Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Σύντομα...

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Megalodondas

# 1 στις 12/1/2022
author
Ανδρας / 50 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 775
'Aρεσαν+: 0%

Σύντομα...

Κι αν πέσεις θα σηκωθείς, είναι καθήκον στον εαυτό σου Σου το χρωστάς!

Σκέφτομαι κάθε φορά που πέφτω και ξανά σηκώνομαι πως κοντεύει ο καιρός πού δεν θα έχεις πλέον όρεξη για γέννες, ανά - γενες και τρελα οράματα για το μέλλον.. Και το σώμα στέλνει σήματα με ορμόνες με μη ορμόνες και αρχίζει η ενεργοποίηση τού βασικού ένστικτου του θανάτου.. Όλοι θα πεθάνουμε.. Κι όσοι στρουθοκαμηλιζοντας βλέπουν "απέναντι" ξεγιελιουνται απλά, όπως όλοι μας με τον ένα ή άλλο τρόπο..Μια αυταπάτη η ζωή άλλωστε για όλους μας και από ποιό παράθυρο λοιπόν βλέπει και βλέπεται ο καθένας.. 
Η όρεξη δημιουργείται επίσης και από την δική μας επιλογη να βλέπουμε από το σωστό για εμάς παράθυρο.. Θυμάμαι τώρα πόσο μεγάλη αξία έχει ως αρετή η διάκριση.. Πρέπει να είσαι ξύπνιος βέβαια και έχει κι αυτό την χάρη του πέρα από επιλογές του ύπνου, ληθαργου σε οθόνες.."φυσικών και μη ναρκωτικών, βοηθημάτων στο να αντέξουμε αυτή την ζωή.. υπάρχουν κι αυτά. 
Αρέσει στο μέλος la-mer

Enikos

# 2 στις 12/1/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 26.236

Αυταπατη ειναι η ζωη οχι για ολους μας, που τοσο ευκολα προσπαθεις να κανεις προσκλητηριο συνενοχων.

Αυταπατη, ακομα και μεσα στις ακατανοητες λειτουργιες του ματριξ, ειναι το να μιλαει καποιος για ζωη και θανατο εχοντας προκαταβολικα εξισωσει τις λειτουργιες της ζωης και του θανατου...

Αυτη η αυταπατη οριζεται απο το οτι το υποκειμενο της, δεν ειναι ικανο να ζησει και ψαχνει ποιητικες εξισωσεις, οι οποιες δεν ειναι σε θεση να υποσκελισουν τα πεδια πυκνοτητας των μορφων ζωης...

Δεν ειναι παραδοξο το οτι και ο θανατος βιωνεται ως διαδικασια ζωης απο το εκαστοτε αποχωρησαν πεδιο...

Υπαρχουν λοιπον ανθρωποι, που ουτε την ζωη μπορουν να ζησουν, ουτε τον θανατο μπορουν να ζησουν, λογω ελλειψης συνειδησης για το ποια κατασταση πραγματευονται, εστω ποιητικα...

Αρέσει στο μέλος Kristina_

alexandriani1

# 3 στις 12/1/2022
author
Γυναίκα / 59 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 584

Εγώ πάλι

πέφτω και -αναγκαστικά- ξανασηκώνομαι, όταν επιχειρώ να περπατήσω στα ξεχαρβαλωμένα αθηναϊκά πεζοδρόμια με δωδεκάποντη γόβα στιλέτο.

Κινδύνεψα επανειλημμένως να σπάσω κανένα παϊδι 
Εdit: Έλυσα το πρόβλημα κυκλοφορώντας πλέον αποκλειστικά με αθλητικά ή ξυπόλητη. Τα δωδεκάποντα τα χάρισα σ' έναν φιλανθρωπικό έρανο υπέρ απόρων κορασίδων. Στην ηλικία μου δεν είμαι για κατάγματα. Τουλάχιστον να μην πάω από πέσιμο.
Αρέσει στα μέλη zvh2015, TheRedKnight και σε ακόμα 7 μέλη.

Megalodondas

# 4 στις 12/1/2022
author

Μα γι αυτή την αναγέννηση μιλάω φίλε μου αμέσως τον πόλεμο και τα προσκλητήρια.. 

Και τον χρόνο... Που σταματά διαφορετικά για τον καθένα.. 

Μην στέκεσαι στον θάνατο εσύ.. καλα κάνεις ούτε εγώ! 

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από Enikos

.

Δεν ειναι παραδοξο το οτι και ο θανατος βιωνεται ως διαδικασια ζωης απο το εκαστοτε αποχωρησαν πεδιο...
Αρέσει στο μέλος la-mer

Enikos

# 5 στις 12/1/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Ο χρονος ειναι κοινη συνισταμενη για ολους μας...

Οσο και αν καποιοι απο εμας, επιταχυνουμε η επιβραδυνουμε σε στιγμες της ζωης μας...

Το αθροισμα ειναι το ιδιο...

Στο τελος των "διαδρομών" μας...

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από Megalodondas

Μα γι αυτή την αναγέννηση μιλάω φίλε μου αμέσως τον πόλεμο και τα προσκλητήρια.. 

Kristina_

# 6 στις 12/1/2022
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Αλλη χώρα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.089

Αυτο το υιοθετω,,να το ξερεις ε 

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από Enikos

Αυταπατη ειναι η ζωη οχι για ολους μας, που τοσο ευκολα προσπαθεις να κανεις προσκλητηριο συνενοχων. 

Αρέσει στα μέλη alexandriani1, Enikos

la-mer

# 7 στις 12/1/2022
author
Γυναίκα gay / 18 / Διαζευγμένη
Αλβανία
Απαντήσεις: 1.300

What the caterpillar calls the end of the world, the master calls a butterfly.

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από Megalodondas

Megalodondas

# 8 στις 12/1/2022
author

Η αυταπάτη πού λέγαμε πού τον καθένα τον οδηγεί.. Έτσι κι αλλιώς οι σκέψεις μας ταυτίζονται με τις λέξεις που επιλέγουμε.. 

Είναι τόσες πολλές οι διαφορετικές σκέψεις που βαριέσαι και να υιοθετείς.. λύση κι αυτό.. 

Είναι κι αυτό όμως μέρος του προβλήματος των καιρών η συνωμοσία δηλαδή.. 

Αυτό να δεις αυτοκτονίες πού έχει φέρει.. 

Κι άλλα πολλά, μείωση πληθυσμού, στέρηση δικαιωμάτων, δολοφονίες, εξεγέρσεις, ανεργία επηρεάζουν κι αυτά στην ψυχολογία.. Περί καιρού δηλαδή αλλά μας επηρεάζουν κι αυτά.. 

Απο μέσα μας κυρίως μπορούν να "αποκλειστούν" πολλά, αλλά όλη η κοινωνία επηρεάζεται.. 

Η ανθρώπινη σχέση όταν γίνεται με πλήρες συναίσθημα (το οποίο μάλλον δεν έχω τελικά για να το αναζητήσω) νομίζω είναι η καλύτερη αυταπάτη όμως πόσο κρατάει κι αυτή.. Μας τελείωσε! 

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από Kristina_

Αυτο το υιοθετω,,να το ξερεις ε 

alisida

# 9 στις 12/1/2022
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μελίσσια
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.129

Αν κατάλαβα ,ονομάζεις αυταπάτη το συναίσθημα που δεν διαρκεί πολύ ?

Θα διαφωνήσω.

Είναι άλλο η διάρκεια και άλλο η ποιότητα.

Το τι αναζητά ο καθένας είναι προσωπική επιλογή.

Κάποιοι θέλουν το έντονο (που συνήθως τελειώνει σύντομα,εδώ συμφωνώ) και κάποιοι το ήπιο με διάρκεια.

Πες το λάθος επιλογές,λάθος ερμηνεία των αναγκών μας ,οκ 

Αυταπάτη μια φορά,δεν θα το έλεγα.

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από Megalodondas

Η ανθρώπινη σχέση όταν γίνεται με πλήρες συναίσθημα (το οποίο μάλλον δεν έχω τελικά για να το αναζητήσω) νομίζω είναι η καλύτερη αυταπάτη όμως πόσο κρατάει κι αυτή.. Μας τελείωσε! 

Αρέσει στο μέλος Broken_Guy

Megalodondas

# 10 στις 12/1/2022
author

Ο έρωτας είναι μια μεγάλη αυταπάτη, η ομορφότερη για όλους νομίζω λίγο έως πολύ παίζει πρωταγωνιστικο ρόλο για κάποιο χρονικό διάστημα να αν δεν το έχεις τα υπόλοιπα χρόνια σου δεν πεθαίνεις κιόλας.. 

Και ποτέ δεν θα είναι ένας φεύγει κι έρχεται κι αυτό, όποτε κι εσύ το ποθείς να γίνεσαι πόθος και έρωτας για τους περαστικούς.. 

Κατά τ άλλα σχέσεις ανάγκης καταλήγουν, την ρουτίνα πολλοί ελατρεψαν, όμως αυτό δεν σημαίνει πως παίζει πάντα η ίδια η σχέση αναγεννητικο ρόλο και αποπνέει ζωή και ελευθερία.. Πληρότητα και όρεξη για ζωή.. 

Εσύ πότε σηκώνεσαι όταν πέφτεις?

Η το πας σερί..? 

Γιατί αν είσαι "don't look up" πάει καλύτερα σίγουρα.. Μέχρι το boom τουλάχιστον κι αυτό είναι και το σημαντικό στις αυταπάτες! 

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από alisida

Αν κατάλαβα ,ονομάζεις αυταπάτη το συναίσθημα που δεν διαρκεί πολύ ?

Θα διαφωνήσω.

Είναι άλλο η διάρκεια και άλλο η ποιότητα.

Το τι αναζητά ο καθένας είναι προσωπική επιλογή.

Κάποιοι θέλουν το έντονο (που συνήθως τελειώνει σύντομα,εδώ συμφωνώ) και κάποιοι το ήπιο με διάρκεια.

Πες το λάθος επιλογές,λάθος ερμηνεία των αναγκών μας ,οκ 

Αυταπάτη μια φορά,δεν θα το έλεγα.

Αρέσει στο μέλος user2022

la-mer

# 11 στις 12/1/2022
author
Αλβανία

καλή η ταινία πάντως 

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από Megalodondas

"don't look up" 

Iraklis_pouaro

# 12 στις 12/1/2022
author
Γυναίκα / 51 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 77
Με τρελά κέφια ξεκινήσατε βλέπω!
Αρέσει στα μέλη vanarabit, alexandriani1 και σε ακόμα 1 μέλος.

la-mer

# 13 στις 13/1/2022
author
Αλβανία

https://www.youtube.com/watch?v=R0JpiaThADA

για τον Megalodondas  

Το κείμενο σας δεν μπορεί να αναγνωριστεί ως κείμενο γραμμένο στα ελληνικά ή τα αγγλικά.
Αρέσει στο μέλος Megalodondas

alisida

# 14 στις 13/1/2022
author

Δυσκολεύομαι λίγο να καταλάβω,ίσως φταίει η σύνταξη,για αυτό θα τα πάρω με τη σειρά.

"""Ο έρωτας είναι μια μεγάλη αυταπάτη, η ομορφότερη για όλους νομίζω λίγο έως πολύ παίζει πρωταγωνιστικο ρόλο για κάποιο χρονικό διάστημα"

Ναι,για ένα διάστημα 3-7 μηνών παίζει πράγματι πρωταγωνιστικό ρόλο.

Είναι από την πρωτόγονη φύση μας,για να μείνει μαζί το ζευγάρι σε περίπτωση εγκυμοσύνης.

Μετά από αυτό το διάστημα,ο έρωτας εξασθενεί και είτε μετατρέπεται σε αγάπη,είτε (εάν είμαστε με ακατάλληλο για εμάς άτομο),εξαφανίζεται κάθε επιθυμία.

Γι αυτό το λόγο οι πρώτες ενδείξεις αντιπαραθέσεις καυγάδες αμφισβητήσεις συμβαίνουν μέσα σε αυτό το χρονικό διάστημα.

""Και ποτέ δεν θα είναι ένας φεύγει κι έρχεται κι αυτό, όποτε κι εσύ το ποθείς να γίνεσαι πόθος και έρωτας για τους περαστικούς."""

Εδώ δεν πολυκαταλαβα το θέλεις να πεις 

Εάν αναφέρεσαι στην ασταμάτητη εναλλαγή συντρόφων από επιθυμία να ερωτευτείς ή από εγωισμό ανασφάλεια  ναρκισσισμό για να επιβεβαιωθείς ή να εκδικηθεις.

Και στις δύο περιπτώσεις πρόκειται για ανώριμη συμπεριφορά που βλάπτει όχι μόνο τον άλλο άνθρωπο αλλά και εσένα τον ίδιο.

""Κατά τ άλλα σχέσεις ανάγκης καταλήγουν, την ρουτίνα πολλοί ελατρεψαν, όμως αυτό δεν σημαίνει πως παίζει πάντα η ίδια η σχέση αναγεννητικο ρόλο και αποπνέει ζωή και ελευθερία.. Πληρότητα και όρεξη για ζωή.. ""

Σε ρουτίνα μπορεί να καταλήξει οποιαδήποτε σχέση.Η διαφορά είναι πως όταν πρόκειται για σχέση αγάπης,η ρουτίνα είναι "γλυκειά", όταν πρόκειται για σχέση ανάγκης ,γίνεται δυσβάσταχτη.

""Εσύ πότε σηκώνεσαι όταν πέφτεις?

Η το πας σερί..? ""

Είτε είναι προσωπική είτε γενική η ερώτηση,έχω καταλήξει στο ότι δεν υπάρχουν κανόνες για το πότε και σε πόσο χρονικό διάστημα μπορεί κάποιος εκ του ασφαλούς να επιχειρήσει ξανά μια γνωριμία.

Σίγουρα είναι από ανώφελο έως επικίνδυνο να επιχειρήσεις έχοντας στο μυαλό σου την προηγούμενη σχέση.

Σημ: η χρήση του β' προσώπου πάει στο "κανείς" 

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από Megalodondas

Ο έρωτας είναι μια μεγάλη αυταπάτη, η ομορφότερη για όλους νομίζω λίγο έως πολύ παίζει πρωταγωνιστικο ρόλο για κάποιο χρονικό διάστημα να αν δεν το έχεις τα υπόλοιπα χρόνια σου δεν πεθαίνεις κιόλας.. 

Και ποτέ δεν θα είναι ένας φεύγει κι έρχεται κι αυτό, όποτε κι εσύ το ποθείς να γίνεσαι πόθος και έρωτας για τους περαστικούς.. 

Κατά τ άλλα σχέσεις ανάγκης καταλήγουν, την ρουτίνα πολλοί ελατρεψαν, όμως αυτό δεν σημαίνει πως παίζει πάντα η ίδια η σχέση αναγεννητικο ρόλο και αποπνέει ζωή και ελευθερία.. Πληρότητα και όρεξη για ζωή.. 

Εσύ πότε σηκώνεσαι όταν πέφτεις?

Η το πας σερί..? 

Γιατί αν είσαι "don't look up" πάει καλύτερα σίγουρα.. Μέχρι το boom τουλάχιστον κι αυτό είναι και το σημαντικό στις αυταπάτες! 

Αρέσει στο μέλος alexandriani1
I am Not a psychotherapist :)

alisida

# 15 στις 13/1/2022
author

Γιατί ρουτινιαζουμε (εδώ μοιράζομαι μαζί σας κάτι που βρήκα ενδιαφέρον)

(Απόσπασμα από :  "η φυσική της ψυχής"

Φάμπιο Μαρκεζι )

Υπάρχουν άνθρωποι που δεν εξελίσσονται ποτέ,αλλά παραμένουν στο ίδιο εξελικτικό επίπεδο όλη τους τη ζωή. 

Μόνο σε ένα ζευγάρι ατόμων ικανών να εξελιχθούν και να παράγουν διαρκώς νέες εποικοδομητικές πληροφορίες,κατά τρόπο αυτόνομο και ανεξάρτητο από τον σύντροφό τους,
 μπορεί να διατηρηθεί πάντα ζωντανός ο ρόλος της προσωπικής αλληλεπίδρασης ως αμοιβαίας εποικοδομητικής ανταλλαγής πληροφοριών,αύξησης της ζωτικής ενέργειας,βοήθειας και αμοιβαίου εναυσματος εξέλιξης.

Οταν δημιουργείται ένα ζευγάρι,οι δύο σύντροφοι μπορούν να ζήσουν αρχικά ένα μεγάλο πάθος και να έχουν εποικοδομητικές αλληλεπιδράσεις με πολύ σημαντικές ανταλλαγές πληροφοριών οι οποίες νοητικά ερμηνεύονται ως έρωτας.

Το αν αυτή η περίοδος θα διαρκέσει πολύ ή λίγο εξαρτάται από τον τύπο των πληροφοριων που ανταλλάσσονται πέρα από το γεγονός ότι τέτοιου είδους ανταλλαγές καθορίζουν εποικοδομητικές ή καταστρεπτικές αλληλεπιδράσεις. 

Αν η ποσότητα των πληροφοριών παραμένει σταθερή στο χρόνο,οι δύο σύντροφοι θα αρχίσουν να ψάχνουν άλλες πηγές ή τουλάχιστον θα επιθυμούν να το κάνουν.

Megalodondas

# 16 στις 13/1/2022
author

Καλημέρα καλά τα λες εσύ μόνο που δεν υπάρχουν.. 

Μάλλον υπάρχουν αλλά για το ζητούμενο πού είναι ίσως η αναγέννηση, ως κίνητρο δηλαδή για τον στόχο πού μάλλον είναι η ευτυχία για εμένα..δεν! 

Να γίνομαι αρεστός με λίγα λόγια..ποθητός, ενέργεια πού ίσως με σπρώχνει καθαρά  και το ένστικτο αναπαραγωγής.. 

Απο την στιγμή που αυτό τελειώνει με τα χρόνια για εμένα πού δεν πιστεύω πλέον στην έστω πνευματική επικοινωνία με κάποιαν σαν το λόττο που περίμενα σε όλη την ζωή μου, σε εμένα δεν είναι εφαρμόσιμη μια λύση "γίνομαι ένα" ούτε κίνητρο αναγέννησης για να σηκωθώ όταν πέσω.. 

Άρα.. 

Μου αρέσει να τρώω από τις σάρκες μου μέχρι τελικής πτώσης γιατί θέλω να νοιώθω πληρότητα τις υπόλοιπες ημέρες  και νόημα ύπαρξης εαυτού σε αυτόν τον πλανήτη.. 

Περιμένω τον ήλιο να λάμψει ?

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από alisida

Δυσκολεύομαι λίγο να καταλάβω,ίσως φταίει η σύνταξη,για αυτό θα τα πάρω με τη σειρά.

"""Ο έρωτας είναι μια μεγάλη αυταπάτη, η ομορφότερη για όλους νομίζω λίγο έως πολύ παίζει πρωταγωνιστικο ρόλο για κάποιο χρονικό διάστημα"

Ναι,για ένα διάστημα 3-7 μηνών παίζει πράγματι πρωταγωνιστικό ρόλο.

Είναι από την πρωτόγονη φύση μας,για να μείνει μαζί το ζευγάρι σε περίπτωση εγκυμοσύνης.

Μετά από αυτό το διάστημα,ο έρωτας εξασθενεί και είτε μετατρέπεται σε αγάπη,είτε (εάν είμαστε με ακατάλληλο για εμάς άτομο),εξαφανίζεται κάθε επιθυμία.

Γι αυτό το λόγο οι πρώτες ενδείξεις αντιπαραθέσεις καυγάδες αμφισβητήσεις συμβαίνουν μέσα σε αυτό το χρονικό διάστημα.

""Και ποτέ δεν θα είναι ένας φεύγει κι έρχεται κι αυτό, όποτε κι εσύ το ποθείς να γίνεσαι πόθος και έρωτας για τους περαστικούς."""

Εδώ δεν πολυκαταλαβα το θέλεις να πεις 

Εάν αναφέρεσαι στην ασταμάτητη εναλλαγή συντρόφων από επιθυμία να ερωτευτείς ή από εγωισμό ανασφάλεια  ναρκισσισμό για να επιβεβαιωθείς ή να εκδικηθεις.

Και στις δύο περιπτώσεις πρόκειται για ανώριμη συμπεριφορά που βλάπτει όχι μόνο τον άλλο άνθρωπο αλλά και εσένα τον ίδιο.

""Κατά τ άλλα σχέσεις ανάγκης καταλήγουν, την ρουτίνα πολλοί ελατρεψαν, όμως αυτό δεν σημαίνει πως παίζει πάντα η ίδια η σχέση αναγεννητικο ρόλο και αποπνέει ζωή και ελευθερία.. Πληρότητα και όρεξη για ζωή.. ""

Σε ρουτίνα μπορεί να καταλήξει οποιαδήποτε σχέση.Η διαφορά είναι πως όταν πρόκειται για σχέση αγάπης,η ρουτίνα είναι "γλυκειά", όταν πρόκειται για σχέση ανάγκης ,γίνεται δυσβάσταχτη.

""Εσύ πότε σηκώνεσαι όταν πέφτεις?

Η το πας σερί..? ""

Είτε είναι προσωπική είτε γενική η ερώτηση,έχω καταλήξει στο ότι δεν υπάρχουν κανόνες για το πότε και σε πόσο χρονικό διάστημα μπορεί κάποιος εκ του ασφαλούς να επιχειρήσει ξανά μια γνωριμία.

Σίγουρα είναι από ανώφελο έως επικίνδυνο να επιχειρήσεις έχοντας στο μυαλό σου την προηγούμενη σχέση.

Σημ: η χρήση του β' προσώπου πάει στο "κανείς" 

vanarabit

# 17 στις 13/1/2022
author
Γυναίκα / 75 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ιλιον
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 220

!

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από alexandriani1

Εγώ πάλι

πέφτω και -αναγκαστικά- ξανασηκώνομαι, όταν επιχειρώ να περπατήσω στα ξεχαρβαλωμένα αθηναϊκά πεζοδρόμια με δωδεκάποντη γόβα στιλέτο.

Κινδύνεψα επανειλημμένως να σπάσω κανένα παϊδι 
Εdit: Έλυσα το πρόβλημα κυκλοφορώντας πλέον αποκλειστικά με αθλητικά ή ξυπόλητη. Τα δωδεκάποντα τα χάρισα σ' έναν φιλανθρωπικό έρανο υπέρ απόρων κορασίδων. Στην ηλικία μου δεν είμαι για κατάγματα. Τουλάχιστον να μην πάω από πέσιμο.

alisida

# 18 στις 13/1/2022
author

Πάμε πάλι ,κομματι- κομμάτι.

""Καλημέρα καλά τα λες εσύ μόνο που δεν υπάρχουν.. 

Μάλλον υπάρχουν""'

Τελικά,υπάρχουν ή όχι ?

"""αλλά για το ζητούμενο πού είναι ίσως η αναγέννηση, ως κίνητρο δηλαδή για τον στόχο πού μάλλον είναι η ευτυχία για εμένα..δεν! """

Κατά αρχάς όρισε τον στόχο σου,γτι αν δεν έχεις ,το σίγουρο είναι δεν θα τον πιάσεις 

Μια απλή διαδικασία επίτευξης στόχων είναι η κοπή του σε μικρά κομματάκια,ξεκινώντας από το κοντινό 

1)Ο στόχος μου  για παράδειγμα,είναι το βράδυ να απαντήσω στον Μεγαλοδοντα στο sxeseis.

2)Χρειάζομαι ίντερνετ για αυτό 

3)Πρέπει να πληρωθεί ο πάροχος για να έχω ίντερνετ.

4)Για να πληρώσω ,χρειάζομαι ευρώ 

5)Για να έχω ευρώ, πρέπει να εργαστώ 

6)Θα ξυπνήσω το πρωί στην ώρα μου για να πάω στη δουλειά.

Ξεκινώ από το 6 και "κατεβαίνω" 

"""Να γίνομαι αρεστός με λίγα λόγια..ποθητός, ενέργεια πού ίσως με σπρώχνει καθαρά και το ένστικτο αναπαραγωγής.. """

Ας είμαστε αρεστοί πρώτα για τον εαυτό μας,εφαρμόζοντας  ο,τι μας κάνει να νιώθουμε εμείς καλά.

Διατροφή,γυμναστική,ξάπλα,τρέξιμο,ύπνος 

μακιγιάζ,μποτοξ,πλαστικές,ξύρισμα,κούρεμα 

Ο,τι γουστάρουμε να κάνουμε στον εαυτό μας (εκτός χρήσης ουσιών και κατάχρησης οινοπνεύματος εννοείται)

"""Απο την στιγμή που αυτό τελειώνει με τα χρόνια για εμένα πού δεν πιστεύω πλέον στην έστω πνευματική επικοινωνία με κάποιαν σαν το λόττο που περίμενα σε όλη την ζωή μου, σε εμένα δεν είναι εφαρμόσιμη μια λύση "γίνομαι ένα" ούτε κίνητρο αναγέννησης για να σηκωθώ όταν πέσω.. """

Αν δεν πίστευες στην πνευματική επικοινωνία,δεν θα την ανέφερες καν.

Επίσης κανείς δεν γίνεται ένα με τον άλλο αν θέλει να έχει μια ισότιμη και ανταποδοτική σχέση.

σχέση δεν είναι η αφομοίωση αλλά η σύμπνοια και η επίρρωση της προσωπικότητας έκαστου.

"""Μου αρέσει να τρώω από τις σάρκες μου μέχρι τελικής πτώσης γιατί θέλω να νοιώθω πληρότητα τις υπόλοιπες ημέρες και νόημα ύπαρξης εαυτού σε αυτόν τον πλανήτη.. """

Η ευτυχία δεν είναι ταυτόσημη με το ζευγάρωμα ,μπορούμε και μόνοι να είμαστε ευτυχισμένοι.

"""Περιμένω τον ήλιο να λάμψει ?"""

...σκέφτεσαι να ψηφίσεις ΠΑΣΟΚ δηλ ??

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από Megalodondas

Καλημέρα καλά τα λες εσύ μόνο που δεν υπάρχουν.. 

Μάλλον υπάρχουν αλλά για το ζητούμενο πού είναι ίσως η αναγέννηση, ως κίνητρο δηλαδή για τον στόχο πού μάλλον είναι η ευτυχία για εμένα..δεν! 

Να γίνομαι αρεστός με λίγα λόγια..ποθητός, ενέργεια πού ίσως με σπρώχνει καθαρά  και το ένστικτο αναπαραγωγής.. 

Απο την στιγμή που αυτό τελειώνει με τα χρόνια για εμένα πού δεν πιστεύω πλέον στην έστω πνευματική επικοινωνία με κάποιαν σαν το λόττο που περίμενα σε όλη την ζωή μου, σε εμένα δεν είναι εφαρμόσιμη μια λύση "γίνομαι ένα" ούτε κίνητρο αναγέννησης για να σηκωθώ όταν πέσω.. 

Άρα.. 

Μου αρέσει να τρώω από τις σάρκες μου μέχρι τελικής πτώσης γιατί θέλω να νοιώθω πληρότητα τις υπόλοιπες ημέρες  και νόημα ύπαρξης εαυτού σε αυτόν τον πλανήτη.. 

Περιμένω τον ήλιο να λάμψει ?

Αρέσει στο μέλος Broken_Guy

Megalodondas

# 19 στις 13/1/2022
author

Λαϊκά μυνηματα και προπαγάνδα 

.. Στο Locke key ψήνουν τους νέους για τις τεχνολογικές επαναστάσεις, επέμβαση στην μνήμη παίζει ήδη, επιλέγεις να ξαναδείς αναμνήσεις, πας όπου θέλεις "νοητικά", μπαίνεις στο μυαλό σου, αναβαθμίζεις.. 

Θα νικήσουμε τον θάνατο φίλη μου, τι λες? 

Ποιός θα ήθελε άλλα 100 χρόνια? 

Γιατί ασχολούνται αυτοί? 

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από la-mer

καλή η ταινία πάντως 

Αρέσει στο μέλος la-mer

Enikos

# 20 στις 13/1/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Why so you pretend you're one of ¨em...

Οθπσ! Το κείμενο σας  μπορεί να αναγνωριστεί ως κείμενο γραμμένο στα φραγκολεβαντινικα.
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε