Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Η σημασία των ορίων στις σχέσεις μας και πως βάζω όρια.

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Roula_80

# 21 στις 11/1/2022
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Απο την στιγμη που σκεφτομαστε να μπουμε εντος οριων, πρεπει να καταλαβουμε οτι ο κυκλος μας ειναι πολυ καταπιεστικος. Και να αλλαξουμε κυκλο, οχι ορια.

vidar70

# 22 στις 11/1/2022
author
Ανδρας / 76 / Ελεύθερος
Αργεντινή
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 299
'Aρεσαν+: 0%

Στο τελος των οριων σου αρχιζει η ελευθερια και ο σεβασμος του αλλου και ταναπαλιν.  Ορια πρωτα στον εαυτο σου ( μετα απο σοβαρη και σκληρη δουλεια με σενα) και μετα στην σχεση σου.

Αρέσει στα μέλη la-mer, maraki_lar_1980 και σε ακόμα 2 μέλη.

vidar70

# 23 στις 11/1/2022
author
Ανδρας / 76 / Ελεύθερος
Αργεντινή
Απαντήσεις: 299

Να απαντησω σε αυτο δεσποινις/κυρια που ρωτησατε

"Μήπως δεν τον αγαπώ τελικά τον εαυτό μου τόσο όσο να τον προστατέψω από την κακομεταχείριση?"...η απάντηση ήταν ένα τεράστιο "Ναι".Και το επόμενο ερώτημα από τον εαυτό μου προς εμένα ήταν το "πώς μαθαίνω να αγαπώ τον εαυτό μου?"...---
Πρωτο βημα κατα την γνωμη μου παντα, χαλινααγωγεςι τον εγωισμο. Πολυ σημαντικος αρνητικος παραγοντας στα παντα.

Δευτερο βημα, συζητζα με τον εαυτο σου ειλικρινα χωρις τον παραπανω κακο συμβουλο.

Τριτο βημα, αντιμετωπιζεις τα αρνητικα σου με συνεση , με ειλικρινεια, παιρνεις το μαθημα σου και το διαβαζεις ολο.

Τεταρτο βημα ποτε δεν εφησυχαζεσαιμ παντα συζητας με τον εαυτο σου αντιμετωπιζεις τις δυσκολιες και θετεις καινουργιους στοχους.
Βεβαια μπορουμε να προσθεσουμε και αλλα , μενω εδω.
Αρέσει στα μέλη vanarabit, NightWsh και σε ακόμα 2 μέλη.

Enikos

# 24 στις 11/1/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.651

Η προσπαθεια να εξιλεωθουμε απο φανταστικες η δοτες ενοχες, δεν εξαγνιζουν καταστασεις αλλα δημιουργουν ανισες συμπεριφορες...

Διοτι ολοι καθονται με εναν χαλασμενο μεταφραστη στο χερι...

Το λικε ηταν μονο για την διαθεση προσφορας, η οποια ομως δεν ειναι και τοσο ανιδιοτελης...διοτι περιμενει ανταλλαγματα...αφεση "αμαρτιων" κλπ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από vanarabit

Καλημέρα Redink !

RESPECT από κάθε άποψη το σχόλιο σου,
 που κατά την ταπεινή δική μου άποψη,
 μόνο συγχαρητήρια μπορώ να σου δώσω θεωρώντας..:
Ήσουν to the point χωρίς υπερβολές μιας και μια μικρή ανάλυση,
 την επιδέχεται το συγκεκριμένο θέμα,
 και για εμένα κάλυψες όλες τις παραμέτρους,
με σαφή λόγο, εύστοχο και απόλυτα τεκμηριωμένο !!!

Υ.Γ) Απλά να προσθέσω από προσωπική εμπειρία το εξής:
Έχω μια πολύ καλή φίλη, πολλά χρόνια χωρισμένη ..
Όταν μου έλεγε πως της συμπεριφέρονται τα δυο παιδιά της,
ενήλικες, παντρεμένα και τα δύο, εκνευριζόμουν τρομερά,
βλέποντας πως συμπεριφέρεται και η ίδια στα παιδιά της ..
Ένα βράδυ της είπα ..
Φέρεσαι άψογα .. Σταμάτα επιτέλους να δίνεις τόσα πολλά,
στα παιδιά σου και ως αντίκρυσμα,
 να έχεις μια άθλια εκ μέρους τους συμπεριφορά !
Θέσε επιτέλους όρια !
Είχα καταλάβει που ήταν η δική της άνευ ορίων προσφορά,
 και αποδοχή απέναντι σε μια απαξιωτική συμπεριφορά των παιδιών της ..
Είχε ενοχές που χώρισε από τον πρώην σύζυγο..
Τα παιδιά για λόγους που δεν θα αναφέρω μεγάλωσαν με την γιαγιά και τον παππού ..
ΔΕΝ τα παραμέλησε ποτέ όμως μιας και δεν ήθελαν να ζήσουν στην Αθήνα,
 και αναγκάστηκε η γυναίκα να δεχτεί ως γεγονός,
ο,τι δεν ήθελαν την Αθήνα ...κλπ ..
Αυτό όμως της είχε δημιουργήσει ενοχές και τους παρείχε τα πάντα,
χωρίς να ζητάει τίποτα για εκείνη .. Ούτε καν μια σεβαστική συμπεριφορά !
ΚΑΙ ακόμη έτσι κινείται .. Περιμένοντας τον σεβασμό και την αγάπη δίνοντας ..
πάλι και πάλι τα πάντα ..

Αρέσει στα μέλη alexandriani1, giorgos170 και σε ακόμα 1 μέλος.

Rania00

# 25 στις 11/1/2022
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Διαβάζοντας την λέξη όρια το μυαλό μας πάει μόνο σε καταστάσεις οι οποίες μας κρατάνε πίσω είτε από την προσωπικη μας εξέλιξη είτε από την επαγγελματική μας .Στην ουσία ποιοι άνθρωποι έχουν ανάγκη πλεον στην ζωή τους να θέτουν όρια?Μήπως αυτοι που δεν φροντίζουν να τα δηλώνουν ξεκάθαρα με την παρουσία τους και τον τρόπο που κινούνται μέσα σε ένα χωρο το οποίο βρίσκονται..Έπειτα ποια όρια μπορούν να τεθούν μονοπλευρα οταν αυτά πρεπει να τηρηθούν από δύο ανθρώπους με διαφορετικούς χαρακτήρες?

vanarabit

# 26 στις 11/1/2022
author
Γυναίκα / 75 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ιλιον
Απαντήσεις: 875

# ενικος #

Καλησπέρα Μέχρι εκεί που γράφεις ..( Με έναν χαλασμένο μεταφραστή στο χέρι..) Ναι !!! Άλλωστε απορρέει αυτό που γράφεις, ο,τι το ασπάζομαι, γράφοντας στο Υ.Γ),μια προσωπική μαρτυρία...Άρα...Like ως εδώ που συμφωνώ... ...Σε ο,τι αφορά την επόμενη παράγραφο ο,τι το like σου ήταν μόνο για την διάθεση προσφοράς...κλπ..κλπ...εννοείς το δικό σου like προς εμένα και σε όσα έγραψα σχετικά ως προς την Redink...;;;Αν...αν λέω είναι έτσι να πω ο,τι δεν χρειάζεται νομίζω κάθε φορά που επισημαίνουμε ένα σχόλιο, να επεξηγούμε και τους λόγους,που το κάνουμε...Και το ΤΙ καταλαβαίνει ο κάθε ένας βλέποντας να επισημαίνουμε μια αναρτηση- ένα σχόλιο κλπ, ΚΑΙ για εμένα αρκετές φορές έχει την έννοια της "προσφοράς" .,.Οπότε σε ο,τι με αφορά δεν χρειάζεται να μου "δικαιολογήσεις" το like σου ... Τώρα σε ο,τι αφορά τα "ανταλλάγματα" ...και άφεση αμαρτιών ..κλπ... χαχαχαχαχα...Δεν έχεις κάνει και τίποτα για να σε συγχωρέσω ... χαχαχαχαχα..Εέεε .λες καμία κουβέντα παραπάνω. ..Οκ...SO WHAT...??? Καλή συνέχεια ...Πάω για ύπνο τώρα.

la-mer

# 27 στις 11/1/2022
author
Γυναίκα gay / 18 / Παντρεμένη
Βραζιλία
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.563

l

Παράθεση:
Σχόλιο # 25 από Rania00

Μήπως αυτοι που δεν φροντίζουν να τα δηλώνουν ξεκάθαρα με την παρουσία τους και τον τρόπο που κινούνται μέσα σε ένα χωρο το οποίο βρίσκονται.

Αρέσει στο μέλος alexandriani1

flat_line

# 28 στις 11/1/2022
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 5.977
Αγαπητή μου φίλη, ενα άρθρο για τα όρια και διαπραγματεύεται θέματα όπως
-η επαφή με τον πραγματικό εαυτό.
-Η ανάγκη για αποδοχή
-Ο φόβος της απόρριψης
-Τα παιδικά βιώματα
-Τα αισθήματα ανεπάρκειαςΚαι καμιά ακόμα δεκαριά διαφορετικά θέματα που για το καθένα ξεχωριστά έχουν γραφτεί ολόκληρα βιβλία.

Είναι τόσο δύσκολο να θέσεις όρια στους άλλους, δεν πιστεύω ότι είναι δύσκολο να εξηγήσεις τι σε ενοχλεί κάθε φορά, πως θα ήθελες να σε αντιμετωπίζουν και να σου φαίρονται οι άνθρωποι στην ζωή σου. Οπότε ίσως θα πρέπει να αναρρωτηθείς όταν δυσκολεύεσαι να βάλεις όρια σε κάποιον, η κάποιους ανθρώπους, για ποιο λόγο δυσκολεύομαι να βάλω τα όρια μου στην δεδομένη περίσταση.
Ίσως να μην είναι μόνο δικό μας πρόβλημα κάθε φορά η οριοθέτηση σε μια σχέση, αλλά και του εκάστοτε συντρόφου μας το κατά πόσο μπορεί να καταβάλει και να σεβαστεί τα όρια μας. Δηλαδή ίσως να παίζει ρόσο σε αυτό και το κατά πόσο μοιραζόμαστε της ίδιες αξίες και βασικότερα το σεβασμό για τον άλλο άνθρωπο είτε έιναι σύντροφο μας, η συνεργάτης μας στην δουλειά η οτιδήποτε.

Δηλαδή όσο και επιδέξια να είσαι στο να θέσεις τα όρια σου, η απορία μου τελικά είναι κατά πόσο μπορείς να οριοθετηθείς αποτελεσματικά σε ανθρώπους που ούτε γνωρίζουν από όρια, ούτε μπορούν να καταλάβουν για πιο λόγο ο άλλος απέναντι τους έχει ανάγκη από συγκεκριμένα όρια, και εκεί μάλλον η αγωγή του κάθε ανθρώπου και το τι έμαθε στην οικογένεια του έχει πρωταρχικό ρόλο.
Αρέσει στα μέλη alexandriani1, seychelles και σε ακόμα 4 μέλη.

Enikos

# 29 στις 11/1/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Μιλησα και τοποθετηθηκα για το προσωπο της ιστοριας που εγραψες...

Ολα τα αλλα, στο κειμενο, ειναι πραγματι χαλασμενος μεταφραστης...

Καλον υπνο ομως...

Παράθεση:
Σχόλιο # 26 από vanarabit

# ενικος #Καλησπέρα Μέχρι εκεί που γράφεις ..( Με έναν χαλασμένο μεταφραστή στο χέρι..) Ναι !!! Άλλωστε απορρέει αυτό που γράφεις, ο,τι το ασπάζομαι, γράφοντας στο Υ.Γ),μια προσωπική μαρτυρία...Άρα...Like ως εδώ που συμφωνώ... ...Σε ο,τι αφορά την επόμενη παράγραφο ο,τι το like σου ήταν μόνο για την διάθεση προσφοράς...κλπ..κλπ...εννοείς το δικό σου like προς εμένα και σε όσα έγραψα σχετικά ως προς την Redink...;;;Αν...αν λέω είναι έτσι να πω ο,τι δεν χρειάζεται νομίζω κάθε φορά που επισημαίνουμε ένα σχόλιο, να επεξηγούμε και τους λόγους,που το κάνουμε...Και το ΤΙ καταλαβαίνει ο κάθε ένας βλέποντας να επισημαίνουμε μια αναρτηση- ένα σχόλιο κλπ, ΚΑΙ για εμένα αρκετές φορές έχει την έννοια της "προσφοράς" .,.Οπότε σε ο,τι με αφορά δεν χρειάζεται να μου "δικαιολογήσεις" το like σου ... Τώρα σε ο,τι αφορά τα "ανταλλάγματα" ...και άφεση αμαρτιών ..κλπ... χαχαχαχαχα...Δεν έχεις κάνει και τίποτα για να σε συγχωρέσω ... χαχαχαχαχα..Εέεε .λες καμία κουβέντα παραπάνω. ..Οκ...SO WHAT...??? Καλή συνέχεια ...Πάω για ύπνο τώρα.

Αρέσει στα μέλη giorgos170, la-mer και σε ακόμα 1 μέλος.

vanarabit

# 30 στις 11/1/2022
author

Ενικός!!!

Ναι ..Το κατάλαβα ο,τι αναφερόσουν στο πρόσωπο που μίλησα...Περί συγχώρεσης..ανταπόδοσης δεν κατάλαβα τι εννοούσες...Και έβγαλα μια ερμηνεία όπως μου ήρθε εκείνη την στιγμή αυθόρμητα διευκρινιζοντας εις διπλούν...Αν..ΑΝ..είναι έτσι ...ΑΝ...Υ.Γ) Μα και εσείς μεσιέ εξηγείστε σε κάποιες επιμέρους παραγράφους τι ακριβώς θέλετε να πείτε...Να το ξανά-πω...# Φυσική ξανθιά γαρ #,λογικό είναι που και που να μην σας ερμηνεύω σωστά !!! ΥΓ) Τι κάνετε;; Όλα και...;;;

maraki_lar_1980

# 31 στις 11/1/2022
author
Γυναίκα / 42 / Ελεύθερη
Ν. Λάρισας / Λάρισα
Θέματα: 48
Απαντήσεις: 1.471

Χμμ...

Φίλε μου flatline... καλα τα λες...έχουν ένα point οι συλλογισμοί σου!

Να σε ρωτησω μόνο αυτό(γιατί γενικά καταλαβαινομαστε χωρίς να χρειάζονται πολλά λόγια):Έχω θέμα αυτοεκτίμησης πιστεύεις ή μήπως ανήκω στις "γυναίκες που αγαπούν πολύ"(το έχεις διαβάσει το ομώνυμο βιβλίο?είναι γαμάτο!!)?

Τιποτα δε γίνεται τυχαια...ουτε τ'ασχημα,ουτε τα ωραια!

la-mer

# 32 στις 11/1/2022
author
Βραζιλία

Οι άνθρωποι που αγαπούν πολύ, αγαπούν και εκτιμούν πολύ και τον εαυτό τους . 

Απαραίτητη συνθήκη για να μπορούν να αγαπήσουν υγιώς και τους άλλους.

Τα είπαμε και στην αρχή...

Παράθεση:
Σχόλιο # 31 από maraki_lar_1980

Χμμ...Φίλε μου flatline...καλά τα λες...έχουν ένα point οι συλλογισμοί σου!Να σε ρωτησω μόνο αυτό(γιατί γενικά καταλαβαινομαστε χωρίς να χρειάζονται πολλά λόγια):Έχω θέμα αυτοεκτίμησης πιστεύεις ή μήπως ανήκω στις "γυναίκες που αγαπούν πολύ"(το έχεις διαβάσει το ομώνυμο βιβλίο?είναι γαμάτο!!)?

Αρέσει στα μέλη alexandriani1, giorgos170 και σε ακόμα 2 μέλη.

seychelles

# 33 στις 12/1/2022
author
Ανδρας / 75 / Διαζευγμένος
Βερμούδες
Απαντήσεις: 647

Δε μπορείς πάντα σε τέτοιες περιπτώσεις, γι αυτό, αν δεν είναι κανείς διατεθειμένος να φύγει όταν δεν τηρούνται, τα όρια δεν θα είναι όρια, παρά μόνο ονομαστικά.

Παράθεση:
Σχόλιο # 28 από flat_line

Δηλαδή όσο και επιδέξια να είσαι στο να θέσεις τα όρια σου, η απορία μου τελικά είναι κατά πόσο μπορείς να οριοθετηθείς αποτελεσματικά σε ανθρώπους που ούτε γνωρίζουν από όρια, ούτε μπορούν να καταλάβουν για πιο λόγο ο άλλος απέναντι τους έχει ανάγκη από συγκεκριμένα όρια, και εκεί μάλλον η αγωγή του κάθε ανθρώπου και το τι έμαθε στην οικογένεια του έχει πρωταρχικό ρόλο.

Αρέσει στα μέλη vanarabit, maraki_lar_1980

Enikos

# 34 στις 12/1/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Να εξηγησω τι θελω να πω? Μα γραφω το τι θελω να πω...

Δεν ειναι αρκετο, ε?...

Παράθεση:
Σχόλιο # 30 από vanarabit

Ενικός!!!Ναι ..Το κατάλαβα ο,τι αναφερόσουν στο πρόσωπο που μίλησα...Περί συγχώρεσης..ανταπόδοσης δεν κατάλαβα τι εννοούσες...Και έβγαλα μια ερμηνεία όπως μου ήρθε εκείνη την στιγμή αυθόρμητα διευκρινιζοντας εις διπλούν...Αν..ΑΝ..είναι έτσι ...ΑΝ...Υ.Γ) Μα και εσείς μεσιέ εξηγείστε σε κάποιες επιμέρους παραγράφους τι ακριβώς θέλετε να πείτε...Να το ξανά-πω...# Φυσική ξανθιά γαρ #,λογικό είναι που και που να μην σας ερμηνεύω σωστά !!! ΥΓ) Τι κάνετε;; Όλα και...;;;

vanarabit

# 35 στις 12/1/2022
author

#

Καλημέρα σας !
Σε ο,τι αφορά την παρερμηνεία μου σχετικά με το σχόλιο σας,
 "κόλλησα" στο like που γράψατε τόσο πολύ,
 που πλέον ήταν μονόδρομος εκ μέρους μου η λάθος ερμηνεία ...
 Και φυσικά δεν ήταν δύσκολο να καταλάβω...αν δεν είχα κολλήσει μόνο στο like .. 
Aφού "ξεκόλλησα" τελικά, να πω ο,τι  το like σας,
 ήταν για την προσφορά της φίλης μου ως προς τα παιδιά της,
μα στην τελική η προσφορά της για εσάς δεν είναι τόσο ανιδιοτελής,
 διότι υποκινείται από ενοχές και ίσως να περιμένει και ανταλλάγματα,
και τελικά αμφότερα τα μέλη της οικογένειας μεταφράζουν λάθος,
ο ένας τις "κινήσεις" του άλλου ..

Καλή συνέχεια εύχομαι 

Παράθεση:
Σχόλιο # 34 από Enikos

Να εξηγησω τι θελω να πω? Μα γραφω το τι θελω να πω...

Δεν ειναι αρκετο, ε?...

Rania00

# 36 στις 12/1/2022
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Τα όρια που θα βάλεις στον ευατο σου και μόνο,όταν θα πάρεις την απόφαση να μπεις σε μια σχέση ειναι πολύ βασικά και απλα και σίγουρα δεν θα σε αφήσουν να μπεις στην διαδικασία να "οριοθετησεις" με λόγια έναν άλλον άνθρωπο εφόσον κάτι τέτοιο ειναι απαγορευτικό όταν μιλάμε για σεβασμό και στη θέλω προσωπικοτητα του ανθρώπου που θέλουμε να λέμε ότι αγαπάμε !Ως γνωστό ότι αγαπάμε αληθινά θέλουμε να νιώθει και ελεύθερο!!!Οποτε,διάλεξε τον άνθρωπο που δεν θα σε κάνει να θέλεις να ψάχνεις το κινητό του ,τον υπολογιστή του και γενικά την καθημερινότητα του με τέτοιο τρόπο που να του απαγορεύει αυτόματα το δικαίωμα της ελευθερίας του αλλά και το δικαίωμα να μην καταπατας εσύ ή ίδια την αξία σου κάνοντας τέτοιες πράξεις. Το όρια στον ευατο σου ότι μόλις αντιληφθείς ότι δεν εισπράξεις αυτά που θέλεις και έχεις ανάγκη εσύ σαν άνθρωπος από τον άλλον όσο αφορά το συναοσθηνατικο κομμάτι θα φύγεις χωρίς να θίξεις καμία άλλη πλευρά του και κατ επέκταση ούτε και δική σου .Κανε εσυ τον συντροφο σου μονογαμικο ακόμα και αν πριν δεν ήταν, οχι μέσα από τα όρια της λέξης "είμαι σε σχεση" αλλά μέσα από το να του δίνεις αλλά και το ποιο βασικό να εισπράξεις το απόλυτο όσο αφορά το ερωτικό σας κομμάτι!Βάλε όριο στον ευατο σου να μην ξεφεύγεις και να είσαι εκεί όταν σε έχει ανάγκη είτε για τον ρόλο του φίλου, είτε για τον ρόλο του συγγενή ή ακομα και για τον ρόλο του γονέα, όταν αυτός απαιτείται κάτω από πολυ σπάνιες αλλά σίγουρα αναγκαίες καταστάσεις που δημιουργούνται σε έναν χαρακτήρα ακόμα και όταν αυτός έχει μεγαλώσει αρκετά. Σίγουρα αυτά τα δικά σου όρια θα είναι ξεκάθαρα ώστε να μην χρειαστείς ποτέ να μπεις στην διαδικασία κάποιος να τα πατήσει και να σε προσβάλει!

flat_line

# 37 στις 12/1/2022
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 5.977

Παράθεση:
Σχόλιο # 31 από maraki_lar_1980

Χμμ...

Φίλε μου flatline... καλα τα λες...έχουν ένα point οι συλλογισμοί σου!

Να σε ρωτησω μόνο αυτό(γιατί γενικά καταλαβαινομαστε χωρίς να χρειάζονται πολλά λόγια):Έχω θέμα αυτοεκτίμησης πιστεύεις ή μήπως ανήκω στις "γυναίκες που αγαπούν πολύ"(το έχεις διαβάσει το ομώνυμο βιβλίο?είναι γαμάτο!!)?

Εσυ γνωρίζεις καλύτερα την Μαρία απο τον καθένα. Τι σημασία έχει να συμφωνήσω η να διαφωνήσω σε κάτι απο όσα έγραψες. Πιστεύω ότι διαθέτεις αυτογνωσία, και μέσα σου γνωρίζεις τις απαντήσεις σε όσα με ρωτάς.

Όποια και να είναι η αδυναμία μας, η οι δυσκολίες μας, μας αξίζει ένας άνθρωπος που θα μας αγαπήσει για αυτό που είμαστε, και δεν θα αγωνιούμε καθημερινά για να θέσουμε όρια. Μην πέφτεις στην παγίδα να θεωρείς ότι θα αλλάξεις τους άλλους με κάποιο τρόπο αργότερα, η θα αλλάξουμε με κάποιο τρόπο επειδή είναι μαζί σου, να είσαι προσεκτική στις επιλογές των ανθρώπων που βάζεις στην ζωή σου.

Αρέσει στα μέλη alexandriani1, maraki_lar_1980 και σε ακόμα 4 μέλη.

la-mer

# 38 στις 13/1/2022
author
Βραζιλία

πενήντα χιλιάδες δίσκοι, ξάδερφε! 

Παράθεση:
Σχόλιο # 37 από flat_line

Όποια και να είναι η αδυναμία μας, η οι δυσκολίες μας, μας αξίζει ένας άνθρωπος που θα μας αγαπήσει για αυτό που είμαστε, και δεν θα αγωνιούμε καθημερινά για να θέσουμε όρια. Μην πέφτεις στην παγίδα να θεωρείς ότι θα αλλάξεις τους άλλους με κάποιο τρόπο αργότερα, η θα αλλάξουμε με κάποιο τρόπο επειδή είναι μαζί σου, να είσαι προσεκτική στις επιλογές των ανθρώπων που βάζεις στην ζωή σου.

Αρέσει στο μέλος vidar70

Enikos

# 39 στις 14/1/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Στα nighit κι αφτο...εκαμε παταγο...

Αρέσει στο μέλος flat_line
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)