Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Εχασα τον εαυτο μου;

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

Willow_75

# 61 στις 31/1/2022
author
Γυναίκα / 46 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 51
'Aρεσαν+: 0%
Διαφωνω με τους ορισμούς και τους διαχωρισμούς περι αγαπης, αλλα σεβαστες ολες οι αποψεις. Ας κανουμε ο καθενας ο,τι μας κανει ευτυχισμενους.

Kristina_

# 62 στις 31/1/2022
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.417

δικιο εχεις! Η αληθεια ειναι οτι οταν αρχιζουν τα α πληθυντικα, χανω το ενδιαφερον μου  δλδ λεω αντε παλι ενας/μια που εχει αναγκη να αισθανθει οτι ολοι ειμαστε σαν και τον ιδιο, προκειμενου να «δικαιωθει» και να την παλεψει με τον εαυτο του,,,

Ομως, επειδη τωρα ειχα λιγο χρονο και εκανα μια προσπαθεια να το διαβασω ολο, εχω να πω οτι,,,

μπααα αλλαξα γνωμη, βαριεμαι, δε λεω τπτ, δεν αξιζει τον κοπο μου,,,εμμονες με το σεξ, που θα επιλυσει και καλα ολα τα υπαρξιακα σου, που θες να μας πεισεις οτι ειναι  και δικα «μας» υπαρξιακα,,,  τσσσς ,,, θα εμμεινω  στο «,,,δικαιουσαι να μιλας μονο για τον εαυτο σου,,,ουτε καν για τον συντροφο σου δεννν,,,», περιορισου λοιπον να μιλας για τον εαυτο σου και ισως τοτε να καταλαβεις κατι παραπανω για εσενα

Παράθεση:
Σχόλιο # 53 από Willow_75
Kristina ειμαι κι εγω υπερ της ειλικρινειας, λυπαμαι που δε διαβασες ολοκληρο το σχόλιό μου. 

Αρέσει στο μέλος Enikos

MiltosRNLI1930

# 63 στις 31/1/2022
author
Ανδρας / 61 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.237

Εδω και χρονια σε καθε σελιδα επικρατει η λεξη τρολ .Μηπως πηγαζει απο το f.b.οπου συνωστισμενοι τενεκεδες δημοσιευουν τις γατες τους ,τα βαφτισια τους τα ταχυδρομικα τους περιστερια και τα πλακακια τους που αγορασαν απο τον Ψαραδελη

Αρέσει στο μέλος apolitiii

apolitiii

# 64 στις 31/1/2022
author
Γυναίκα / 76 / Σε σχέση
Ηνωμένο Βασίλειο UK
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 848

Πάντως έχεις μπερδεψει την έννοια της λέξεις "μονογαμικος"δεν είναι αυτος που είναι αφοσιωμενος στην 

ψυχη  ενος ανθρωπου, αλλά αυτος που έχει εναν ερωτικο συμτροφο, παντα τον ιδιο... πάντως δεν μου 

απαντησες για το swinging.. θα το αντεχατε και οι δύο ή μηπως επειδή δεν ειναι κρυφό δεν θα σας άρεσε???

Παράθεση:
Σχόλιο # 61 από Willow_75
Διαφωνω με τους ορισμούς και τους διαχωρισμούς περι αγαπης, αλλα σεβαστες ολες οι αποψεις. Ας κανουμε ο καθενας ο,τι μας κανει ευτυχισμενους.

Αρέσει στα μέλη Enikos, girl_aloud

vidar70

# 65 στις 31/1/2022
author
Ανδρας / 76 / Ελεύθερος
Αργεντινή
Απαντήσεις: 299

Και για να δει τα ματια της να λαμπουν, θα πρεπει του αλλου του δολιου να τα κλεισει. Ωραιες συμβουλες της δινεις μην χανεσαι!

Παράθεση:
Σχόλιο # 39 από Willow_75
Ξεκινάς να κάνεις αυτά που σε ευχαριστούν. Ταξιδια; Ταξίδια. Σεξ με άλλους; Σεξ με άλλους (καποια στιγμη θα σε πιασουν τύψεις κ θα το κόψεις. Αν μάλιστα ο συζυγος έχει την ωριμότητα κ την καλοσύνη να αναγνωρίσει την ανάγκη αυτή, έχεις πέσει στον καλύτερο άνθρωπο). Η οικογενεια, τα παιδια, οι φιλοι, η δουλεια τρεφουν την ευτυχια μας, αλλά δεν τρέφουν την επιθυμία μας. Μακαρι να δεις τα ματια σου να λάμπουν.

Αρέσει στα μέλη Enikos, girl_aloud και σε ακόμα 2 μέλη.

alexandriani1

# 66 στις 31/1/2022
author
Γυναίκα / 59 / Διαζευγμένη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 1.034

Παράθεση:
Σχόλιο # 65 από vidar70

Και για να δει τα ματια της να λαμπουν, θα πρεπει του αλλου του δολιου να τα κλεισει. Ωραιες συμβουλες της δινεις μην χανεσαι!

Αρέσει στο μέλος vidar70

Willow_75

# 67 στις 31/1/2022
author
Το swinging αγαπητη apolitiii δεν ειναι καν απατη. Απατη ειναι ο,τι δεν ξέρει ο άλλος. Αλλωστε το νοημα ειναι να ξεσκασει κανεις, να το ριξει εξω, γιατι πρεπει να κανει αυτο το κακογουστο (κατα τη γνωμη μου παντα) πραγμα, στο swinging αναφερομαι, με τον συζυγο; Οσο αφορα το δευτερο ερωτημα σου, παντρευτηκαμε γιατι ταιριαζαμε σεξουαλικα, ειχαμε κοινο στοχο την οικογενεια και, βασικο, επειδη ο ενας αγαπουσε κι εκτιμουσε τον χαρακτηρα του αλλου. Επίσης το σεξ ειναι πραγματι σωματικη αναγκη οπως το κατουρημα, μονο που δεν ειναι τοσο αθωο. Μπορει να σε μπλεξει συναισθηματικα εκει που δεν το περιμενεις. Αλλη ιστορια αυτη.
Αρέσει στο μέλος Xampos34

girl_aloud

# 68 στην 1/2/2022
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Ν. Σερρών / Σέρρες
Απαντήσεις: 168
Willow η ανταλλαγη συντροφων εν γνωσει του αλλου, δεν διαφερει απο το κερατωμα πισω απο την πλατη του. Απατη ειναι το ενα, απατη και το αλλο.
Αρέσει στα μέλη Xampos34, Broken_Guy και σε ακόμα 1 μέλος.

apolitiii

# 69 στην 1/2/2022
author
Γυναίκα / 76 / Σε σχέση
Ηνωμένο Βασίλειο UK
Απαντήσεις: 848

Μπερδευεσαι μανδαμ πολύ μπερδευεσαι... έχεις μπερδεψει τα σοβρακα με τις γραβατες...δεν σου αρεσει το 

swingig γιατί δεν είναι κρυφό, ειναι μπροστά στον σύζυγο... απλά δεν είσαι τόσο ώριμη και ζηλευεις, 

φαντασου να πηγαινατε μαζί και ο σύζυγος να επελεγε να κανει σεξ με μια γυναικα νεωτερη και ομορφοτερη 

από σένα μπροστά σου ή εσύ να εκανες σεξ μπροστά στον άντρα σου με κάποιον με περισσοτερα προσοντα απ  αυτον

Ταιριαζεται σεξουαλικα με τον αντρα σου και όμως το κερατο του παει σύννεφο...

Δρακους μας λες μανδαμ... όλα αυτά που λες περι κρισεων ειλικρίνειας συμβαίνουν μόνο στην φαντασία σου!!!

omg και τρία lol

Παράθεση:
Σχόλιο # 67 από Willow_75
Το swinging αγαπητη apolitiii δεν ειναι καν απατη. Απατη ειναι ο,τι δεν ξέρει ο άλλος. Αλλωστε το νοημα ειναι να ξεσκασει κανεις, να το ριξει εξω, γιατι πρεπει να κανει αυτο το κακογουστο (κατα τη γνωμη μου παντα) πραγμα, στο swinging αναφερομαι, με τον συζυγο; Οσο αφορα το δευτερο ερωτημα σου, παντρευτηκαμε γιατι ταιριαζαμε σεξουαλικα, ειχαμε κοινο στοχο την οικογενεια και, βασικο, επειδη ο ενας αγαπουσε κι εκτιμουσε τον χαρακτηρα του αλλου. Επίσης το σεξ ειναι πραγματι σωματικη αναγκη οπως το κατουρημα, μονο που δεν ειναι τοσο αθωο. Μπορει να σε μπλεξει συναισθηματικα εκει που δεν το περιμενεις. Αλλη ιστορια αυτη.

Αρέσει στα μέλη vanarabit, Enikos και σε ακόμα 1 μέλος.

alisida

# 70 στην 1/2/2022
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.458

Μα... 

Αφού στο είπε ξεκάθαρα, σκοπός είναι το κ@ρατο και με τη συναίνεση των συζύγων ,το σex με άλλους δεν είναι τέτοιο.

Την απορία σου όμως,την έχω κι εγώ.

Αφού ταιριάζουν τόσο πολύ στο ερωτικό,τι στο καλό πάνε με άλλους 

Α! Ναι !!

Για να το επιβεβαιώσουν πως ισχύει 

Παράθεση:
Σχόλιο # 69 από apolitiii

Μπερδευεσαι μανδαμ πολύ μπερδευεσαι... έχεις μπερδεψει τα σοβρακα με τις γραβατες...δεν σου αρεσει το 

swingig γιατί δεν είναι κρυφό, ειναι μπροστά στον σύζυγο... απλά δεν είσαι τόσο ώριμη και ζηλευεις, 

φαντασου να πηγαινατε μαζί και ο σύζυγος να επελεγε να κανει σεξ με μια γυναικα νεωτερη και ομορφοτερη 

από σένα μπροστά σου ή εσύ να εκανες σεξ μπροστά στον άντρα σου με κάποιον με περισσοτερα προσοντα απ  αυτον

Ταιριαζεται σεξουαλικα με τον αντρα σου και όμως το κερατο του παει σύννεφο...

Δρακους μας λες μανδαμ... όλα αυτά που λες περι κρισεων ειλικρίνειας συμβαίνουν μόνο στην φαντασία σου!!!

omg και τρία lol

Αρέσει στα μέλη girl_aloud, apolitiii και σε ακόμα 1 μέλος.
I am Not a psychotherapist :)

Enikos

# 71 στην 1/2/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.651

Τωρα...

Για το πως παντρευεσαι καποιον επειδη ταιριαζεις σεξουαλικα μαζι του, αλλα...

Μονογαμικοτητα ειναι να αφοσιωθεις στην πσυχουλα του...

Θα ζητησω την βοηθεια του κοινου...

Εγω ταπαιξα φουντιτ...

(πλανητης Γη καλει Τζοτζο επειγοντως)...

Αρέσει στα μέλη apolitiii, Heptamer

Kristina_

# 72 στην 1/2/2022
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή

Αλις, αυτο το δηθεν επιχειρημα της ιτιαςλιας (willow) εχει μια βαση, οπως και να το κανουμε!

Ταιριαζει σεξουαλικα με το συζυγο, αλλα πρεπει να το επικυρωνει συνεχως, πηγαινοντας με αλλους για να διαπιστωσει οτι δε γεννηθηκε ακομη αυτος με τον οποιο θα ταιριαξει περισσοτερο!!! Οχι, ναι!!! Ειναι λογικοοο  

αλλα αγχωθηκα και μονο που το κανα εικονα  πολυ δουλεια απαιτει αυτο το συνεχες τσεκαρισμα σεξουαλικου ταιριασματος, εστω και αν μπορεις να το κανεις και ξαπλααα

Παράθεση:
Σχόλιο # 70 από alisida

Μα... 

Αφού στο είπε ξεκάθαρα, σκοπός είναι το κ@ρατο και με τη συναίνεση των συζύγων ,το σex με άλλους δεν είναι τέτοιο.

Την απορία σου όμως,την έχω κι εγώ.

Αφού ταιριάζουν τόσο πολύ στο ερωτικό,τι στο καλό πάνε με άλλους 

Α! Ναι !!

Για να το επιβεβαιώσουν πως ισχύει 

Αρέσει στο μέλος Broken_Guy

giorgos170

# 73 στην 1/2/2022
author
Ανδρας / 76 / Σε σχέση
Ν. Λέσβου / Καλλονή
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 9.538

τώρα,   στράβωσεε ...,,::   .,,

Αρέσει στο μέλος Enikos

vanarabit

# 74 στην 1/2/2022
author
Γυναίκα / 75 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ιλιον
Απαντήσεις: 875

Να βρίσκεις χρόνο Χριστινούλα !!!
Να μας έρχεσαι συχνά 
Πολύτιμες και άκρως αμερόληπτες οι απόψεις σου !!!
Σε διαβάζω ανελλιπώς 

Παράθεση:
Σχόλιο # 62 από Kristina_

Ομως, επειδη τωρα ειχα λιγο χρονο και εκανα μια προσπαθεια να το διαβασω ολο ..

Αρέσει στα μέλη taqis53, giorgos170 και σε ακόμα 1 μέλος.

Kristina_

# 75 στην 1/2/2022
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή

Καλε χρονο εχω πια απλετο, απλα βαριεμαι ποτε ποτε με τα βαρετα,,,δλδ ειμαι με τα φεγγαρια μου 

Αρέσει στο μέλος alexandriani1

Heptamer

# 76 στην 1/2/2022
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.025

Απάτη εγνωσμένη, ουκ έστι απάτη.

Παράθεση:
Σχόλιο # 68 από girl_aloud
Willow η ανταλλαγη συντροφων εν γνωσει του αλλου, δεν διαφερει απο το κερατωμα πισω απο την πλατη του. Απατη ειναι το ενα, απατη και το αλλο.

vanarabit

# 77 στην 1/2/2022
author
Γυναίκα / 75 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ιλιον
Απαντήσεις: 875

Kαι όχι μόνο αμερόληπτες...
 και σε βάθος τεκμηριωμένες Χριστινούλα μου !

Επι-εμμένω στην άποψη μου..

Σε χρειαζόμαστε να μας ταράζεις τα νερά ..

NAIΠαράθεση:
Σχόλιο # 75 από Kristina_

Καλε χρονο εχω πια απλετο, απλα βαριεμαι ποτε ποτε με τα βαρετα,,,δλδ ειμαι με τα φεγγαρια μου 

Αρέσει στο μέλος taqis53

alexandriani1

# 78 στην 1/2/2022
author
Γυναίκα / 59 / Διαζευγμένη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 1.034

Ότι

συμβαίνει μεταξύ ενηλίκων κοινή συναινέσει, είναι απολύτως αποδεκτό και δεν πέφτει λόγος σε κανέναν άλλον μη εμπλεκόμενο. Τέλος

Αρέσει στο μέλος Willow_75

Willow_75

# 79 στην 1/2/2022
author
Ρε συ απολυτη δε με ξερεις. Φυσικα και στα 13 χρονια που ειμαστε μαζι εχει ερωτευτει νεότερη και ομορφοτερη (κι εκει ζήλεψα που ηταν ερωτευμενος), και τοτε μαλιστα ημασταν στις αρχες της γνωριμίας κ τα ειχαμε χαλασει. Οταν πηδηχτηκε με δυο αλλες στη συνεχεια, καρφι δε μου καηκε και το εννοώ. Καταρχην μου το ειπε αμεσως, ενω εγω με χρονοκαθυστερηση. Οσο αφορα το σεξουαλικο ταιριασμα: ποσοι απο τους σχολιαστές εχετε μεινει σε δεσμο πανω απο οκτώ χρονια χωρις να ρουτινιασετε στο σεξ, οσο σουπερ ντουπερ κι αν ειναι ο αλλος; Αλλωστε νομιζω ξεκαθαρισα οτι η απατη μου ηταν τοσο σωματικη, οσο κ ψυχολογικη αναγκη, αν τωρα σας αρεσει να με (μας) παρουσιαζετε αχορταγες Μεσσαλινες, δικαιωμα σας μεχρι του σημειου που δε γινεται σπαστικο. Στην τελικη, η Λία μπορει να μη θελει να παει με αλλους. Μπορει να τη βρίσκει με το μπριτζ.

Xampos34

# 80 στις 2/2/2022
author
Ανδρας / 36 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Δυτική) / Μάνδρα
Απαντήσεις: 52

εγω θα πω τουτο η γυναικα του καισαρα δεν αρκει να ειναι τιμια, πρεπει και να φαινεται τιμια.

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost