Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Τι έγινε ;

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

flat_line

# 21 στις 9/1/2022
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 5.977
'Aρεσαν+: 0%

Καλό θα ήταν να σκεφτείς σε τι κατάσταση ήταν πραγματικά η σχέση σας πριν χωρίσετε. Στις πολύ δύσκολες στιγμές της ζωής έχουμε ανάγκη τα αγαπημένα μας πρόσωπα κοντά μας, να μας παρέχουν υποστήριξη και κατανόηση.Ο φίλος σου από την άλλη έκανε την επιλογή να απομακρυνθεί από την σχέση, μήπως τελικά αυτό φανερώνει ότι δεν τον ενδιέφερες πλέον και τόσο πολύ; Μήπως δεν υπάρχει αρκετή αγάπη στην σχέση μετά από δύο χρόνια ώστε να σας κρατήσει μαζί; Καλό είναι να εξετάσεις αποστασιοποιημένα την σχέση σου. Πως ήταν η επικοινωνία σας, ποιες ήταν οι διαφορές σας, πως διαχειριζόσασταν τις συγκρούσεις σας.

Αρέσει στα μέλη maraki_lar_1980, girl_aloud και σε ακόμα 4 μέλη.

playful_panther

# 22 στις 10/1/2022
author
Ανδρας / 36 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 33

Καλά αυτό εννοείται οτι δεν υπήρχε τοση αγάπη και έλξη ώστε να τους κρατήσει ενωμένους.

Για αυτο η θεματοθέτρια δεν πρέπει να ανησυχεί , η επομενη σχέση της που θα αξίζει και περισσοτερο θα είναι εκείνη που θα αντέξει στις δυσκολίες και τα κύματα. 
Ετσι ειναι οι σχέσεις οι σοβαρές παιδιά ! Δεν σηκωνόμαστε να εξαφανιστούμε στις δυσκολίες απλα κάποιοι κ κάποιες κοιτάνε τη πάρτη τους περισσοτερο και αυτο φυσικά το βλέπεις με τη πάροδο του χρόνου. 
Οταν ο άλλος ειδικά σου δινει χέρι βοηθείας ή σου λεει οτι ξέρεις εκανα κ εγω τα λάθη μου θα προσπαθήσω να τα διορθώσω και εσυ του λες 'ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ" αμα κουραστηκες πήγαινε για ύπνο να ξεκουραστείς και καλα να περνάς.

Αρέσει στο μέλος girl_aloud

Roula_80

# 23 στις 10/1/2022
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Τι ειναι αυτα που λες κοριτσι μου; Οι πραγματικες σχεσεις δεν στηριζονται σε αυτα που λες!

Alezandra

# 24 στις 11/1/2022
author
Γυναίκα / 48 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πέραμα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 811

Τα προβλήματα καλή μου κυρία τα λύνει ο καθένας με τον τρόπο του.

Και ο δικός σας τρόπος να παραμένετε υπομονετικά δίπλα του,δεν του άρεσε.

Σε εκείνον θα ταίριαζε μια γυναίκα περισσότερο δραστήρια έως και χειραγωγικη.

Έχει ανάγκη από μια ακόμα μητέρα και όχι από σύντροφο,καταλάβατε ?

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Anna888

Τι έγινε ;

Γεια σας παιδιά ,θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας και να μου πείτε την γνώμη σας για την Περίπτωση μου ,ήμουν δυο χρόνια σε σχέση με ένα παιδί και γενικά περνούσαμε πολύ ωραία χωρίς προβλήματα ουσιαστικά . του έτυχαν όμως αναποδιές στην δουλειά και τον απέλυσαν και ένα πρόβλημα υγεία μέλους της οικογένειας τον πίεζαν τελευταία πολύ . Το έβλεπα αλλά δεν μπορούσα να κάνω κάτι να τον βοηθήσω .ένα βράδυ μου ανακοίνωσε ότι δεν μπορούσε να μου παρέχει τπτ γιατί ψυχολογικά ήταν χάλια και ότι ήθελε όλο αυτό να το περάσει μόνος του,έκλαψε μου ζήτησε συγνωμη αλλά δεν άλλαζε γνώμη ,εγώ από τότε είμαι χάλια έχω πέσει ψυχολογικά και νιώθω ότι λείπει ένα κομμάτι μου , δεν τον έχω ενοχλήσει καθόλου αλλά δεν μπορώ να συνεχίσω άλλο χωρίς αυτόν . Το θέμα είναι ότι και να του το πω αυτό δεν ξέρω κατά ποσο είναι σε φάση να τα ξαναβρούμε και αν θέλει πλέον !ειμαι σε απόγνωση 

vanarabit

# 25 στις 13/1/2022
author
Γυναίκα / 75 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ιλιον
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 875

#

Θα μάθουμε τι έγινε τελικά ;;;
ή και αυτή η "θεματάρα" πήγε στράφι ;;;

Αρέσει στο μέλος giorgos170