Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ποτε θα νιώσει ετοιμος

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Marpa09

# 21 στις 15/12/2021
author
Γυναίκα / 37 / Διαζευγμένη
Ν. Αρτας / Αρτα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 7
'Aρεσαν+: 0%
#18 όσο το επιτρέπουν οι δουλειές μας γιατί κ οι δυο λείπουμε συχνά βλεπόμαστε ποιοτικά. Στο δίμηνο δηλαδή να τα έχουμε καταφέρει οκτώ φορές άσχετα αν βλεπόμαστε καθημερινά στην εργασία μας καθημερινά. Αυτό δεν το πιάνω. Είναι πάντα εκεί όμως δεν έχει εξαφανιστεί ποτε, χαίρεται όταν βλεπόμαστε είναι δοτικής δεν μου βρωμάει κάτι. Εκτός αν το κρύβει τόσο καλά τι να πω

Enikos

# 22 στις 15/12/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.788

Αυτη η αισθητικη του αποπατου, παει κι ερχεται μαζι με τη λαντζα, τα τζατζικια και την Αστρολογια...

Αδιαχωριστο σετακι...

Μπλιαχ ομως...

Αρέσει στα μέλη vanarabit, alexandriani1

Redink

# 23 στις 15/12/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Θεματοθετρια διάβασε το #13 και το #18 καμιά 10ρια φορές μπας και έρθεις στα ίσα σου... Θες πραγματικά να είσαι με έναν άνθρωπο αν σε κάνει να νιώθεις επαίτης συναισθημάτων;

MiltosRNLI1930

# 24 στις 15/12/2021
author
Ανδρας / 61 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.267

Για να παρουσιασης σημερα μια γυναικα στους δικους σου ειναι πολυεξοδο και χρονοβορο .Πρεπει να κατεβεις στο λιμανι να νοικιασεις φορτοταξι εξοπλισμενο με ειδικους ιμαντες ,να κανεις τα σχετικα παζαρια και μετα πρεπει να βοηθησεις κι εσυ να φορτωθει η προικα να την πατε στο χωριο να την εκθεσεις μαζι με την κοπελα στην πλατεια να περασει το σοι .

Αρέσει στα μέλη TheRedKnight, la-mer και σε ακόμα 4 μέλη.

Heptamer

# 25 στις 15/12/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.036

Ε τότε γιατί υπογράφεις αφού ούτε αυτό σε εξασφαλίζει;

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από alisida

Διακρίνω ένα άγχος για την επιβεβαίωση (από την πλευρά του) πως έχετε σχέση ?

Καλή μου,έτσι,ενημερωτικά ,να σου πω ότι ακόμα και στον γάμο ( που υπογράφει το ζευγάρι παρουσία μαρτύρων έγγραφο επίσημης σχέσης), 

δεν μπορείς να είσαι βέβαιη ότι έχεις σχέση.

alexandriani1

# 26 στις 15/12/2021
author
Γυναίκα / 59 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 1.089

Bρε μπας και είναι αιτιατικής? Να μου πεις τότε δεν θα χαιρότανε, άσε που  κάτι θα σου βρώμαγε

χαίρεται όταν βλεπόμαστε είναι δοτικής δεν μου βρωμάει κάτι. 

Αρέσει στο μέλος MiltosRNLI1930

alexandriani1

# 27 στις 15/12/2021
author
Γυναίκα / 59 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 1.089

Το θετικό όμως είναι ότι το σόι θα καρφιτσώσει πενηντάευρα πάνω στα προικιά, οπότε θάρθεις στα ίσα σου οικονομικά.

Παράθεση:
Σχόλιο # 24 από MiltosRNLI1930

Για να παρουσιασης σημερα μια γυναικα στους δικους σου ειναι πολυεξοδο και χρονοβορο .Πρεπει να κατεβεις στο λιμανι να νοικιασεις φορτοταξι εξοπλισμενο με ειδικους ιμαντες ,να κανεις τα σχετικα παζαρια και μετα πρεπει να βοηθησεις κι εσυ να φορτωθει η προικα να την πατε στο χωριο να την εκθεσεις μαζι με την κοπελα στην πλατεια να περασει το σοι .

Αρέσει στα μέλη TheRedKnight, MiltosRNLI1930 και σε ακόμα 2 μέλη.

Broken_Guy

# 28 στις 15/12/2021
author
Ανδρας / 31 / Χήρος
Ν. Τρικάλων / Τρίκαλα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 252

Μάλιστα...8 φορές δηλαδή μέσα σε διάστημα 60 ημερών τουλάχιστον. Δεν γνωρίζω τι δουλειά κάνετε και πόσες ώρες τη μέρα δουλεύετε, πάντως πολύ μικρή μου φαίνεται η συχνότητα. Και να φανταστώ έχετε κοιμηθεί μαζί πολύ πιο συχνά ε; Το συμπέρασμα μου από αυτά είναι πως σ έχει φέρει εκεί που θέλει και προσπαθεί να σε κρατήσει εκεί με δικαιολογίες. Δηλαδή να είσαι ικανοποιημένη με "ψίχουλα" προσοχής και να λες και ευχαριστώ. Αν ο άλλος δεν φέρνει τα πάνω κάτω για να είναι και να περνάει χρόνο μαζί σου, ειδικά το πρώτο διάστημα, μην περιμένεις να το κάνει στην συνέχεια.Αυτό ισχύει και για άντρες και για σας τις γυναίκες φυσικά. Επίσης, η γνωριμία που σου λέει το παλικάρι επιτυγχάνεται άψογα και μέσα από τη σχέση. Είναι ένας όμορφος τρόπος κιόλας να δείξεις στον άλλον πως τον θέλεις στη ζωή σου, δεν είναι κάτι περιστασιακό και δεν έχει να κάνει μόνο με την *"ταμπέλα". Όπως σου είπα και στο προηγούμενο σχόλιο, τα περί ταμπέλας που διαλαλούν κάποια άτομα όταν τους αναφέρεις τη λέξη σχέση, είναι καθαρά ψυχολογικό τέχνασμα για αποποίηση ευθυνών.

*Υ.Γ. Τα περί ταμπέλας στα λέω κυρίως από προσωπικής εμπειρίας που είχα με την πρώτη μου αγάπη/έρωτα προ 10ετίας (Θεός σχωρέστην που λένε). Αν και μικρότερος σου ηλικιακά, πέρασα από τη θέση σου ήδη. Έτσι αναρωτιόμουν σαν εσένα και εγώ τότε και περίμενα μήνες και μήνες για το κάτι παραπάνω, ήταν εκεί για μένα όπως λες και εσύ θεματοθέτρια, απ το κινητό όμως πιο πολύ, από κοντά κυρίως για το "να κοιμηθούμε μαζί κομμάτι" μέχρι που φυσικά γνώρισε και ερωτεύθηκε άλλον και τα υπόλοιπα είναι προιστορία. Γι αυτό και είμαι εδώ να συμβουλεύω κόσμο να τα φοβάται αυτά τα μακροχρόνια και άνευ ορισμού νταραβέρια.Κοστίζουν, (πέρα από όλα τ άλλα) χρόνο τον οποίο δεν θα ξαναπάρεις πίσω πότε.  

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από Marpa09
#18 όσο το επιτρέπουν οι δουλειές μας γιατί κ οι δυο λείπουμε συχνά βλεπόμαστε ποιοτικά. Στο δίμηνο δηλαδή να τα έχουμε καταφέρει οκτώ φορές άσχετα αν βλεπόμαστε καθημερινά στην εργασία μας καθημερινά. Αυτό δεν το πιάνω. Είναι πάντα εκεί όμως δεν έχει εξαφανιστεί ποτε, χαίρεται όταν βλεπόμαστε είναι δοτικής δεν μου βρωμάει κάτι. Εκτός αν το κρύβει τόσο καλά τι να πω

Αρέσει στα μέλη TheRedKnight, alisida και σε ακόμα 1 μέλος.

Helenaki4

# 29 στις 15/12/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.888

Περιμενω τον Αρχάγγελο να γραψει τη μαγικη φραση :-)

Αρέσει στο μέλος Broken_Guy

MiltosRNLI1930

# 30 στις 15/12/2021
author
Ανδρας / 61 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.267

Ξεπιασε η αντλια κυκλοφοριας του καλοριφερ και εχει κατεβει στο υπογειο .

Παράθεση:
Σχόλιο # 29 από Helenaki4

Περιμενω τον Αρχάγγελο να γραψει τη μαγικη φραση :-)

Αρέσει στα μέλη la-mer, Enikos και σε ακόμα 1 μέλος.

seychelles

# 31 στις 15/12/2021
author
Ανδρας / 75 / Διαζευγμένος
Βερμούδες
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 647
Φάε σκορδαλιά και φίλησε τον, αν δεν φύγει τρέχοντας, σε αγαπά παράφορα και είναι έτοιμος.
Αρέσει στα μέλη vanarabit, user2022 και σε ακόμα 4 μέλη.

giorgos170

# 32 στις 15/12/2021
author
Ανδρας / 76 / Σε σχέση
Ν. Λέσβου / Καλλονή
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 9.563
δέν    έχει      με    καρέκλα ., ,    ρέ    Βαγγέλη ...::, ,.?.,?    ?

https://www.youtube.com/watch?v=MIkZg0Egw54

Αρέσει στα μέλη Enikos, TheRedKnight

alisida

# 33 στις 16/12/2021
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.477

Νομίζω πως ο μικρός Σπασμένος τα είπε όλα με μια φράση :

"Αν ο άλλος δεν φέρνει τα πάνω κάτω για να είναι και να περνάει χρόνο μαζί σου"

Άσχετα με ταμπέλες και συμβόλαια,η επιθυμία για επικοινωνία και συνεύρεση είναι έντονη και συχνή μεταξύ δύο ατόμων που πραγματικά θέλουν στη ζωή τους ο ένας τον άλλο.

Και είναι καλή ιδέα,εάν και εφόσον αντιληφθούμε ότι κάτι τέτοιο δεν συμβαίνει,είτε από τη δική μας πλευρά,είτε από την άλλη πλευρά,

Να παίρνουμε το θάρρος να συζητάμε πρώτα με τον εαυτό μας και μετά με το ταίρι μας και ως ώριμα και συνειδητοποιημένα άτομα (που θέλουμε να λεγόμαστε), να αποφασίζουμε από κοινού την "επιδιόρθωση" όπου αυτή είναι εφικτή ,

ή την λήξη της σχέσης.

Όσο για τη λέξη "σχέση" ,νομίζω το έχουμε γράψει και παλαιότερα,όλες οι συναναστροφές είναι κάποιου είδους σχέσης,μην κολλάτε στη λέξη 

Παράθεση:
Σχόλιο # 28 από Broken_Guy

Μάλιστα...8 φορές δηλαδή μέσα σε διάστημα 60 ημερών τουλάχιστον. Δεν γνωρίζω τι δουλειά κάνετε και πόσες ώρες τη μέρα δουλεύετε, πάντως πολύ μικρή μου φαίνεται η συχνότητα. Και να φανταστώ έχετε κοιμηθεί μαζί πολύ πιο συχνά ε; Το συμπέρασμα μου από αυτά είναι πως σ έχει φέρει εκεί που θέλει και προσπαθεί να σε κρατήσει εκεί με δικαιολογίες. Δηλαδή να είσαι ικανοποιημένη με "ψίχουλα" προσοχής και να λες και ευχαριστώ. Αν ο άλλος δεν φέρνει τα πάνω κάτω για να είναι και να περνάει χρόνο μαζί σου, ειδικά το πρώτο διάστημα, μην περιμένεις να το κάνει στην συνέχεια.Αυτό ισχύει και για άντρες και για σας τις γυναίκες φυσικά. Επίσης, η γνωριμία που σου λέει το παλικάρι επιτυγχάνεται άψογα και μέσα από τη σχέση. Είναι ένας όμορφος τρόπος κιόλας να δείξεις στον άλλον πως τον θέλεις στη ζωή σου, δεν είναι κάτι περιστασιακό και δεν έχει να κάνει μόνο με την *"ταμπέλα". Όπως σου είπα και στο προηγούμενο σχόλιο, τα περί ταμπέλας που διαλαλούν κάποια άτομα όταν τους αναφέρεις τη λέξη σχέση, είναι καθαρά ψυχολογικό τέχνασμα για αποποίηση ευθυνών.

*Υ.Γ. Τα περί ταμπέλας στα λέω κυρίως από προσωπικής εμπειρίας που είχα με την πρώτη μου αγάπη/έρωτα προ 10ετίας (Θεός σχωρέστην που λένε). Αν και μικρότερος σου ηλικιακά, πέρασα από τη θέση σου ήδη. Έτσι αναρωτιόμουν σαν εσένα και εγώ τότε και περίμενα μήνες και μήνες για το κάτι παραπάνω, ήταν εκεί για μένα όπως λες και εσύ θεματοθέτρια, απ το κινητό όμως πιο πολύ, από κοντά κυρίως για το "να κοιμηθούμε μαζί κομμάτι" μέχρι που φυσικά γνώρισε και ερωτεύθηκε άλλον και τα υπόλοιπα είναι προιστορία. Γι αυτό και είμαι εδώ να συμβουλεύω κόσμο να τα φοβάται αυτά τα μακροχρόνια και άνευ ορισμού νταραβέρια.Κοστίζουν, (πέρα από όλα τ άλλα) χρόνο τον οποίο δεν θα ξαναπάρεις πίσω πότε.  

Αρέσει στα μέλη vanarabit, girl_aloud και σε ακόμα 3 μέλη.
I am Not a psychotherapist :)

alisida

# 34 στις 16/12/2021
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.477

Απ' ο,τι βλέπω όμως αγαπητέ μου Χελπ,

Οι περισσότεροι εδώ μέσα δηλώνουμε "διαζευγμένοι",που σημαίνει ότι κάποτε στη ζωή μας υπογράψαμε.

Ας θυμηθούμε εκείνη τη στιγμή για ποιο λόγο και με ποια συναισθήματα βάλαμε τη ρημαδα τη τζιφρα.

(Προσωπικά πάντως,το έκανα έχοντας πλήρη επίγνωση,αλλά και με την ελπίδα ότι θα κρατήσει "για πάντα" )

Παράθεση:
Σχόλιο # 25 από Heptamer

Ε τότε γιατί υπογράφεις αφού ούτε αυτό σε εξασφαλίζει;

Αρέσει στα μέλη vanarabit, user2022 και σε ακόμα 4 μέλη.
I am Not a psychotherapist :)

Briar789

# 35 στις 24/1/2022
author
Γυναίκα / 37 / Παντρεμένη
Ν. Αργολίδας / Σκοτεινή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 35

αγαπητη μου δυο μηνες ειναι ενα οκ διαστημα για να διεκδικεις τα αυτονοητα , τις απαντησεις θα τις παρεις απο τον ιδιο , προσπάθησε να συζητησεις μαζι του για το πως το βλεπει αλλιώς ψαξε για κατι αλλο !!! σιγουρα η συγκατοικηση ειναι ενα πολυ μακροπροθεσμο σταδιο , ελπιζω να πανε ολα κατευχην!!! και να μην παν ομως δεν πειραζει.

SecretDeity

# 36 στις 25/1/2022
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Χλιαρή κατάσταση. Είσαι ερωτευμένη? Εκείνος δηλώνει ερωτευμένος? Αν μετά από 2 μήνες ολοκληρωμένης σχέσης ακόμα δεν ξέρεις τι έχετε και η στάση του δε σε βοηθάει, πάνε παρακάτω! Ή ζήσε το μέχρι όσο πάει. 

Xampos34

# 37 στις 30/1/2022
author
Ανδρας / 36 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Δυτική) / Μάνδρα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 52

λοιπον αν σε 2 μηνες μεσα δεν σ εχει ξεκαθαρισει το πως σε βλεπει τοτε ασχημα τα πραγματα δεν θα μιλησω παρακατω δεν θα ηθελα να σ κοψω τα φτερα

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε