Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Αδιέξοδο

Σελίδα : 1

Eg9000_

# 1 στις 27/12/2021
author
Γυναίκα / 32 / Σε σχέση
Ν. Αχαϊας / Αιγείρα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1
'Aρεσαν+: 0%

Αδιέξοδο

Καλησπέρα στην όμορφη παρέα!! Εδώ και αρκετό καιρό με βασανίζει ένα πολύ σημαντικό θέμα, το οποίο δεν με αφορά τόσο αλλά νομίζω πως κάπως έχω μπει στην μέση. Ο κολλητός μου διατηρεί σχέση με μια κοπέλα η οποία πραγματικά τον αγαπάει πολύ και του φέρεται πολύ όμορφα, κάτι που σπανίζει πραγματικά στις μέρες μας. Ο ίδιος όμως δεν της φέρεται το ίδιο. Ο ίδιος διατηρεί παράλληλη σχεση με μια άλλη γυναίκα αρκετά μεγαλύτερη του χωρίς και εκείνη να ξέρει ότι έχει σχεση ο κολλητός. Γενικά είναι μια άσχημη πολύ συμπεριφορά για τα δικά μου μάτια. Εγώ είμαι κάπως στην μέση διότι γνωρίζοντας όλα αυτά που κάνει ο κολλητός, έχουμε μια πολύ καλή σχεση με την κοπέλα του και την συμπαθώ πολύ, και εκείνη τώρα είναι χάλια γιατι είναι απόμακρος μαζί της και απότομος εδώ και λίγο καιρό, απορώντας μήπως έχει κάνει κάτι εκείνη λάθος και επικοινωνεί συχνά μαζί μου για να μάθει εάν μου έχει πει κατι. Να σημειωθεί ότι εγώ είμαι μαζί με την κολλητή της κοπέλας και η ίδια στεναχωριέται για την φίλη της. Είναι πολύ καλές και ντόμπρες κοπέλες, που η συμπεριφορά του φίλου μου αισθάνομαι ότι είναι απαίσια και δεν αξίζει ειδικά στην κοπέλα του. Εγώ δεν ξέρω εάν πρέπει να πω την αλήθεια στην κοπέλα του ή να αφήσω τα πράγματα όπως είναι και δεν ξέρω τίποτα. 

alisida

# 2 στις 27/12/2021
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μελίσσια
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.118
Δεν έχεις καμία δουλειά να συζητάς με την κοπέλα του κολλητού σου τα δικά τους θέματα.Κακώς μπήκες στη θέση αυτή,κατά τη γνώμη μου.Καλύτερα θα ήταν από την αρχή να απέχεις να της προτείνεις να συζητήσει μαζί του για την αλλαγή συμπεριφοράς του.Ταυτόχρονα ,πες στον κολλητό σου ότι σε φέρνει σε δύσκολη θέση και για αυτό καλύτερα να μείνεις λίγο καιρό μακριά από την παρέα,μέχρι να ξεκαθαρίσει το ζητημα.
Αρέσει στα μέλη archagellos, Helenaki4 και σε ακόμα 4 μέλη.

MiltosRNLI1930

# 3 στις 27/12/2021
author
Ανδρας / 60 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 5.863

Δυστυχως αυτη η περιοχη εχει πολυ ομορφες γυναικες και ο κολλητος σου φαινεται οτι ξενοκοιμαται τα βραδυα στο αλωνι της σταφιδας με την αλλη .

Τωρα εγω απορω με ποια εννοια ειναι κολλητος σου αφου φερεται βλαχο-αγαρμπα στις γυναικες γιατι απο τα γραφομενα σου φαινεσαι ευαισθητη Μανταμιτσα .
Αρέσει στα μέλη Enikos, alexandriani1 και σε ακόμα 1 μέλος.

Redink

# 4 στις 27/12/2021
author
Γυναίκα / 45 / Ελεύθερη
Ν. Ιωαννίνων / Ιωάννινα
Απαντήσεις: 505
Θεματοθετρια δηλ. εσύ είσαι κοπέλα και τα έχεις με την κολλητή της κοπέλας του κολλητού σου; Ασυνήθιστο σενάριο... Και αν αποδοκιμάζεις τόσο τον κολλητό σου γιατί δεν του λες κάτι; Anyway, η συμβουλή μου είναι να ξεκόψεις από τον κολλητό σου. ¶νθρωποι που βλέπεις να φέρονται έτσι σκάρτα σε τρίτους, κάποια στιγμή θα φερθούν σκάρτα και σε σένα. Συν του ότι σε κάνουν να φαίνεσαι άσχημα... Δείξε μου το φίλο σου να σου πω ποιος είσαι λένε...
Αρέσει στα μέλη Broken_Guy, alisida και σε ακόμα 2 μέλη.

Enikos

# 5 στις 27/12/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 26.169

Βασανα δεν εχετε εσεις οι "κολλητες" απανταχου του πλανητου, παντως...

Ετσι καταλαβαινω εγω...

Αρέσει στα μέλη vanarabit, archagellos και σε ακόμα 1 μέλος.

Kon_94

# 6 στις 28/12/2021
author
Ανδρας / 28 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Ιωνία
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1

Εκτός και εάν συμμερίζεσαι τις ηθικές αρχές του φίλου σου,πως γίνεται να είναι "κολλητός" σου αυτός ο άνθρωπος; Αμφιβάλλω πως σε βλέπει σαν αληθινή φίλη,απλά γεμίζει το χρόνο του,αποσκοπεί κάπου αλλού ή και τα δύο. Όπως συμπεριφέρεται στις σχέσεις του, έτσι μπορεί να συμπεριφερθεί και στους φίλους του. Είχα βρεθεί στη θέση σου, το είπα στην κοπέλα και έχασα έναν "κολλητό" που αποδείχθηκε ότι δεν θέλει καμία ουσιαστική σχέση στην ζωή του,φιλική ή ερωτική,αλλά απλώς να μην πλήττει στον ελέυθερο χρόνο του.

Alezandra

# 7 στις 28/12/2021
author
Γυναίκα / 48 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πέραμα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 750
Οι φίλοι καλή μου κυρία,είναι για τα δύσκολα.Και δύσκολο είναι να πεις στον εαυτό σου ότι στην πραγματικότητα δεν τον έχεις εσύ φίλο,όσο και να τον εκθειάζεις στα σοσιαλ. Η φιλία σας δεν στηρίζεται στην αλληλεγγύη αλλά στην αφιλτραριστη αλληλουποστηριξη και αυτό είναι κάτι που το καταλαβαίνουν όλοι οι υπολοιποι εκτός εσάς.Παραμείνετε σταθερή στις αξίες που σας έμαθαν οι άνθρωποι που σας μεγάλωσαν (όχι οι γονείς σας,ξέρετε εσείς).Οι περαστικοί από τη ζωή σας θα ξεκαθαριστούν σύντομα και θα έχετε τη διαύγεια μυαλού να επιλέξετε και πάλι.Εύχομαι η στιγμή αυτή να έρθει σύντομα.

Enikos

# 8 στις 28/12/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Δεν μεγαλωνουν οι γονεις τα παιδια...

Αλλος ενας μυθος καταρριπτεται σημερα, απο την προπαγανδα των πελαργων...

https://www.youtube.com/watch?v=OB4JDJiet5M&ab_channel=BrownPriderFunk

alisida

# 9 στις 28/12/2021
author
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μελίσσια
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.118

Χμ.

Δυστυχώς ,δεν μεγαλώνουν όλα τα παιδιά με τους γονείς τους.Κάποια μεγαλώνουν με τους παππούδες,κάποια με θείους ή άλλους συγγενείς και κάποια σε ορφανοτροφεία.Τι,δεν το έχετε ακούσει αυτό ?Εντυπωσιάζομαι πραγματικά.

Αρέσει στα μέλη vanarabit, Broken_Guy

Qwerty____55

# 10 στις 28/12/2021
author
Ανδρας / 61 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 439

Αγαπητή Eg9000. Καλησπέρα .. .,

Πρεπει να ομολογήσεις οτι σου αρεσει πολυ ...αυτο που κανεις .!!!

, Θα ρωτήσεις ...Τι κανω .???  ,  Κανεις .." μπανιστιρι " ..στις σχεσεις των αλλων ..!!! . Οποτε κοιτα να φιαξεις και εσύ κάποια  σχεση ...και ασχολησου ...με τα ...δικα σου θεματα ... Φιλικα ...Q...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Eg9000_

Αδιέξοδο

Καλησπέρα στην όμορφη παρέα!! Εδώ και αρκετό καιρό με βασανίζει ένα πολύ σημαντικό θέμα, το οποίο δεν με αφορά τόσο αλλά νομίζω πως κάπως έχω μπει στην μέση. Ο κολλητός μου διατηρεί σχέση με μια κοπέλα η οποία πραγματικά τον αγαπάει πολύ και του φέρεται πολύ όμορφα, κάτι που σπανίζει πραγματικά στις μέρες μας. Ο ίδιος όμως δεν της φέρεται το ίδιο. Ο ίδιος διατηρεί παράλληλη σχεση με μια άλλη γυναίκα αρκετά μεγαλύτερη του χωρίς και εκείνη να ξέρει ότι έχει σχεση ο κολλητός. Γενικά είναι μια άσχημη πολύ συμπεριφορά για τα δικά μου μάτια. Εγώ είμαι κάπως στην μέση διότι γνωρίζοντας όλα αυτά που κάνει ο κολλητός, έχουμε μια πολύ καλή σχεση με την κοπέλα του και την συμπαθώ πολύ, και εκείνη τώρα είναι χάλια γιατι είναι απόμακρος μαζί της και απότομος εδώ και λίγο καιρό, απορώντας μήπως έχει κάνει κάτι εκείνη λάθος και επικοινωνεί συχνά μαζί μου για να μάθει εάν μου έχει πει κατι. Να σημειωθεί ότι εγώ είμαι μαζί με την κολλητή της κοπέλας και η ίδια στεναχωριέται για την φίλη της. Είναι πολύ καλές και ντόμπρες κοπέλες, που η συμπεριφορά του φίλου μου αισθάνομαι ότι είναι απαίσια και δεν αξίζει ειδικά στην κοπέλα του. Εγώ δεν ξέρω εάν πρέπει να πω την αλήθεια στην κοπέλα του ή να αφήσω τα πράγματα όπως είναι και δεν ξέρω τίποτα. 

Justme762

# 11 στις 3/1/2022
author
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2

Περίεργο...

Πολλά κολλητηλίκια βλέπω ...Ή είσαι πολύ ευαίσθητη και έντιμη ή κάτι άλλο συμβαίνει. Στη θέση σου θα ενημέρωνα - οπωσδήποτε- με κάποιο τρόπο την κοπέλα, χωρίς να φανώ. Στη συνέχεια θα απείχα από όλο αυτό. Είναι δικά τους θέματα, μην τα παίρνεις τόσο πάνω σου.

Enikos

# 12 στις 4/1/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Ποιος απαντει για ποιον τελικα?...

Πριν στειλετε τις τοποθετησεις σας...

Δειτε με ποιο νικ απαντειτε...

Περιπλοκο, ε?...

Οσο για το αν μεγαλωνουν οι γονεις τα παιδια, ξερετε εσεις εν προκειμενω με ποιον μεγαλωσε η θεματοθετρια?...

Γιατι αν ξερετε, γινονται τρια τα τρολ...

Αρέσει στο μέλος vanarabit

Enikos

# 13 στις 4/1/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Εν τω μεταξυ, η οξυδερκεια των συμφωνουντων ειναι δειγμα ομοιων νοητικων επιπεδων, με τον γραφοντα...

Ενιοτε...

Αμη!...

Αρέσει στα μέλη giorgos170, vanarabit

Enikos

# 14 στις 4/1/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Μπουσουλας το ματι, ετσι?...