Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Εχασα τον εαυτο μου;

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

vidar70

# 21 στις 18/1/2022
author
Ανδρας / 76 / Ελεύθερος
Αργεντινή
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 299
'Aρεσαν+: 0%

Μαλλον

δεν εκανες αυτα που ηθελες κοπελια. Αν ησουν γεματη δεν θα αναρωτιοσουν τωρα. Συμβουλη , ευχαριστησε Αυτον που μας κοιταει απο ψηλα ( πιστευω οτι γελαει μαζι μας ) και  μπορεις και απολαμβανεις αυτα που εχεις διοτι τιποτα δεδομενο σε αυτη την ζωη και πηγαινε σε καποιον ειδικο να το συζητησετε.

Αρέσει στα μέλη Interlocutor, girl_aloud και σε ακόμα 2 μέλη.

Enikos

# 22 στις 18/1/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.651

Μαζεμενα με βρηκανε τα στοχαστικα σημερα...

Αρέσει στα μέλη MiltosRNLI1930, vidar70 και σε ακόμα 1 μέλος.

NightWsh

# 23 στις 18/1/2022
author
Γυναίκα / 43 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Απαντήσεις: 288

καλα κανεις και απολογεισαι σαν ειδικοςς που εισαι...

μαλλον εμεις οι ειδικευομενοι τα βλεπουμε διαφορετικα αυτα  τα θεματα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από alexandriani1

Καλε μην μαλώνεις κιόλας...

Τι "χώσιμο" είναι αυτό στην κοπέλα; Η οποία παρεπιπτόντως αυτό που καταθέτει είναι ένα υπαρξιακό ζήτημα που απασχολεί ή έχει απασχολήσει τις περισσότερες γυναίκες που βρίσκονται στη δική της φάση. Δεν καταλαβαίνω τον λόγο να υπάρχει τόσο επιθετικό ύφος. Σόρυ κιόλας

spacetube

# 24 στις 18/1/2022
author
Ανδρας / 57 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Πεντέλη
Θέματα: 14
Απαντήσεις: 466

αγαπητη μου τα εχεις ολα στην ζωη σου και μαλλον πλητεις...ειναι η αρωστεια της εποχης μας.

Αρέσει στα μέλη Nasio72, Enikos και σε ακόμα 2 μέλη.

MiltosRNLI1930

# 25 στις 18/1/2022
author
Ανδρας / 61 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.237

Σωστος !

Παράθεση:
Σχόλιο # 24 από spacetube

αγαπητη μου τα εχεις ολα στην ζωη σου και μαλλον πλητεις...ειναι η αρωστεια της εποχης μας.

nikok48

# 26 στις 18/1/2022
author
Ανδρας / 50 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Απαντήσεις: 1

Δεν εισαι η μόνη

εκτονώνεσαι, αποσυμπιέζεσαι βρίσκεις οάσεις αλλαγής, έστω προσωρινης ψευτικής αλλά οάσεις διαφορετικές. Αλλοιως ολα φάινονται ανοστα 

Enikos

# 27 στις 18/1/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Να βαλωμε και λιγη αυτοκριτικη μεσα στην συνταγη?...

Λεω...λεω εγω τωρα...μηπως και βοηθησω...

Παράθεση:
Σχόλιο # 26 από nikok48

Δεν εισαι η μόνη

εκτονώνεσαι, αποσυμπιέζεσαι βρίσκεις οάσεις αλλαγής, έστω προσωρινης ψευτικής αλλά οάσεις διαφορετικές. Αλλοιως ολα φάινονται ανοστα 

Lia2022

# 28 στις 19/1/2022
author
Γυναίκα gay / 40 / Παντρεμένη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2
Διαβασα τις απαντησεις σας. Με αλλες διαφωνησα, με αλλες παραξενευτηκα κ με αλλες ταυτιστηκα. Θελω να πιστευω πως ολες οι απαντησεις ηταν καλοπροαιρετες, ακομη κ αυτες που αγγιζουν την ειρωνεια(θα το εκλαβω ως χιουμορ). Η αληθεια ειναι πως μετανιωσα για αυτο το θεμα. Πως μπορει να πει καποιος την γνωμη του για εναν ανθρωπο που δεν γνωριζει. Απλα μιλησα για εναν προβληματισμο απο εναν ανθρωπο που δεν συμβιβαζεται με τα κλισε της κοινωνιας. Παρολα αυτα, ευχαριστω τον καθενα σας για τον χρονο να διαβασετε τις σκεψεις μου κ να απαντησετε.

Kristina_

# 29 στις 19/1/2022
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.417

Μπορει! Πως δε μπορει? Εχει γνωμη που τη στηριζει στα στοιχεια που του δινει ο αλλος και αμα θελει τη λεει κιολας,,,οπως εχει αποψη και τη λεει αφου του τη ζητα ο εκαστοτε θεματοθετης,,,παντα με βαση τα στοιχεια που εσυ, εν προκειμενω, μας παρειχες!,,,ετσι λειτουργει το φορουμ

Αμα μας ζητειται αποψη για το θεμα, δικαιουμαστε και αποψη για το «θεματοθετη» 

Παράθεση:
Σχόλιο # 28 από Lia2022
Διαβασα τις απαντησεις σας. Με αλλες διαφωνησα, με αλλες παραξενευτηκα κ με αλλες ταυτιστηκα. Θελω να πιστευω πως ολες οι απαντησεις ηταν καλοπροαιρετες, ακομη κ αυτες που αγγιζουν την ειρωνεια(θα το εκλαβω ως χιουμορ). Η αληθεια ειναι πως μετανιωσα για αυτο το θεμα. Πως μπορει να πει καποιος την γνωμη του για εναν ανθρωπο που δεν γνωριζει. Απλα μιλησα για εναν προβληματισμο απο εναν ανθρωπο που δεν συμβιβαζεται με τα κλισε της κοινωνιας. Παρολα αυτα, ευχαριστω τον καθενα σας για τον χρονο να διαβασετε τις σκεψεις μου κ να απαντησετε.

Αρέσει στα μέλη vanarabit, Enikos

Enikos

# 30 στις 19/1/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Οπως μπορει ενας ανθρωπος, να πει το προβλημα του, σε ανθρωπους που δεν γνωριζει?...

Δηλαδη...κατα τον ιδιο τροπο!!!...

Παράθεση:
Σχόλιο # 28 από Lia2022

Πως μπορει να πει καποιος την γνωμη του για εναν ανθρωπο που δεν γνωριζει. 

Enikos

# 31 στις 19/1/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Παιζει και το...κραταω τις βολικες αποψεις και τις αλλες τις σχολιαζω δηκτικα...ομως...

Ολα να ντα λεμε!!!...

Παράθεση:
Σχόλιο # 29 από Kristina_

Μπορει! Πως δε μπορει? Εχει γνωμη που τη στηριζει στα στοιχεια που του δινει ο αλλος και αμα θελει τη λεει κιολας,,,οπως εχει αποψη και τη λεει αφου του τη ζητα ο εκαστοτε θεματοθετης,,,παντα με βαση τα στοιχεια που εσυ, εν προκειμενω, μας παρειχες!,,,ετσι λειτουργει το φορουμ

Αμα μας ζητειται αποψη για το θεμα, δικαιουμαστε και αποψη για το «θεματοθετη» 

Αρέσει στο μέλος vidar70

girl_aloud

# 32 στις 23/1/2022
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Ν. Σερρών / Σέρρες
Απαντήσεις: 168
Απο τα λεγομενα σου φαινεται οτι μαλλον αναγκαστηκες να συμβιβαστεις με το τι επιτασσει η κοινωνια (γαμος-δημιουργια οικογενειας) και τωρα αναπολεις το παρελθον, εχοντας ωραιοποιησει καταστασεις που οταν τις ζουσες στα 20, σιγουρα δεν σου προσεφεραν τοση ευτυχια οσο θελεις να πιστευεις τωρα.Φανταζομαι δεν σου εβαλαν το μαχαιρι στο λαιμο για την επιλογη σου να παντρευτεις και να κανεις παιδια, οπότε μη ριχνεις το φταιξιμο στα "κλισε" της κοινωνιας, αλλα στον καθρεφτη σου.Κι αν δεν μπορεις να αποδεχτεις τις επιλογες σου, μπορεις παντα να απευθυνθεις σε ειδικο ψυχικης υγειας.

SecretDeity

# 33 στις 24/1/2022
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Την καθημερινότητα και τις συνήθειες τις επιλέγουμε εμείς. Δεν είναι παρά μία κρίση ηλικίας. Θα έλεγα η συνηθισμένη κρίση ηλικίας που περνάει μια γυναίκα στα 40 της, όπου πρακτικά αμφισβητεί τις μέχρι τώρα επιλογές της (ειδικά στις περιπτώσεις που υπάρχει γάμος και παιδιά) ενώ ψάχνει να βρει κάτι καινούριο στη ζωή της και στον εαυτό της!

Μια γυναίκα στα 40 της διανύει την καλύτερη φάση της ζωής της, ίσως και την πιο όμορφη σε αρκετές περιπτώσεις!
Οπότε δε χρειάζεται να αγχώνεσαι και να σκέφτεσαι ότι έχασες τον εαυτό σου. Απλά ίσως ήρθε η ώρα να ανακαλύψεις κάτι καινούριο για σένα, που δεν ήξερες έως τώρα!

Atlas22

# 34 στις 24/1/2022
author
Ανδρας / 60 / Χήρος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 3
Lia σε όλες τις ερωτήσεις η απάντηση είναι ότι γερασες...πλακα κάνω. Όταν σου έλεγε η μαμά μη παντρευτείς και ζήσε τη ζωή σου δεν τους ακουσες...μη χάσεις το κελεπούρι. Η οπτική σου γωνία είναι άλλη. Πριν φτάσεις στα 60 και κάνεις τις ίδιες ερωτήσεις καιρός να κάνεις πράξη όσα δεν έκανες. Γιατι τότε θα περάσεις. Ωραία είναι να είσαι 40...εγω σε βλέπω μικρή ακόμη...με μέλλον.

__mikeman

# 35 στις 24/1/2022
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Σουηδία
Θέματα: 13
Απαντήσεις: 2.295

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Lia2022

Εχασα τον εαυτο μου;

Κ ερχεται εκεινη η μερα, που εισαι πια 40 χρονων, παντρεμενη, με δυο παιδια κ αναρωτιεσαι εαν πηγαν τα πραγματα οπως τα ηθελες; Ναι τον αντρα σου τον αγαπας κ φυσικα λατρευεις τα παιδια σου, αλλα που πηγε ο εαυτος σου; εκεινο το χαμογελαστο κοριτσι, που ελαμπαν τα ματια του απο ενεργεια,  κ ειχε ορεξη για ζωη; μην παρεξηγηθω. Κ τωρα εχω ορεξη για ζωη, αλλα οι υποχρεωσεις, εχουν στενεψει πολυ τα περιθωρια.

Τι κανεις οταν δεν μπορεις να συμβιβαστεις με την καθημερινοτητα κ τη συνηθεια που σου επιβαλλει η ζωη;

Βασικά θα έλεγα ότι κατ'αρχάς μπορείς να προσπαθήσεις να βαλεις κάτω και να δεις κατά πόσο μπορείς να "ξεστενέψεις" τα περιθώρια...π.χ μερικές υποχρεώσεις οντως δε γίνεται να τις αποφύγεις, αλλά μπορεί μερικές να γίνεται...

Αλλά πάλι το θέμα μπήκε στις "Ερωτικές Σχέσεις" οπότε τζάμπα θα τα έγραφα αυτά τα "φιλοσοφικά"...οσοι έχουν συνδρομή ξέρουν τι να κάνουν...

__mikeman

# 36 στις 24/1/2022
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Σουηδία
Θέματα: 13
Απαντήσεις: 2.295

Παράθεση:
Απλα μιλησα για εναν προβληματισμο απο εναν ανθρωπο που δεν συμβιβαζεται με τα κλισε της κοινωνιας.

Πάντως...μπορείς και να χωρίσεις.

Αλλοι κι'αλλοι πιο συμβιβασμένοι το έκαναν,εσύ η ασυμβίβαστη γιατί οχι??

Τώρα αν ο χωρισμός φέρει και την ανάλογη ανανέωση ή τα κάνει ακόμα χειρότερα, δεν ξέρω... 

Δεν ειρωνεύομαι και δεν το παίζω έξυπνος εδώ...αλλωστε δεν έχω ανάλογη εμπειρία...αλλά το "βαρεμάρα στο γάμο μου" είναι πια τόσο κλισέ κι αυτό...ολοι οι παντρεμένοι που ξέρω θα σου πουν το πόσο σκυλοβαριούνται χωρίς καν να τους ρωτήσεις...

Αρέσει στο μέλος alisida

flat_line

# 37 στις 29/1/2022
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 5.977

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από Enikos

Που ειναι εκεινος ο Φλατ Λινε, οταν εχουν σφιξει τα γαλατα ρε παιδια?...

Σας ευχαριστώ αγαπητέ μου, που με θυμάστε.

Αρέσει στο μέλος Enikos

flat_line

# 38 στις 29/1/2022
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 5.977

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Lia2022

Εχασα τον εαυτο μου;

Κ ερχεται εκεινη η μερα, που εισαι πια 40 χρονων, παντρεμενη, με δυο παιδια κ αναρωτιεσαι εαν πηγαν τα πραγματα οπως τα ηθελες; Ναι τον αντρα σου τον αγαπας κ φυσικα λατρευεις τα παιδια σου, αλλα που πηγε ο εαυτος σου; εκεινο το χαμογελαστο κοριτσι, που ελαμπαν τα ματια του απο ενεργεια,  κ ειχε ορεξη για ζωη; μην παρεξηγηθω. Κ τωρα εχω ορεξη για ζωη, αλλα οι υποχρεωσεις, εχουν στενεψει πολυ τα περιθωρια.

Τι κανεις οταν δεν μπορεις να συμβιβαστεις με την καθημερινοτητα κ τη συνηθεια που σου επιβαλλει η ζωη;

Δεν έχω καταλάβει αν είστε η όχι ευχαριστημένη απο την ζωή σας. Απο την μια γράφετε ότι δεν δεν μπορείτε να συμβιβαστείτε με την καθημερινότητα σας και την συνήθεια που επιβάλει, απο την άλλη όμως και τώρα έχετε όρεξη για ζωή αλλά έχουν στενέψει τα περιθώρια. Δεν είστε ευχαριστημένη η απλά δεν έχετε αρκετό χρόνο στην διάθεση σας για όσα θα θέλατε ενδεχομένως να κάνετε; Χωρις να γνωρίζει κανείς τι πραγματικά σας προβληματίζει στην καθημερινότητα και σας ρίχνει την διάθεση δεν μπορεί και να απαντήσει.

Υπάρχουν όμως συγκεκριμένα χαρακτηριστικά που αν τα καλλιεργήσουμε μπορούμε και να βελτιώσουμε την καθημερινότητα μας και την διάθεση μας. όπως η ευγνωμοσύνη για όσα έχουμε και όσα μας περιβάλλουν, η γενναιοδωρία προς τον εαυτό μας και τους άλλους, η συμπόνια απέναντι στον εαυτό μας, στην εμπειρία μας αλλά και στην εμπειρία των άλλων, το να έχετε ενδιαφέροντα και να εξελίσσεστε μέσα απο αυτά.

Willow_75

# 39 στις 29/1/2022
author
Γυναίκα / 46 / Διαζευγμένη
Απαντήσεις: 51
Ξεκινάς να κάνεις αυτά που σε ευχαριστούν. Ταξιδια; Ταξίδια. Σεξ με άλλους; Σεξ με άλλους (καποια στιγμη θα σε πιασουν τύψεις κ θα το κόψεις. Αν μάλιστα ο συζυγος έχει την ωριμότητα κ την καλοσύνη να αναγνωρίσει την ανάγκη αυτή, έχεις πέσει στον καλύτερο άνθρωπο). Η οικογενεια, τα παιδια, οι φιλοι, η δουλεια τρεφουν την ευτυχια μας, αλλά δεν τρέφουν την επιθυμία μας. Μακαρι να δεις τα ματια σου να λάμπουν.
Αρέσει στο μέλος Heptamer

Xampos34

# 40 στις 30/1/2022
author
Ανδρας / 36 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Δυτική) / Μάνδρα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 52

πας καλα Σεξ με άλλους; Σεξ με άλλους ωραιες συμβουλες της δινης ,οπως εισαι φευγεις για ψυχολογο

Παράθεση:
Σχόλιο # 39 από Willow_75
Ξεκινάς να κάνεις αυτά που σε ευχαριστούν. Ταξιδια; Ταξίδια. Σεξ με άλλους; Σεξ με άλλους (καποια στιγμη θα σε πιασουν τύψεις κ θα το κόψεις. Αν μάλιστα ο συζυγος έχει την ωριμότητα κ την καλοσύνη να αναγνωρίσει την ανάγκη αυτή, έχεις πέσει στον καλύτερο άνθρωπο). Η οικογενεια, τα παιδια, οι φιλοι, η δουλεια τρεφουν την ευτυχια μας, αλλά δεν τρέφουν την επιθυμία μας. Μακαρι να δεις τα ματια σου να λάμπουν.

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε