Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Γιατι δεν επικοινωνα μαζι μου?τι εγ

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

Enikos

# 21 στις 21/12/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.651
'Aρεσαν+: 0%

Μαζεφτε τους αμαχοι...θιχτηκε...

Αρέσει στα μέλη vidar70, vanarabit

seychelles

# 22 στις 21/12/2021
author
Ανδρας / 75 / Διαζευγμένος
Βερμούδες
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 647

Ακριβώς τα ίδια ζόρια είχαν αρκετοί και αρκετές, είσαι σε ευάλωτη περίοδο. Η Kristina_ την πραγματικότητα λέει, ψάχνεις λύσεις εκεί που δεν υπάρχουν και βιάζεσαι.

Οπότε, μήπως καλύτερα να κόψεις κάθε ρίσκο όσο είσαι ευάλωτη και να δώσεις την ενέργεια σου να ξεκαθαρίσει η κατάσταση σου πριν από οτιδήποτε άλλο, και ας χαθούν έτσι και 1-2 "καλές περιπτώσεις" μέχρι να γίνει αυτό ?

Θα βρεις νέες καλές περιπτώσεις όταν δε θα είσαι ευάλωτη και θα ξεκαθαρίσει η κατάσταση σου.

Έχεις δρόμο ακόμα είτε πας για να φτιάξεις το γάμο σου, είτε το πας για διαζύγιο, κάνε συντήρηση δυνάμεων.

Άπαξ και φτάσει κατάρρευση επικοινωνίας και επαφών οι σύμβουλοι γάμου λένε 2 χρόνια δουλειάς, χωρίς καμία εγγύηση ότι το ζευγάρι θα επανέλθει.

Με διαζύγιο από το σημείο που είσαι στην καλύτερη θα φας κοντά χρόνο να ξεμπερδεψεις και αν καταλήξει σε αντιδικία με εφέσεις θα φας αρκετά χρόνια.

Κοπελιά, not to rain on your parade αλλά πρέπει να κάτσεις να το σκεφτείς. Κανείς δε σου είπε είναι εύκολο να αλλάξει η κατάσταση, αλλά το λείπει κάτι από εδώ, κρατά το εδώ και πάρτο το άλλο από αλλού μόνο πιο περίπλοκη θα την κάνει.

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από Maraki_16
Οχι 31 ειμαι...πηγα να γραψω το προβλημα μου και πεσατε ολοι να με φατε...πολυ μπουλινγκ κανετε και ειδικα χωρις να ξερετε τι ζορια τραβα ο αλλος

Αρέσει στα μέλη vanarabit, alisida και σε ακόμα 1 μέλος.

Broken_Guy

# 23 στις 21/12/2021
author
Ανδρας / 31 / Χήρος
Ν. Τρικάλων / Τρίκαλα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 252

Τι δεν αντιλήφθηκα σωστά φίλτατη Μαρία απ τα γραφόμενα σου; Αν θέλεις διευκρίνισε μου που διαφωνείς γιατί σε διαβεβαιώνω πως δεν είμαι εδώ μέσα για να κάνω κανένα εκφοβισμό (bullying όπως το ανέφερες και εσύ) απεναντίας, μου αρέσει και εκτιμώ όταν λέμε τα πράγματα με το όνομα τους, χωρίς να κρυβόμαστε πίσω από δικαιολογίες και προφάσεις. Δηλώνεις 31 χρονών γυναίκα και κάθεσαι σε όλο το κείμενο σου και αναλύεις πως ένας άνθρωπος, που κατά τη γνώμη μου δεν θα πρεπε καν να είναι στη ζωή σου όντας ακόμα παντρεμένη εσύ, σταμάτησε να χοροπηδάει όταν βαρούσες παλαμάκια εσύ, που δεν έκανες στην ουσία τίποτα για εκείνον. Είμαι της άποψης ότι ο καθένας στην ζωή του και το κρεβάτι του κάνει ότι θέλει, δικαίωμα του αλλά όχι να το παίζεις εδώ μέσα τώρα το καημένο το θύμα που αναρωτιέται τι έγινε άραγε και όταν σου λέμε κάποιοι εδώ τα αυτονόητα να λές ότι σου κάνουμε και bullying. Μου θυμίζεις τον άλλον τον τύπο πριν λίγο καιρό, τον παντρεμένο με παιδιά που του έφυγε η εξωσυζυγική ξεπέτα και έψαχνε πως να "καλύψει το κενό". Με τα πολλά, στο μισάωρο κατέβασε το θέμα του γιατί δεν βρήκε την παρηγοριά και την προδέρμ που επιζητούσε από εμάς εδώ μέσα.

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από Maraki_16
Δεν ειναι ετσι οπως τα λες broken_guy αλλά ο καθε ενας εχει την γνωμη του και ειναι σεβαστη

Αρέσει στα μέλη alexandriani1, alisida και σε ακόμα 2 μέλη.

Maraki_16

# 24 στις 21/12/2021
author
Γυναίκα / 32 / Παντρεμένη
Ελλάδα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 16

Αστο

Φιλε γιατι οτι πω εδω μεσα παρεξηγειται..λες και ειμαι η μονη παντρεμενη που νιωθει ετσι στο γαμο της

Maraki_16

# 25 στις 21/12/2021
author
Ελλάδα

Εσυ ρε Κριστινα

Τελικα πολυ κόμπλεξ εχεις ρε παιδι μου,,που τα εχεις ολα λυμενα και μπαινεις εδω για να κοροιδεψεις τα δραματα η τις κωμωδιες των αλλονων...φανταζομαι εσυ τι ζορια τραβας για να μπαινεις στη διαδικασια να σχολιαζεις και να χλευαζεις τα προβληματα των αλλων...απο εδω παιρνεις δυναμη για να προχωρας να υποθεσω..

NightWsh

# 26 στις 21/12/2021
author
Γυναίκα / 43 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Απαντήσεις: 288
Ξενυχτάει με τον γκόμενο δεν ξέρει σε ποια πίστα να πάει μην πετύχει τον άντρα της...Ναι αυτο είναι πρόβλημα...να αντιμετωπιστεί με την δέουσα προσοχή.Σε ποιον πλανήτη ζεις είπαμε;
Αρέσει στα μέλη vanarabit, Enikos και σε ακόμα 1 μέλος.

tzoulia59

# 27 στις 21/12/2021
author
Γυναίκα / 82 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.477

δεν ξερω αν λεγεται μπουλιγκ αυτο που σου κανουν οι αλλοι ,,

εγω το απεχθανομαι..

αλλα θα μιλησω σκληρα κι απολυτα ,,κανενας απολυτως λογος δεν υπαρχει να κερατωνεις τον αντρα σου ενω  εισαι παντρεμενη ,,

οταν εχουμε προβλημα με τον γαμο μας ...κοιταζουμε να φτιαξουμε την σχεση με τον γαμο μας.. και δεν γκομενιζουμε ,

οταν η σχεση παρ ολες τις προσπαθειες δεν φτιαχνεται ,,βαζουμε το καπελακι μας στραβα και φευγουμε μολις δοθει η καταλληλη ευκαιρια ,

ως που να δοθει ομως ,η ευκαιρια ,,γιατι μπορει να υπαρχουν σοβαροι λογοι επιβιωσης ,,μικρα παιδια κλπ ..

ΔΕΝ ΓΚΟΜΕΝΙΖΟΥΜΕ ,,για κανεναν λογο τελος αυτο 

μαθαμε τωρα ,,κατα το δοκουν κι οτι μας βολευει ..

οσο για τον εραστη σου ..,τι να σου πω ,

,στην θεση του δεν θ ασχολουμουν με μια παντρεμενη για κανεναν λογο ..

θα το πω..

. τους παντρεμενους γκομενους τους θεωρω  β διαλογης εραστες ..

κανε οτι σε φωτισει ο θεος ..

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από Maraki_16
Οχι 31 ειμαι...πηγα να γραψω το προβλημα μου και πεσατε ολοι να με φατε...πολυ μπουλινγκ κανετε και ειδικα χωρις να ξερετε τι ζορια τραβα ο αλλος

Αρέσει στα μέλη girl_aloud, alisida και σε ακόμα 3 μέλη.

Kristina_

# 28 στις 21/12/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Απαντήσεις: 2.417

Που να δεις ζορια,,,δε φανταζεσαι μαρακι λεμε  παντως δυναμη δε παιρνω απο αδυναμους βρε κοριτσι μου, εχω απο μονη μου (φεριτινη 666 λεμε)

(Κομπλεξ,,,αλλη μια αγνωστη λεξη γμτ)

Και αν θες μια σοβαρη (και ηπια,,καλοπιασματος) απαντηση στο θεμα που εβαλες,,,μια χαρα στα λεει η τζουλια,,,διαβασε τα με προσοχη,,,και ο σευχελες καλα στα πε αν και μαλλον παιζει σε αλλο λεβελ αυτος

Παράθεση:
Σχόλιο # 25 από Maraki_16

Εσυ ρε ΚριστιναΤελικα πολυ κόμπλεξ εχεις ρε παιδι μου,,που τα εχεις ολα λυμενα και μπαινεις εδω για να κοροιδεψεις τα δραματα η τις κωμωδιες των αλλονων...φανταζομαι εσυ τι ζορια τραβας για να μπαινεις στη διαδικασια να σχολιαζεις και να χλευαζεις τα προβληματα των αλλων...απο εδω παιρνεις δυναμη για να προχωρας να υποθεσω..

Αρέσει στα μέλη alexandriani1, seychelles

seychelles

# 29 στις 21/12/2021
author
Βερμούδες

Εντάξει, τρολ, πάει τελείωσε , τζάμπα απαντάω, με την κυρία εισαγγελέα δε τα βάζει κανείς.

Αρέσει στο μέλος vanarabit

apolitiii

# 30 στις 21/12/2021
author
Γυναίκα / 76 / Σε σχέση
Ηνωμένο Βασίλειο UK
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 848

Βρε Μαράκι

Δεν είσαι η μόνη παντρεμένη που αισθάνεσαι έτσι στο γαμο σου αλλά το να έχεις γκόμενο δεν είναι η 

καλύτερη αντιμετώπιση, για να λύσεις τα προβλήματα σου...

Θα πρέπει πρωτα να συζητήσεις με τον σύζυγο και αν μπορείτε να τα βρείτε μεταξύ σας...αν δεν γινεται αυτό 

χωριστε τα τσανακια σας και μετά κάνεις ότι θέλεις στη ζωή σου... εκτός βέβαια αν υπάρχει οικονομική 

εξάρτηση απ' τον σύζυγο και δεν σκέφτεσαι το διαζύγιο... ή μήπως έχετε συμφωνήσει τον λευκό γάμο??

Πάντως είναι ανέντιμο και ανήθικο να κερατωνεις τον σύζυγο επειδή δεν περνάς καλά στον γάμο 

σου...ξεκαθαρες λύσεις...

Παράθεση:
Σχόλιο # 24 από Maraki_16

ΑστοΦιλε γιατι οτι πω εδω μεσα παρεξηγειται..λες και ειμαι η μονη παντρεμενη που νιωθει ετσι στο γαμο της

Αρέσει στα μέλη girl_aloud, alisida

Maraki_16

# 31 στις 21/12/2021
author
Ελλάδα

Να σας πω

Εγω για συμβουλη ηρθα οχι για κριτικη..προφανως γνωριζω ποια ειναι τα λαθη μου προφανως γνωριζω οτι επρεπε να χωρισω αλλα δυστυχως υπαρχουν οι αδυναμοι και οι δυνατοι ανθρωποι...εγω δεν θελω να πληγωνω κανενα και δεν προσπαθω να δικαιολογηθω γιατι δεν υπαρχει ΚΑΜΜΙΑ διακαιολογια σε αυτα που κανω...ομως δυστυχως ανθρωποι ειμαστε και δεν ειμαστε αλανθαστοι ηρθαμε σε αυτη τη ζωη για να παθουμε και να μαθουμε...απλα σκεφτείτε ποσο σκατα παιζει να ειναι ενας ανθρωπος ψυχολογικα για να μπει εδω μεσα και να ζητα συμβουλες απο αγνωστους..αν δεν μπορειτε να βοηθησετε στο θεμα που ζητω τη βοηθεια σας καλυτερα αστε τις συμβουλες...αν ηθελα ψυχολογο η συμβουλο θα πηγαινα..εγω μια φιλικη συμβουλη ζητήσα τιποτα παραπανω

seychelles

# 32 στις 21/12/2021
author
Βερμούδες

Κάπου ημαρτον, η Χριστίνα σου φταίει τώρα.

να βοηθήσει προσπαθούσε, αλλά από ότι φαίνεται ..μάταια.

Μια στο εκατομμύριο να μην τρολαρεις δες για βοήθεια από ειδικό, δεν είσαι σε κατάσταση να διαχειριστείς διαζύγιο.

Παράθεση:
Σχόλιο # 25 από Maraki_16

Εσυ ρε ΚριστιναΤελικα πολυ κόμπλεξ εχεις ρε παιδι μου,,που τα εχεις ολα λυμενα και μπαινεις εδω για να κοροιδεψεις τα δραματα η τις κωμωδιες των αλλονων...φανταζομαι εσυ τι ζορια τραβας για να μπαινεις στη διαδικασια να σχολιαζεις και να χλευαζεις τα προβληματα των αλλων...απο εδω παιρνεις δυναμη για να προχωρας να υποθεσω..

Enikos

# 33 στις 21/12/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Οχι δεν εισαι η μονη, αλλα αυτο δεν κανει εσενα Αγια Ροξανη...

Επειδη το κανουν και κατι αλλες...

Παράθεση:
Σχόλιο # 24 από Maraki_16

ΑστοΦιλε γιατι οτι πω εδω μεσα παρεξηγειται..λες και ειμαι η μονη παντρεμενη που νιωθει ετσι στο γαμο της

Αρέσει στο μέλος girl_aloud

Enikos

# 34 στις 21/12/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Τα πηρε, τα πηρε...

Θελει καλο-πιασματα...

Απλαουζ και καμερα τριο...

Heptamer

# 35 στις 21/12/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.025

Ελα μωρε κι εσυ!

Εδω το καμακι ποινικοποιηθηκε (και λογιζεται πλεον παρενοχληση και κινδυνευεις να πας μεσα επειδη θα τολμησεις να θαυμασεις ή θα εκφερεις ενα κοπλιμάν)

Και μετα λενε πως δε φλερταρουν οοι αντρες...

Στο μπουλινκγ θα κολλησουμε?

Ειθισται σημερις οταν στραβωνουμε (ή δεν αντεχουμε) με αυτα που μας λενε, να πιπιλιζουμε τις νεο-νεο-νεωτερικες πιασαρικες καραμελες (μπουλινγκ, φασισμος κλπ), κραδαίνοντας και το νομο και αυτοματως, αβασανιστα, αβιαστα, αβαδιστα (θεωρουμε πως) παιζουμε απο θεση ισχυος και (νομιζουμε πως) ταπωνουμε (και καλά) τον αλλονε...

Νο σωσμός!

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από Kristina_

Μπουλιγκ,,,αλλη μια λεξη που χει χασει το νοημα της?

Αρέσει στα μέλη alexandriani1, Kristina_
Η επιλογή που κάνει ο καθένας για τον εαυτό του, συμπίπτει απολύτως με το πεπρωμένο του

Heptamer

# 36 στις 21/12/2021
author

Εγω πως βρίζει.

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από MiltosRNLI1930

Παντα

ηθελα ,ρε παιδι μου , να γνωρισω ενα τρολ να δω πως ντυνεται και τι παπουτσια φοραει !

Αρέσει στα μέλη alexandriani1, giorgos170

Kristina_

# 37 στις 21/12/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή

Σιγα μη βριζει καλε!!! Απο κοντα θα ναι ολο γλυκες,,,ειμαι σιγουροτατη

Παράθεση:
Σχόλιο # 36 από Heptamer

Εγω πως βρίζει.

Αρέσει στα μέλη alexandriani1, seychelles

Heptamer

# 38 στις 21/12/2021
author

Μη βαζεις το χερι σου στο χιόνι...

Παράθεση:
Σχόλιο # 37 από Kristina_

Σιγα μη βριζει καλε!!! Απο κοντα θα ναι ολο γλυκες,,,ειμαι σιγουροτατη

Kristina_

# 39 στις 21/12/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή

στην απιθανη, παραπολυ απιθανη, περιπτωση που δεν τρολαρεις,,,κοιτα να δεις πως το βλεπουμε εμεις: ναι μπορει ενας ανθρωπος να αντιμετωπιζει προβληματα πχ σε εναν τελειωμενο γαμο και ναι μπορει να μην μπορει να τα διαχειριστει και να θελει να ακουσει μια ενθαρρυντικη κουβεντα (αν και δεν ειναι και λογικο να την ψαχνει απο αγνωστους, αλλα εστω οκ),,,αλλα βρε κοριτσι, αυτος ο υποτιθεμενος ανθρωπος δε θα μπαινε εδω να μας γραψει και να μας ρωτα γιατι δεν επικοινωνΑ μαζι του ο γκ@@@ος του μηνος, επειδη την περιμενε στα μπουζουκια και εκεινη δεν ηθελε να παει μονη της, αλλα να ερθει αυτος να την παρει

Μπορει να εχουμε λαθος, αλλα αυτη η περιπτωση ειναι κοντρα στη λογικη μας

(Ενικ μην με κραζξεις πολυ  που απαντω σοβαρα εεε)

Παράθεση:
Σχόλιο # 31 από Maraki_16

Να σας πωΕγω για συμβουλη ηρθα οχι για κριτικη..προφανως γνωριζω ποια ειναι τα λαθη μου προφανως γνωριζω οτι επρεπε να χωρισω αλλα δυστυχως υπαρχουν οι αδυναμοι και οι δυνατοι ανθρωποι...εγω δεν θελω να πληγωνω κανενα και δεν προσπαθω να δικαιολογηθω γιατι δεν υπαρχει ΚΑΜΜΙΑ διακαιολογια σε αυτα που κανω...ομως δυστυχως ανθρωποι ειμαστε και δεν ειμαστε αλανθαστοι ηρθαμε σε αυτη τη ζωη για να παθουμε και να μαθουμε...απλα σκεφτείτε ποσο σκατα παιζει να ειναι ενας ανθρωπος ψυχολογικα για να μπει εδω μεσα και να ζητα συμβουλες απο αγνωστους..αν δεν μπορειτε να βοηθησετε στο θεμα που ζητω τη βοηθεια σας καλυτερα αστε τις συμβουλες...αν ηθελα ψυχολογο η συμβουλο θα πηγαινα..εγω μια φιλικη συμβουλη ζητήσα τιποτα παραπανω

Αρέσει στα μέλη alexandriani1, seychelles και σε ακόμα 1 μέλος.

seychelles

# 40 στις 21/12/2021
author
Βερμούδες

Ναι βρε κοπελιά, αλλά στα λέει αμασητα η φίλη μου Χριστίνα και συ πας και της τα χώνεις. Να βοηθήσει ήθελε, τι θες να σου πει , όλα τέλεια ?

Παράθεση:
Σχόλιο # 31 από Maraki_16

Να σας πωΕγω για συμβουλη ηρθα οχι για κριτικη..προφανως γνωριζω ποια ειναι τα λαθη μου προφανως γνωριζω οτι επρεπε να χωρισω αλλα δυστυχως υπαρχουν οι αδυναμοι και οι δυνατοι ανθρωποι...εγω δεν θελω να πληγωνω κανενα και δεν προσπαθω να δικαιολογηθω γιατι δεν υπαρχει ΚΑΜΜΙΑ διακαιολογια σε αυτα που κανω...ομως δυστυχως ανθρωποι ειμαστε και δεν ειμαστε αλανθαστοι ηρθαμε σε αυτη τη ζωη για να παθουμε και να μαθουμε...απλα σκεφτείτε ποσο σκατα παιζει να ειναι ενας ανθρωπος ψυχολογικα για να μπει εδω μεσα και να ζητα συμβουλες απο αγνωστους..αν δεν μπορειτε να βοηθησετε στο θεμα που ζητω τη βοηθεια σας καλυτερα αστε τις συμβουλες...αν ηθελα ψυχολογο η συμβουλο θα πηγαινα..εγω μια φιλικη συμβουλη ζητήσα τιποτα παραπανω

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε