Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Πως το αντιμετωπίζω τώρα; (Part 2 - Season Final)

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Broken_Guy

# 21 στην 1/1/2022
author
Ανδρας / 32 / Χήρος
Ν. Τρικάλων / Τρίκαλα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 252
'Aρεσαν+: 0%

Καλημέρα και χρόνια πολλά με υγεία πρώτα απ όλα.

Θα προσπαθήσω να σου τα εξηγήσω όσο πιο απλά γίνεται, σαν συνομήλικος σου σχεδόν που συναναστρέφομαι συχνά και εντός φόρουμ και εκτός με άτομα μιας μεγαλύτερης από εμάς τους δύο ηλικίας, όπως βλέπεις ότι είναι οι περισσότεροι που σχολιάζουν/απαντάνε εδώ. (Αν θέλεις φυσικά παίρνεις τοις μετρητοίς αυτά που θα πω, ίσως θες να έχεις τη δική σου άποψη και αυτό σεβαστό είναι κατ εμέ τουλάχιστον).

Λοιπόν, εσύ έχεις ένα θέμα που σε απασχολεί. Κατά την άποψη σου είναι σοβαρό, σε επηρεάζει για τους χ,ψ λόγους. Αυτό όμως παλικάρι δεν σημαίνει πως θα το δουν έτσι και οι συνομιλητές που απευθύνεσαι. Όχι πάντα τουλάχιστον. Να γνωρίζεις και αυτό ισχύει γενικά για τη ζωή σου, όχι μόνο εδώ στο φόρουμ.Το ότι απευθύνεσαι σε μεγαλύτερους ανθρωπους ΔΕΝ σημαίνει ντε και καλά ότι θα σ ακούσουν, θα συμμεριστούν το πρόβλημα σου και θα σε συμβουλέψουν αναλόγως. Και άμα κάνεις ένα κόπο να διαβάσεις 2-3 άλλα θέματα εδω θα δεις ότι δεν γίνεται μόνο σε εσένα αυτό. Εδώ π.χ. έχεις να κάνεις με άγνωστους ανθρώπους και φυσικά κάθε καρυδιάς καρύδι που λένε. Μάθε όσο είναι νωρίς, ότι τέτοια απαξίωση ή υποβιβασμό των προβλημάτων σου, θα τα βιώνεις συχνά πυκνά, σ αρέσει δεν σ αρέσει, γιατί έτσι συμβαίνει στη ζωή και έτσι είναι οι άνθρωποι. Θα μου πεις "και που να απευθυνθώ τοτε;". Σε κοντινούς σου ανθρώπους θα σου απαντήσω, είτε αυτοί είναι γονείς είτε κοντινοί φίλοι κλπ κλπ. Δεν είναι εφικτό αυτο; Περιορίσου στους 2-3 εδώ π.χ. που θα σου δώσουν πιο σοβαρές απαντήσεις, δεν χρειάζεται να χαλιέσαι και να επιτίθεσαι δεξιά και αριστερά. Εσύ χάνεις το δίκιο σου έτσι. Ελπίζω να βοήθησα αν το διαβάσεις φυσικά. Χρόνια πολλά και πάλι. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 19 από bagitthe

Η αλήθεια είναι πως ξεχνάω εύκολα. Μου συμβαίνουν πράγματα στην ζωή μου, περνάω δύσκολες σχέσεις και ξεχνάω. Γι αυτό πάντα μου άρεσε να γράφω τις ιστορίες μου σε διάφορα φόρουμ. Πολλές φορές έρχομαι μετά από μήνες ακόμα και χρόνια και τις ξαναδιαβάζω και παίρνω δύναμη για όσα πέρασα και για το τι με δίδαξαν. Αλλά πάντα σκέφτομαι το εξής. Ότι σε αυτά τα φόρουμ υπάρχουν άνθρωποι έτοιμοι να κράξουν και να τσαλαπατήσουν. Και είναι γελοίο που είστε οι ίδιοι σε κάθε στόρυ μου. Χρόνια και χρόνια τώρα. Αν παίρνετε δύναμη από αυτό τότε δεν έχω να πω κάτι άλλο εκτός από μπράβο μου καθώς κάνω κάποιους ανθρώπους να αισθανθούν καλύτερα. Αλλά πραγματικά ρε παιδιά, κάντε κάτι με την μίζερη ζωή σας. Χίλιες φορές να βγείτε έξω και να λάβετε απογοητεύσεις και κακές εμπειρίες όπως εγώ παρά να μένετε εδώ και να στάζετε χολή. Μόνο αγάπη

Qwerty____55

# 22 στην 1/1/2022
author
Ανδρας / 62 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 1.447
'Aρεσαν+: 0%

Καλημέρα και Καλη χρονιά ...

Αγαπητή μου ... Δεν υπάρχει ..μίζερη ζωή ... 

Υπάρχουν μίζεροι ανθρωποι... και μιζεροι χαρακτηρες ...!!!

Επισης λέτε ...   "" .. δεν μπορώ να δεχτώ έναν άντρα 33 χρονών,και στην σημερινή εποχή, να καταθέτει "εδώ" τα προβλήματά του,και να περιμένει να του τα λύσουν .!! ""

Οποτε ... Δεν εχει σημασία , τι δεχεστε εσείς ..και τι οχι ..

Αυτη ειναι η κοινωνια μας ...και υπάρχουν αρκετα τετοια φαινόμενα ..

Δεν περιμενουν να τους λύσουν τα προβληματα τους ... Απλα μοιράζονται μαζι μας , το προβλημα ...που δεν αντιλαμβάνονται οτι ειναι προβλημα ... Εμεις το θεωρουμε ως τετοιο.!!!

Φιλικα ...Q...

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από vanarabit

Kαλή χρονιά σας εύχομαι ..!

Θα μιλήσω για εμένα και θα απαντήσω,
 τους λόγους που ΚΑΙ εγώ το κάνω,
αυτό που περιγράφετε ως "κράξιμο"
Σε ο,τι με αφορά δεν το θεωρώ "κράξιμο"..!
Ας πω ο,τι οι απαντήσεις μου έχουν μια σκωπτική χροιά 
Το κάνω λοιπόν, όχι γιατί έχω μίζερη ζωή( αν θέλετε φυσικά το δέχεστε),
ούτε γιατί θέλω να σας γελοιοποιήσω ή ..ή .. ή ..!
Απεναντίας ... ΕΣΕΙΣ μας εμπαίζετε με τις "θεματάρες" ,
που κάθε τρεις και λίγο μας παρουσιάζετε ως αληθινά γεγονότα,
και εγώ καλώς κακώς δεν μπορώ να δεχτώ έναν άντρα 33 χρονών,
και στην σημερινή εποχή, να καταθέτει "εδώ" τα προβλήματά του,
και να περιμένει να του τα λύσουν .!
Με απλά λόγια, θεωρώ ο,τι μας "δουλεύετε" ...!!!

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.