Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Οι γυναίκες πιστεύουν στην αγάπη;

Επιλέξτε σελίδα: (1-6)
Σελίδες 123456

Stratos0381

# 1 στις 2/1/2022
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηράκλειο
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 23
'Aρεσαν+: 0%

Αγαπητές φίλες/φίλοι του Φόρουμ,

Χρόνια πολλά καλή Χρονιά!Θα θέσω το εξής ερώτημα: Ίσως φανεί χαζό. Αν ένας άντρας εκφράσει την αγάπη του σε μια γυναίκα στην αρχή μιας σχέσης και της πει ότι θα την αγαπάει για πάντα ή ότι η αγάπη του για αυτήν είναι περισσότερη κι από τον ίδιο τον εαυτό του, είναι κάτι απωθητικό για τη γυναίκα; Μειώνει την έλξη; Γενικότερα οι γυναίκες πιστεύουν στην αγάπη; Θα ήθελα και τις απόψεις των αντρών. Ευχαριστώ.

Ariadni_0

# 2 στις 2/1/2022
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 7

Τι διαβάζω...

Με μεγάλη μου έκπληξη διάβασα τους προβληματισμούς σου!!!Πώς γίνεται να αισθάνεσαι στην αρχή της σχέσης ότι αγαπάς κάποιον και μάλιστα να υπόσχεσαι ότι θα τον αγαπάς για πάντα???Ασχολίαστη η πρόταση " σ αγαπώ περισσότερο κι απ τον ίδιο μου τον εαυτό ".Πιστεύω ότι χρειάζεσαι επειγόντως δουλίτσα με ψυχολόγο.
Αρέσει στα μέλη girl_aloud, Helenaki4 και σε ακόμα 4 μέλη.

paranomos

# 3 στις 2/1/2022
author
Ανδρας / 49 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Απαντήσεις: 1.065

Μηπως δεν σε ακουσε;( Να μη σε πιστεψε..δεν παιζει)

Βαλε της δυνατα το ασμα..

Σ'αγαπαω μ'ακους;;

https://m.youtube.com/watch?v=alTM4VzlXoo&list=PLLE0lVBiEMfrzFJQ-YMEK8OG8JkEbpssw&index=1

Αρέσει στα μέλη Helenaki4, seychelles και σε ακόμα 1 μέλος.

Heptamer

# 4 στις 2/1/2022
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.025

Άντρας αγαπούλης (aka και Ρωμαίος) που μπαίνει με τη μία ως τα μπούνια.

Ότι πιο ντεκα@λέ / ντεπασέ / ίίιιουυυ υπάρχει.

Αρέσει στα μέλη archagellos, alisida και σε ακόμα 1 μέλος.
Η επιλογή που κάνει ο καθένας για τον εαυτό του, συμπίπτει απολύτως με το πεπρωμένο του

alisida

# 5 στις 2/1/2022
author
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.458

Μα ...

Οι αγαπουληδες μας αρέσουν 

Οι επιπόλαιοι μας [email protected] 

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από Heptamer

Άντρας αγαπούλης (aka και Ρωμαίος) που μπαίνει με τη μία ως τα μπούνια.

Ότι πιο ντεκα@λέ / ντεπασέ / ίίιιουυυ υπάρχει.

Αρέσει στα μέλη girl_aloud, Helenaki4
I am Not a psychotherapist :)

Paralia48

# 6 στις 2/1/2022
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 29
Απαντήσεις: 9.720
Ναι, πολλές υποσχέσεις αγάπης απ την αρχή δίνουν την εντύπωση ενός παραμυθά, υπερβολικού και αναξιόπιστου, τουλάχιστο σε όσες γνωρίζω.

Έχω ακούσει για έρωτα κεραυνοβόλο. Αλλά ακόμα και σ αυτή την περίπτωση, καλά είναι να μην κάνεις όρκους αιώνιας αγάπης, γιατί απλά δεν ξέρεις τι θα συμβεί. Μπορείς να εκφράσεις το δυνατό έρωτά σου, ασε που φαίνεται, αλλά ας αποφεύγονται τα μελλοντικά, λέω τώρα.

Και απαντώ στο αρχικό σου ερώτημα, γνώμη μου, πολλές και πολλοί πιστεύουν πως είναι υπέροχο να αγαπηθείς και να αγαπήσεις,  αν αυτό εννοείς: αν πιστεύουν στην αγάπη. Λίγο ρητορική ερωτηση, όπως πιστεύεις στον Αγιο Βασίλη πχ, αλλά Ναι στην αγάπη!
Αρέσει στα μέλη Helenaki4, vanarabit και σε ακόμα 1 μέλος.

alisida

# 7 στις 2/1/2022
author
Καζακστάν

Περιληψη :

Δίνετε βάση σε λόγια του αέρα ή όχι ?

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Stratos0381

Χρόνια πολλά καλή Χρονιά!Θα θέσω το εξής ερώτημα: Ίσως φανεί χαζό. Αν ένας άντρας εκφράσει την αγάπη του σε μια γυναίκα στην αρχή μιας σχέσης και της πει ότι θα την αγαπάει για πάντα ή ότι η αγάπη του για αυτήν είναι περισσότερη κι από τον ίδιο τον εαυτό του, είναι κάτι απωθητικό για τη γυναίκα; Μειώνει την έλξη; Γενικότερα οι γυναίκες πιστεύουν στην αγάπη; Θα ήθελα και τις απόψεις των αντρών. Ευχαριστώ.

Αρέσει στα μέλη agnwstos_Xi, Helenaki4 και σε ακόμα 5 μέλη.

Heptamer

# 8 στις 2/1/2022
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.025

Εμοτικον γούτσου γούτσου!

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από alisida

Μα ...

Οι αγαπουληδες μας αρέσουν 

Αρέσει στα μέλη Helenaki4, alisida και σε ακόμα 1 μέλος.

vanarabit

# 9 στις 2/1/2022
author
Γυναίκα / 75 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ιλιον
Απαντήσεις: 875

#Stratos 0381#

Όταν είναι πες μου...Να ραφτώ ...
Αρέσει στο μέλος giorgos170

alisida

# 10 στις 2/1/2022
author
Καζακστάν

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από Heptamer

Εμοτικον γούτσου γούτσου!

Αρέσει στο μέλος giorgos170

alisida

# 11 στις 2/1/2022
author
Καζακστάν

Τρέχω στον τσαγκάρη ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από vanarabit

#Stratos 0381#Όταν είναι πες μου...Να ραφτώ ...

Αρέσει στα μέλη Helenaki4, MiltosRNLI1930 και σε ακόμα 3 μέλη.

tzoulia59

# 12 στις 2/1/2022
author
Γυναίκα / 82 / Διαζευγμένη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.477

αν πω οτι περιμενα τις απαντησεις θα θεωρηθω ψευτρα ??

εκνευρισθηκα κι ολας ,,αλλα ας μην το επεκτεινω μερες που ειναι ,,
διαπιστωνω οτι ο καθε ενας εχει μια δικη του πραγματικοτητα ,
κι ελεγα ,φιλε Στρατο οτι ..αν σου τυχουν μια απο τις πιο πανω γυναικες ,στην ζωη σου ,,
,θα σ αντιμετωπισουν ετσι 
,οπως σου απαντουν ,,
αν πεσεις πανω μου και μου αρεσεις ,,,θα σε θεωρησω τυχη ,μου ..
αρα δεν εχει να κανει με τον συγκεκριμενο τροπο που θα το χειρισθεις ...αλλα σε ποιον απευθυνεις το καλεσμα και ποιος εισαι εσυ ...
ο συζυγος μου ,,,απο τον πρωτο μηνα μου μιλησε για τον τρελο ερωτα που μου ειχε ...και οτι ηθελε να παντρευτουμε και να ειμασθε για παντα μαζι .
ειμασθαν 25 χρονια μαζι ,,αποχτησαμε 2 ωραια παιδια ,,και ηταν η καλυτερη περιοδος της ζωης μου .αυτη που εζησα μαζι του ...

οποτε σ αφηνω να σκεφτεις ,,,..
ειμαι με χιλια υπερ του ερωτα ,,,κι απεχθανομαι τις στρατηγικες ,,και τα τερτιπια .
οταν γουσταρεις μιλα στ αληθεια κι οτι θελει ας γινει .
αν δεν γινει ..θα ξεφορτωθεις και πιο γρηγορα το βασανο 
καλη χρονια ,,
,
Αρέσει στα μέλη girl_aloud, agnwstos_Xi και σε ακόμα 5 μέλη.

Enikos

# 13 στις 2/1/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.651

Καλη Χρονια φιλε θεματοθετα...

Αν πεις ολα αυτα ον σαιτ, σε γυναικα που εχει σωα τα φρενα...

Εχει στειλε εσενα προς τα δω και εκεινη...

Εχει λακισει προς τα κει και προς αγνωστη κατευθυνση...

Ουτε τηλ επικοινωνιας στη μανα της δεν θα αφησει...

Αρέσει στα μέλη archagellos, Ariadni_0 και σε ακόμα 2 μέλη.

alexandriani1

# 14 στις 2/1/2022
author
Γυναίκα / 59 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 1.034

Ποτέ μη λες

¨"Ποτέ" και "για πάντα".

Δεν υπάρχουν πιο άκυρες εκφράσεις. Έρχεται η ζωή και σου βγάζει τη γλώσσα μετά. ΄Ακου που σου λέμε...
Αρέσει στα μέλη girl_aloud, Helenaki4 και σε ακόμα 7 μέλη.

tzoulia59

# 15 στις 3/1/2022
author

το παντα και το ποτε,,, και παλι ο καθε ενας το τραβαει σαν το λαστιχο ...κατα τα μετρα του 

,, η γενικευση κατα το δοκουν με ξεπερναει ..

εχω ερωτευτει για παντα ..εχω αγαπησει για παντα ,,και ειμαι ερωτευμενη για παντα ,,με τους ιδιους ,,
ειναι στην φωλια της ψυχης μου ,,και παμε παρακατω ,,ποιος θα μου το ακυρωσει  αυτο ,,??του καθε ενος το πιστευω ??
εχω δικαιωμα στα 62 μου χρονια να ξερω .,,
οτι αυτες οι μπουρδες που γυριζουν γυρω γυρω ειναι μια ατομικη πραγματικοτητα ,,
ειναι το ιδιο να πεις ποτε δεν θα φαω φακες και να φας ,,,απο το ποτε δεν θα προδωσω τις αξιες μου??

Αρέσει στα μέλη vanarabit, la-mer και σε ακόμα 1 μέλος.

Redink

# 16 στις 3/1/2022
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:

Αν ένας άντρας εκφράσει την αγάπη του σε μια γυναίκα στην αρχή μιας σχέσης και της πει ότι θα την αγαπάει για πάντα ή ότι η αγάπη του για αυτήν είναι περισσότερη κι από τον ίδιο τον εαυτό του, είναι κάτι απωθητικό για τη γυναίκα;

Δεδομένου ότι δεν είναι όλες οι γυναίκες ίδιες, το ερώτημά σου δεν μπορεί να απαντηθεί για όλες.  Κατά τη γνώμη μου λέξεις όπως "για πάντα" και "περισσότερη κι από τον ίδιο τον εαυτό" ακούγονται επιπόλαιες όταν λέγονται στην αρχή μιας σχέσης και αυτό είναι που απωθεί.  Αυτό δεν σημαίνει ότι οι γυναίκες δεν πιστεύουν στην αγάπη, σημαίνει απλά ότι συνήθως δεν εμπιστεύονται αυτούς που λένε μεγάλα λόγια στην αρχή μιας σχέσης.      

Broken_Guy

# 17 στις 3/1/2022
author
Ανδρας / 31 / Χήρος
Ν. Τρικάλων / Τρίκαλα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 252

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά.

Όλοι και όλες Στράτο λίγο πολύ με τις ίδιες εκφράσεις ξεκινάμε, σαν αυτές που ανέφερες, στην πορεία όμως χαλάει το πράμα. Όταν οι εκφράσεις που λες μένουν στις εκφράσεις και δεν συνοδεύονται από τις ανάλογες πράξεις βράστα, λόγια του αέρα που λέει και η alis. Θέλω να καταλήξω πως, για μένα τουλάχιστον, δεν είναι θέμα έλξης ή όχι, το λιγότερο είναι αυτό. Πιο σημαντικό και δύσκολο θεωρώ το κατά πόσο μπορείς να στηρίξεις αυτά που λες.Στην εποχή του ίντερνετ που ζούμε κιόλας ο καθένας μπορεί να βρει 2-3 στιχάκια και άμα είναι και λίγο ρομαντική η άλλη να πέσει ανάσκελα, στη συνέχεια όμως; Τέλοσπαντων, αυτά τα λίγα.

Αρέσει στα μέλη girl_aloud, alisida και σε ακόμα 2 μέλη.

Melenebri_apla

# 18 στις 3/1/2022
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Χρονια πολλα σε ολους κ καλη χρονια !!!Εαν αυτα που λες τα νιωθεις κ δεν ειναι τροπος εκφρασης τοτε αρχιζει το επομενο σταδιο που ειναι οι πραξεις... Οι αντρες μια φορα μιλανε ... ετσι ελεγε η γιαγια μου η αγαπημενη ...

Kristina_

# 19 στις 3/1/2022
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.417

Απο οτι βλεπω σχεδον ολοι σου μιλησαν κυριως περι της επιπολαιοτητας που δειχνει αυτη η δηλωση σε μια νεα γνωριμια. Συμφωνω μαζι τους και θα σου μιλησω και για το τι αλλο μπορει να δειχνει.

Δειχνει εμμονικο ατομο που ειναι ακομη χειροτερο απο το επιπολαιο. Το επιπολαιο, το λες και χαριτωμενο/διασκεδαστικο, το εμμονικο το λες και παθολογικο και οταν εισαι στην αρχη μια γνωριμιας τοτε η πρωτη αντιδραση ειναι να βρεις την πορτα και να τρεξεις μακρια,,,καλα και μετα την αρχη να ναι, παλι το τρεξιμο ειναι η καλυτερη αντιδραση,,,μακραννν 

Δειχνει και κατι ακομη,,,μεγαλο εγωκεντρισμο! Γιατι αντε και να πουμε οτι ειναι η περιπτωση του κεραυνοβολου ερωτα: Ε αμα δε μπορεις να κρατηθεις και αρχιζεις τις μεγαλοστομιες, αδιαφορωντας για το πως θα αισθανθει ο αλλος που δε δειχνει να συμμεριζεται τα «αισθηματα» σου, ε τοτε δινει την εικονα του  «,,,εγω αυτο θελω να πω/κανω και αδιαφορω για το πως αισθανεσαι εσυ γι αυτο,,,»

Παράθεση:

Αρέσει στα μέλη Helenaki4, alisida και σε ακόμα 1 μέλος.

tzoulia59

# 20 στις 3/1/2022
author

κανεις μας δεν ειναι,,  ιδιος ,,ευτυχως ,,

το  δυστυχημα ειναι οτι  δεν ειναι ευκολος ο συνειρμος ..να βρεις το ταιρι σου ,

οταν ο αλλος σου λεει στα πρωτα ραντεβου οτι ειμαι ερωτευμενος μαζι σου ,

,οι ρεαλιστες το θεωρουν ατομο μ ελαφρα αισθηματα και  γελοιο .

δεν βγαζει εμπιστοσυνη .

οι συναισθηματικοι τον κατανοουν  και ενθουσιαζονται ,,κι αν τους αρεσεις  κι ολας ,,

μπορει να βγει διαμαντι ,εχω αναφερει για την ζωη μου ,,

,υπαρχουν αυτοι που ερωτευονται ολους ,και πανευκολα 

,κι αυτοι που ερωτευονται ,γιατι τους κανεις την διαφορα 

,τι ολους τους τσουβαλιαζουμε ???

εχω ερωτευτει και με την πρωτη ματια

και με  3-4 ματιες , ,, ,,,

ο καθε ενας   ηταν διαφορετικος ,,,

κατα τον πρωτο θα μπορουσα να ημουν   επιπολαια ..αφου μου αρεσε τοσο πολυ με την πρωτη .

.δεν ημουν ομως  και ,,το εμαθε ,,

κατα τον δευτερο που  ηταν ρεαλιστης  ,με θεωρουσε βιαστικη και επιπολαια ,,,και ηθελε ,,να δεθει πρωτα μαζι μου 

για να με αγαπησει ,,

οταν εκεινος μ αγαπησε και δεθηκε  ,,,ξεδεθηκα εγω ,,, ,ξενερωσα ,

,,μου εφυγε το παθος ,,,

εγω τις αγαπες δεν τις γουσταρω ,,,

ειμαι παιδι του παθους και του ερωτα

αν δεν στην  βαραει ο αλλος στο κεφαλι ,,,

φιλους εχω χρονων ,,που θα μπορουσα να κανω και σεξ ,,,

να μου λειπει 

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από Redink

Δεδομένου ότι δεν είναι όλες οι γυναίκες ίδιες, το ερώτημά σου δεν μπορεί να απαντηθεί για όλες.  Κατά τη γνώμη μου λέξεις όπως "για πάντα" και "περισσότερη κι από τον ίδιο τον εαυτό" ακούγονται επιπόλαιες όταν λέγονται στην αρχή μιας σχέσης και αυτό είναι που απωθεί.  Αυτό δεν σημαίνει ότι οι γυναίκες δεν πιστεύουν στην αγάπη, σημαίνει απλά ότι συνήθως δεν εμπιστεύονται αυτούς που λένε μεγάλα λόγια στην αρχή μιας σχέσης.      

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από Redink

Αρέσει στα μέλη vanarabit, seychelles
Επιλέξτε σελίδα: (1-6)
Σελίδες 123456
Δεν μπορείτε να απαντήσετε