Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Πώς ξεπερνιέται ένας μεγάλος έρωτας;

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

tzoulia59

# 41 την Κυριακή στις 13:35
author
Γυναίκα / 82 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.389
'Aρεσαν+: 0%

εισαι σιγουρη οτι ηταν ο  μεγαλο  σου ερωτας ?

44 ετων γυναικα μετα απο εναν γαμο με 2 παιδια ,,συναντησες τον μεγαλο ερωτα ?

δεν ξερω μπορει ,

,αλλα αυτους τους ερωτες τους συνανταμε συνηθως στην νεανικη μας ηλικια οταν τα συναισθηματα και οι ορμονες ειναι στα υψη ,,και ο απεναντι νεος και ερωτευσιμος ,,

δεν θελω να αμφισβητησω τα δυνατα σου συναισθηματα ,,γιατι διανυεις μια περιοδο της ζωης σου δυσκολη ,,πολυ δυσκολη ,,ουσα μονη με 2 παιδια ,,

και αυτη η κατασταση ,δεν ειναι απλη ..

κι οσο ο ανθρωπος ειναι ευαλωτος τοσο η αδυναμια του μεγενθυνεται ,,θα εστιασω ομως σ αυτου την συμπεριφορα ,,

και θα πω ,,συγνωμη ποση εξυπνδα θελει να καταλαβει κανεις οτι η σχεση δειχνει στην πραξη κι οχι μονο στα λογια ,,?

και τα λογια παιζουν τον ρολο τους αλλα ,

,οταν ο αλλος σου λεει πεθαινω για σενα και στα δυσκολα σ εγκαταλειπει ,

,ποια κουτακια και πρασινα αλογα καλη μου ,? παραμυθια σου λεει ..για μη δευτερες ευκαιριες 

,,οταν γουσταρεις.. οχι μονο μια ευκαιρια δινεις ,

χανεις τον λογαριασμο ,

,βεβαια παιζουν και οι σοβαροι λογοι ,,

,ενας φτηνος τυπος χωρισμενος ηταν ..που του αρεσε να καλοπερναει με μια χωρισμενη γυναικα ,,με 2 παιδια .,..

οι αντρες αυτα τα εχουν ,,,ναι ,,σε κουτακια  ,,,

θα το πω κι ας ακουστει καπως ,,οτι γι αυτες τις γυναικες  οι αντρες ..κανουν δευτερες σκεψεις ,,

και ειδικα οταν ο αλλος εχει πισω του μια πορεια ενος γαμου με παιδια ,,δεν εχεις να κανεις με μια απλη περιπτωση .,.,

αλλα μ εναν ψυχρο υπολογιστη που μετραει με λογικη τα παντα ,,

εξου και αμεσως βρηκε αλλη ,,

και ποτε προλαβε αληθεια ,να σβησει τα ασθηματα του για σενα ,,,?

προφανως δεν τα ειχε ..

στην θεση σου θα μαζευα τα κομματια μου οσο κι αν με ποναει ,,

και θα επαιρνα αποφαση ,οτι επεσα σ εναν καραγκιοζη ,,υποκριτη ψευτη ,,

και θα πηγαινα παρακατω ,,με την μοναδικη λυση να βρω αμεσως αλλον ..

ακομη και με το ζορι 

,,ειναι ο  μονος τροπος να τον ξεπερασεις ..

αν δεν το κανεις αυτο που σου λεω ,,ποτε δεν θα περασει αυτο το παθος ,,,οσα χρονια κι αν περασουν ,,

κι αν αυτος καποια στιγμη γυρισει για μια ομορφη βραδια να θυμηθειτε τα παλια 

εσυ θα ενδωσεις ,,

,και μετα απ αυτο θα εισαι ακομη χειροτερα ,,γιατι εκεινος παλι θα φυγει ,,

μα ειναι τοσο κλισε περιπτωσεις αυτες ...

βρες αμεσως αλλον ,,,σε φιλω καλη τυχη ,

Παράθεση:
Σχόλιο # 29 από dim1407

Σας ευχαριστώ Σας ευχαριστώ όλους όσους μπήκατε στον κόπο να απαντήσετε και να μου δώσετε τη συμβουλή σας και την οπτική σας. Σίγουρα με βάλατε σε σκέψεις, κατά πόσο είχα μεγενθυνει τα κούφια λόγια του. Ήταν αυτό που του είπα και υποτίθεται τον πλήγωσα ότι ήταν μόνο λόγια και ότι ήμουν η μεγάλη του αγάπη όσο περνούσαμε καλά και δεν είχα προβλήματα. Ότι στο τέλος κοίταξε την πάρτη του. Αυτά του είπα με ακριβώς αυτόν τον τρόπο. Απλά εγώ δεν ήθελα να δεχτώ ότι έφαγα τόσο ψέμα...Καμιά φορά χρειάζεται ένα γερό χαστούκι ίσως από ανθρώπους που δεν σε ξέρουν και μπορούν να μιλήσουν πιο αντικειμενικά για να ξυπνήσεις...Σας ευχαριστώ όλους από καρδιάς.

Αρέσει στο μέλος zvh2015

alexandriani1

# 42 τη Δευτέρα στις 0:50
author
Γυναίκα / 76 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 555

Κι όμως...

Δεν είναι θέμα ηλικίας καλό μου κορίτσι.

Κι εγώ τον μεγαλύτερό μου έρωτα τον συνάντησα στα 42 μου, παντρεμένη με παιδί και εξαιτίας του τίναξα τη ζωή μου στον αέρα. Δεν ήθελε και πολύ, βέβαια, είναι η αλήθεια να τιναχτεί.

Τα πράγματα δεν μπορούσαν να πάνε πιο πολύ κατά διαόλου στη συνέχεια του έργου, αλλά αυτό δεν έχει σημασία.

Είπαμε. Συνεχίζουμε με τα τραύματά μας και με τις ζόρικες ιστορίες μας. Σημασία έχει να μην το βάζουμε κάτω.

Παράθεση:
Σχόλιο # 41 από tzoulia59

44 ετων γυναικα μετα απο εναν γαμο με 2 παιδια ,,συναντησες τον μεγαλο ερωτα ?

Αρέσει στο μέλος vanarabit

Enikos

# 43 τη Δευτέρα στις 8:51
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 26.167

Απορω ομως παρα πολυ. Χαλανε οι μικροι ερωτες...χαλανε και οι μεγαλοι?...

Ε, τοτε τι μεγαλοι ησαντο...

Αλλα και ετσι που τους ντανιαραμε, γιατι καναμε σκοντο, βολευτηκαμε με εναν της σειρας ερωτα και δεν περιμεναμε τον μεγαλο?...

Αφου ολοι την ιδια καταληξη ειχανε, μπας και ησαντο τιποτε σεσκουλα που τα νομισαμε για χαβιαργια?...

Θα μου πεις, ετσι πουταχωμεκανει, μπορει η διαβαθμιση του ερωτος του αλλου, να μην τον ειχε καταταξει στον μεγαλο ερωτα για τον ιδιο και ηταν μονο μεγαλος για εμας...

Δηλαδη ο μεγαλος ερως, δεν περιεχει την κοινη πεποιθηση δυο ανθρωπων οτι ειναι τετοιος?...

Μια σκεψη κανω, φωναχτα...

spacetube

# 44 τη Δευτέρα στις 13:39
author
Ανδρας / 57 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 11

Σε καταλαβαινω απολυτα. ξερεις αγαπητη μου πολλες φορες στα δυσκολα θα δεις τι καπνο φουμαρει ο αλλος. [στην δικη μου περιπτωση εκανε ατμο και η ιδια εξατμιστηκε..]θα τολμησω να πω οτι δεν σε αγαπησε ποτε απλα περναγε τον καιρο του ευχαριστα αφου εσυ του εκλεινες καποια κενα. τωρα του τα κλεινη καποια αλλη..επικεντρωσου στα παιδακια σου χωρις να τους περνας την προσωπικη σου θλιψη δεν το αξιζουν αλλα ουτε και εσυ.

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από dim1407
Είμαι 44 χρονών, 4 χρόνια χωρισμένη με 2 παιδιά. Τον γνώρισα σε κοινή παρέα, στην αρχή δεν μου άρεσε άλλα με διεκδίκησε με τόσο όμορφο τρόπο που τελικά γίναμε ζευγάρι. Χωρισμένος κι αυτός με παιδιά. Περνούσαμε υπέροχα, υπήρχε έρωτας, πάθος, αγάπη όπως έδειχνε αμοιβαία. Δεν είχαμε προβλήματα, ήταν δίπλα μου σε όλα, ήμουν δίπλα του σε όλα. Πέρσι το Δεκέμβριο έχασα τη δουλειά μου, μου είπε να με στηρίξει σε ότι χρειαστώ, είχε τη δυνατότητα και το μόνο που του ζήτησα ήταν να υπάρχει στη ζωή μου.και δεν δέχτηκα οικονομικήβοήθεια... Μέσα σε μια εβδομάδα άρχισε να απομακρύνετε,όχι στην επικοινωνία αλλά στο πόσο βλεπόμαστε. Όταν του έκανα παράπονα, ήταν η πρώτη φορά που τσακωθηκαμε...Η ψυχολογία μου ήταν στα πατώματα, άνεργη με 2 παιδιά. Του μίλησα άσχημα, του ζήτησα συγγνώμη 100 φορές. Δεν με συγχώρησε ποτέ. Επί μήνες μου έλεγε θα βρεθούμε, σ'αγαπαω ακόμη, ότι νιώθω για σένα είναι αλήθεια. Δεν βρεθήκαμε ποτέ. Ώσπου μετά από 5 μήνες τον είδαν με μια άλλη. Μου είπε ότι προσπάθησε με αυτόν τον τρόπο να με ξεπεράσει γιατί είναι άνθρωπος που δεν δίνει δεύτερη ευκαιρία, ούτε καν στην πρώην γυναίκα του που είχαν 2 παιδιά. Αυτό ήταν το κόλλημα του. Το ήξερα, ότι έχει κουτάκια και δεν βγαίνει από αυτά. Αλλά πίστευα ότι όπως μου ορκιζοταν ότι με λατρεύει και είμαι ο έρωτας της ζωής του,η μεγάλη του αγάπη ότι θα έκανε την ανατροπή και θα γυρνούσε. Δεν γύρισε ποτέ. Το έχασα τελείως, τον κυνηγησα πολύ και προφανώς ξενέρωσε. Είναι ένας άνθρωπος με πολλή δύναμη που θέλει να έχει τον έλεγχο και ίσως με μένα ένιωσε ότι δεν τον έχει. Ξέρω γιατί χωρίσαμε και δεν έχω καμία ελπίδα για επανασύνδεση. Το πρόβλημα μου είναι ότι έχει περάσει ένας χρόνος και εγώ ακόμη ποναω, ακόμη μου λείπει,και όσες προσπάθειες κι αν έκανα να προχωρήσω, πάντα το μυαλό μου είναι σε αυτόν, κάθε μέρα που περνάει. Ελπίζω να έλυσα τις απορίες σας

Αρέσει στο μέλος alexandriani1

COSTAS42

# 45 τη Δευτέρα στις 13:41
author
Ανδρας / 49 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 1.517

δεν υπαρχουν μαγικοι τροποι και συνταγες...ο χρονος ειναι ο καλυτερος γιατρος

vanarabit

# 46 τη Δευτέρα στις 15:18
author
Γυναίκα / 59 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ιλιον
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 179

#

Εεεε .. χρειάζονται και οι περιλήψεις .. οι ερωτήσεις ..
όλα στο πρόγραμμα είναι ..
Αμέσως εσείς ..

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από Enikos

Ζησαμε σε αυτη την ζωη την ανωτατη συλλογιστικη, περιληψης...με ερωτησεις...

Θε μου στην επομενη, ας μην το ξαναπερασουμε αυτο...

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost