Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Εχασα τον εαυτο μου;

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

Lia2022

# 1 στις 17/1/2022
author
Γυναίκα gay / 40 / Παντρεμένη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2
'Aρεσαν+: 0%

Εχασα τον εαυτο μου;

Κ ερχεται εκεινη η μερα, που εισαι πια 40 χρονων, παντρεμενη, με δυο παιδια κ αναρωτιεσαι εαν πηγαν τα πραγματα οπως τα ηθελες; Ναι τον αντρα σου τον αγαπας κ φυσικα λατρευεις τα παιδια σου, αλλα που πηγε ο εαυτος σου; εκεινο το χαμογελαστο κοριτσι, που ελαμπαν τα ματια του απο ενεργεια,  κ ειχε ορεξη για ζωη; μην παρεξηγηθω. Κ τωρα εχω ορεξη για ζωη, αλλα οι υποχρεωσεις, εχουν στενεψει πολυ τα περιθωρια.

Τι κανεις οταν δεν μπορεις να συμβιβαστεις με την καθημερινοτητα κ τη συνηθεια που σου επιβαλλει η ζωη;

paranomos

# 2 στις 17/1/2022
author
Ανδρας / 49 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1.065

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Lia2022

Εχασα τον εαυτο μου;

Κ ερχεται εκεινη η μερα, που εισαι πια 40 χρονων, παντρεμενη, με δυο παιδια κ αναρωτιεσαι εαν πηγαν τα πραγματα οπως τα ηθελες; Ναι τον αντρα σου τον αγαπας κ φυσικα λατρευεις τα παιδια σου, αλλα που πηγε ο εαυτος σου; εκεινο το χαμογελαστο κοριτσι, που ελαμπαν τα ματια του απο ενεργεια,  κ ειχε ορεξη για ζωη; μην παρεξηγηθω. Κ τωρα εχω ορεξη για ζωη, αλλα οι υποχρεωσεις, εχουν στενεψει πολυ τα περιθωρια.

Τι κανεις οταν δεν μπορεις να συμβιβαστεις με την καθημερινοτητα κ τη συνηθεια που σου επιβαλλει η ζωη;

Τι δεν πηγε οπως θα ηθελες;...

Τι ειναι αυτο που σε "κουραζει";...

Τι θα σε εκανε να χαμογελασεις παλι;..

Ξερεις;;

Αρέσει στο μέλος girl_aloud

NightWsh

# 3 στις 17/1/2022
author
Γυναίκα / 43 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Απαντήσεις: 288

Που τον έχασες να ψάξουμε να τον βρούμε..;

Έλα Δευταριατικο...

Κάνε τον σταυρό σου και απόλαυσε το άλλοι δεν έχουν ούτε αυτό...

Σταμάτα τη γκρινια και ακολούθησε τον χρόνο δεν μένουμε αεί 20 χρονών...

Και άσε τις περίεργες αναζητήσεις!

Αρέσει στα μέλη Nikolasgs, Ariadni_0 και σε ακόμα 7 μέλη.

Enikos

# 4 στις 17/1/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.651

Λια, κανε τσεκ στην λιστα παιδακι μου...

Να συνταγογραφησωμε καναν Λε Πα...

Και μετα...καφε, σεκσ, oug...

Αρέσει στα μέλη vidar70, Kristina_ και σε ακόμα 3 μέλη.

Xampos34

# 5 στις 17/1/2022
author
Ανδρας / 36 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Δυτική) / Μάνδρα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 52

φαινετε οτι ι ζωη σ εγινε βαρετη σ συνιστω να πεις στον ανδρα σ να κανετε κενουργια πραγματα μαζι ,

Αρέσει στο μέλος girl_aloud

Enikos

# 6 στις 17/1/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Που ειναι εκεινος ο Φλατ Λινε, οταν εχουν σφιξει τα γαλατα ρε παιδια?...

Αρέσει στα μέλη flat_line, vidar70 και σε ακόμα 1 μέλος.

Rania00

# 7 στις 17/1/2022
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Και κάπου εκεί ενα χρόνο μετά τα 40 σου έρχεται μια άλλη αναλαμπή και όχι αυτή της ηλικίας και νοιώθεις ποιο όμορφη από ποτέ, ποιο σίγουρη από ποτέ και το κυριότερο?Πως η γυναίκα εκεί γύρω στα 40 με όλα αυτά που έχει περάσει και έχει ζήσει είναι στα καλύτερα της.Δεν είναι καθόλου τυχαίο όλο αυτό που λέγεται και το αντιλαμβανεσαι όταν είσαι μέσα σε αυτό!Μια κρίση ηλικίας είναι και τίποτε παραπάνω. Απόλαυσε όλα αυτά που έχεις δημιουργήσει και σίγουρα έχεις κοπιασει μέχρι τωρα γιατί ξέρουμε πόσο δύσκολο είναι όλο αυτό .Αν εσύ ή ίδια δεν νιώθεις όμορφη, με αυτοπεποιθηση ,δυνατή και περήφανη για τα σαράντα σου χρόνια, τότε μην περιμένεις όλο αυτό να το δεις ούτε στον καθρέπτη σου αλλά ούτε και στις συμπεριφορές των άλλων προς εσένα..Ξέρεις όταν πήγα σαράντα είπα εγώ πλέον εχω δυο εικοσάρεςμέσα μου. Η μία κουβαλάει την νιότη, την ομορφιά και την ανεμελιά των χρόνων της και η άλλη κουβαλάει μια πιο βαριά εμπειρία που ήρθε πάρα το νεαρό της ηλικίας της .Σε καποιες φάσει συνδιαζω και τα δύο, σε άλλες υπερτερεί η ξενοιασιά όταν η "γερασμενη" εικοσαρα μου δείχνει τα σημάδια της ..Όλα ένα νούμερο ειναι καλή μου γι αυτό σταμάτα τους μαθηματικούς υπολογισμούς και άδραξε την ίδια την ζωή και δώσεις εσύ τον αριθμό που θέλεις!Κοινώς?Όλα είναι στο μυαλό!Ξέρεις πόσες δαρανταρες θα ήθελαν να είχαν οικογένεια και παιδιά στην ηλικια σου ενώ ακόμα παλεύουν με πολλά άλλα θέματα ακόμα και υγείας που δεν τις επιτρέπουν ούτε τα ποιο βασικά να αλλάξουν?Καμία φορά στην ζωή μας το πως θα πορευθουμε είναι καθαρά θέμα εκλογικευσης και τίποτε παραπάνω!

Enikos

# 8 στις 17/1/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Προκειται περι αμφισημιας ομως...

Αρέσει στα μέλη vanarabit, MiltosRNLI1930

alisida

# 9 στις 17/1/2022
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.458
Κι όμως ,είσαι στην καλύτερη ηλικία Αρκετά μεγάλη για να αναγνωρίζεις τα λάθη σου και αρκετά μικρή για να έχεις το χρόνο να τα διορθώσεις.
Αρέσει στα μέλη girl_aloud, la-mer και σε ακόμα 2 μέλη.

vanarabit

# 10 στις 17/1/2022
author
Γυναίκα / 75 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ιλιον
Απαντήσεις: 875

#

Μήπως να ρωτήσουμε την Νικολούλη;;
Αρέσει στα μέλη taqis53, vidar70 και σε ακόμα 2 μέλη.

Kristina_

# 11 στις 17/1/2022
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Απαντήσεις: 2.417

Η ζωη επιβαλλει τους κανονες της!!! Ενας βασικος ειναι να τιμας τις επιλογες σου και να πληρωνεις το τιμημα, για να χεις και το κεφαλι σου ησυχο δλδ

Τωρα εσυ δεν καταλαβαινω καλα τι εχεις χασει,,,το κοριτσι που ησουν πριν 20 χρονια? Παει αυτο εγινε 40 πια  

Ειναι και αυτο το bi στο προφιλ που με μπερδευει,,,αν ειναι εκει το προβλημα, πες το να το σκεφτουμε σφαιρικα το θεμα

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Lia2022

Εχασα τον εαυτο μου;

Αρέσει στα μέλη girl_aloud, Enikos

alexandriani1

# 12 στις 17/1/2022
author
Γυναίκα / 59 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 1.034

Καλε μην μαλώνεις κιόλας...

Τι "χώσιμο" είναι αυτό στην κοπέλα; Η οποία παρεπιπτόντως αυτό που καταθέτει είναι ένα υπαρξιακό ζήτημα που απασχολεί ή έχει απασχολήσει τις περισσότερες γυναίκες που βρίσκονται στη δική της φάση. Δεν καταλαβαίνω τον λόγο να υπάρχει τόσο επιθετικό ύφος. Σόρυ κιόλας

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από NightWsh

Που τον έχασες να ψάξουμε να τον βρούμε..;

Έλα Δευταριατικο...

Κάνε τον σταυρό σου και απόλαυσε το άλλοι δεν έχουν ούτε αυτό...

Σταμάτα τη γκρινια και ακολούθησε τον χρόνο δεν μένουμε αεί 20 χρονών...

Και άσε τις περίεργες αναζητήσεις!

Αρέσει στα μέλη la-mer, user2022

alexandriani1

# 13 στις 17/1/2022
author
Γυναίκα / 59 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 1.034

Dont give up

Πρόκειται για την πρώτη ηλικιακή κρίση

Η δεύτερη είναι γύρω στα πενήνταΜετά τα παίρνεις όλα απόφαση.Πάντως να ξέρεις ισχύουν όσα σου έγραψαν η Rania και η Αλις.Και όντως είσαι στην καλύτερή σου φάση. Εάν η σχέση σου με τον σύντροφό σου είναι πραγματικά καλή και ουσιαστική, κάνε τον κοινωνό σε όσα σε απασχολούν και σκεφτείτε μαζί πράγματα που θα σας αναζωογονούσαν, όπως προτείνει κι ένας φίλος πιο πάνω.Εάν η σχέση σου με τον σύζυγο δεν είναι τόσο εξομολογητική, σκέψου μόνη σου ποια πράγματα θα σε έκαναν να νοιώσεις καλύτερα. Και βάλε τα μπρος. Πάντως, μην ανησυχείς. Συμβαίνει σχεδόν στους πάντες κατά καιρούς.
Αρέσει στα μέλη girl_aloud, vanarabit και σε ακόμα 1 μέλος.

magicbus

# 14 στις 17/1/2022
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Απαντήσεις: 97

Σε κάθε δεκαετία που συμπληρώνουμε γίνεται και η αντίστοιχη αναθεώρηση...

Κοιτάμε τι κάναμε, τι δεν κάναμε και τι θα θέλαμε να είχαμε κάνει...
Μη φρικάρεις...
Φυσιολογικό είναι...
Αρέσει στα μέλη girl_aloud, alexandriani1 και σε ακόμα 3 μέλη.

Kristina_

# 15 στις 17/1/2022
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Απαντήσεις: 2.417

Την πρωτη δεν την καλοθυμαμαι (με χαν φαει τα επαγγελματικα ταξιδια τοτε και δεν προλαβαινα να,,,κριθω), την δευτερη  την προσπερασα με ευχαριστο τροπο (βοηθησαν πολυ οι συνθηκες τοτε), αλλα η τριτη ειναι ,,,ολα τα λεφτα 

Απελευθερωση λεμε

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από alexandriani1

Dont give up

Πρόκειται για την πρώτη ηλικιακή κρίση

Η δεύτερη είναι γύρω στα πενήνταΜετά τα παίρνεις όλα απόφαση.

Καλε,  βρηκα και ενα ,,,σχετικο βιντεακι

https://www.youtube.com/watch?v=l85wiDxmi6Y

Αρέσει στα μέλη Silektis, la-mer και σε ακόμα 2 μέλη.

nikoslambr

# 16 στις 18/1/2022
author
Ανδρας / 50 / Διαζευγμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Απαντήσεις: 255

Αγαπητη Λια ολοι οι ανθρωποι σκεπτονται ετσι σε καποιες φασεις της ζωης τους. Ειναι ο απολογισμος.

Ολα αυτα ομως που εχεις ζησει κι εχεις κανει ως σημερα ειναι η ζωη σου, ειναι αυτα που σε συνθετουν.Προς θεου δεν περασαν τα χρονια, εισαι ακομη πολυ νεα και αν δεις με αγαπη τον εαυτο σου ειμαι σιγουρος οτιαυτο το καταπληκτικο κοριτσι που λες οτι χαθηκε θα σε κοιταζει καθημερινα, με τσαχπινια, μεσα απο τον καθρεπτη σου.Ολοψυχα σου ευχομαι υγεια και αγαπη στην ζωη σου, να εισαι καλα εσυ και οι δικοι σου ανθρωποι και χαιρομαι για τα ερωτηματα που θετεις στον εαυτο σου. Δειχνουν μια υγιη προσωπικοτητα και μια εξυπνη γυναικα στην καλυτερη και πιο δημιουργικη ηλικια της...
Αρέσει στα μέλη girl_aloud, vanarabit και σε ακόμα 2 μέλη.

JIMTHEBLASTER1975

# 17 στις 18/1/2022
author
Ανδρας / 47 / Ελεύθερος
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 129
Αν θες και μια ανδρική άποψη εγώ όταν ένιωσα έτσι απλά χώρισα και αμέσως βρήκα τον τριανταρη(γιατί αυτόν έψαχνα) εαυτο μου...Είναι όμως απλά η δικιά μου άποψη οποτε δεν σημαίνει ότι είναι και η σωστή υγ: ο γάμος μου και το διαζύγιο μου ήταν τραυματικά...

Megalodondas

# 18 στις 18/1/2022
author
Ανδρας / 50 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Απαντήσεις: 1.007

Ένα γιατί πάντα θα μας τρώει.. 

Κι αν χάσουμε κάτι έχουμε κερδίσει κάτι άλλο ή τα θέλουμε όλα εντέλει? 

Μήπως και τα θέλω που ακολουθήσαμε δεν είναι δικά μας, ίσως δεν φταίμε κάποιος  μας τα φύτεψε στο κεφάλι.. 

Ποιός οδηγεί σε αυτό το τιμόνι εν τέλει και γιατί δεν μας πάει στον προορισμό μας? 

Ανεβήκαμε μεθυσμένοι σε αυτό το ταξί και όταν μας ρώτησαν την διεύθυνση εμείς ψελλισαμε  τους πρώτους στίχους από το σουξέ της βραδιάς.. Και πως να περιγράψεις με λέξεις και τον ρυθμό στον ταξιτζή για να καταλάβει ακριβώς τι στίγμα της Google να βάλει? 

Τραγούδησε τον λοιπόν και μην σε νοιάζει..

Ετσι κι αλλιώς άλλο λέμε κι άλλα θέλουμε.. 

. Μην πάψεις ποτέ να αναζητάς, ν αναρωτιέσαι Ν αμφισβητείς Ν αλλάζεις 

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Lia2022

Εχασα τον εαυτο μου;

Αρέσει στα μέλη girl_aloud, alexandriani1 και σε ακόμα 3 μέλη.

Alezandra

# 19 στις 18/1/2022
author
Γυναίκα / 48 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πέραμα
Απαντήσεις: 811

Καλή μου κυρία,εσείς εισασταν συνηθισμένη σε περιπετειώδεις σχέσεις που με την ένταση τους ικανοποιούσαν τον δύσκολο και απαιτητικό σας χαρακτήρα .

Έχετε ανάγκη από σχέσεις παθιασμένες με συγκρούσεις και μυστήρια και αυτή τη στιγμή δεν τα βιώνετε.

Έχει ήδη χτυπήσει την πόρτα σας εκείνος που σας υπόσχεται την εκπλήρωση των ερωτικών σας επιθυμιών,όμως προσοχή γιατί πρόκειται για άστατο άνθρωπο.

Βελτιώνοντας και αναζωπυρώνοντας το πάθος με τον σύντροφό σας,εκπληρώνονται και οι προσδοκίες σας,όμως αυτό θα καθυστερήσει λιγάκι 

Αναμένοντας την κατάλληλη χρονική στιγμή,ασχοληθείτε περισσότερο με τον εαυτό σας για να καταγράψετε τις πραγματικές σας ανάγκες.

Σας εύχομαι μια όμορφη ζωή όπως σας αξίζει 

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Lia2022

Εχασα τον εαυτο μου;

Enikos

# 20 στις 18/1/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Σ' εφαγε το Σαντιαγκο!!!...

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από Kristina_

Την πρωτη δεν την καλοθυμαμαι (με χαν φαει τα επαγγελματικα ταξιδια τοτε και δεν προλαβαινα να,,,κριθω), την δευτερη  την προσπερασα με ευχαριστο τροπο (βοηθησαν πολυ οι συνθηκες τοτε), αλλα η τριτη ειναι ,,,ολα τα λεφτα 

Απελευθερωση λεμε

Καλε,  βρηκα και ενα ,,,σχετικο βιντεακι

https://www.youtube.com/watch?v=l85wiDxmi6Y

Αρέσει στο μέλος Kristina_
Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε