Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

"ελεύθερη σχέση" ή όχι;

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Iraklis_pouaro

# 21 στις 16/1/2022
author
Γυναίκα / 51 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 115
'Aρεσαν+: 0%
Αααα να σε ξεμοναχιάσει θέλει.Να μην πας.
Αρέσει στο μέλος alexandriani1

konstandinos73

# 22 στις 17/1/2022
author
Ανδρας / 49 / Ελεύθερος
Απαντήσεις: 331
Εντάξει ρε παιδια..τα ιδια και τα ιδια θέματα...ενω η απάντηση ειναι πολυ απλη..στην εποχη που ζούμε, της πλαστικης ομορφιας (Βλ. Καινουργιου), της υποκρισιας (αχ ! τι καθαρμα ειναι αυτος-η ενω εγω ειμαι πολυ καλοοος ανθρωπος) και του ωμου σεξ (Βλ. Τουνη), ε, νομιζω οτι στα 23 του σημερα, η συντριπτική πλειοψηφία των νεων ψαχνει, τι αλλο? Μα ναι! Το σεξ. Οπότε, για αλλη μια φορα οι απαντωτες ψαχνουμε να "βρουμε γωνια στο δεκαρικο". Ουτε σε 200 χρονια.
Αρέσει στο μέλος Enikos

alisida

# 23 στις 17/1/2022
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.458

Εκτός από το να της κρατά το χέρι,

να της βάλει και λουράκι 

trolAlis

Παράθεση:
Σχόλιο # 19 από Heptamer

Κάντο μας λιανά λίγο αυτό το 

"να ξέρει ο άλλος να διεκδικεί σωστά."

Πως σε διεκδικεί κάποιος σωστά;

Αρέσει στα μέλη TheRedKnight, vanarabit και σε ακόμα 2 μέλη.

Enikos

# 24 στις 17/1/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.651

Μεγαλη σχεση να καταλαβω οτι, λετε την διμηνη με στοριζ στο ινστα?...

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από Marianna__25
Νομίζω πως φοβάται την δέσμευση, μήπως το κάτι πιο σοβαρό τον κάνει να αποστασιοποιηθει από τους φίλους του ή το οτιδήποτε.. Τις προάλλες που του ξεκαθαρίσα κάποια πράγματα για εμένα μου είπε πως περνάει όμορφα και εννοεί όσα λεει και θα ήθελε να προσπαθήσει για κάτι πιο σοβαρό.. Είναι φορές που το βλέπω αυτό και άλλες φορές νιώθω οτι χάνεται κάπως το παιχνίδι...μου άρεσει γενικά να υπάρχει ένταση και να ξέρει ο άλλος να διεκδικεί σωστά.. Ισως να φταίει το γεγονός ότι δεν είχε ποτέ μεγάλη σχέση και προφανώς δεν έχει αποκτήσει πολλές εμπειρίες.. Όταν βγαίνω μαζί του ναι μεν περνάω καλά αλλά πλεον δεν με καλύπτει μόνο αυτό.

Αρέσει στα μέλη girl_aloud, alexandriani1 και σε ακόμα 1 μέλος.

spacetube

# 25 στις 17/1/2022
author
Ανδρας / 57 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Πεντέλη
Θέματα: 14
Απαντήσεις: 466

αγαπητη μου εισθε νεοι ακομη. χαρειται τον ερωτα σας οι καιροι ειναι δυσκολοι και οι τρεις μηνες λιγοι για να δειξουν και να μετουσιωσουν σκεψεις συναισθηματα και ορμες σε μια ωριμη αγαπη.

Αρέσει στο μέλος vanarabit

girl_aloud

# 26 στις 23/1/2022
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Ν. Σερρών / Σέρρες
Απαντήσεις: 168
Ποσο παραπανω θελεις να κυλησει το πραγμα δηλαδη; να σου υποσχεθει αιωνια αγαπη; να σου κανει προταση γαμου; τρεις μηνες βγαινετε, οχι τρια χρονια! Εισαι υπερβολικη και ακουγεσαι πολυ πιεστικη, πραγμα που ξενερωνει τον αλλον. Σε αυτη τη φαση, δεν ξερετε καν αν ταιριαζετε ο ενας με τον αλλο για να πεις οτι προχωρατε στο κατι παραπανω που θελεις. Ποτε δεν ξερεις πως θα εξελιχθει μια γνωριμια. Επομενως, ασε κατα μερος τις υψηλες προσδοκιες και ή το συνεχιζετε και οπου βγει (οπως πολυ σωστα σου λεει κι εκεινος), ή το σταματατε.

Enikos

# 27 στις 23/1/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.651

Ειστε εκτος χρονικων οριων Κυρια μου...

Τωρα αφτη η κοπελα, ετοιμαζει το αλλο θεμα της "γαμος η με τις φωκιες της Γροιλανδιας? σοσ σοσ σοσ"...

Παράθεση:
Σχόλιο # 26 από girl_aloud
Ποσο παραπανω θελεις να κυλησει το πραγμα δηλαδη; να σου υποσχεθει αιωνια αγαπη; να σου κανει προταση γαμου; τρεις μηνες βγαινετε, οχι τρια χρονια! Εισαι υπερβολικη και ακουγεσαι πολυ πιεστικη, πραγμα που ξενερωνει τον αλλον. Σε αυτη τη φαση, δεν ξερετε καν αν ταιριαζετε ο ενας με τον αλλο για να πεις οτι προχωρατε στο κατι παραπανω που θελεις. Ποτε δεν ξερεις πως θα εξελιχθει μια γνωριμια. Επομενως, ασε κατα μερος τις υψηλες προσδοκιες και ή το συνεχιζετε και οπου βγει (οπως πολυ σωστα σου λεει κι εκεινος), ή το σταματατε.

Marianna__25

# 28 στις 29/1/2022
author
Γυναίκα / 23 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 37
Επανέρχομαι λοιπόν στο θέμα. Με τον συγκεκριμένο συνεχίζω.. Βγήκαμε χθες ξεκαθαρίσαμε κάπως την όλη φάση του μεταξύ μας. Ξέρουμε και οι δύο πως όλο αυτό κάποια στιγμή θα έχει ημερομηνία λήξης για τον λόγο ότι υπάρχει μια απόσταση μεταξύ μας και λόγω του Μάιο κοντά αρχίζουμε δουλειά και οι δύο οπότε δεν θα υπάρχει χρόνος.. Γενικά τα βρίσκουμε, γελάμε μαζί, συζητάμε για διάφορα θέματα που αυτό με τους άλλους δεν το είχα οι οποίοι το μόνο που ήθελαν από εμένα ήταν σεξ και τίποτα άλλο και αν δεν τους το έδινα έφευγαν.. Ο συγκεκριμένος όμως δείχνει ενδιαφέρον απλά αυτό που με προβληματίζει είναι πως κάποια στιγμή όλο αυτό θα τελειώσει και το ξέρουμε και οι δύο και φοβάμαι μην κολλήσω εγώ μαζί του και μετά είναι δύσκολο.. Του είπα εγώ απο μόνη μου πως το βλέπω πολύ χαλαρά μαζί του και πως και να θέλω το κάτι παραπάνω είναι καπως δύσκολο.. Μου είπε πως τόσο καιρό δεν έκανε σχέσεις γενικά γιατί ήξερε πως δούλευε και δεν θα υπήρχε ο χρόνος αλλά πως μαζί μου είναι αλλιώς και αν μέναμε πιο κοντά δεν υπήρχε το θέμα αυτό θα πήγαινε πιο καλά το μεταξύ μας.. Μέσα μου δέχομαι πως θα βγαίνουμε, θα έχουμε κάτι χαλαρό και θα περνάμε καλά χωρίς δεσμεύσεις απαραίτητα απλά είναι αυτό ότι φοβάμαι μην δεθω παραπάνω μαζί του γιατί μέχρι στιγμής δεν μου είναι αδιάφορος..

Willow_75

# 29 στις 29/1/2022
author
Γυναίκα / 46 / Διαζευγμένη
Απαντήσεις: 51
Μαριάννα υπάρχει σοβαρή πιθανότητα το πρόβλημα να είναι δικό σου. Οχι ότι έχεις πρόβλημα, προς Θεού, αλλά δε σου ταιριάζει το στυλ του. Θες καποιον με περισσοτερο πάθος κ διεκδικητικό. Ο άνθρωπος αυτός έχει δική του προσωπικότητα κ δε θα γίνει όπως τον θες, φαίνεται όμως πως νοιάζεται για σενα κι αυτό είναι πολύ σημαντικο. Στη θεση σου λοιπον θα εκανα μικρα βηματα: Μπάμπη, παμε να φαμε με τα παιδια; (φίλους σου). Μπάμπη να κανουμε ενα παρτυ να γνωρισω κ τους φιλους σου; Να σε παρω απ τη δουλεια; Να συγκατοικησουμε; Να παρουμε σκυλί; κλπ κλπ με καποιους μηνες διαφορα η κάθε παραινεση. Τρεις μηνες ειναι πολυ νωρίς για να κρίνεις. Διαφορετικά τα τιναζεις όλα στον αερα και ξεκινάς να βγαινεις με τυπους παθιασμενους κ συναρπαστικους κ πληγωνεσαι οσο πρεπει γιατί οι εμπειριες ειναι η ζωή μας, βρε αδελφέ κι εσυ εισαι νεα κ πρεπει να ζησεις.
Αρέσει στα μέλη Xampos34, girl_aloud και σε ακόμα 1 μέλος.

LambrosV

# 30 στις 30/1/2022
author
Ανδρας / 75 / Ελεύθερος
Χονγκ Κογκ
Απαντήσεις: 3
Δώσε του χώρο να ξεκαθαρίσει και αυτος τη θέλει. Όπως λέει και η Willow. Αλλά είναι νωρίς γιαυτον και έχει και άλλα θεματακια..μην τον πιέζεις διεκδίκησε τον σιγά σιγα
Αρέσει στο μέλος Xampos34

girl_aloud

# 31 στις 30/1/2022
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Ν. Σερρών / Σέρρες
Απαντήσεις: 168
Αν η αποσταση ειναι το μονο προβλημα, να ξερεις οτι υπαρχουν απειρες σχεσεις που την εχουν αντεξει και ο λογος ειναι οτι υπαρχουν συναισθηματα και απο τις δυο πλευρες. Εσυ προδικαζεις κατι που δεν ξερεις πως θα εξελιχθει. Εστω ομως οτι η αποσταση και η δουλεια δεν ηταν θεμα. Θα ηθελες να εισαι μαζι του; αυτος θα ηθελε να ειναι μαζι σου; αυτο πρεπει να ξεκαθαρισετε μεταξυ σας.
Αρέσει στα μέλη Xampos34, Willow_75
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost