Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Τι σημαινει που απαντησε ο πρωην?

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Qwerty____55

# 21 στις 28/12/2021
author
Ανδρας / 61 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 604
'Aρεσαν+: 0%

Αγαπητή Ελευθερια ...Καλησπερα ..

Να σου πω εγω αν θα γυρίσει .. η , οχι ???

Δεν θα ξαναγυρίσει ...!!! Γιατί ..???

Γιατί εισαι ελαφρως ζηλιαρα ...εως και γκρινιάρα ...!!

Τι λες ???

Φιλικα ...Q...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από eleutheria_p

Τι σημαινει που απαντησε ο πρωην?

Γεια σας παιδια!!!

Εχω μια απορια με τον πρωην μου (εχουμε 2 χρονια σχεση, βασικα ειχαμε?) και θα ηθελα παρακαλω την γνωμη σας!!! Χωρισαμε πριν 3 εβδομαδες με δικη του πρωτοβουλια μετα απο εναν καβγα και απο τοτε δεν ξαναμιλησαμε!!!χθες του εστειλα μηνυμα και ειπα να μην μιλαει για μενα και αν εχει αλλη να το πει, (βλακειες ειπα αλλα ηθελα κατι να πω) απαντησε ομως και λεει οτι καταρχας δεν εχει πει καν οτι χωρισαμε σε κανεναν και οτι δεν εχει αλλη και καλα χριστουγεννα!! σημερα του ξαναεστειλα μηνυμα για να ευχηθω τον πατερα του που γιορταζει και απαντησε: ευχαριστω πολυ!! να εισαι καλα!! και αναρωτιεμαι τωρα?.. αν δεν ηθελε αλλο παρε δωσε μαζι μου θα απαντουσε? θα ελεγε οτι δεν εχει αλλη? αλλα και που απαντησε στις ευχες τυπικα σημαινει οτι ηθελε να ειναι μονο ευγενικος?? η μηπως ηρεμισε και τλκ του ελειψα?? σορρι παιδια που ρωταω βλακιες αλλα μου λειπει ο χαζος, τον αγαπω πολυ?
τι λετε, θα ξαναγυρισει??

Redink

# 22 στις 28/12/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από vanarabit

# Τι σημαίνει...;. #Ως νεόφερτη έχω απορίες... Ας απαντήσουν παλαιότερα μέλη της ιεράς εκλεκτής έδρας ... Παρατήρησα λοιπόν το εξής:Τα θέματα που μπαίνουν στο τραπέζι ανεβαίνουν από "μέλη" που ως τώρα δεν έχω δει ποτέ να σχολιάζουν πχ ένα άλλο θέμα ούτε να επισημαίνουν κάποιο άλλο..Ξεπετάγονται από το "πουθενά",βάζουν το θέμα και μην τους είδατε μετά..Τουλάχιστον από τους περισσότερους που έχω σταμπάρει να ανεβάζουν τις "θεματάρες"... δεν τους έχω ποτέ "συναντήσει"... Είναι "βαλτοί" για να δημιουργούν τζερτζελέ για να έχει και λόγους ύπαρξης η ενότητα;;ή σατανική σύμπτωση το γεγονός ο,τι ακόμη δεν τους έχω "δει" ..ή έτυχε;;;

Παίζουν όλα τα σενάρια.  Όπως βλέπεις όμως, η Ιερά έδρα αντιμετωπίζει σχεδόν όλα τα περιστατικά ως case studies και ξεδιπλώνει όλη της τη σοφία έτσι ώστε αν κάποιος που περνά κάτι παρόμοιο διαβάσει τις απαντήσεις, να βρει τη λύση έτοιμη Επίσης, συνήθως μόνο ανυποψίαστοι αρχάριοι και τρολ διαθέτουν την άγνοια κινδύνου που απαιτείται για να ανεβάσουν "θεματαρα" εδώ μέσα 

Αρέσει στο μέλος vanarabit

Heptamer

# 23 στις 28/12/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.025

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από Redink

Όπως βλέπεις όμως, η Ιερά έδρα αντιμετωπίζει σχεδόν όλα τα περιστατικά ως case studies και ξεδιπλώνει όλη της τη σοφία έτσι ώστε αν κάποιος που περνά κάτι παρόμοιο διαβάσει τις απαντήσεις, να βρει τη λύση έτοιμη

Και διχως να ειναι €-δρα, δηλ. να χρεώνει τις σοφιστείες της...

Ψυχολογικό δωρεάν λυσάρι τρία πράματα.

Αρέσει στα μέλη seychelles, alexandriani1 και σε ακόμα 2 μέλη.
Η επιλογή που κάνει ο καθένας για τον εαυτό του, συμπίπτει απολύτως με το πεπρωμένο του

Broken_Guy

# 24 στις 29/12/2021
author
Ανδρας / 31 / Χήρος
Ν. Τρικάλων / Τρίκαλα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 252

Αν και νεόφερτο σχετικά μέλος και εγώ ακόμα θα έλεγα πως δεν βρίσκω αυτό που λες τόσο περίεργο.Γιατί π.χ. μπαίνει ο άλλος εδώ να γράψει απλά τον "πόνο" του, δεν τον ενδιαφέρει ο "πόνος" του άλλου οπότε και δεν σχολιάζει, απλή εξήγηση πιστεύω. Και εγώ προσωπικά έτσι θα έκανα αν δεν μ ενδιέφερε να δώσω μια συμβουλή στον άλλον ή να μάθω πέντε πράγματα παραπάνω από τον εκάστοτε προβληματισμό των άλλων.  

Παράθεση:

# Τι σημαίνει...;. #Ως νεόφερτη έχω απορίες... Ας απαντήσουν παλαιότερα μέλη της ιεράς εκλεκτής έδρας ... Παρατήρησα λοιπόν το εξής:Τα θέματα που μπαίνουν στο τραπέζι ανεβαίνουν από "μέλη" που ως τώρα δεν έχω δει ποτέ να σχολιάζουν πχ ένα άλλο θέμα ούτε να επισημαίνουν κάποιο άλλο..Ξεπετάγονται από το "πουθενά",βάζουν το θέμα και μην τους είδατε μετά..Τουλάχιστον από τους περισσότερους που έχω σταμπάρει να ανεβάζουν τις "θεματάρες"... δεν τους έχω ποτέ "συναντήσει"... Είναι "βαλτοί" για να δημιουργούν τζερτζελέ για να έχει και λόγους ύπαρξης η ενότητα;;ή σατανική σύμπτωση το γεγονός ο,τι ακόμη δεν τους έχω "δει" ..ή έτυχε;;;

Αρέσει στα μέλη TheRedKnight, seychelles

Enikos

# 25 στις 29/12/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.651

Επειγονται τα "παιδια", ταχει παει σερπαντινα κοινως, λογω της σοβαροτητος των προβληματων που εκθετουν...

Ο αλλος ο φιλος μας εγραφε απο τον καταπελτη του βαποριου που επιβιβαζε το τρακ του για Ρωμη, οδικως απο Ανκονα...

Η αλλη η κοπελα καμει οβερταιμ στη ρεσεπσιον, εχει και το γκαρσονι που περναει με τους λουκουμαδες και την συγχιζει, που χρονος για απαντησεις στο μεγα ζητημα της...

Της αλληνης η φιλη, δεν ειναι φιλη, γιατι δεν αφηνει τον κοντο και να τα φτιαξει με τον ψηλο ξαδερφο της...

Ο Καπαδοκης ψαχνει γκομενα στο σχεσεις, αλλα αγαπει βαθεως μια γυναικα πενταμορφη που το τσουζει και γινεται του λουκετου απο την "ευαισθησια" των μελων προς τα τρολοθεματα...

Δεν μποραμε Κυρια μου να εχωμε ασφαλη θεση για τα τεκταινομενα στον ιερο βραχο, διοτι η συγγενης ομοιοτητης των ζητηματων και περιστατικων ειναι πολυ τυχαια...

(πολυ κουφο το τελευταιο, ε?)...

Παράθεση:

Enikos

# 26 στις 29/12/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Ειθε το νεον ετος, να σου δωσει την τελεια συνταγη για αστραφτερα τζαμια...

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από Redink

Παίζουν όλα τα σενάρια.  Όπως βλέπεις όμως, η Ιερά έδρα αντιμετωπίζει σχεδόν όλα τα περιστατικά ως case studies και ξεδιπλώνει όλη της τη σοφία έτσι ώστε αν κάποιος που περνά κάτι παρόμοιο διαβάσει τις απαντήσεις, να βρει τη λύση έτοιμη Επίσης, συνήθως μόνο ανυποψίαστοι αρχάριοι και τρολ διαθέτουν την άγνοια κινδύνου που απαιτείται για να ανεβάσουν "θεματαρα" εδώ μέσα 

vanarabit

# 27 στις 29/12/2021
author
Γυναίκα / 75 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ιλιον
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 875

# Τι σημαίνει.;; #

Εντάξει κύριε Ενικέ Και η συγγενείς απαντήσεις,τυχαίες ήσαν..
Αρέσει στο μέλος Enikos

Enikos

# 28 στις 29/12/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Μερικες, μονο τυχαιες δεν ησαντο Κυρια μου...

Προσχηματικες μεν...

Σφυρηλατημενες δε...

Στο αμονι του γυφτου...

Και βγηκε...αφτο...

και  . . . . .

Παράθεση:
Σχόλιο # 27 από vanarabit

# Τι σημαίνει.;; #Εντάξει κύριε Ενικέ Και η συγγενείς απαντήσεις,τυχαίες ήσαν..

Αρέσει στα μέλη giorgos170, vanarabit

Enikos

# 29 στις 29/12/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Περα απο το τρολαρισμα . . . . . . .

Ειναι ενδεικτικο...

Ολα τα θεματα της, ουτως ειπειν, νεολαιας εχουν να κανουν η...

Με το ποσο τελειες ηταν οι σχεσεις που ποτε δεν ειχαν, η...

Με τους πρωην...

Το λες και ομαδικη παρανοια, λογω πληκτρολογησης στα κινητα και απωλεια πραγματικοτητος η...

Επιτυχια των συγχρονων μυαλων των δεκαετιων 70-90s, που περασαν τις θολες, σε βερτιγκο ιδεες τους στους νεους ως να ηταν αυτοσκοπος κουκουλωματος της τεραστιας αποτυχιας των ιδιων...

Και να τωρα...πανετοιμοι να διορθωσουμε τα κακως κειμενα των νεων, με αυτοσχεδιασμους τυπου ..."λεει και η Δημουλα" η "ε, δεν ειπαμε και ετσι!" η "εχει ο Θεος" η "δεν καταλαβες τι ελεγα!" και πολλα αλλα τετοια για να αποποιηθουμε την φρικη που περασαμε στους νεους...

Μη γνωριζοντας για αλλη μια φορα πως απευθυνομαστε στο δικο μας αποτυχημενο παραμυθι, (το οποιο πηρε σαρκα και οστα στο προσωπο της νεολαιας),  που μας θελει σοφους πια και σε θεση να διορθωσουμε τις αποτυχιες μας αλλα σε οσους ειχαν την ατυχια να μας ακουσουν και να μας θεωρησουν εμπειρους περι τα της ζωης...

Και οπως νομισαν οι νεοι τελειες τις τραγικες ζωεες μας, επειδη ετσι τους το περασαμε, νομιζουν οτι τελειοτητα ειναι η ατιμια, το κερατο, τα μεγαλα λογια των μικρων ανθρωπων, τα ναυαγια που ακομα λενε με λογια οτι θα επρεπε να ειχαν κανει πραξη και με θολο ματι και μυαλο κοιτανε τον κοσμο μοχθηρα...

https://www.youtube.com/watch?v=OKvCV8MFIaw&ab_channel=ATUSound

vanarabit

# 30 στις 29/12/2021
author

"Τι σημαίνει..#;;;

Με μια δεύτερη ματιά θα συμφωνήσω.. Δεν παίζει κύριε Ενικέ, να δίνονται τυχαίες και αφιλτράριστες απαντήσεις..Οι έξυπνοι κύριοι πριν γράψουν, εδώ μέσα το σκέφτονται το λιγότερο 8/ώρο...Τέτοιες " θεματάρες" όσο να είναι,απαιτούν σκέψη και περισυλλογή πριν εκφραστούν...
Αρέσει στο μέλος Enikos

vanarabit

# 31 στις 29/12/2021
author

# Τι σημαίνει που απάντησε ο πρώην..;;;

Καλησπέρα Broken _ Guy..Υπάρχει λογική σε αυτό που σκέφτηκες..Στην συγκεκριμένη περίπτωση όμως και ( Εδώ μέσα) λίγες πιθανότητες δίνω να είναι κάθε φορά έτσι !!! Πρόσεξε ...Κάθε φορά λέω)Με μια σύντομη ανάγνωση σε όλα τα θέματα αντιλαμβάνεται ο αναγνώστης και από τις απαντήσεις πολλάΠχ..Υπάρχουν μέλη που απαντούν σοβαρά ο,τι θέμα αν είναι και πολύ καλά κάνουν οι άνθρωποι αν έτσι αρέσκονται..!!Υπάρχουν όμως και πάρα πολλές απαντήσεις που είναι τρολ ή δίνονται με καλή πρόθεση φυσικά, όμως είναι " κάπως..." Χρησιμοποιώ λοιπόν μια επιεική έκφραση..Ας πούμε ο,τι γράφονται με ένα ύφος " σατυρικό " ..;; ( Ευγενικά το αναφέρω...)Την συνέχεια δεν θα την εκφράσω...Μια υποκειμενική άποψη εξέφρασα και όχι διαπιστωμένη με αποδείξεις!Καλή συνέχεια !
Αρέσει στο μέλος Broken_Guy

Enikos

# 32 στις 29/12/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Θα συμφωνησω, στολιζοντας την φραση σας αφθαιρετως ..."Οι εξυπνοι, πλην πιπινολατρες γκομενοι, Κυριοι" ...

Τι ειμαστε εδω χαμου, τιποτα τυχαιοι για τα μπαζα?...

Θα ανακαλεσω αμα την αντιδραση του Κατσαουνη...

Παράθεση:
Σχόλιο # 30 από vanarabit

"Τι σημαίνει..#;;;Με μια δεύτερη ματιά θα συμφωνήσω.. Δεν παίζει κύριε Ενικέ, να δίνονται τυχαίες και αφιλτράριστες απαντήσεις..Οι έξυπνοι κύριοι πριν γράψουν, εδώ μέσα το σκέφτονται το λιγότερο 8/ώρο...Τέτοιες " θεματάρες" όσο να είναι,απαιτούν σκέψη και περισυλλογή πριν εκφραστούν...

Αρέσει στο μέλος NightWsh

Broken_Guy

# 33 στις 29/12/2021
author
Ανδρας / 31 / Χήρος
Ν. Τρικάλων / Τρίκαλα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 252

Καλησπέρα vana χρόνια πολλά και καλή χρονιά να έχουμε (που δεν το βλέπω βέβαια αλλά τελοσπάντων ). Θα αρκεστώ σε αυτά που είπα στο #24 για την αρχική σου ερώτηση και δεν θα επεκταθώ στα περί απαντήσεων που αναφέρθηκες εδώ γιατί...παραμονεύουν στις γωνίες και οι "σατυρικοί" και θα μου γκρινιάζουν πάλι (Έχω αναφερθεί λίγο όμως πάνω σε αυτό παλιότερα, σε θέμα που είχα ανεβάσει σαν ανυποψίαστος τότε αρχάριος που λέει σωστά και η Red)  . Και φυσικά την άποψη μας λέμε, δεν έχουμε αποδείξεις για κάτι. Καλή συνέχεια και σε σένα.

Παράθεση:
Σχόλιο # 31 από vanarabit

# Τι σημαίνει που απάντησε ο πρώην..;;;Καλησπέρα Broken _ Guy..Υπάρχει λογική σε αυτό που σκέφτηκες..Στην συγκεκριμένη περίπτωση όμως και ( Εδώ μέσα) λίγες πιθανότητες δίνω να είναι κάθε φορά έτσι !!! Πρόσεξε ...Κάθε φορά λέω)Με μια σύντομη ανάγνωση σε όλα τα θέματα αντιλαμβάνεται ο αναγνώστης και από τις απαντήσεις πολλάΠχ..Υπάρχουν μέλη που απαντούν σοβαρά ο,τι θέμα αν είναι και πολύ καλά κάνουν οι άνθρωποι αν έτσι αρέσκονται..!!Υπάρχουν όμως και πάρα πολλές απαντήσεις που είναι τρολ ή δίνονται με καλή πρόθεση φυσικά, όμως είναι " κάπως..." Χρησιμοποιώ λοιπόν μια επιεική έκφραση..Ας πούμε ο,τι γράφονται με ένα ύφος " σατυρικό " ..;; ( Ευγενικά το αναφέρω...)Την συνέχεια δεν θα την εκφράσω...Μια υποκειμενική άποψη εξέφρασα και όχι διαπιστωμένη με αποδείξεις!Καλή συνέχεια !

MiltosRNLI1930

# 34 στις 29/12/2021
author
Ανδρας / 61 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.237

Aν και νεοφερτη ,ολιγων εβδομαδων , εχετε ξεπερασει κατα πολυ το βαθμο της δοκιμου και παρατηρω την οξυνοια που σας διακρινει .

Θεματαρες εδω στο Φορουμ δεν υπαρχουν πλεον .Αυτα τα ολιγα  πτωχα που υπαρχουν  ειναι κραυγες απελπισιας λογω διαγραφης τους απο το f.b.

Παράθεση:

Αρέσει στα μέλη Enikos, NightWsh

Enikos

# 35 στις 29/12/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Ειναι ...η σατιρα, που χαρακτηριζει τον εμπαιγμο καποιας εννοιας...

Ειναι και οι σατυροι...οι οποιοι ειναι δαιμονικες περσονες που αρεσκονται να σουλουμουτουκουμιαζουν Νυμφες...

Ειναι και οι μετα Χριστον Προφηται, που αναμασουν σοφιστιες...

Εσεις...που βρισκεστε σχετικως?...

Μην μου πειτε με τις Νυμφες, θα βαρεσω μπιελα...

Αρέσει στα μέλη vanarabit, NightWsh και σε ακόμα 2 μέλη.

Enikos

# 36 στις 29/12/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Για να βοηθησω . . . .

Οι αποψεις ειναι σαν τις ...δες...

Ολοι εχουν απο μια...

Τζακ Νικολσον...(εν ζωη Ημιθεος και σατιρικος σατυρος)...

Και αμετρητα γιεπσ στον αρχηγο 
Αρέσει στα μέλη vanarabit, apolitiii και σε ακόμα 1 μέλος.

vanarabit

# 37 στις 30/12/2021
author

Τι σημαίνει...κλπ..

Καλημέρα κύριε Ενικέ!Αν το ερώτημα ( εσύ που είσαι) αναφερόταν σε εμένα ..Αν λέω...)Λοιπόν...Αυτές οι "νύμφες" είχαν πολλά ξεχωριστά καθήκοντα και χαρίσματα...Σίγουρα δεν ανήκω,στις νεαρές "νύμφες"..58 plus.. Ως πολύπλοκο ον...ακόμα να κατασταλάξωως προς τα πού "γέρνω"...Με ανακαλύπτω και εγώ συνεχώς... Καλή χρονιά σας εύχομαι !!!Υγεία και πολύ αγάπη στην ζωή σας!!
Αρέσει στο μέλος Enikos

vanarabit

# 38 στις 30/12/2021
author

Κύριος ενικός

Πέρα από το τρολάρισμα .. https://youtu.be/XqeKtqUN2BQ
Αρέσει στο μέλος Enikos

Enikos

# 39 στις 30/12/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Στην μαριδα ομιλησα Κυρια μου, εσεις προσωπικως καλως τοποθετηθηκατε...

Απλα ειδα μια σπουδη θυματοποιησης τυπου..."Κυρια, Κυρια! Μου εβγαλε τη γλωσααα!!!"... με αφορμη το κειμενο σας και οσο ναναι...

Εχω και εγω τις...ευαισθησιες μου...

Αντευχομαι θερμως δια το Νεο Ετος...

Παράθεση:
Σχόλιο # 37 από vanarabit

Τι σημαίνει...κλπ..Καλημέρα κύριε Ενικέ!Αν το ερώτημα ( εσύ που είσαι) αναφερόταν σε εμένα ..Αν λέω...)Λοιπόν...Αυτές οι "νύμφες" είχαν πολλά ξεχωριστά καθήκοντα και χαρίσματα...Σίγουρα δεν ανήκω,στις νεαρές "νύμφες"..58 plus.. Ως πολύπλοκο ον...ακόμα να κατασταλάξωως προς τα πού "γέρνω"...Με ανακαλύπτω και εγώ συνεχώς... Καλή χρονιά σας εύχομαι !!!Υγεία και πολύ αγάπη στην ζωή σας!!

Enikos

# 40 στις 30/12/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Εννιακοσα γιεπσ 

Παράθεση:
Σχόλιο # 38 από vanarabit