Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!
Για καποιο λογο γινονται ολα η απλα ειμαι ατυχος

Σελίδα : 1

odysseas_92

# 1 στις 12/12/2021
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος
Ν. Ηρακλείου / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 8
'Aρεσαν+: 0%

Καλησπέρα σας.

Όπως βλέπεται ειναι η πρώτη φορά που γράφω σε ανάλογο σιτε. Γράφω γιατί έχω κουραστεί να ακούω συμβουλές απο τα άτομα του κοντινού μου κύκλου στο πως να το διαχειριστώ και να μην μπορώ να καταλήξω κάπου.

Οδυσσέας 29 χρονων ,ειχα χωρίσει 3 μήνες απο την πρώτη μου μεγάλη σχέση 5 χρόνων. Χωρίσαμε με καλό τρόπο, απλα θέλαμε άλλα πράγματα.. Μετα απο 2 χρόνια κρατάμε ακομα επαφές που και που. Στον 3 μήνα λοιπόν επάνω , πιάνω δουλειά σε εστίαση και γνωρίζω την 'Γ'25 χρονων.. Κατευθείαν ένιωσα τον ηλεκτρισμό που λενε (κορο'ιδευα ολους οσου μου το λέγανε οτι ένιωθαν ετσι) Κοιταζόμασταν και μου χαμογελούσε με τα μάτια της. Εχω γνωρίσει πολλές γυναίκες λόγο της δουλειά μου , αυτο το πράγμα ομως πρώτη φορά το ένιωσα. Κάναμε τα γνωστά παιχνίδια στην δουλεία με μηνύματα κτλπ. Σε 6 ημέρες είχαμε πει τα πάντα ,τρομερή χημεία.. Αυτη ειχε σχέση, μια και μοναδική απο παιδική ηλικία, αλλά ειχαν φτάσει σε ένα σημέιο που δεν πήγαινε αλλο, προσπαθούσε να χωρίσει καιρο αλλα δεν έβρισκε την δύναμη. Δεν της συμπεριφερόταν καλα (πήγαινε με αλλες ,της ειχε διαλύσει την αυτοπεπηθησει κτλπ) .

Και ξαφνικά εμφανίζομαι εγω και την έκανα να νιώσει τόσο όμορφα .Ειμασταν στα κρυφά για 3 μήνες περίπου ,κάναμε τέλειο σεξ.. στην δουλεία απλα μιλούσαμε με τα μάτια, με έκανε να νιώθω παιδί πραγματικά. Ξυπνούσα και ήθελα να ακουσω την φωνη της η απλα να μου έστελνε ενα μηνυμα. Ανυπομονούσα να παω στην δουλεια να ξεκινήσουμε τα παιχνίδια και το βραδυ να βρεθούμε στα κρυφά.. Βρίσκει την δύναμη και το λεει του πρωην της ,το δέχτηκε και δεν μας δημιούργησε κανενα πρόβλημα. Βέβαια μου ειχε ξεκαθαρίσει αυτη οτι θα συνεχίσει να κάνουν παρέα μαζι για το λόγο οτι τους δένουν τόσα πράγματα και δεν ηταν μονο ζευγάρι αλλα σαν αδέρφια. Εν τέλει , τον πρώτο καιρό βρισκόταν στο σπίτι πιο πολυ με τον πρώην παρά με εμένα. Ειχαμε και διαφορετικό κόσμο.. Αυτοί και ο κύκλος της έκαναν τσιγάρα (χασις..) Εγω άκρος αντικαπνιστής το καταπίνω αυτο και τις μαζώξεις σε σπίτια. Δεν μπορόυσα να απαιτήσω και πολλά ,καθώς ήταν ξεκάθαρη απο την αρχή μαζι μου σε όλο αυτο. Ήθελε να ήταν μαζί μου εφοσον να είμασταν χαλαρά και να ειμουν κομπλε με το τσιγάρο .Εγω της ειπα ψέματα οτι ειμαι κομπλε, αλλα δεν ξερω γιατι έκανε τοσες παραχωρήσεις απορώ με τον ευατο μου και εγω..

Κάναμε 3 προσπάθειες να σταματήσουμε γιατι λέγαμε οτι ειμαστε δυο διαφορετικοί κοσμοι , και ειναι θεμα χρόνου να χωρίσουμε, να το κάνουμε τωρα που ειναι νωρις.. ετσι πιστεύαμε ,αλλα δεν τα καταφέραμε Τελικά μαλλόν ο έρωτας ειναι τυφλος δεν ξερω τι αλλο να πώ.

Με τα πολλα ,βρήκαμε εναν ρυθμο στην υποτιθέμενη σχέση μας αλλα πάντα ήταν προταιρεώτητα ο πρώην της. Εγω όσο παιρνουσε ο καιρος κολλούσα ακομα περισσότερο μαζι της.. ήθελα παραπάνω ,ήθελα να κοιμόμουν μαζι της συνέχεια , το 1 φορα την εβδομάδα δεν μ εφτανε..Αυτη με προειδοποιούσε. πρόσεχε τα συναισθήματα σου ,πάντα με κρατούσε προσγειωμένο καθώς εκφραζόμουν συχνα... Οσο χαλαρή ηταν αυτη οσο με εγραφε εγω κολλούσα ασχημα.

Και τωρα έρχεται το μπαμ... Ο πρώην της τρακάρει με την μηχανή και δυστυχώς εφυγε απο την ζωη.. Αυτο την διέλυσε τελείως... παρο αλλα αυτα την αφήσα στην ηρεμία της αλλα ειπε οτι με ήθελε στην ζωη της και αν το αντέχω ολο αυτο να μείνω μαζί της . Εκανα οτι μπορούσα ,να ειμουν διπλα της... Μετα απο 3 μηνες αρχίσε να ειναι καλύτερα ,κάναμε κάποιες αποπήρες για ερωτική επαφή αλλα δεν μας βγηκε.. Περισσότερο σε αυτην βεβαια..

Μετα πολλα,να αρχίζει να μου λεει αυτη ,οτι το ερωτικο κομμάτι απεναντι μου της εχει σβήσει Και οτι θα αργήσει παρα πολυ να ξανα μπει σε κατι τετοιο η δεν ξερει ποσο θα παρει ολο αυτο.. Και καλο θα ειναι να προχωρησω την ζωη μου εγω...

Κατανοητά ολα αυτα και λογικο Αυτο που δεν μπορώ να καταλάβω ειναι οτι εγω δεν μπορώ να την βγαλω απο το μυαλο μ ! Την σκέφτομαι συνέχεια.. της το δείχνω, της το εχω πει κιόλας.. μονο στα πατωματα που δεν εχω πέσει μπροστά της. Κάνουμε προσπάθεια να μην μιλάμε ,και της στέλνω την 3 ημερά οτι θελω να την δω, και παραδεκτικε και η ιδια οτι ηθελε και αυτη. Θελει να μείνουμε φιλοι ,και δυστυχώς αν θελω να την εχω στην ζωη μου μονο ετσι πρέπει να την δω. Και θελω παρα πολυ ! Εχει γινει οτι εχει γινει ,τετοιο φτύσιμο δεν εχω ξανα φαει στην ζωη μου,εχω πολλες ευκαιρείς να βρω αλλη κάπελα αλλα τίποτα δεν μου κινει το ενδιαφέρον παρα μόνο αυτη. Και ακομα οταν την βλεπω γελάνε και τα αυτια μου , παω εκει που δουλεύει γιατι μονο εκει μπορώ να την δω ..καθως δεν βλεπόμαστε πια πιο πριβε... και μου φτιάχνει ολη ημέρα.. την ζηλεύω ακομα... και μου λεει και η ιδια να σταματήσω να ζηλεύω! Οταν δεν μου απαντάει στα μηνύματα νομίζω οτι ειναι με αλλον, εχω αρρωστήσει πραγματικά , δεν ξερω γιατι νιώθω ετσι, Μιλάω με αλλες κοπέλες όμορφες κοπέλες και δεν μου βγαίνει καθόλου..

Το ερώτημα μου ειναι τι στο διάολο θα κανω... πως θα το διαχειριστώ τι απόφαση πρέπει να παρω.. Να μείνω ως εχει παρο ολο που ειμαι σκατα εχοντας την ελπίδα αν δεν προχωρήσω οτι θα αλλάξει κατι? Η να πιεσω τον ευατο μου να βαλω ενα Χ να πονέσω ,κλάψω αλλα θα περάσει και να παω παρακάτω.

seychelles

# 2 στις 12/12/2021
author
Ανδρας / 75 / Διαζευγμένος
Βερμούδες
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 647

Η κοπέλα ήταν ξεκάθαρη μαζί σου, δε θέλει. Αυτό δε θα αλλάξει είτε με 3, είτε 4 είτε 5 μυνήματα.

Εφόσον δεν ακούγεσαι να μπορείς να τη δεις και συ φιλικά, μη στέλνεις κανένα, μη καταναλώνεις ενέργεια και χρόνο να βαράς το κεφάλι στον τοίχο μπας και σπάσει ο τοίχος.

Βάζεις Χ, δίνεις το χρόνο στον εαυτό σου να αποστασιοποιηθεί και πας παρακάτω.

Αρέσει στα μέλη alisida, TheRedKnight και σε ακόμα 1 μέλος.

Broken_Guy

# 3 στις 12/12/2021
author
Ανδρας / 31 / Χήρος
Ν. Τρικάλων / Τρίκαλα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 252
Τι νοητικά ζογκλερικά κάνετε στο κεφάλι σας (εσύ θεματοθέτη όσο και άλλοι που έχουν γράψει τον πόνο τους εδώ κατά καιρούς) και ανέχεστε να είστε δευτεροτρίτοι στις σχέσης σας, απορίας άξιον πραγματικά, ποτέ δεν θα καταλάβω. Από κει και πέρα δεν έχω κάτι άλλο να προσθέσω. Εδώ την παλεψες τόσο καιρό να είσαι με κάποια που ήταν ξεκάθαρα αλλού απ την αρχή, μόνο το φανάρι δεν σου δώσε να κρατάς, θα βρεις την άκρη από δω και πέρα...ή και άλλα ζογκλερικά για να συνεχίσεις μαζί της όπως σε κόβω.
Αρέσει στα μέλη odysseas_92, archagellos και σε ακόμα 4 μέλη.

Heptamer

# 4 στις 12/12/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.023

To ...ρυμουλκό σερνει (τρολο)κάραβο ως γνωστόν.

Όλα τα άλλα...

Αρέσει στο μέλος Enikos
Η επιλογή που κάνει ο καθένας για τον εαυτό του, συμπίπτει απολύτως με το πεπρωμένο του

alexandriani1

# 5 στις 12/12/2021
author
Γυναίκα / 59 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 1.033

Με τη σειρά:

1. Πιθανότατα εσύ υπήρξες για εκείνη μια μεταβατική κατάσταση, μια "θεραπευτική" σχέση στην προσπάθειά της να απεγκλωβιστεί από τον μπαγιάτικο πια, παιδικό της έρωτα. Όταν, με τρόπο τραγικό είναι αλήθεια, αναγνώρισε ότι ο παιδικός έρωτας έφυγε οριστικά, έπαψε να σε χρειάζεται, εξ ου και τα "μου τελείωσε ερωτικά μαζί σου"

2. Ο λόγος που κόλλησες είναι ακριβώς το απρόσιτο που εξέπεμπε η κοπέλα για σένα, τόσο εξαιτίας της διαφορετικότητάς της όσο και επειδή δεν μπόρεσες ποτέ να την έχεις ολοκληρωτικά, καθώς υπήρχε πάντα με τον ένα ή με τον άλλο τρόπο ο άλλος.3. Να θυμάσαι φίλε μου πως διαφορετικοί κόσμοι  δεν γεφυρώνονται. Όση καλή θέληση και να έχουν και οι δύο πλευρές. Θέμα χρόνου θα ήταν η ρήξη μεταξύ σας. Από μια μεριά, καλύτερα που ήρθαν τα πράγματα έτσι.
Αρέσει στα μέλη archagellos, Paralia48 και σε ακόμα 5 μέλη.

JIMTHEBLASTER1975

# 6 στις 12/12/2021
author
Ανδρας / 47 / Ελεύθερος
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Απαντήσεις: 129
Πιστεύω ακριβως τα ίδια με αυτά που λέει η alexandriani1,όποτε δεν έχω να πω κάτι πάραπανω.Οι διαφορετικοι κοσμοι δεν γεφυρονονται, ξέρω τι σου λέω...
Αρέσει στα μέλη seychelles, alexandriani1

tzoulia59

# 7 στις 13/12/2021
author
Γυναίκα / 82 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.477

πολυ τραγικα ολα αυτα ,,και πολυ στεναχωρα,, και σε καταλαβαινω απολυτα ..

και τα συναισθηματα σου καταλαβαινω ,,και το θολωμενο σου παθος γι αυτην την γυναικα ..καταλαβαινω ,,

εχω ερωτευτει παραφορα,,κι εγω ,,, εχω πεσει στα πατωματα ..εχω κανει απειρες μ..κιες ..με σκοπο να ξεκολλησω ,,απο τετοιους ερωτες ,,

και το μονο μου αγχος ηταν ,,ποτε και πως θα βρω τον τροπο ,να φυγω μακρια ,,απ αυτο . .

,γιατι ηξερα οτι δεν ταιριαζαμε και δεν ξερω αν ειχα μονο εγω συναισθηματα ,,,αλλα . αυτο επρεπε να το κοψω  απο την ριζα ,

,γιατι και με προσβαλε,, και με υποτιμουσε σαν ανθρωπο ,,

εκανα επανωτες προσπαθειες μ αλλους

,αλλα εγω συναισθηματικα ημουν κολλημενη  εκει 

,,και ξανα αλλη μια προσπαθεια ,,μ αλλους ,,

και εγω παλι εκει ,,

ως που μια μερα αυτος ο αλλος,,ηρθε ,, ηταν η γεφυρα να περασω απεναντι ,,,ηταν ο αγγελος μου ..

και  μ εσωσε και μου δωρισε την ζωη ,,,και ολα πια ηταν καλυτερα ,,, ημουν μια αλλη ,, ημουν ο εαυτος μου 

μ αυτοπεποιθηση κι αξιοπρεπεια την οποια ειχα χασει μεσα σ αυτη την σχεση ..

,,κανε κι εσυ το ιδιο ..

κανε αλλες γνωριμιες ,,κι αν συνεχιζεται .το ιδιο ...παλι μια αλλη γνωριμια ,,κι αν παλι ,.,αλλη μια ..και στο τελος θα δεις ολα θα ειναι καλυτερα ,,

μην μεινεις μονος ,,,

πονεμενος και μονος ,,γιατι αυτο   ποτε δεν θα περασει ,,

υγ ,,αληθεια τι ζητας ενα αγνο παιδι και καθαρο παιδι ..με μια γυναικα εθισμενη στην πρεζα ??,,το μπελας σου ψαχνεις ? ,,,

αν αυτη χρυσο μου σε ηθελε,, αφ οτου εφυγε ο φιλος της απο την ζωη.. θα ειχε γηρει πλαι σου .

τοτε ηθελε εκεινον ,,,και τωρα θελει να βρει καποιον αλλον που δεν θα εισαι εσυ ,,

προφανως ποτε δεν σε ηθελε ,,επισης ,,δεν καταλαβαινεις οτι σωθηκες ..?μια ανωτερη δυναμη σε προστατεψε ,,

αν η κοπελα θελει να δει το θεμα της να το κοιταξει μονη της ,,

μην ασχοληθεις αλλο μαζι της ,,απεφυγε να την συναντας και κανε προσπαθειες να βρεις αλλη κοπελα .

επειγοντως και με το ζορι ..

κι  αν  δεις οτι δεν σου βγαινει 

να χωριζεις ,πριν ο αλλος δεθει συναισθηματικα ,,

καλες και οι συνταγες ,,μ αλλους ερωτες ..αλλα οχι να σπερνουμε θυματα ,,

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από odysseas_92

Καλησπέρα σας.

Όπως βλέπεται ειναι η πρώτη φορά που γράφω σε ανάλογο σιτε. Γράφω γιατί έχω κουραστεί να ακούω συμβουλές απο τα άτομα του κοντινού μου κύκλου στο πως να το διαχειριστώ και να μην μπορώ να καταλήξω κάπου.

Οδυσσέας 29 χρονων ,ειχα χωρίσει 3 μήνες απο την πρώτη μου μεγάλη σχέση 5 χρόνων. Χωρίσαμε με καλό τρόπο, απλα θέλαμε άλλα πράγματα.. Μετα απο 2 χρόνια κρατάμε ακομα επαφές που και που. Στον 3 μήνα λοιπόν επάνω , πιάνω δουλειά σε εστίαση και γνωρίζω την 'Γ'25 χρονων.. Κατευθείαν ένιωσα τον ηλεκτρισμό που λενε (κορο'ιδευα ολους οσου μου το λέγανε οτι ένιωθαν ετσι) Κοιταζόμασταν και μου χαμογελούσε με τα μάτια της. Εχω γνωρίσει πολλές γυναίκες λόγο της δουλειά μου , αυτο το πράγμα ομως πρώτη φορά το ένιωσα. Κάναμε τα γνωστά παιχνίδια στην δουλεία με μηνύματα κτλπ. Σε 6 ημέρες είχαμε πει τα πάντα ,τρομερή χημεία.. Αυτη ειχε σχέση, μια και μοναδική απο παιδική ηλικία, αλλά ειχαν φτάσει σε ένα σημέιο που δεν πήγαινε αλλο, προσπαθούσε να χωρίσει καιρο αλλα δεν έβρισκε την δύναμη. Δεν της συμπεριφερόταν καλα (πήγαινε με αλλες ,της ειχε διαλύσει την αυτοπεπηθησει κτλπ) .

Και ξαφνικά εμφανίζομαι εγω και την έκανα να νιώσει τόσο όμορφα .Ειμασταν στα κρυφά για 3 μήνες περίπου ,κάναμε τέλειο σεξ.. στην δουλεία απλα μιλούσαμε με τα μάτια, με έκανε να νιώθω παιδί πραγματικά. Ξυπνούσα και ήθελα να ακουσω την φωνη της η απλα να μου έστελνε ενα μηνυμα. Ανυπομονούσα να παω στην δουλεια να ξεκινήσουμε τα παιχνίδια και το βραδυ να βρεθούμε στα κρυφά.. Βρίσκει την δύναμη και το λεει του πρωην της ,το δέχτηκε και δεν μας δημιούργησε κανενα πρόβλημα. Βέβαια μου ειχε ξεκαθαρίσει αυτη οτι θα συνεχίσει να κάνουν παρέα μαζι για το λόγο οτι τους δένουν τόσα πράγματα και δεν ηταν μονο ζευγάρι αλλα σαν αδέρφια. Εν τέλει , τον πρώτο καιρό βρισκόταν στο σπίτι πιο πολυ με τον πρώην παρά με εμένα. Ειχαμε και διαφορετικό κόσμο.. Αυτοί και ο κύκλος της έκαναν τσιγάρα (χασις..) Εγω άκρος αντικαπνιστής το καταπίνω αυτο και τις μαζώξεις σε σπίτια. Δεν μπορόυσα να απαιτήσω και πολλά ,καθώς ήταν ξεκάθαρη απο την αρχή μαζι μου σε όλο αυτο. Ήθελε να ήταν μαζί μου εφοσον να είμασταν χαλαρά και να ειμουν κομπλε με το τσιγάρο .Εγω της ειπα ψέματα οτι ειμαι κομπλε, αλλα δεν ξερω γιατι έκανε τοσες παραχωρήσεις απορώ με τον ευατο μου και εγω..

Κάναμε 3 προσπάθειες να σταματήσουμε γιατι λέγαμε οτι ειμαστε δυο διαφορετικοί κοσμοι , και ειναι θεμα χρόνου να χωρίσουμε, να το κάνουμε τωρα που ειναι νωρις.. ετσι πιστεύαμε ,αλλα δεν τα καταφέραμε Τελικά μαλλόν ο έρωτας ειναι τυφλος δεν ξερω τι αλλο να πώ.

Με τα πολλα ,βρήκαμε εναν ρυθμο στην υποτιθέμενη σχέση μας αλλα πάντα ήταν προταιρεώτητα ο πρώην της. Εγω όσο παιρνουσε ο καιρος κολλούσα ακομα περισσότερο μαζι της.. ήθελα παραπάνω ,ήθελα να κοιμόμουν μαζι της συνέχεια , το 1 φορα την εβδομάδα δεν μ εφτανε..Αυτη με προειδοποιούσε. πρόσεχε τα συναισθήματα σου ,πάντα με κρατούσε προσγειωμένο καθώς εκφραζόμουν συχνα... Οσο χαλαρή ηταν αυτη οσο με εγραφε εγω κολλούσα ασχημα.

Και τωρα έρχεται το μπαμ... Ο πρώην της τρακάρει με την μηχανή και δυστυχώς εφυγε απο την ζωη.. Αυτο την διέλυσε τελείως... παρο αλλα αυτα την αφήσα στην ηρεμία της αλλα ειπε οτι με ήθελε στην ζωη της και αν το αντέχω ολο αυτο να μείνω μαζί της . Εκανα οτι μπορούσα ,να ειμουν διπλα της... Μετα απο 3 μηνες αρχίσε να ειναι καλύτερα ,κάναμε κάποιες αποπήρες για ερωτική επαφή αλλα δεν μας βγηκε.. Περισσότερο σε αυτην βεβαια..

Μετα πολλα,να αρχίζει να μου λεει αυτη ,οτι το ερωτικο κομμάτι απεναντι μου της εχει σβήσει Και οτι θα αργήσει παρα πολυ να ξανα μπει σε κατι τετοιο η δεν ξερει ποσο θα παρει ολο αυτο.. Και καλο θα ειναι να προχωρησω την ζωη μου εγω...

Κατανοητά ολα αυτα και λογικο Αυτο που δεν μπορώ να καταλάβω ειναι οτι εγω δεν μπορώ να την βγαλω απο το μυαλο μ ! Την σκέφτομαι συνέχεια.. της το δείχνω, της το εχω πει κιόλας.. μονο στα πατωματα που δεν εχω πέσει μπροστά της. Κάνουμε προσπάθεια να μην μιλάμε ,και της στέλνω την 3 ημερά οτι θελω να την δω, και παραδεκτικε και η ιδια οτι ηθελε και αυτη. Θελει να μείνουμε φιλοι ,και δυστυχώς αν θελω να την εχω στην ζωη μου μονο ετσι πρέπει να την δω. Και θελω παρα πολυ ! Εχει γινει οτι εχει γινει ,τετοιο φτύσιμο δεν εχω ξανα φαει στην ζωη μου,εχω πολλες ευκαιρείς να βρω αλλη κάπελα αλλα τίποτα δεν μου κινει το ενδιαφέρον παρα μόνο αυτη. Και ακομα οταν την βλεπω γελάνε και τα αυτια μου , παω εκει που δουλεύει γιατι μονο εκει μπορώ να την δω ..καθως δεν βλεπόμαστε πια πιο πριβε... και μου φτιάχνει ολη ημέρα.. την ζηλεύω ακομα... και μου λεει και η ιδια να σταματήσω να ζηλεύω! Οταν δεν μου απαντάει στα μηνύματα νομίζω οτι ειναι με αλλον, εχω αρρωστήσει πραγματικά , δεν ξερω γιατι νιώθω ετσι, Μιλάω με αλλες κοπέλες όμορφες κοπέλες και δεν μου βγαίνει καθόλου..

Το ερώτημα μου ειναι τι στο διάολο θα κανω... πως θα το διαχειριστώ τι απόφαση πρέπει να παρω.. Να μείνω ως εχει παρο ολο που ειμαι σκατα εχοντας την ελπίδα αν δεν προχωρήσω οτι θα αλλάξει κατι? Η να πιεσω τον ευατο μου να βαλω ενα Χ να πονέσω ,κλάψω αλλα θα περάσει και να παω παρακάτω.

Αρέσει στα μέλη nikosbb82, archagellos και σε ακόμα 2 μέλη.

NightWsh

# 8 στις 13/12/2021
author
Γυναίκα / 43 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Απαντήσεις: 288
ΑΛΛΑΞΕ ΠΟΡΤΑ Δευταριατικο!!!Μια κόκκινη πόρτα Σύμφωνα με το φενγκ σούι όταν η εξώπορτα κοιτάει προς το Νότο πρέπει να είναι κόκκινη ή πορτοκαλί. Όταν κοιτάει προς τον Βορρά πρέπει να είναι μπλε ή μαύρη. Όταν κοιτάει προς την Ανατολή πρέπει να είναι γκρι ή λευκή και όταν κοιτάει προς τη Δύση καφέ ή πράσινη.Και διώξε το 3 από πάνω σου,3 μηνύματα,3 μέρες, 3 λεπτά...δοκίμασε το 5.Καλή τύχη
Αρέσει στα μέλη nikosbb82, odysseas_92 και σε ακόμα 1 μέλος.

odysseas_92

# 9 στις 13/12/2021
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος

Σε ευχαριστώ παρα πολυ για τον χρονο σου ! Προσπαθώ να κανω νεες γνωριμίες μιας και αυτο με κανει και ξεχνιέμαι λιγο .. Αλλα φοβάμαι αυτο π ακριβως λες.. Δεν θελω να πληγώσω καμια κοπέλα η να περάσει αυτο π περναω εγω. Για αυτο ακριβως τον λογο προσπαθώ να εστιάσω στην δουλειά μ στους φίλους μ ,,, ειμαι στην αναζητήσει και ελπιζω να ερθει η κοπελα που θα με βοηθησει να το ξεπερασω..Αλλα το μεγαλο βημα πρεπει να το κανω εγω, κοβοντας καθε επαφη μαζι της... 

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από tzoulia59

πολυ τραγικα ολα αυτα ,,και πολυ στεναχωρα,, και σε καταλαβαινω απολυτα ..

και τα συναισθηματα σου καταλαβαινω ,,και το θολωμενο σου παθος γι αυτην την γυναικα ..καταλαβαινω ,,

εχω ερωτευτει παραφορα,,κι εγω ,,, εχω πεσει στα πατωματα ..εχω κανει απειρες μ..κιες ..με σκοπο να ξεκολλησω ,,απο τετοιους ερωτες ,,

και το μονο μου αγχος ηταν ,,ποτε και πως θα βρω τον τροπο ,να φυγω μακρια ,,απ αυτο . .

,γιατι ηξερα οτι δεν ταιριαζαμε και δεν ξερω αν ειχα μονο εγω συναισθηματα ,,,αλλα . αυτο επρεπε να το κοψω  απο την ριζα ,

,γιατι και με προσβαλε,, και με υποτιμουσε σαν ανθρωπο ,,

εκανα επανωτες προσπαθειες μ αλλους

,αλλα εγω συναισθηματικα ημουν κολλημενη  εκει 

,,και ξανα αλλη μια προσπαθεια ,,μ αλλους ,,

και εγω παλι εκει ,,

ως που μια μερα αυτος ο αλλος,,ηρθε ,, ηταν η γεφυρα να περασω απεναντι ,,,ηταν ο αγγελος μου ..

και  μ εσωσε και μου δωρισε την ζωη ,,,και ολα πια ηταν καλυτερα ,,, ημουν μια αλλη ,, ημουν ο εαυτος μου 

μ αυτοπεποιθηση κι αξιοπρεπεια την οποια ειχα χασει μεσα σ αυτη την σχεση ..

,,κανε κι εσυ το ιδιο ..

κανε αλλες γνωριμιες ,,κι αν συνεχιζεται .το ιδιο ...παλι μια αλλη γνωριμια ,,κι αν παλι ,.,αλλη μια ..και στο τελος θα δεις ολα θα ειναι καλυτερα ,,

μην μεινεις μονος ,,,

πονεμενος και μονος ,,γιατι αυτο   ποτε δεν θα περασει ,,

υγ ,,αληθεια τι ζητας ενα αγνο παιδι και καθαρο παιδι ..με μια γυναικα εθισμενη στην πρεζα ??,,το μπελας σου ψαχνεις ? ,,,

αν αυτη χρυσο μου σε ηθελε,, αφ οτου εφυγε ο φιλος της απο την ζωη.. θα ειχε γηρει πλαι σου .

τοτε ηθελε εκεινον ,,,και τωρα θελει να βρει καποιον αλλον που δεν θα εισαι εσυ ,,

προφανως ποτε δεν σε ηθελε ,,επισης ,,δεν καταλαβαινεις οτι σωθηκες ..?μια ανωτερη δυναμη σε προστατεψε ,,

αν η κοπελα θελει να δει το θεμα της να το κοιταξει μονη της ,,

μην ασχοληθεις αλλο μαζι της ,,απεφυγε να την συναντας και κανε προσπαθειες να βρεις αλλη κοπελα .

επειγοντως και με το ζορι ..

κι  αν  δεις οτι δεν σου βγαινει 

να χωριζεις ,πριν ο αλλος δεθει συναισθηματικα ,,

καλες και οι συνταγες ,,μ αλλους ερωτες ..αλλα οχι να σπερνουμε θυματα ,,

Αρέσει στα μέλη Paralia48, nikosbb82

odysseas_92

# 10 στις 13/12/2021
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος

Σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου... Αυτο ακριβώς σκεφτόμουν για τους διαφορετικούς κόσμους μας... καθως βρισκόμουν σε κοινες μας παρεες αυτοι εκαναν χορτο , και εγω καθόμουν και ελεγα στον εαυτο μου ΄'Μα τι κανω εδω περα, γιατι δεν μπορώ να σηκωθώ να φυγω''Γιατι εχει πεσει τοσο χαμηλα η αξιοπρεπεια μου να βρισκομαι εξω τελειως απο τα νερα μου.. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από alexandriani1

Με τη σειρά:

1. Πιθανότατα εσύ υπήρξες για εκείνη μια μεταβατική κατάσταση, μια "θεραπευτική" σχέση στην προσπάθειά της να απεγκλωβιστεί από τον μπαγιάτικο πια, παιδικό της έρωτα. Όταν, με τρόπο τραγικό είναι αλήθεια, αναγνώρισε ότι ο παιδικός έρωτας έφυγε οριστικά, έπαψε να σε χρειάζεται, εξ ου και τα "μου τελείωσε ερωτικά μαζί σου"

2. Ο λόγος που κόλλησες είναι ακριβώς το απρόσιτο που εξέπεμπε η κοπέλα για σένα, τόσο εξαιτίας της διαφορετικότητάς της όσο και επειδή δεν μπόρεσες ποτέ να την έχεις ολοκληρωτικά, καθώς υπήρχε πάντα με τον ένα ή με τον άλλο τρόπο ο άλλος.3. Να θυμάσαι φίλε μου πως διαφορετικοί κόσμοι  δεν γεφυρώνονται. Όση καλή θέληση και να έχουν και οι δύο πλευρές. Θέμα χρόνου θα ήταν η ρήξη μεταξύ σας. Από μια μεριά, καλύτερα που ήρθαν τα πράγματα έτσι.

NightWsh

# 11 στις 13/12/2021
author
Γυναίκα / 43 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Απαντήσεις: 288
Εμένα γιατί δεν Μ ευχαριστησε;Εγώ φταίω που του είπα να βάψει την πόρτα .Μήπως σου αρέσουν πιο πολύ κάτι χελώνες και ονειροπαγίδες;
Αρέσει στο μέλος Enikos

Alezandra

# 12 στις 14/12/2021
author
Γυναίκα / 48 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πέραμα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 811

Καλέ μου κύριε,που βλέπω ότι είστε λίγο μεγαλύτερος από όσο δηλώνετε.

Έχετε υπάρξει το ρηγμενο πρόσωπο μιας υπόθεσης,ένας άνθρωπος που παραμερίζει πάντα τις ανάγκες του προς εξυπηρέτηση των αναγκών των άλλων.

Το πρόσωπο που σας ενδιαφέρει πιθανότατα να παίζει σε πολλαπλά ταμπλό,ίσως όμως το πολλαπλό να αναφέρεται σε εσάς τον ίδιο.

Δεν σας λέω να ανασυγκροτηθείτε,γιατί αυτό θα γίνει μια και καλή σε λίγο καιρό από τώρα.

Θα δείτε τη ζωή με άλλο χρώμα και θα αφοσιωθείτε πλήρως σε μια γυναίκα που απέχει χιλιόμετρα υπαρξιακά από αυτήν που έχετε βάλει στη συζήτηση.

Να επικεντρωθείτε στη νέα σας γνωριμία και δεν θα χάσετε 

Εύχομαι την επόμενη φορά να μας πείτε τα ευχάριστα νέα.

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από odysseas_92

Καλησπέρα σας.

Αρέσει στο μέλος odysseas_92
Σελίδα : 1

Η απάντησή σας

Τίτλος :
(Προαιρετικά)
Μεταφορά σε εξέλιξη...
Παρακαλούμε περιμένετε
Επισύναψη αρχείου
1 συνημμένο αρχείο
Υπάρχουν τα παρακάτω προβλήματα:

Δεν έχετε επιλέξει την Kατηγορία του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει τον Τίτλο του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει το Κείμενο του θέματος σας
Η απάντηση σας έχει δημοσιευτεί!
Πιέστε [Εμφάνιση] για να μεταφερθείτε στην απάντησή σας, ή [Νέα Απάντηση] για να συνεχίσετε.
Το θέμα σας έχει αποσταλεί για έγκριση.
Θα δημοσιευτεί μόλις έγκριθεί από την ομάδα διαχείρησης του Sxeseis.gr.
Υπήρξε κάποιο πρόβλημα με την αποστολή του θέματος σας.
Παρακαλούμε δοκιμάστε πάλι. Σε περίπτωση που το πρόβλημα παραμένει παρακαλούμε επικοινωνήστε με την υποστήριξη του Sxeseis.gr.
lastpost