Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ειμαι μπερδεμενη

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

la-mer

# 41 στις 24/12/2021
author
Γυναίκα gay / 18 / Παντρεμένη
Βραζιλία
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.570
'Aρεσαν+: 0%

των αδελφών λέγονται... Τάγμα των Μαριανών Αδελφών( αντρικό), των αδελφών του ελέους (γυναικείο) και άλλα πολλά  αλλά οκ, μπορείς να το λες όπως θες εσύ...

Και ο Μιλτιάδης δεν είναι κανένα παιδάκι που μπορεί ο οποιοσδήποτε να τον "χρησιμοποιήσει" κατά το δοκούν...

Τον γνωρίζω πολλά χρόνια και ξέρω περισσότερα.

Όμως, τα έμαθα από τον ίδιο, όχι ρωτώντας από εδώ κι από εκεί, όπως μαθαίνω ότι κάνουν κάποιοι άλλοι

Παράθεση:
Σχόλιο # 39 από NightWsh
Εννοείται ότι υπάρχουν και των Μοναχών(όπως συνηθίζονται να λέγονται)Η ερώτηση της έδρας ήταν πολύ συγκεκριμένη.Δεν συγχέουμε τον Ιγνάτιο με τον Φραγκίσκο όμως , μην μας τρολλαρεις.!Χρόνια πολλά με υγεία και χαμόγελα

Enikos

# 42 στις 24/12/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.776

Χρονια Πολλα Μιλτο.

Παράθεση:
Σχόλιο # 40 από MiltosRNLI1930

Eυχομαι

Καλα Χριστουγεννα στους παροντες φιλους .Στο Rock που κοβει ξυλα για το τζακι στους δρυμωνες της Βουλγαριας Χρονια Πολλα .

Στη Mileni που ξενοικιασε το διαμερισμα με το μπαλκονακι της κουζινας Χρονια πολλα και να περναει καλα .Σε ολους τους εξαφανισμενους Χρονια Πολλα και να βρουν ξανα το δρομο του Sxeseis .Στις πονηρες Μανταμιτσες ( Ουσουρπουιτσες κατα το Αρμενικον ) που αλλαζουν καθε εβδομαδα προφιλ ευχομαι Καλα Χριστουγεννα .

NightWsh

# 43 στις 24/12/2021
author
Γυναίκα / 43 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 288

Σχόλεια των αδελφών;

Μάλλον είσαι σε σύγχυση!!!

Η αδελφότητα των Μαριανών που την αποτελούσαν μοναχοί.. που ίδρυσαν σχολεία και στην Ελλάδα.

Που τα συγκεκριμένα σχολεία ήταν και μοναστήρια που έμεναν μέσα οι μοναχοί...

Οπότε την επόμενη φορά που θα απαντήσεις ειρωνικα σε κάτι που δεν αφορά εσένα φρόντισε να έρθεις καλά διαβασμενη !

Δεν έχεις αφήσει τοποθέτηση που δεν τον αναφέρεις στον εαυτό σου απευθύνεσαι;

Αν δεν τα έμαθες σωστά έλα να στα ξαναπώ ,έχω χρόνια υλικό χωρίς να χρησιμοποιώ πλάτες άλλων.

Σκέψου όμως και τι μαθαίνουμε και οι υπόλοιποι ,δεν θέλεις να ξέρεις...οπότε άσε τις γυαλισμένες κορνίζες .

Στην διάθεση σου

Αρέσει στο μέλος Enikos

la-mer

# 44 στις 24/12/2021
author
Βραζιλία

δε θέλω κανέναν στη διάθεσή μου...μπορώ και μόνη μου

γνωρίζω πολύ καλά τι λέω γιατί ένα τέτοιο σχολείο τελείωσα. Δεν τα διάβασα στο νετ...

το τι μαθαίνεις δε από τους άλλους για μένα, με αφήνει παγερά αδιάφορη...

ξέρω ποια είμαι και τι θέλω από τη ζωή μου...δεν μπήκα σε ένα τσατ χθες για να γυρνοβολάω τριγύρω και να εκμαιεύω γνώμες από όλους για όλους.

κάνε μας τη χάρη, κουκλίτσα μου

Παράθεση:
Σχόλιο # 43 από NightWsh
Σχόλεια των αδελφών;Μάλλον είσαι σε σύγχυση!!!Η αδελφότητα των Μαριανών που την αποτελούσαν μοναχοί.. που ίδρυσαν σχολεία και στην Ελλάδα.Που τα συγκεκριμένα σχολεία ήταν και μοναστήρια που έμεναν μέσα οι μοναχοί...Οπότε την επόμενη φορά που θα απαντήσεις ειρωνικα σε κάτι που δεν αφορά εσένα φρόντισε να έρθεις καλά διαβασμενη !Δεν έχεις αφήσει τοποθέτηση που δεν τον αναφέρεις στον εαυτό σου απευθύνεσαι;Αν δεν τα έμαθες σωστά έλα να στα ξαναπώ ,έχω χρόνια υλικό χωρίς να χρησιμοποιώ πλάτες άλλων.Σκέψου όμως και τι μαθαίνουμε και οι υπόλοιποι ,δεν θέλεις να ξέρεις...οπότε άσε τις γυαλισμένες κορνίζες .Στην διάθεση σου

Αρέσει στο μέλος Qwerty____55

la-mer

# 45 στις 24/12/2021
author
Βραζιλία

https://www.youtube.com/watch?v=BC6rvbxdywg

Ουπς!Το κείμενο σας δεν μπορεί να αναγνωριστεί ως κείμενο γραμμένο στα ελληνικά ή τα αγγλικά.
Αρέσει στο μέλος alexandriani1

Enikos

# 46 στις 24/12/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Γενικως ομως . . . . .

Ειναι φρονιμο οποιος "αναλυει" καποιον, να δεχεται απαντησεις...

Και πιο φρονιμο απο ολα ειναι να ξερουμε στοιχειωδως ποιον εχουμε απεναντι μας...

Πριν ανοιξουμε παρτιδα σκακιου μαζι του...

Αρέσει στο μέλος NightWsh

la-mer

# 47 στις 24/12/2021
author
Βραζιλία

α μπράβο...now we're talking!!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 43 από NightWsh
έχω χρόνια υλικό χωρίς να χρησιμοποιώ πλάτες άλλων.

Αρέσει στο μέλος giorgos170

la-mer

# 48 στις 25/12/2021
author
Βραζιλία

https://www.youtube.com/watch?v=6Whgn_iE5uc

end of topic...merry xmas

Ουπς!Το κείμενο σας δεν μπορεί να αναγνωριστεί ως κείμενο γραμμένο στα ελληνικά ή τα αγγλικά.
Αρέσει στο μέλος vanarabit

NightWsh

# 49 στις 25/12/2021
author
Λες να έχουμε βρεθει σε κάποιο r?union ;Πάντως από την ένωση απόφοιτων δεν μου θυμίζεις κάτι .Ποια χρονολογία είπαμε ότι είσαι ;Αφού μπορείς μόνη σου άσε τους άλλους απ έξω επειδή σε κάθε τοποθέτηση σου βλέπω και ένα όνομα!Το τι μαθαινουμε από τους άλλους ;Να σου θυμίσω ποιος τους ανέφερε πρώτος ή η σύγχυση θα σε δυσκόλεψει να θυμηθείς.Ααα και να σου πω ωραίο το γαλλικό τραγούδι όμως μην χρησιμοποιείς κομμένα κείμενα για να διασκεδάσεις εντυπώσεις.Χρονια υλικό για να σε βοηθήσει να μάθεις την Γαλλική παιδεία και όχι μόνο τις γαλλικές πλατειες.Την χαρη σου κανω,γιατι σε βλεπω πολυ παιδευεσαι με τα γαλλικα σχολεια... ενω ειχα την εντυπωση οτι θα μιλουσαμε και λιγο γαλλικα...Στο τσατ δεν γνωριστήκαμε;
Αρέσει στο μέλος Enikos

Paralia48

# 50 στις 25/12/2021
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 30
Απαντήσεις: 9.734
Eλένη, θα συμφωνήσω με το ποστ 10 της Αλυσιδας, πως τα προβλήματα έχουν περισσότερο σχέση με τους ΄αλλους, νομίζω.

Λοιπόν, ρώτα την καρδιά σου <<Τον θέλω έτσι οπως είναι;>> Μερικά πράματα δεν θα αλλάξουν και άδικα τον πιέζεις. Πχ το παντελόνι το βρώμικο αλλάζει, το σπίτι νοικοκυρεύεται, αλλά η εσωστρέφεια, δεν μπορεί να αλλάξει για να σε ευχαριστήσει. Μην έχεις παράλογες απαιτήσεις.

Γνώμη μου : Μην τον χωρίσεις ακόμα, πριν βεβαιωθείς ότι δεν τον θέλεις. Μην επηρεάζεσαι απ τις φίλες σου. Δες για σένα, πόσο σημαντικός είναι και κυρίως εσύ αν έχεις συναισθήματα γιαυτόν. Είναι κρίμα να τον χάσεις, επειδή δεν είναι ομιλητικός με τις φιλενάδες σου! Δεν είναι ο τύπος τους! Εσύ θα αποφασίσεις. Μπορείς να βγαίνεις άλλη μέρα με τις φιλενάδες, άλλη μαυτόν. Έτσι κάνουμε όλες.

Όσο για τις τσαπατσουλιές του, μέχρι σ ένα σημείο, μπορείς να το γυρέψεις, να ταχτοποιείται πριν πας σπίτι του, εφόσον σε ξενερώνει η τσαπατσουλιά. Μην περιμένεις θαύματα, αλλά μια ανεκτή καθαριότητα και τάξη μπορεί να πετύχει.

NightWsh

# 51 στις 25/12/2021
author

Στα δύσκολα πιάνουμε μελωδία...

Την επόμενη φορά προσέχουμε!

Joyeux No?l

Αρέσει στο μέλος Enikos

Enikos

# 52 στις 25/12/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Τελικως τρεχει πολυ η πιθανοτης να μαθωμε και εμεις οι μονογλωσσοι, την Φραγκικην λαθος...

Αρέσει στα μέλη giorgos170, NightWsh

Heptamer

# 53 στις 25/12/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.036

Joyeux Noel a tous. Que la paix soit avec vous!

Ne me stressez pas!

Amen!

Παίξτε σκάκι  σχεσοπαιδες γιατί χανόμαστε!

(Ένας ...τριγλωσσος)
(Υπόκρουση: μελωδία καλάντων)

Ξέρω...ξέρω...

Το κείμενο μου είναι πολύ μικρό και δεν μπορεί να αναγνωριστεί ως κείμενο γραμμένο στα ελληνικά ή τα αγγλικά.

Αρέσει στα μέλη alexandriani1, la-mer

MiltosRNLI1930

# 54 στις 25/12/2021
author
Ανδρας / 61 / Σε διάσταση
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.258

Χρονια πολλα φιλε μου

Παράθεση:
Σχόλιο # 42 από Enikos

χρονια πολλα μιλτο.

Αρέσει στα μέλη vanarabit, la-mer και σε ακόμα 1 μέλος.

Enikos

# 55 στις 25/12/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Καθαρη Δεφτερα ειναι, που αμολαει αετο ο αλλος?...

Αρέσει στο μέλος NightWsh

la-mer

# 56 στις 25/12/2021
author
Βραζιλία

Ναι..το γκαμπί της βασίλισσας θα παίξουμε στα γεράματα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 46 από Enikos

Γενικως ομως . . . . .Ειναι φρονιμο οποιος "αναλυει" καποιον, να δεχεται απαντησεις...

Και πιο φρονιμο απο ολα ειναι να ξερουμε στοιχειωδως ποιον εχουμε απεναντι μας...

Πριν ανοιξουμε παρτιδα σκακιου μαζι του...

la-mer

# 57 στις 25/12/2021
author
Βραζιλία

Την θεωρείς απαραίτητη???

Δε νομίζω...

Παράθεση:
Σχόλιο # 52 από Enikos

Τελικως τρεχει πολυ η πιθανοτης να μαθωμε και εμεις οι μονογλωσσοι, την Φραγκικην λαθος...

la-mer

# 58 στις 25/12/2021
author
Βραζιλία

Παράθεση:
Σχόλιο # 53 από Heptamer

Joyeux Noel a tous. Que la paix soit avec vous!

Ne me stressez pas!

Amen!

Παίξτε σκάκι  σχεσοπαιδες γιατί χανόμαστε!

(Ένας ...τριγλωσσος)
(Υπόκρουση: μελωδία καλάντων)

Ξέρω...ξέρω...

Το κείμενο μου είναι πολύ μικρό και δεν μπορεί να αναγνωριστεί ως κείμενο γραμμένο στα ελληνικά ή τα αγγλικά.

la-mer

# 59 στις 25/12/2021
author
Βραζιλία

Από τις στριγγλιες  και τα αλλοπροσαλλα κείμενα οι μελωδίες στανιαρουν... χαρούμενα noel... χωρίς ερωτηματικα...

Παράθεση:α
Σχόλιο # 51 από NightWsh

Στα δύσκολα πιάνουμε μελωδία...

Την επόμενη φορά προσέχουμε!

Joyeux No?l

la-mer

# 60 στις 25/12/2021
author
Βραζιλία

Είσαι πολύ μικρή για να συναντηθούμε... ήσουν και σε άλλη πόλη...και δεν ήμουν στη Γκράβα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 49 από NightWsh
Λες να έχουμε βρεθει σε κάποιο r?union ;Πάντως από την ένωση απόφοιτων δεν μου θυμίζεις κάτι .Ποια χρονολογία είπαμε ότι είσαι ;Αφού μπορείς μόνη σου άσε τους άλλους απ έξω επειδή σε κάθε τοποθέτηση σου βλέπω και ένα όνομα!Το τι μαθαινουμε από τους άλλους ;Να σου θυμίσω ποιος τους ανέφερε πρώτος ή η σύγχυση θα σε δυσκόλεψει να θυμηθείς.Ααα και να σου πω ωραίο το γαλλικό τραγούδι όμως μην χρησιμοποιείς κομμένα κείμενα για να διασκεδάσεις εντυπώσεις.Χρονια υλικό για να σε βοηθήσει να μάθεις την Γαλλική παιδεία και όχι μόνο τις γαλλικές πλατειες.Την χαρη σου κανω,γιατι σε βλεπω πολυ παιδευεσαι με τα γαλλικα σχολεια... ενω ειχα την εντυπωση οτι θα μιλουσαμε και λιγο γαλλικα...Στο τσατ δεν γνωριστήκαμε;

Παράθεση:
Σχόλιο # 49 από NightWsh

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε