Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Η προσεγγιση του ζητηματος.

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

RoadShow

# 1 στις 23/12/2021
author
Ανδρας / 45 / Σε σχέση
Ν. Γρεβενών / Γρεβενά
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 102
'Aρεσαν+: 0%

Εχει αρκετες προεκτασεις το ζητημα. Ειναι λιγο πολυ υποκειμενικο οπως η αληθεια, το σωστο και λαθος κτλ. Το σημαντικοτερο προβλημα ομως ειναι η ελλειψη ειλικρινειας, πρωτα απεναντι στον εαυτο μας και κατ επεκταση στον συντροφο μας. Πειτε την αποψη σας οσων αφορα την ειλικρινεια, τις προκαταληψεις, τα ταμπου κτλ.

alisida

# 2 στις 23/12/2021
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.466

Ο φόβος:

"Αν ο άνθρωπος εξουσιάζεται από τους φόβους του,η θέληση του νοητικού πεδίου να τους ελέγξει,υπερέχει των προθέσεων της ψυχής του"(Φάμπιο Μαρκεζι ,"η φυσική της ψυχής")
Αρέσει στα μέλη vanarabit, archagellos και σε ακόμα 2 μέλη.

alexandriani1

# 3 στις 23/12/2021
author
Γυναίκα / 59 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 1.067

Θεωρώ

την ειλικρίνεια υπερτιμημένη αρετή.

Πολλές φορές συγχέεται με την αγένεια και με την απότομη συμπεριφορά.

Άλλοτε αναφέρεται προσχηματικά, προκειμένου να γίνει κάποιος σκόπιμα προσβλητικός ή να πληγώσει εσκεμμένα κάποιον άλλον.

Όλα τάχουμε δει (και υποστεί, δυστυχώς)

Αρέσει στα μέλη archagellos, giorgos170 και σε ακόμα 2 μέλη.

Enikos

# 4 στις 23/12/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.726

Ολο το λαθος ειναι σε αυτη την φραση, περι υποκειμενικοτητας της αληθειας και των αξιων...

Μια χαρα αντικειμενικη εννοια ειναι η αληθεια...

Μια χαρα αντικειμενικες εννοιες ειναι η ηθικη, η ευθυτητα, το σωστο, το λαθος κλπ

Ολο αυτο το μπαχαλο εχει γινει απο την προσωπικη μεταφραση του καθενος, συμφωνα με τα συμφεροντα του στην εκαστοτε συγκυρια...

Γι αυτο ψαχνουμε να βρουμε μονιμα ποιος φταιει, χαμενοι στις μεταφρασεις μας, αλλα και τις μεταφρασεις των αλλων...

Εχουμε χασει τις συμβατικες εννοιες επικοινωνιας...

Τα αλλα, ειναι τα γνωστα "τις πταιει" και δεν εχουν καλα αποτελεσματα οι αυτοσχεδιασμοι μας?...

Εμεις φταιμε λοιπον και ας αφησουμε τους αλλους ομοιδεατες μας στην δικη τους κοσμαρα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από RoadShow

Εχει αρκετες προεκτασεις το ζητημα. Ειναι λιγο πολυ υποκειμενικο οπως η αληθεια, το σωστο και λαθος κτλ. 

Αρέσει στα μέλη vanarabit, Kristina_ και σε ακόμα 3 μέλη.

Kristina_

# 5 στις 23/12/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.425

Εσεις που πατησατε λαικ στον φαμπιο, μπορειτε σας παρακαλω να μου εξηγησετε τι ειπε?

Γιατι εγω το απλοποιησα με ορους που κατανοω και μου βγηκε κατι τετοιο:

« οταν οι φοβοι σε εξουσιαζουν, τοτε η θεληση (που ειναι ας πουμε μια διεργασια της λογικης) υπερεχει των προθεσεων του ενστικτου»

Και επειδη και οι φοβοι με την «ψυχη» δλδ το ενστικτο σχετιζονται, τελικα δεν καταλαβα ποιος κυβερνα ποιον?

Help 

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από alisida

Ο φόβος: "Αν ο άνθρωπος εξουσιάζεται από τους φόβους του,η θέληση του νοητικού πεδίου να τους ελέγξει,υπερέχει των προθέσεων της ψυχής του"(Φάμπιο Μαρκεζι ,"η φυσική της ψυχής")

Αρέσει στα μέλη NightWsh, seychelles και σε ακόμα 1 μέλος.

Kristina_

# 6 στις 23/12/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή

Συνηθως οταν η αληθεια που μας λενε δε μας αρεσει, τοτε επικαλουμαστε αγενεια η/και αποτομη συμπεριφορα αλλα ειναι διαφορετικα πραγματα και δεν πανε απαραιτητα χερακι χερακι 

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από alexandriani1

Θεωρώ

την ειλικρίνεια υπερτιμημένη αρετή.

Πολλές φορές συγχέεται με την αγένεια και με την απότομη συμπεριφορά.

Άλλοτε αναφέρεται προσχηματικά, προκειμένου να γίνει κάποιος σκόπιμα προσβλητικός ή να πληγώσει εσκεμμένα κάποιον άλλον.

Όλα τάχουμε δει (και υποστεί, δυστυχώς)

Αρέσει στα μέλη Lolita68, NightWsh

alisida

# 7 στις 23/12/2021
author
Καζακστάν

Περιληψη

Όταν ο νους κυριεύεται από το φόβο,οδηγείται σε καταστάσεις όπως  σύγχιση,απάθεια,ανικανότητα,εκδίκηση,

απογοήτευση και άλλα τέτοια δυσάρεστα,

πού εμποδίζουν τη ψυχή να εκπληρώσει τον αληθινό της προορισμό

που δεν ειναι άλλος από το να εξελιχθεί εποικοδομητικά,ωφελημα,δημιουργικά,  και να νοιώσει χαρά και ευτυχία 

Edit:οι φόβοι είναι δημιούργημα του νου,όχι της ψυχής 

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από Kristina_

Εσεις που πατησατε λαικ στον φαμπιο, μπορειτε σας παρακαλω να μου εξηγησετε τι ειπε?

« οταν οι φοβοι σε εξουσιαζουν, τοτε η θεληση (που ειναι ας πουμε μια διεργασια της λογικης) υπερεχει των προθεσεων του ενστικτου»

Και επειδη και οι φοβοι με την «ψυχη» δλδ το ενστικτο σχετιζονται, τελικα δεν καταλαβα ποιος κυβερνα ποιον?

Help 

Αρέσει στο μέλος vanarabit
I am Not a psychotherapist :)

Enikos

# 8 στις 23/12/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Τωρα εσυ, ακου να δεις τι επαθες...

Περιμενεις να σου εξηγησει ο καθε οπαδος των τριων διαστασεων, το αν υπαρχει  η βαρκα που πλεον δεν βλεπουμε στον οριζοντα, οταν εχει περασει στην τεταρτη διασταση και δεν γινεται να την αντιληφθουμε...

Απλα, δεν υπαρχει βαρκα και τελειωσαμε...

Το αν υπηρχε οταν την βλεπαμε και τι ηταν αυτο, ειναι τραγικα απιθανο να συζητηθει εδω...

Σοβαρεψου επιτελους λιγακι, αποριες πουχεις μερες χρονιαρες!!!...

Λες και ο καθενας καταλαβαινει τι διαβαζει...θελαμε να πουμε κατι βαρυσημαντο Κυρια μου!!!...

Ας ηταν και αλλουνου...

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από Kristina_

Help 

Αρέσει στο μέλος Kristina_

Enikos

# 9 στις 23/12/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Αναλυση κανουμε σε ρησεις που δεν νογαμε...

Οχι περιληψη...

Οι διαχρονικες ρησεις ειναι συμπυκνωμενες περιληψεις απο μονες τους...

Αναλυση = η αποκωδικοποιηση της αρχικης σκεψης καποιου...

Ολα στην ιδια μπουγαδα παλι...

Αρέσει στο μέλος NightWsh

vanarabit

# 10 στις 23/12/2021
author
Γυναίκα / 75 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ιλιον
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 899

# Η προσέγγιση του ζητήματος #

Όταν θα εκπαιδεύσεις τον εαυτό σου,
να φέρεται όπως ακριβώς θέλεις να σου φερθούν,
τότε μόνο θα είσαι ειλικρινής πρώτον με εσένα,
και κατ επέκταση με τους γύρω από εσένα ..
Και εδώ, σε αυτό το σημείο ακριβώς,
 υπεισέρχεται το υποκειμενικό στοιχείο,
το οποίο όσο και υποκειμενικό και αν είναι,
ελάχιστα θα "ξεφύγει" από τις πανάρχαιες νόρμες,
τύπου "Αγάπα τον πλησίον σου ως εαυτόν"
ή .. Μην κάνεις στους ανθρώπους,
εκείνο που δεν θέλεις να κάνουν σε εσένα ...

εκείνο που δεν θέλεις να κάνουν σε εσένα ...

Kristina_

# 11 στις 23/12/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή

Νομιζω εχω πει εδω μια ιστοριουλα σχετικη, απο επαγγελματικο μου περιβαλλον , που βαριεμαι να επαναλαβω,,,περιληπτικα,,,καλυτερα η ειλικρινεια να συνοδευεται απο ωμοτητα,,, διαφορετικα ειλικρινεια μαζι με λεπτοτητα και ευγενεια, συνηθως καταληγουν σε ενα αχρηστο πραγμα,,,σπανια ο αποδεκτης τους ακουει  την «αληθεια» που δε θελει να θελει να δεχθει (αμα του ειναι αρεστη, ναι, μονο τοτε την ακουει, αλλα τοτε ειναι και ψιλοπεριττη,,,)

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από Kristina_

Συνηθως οταν η αληθεια που μας λενε δε μας αρεσει, τοτε επικαλουμαστε αγενεια η/και αποτομη συμπεριφορα αλλα ειναι διαφορετικα πραγματα και δεν πανε απαραιτητα χερακι χερακι 

Αρέσει στα μέλη odo_90, Enikos

Kristina_

# 12 στις 23/12/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή

Αλις ναι υποθεσα οτι κατι τετοιο μεγαλεπηβολο θα θελε να πει,,,για το τσιτατο ηταν η απορια μου,,,που ακομη και αν ο φοβος ειναι του νου, παλι νοημα δεννν

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από alisida

Περιληψη

Όταν ο νους κυριεύεται από το φόβο,οδηγείται σε καταστάσεις όπως  σύγχιση,απάθεια,ανικανότητα,εκδίκηση,

απογοήτευση και άλλα τέτοια δυσάρεστα,

πού εμποδίζουν τη ψυχή να εκπληρώσει τον αληθινό της προορισμό

που δεν ειναι άλλος από το να εξελιχθεί εποικοδομητικά,ωφελημα,δημιουργικά,  και να νοιώσει χαρά και ευτυχία 

Edit:οι φόβοι είναι δημιούργημα του νου,όχι της ψυχής 

Αρέσει στο μέλος Enikos

alisida

# 13 στις 23/12/2021
author
Καζακστάν

Έχει συζητηθεί αρκετές φορές αυτό.

Το δικό μου συμπέρασμα είναι πως εάν η "κακή" κριτική συνοδεύεται και από μια πρόταση για βελτίωση,τότε οι προθέσεις του σχολιαστή  είναι ειλικρινείς και φιλικές.

Εάν αρκείται μόνο στο να στοχοποιεί και να καταδεικνύει με έμφαση τις αδυναμίες σου,τότε πρόκειται για άκρως αγενές και προσβλητικό άτομο.

(Δεν είναι απλά μια κακή συμπεριφορά,είναι 

λειτουργία αντανακλαστικών συσσωρευμένου θυμού και φόβου ανεπάρκειας)

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από Kristina_

Αρέσει στα μέλη vanarabit, RoadShow και σε ακόμα 2 μέλη.

Kristina_

# 14 στις 23/12/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή

Μωρ δικιο εχεις πρεπει να σοβαρευτω,,,αμαν πια με τις αποριες μου,,,λες κι ειμαι εγω τωρα σε φαση να καιω νευρωνες  

( η αληθεια ειναι οτι με τις θεωρητικοαφηρημενες συζητησεις δεν τα παω καλα,,,θελω να τα «μετραω» ολα,,,τι καλα που θα τα ν να μπορουσαμε να συνεννοηθουμε σε μια τυπικη γλωσσα )

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από Enikos

Τωρα εσυ, ακου να δεις τι επαθες...

Περιμενεις να σου εξηγησει ο καθε οπαδος των τριων διαστασεων, το αν υπαρχει  η βαρκα που πλεον δεν βλεπουμε στον οριζοντα, οταν εχει περασει στην τεταρτη διασταση και δεν γινεται να την αντιληφθουμε...

Απλα, δεν υπαρχει βαρκα και τελειωσαμε...

Το αν υπηρχε οταν την βλεπαμε και τι ηταν αυτο, ειναι τραγικα απιθανο να συζητηθει εδω...

Σοβαρεψου επιτελους λιγακι, αποριες πουχεις μερες χρονιαρες!!!...

Λες και ο καθενας καταλαβαινει τι διαβαζει...θελαμε να πουμε κατι βαρυσημαντο Κυρια μου!!!...

Ας ηταν και αλλουνου...

Αρέσει στο μέλος Enikos

alisida

# 15 στις 23/12/2021
author
Καζακστάν

Εάν αποδεχτούμε την άποψη ότι όλες οι εμπειρίες στη ζωή μας(καλές και κακές),έρχονται για να εκπληρώσει η ψυχή μας το σκοπό της,

τότε η ίδια η ψυχή δεν έχει λόγο να φοβάται το οτιδήποτε.

Ο νους όμως (που προστατεύει την ύλη μας) κάποιες καταστάσεις τις θεωρεί (δικαίως ή αδίκως) επιβλαβείς και δημιουργεί τον φόβο για να τις πολεμήσει,εμποδίζοντας ή αλλάζοντας τα αρχικά σχέδια.

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από Kristina_

Αλις ναι υποθεσα οτι κατι τετοιο μεγαλεπηβολο θα θελε να πει,,,για το τσιτατο ηταν η απορια μου,,,που ακομη και αν ο φοβος ειναι του νου, παλι νοημα δεννν

Heptamer

# 16 στις 23/12/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.029

Οι καλές προθέσεις του επικριτή δεν οφείλουν να είναι αυτομάτως  άμεσα συνδεδεμένες και με μια πρόταση καλυτέρευσης, δηλωτικές των καλών του προθέσεων (και καλά).

Δε μπορει κάτι τέτοιο να αποτελέσει κριτήριο καλού ή κακού επικριτή.

Δεν είναι δουλειά του επικριτή να μας προτείνει λύσεις - αυτό είναι αποκλειστικά δική μας ευθύνη. Λαμβάνουμε - αν θέλουμε - υπόψιν την κριτική του και προβληματιζομαστε. Δεν τον στιγματιζουμε, επειδή δε μας προσφέρει και έτοιμη, αβαδιστη, αβασανιστη τη λύση στο πιάτο. Και είναι τραβηγμένο να θεωρούμε για αυτό το λόγο τις επισημάνσεις του κακη ή αγενή συμπεριφορά.

Φυσικά, όλα αυτά υπό την προϋπόθεση πως η κριτική  γίνεται καλή τη πίστη και γνωριζουμε τις αληθινές προθέσεις και το ποιόν του άλλου.

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από alisida

Έχει συζητηθεί αρκετές φορές αυτό.

Το δικό μου συμπέρασμα είναι πως εάν η "κακή" κριτική συνοδεύεται και από μια πρόταση για βελτίωση,τότε οι προθέσεις του σχολιαστή  είναι ειλικρινείς και φιλικές.

Εάν αρκείται μόνο στο να στοχοποιεί και να καταδεικνύει με έμφαση τις αδυναμίες σου,τότε πρόκειται για άκρως αγενές και προσβλητικό άτομο.

(Δεν είναι απλά μια κακή συμπεριφορά,είναι 

λειτουργία αντανακλαστικών συσσωρευμένου θυμού και φόβου ανεπάρκειας)

Αρέσει στο μέλος Enikos

alisida

# 17 στις 23/12/2021
author
Καζακστάν

Να πω ένα παράδειγμα:

Παρουσιάζω ένα χειρόγραφο.

Ο ένας "επικριτής" μου λέει :"το κείμενο σου είναι χάλια,δεν διαβάζεται" 

Ο δεύτερος ,μου λέει " το κείμενο σου χάνει πολύ,από τα άσχημα γράμματα που κανεις" 

Η διαφορά νομίζω ότι είναι μεγάλη μεταξύ των δύο δηλωσεων,

γιατί ο δεύτερος προσδιορίζει το πρόβλημα και έμμεσα μου προτείνει τρόπο βελτίωσης 

Δεν λέω ότι είναι υποχρεωμένος να μου βρει την καλύτερη σχολή καλλιγραφίας ούτε να ασχοληθεί να με μάθει να γράφω καλύτερα γράμματα 

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από Heptamer

Οι καλές προθέσεις του επικριτή δεν οφείλουν να είναι αυτομάτως  άμεσα συνδεδεμένες και με μια πρόταση καλυτέρευσης, δηλωτικές των καλών του προθέσεων (και καλά).

Δε μπορει κάτι τέτοιο να αποτελέσει κριτήριο καλού ή κακού επικριτή.

Δεν είναι δουλειά του επικριτή να μας προτείνει λύσεις - αυτό είναι αποκλειστικά δική μας ευθύνη. Λαμβάνουμε - αν θέλουμε - υπόψιν την κριτική του και προβληματιζομαστε. Δεν τον στιγματιζουμε, επειδή δε μας προσφέρει και έτοιμη, αβαδιστη, αβασανιστη τη λύση στο πιάτο. Και είναι τραβηγμένο να θεωρούμε για αυτό το λόγο τις επισημάνσεις του κακη ή αγενή συμπεριφορά.

Φυσικά, όλα αυτά υπό την προϋπόθεση πως η κριτική  γίνεται καλή τη πίστη και γνωριζουμε τις αληθινές προθέσεις και το ποιόν του άλλου.

Αρέσει στα μέλη RoadShow, vanarabit

Kristina_

# 18 στις 23/12/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή

Μα ο πρωτος ειπε αλλο πραγμα ,,,αν ηθελε να σχολιασει για τον δυσαναγνωστο γραφικο χαραχτηρα, θα ελεγε πανω κατω οτι ειπε και ο δευτερος! Αλλο το κειμενο αλλο τα ,,,ορνιθοσκαλισματα  ,,,αν δεν γνωριζει καν τη γλωσσα που μιλαει, τι αληθειες να πει και τι ειλικρίνεια να εκφρασει?

Παντως, το προβλημα νομιζω ξεκινα απο το γεγονος οτι ειναι της μοδος να αντιμετωπιζουμε το καθετι με συναισθημα και να το παιρνουμε σαν μεγαλη προσβολη της προσωπικοτητας μας,,, οχι οτι ειναι χρησιμο να ειμαστε αγενεις, αλλα ,,,η ?μοδα» της εποχης επιτασσει να χαιδευουμε ανασφαλειες ,,, 

Υποψιαζομαι οτι οι πωςνατοπω οι ικανοι? Δεν εχουν ανασφαλειες,,,αλλα «καλλιεργειται« μια στρατια ανασφαλων ,,, πως θα εξελιχθει? Θα το δουμε,,,ασοι προλαβουν

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από alisida

Να πω ένα παράδειγμα:

Ο δεύτερος ,μου λέει " το κείμενο σου χάνει πολύ,από τα άσχημα γράμματα που κανεις" 

γιατί ο δεύτερος προσδιορίζει το πρόβλημα και έμμεσα μου προτείνει τρόπο βελτίωσης 

Δεν λέω ότι είναι υποχρεωμένος να μου βρει την καλύτερη σχολή καλλιγραφίας ούτε να ασχοληθεί να με μάθει να γράφω καλύτερα γράμματα 

Αρέσει στο μέλος Enikos

Heptamer

# 19 στις 23/12/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.029

Και οι δύο έχουν επικρίνει, ο καθένας με τον τρόπο του, την ίδια ανεπάρκεια: στα ορνιθοσκαλισματα.

Ο πρώτος είναι ωμός, πιο αμεσος, ο δεύτερος πιο διπλωματικός, πιο έμμεσος..

Αυτό δε σημαίνει πως ο πρωτος έχει κατ ανάγκη κακή προαίρεση.

Απλά ο δεύτερος λειτουργεί κάνοντας χρήση κοινωνικών φίλτρων, ενώ ο πρώτος επιλέγει την ωμή αλήθεια.

Είμαστε συνηθισμένοι / εθισμένοι στο δεύτερο, έτσι ώστε το πρώτο να το μεταφράζουμε ελαφρά τη καρδία ως κακία.

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από alisida

Να πω ένα παράδειγμα:

Αρέσει στα μέλη vanarabit, giorgos170 και σε ακόμα 1 μέλος.

alisida

# 20 στις 23/12/2021
author
Καζακστάν

Ακριβώς,ο καθένας με τον τρόπο του.

Και ο τρόπος του καθενός δείχνει τι προσδοκει κάνοντας την κριτική : 

α) να δηλώσει κάτι ενδιαφέρον χρήσιμο ουσιαστικό 

ή 

β) την ανούσια  αυτοπροβολή μειώνοντας τον απέναντι,(νομίζω ότι) φαίνομαι έξυπνος 

Το έχω γράψει και παλαιότερα, ένας από τους μεγαλύτερους επιχειρηματίες της Ελλάδας ,έλεγε πάντα ότι:  καλύτεροι γινόμαστε όταν βοηθάμε τους άλλους να γίνουν καλύτεροι.

Παράθεση:
Σχόλιο # 19 από Heptamer

Και οι δύο έχουν επικρίνει, ο καθένας με τον τρόπο του, την ίδια ανεπάρκεια: στα ορνιθοσκαλισματα.

Ο πρώτος είναι ωμός, πιο αμεσος, ο δεύτερος πιο διπλωματικός, πιο έμμεσος..

Αυτό δε σημαίνει πως ο πρωτος έχει κατ ανάγκη κακή προαίρεση.

Απλά ο δεύτερος λειτουργεί κάνοντας χρήση κοινωνικών φίλτρων, ενώ ο πρώτος επιλέγει την ωμή αλήθεια.

Είμαστε συνηθισμένοι / εθισμένοι στο δεύτερο, έτσι ώστε το πρώτο να το μεταφράζουμε ελαφρά τη καρδία ως κακία.

Αρέσει στα μέλη vanarabit, RoadShow
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε