Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Επανασύνδεση

Σελίδα : 1

Ntinageorg

# 1 στις 28/12/2021
author
Γυναίκα / 24 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 4
'Aρεσαν+: 0%

Επανασύνδεση

Είχα μια σχέση σχετικά λίγο διάστημα. Περίπου 3 μήνες. Όλα κυλούσαν τέλεια ώσπου μου ζήτησε να χωρίσουμε.. έτσι ξαφνικά. Δεν το είχαμε κάνει λόγω κάποιων θεμάτων και φοβάμαι ότι αυτό έπαιξε ρολό αν και στη δικαιολογία ούτε καν αναφέρθηκε... Τι να κάνω ;υπάρχει ελπίδα;  μου έλεγε πως είναι ερωτευμένος 2 μέρες πριν και πως η προτεραιότητα του είμαι εγώ. Κάναμε σχέδια για το μέλλον και για ταξίδια και ξαφνικά όλα χάθηκαν... Κατηγορώ τον εαυτό μου μήπως έκανα κάτι τόσο τραγικό την τελευταία μέρα που βρεθήκαμε που έκανε να χαθούν τα πάντα..Δεν μπορώ να το αποδεκτω, γιατί ξέρω ότι δεν μπορεί να ήταν όλα φούσκα.. και μέσα σε 2 μέρες να άλλαξαν ολα.. τι να κάνω;; Τον αγαπάω... Τι μπορώ να κάνω από πλευράς μου εκτός από το να το αποδεκτω; 

Enikos

# 2 στις 28/12/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.651

Κοπελια, δες λιγο τι σημαινει η λεξη "τέλεια" και ειμαι βεβαιος θα σου λυθουν πολλες αποριες...

Δεν θα πιστευεις στα ματια σου, το ποσα πραγματα θα βαλεις σε ταξη!!!...

Αρέσει στα μέλη Ariadni_0, archagellos και σε ακόμα 2 μέλη.

vanarabit

# 3 στις 28/12/2021
author
Γυναίκα / 75 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ιλιον
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 875

#Επανασύνδεση#

Θεματάρα ... θέλει σκέψη όσο να είναι ..

Kristina_

# 4 στις 28/12/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.417

Κοπελια 23 χρονων εισαι,,,καποια στιμη θα χωριζατε

Εγω λεω να δεις τι ειναι αυτο το «τραγικο» που εκανες και να μην το ξανακανεις,,,αν ειναι οντως τραγικο

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Ntinageorg

Επανασύνδεση

Είχα μια σχέση σχετικά λίγο διάστημα. Περίπου 3 μήνες. Όλα κυλούσαν τέλεια ώσπου μου ζήτησε να χωρίσουμε.. έτσι ξαφνικά. Δεν το είχαμε κάνει λόγω κάποιων θεμάτων και φοβάμαι ότι αυτό έπαιξε ρολό αν και στη δικαιολογία ούτε καν αναφέρθηκε... Τι να κάνω ;υπάρχει ελπίδα;  μου έλεγε πως είναι ερωτευμένος 2 μέρες πριν και πως η προτεραιότητα του είμαι εγώ. Κάναμε σχέδια για το μέλλον και για ταξίδια και ξαφνικά όλα χάθηκαν... Κατηγορώ τον εαυτό μου μήπως έκανα κάτι τόσο τραγικό την τελευταία μέρα που βρεθήκαμε που έκανε να χαθούν τα πάντα..Δεν μπορώ να το αποδεκτω, γιατί ξέρω ότι δεν μπορεί να ήταν όλα φούσκα.. και μέσα σε 2 μέρες να άλλαξαν ολα.. τι να κάνω;; Τον αγαπάω... Τι μπορώ να κάνω από πλευράς μου εκτός από το να το αποδεκτω; 

Αρέσει στα μέλη NightWsh, alisida και σε ακόμα 2 μέλη.

archagellos

# 5 στις 28/12/2021
author
Ανδρας / 56 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 3.527

Αγαπητη ,

τους λογους δεν τους γνωριζεις ...οποτε γιατι κατηγορεις τον εαυτο σου .

Και να τους ηξερες ...παλι δεν πρεπει να κατηγορεις τον εαυτο σου . 

Το βασικο ειναι να εισαι εσυ και ο αλλος να το αποδεχτει...και οχι καποια που θα αρεσε στην αλλη πλευρα .

Ο τυπος με τετοιο εξαφανιζολ...που εριξε ...τι να τον κανεις ? 

Ωραια τα ξαναβρεισκετε ...και ? μετα απο λιγο θα κανει τα ιδια ...του εχεις εμπιστοσυνη για στηριξεις σχεση μαζι του ?

Ξεκαθαρα τον στελνεις στο Διαολο .

Keep Walking

Αρέσει στα μέλη Ariadni_0, dimitris-197 και σε ακόμα 5 μέλη.

Enikos

# 6 στις 28/12/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Και εξαπλο αστραζενεκα φιλε...

Χρονια Πολλα κιολας!

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από archagellos

Ξεκαθαρα τον στελνεις στο Διαολο .

Keep Walking

Αρέσει στο μέλος archagellos

Redink

# 7 στις 28/12/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Θεματοθετρια για να χωρίσατε τόσο γρήγορα σημαίνει ότι δυστυχώς δεν ταιριάζετε. Με βάση αυτά που έγραψες, η σχέση σας έπασχε σοβαρά από πλευράς επικοινωνίας και αυτό αποτελεί σοβαρότατη ασυμβατότητα. Αν σε χώρισε τόσο εύκολα από τους πρώτους 3 μήνες, που υποτίθεται πως είναι η καλύτερη περίοδος μιας σχέσης, μάντεψε τι θα γινόταν αργότερα που θα έμπαινε και η ρουτίνα στη μέση. Δυστυχώς τα συναισθήματα του για σένα δεν ήταν το ίδιο δυνατά με τα δικά σου και αυτό θα πρέπει να το αποδεχτείς. Δεν έφταιγες εσύ αν επέλεξε να σε κρατήσει στο σκοτάδι. Δυστυχώς κάποιοι άνθρωποι το κάνουν αυτό ανεξαρτήτως του ατόμου που έχουν απέναντι τους. Αυτό από μόνο του δείχνει ότι δεν ήταν κατάλληλος για σένα. Αποδεξου το και προσπάθησε να το(ν) αφήσεις πίσω σου.

alexandriani1

# 8 στις 28/12/2021
author
Γυναίκα / 59 / Διαζευγμένη
Απαντήσεις: 1.034

Καμμιά φορά,

ξέρεις, "τέλεια" είναι μόνο στη φαντασία του ενός. 

Ο άλλος απλά περνά ευχάριστα την ώρα του, μέχρι να βρεθεί κάτι πιο ευχάριστο, κατά την κρίση του.Οι άνθρωποι κορίτσι μου είναι παράλληλοι κόσμοι, που συχνά νομίζουν ότι συναντιούνται αλλά στην πραγματικότητα δεν...
Αρέσει στα μέλη Willow_75, girl_aloud και σε ακόμα 4 μέλη.

archagellos

# 9 στις 28/12/2021
author
Ανδρας / 56 / Διαζευγμένος
Απαντήσεις: 3.527

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από Enikos

Και εξαπλο αστραζενεκα φιλε...

Χρονια Πολλα κιολας!

man 

6απλο δεν θα φτασει...

πληροφοριες λενε ...οτι μετα την μεταλλαξη Ο( ομικρον)...ερχεται νεα ...και ξερεις ποιο γραμμα ειναι μετα ...

το ...Π ...

οτι ακριβως κατάλαβες 

Αρέσει στα μέλη tzoulia59, NightWsh και σε ακόμα 4 μέλη.

Enikos

# 10 στις 28/12/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από archagellos

man 

6απλο δεν θα φτασει...

πληροφοριες λενε ...οτι μετα την μεταλλαξη Ο( ομικρον)...ερχεται νεα ...και ξερεις ποιο γραμμα ειναι μετα ...

το ...Π ...

οτι ακριβως κατάλαβες 

Αρέσει στο μέλος archagellos

alisida

# 11 στις 28/12/2021
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.458

Ποια επανασύνδεση κορίτσι μου, εδώ δεν υπήρχε καν πρώτη σύνδεση !

Παράθεση:

Επανασύνδεση

Αρέσει στα μέλη Ariadni_0, playful_panther και σε ακόμα 5 μέλη.

seychelles

# 12 στις 28/12/2021
author
Ανδρας / 75 / Διαζευγμένος
Βερμούδες
Απαντήσεις: 647

3.1416 ?  

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από archagellos

το ...Π ...

οτι ακριβως κατάλαβες 

Αρέσει στα μέλη archagellos, giorgos170

Qwerty____55

# 13 στις 28/12/2021
author
Ανδρας / 61 / Διαζευγμένος
Απαντήσεις: 604

Αγαπητή Ντινα ,.. Καλησπερα.Σχεση ... 3 περιπου μήνες ... Δεν το ειχατε κανει ...λογω καποιων θεματων ...που δεν μας εξηγείς ... , Δεν του καθησες !!! την πρώτη εβδομαδα ... Την επομενη εβδομάδα... Σου ειπε οτι ηταν ερωτευμένος ...αλλα εσύ και παλι δεν του καθησες ... ,  Την μεθεπόμενη εβδομαδα κανατε  ..σχεδια για το μελλον ...αλλα και παλι δεν του καθησες ... ,Την παραπανω εβδομαδα .. Κάνατε σχεδια για ταξιδια ...ομως και παλι δεν του καθησες ... Τοσες εβδομαδες περασαν ...περιπου 12 ... κι όμως ακομα δεν το εχετε κανει ...!!! , Τον αγαπας αλλα δεν του καθεσαι.. !!! , Γιατι ..???

Παράθεση:

Επανασύνδεση

Αρέσει στα μέλη girl_aloud, maraki_lar_1980

Heptamer

# 14 στις 28/12/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.025

Δεν υπαρχει άρρητη μεταλλαξη.

Θα την ειχαν βρει οι αρχαίοι.

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από seychelles

3.1416 ?  

Αρέσει στα μέλη archagellos, seychelles

Heptamer

# 15 στις 28/12/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.025

Οι σημερινές σχεσεις εχουν περασει σε αλλο λεβελ.

Εχουν υπερκερασει προ πολλου την (απαρχαιωμενη) αρχη της αιτιοτητας.

Πλεον, ζητειται σύνδεση, επι τη βασει δεδομένης επανασύνδεσης.

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από alisida

Αρέσει στα μέλη archagellos, seychelles

Hellboy_

# 16 στις 28/12/2021
author
Ανδρας / 34 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Εύοσμος
Απαντήσεις: 170

ρε κοπελια θα μας τρελανεις εισαι 23 (αν ισχυει) και αντι να εισαι εισαι εξω να ψαχνεις τον επομενο καθεσαι και κλαιγεσαι μεσα σε ενα φορουμ ...και ποτε προλαβες και τον αγαπησες στου τρεις μηνες δλδ?

Συνελθετε λιγο αιντε!

Παράθεση:

Επανασύνδεση

Αρέσει στο μέλος girl_aloud

tzoulia59

# 17 στις 30/12/2021
author
Γυναίκα / 82 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Απαντήσεις: 7.477

αναφερει καπου οτι δεν του καθισε ?? ΚΑΘΙΣΕ !!!..πολυ τρε μπαναλ ..

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από Qwerty___55

Αγαπητή Ντινα ,.. Καλησπερα.Σχεση ... 3 περιπου μήνες ... Δεν το ειχατε κανει ...λογω καποιων θεματων ...που δεν μας εξηγείς ... , Δεν του καθησες !!! την πρώτη εβδομαδα ... Την επομενη εβδομάδα... Σου ειπε οτι ηταν ερωτευμένος ...αλλα εσύ και παλι δεν του καθησες ... ,  Την μεθεπόμενη εβδομαδα κανατε  ..σχεδια για το μελλον ...αλλα και παλι δεν του καθησες ... ,Την παραπανω εβδομαδα .. Κάνατε σχεδια για ταξιδια ...ομως και παλι δεν του καθησες ... Τοσες εβδομαδες περασαν ...περιπου 12 ... κι όμως ακομα δεν το εχετε κανει ...!!! , Τον αγαπας αλλα δεν του καθεσαι.. !!! , Γιατι ..???

playful_panther

# 18 στις 30/12/2021
author
Ανδρας / 36 / Ελεύθερος
Απαντήσεις: 33

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από Redink
Θεματοθετρια για να χωρίσατε τόσο γρήγορα σημαίνει ότι δυστυχώς δεν ταιριάζετε. Με βάση αυτά που έγραψες, η σχέση σας έπασχε σοβαρά από πλευράς επικοινωνίας και αυτό αποτελεί σοβαρότατη ασυμβατότητα. Αν σε χώρισε τόσο εύκολα από τους πρώτους 3 μήνες, που υποτίθεται πως είναι η καλύτερη περίοδος μιας σχέσης, μάντεψε τι θα γινόταν αργότερα που θα έμπαινε και η ρουτίνα στη μέση. Δυστυχώς τα συναισθήματα του για σένα δεν ήταν το ίδιο δυνατά με τα δικά σου και αυτό θα πρέπει να το αποδεχτείς. Δεν έφταιγες εσύ αν επέλεξε να σε κρατήσει στο σκοτάδι. Δυστυχώς κάποιοι άνθρωποι το κάνουν αυτό ανεξαρτήτως του ατόμου που έχουν απέναντι τους. Αυτό από μόνο του δείχνει ότι δεν ήταν κατάλληλος για σένα. Αποδεξου το και προσπάθησε να το(ν) αφήσεις πίσω σου.

Σχέση 3 μήνες... χωρις σέξ : τι είδους σχέση ειναι αυτη ;

Αρέσει στο μέλος girl_aloud

playful_panther

# 19 στις 30/12/2021
author
Ανδρας / 36 / Ελεύθερος
Απαντήσεις: 33

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από alisida

Έλα ντε ! Αυτο αναρωτιέμαι και εγώ. Σχέση χωρις σέξ δεν υπάρχει και πρωτη φορά να ειναι της κοπέλας στον ένα μήνα έχει γινει ο κοσμος να χαλάσει. Δεν υπάρχουν αυτα. 

SecretDeity

# 20 στις 23/1/2022
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Να σου πει ότι είναι ερωτευμένος, ότι είσαι η προτεραιότητά του και μετά από 2 μέρες να σε σουτάρει, δεν στέκει. Εγώ θα σου πρότεινα απλά να το ξεχάσεις...τόση "φερεγγυότητα" στα λεγόμενά του και ειδικά σε όσα αισθάνεται (ή λέει ότι αισθάνεται) δεν αντέχεται!

Τώρα αν εσύ έχεις αισθήματα για αυτόν ή όχι είναι άλλο θέμα. Το "σ'αγαπώ" μπορεί να μας βγαίνει αυθόρμητα κάποιες φορές και να το λέμε, μιας και είναι πολυεπίπλευρη / πολυεπίπεδη λέξη, αυτό όμως δε σημαίνει ότι ισχύει το ίδιο σε κάθε περίπτωση. 

Ξέχνα το, προχώρα παρακάτω, στην καλύτερη περίπτωση ο τύπος είναι ανώριμος σε σημείο αηδίας!

Παράθεση:

Επανασύνδεση

Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε