγματα και δεν ηταν μονο ζευγάρι αλλα σαν αδέρφια. Εν τέλει , τον πρώτο καιρό βρισκόταν στο σπίτι πιο πολυ με τον πρώην παρά με εμένα. Ειχαμε και διαφορετικό κοινωνικο κυκλο.. Αυτοί και ο κύκλος της έκαναν τσιγάρα (χασις..) Εγω άκρος αντικαπνιστής το καταπίνω αυτο και τις μαζώξεις σε σπίτια. Δεν μπορόυσα να απαιτήσω και πολλά ,καθώς ήταν ξεκάθαρη απο την αρχή μαζι μου σε όλο αυτο. Ήθελε να ήταν μαζί μου εφοσον να είμασταν χαλαρά και να ειμουν κομπλε με το τσιγάρο .Εγω της ειπα ψέματα οτι ειμαι κομπλε, αλλα δεν ξερω γιατι έκανε τοσες παραχωρήσεις απορώ με τον ευατο μου και εγω..

Κάναμε 3 προσπάθειες να σταματήσουμε γιατι λέγαμε οτι ειμαστε δυο διαφορετικοί κοσμοι , και ειναι θεμα χρόνου να χωρίσουμε, να το κάνουμε τωρα που ειναι νωρις.. ετσι πιστεύαμε ,αλλα δεν τα καταφέραμε Τελικά μαλλόν ο έρωτας ειναι τυφλος δεν ξερω τι αλλο να πώ.

Με τα πολλα ,βρήκαμε εναν ρυθμο στην υποτιθέμενη σχέση μας αλλα πάντα ήταν προταιρεώτητα ο πρώην της. Εγω όσο παιρνουσε ο καιρος κολλούσα ακομα περισσότερο μαζι της.. ήθελα παραπάνω ,ήθελα να κοιμόμουν μαζι της συνέχεια , το 1 φορα την εβδομάδα δεν μ εφτανε..Αυτη με προειδοποιούσε. πρόσεχε τα συναισθήματα σου ,πάντα με κρατούσε προσγειωμένο καθώς εκφραζόμουν συχνα... Οσο χαλαρή ηταν αυτη οσο με εγραφε εγω κολλούσα ασχημα.

Και τωρα έρχεται το μπαμ... Ο πρώην της τρακάρει με την μηχανή και δυστυχώς εφυγε απο την ζωη.. Αυτο την διέλυσε τελείως... παρο αλλα αυτα την άφησα στην ηρεμία της αλλα ειπε οτι με ήθελε στην ζωη της και αν το αντέχω ολο αυτο να μείνω μαζί της . Εκανα οτι μπορούσα ,να ειμουν διπλα της... Μετα απο 3 μηνες αρχίσε να ειναι καλύτερα ,κάναμε κάποιες αποπήρες για ερωτική επαφή αλλα δεν μας βγηκε.. Περισσότερο σε αυτην βεβαια..

Μετα πολλα,να αρχίζει να μου λεει αυτη ,οτι το ερωτικο κομμάτι απεναντι μου της εχει σβήσει Και οτι θα αργήσει παρα πολυ να ξανα μπει σε κατι τετοιο η δεν ξερει ποσο θα παρει ολο αυτο.. Και καλο θα ειναι να προχωρησω την ζωη μου εγω και οτι με παει πισω π μενω μαζι της

Κατανοητά ολα αυτα και λογικο Αυτο που δεν μπορώ να καταλάβω ειναι οτι εγω δεν μπορώ να την βγαλω απο το μυαλο μ ! Την σκέφτομαι συνέχεια.. της το δείχνω, της το εχω πει κιόλας.. μονο στα πατωματα που δεν εχω πέσει μπροστά της. Κάνουμε προσπάθεια να μην μιλάμε ,και της στέλνω την 3 ημερά οτι θελω να την δω, και παραδεκτικε και η ιδια οτι ηθελε και αυτη. Θελει να μείνουμε φιλοι ,και δυστυχώς αν θελω να την εχω στην ζωη μου μονο ετσι πρέπει να την δω. Και θελω παρα πολυ ! Εχει γινει οτι εχει γινει ,τετοιο φτύσιμο δεν εχω ξανα φαει στην ζωη μου,εχω πολλες ευκαιρείς να βρω αλλη κάπελα αλλα τίποτα δεν μου κινει το ενδιαφέρον παρα μόνο αυτη. Και ακομα οταν την βλεπω γελάνε και τα αυτια μου , παω εκει που δουλεύει γιατι μονο εκει μπορώ να την δω ..καθως δεν βλεπόμαστε πια πιο πριβε... και μου φτιάχνει ολη ημέρα.. την ζηλεύω ακομα... και μου λεει και η ιδια να σταματήσω να ζηλεύω! Οταν δεν μου απαντάει στα μηνύματα νομίζω οτι ειναι με αλλον, εχω αρρωστήσει πραγματικά , δεν ξερω γιατι νιωθω ετσι,Μιλάω με άλλες κοπέλες αλλα δεν μου βγαίνει..

Το ερώτημα μου ειναι τι στο διάολο θα κανω... πως θα το διαχειριστώ τι απόφαση πρεπει να παρω..

Αρέσει στα μέλη archagellos, MiltosRNLI1930

Enikos

# 8 στις 12/12/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Θα τσουλησει λιγο το θεμα, επειδη καποια μελη της εδρας ειναι πολυ ευαισθητα, στα υποθετικα σεναρια και θενε να διδαξουν τον οδηγο της καλης σχεσης στα τρολ, αλλα...

Μετα βαριουνται και αυτα, με αποτελεσμα να ριχνουνε τις πιο βαρεες καμπανες...

Στο τσεπακι τις εχεις...

Τις καμπανες...

Αρέσει στα μέλη archagellos, MiltosRNLI1930

Enikos

# 9 στις 12/12/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Συγκεντρωσουουουου!!!...

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από Helenaki4

« Βέβαια μου ειχε ξεκαθαρίσει αυτη οτι θα συνεχίσει να κάνουν παρέα μαζι για το λόγο οτι τους δένουν τόσα πράγματα και δεν ηταν μονο ζευγάρι αλλα σαν αδέρφια. Εν τέλει , τον πρώτο καιρό βρισκόταν στο σπίτι πιο πολυ με τον πρώην παρά με εμένα. »

Που ειναι η ατυχια βρε πσλληκαρι ; 

Μπηκες στο λακκο με τα φιδια οικειοθελως .

alisida

# 10 στις 13/12/2021
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.452

Μια κοπέλα που πενθεί τον πρώην της και καπνίζει χόρτο,είναι ο,τι πρέπει για να τη σώσεις,έτσι δεν είναι?

Γιατι φαντάζεσαι πως θα σε αγαπήσει μετά για πάντα και θα ζήσεις τον απόλυτο έρωτα.

Δεν είσαι άτυχος ,είσαι people pleaser 

Φύγε ,άλλαξε δουλειά και μην κάνεις σχέση για τα επόμενα 7 χρόνια.

Μετά ,το συζητάμε πάλι 

Παράθεση:

Καλησπέρα σας.

Αρέσει στα μέλη Broken_Guy, seychelles
I am Not a psychotherapist :)

Heptamer

# 11 στις 13/12/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.023

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από alisida

είσαι people pleaser 

Μετά ,το συζητάμε πάλι 

Δε μου είναι γνωστός ο όρος.

Μάλλον θέλω Update.

archagellos

# 12 στις 13/12/2021
author
Ανδρας / 56 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.526

man ,

μετα πο καποιο διαστημα θα καταλαβεις οτι δεν χωρισες...αλλα Σωθηκες ...

Θα μου πες  " κολλησα...εχουμε χημεια...την βλεπω και νιωθω καλα " 
Και θα σου πω ..." Μαντολες ..." 

Μετα τον χωρισμο απο την μεγαλη σου σχεση ,,,ηθελες καπου να "μπεις" και μπηκες οπου να ειναι ...

Τι θα πρεπει να κανες στην πορεια ? 

Θα πρεπει να δουλεψεις με τον εαυτο σου ...θα πρεπει να κολας με εσενα ...

θα πρεπει να βλεπεις εσενα και να χαμογελας ...

το οτι θελεις μια συντροφια στην ζωη σου  ειναι απολυτο θεμιτο ...

Το να κρέμεσαι ομως  απο του αλλουνού την διαθεση ειναι ...αρρωστο 

Θα σου προτεινα παρεις επαγγελματική συμβουλη και να δουλεψεις με εσενα ...για εσενα .

Keep Walking

Αρέσει στα μέλη seychelles, alisida και σε ακόμα 1 μέλος.

alisida

# 13 στις 13/12/2021
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.452

Δεν χρειάζεται να εξηγήσω,είμαι βέβαιη ότι ήδη έχεις κάνει φύλλο και φτερό τον γουγλ και ήδη το έμαθες 

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από Heptamer

Δε μου είναι γνωστός ο όρος.

Μάλλον θέλω Update.

odysseas_92

# 14 στις 13/12/2021
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος

Να σου πω την αληθεια , οταν έγινε το εγινε με το δυστύχημα ,ενα απο τα πολλα που σκεφτομουν ηταν αυτο.. οτι αν αντεξω σε ολο αυτο ισως θα ειναι διαφορετικα μετα , και οτι θα καταφερω να την κανω να σταματησει το χορτο και διαφορα τετοια.. αλλα προφανως ολα αυτα ηταν μερος μια φαντασιας δικια μου χωρις να βλεπω μπροστα μου την καταστροφη του εαυτο μου σε ολο αυτο. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από alisida

Μια κοπέλα που πενθεί τον πρώην της και καπνίζει χόρτο,είναι ο,τι πρέπει για να τη σώσεις,έτσι δεν είναι?

Γιατι φαντάζεσαι πως θα σε αγαπήσει μετά για πάντα και θα ζήσεις τον απόλυτο έρωτα.

Δεν είσαι άτυχος ,είσαι people pleaser 

Φύγε ,άλλαξε δουλειά και μην κάνεις σχέση για τα επόμενα 7 χρόνια.

Μετά ,το συζητάμε πάλι 

odysseas_92

# 15 στις 13/12/2021
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος

Σε ευχαριστώ για το χρόνο σου.. Εχεις απολυτο δικαιο... ηταν το τιμινκ τετοιο και επεσε εκει που επεσα... Εχω σκεφτει να παρω μια επαγγελματική συμβουλή , αλλα λεω στον εαυτο μου οτι δεν αξιζει να με κανει αυτο το πραγμα να παω φτασω μεχρι εκει... Ειδη αισθάνομαι καλυτερα βλέποντας τις απαντησησας εδω μεσα και τα συγκεντρώνω ολα και αρχιζω σιγα σιγα και καθαριζει το τοποιο μεσα μου... Γενικα αρχιζω και βρισκω την δυναμη να την αποφεύγω, να μην με νοιαζει αν μ στειλει κτλπ...  Σκεφτομαι επισης ,να της πω οτι πηγα με αλλη γυναικα προχωρησα ωστε να γινει πιο γρηγορα η αποφυγη απο αυτην...

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από archagellos

man ,

μετα πο καποιο διαστημα θα καταλαβεις οτι δεν χωρισες...αλλα Σωθηκες ...

Θα μου πες  " κολλησα...εχουμε χημεια...την βλεπω και νιωθω καλα " 
Και θα σου πω ..." Μαντολες ..." 

Μετα τον χωρισμο απο την μεγαλη σου σχεση ,,,ηθελες καπου να "μπεις" και μπηκες οπου να ειναι ...

Τι θα πρεπει να κανες στην πορεια ? 

Θα πρεπει να δουλεψεις με τον εαυτο σου ...θα πρεπει να κολας με εσενα ...

θα πρεπει να βλεπεις εσενα και να χαμογελας ...

το οτι θελεις μια συντροφια στην ζωη σου  ειναι απολυτο θεμιτο ...

Το να κρέμεσαι ομως  απο του αλλουνού την διαθεση ειναι ...αρρωστο 

Θα σου προτεινα παρεις επαγγελματική συμβουλη και να δουλεψεις με εσενα ...για εσενα .

Keep Walking

archagellos

# 16 στις 13/12/2021
author
Ανδρας / 56 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.526

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από odysseas_92

Σε ευχαριστώ για το χρόνο σου.. Εχεις απολυτο δικαιο... ηταν το τιμινκ τετοιο και επεσε εκει που επεσα... Εχω σκεφτει να παρω μια επαγγελματική συμβουλή , αλλα λεω στον εαυτο μου οτι δεν αξιζει να με κανει αυτο το πραγμα να παω φτασω μεχρι εκει... Ειδη αισθάνομαι καλυτερα βλέποντας τις απαντησησας εδω μεσα και τα συγκεντρώνω ολα και αρχιζω σιγα σιγα και καθαριζει το τοποιο μεσα μου... Γενικα αρχιζω και βρισκω την δυναμη να την αποφεύγω, να μην με νοιαζει αν μ στειλει κτλπ...  Σκεφτομαι επισης ,να της πω οτι πηγα με αλλη γυναικα προχωρησα ωστε να γινει πιο γρηγορα η αποφυγη απο αυτην...

man 

το να της πεις οτι πηγες με αλλη ...δεν αλλαζει τιποτα ...Απλα πεφτεις στο ιδιο loop ...ξανα και ξανα 

Δεν θα σε νοιαζει οταν θα φτασεις στο σημειο να ξεκαθαρισεις και να δεχτεις μεσα σου 3 απλα θεματα 

α..) Δεν υπαρχει ..

.β..) δεν υπηρξε ...

γ..) δεν θα υπαρξει ποτε ...

Το να παρεις την βοηθεια ενoς ψυχολογου ( για μεχρι εκει εισαι...) δεν θα σου κανει κακο...θα σου δωσει ισως μια οπτικη που δεν μπορεις να δεις απο μονο σου 

Εαν παρεις την ολη διαδικασια σοβαρα ...θα  μπορεις στην πορεια της ζωη σου να βλεπεις τα θεματα αλλιως ...διοτι ακομα εισαι πιτσιρικας ...εχει πολυ ζωη εμπρο σου  

Keep Walking 

Αρέσει στα μέλη Broken_Guy, odysseas_92 και σε ακόμα 2 μέλη.

Paralia48

# 17 στις 14/12/2021
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 29
Απαντήσεις: 9.721
Πιστεύω πως η σχέση μ αυτή την κοπέλα τελείωσε. Τελείωσε πρώτα από μεριάς της, δυστυχώς , αλλά συνέβη, δε γίνεται κάτι.

Δεν πιστεύω πως δεν ήταν εντάξει μαζί σου, ή σε έμπλεξε στην  πλεκτάνη της. Τα έφερε η ζωή ή και ο θάνατος, να αντέξει τόσο η σχέση σας.

Σου εύχομαι να είσαι καλά, να συνεχίσεις τη ζωή σου. Ας πηγαίνεις λιγότερο στο μαγαζί της, κόβε το σιγά σιγά. Αν και να σου πω, δεν το βρίσκω τραγικό να παίρνεις και συ μια δόση <<οφθαλμόλουτρο>> πού και πού, όταν τη βλέπεις εννοώ. Άλλωστε τόσα κοριτσάκια που βάζουν τις φωτογραφιες των σταρ στο δωμάτιο, δε χάνουν και κάτι. Απλά να ξέρεις, πως πάπαλα!

Ούτε να της πεις κάτι ψεύτικο και ανόητο. Δεν έχει νόημα, δηλ να το πεις για να διακόψει αυτή; Αυτή διέκοψε. Εσύ να διακόψεις σιγά σιγά. Πάρε το χρόνο σου, μην αγχώνεσαι.

Enikos

# 18 στις 14/12/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Την τελετη την ανελαβε ο Μπουκουρας?...

Αρέσει στο μέλος NightWsh

odysseas_92

# 19 στις 14/12/2021
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος

Σε ευχαριστω το ποστ σου... Δεν ξερω αν θελω να ειναι η απαντηση που θελω να ακουσω  ,αλλα νομιζω ετσι ειναι... Ηταν ειλικρινής απο την πρωτη στιγμη μαζι μου , ξερω να διαβαζω τα ατομα,ειναι πολυ αληθινή, δεν πίστεψα ποτε οτι ειμουν καποιο ειδος εργαλείο και με χρησιμοποιήσε. Το έζησε και αυτη μαζι ολο αυτο το παθος το παιχνιδι κτλπ.. Απλα οπως αναφερεις και εσυ οι καταστάσεις την εκαναν να αισθανθεί οπως ειναι τα πραγματα. Στο μαγαζι παω συχνα θα ελεγα ,,, 3 φορες την εβδομάδα σιγουρα.. Δεν μπορω να κρατηθω, θελω να την δω ,και θα προσπαθήσω να το ελαττώσω ,,,εκανα πρώτο βημα με τα μηνύματα να μην της στέλνω. Η ιδια βεβαια πριν 2 μήνες μου ειπε οτι καλο θα ήταν να σταματουσαμε να μιλάγαμε καθώς μου κάνει εμένα κακο και δεν μπορει να νιώθει οτι δεν ειμαι καλα. και οτι αξιζω καλυτερα κτλπ...  

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από Paralia48
Πιστεύω πως η σχέση μ αυτή την κοπέλα τελείωσε. Τελείωσε πρώτα από μεριάς της, δυστυχώς , αλλά συνέβη, δε γίνεται κάτι.

Δεν πιστεύω πως δεν ήταν εντάξει μαζί σου, ή σε έμπλεξε στην  πλεκτάνη της. Τα έφερε η ζωή ή και ο θάνατος, να αντέξει τόσο η σχέση σας.

Σου εύχομαι να είσαι καλά, να συνεχίσεις τη ζωή σου. Ας πηγαίνεις λιγότερο στο μαγαζί της, κόβε το σιγά σιγά. Αν και να σου πω, δεν το βρίσκω τραγικό να παίρνεις και συ μια δόση <<οφθαλμόλουτρο>> πού και πού, όταν τη βλέπεις εννοώ. Άλλωστε τόσα κοριτσάκια που βάζουν τις φωτογραφιες των σταρ στο δωμάτιο, δε χάνουν και κάτι. Απλά να ξέρεις, πως πάπαλα!

Ούτε να της πεις κάτι ψεύτικο και ανόητο. Δεν έχει νόημα, δηλ να το πεις για να διακόψει αυτή; Αυτή διέκοψε. Εσύ να διακόψεις σιγά σιγά. Πάρε το χρόνο σου, μην αγχώνεσαι.

Αρέσει στο μέλος Paralia48
Σελίδα : 1

Η απάντησή σας

Τίτλος :
(Προαιρετικά)
Μεταφορά σε εξέλιξη...
Παρακαλούμε περιμένετε
Επισύναψη αρχείου
1 συνημμένο αρχείο
Υπάρχουν τα παρακάτω προβλήματα:

Δεν έχετε επιλέξει την Kατηγορία του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει τον Τίτλο του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει το Κείμενο του θέματος σας
Η απάντηση σας έχει δημοσιευτεί!
Πιέστε [Εμφάνιση] για να μεταφερθείτε στην απάντησή σας, ή [Νέα Απάντηση] για να συνεχίσετε.
Το θέμα σας έχει αποσταλεί για έγκριση.
Θα δημοσιευτεί μόλις έγκριθεί από την ομάδα διαχείρησης του Sxeseis.gr.
Υπήρξε κάποιο πρόβλημα με την αποστολή του θέματος σας.
Παρακαλούμε δοκιμάστε πάλι. Σε περίπτωση που το πρόβλημα παραμένει παρακαλούμε επικοινωνήστε με την υποστήριξη του Sxeseis.gr.
lastpost