Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Τι έγινε ;

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Anna8888

# 1 στις 5/1/2022
author
Γυναίκα / 29 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1
'Aρεσαν+: 0%

Τι έγινε ;

Γεια σας παιδιά ,θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας και να μου πείτε την γνώμη σας για την Περίπτωση μου ,ήμουν δυο χρόνια σε σχέση με ένα παιδί και γενικά περνούσαμε πολύ ωραία χωρίς προβλήματα ουσιαστικά . του έτυχαν όμως αναποδιές στην δουλειά και τον απέλυσαν και ένα πρόβλημα υγεία μέλους της οικογένειας τον πίεζαν τελευταία πολύ . Το έβλεπα αλλά δεν μπορούσα να κάνω κάτι να τον βοηθήσω .ένα βράδυ μου ανακοίνωσε ότι δεν μπορούσε να μου παρέχει τπτ γιατί ψυχολογικά ήταν χάλια και ότι ήθελε όλο αυτό να το περάσει μόνος του,έκλαψε μου ζήτησε συγνωμη αλλά δεν άλλαζε γνώμη ,εγώ από τότε είμαι χάλια έχω πέσει ψυχολογικά και νιώθω ότι λείπει ένα κομμάτι μου , δεν τον έχω ενοχλήσει καθόλου αλλά δεν μπορώ να συνεχίσω άλλο χωρίς αυτόν . Το θέμα είναι ότι και να του το πω αυτό δεν ξέρω κατά ποσο είναι σε φάση να τα ξαναβρούμε και αν θέλει πλέον !ειμαι σε απόγνωση 

Αρέσει στο μέλος Mar_Ria_26

MiltosRNLI1930

# 2 στις 5/1/2022
author
Ανδρας / 61 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.237

Δεν χρειαζεται να τα βρειτε ! Εσυ αν θελεις να διαφερεις απο τις αλλες Μανταμιτσες να σταθεις διπλα του .Τωρα σε χρειαζεται .Ασε στην παντα τα f.b. και ολες τις ανοητες διαγραφες και μελαγχολιες και ψυχοφαρμακα λογω διαγραφης απο το f.b.

Αρέσει στα μέλη la-mer, user2022 και σε ακόμα 2 μέλη.

seychelles

# 3 στις 5/1/2022
author
Ανδρας / 75 / Διαζευγμένος
Βερμούδες
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 647

Αν θέλει να μείνει μόνος του, για όποιους δικούς του λόγους, δε μπορείς να κάνεις κάτι.

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Anna888

Τι έγινε ;

του έτυχαν όμως αναποδιές στην δουλειά και τον απέλυσαν και ένα πρόβλημα υγεία μέλους της οικογένειας τον πίεζαν τελευταία πολύ . Το έβλεπα αλλά δεν μπορούσα να κάνω κάτι να τον βοηθήσω .ένα βράδυ μου ανακοίνωσε ότι δεν μπορούσε να μου παρέχει τπτ γιατί ψυχολογικά ήταν χάλια και ότι ήθελε όλο αυτό να το περάσει μόνος του,έκλαψε μου ζήτησε συγνωμη αλλά δεν άλλαζε γνώμη  

Μιά χαρά μπορείς, πριν μερικά χρόνια δεν τον ήξερες και σε 10 χρόνια δε θα το θυμάσαι καν.

Κοπελιά μάλλον δεν είναι αυτό που θες να ακούσεις, αλλά πέρνα μια περίοδο να ανακαμψεις και μετά πας παρακάτω, δεν έχει νόημα κάτι άλλο.

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Anna888

Τι έγινε ;

δεν μπορώ να συνεχίσω άλλο χωρίς αυτόν

Αρέσει στα μέλη archagellos, alexandriani1

Enikos

# 4 στις 5/1/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.651

Μαλλον η σχεση σας ηταν μονο για να περνατε καλα...

Μολις ετυχαν κανα δυο στραβες, μια χαρα δουλεψαν ως δικαιο-λογια...

Αυτο ακριβως...

Ομως...

Αρέσει στα μέλη archagellos, Helenaki4

Redink

# 5 στις 5/1/2022
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Θεματοθετρια όταν ο άλλος σε βλέπει σα μέρος του προβλήματος/σαν άλλη μια υποχρέωση που τον βάραινε και όχι σα μέρος της λύσης άστα βραστα. Η πραγματικότητα είναι ότι η σχέση έκανε τον κύκλο της και ο πρώην σου κατέληξε στο συμπέρασμα ότι δεν είσαι η γυναίκα της ζωής του. Όλα τ' άλλα είναι δικαιολογίες και προφάσεις. Κανείς άνθρωπος δε διώχνει κάποιον που θέλει και αγαπά πραγματικά, διώχνει μόνο αυτούς που θεωρεί μέρος των προβλημάτων του. Κατά τη γνώμη μου δεν αξίζει να επιστρέψεις ποτέ σε κάποιον που μετά από δύο χρόνια σχέσης σε κατέταξε στην κατηγορία "βαριδια". Μην σε ξεγελούν τα κλάματα του. Αν σε ήθελε, δε θα σε είχε σουτάρει ο κόσμος να χαλάσει. Δε σε ήθελε πια και αυτό ήταν το πρόβλημα. Όλα τα άλλα αποτελούν βολικές δικαιολογίες. Προχωρά παρακάτω και ψάξε να βρεις κάποιον που στα δύσκολα θα σε βλέπει σα σύμμαχο και όχι σαν αγγαρεία. Καλή ανάρρωση!

MiltosRNLI1930

# 6 στις 5/1/2022
author

Ποσο ανοητοι και χαζο-αισθηματιες ειμαστε εμεις οι ανδρες .Τοπιασες σωστα το θεμα 

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από Redink
Θεματοθετρια όταν ο άλλος σε βλέπει σα μέρος του προβλήματος/σαν άλλη μια υποχρέωση που τον βάραινε και όχι σα μέρος της λύσης άστα βραστα. Η πραγματικότητα είναι ότι η σχέση έκανε τον κύκλο της και ο πρώην σου κατέληξε στο συμπέρασμα ότι δεν είσαι η γυναίκα της ζωής του. Όλα τ' άλλα είναι δικαιολογίες και προφάσεις. Κανείς άνθρωπος δε διώχνει κάποιον που θέλει και αγαπά πραγματικά, διώχνει μόνο αυτούς που θεωρεί μέρος των προβλημάτων του. Κατά τη γνώμη μου δεν αξίζει να επιστρέψεις ποτέ σε κάποιον που μετά από δύο χρόνια σχέσης σε κατέταξε στην κατηγορία "βαριδια". Μην σε ξεγελούν τα κλάματα του. Αν σε ήθελε, δε θα σε είχε σουτάρει ο κόσμος να χαλάσει. Δε σε ήθελε πια και αυτό ήταν το πρόβλημα. Όλα τα άλλα αποτελούν βολικές δικαιολογίες. Προχωρά παρακάτω και ψάξε να βρεις κάποιον που στα δύσκολα θα σε βλέπει σα σύμμαχο και όχι σαν αγγαρεία. Καλή ανάρρωση!

Αρέσει στο μέλος NightWsh

paranomos

# 7 στις 5/1/2022
author
Ανδρας / 49 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Απαντήσεις: 1.065

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Anna888

... του έτυχαν όμως αναποδιές στην δουλειά και τον απέλυσαν και ένα πρόβλημα υγεία μέλους της οικογένειας τον πίεζαν τελευταία πολύ . Το έβλεπα αλλά δεν μπορούσα να κάνω κάτι να τον βοηθήσω .ένα βράδυ μου ανακοίνωσε ότι δεν μπορούσε να μου παρέχει τπτ..

Τι σου παρειχε δηλαδη..μεχρι εκεινο το βραδυ;;

Helenaki4

# 8 στις 5/1/2022
author
Γυναίκα / 45 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.882

#4 #5

Συμφωνω απολυτα.
Σ εσενα πηγαινει ο χωρισμος , οχι στα προβληματα.

Το «γιατι χωρισαμε» βρισκεται στο πώς ενιωθες μαζι του τον τελευταιο καιρο.

Και μη μου πεις οτι πεταγες στα συννεφα .

Αρέσει στα μέλη archagellos, seychelles και σε ακόμα 1 μέλος.

Enikos

# 9 στις 5/1/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Ψωνιζε στο σ/μ, εβγαζε τον σκυλο βολτα, δεν τον αφηνε χωρις μουσαμα στο μπαλκονακι οταν εβρεχε, της καθαριζε πασατεμπο,  λαδωνε την αλυσιδα του πρα πρα, περναγε τις γριες απεναντι, εβγαζε τα σκουπιδια το βραδυ, αναβε κερι στον Προφητη...

Τετοια πραματα...

Αρέσει στα μέλη user2022, alexandriani1 και σε ακόμα 3 μέλη.

alisida

# 10 στις 5/1/2022
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.458

Αυτό .

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Anna888

. Το έβλεπα αλλά δεν μπορούσα να κάνω κάτι να τον βοηθήσω 

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από Enikos

Μαλλον η σχεση σας ηταν μονο για να περνατε καλα...

Μολις ετυχαν κανα δυο στραβες, μια χαρα δουλεψαν ως δικαιο-λογια...

Αυτο ακριβως...

Ομως...

Αρέσει στα μέλη alexandriani1, archagellos

MiltosRNLI1930

# 11 στις 5/1/2022
author

Στο μπαλκονακι ( της κουζινας ) Το ξεχασες !

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από Enikos

Ψωνιζε στο σ/μ, εβγαζε τον σκυλο βολτα, δεν τον αφηνε χωρις μουσαμα στο μπαλκονακι οταν εβρεχε, της καθαριζε πασατεμπο,  λαδωνε την αλυσιδα του πρα πρα, περναγε τις γριες απεναντι, εβγαζε τα σκουπιδια το βραδυ, αναβε κερι στον Προφητη...

Τετοια πραματα...

Αρέσει στα μέλη vanarabit, la-mer και σε ακόμα 3 μέλη.

alexandriani1

# 12 στις 6/1/2022
author
Γυναίκα / 59 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 1.034

Και να θυμασαι θεματοθέτρια,

Ότι πολύ συχνά, μας λείπει η κατάσταση, το status κι όχι το πρόσωπο. Δηλαδή η αίσθηση ότι υπάρχει κάποια σχέση κι όχι αυτή καθεαυτή η σχέση. Ειδικά εάν η συμπεριφορά της σχέσης αυτής μας προκαλούσε βάρος κι όχι χαρά, κάτι που συχνά συμβαίνει με ανθρώπους που περνάνε προσωρινή ή μόνιμη κατάθλιψη.

Για σκέψου το λίγο αυτό μόνη σου, με ειλικρίνεια.
Αρέσει στα μέλη la-mer, TheRedKnight και σε ακόμα 6 μέλη.

Enikos

# 13 στις 6/1/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από MiltosRNLI1930

Helenaki4

# 14 στις 6/1/2022
author
Γυναίκα / 45 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.882

Μεγαλη κουβεντα ειπες Αλεξ

Ο Αλλος ειναι απλως ενας αγγελιοφορος , που μας λεει ποιοι (νομιζουμε οτι) ειμαστε , μικρη σημασια εχει το προσωπο. 

Γι αυτο και ακομα κι οταν φευγουμε απο καποιον , με την ελπιδα οτι ο επομενος θα ειναι καλυτερος , πεφτουμε παλι στην ιδια συμπεριφορα . 

Κι αντι να σκεφτουμε τι ζαβο γινεται μεσα μας , αναρωτιομαστε γιατι χαλασαν οι ανθρωποι. 

Αμ δε

Η ανατιμηση της μετοχης ξεκιναει εκ των εσω .

Αρέσει στα μέλη alexandriani1, vanarabit και σε ακόμα 2 μέλη.

NightWsh

# 15 στις 6/1/2022
author
Γυναίκα / 43 / Διαζευγμένη
Απαντήσεις: 288

https://youtu.be/svCmFIUhS4A

ακου και λιγη μουσικη...

Αφιερωμενο...

(που θα παει θα το αναγνωρισει)

Αρέσει στο μέλος giorgos170

playful_panther

# 16 στις 6/1/2022
author
Ανδρας / 36 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 33

Έτσι ειναι αυτά. Επιλογές είναι. Λογικά πριν απο αυτον σου παρουσιαστηκαν και άλλες αλλα τις απέρριψες για να επιλέξεις κάποιον σαν αυτον και να κάνεις 2 χρονια σχέση μαζι του.

Εγω οπως τον ακούω για δειλός μου ακούγεται. Λογικα αυτο θα στο ειχε δειξει και εξαρχής αλλα δεν ήθελες να το δεις. 
Οι ανθρωποι που θα σε στηριξουν σε μια δυσκολη στιγμη ειναι εκεινοι που ειναι συνηθως εξωστρεφεις - εν μερει αντισυμβατικοι και ισως εκρηκτικοι χαρακτηρες (οχι με την κακη εννοια)
αλλα δεν μας αρέσει. Γιατι καμιά φορά ο αντισυμβατικός χαλάει τη σούπα κ μπορει να μας βγάλει απο το κομφορτ ζοουν μας. 
Αλλα στη ζωη ετσι ειναι κάπου κερδίζεις κ κάπου χάνεις. Η επιλογή δική σου. 

fotaras76

# 17 στις 7/1/2022
author
Ανδρας / 46 / Παντρεμένος
Ν. Ροδόπης / Αίγειρος
Απαντήσεις: 4

Όταν κάποιος επιλέγει να φύγει πρέπει πάντα να πηγαίνεις παρακάτω.

Αρέσει στο μέλος vanarabit

Sinnefoula

# 18 στις 8/1/2022
author
Γυναίκα / 27 / Ελεύθερη
Ν. Αχαϊας / Ρίο
Απαντήσεις: 2
Καλή μου, τον άνθρωπο μας τον θέλουμε δίπλα μας στις δύσκολες στιγμές μας. Αν σε έδιωξε, δεν είσαι ο άνθρωπος του. Η δεν μπορεί να έχει σύντροφό με βαθειά και ειλικρινή σύνδεση, γιατί έχει άλυτα θέματα με τον εαυτό του και δεν αντέχει να μοιράζεται την εύθραυστη και ευάλωτη πλευρά του. Είτε ισχύει το πρώτο, είτε το δεύτερο, δεν αξίζει να προσπαθήσεις να είσαι μαζί του.
Αρέσει στα μέλη girl_aloud, Alezandra και σε ακόμα 1 μέλος.

Rania00

# 19 στις 8/1/2022
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Σε μια δύσκολη φάση δεν διώχνουμε τον άνθρωπο μας από δίπλα μας .Ίσα ίσα τον χρειαζόμαστε ακόμα περισσότερο. Μάλλον όλο αυτό είχε τελειώσει πολύ πιο πριν του συμβούν οι στραβές απλά τώρα ήταν μια πολύ κάλυψη για να πατήσει πάνω σε αυτές και να βγάλει τα πραγματικά του συναισθήματα .Το μόνο σίγουρο ότι στα καλά καθούμενα δεν πετάς δύο χρόνια σχέση για γεγονότα που δεν έχουν καμία σχέση με αυτή. Μάλλον η κατάσταση σας είχε ξεφύγει και απλά δεν γινόταν αντιληπτή δυστηχως ..

Sourygia

# 20 στις 8/1/2022
author
Γυναίκα / 62 / Ελεύθερη
Γαλλία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 96

• Αντε καλέ αυτό βλέπει τον παππού με το βρακοζωνι απεναντι

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από MiltosRNLI1930

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε