Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Με θέλει μόνο για το σεξ ;

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

agnwstos_Xi

# 41 στις 18/1/2022
author
Ανδρας / 77 / Ελεύθερος
Χονγκ Κογκ
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 717
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 33 από Helenaki4

Προφανως αυτοσαρκαζομαι κυριε Χ , τα χρονια μας ειναι δωρα και δε θα αλλαζα με τιποτα την εμπειρια τους , μιλω απο καρδιας .

Καλη χρονια και σ εσας , να χαιρεστε την οικογενεια !

αφορμής δοθείσης,ένα τραγούδι για το Χρόνο...

https://www.youtube.com/watch?v=ce37Eujv5xo

Αρέσει στο μέλος Helenaki4

Melinaki75

# 42 στις 19/1/2022
author
Γυναίκα / 22 / Ελεύθερη
Ν. Αργολίδας / Δρέπανο
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 13

Νέες εξελίξεις( για το θέμα μου )

Συζήτησα μαζί του ,του ρώτησα αν έχει άμυνες ,αν φοβάται να αφεθεί ,αν κρατάει τις αποστάσεις του και αν μπορώ να βοηθήσω σε κάτι εγώ .Μου απάντησε πως δεν κρατάει καμία απόσταση ,καμία άμυνα ,δεν θεωρεί ότι τον απέρριψα ποτέ και ότι οκ όταν τον χωρίσα και αυτός το ήθελε και μάλιστα περισσότερο (παρολο που τότε ξαφνιάστηκε και μου έλεγε να το πιάσουμε από την αρχή ), πως σε μια σχέση ο ένας θέλει παραπάνω και τώρα είναι η σειρά μου να θέλω παραπάνω ,πως περνάει μια περίεργη φάση και πως ξαφνιάστηκε και δεν μπορούσε να διαχειριστεί το γεγονός ότι εγώ του είπα πως τώρα νιώθω τόσα πολλά πράγματα .Μάλιστα μου είπε ότι και εγώ ίσως τα είπα λόγω ενθουσιασμού απλώς .Είπε ότι θέλει να πάμε σιγά σιγά και να χαρούμε όλα τα στάδια μιας σχέσης και να μην καταλήξουμε στα ίδια λάθη ,ούτε να χαθεί το παιχνίδι .Αυτά μου φάνηκαν δικαιολογίες .Στεναχωρήθηκα που αντί να χαρεί που νιώθω πράγματα ,απλά σοκαρίστηκε και δεν ήξερε πως να το διαχειριστεί .Του είπα πως ίσως καλύτερα να το αφήναμε ,αφού εγώ δεν τον βοηθάω να περάσει την περίεργη φάση του ,ενώ ταυτόχρονα δεν καλύπτομαι με κάτι χαλαρό .Μου είπε πως δεν θα ήθελε να το αφήσουμε και δεν είναι λύση όταν ο ένας από τους δυο δεν είναι καλά ,ο άλλος να εγκαταλείπει .Εκτός από πληγωμένη νιώθω και τρελή μιας και τον κατηγόρησα ότι έχει άμυνες και προσπαθεί να βγει από πάνω αυτή την φορά .Απλώς ρε παιδιά δεν ειμαι τρελή ,υπήρχαν περιστατικά .Όταν του είπα πως νιώθω για αυτόν μου ανέφερε << ειδες ,και εσυ που είσαι έτσι τόσο δυναμική και με αυτοπεποίθηση ,κοιτα τώρα γατάκι έγινες ,αν παίζαμε ένα παιχνίδι ποιος πιστευεις θα ήταν ο κυρίαρχος τώρα ;>> , μου έλεγε να τον βάζω σε προτεραιότητα αν θέλω να τον δω και όταν ακύρωνα με την παρέα μου μου ανέφερε πως <<δεν χρειάζεται να μην βγαίνεις για μένα ,εξάλλου οκ και εγώ κανόνισα τώρα με τον Γιώργο >>.Φυσιξα μετά έλεγε πως όλα αυτά μου τα λέει για πλάκα .Άφηνε μια δυο μέρες χωρίς να μου στείλει μήνυμα ,αλλά ερχόταν στα μαγαζιά που ήξερε ότι θα ειμαι με την παρέα μου .Τον άφησα λοιπόν μια βδομάδα ,δεν έστειλα τίποτα ,δεν πήρα τηλέφωνο ,δεν πρότεινα να βρεθούμε ,τίποτα .Μετά από δυο μέρες με πήρε αυτός και μου μιλούσε μια ώρα .Μου πρότεινε να τα πούμε την επόμενη .Εγώ είπα οκ μιλάμε ,την επόμενη όμως ΤΙΠΟΤΑ (ούτε και εγώ επικοινώνησα ) .Με πήρε μετά από δυο μέρες δυο τηλέφωνα τα οποία δεν σήκωσα και μετά ξεκίνησε να έρχεται στα μαγαζιά που συχνάζω και να προτείνει να κάτσουμε μαζί οι δυο παρέες .Προσπαθούσε να με προσεγγίσει από κοντά ,αλλά εγώ ήμουν ανένδοτη .Τον θέλω πολύ απλώς δεν μπορώ να καταλάβω αν θέλει απλώς να με αποφύγει -χωρίσει και δεν το λέει ,η αν τα κάνει όντως από άμυνα -είναι ανώριμος ,αν ειμαι και εγώ ανώριμη και ανασφαλής και εν τελει καταστρέφουμε μαζί ο,τι έχουμε .

Enikos

# 43 στις 19/1/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.651

Αλλαξε μαγαζια που συχναζεις και αν τυχει να βρεθειτε μην ξαναφυσΙξεις...

Παραπαεμπει σε ορκα αυτο, εξ ενστικτου...

Προσχη!!!...

Και μας λες...

Melinaki75

# 44 στις 20/1/2022
author
Γυναίκα / 22 / Ελεύθερη
Ν. Αργολίδας / Δρέπανο
Απαντήσεις: 13
Δεν ξέρω αν πρόκειται για κάτι τέτοιο ,εγώ το εξέλαβα ότι απλώς ήθελε να με προσεγγίσει πάλι από κοντά ,επειδή δεν είχα σηκώσει τα τηλέφωνα .Από την άλλη ,θα μπορούσε να μου στείλει ενα μήνυμα ξανά ή να μου πει << κοιτα μελινα ,κατάλαβα ότι και εσυ έχεις ενοχληθεί με την συμπεριφορά μου ή το ξανά προσπαθούμε ή το αφήνουμε >> .

SecretDeity

# 45 στις 20/1/2022
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Όταν το γυαλί ραγίζει.

Αν μου έχουν διδάξει κάτι έως τώρα οι εμπειρίες μου, αυτό είναι ότι οι πρώην είναι πρώην για κάποιον λόγο! Δεν έχει τόσο σημασία γιατί χωρίσατε στις αρχές. Σημασία έχει ότι σε κάθε σχέση που κάνεις, ό,τι κάνεις κι ό,τι πεις έχει επίπτωση. 

Φαντάσου τη σχέση ως ένα μεγάλο κομμάτι γυαλί, και τους 2 σας ως βελόνες πάνω στο γυαλί. Σε μια ερωτική σχέση που όλα είναι πολύ πιο έντονα, όταν υπάρξει αδικία, χωρισμός, απιστία, ψέμα και γενικότερα μια άσχημη εμπειρία ή συναίσθημα, το γυαλί ραγίζει, η σχέση φθείρεται. Και μετά αρχίζει να βγαίνει και το θέμα της έλλειψης εμπιστοσύνης προς το άλλο πρόσωπο. 
Αν φτάσεις σε αυτό το σημείο, όσο κι αν αγαπάς κάποιον, όσο καψούρης κι αν είσαι, ό,τι και αν κάνεις, τον ουρανό με τα άστρα να του δώσεις, πάντα θα έχει αμφιβολίες, πάντα θα νιώθεις ότι τα πράγματα είναι διαφορετικά μεταξύ σας, πάντα θα υπάρχει  αυτό το "κάτι" που ενώ το νιώθεις και ξέρεις ότι είναι εκεί δε μπορείς να το ονομάσεις και πάντα δε θα σε αφήνει να χαρείς και να νιώσεις άνετα. 
Δυστυχώς δεν είναι μόνο τα "20χρονα" που κάνουν τέτοιες επιλογές ή βιώνουν τέτοιες σχέσεις. Είναι ο κόσμος γύρω μας, ανεξαρτήτου ηλικίας ή οικογενειακής κατάστασης! Κι όσο προχωράει ο καιρός και ο κόσμος δεν αλλάζει αντιλήψεις (προς το καλύτερο) τόσο πιο "ρευστή" θα είναι η κατάσταση μέσα στις διαπροσωπικές σχέσεις.
Άποψή μου, κράτα την αρχική σου απόφαση και προχώρα παρακάτω. Αυτό που εκλαμβάνεις από εκείνον αυτή τη στιγμή είναι όλο αποτέλεσμα της αρχικής σου απόφασης. Δε μπορώ να σου πω αν σε θέλει μόνο για σεξ, ή αν είναι ακόμα ερωτευμένος μαζί σου ή αν δεν θέλει τίποτα γιατί απλά μπορεί ούτε ο ίδιος να μη ξέρει τι θέλει να κάνει μαζί σου πλέον. Όσο το αφήνεις και κυλάει τόσο πιο δύσκολο θα γίνεται και για τους 2 σας!

Xampos34

# 46 στις 30/1/2022
author
Ανδρας / 36 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Δυτική) / Μάνδρα
Απαντήσεις: 52

ποτε μα ποτε μα ποτε δεν τα ξανα φτιαχνουμε με πρωην συντροφους νομος ποτε και υπαρχουν πολυ κε διαφορη λογοι κε παραμετροι το γιατι

Αρέσει στο μέλος girl_aloud
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost