Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Απότομος χωρισμός

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

p_tkd_ia

# 1 στις 18/1/2022
author
Ανδρας / 26 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 10
Απαντήσεις: 33
'Aρεσαν+: 0%

Απότομος χωρισμός

Καλησπέρα σας. Για να μην τα πολυλογω προ λίγων ημερών η κοπέλα μου αποφάσισε να δώσει λήξη στην 2μηνη σχέση μας απλά με ένα μήνυμα. Το πρόβλημα ήταν ότι παρεξηγήθηκαν δικά μου λεγόμενα πάνω στο χαβαλε τα οποία θεώρησε ότι είναι χειριστικα έως κακοποιητικα και ένιωσε ότι απειλείται η σωματική της ακεραιότητα. Εννοείται πως κάτι τέτοιο δεν υφίσταται γιατι αφενός δεν είμαι επικίνδυνος και επιθετικός άνθρωπος αφετέρου έγιναν πάνω στα πλαίσια ερωτικών παιχνιδιών ή σεξουαλικού αναμματος. 

Προσπάθησα να απολογηθω όταν μετά τον χωρισμό μας κατάλαβα ότι δεν σηκώνει τέτοιου είδους πλάκες ή χειρονομίες και πραγματικά είμαι διατεθειμένος να αλλάξω και να μπορέσω να συμβιβαστώ στις δικές της προτιμήσεις και θέλω. Μετά από πλήρης απουσία επικοινωνίας 5 ημερών αποφάσισα να τηλεφωνήσω. Μιλήσαμε 1.5 ώρα και πραγματικά προσπάθησα να αποκαταστήσω την αλήθεια. Μου είπε ότι αισθάνθηκε να φοβάται μαζί μου τις τελευταίες μας εξόδους και ότι δεν ένιωθε άνετα και ασφαλής. Την θέλω πάρα πολύ αυτή την κοπέλα στη ζωή μου.Στο τέλος της κουβέντας μας και μετά από ειλικρινή δική μου μεταμέλεια ότι δεν εννοούσα τπτα από τα λεγόμενα μου παρά μόνο έκανα πλάκα της ζήτησα να μου δώσει μια δεύτερη ευκαιρία. Μου απάντησε πως θα το σκεφτεί και θα επικοινωνήσει αυτή μαζί μου. Τι σημαίνει αυτό; Προσωπικά έχω θετικό συναίσθημα ως προς την έκβαση, αλλά τα έχω βάλει πλήρβς με τον εαυτό μου. Και μια συμβουλή προς αυτούς που νιώθουν ότι έχουν βρει το άλλο τους μισό...να μιλάτε παιδιά και να λύνετε τις διαφορές όσο είναι νωρίς, μην αφήνετε να παρερμηνεύονται στάσεις σας και εκφράσεις σας. Πολλά ακούγονται το τελευταίο διάστημα  και δυστυχώς όλα πλέον περνούν από 40κοσκινα λόγω καχυποψίας και καθόλου άδικα. 

Rania00

# 2 στις 18/1/2022
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Τι ηλικία έχεις? Μέσα σε δύο μήνες προλαβες ότι αυτή η κοπέλα είναι αυτό που ψάχνεις?Πότε πρόλαβες να δεις όλα αυτά που άλλοι ούτε σε ένα χρόνο δεν ειναι σίγουροι ότι ειναι αυτά που θέλουν ?Μήπως βιάζεσαι ή καλύτερα έχεις ανάγκη να αγαπήσεις και να αγαπηθεις και ολο αυτο επισκιάζει το να δεις καθαρά κάποια πράγματα?

Kristina_

# 3 στις 18/1/2022
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.417

Μα τι λες? Βρε παιδια, να ξαναδιαβαζετε αυτα που γραφετε πλιιζζζ

Δηλαδη τι πλακα μπορει να κανεις, που να κανουν τον αλλο να φοβαται για τη σωματικη του ακεραιοτητα??? Και θα συμβιβαστεις με τις προτιμησεις της? Νομιζω οτι ειναι θεμα προτιμησης??? Βρε δεν παμε καλααα

Φιλε, ασε την κοπελα ησυχη!!!  κατσε σκεψου τις π@@@ς που μας εγγραψες και αναζητησε επαγγελματικη βοηθεια, αμεσα!!!

Εκτπς κι αν μας δουλευεις 

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από p_tkd_ia

Απότομος χωρισμός

Καλησπέρα σας. Για να μην τα πολυλογω προ λίγων ημερών η κοπέλα μου αποφάσισε να δώσει λήξη στην 2μηνη σχέση μας απλά με ένα μήνυμα. Το πρόβλημα ήταν ότι παρεξηγήθηκαν δικά μου λεγόμενα πάνω στο χαβαλε τα οποία θεώρησε ότι είναι χειριστικα έως κακοποιητικα και ένιωσε ότι απειλείται η σωματική της ακεραιότητα. Εννοείται πως κάτι τέτοιο δεν υφίσταται γιατι αφενός δεν είμαι επικίνδυνος και επιθετικός άνθρωπος αφετέρου έγιναν πάνω στα πλαίσια ερωτικών παιχνιδιών ή σεξουαλικού αναμματος. 

Προσπάθησα να απολογηθω όταν μετά τον χωρισμό μας κατάλαβα ότι δεν σηκώνει τέτοιου είδους πλάκες ή χειρονομίες και πραγματικά είμαι διατεθειμένος να αλλάξω και να μπορέσω να συμβιβαστώ στις δικές της προτιμήσεις και θέλω. Μετά από πλήρης απουσία επικοινωνίας 5 ημερών αποφάσισα να τηλεφωνήσω. Μιλήσαμε 1.5 ώρα και πραγματικά προσπάθησα να αποκαταστήσω την αλήθεια. Μου είπε ότι αισθάνθηκε να φοβάται μαζί μου τις τελευταίες μας εξόδους και ότι δεν ένιωθε άνετα και ασφαλής. Την θέλω πάρα πολύ αυτή την κοπέλα στη ζωή μου.Στο τέλος της κουβέντας μας και μετά από ειλικρινή δική μου μεταμέλεια ότι δεν εννοούσα τπτα από τα λεγόμενα μου παρά μόνο έκανα πλάκα της ζήτησα να μου δώσει μια δεύτερη ευκαιρία. Μου απάντησε πως θα το σκεφτεί και θα επικοινωνήσει αυτή μαζί μου. Τι σημαίνει αυτό; Προσωπικά έχω θετικό συναίσθημα ως προς την έκβαση, αλλά τα έχω βάλει πλήρβς με τον εαυτό μου. Και μια συμβουλή προς αυτούς που νιώθουν ότι έχουν βρει το άλλο τους μισό...να μιλάτε παιδιά και να λύνετε τις διαφορές όσο είναι νωρίς, μην αφήνετε να παρερμηνεύονται στάσεις σας και εκφράσεις σας. Πολλά ακούγονται το τελευταίο διάστημα  και δυστυχώς όλα πλέον περνούν από 40κοσκινα λόγω καχυποψίας και καθόλου άδικα. 

Αρέσει στα μέλη AngelaR, alexandriani1 και σε ακόμα 3 μέλη.

MiltosRNLI1930

# 4 στις 18/1/2022
author
Ανδρας / 61 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.237

Η εποχη που η γυναικα κρεμοταν στον πολυελαιο ( ορα Τζουλια ) να κανει αεροπλανικα σεξυ κολπα περασε .Προσγειωσου προς το παρον στο f.b.

Αρέσει στα μέλη la-mer, tzoulia59 και σε ακόμα 2 μέλη.

Enikos

# 5 στις 18/1/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.651

Για να φοβηθει ενας ανθρωπος, μεσα σε μια (υποτιθεμενη) σχεση, απο την αρχη κιολας, ποιος ξερει τι ειδε και καταλαβε...

Οσο για τις συμβουλες που δινεις στο τελος, 26χρονος απλοχερης...

Δεν τις αφηνεις για καλυτερα?...

Εχεις δει εσυ κανεναν κακοποιο, να μιλαει εκ των προτερων στα θυματα του, για τα κουσουρια του?...

Ασε την κοπελα ησυχη...

Καμια φορα, εχουν και αυτες κατι κολλητους με περιεργα γουστα...

Μη σου λαχει...αγαπησιαρικο αγορι...

Αρέσει στα μέλη MiltosRNLI1930, JIMTHEBLASTER1975 και σε ακόμα 2 μέλη.

Heptamer

# 6 στις 18/1/2022
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.025

Mε αυτα που ακουγεται να κανουν κατι μαγκίτικα νεαρούδια εκει στο Σαλονικα  (εκ-βιαστικές "πλακίτσες") τις τελευταιες μερες, μπορει να φοβήθηκε και να εκοψε λασπη - εικάζουμε τωρα.

Ειναι αδικο βεβαια, τις μαΛακιες καποιων να τις πληρωνουν ολοι, αλλα τι να κανεις...

Ομφαλοσκόπησε λιγο τη συμπεριφορα σου, δες μηπως εχεις "περιεργες" α λα Σάντ ροπές, προτού τα ξαναβρεις με την κοπελα σου. Ασε την ησυχη να αποφασισει εαν θα επιστρεψει αυτη σε σενα. 

Οτι αναβει εσένα, δεν αναβει αυτοματα και την κοπελα. Τα συζητούν και ξεκαθαρίζουν αυτα, προτού αρχισουν τα ...ανάμματα.

Αρέσει στα μέλη girl_aloud, la-mer και σε ακόμα 5 μέλη.
Η επιλογή που κάνει ο καθένας για τον εαυτό του, συμπίπτει απολύτως με το πεπρωμένο του

Redink

# 7 στις 18/1/2022
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Ποια ακριβώς ήταν αυτά τα λεγόμενα σου που παρεξηγήθηκαν δηλαδή; Με το να μη μας τα διευκρινίζεις, είναι δύσκολο ν' αποφανθούμε τι ακριβώς παίχτηκε και αν όντως αυτή υπεραντεδρασε ή αν εσύ υποβαθμίζεις τα όσα την τρόμαξαν σε σένα.

vanarabit

# 8 στις 18/1/2022
author
Γυναίκα / 75 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ιλιον
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 875

#

Πώς γίνεται με το που μπαίνει ένα νέο θέμα και περάσουν 3-4 ημέρες το πολύ,να "σκάει" ένα νέο θέμα και μάλιστα από άτομα που δεν έχουν εμφανιστεί στο forum ποτέ ούτε ως "δείγμα"...Περίεργα πράματα...Και εμείς να τρέχουμε για απαντήσεις,σοβαρές... αστείες...Πλάκα..πλάκα ..τώρα που το σκέφτομαι,αν δεν υπήρχαν και αυτά τα "Στημένα" θέματαπου και πως θα "συναντιόμασταν"να λέμε τα δικά μας... Μια απορία όμως την έχω...Ποιοι προωθούν αυτά τα "στημένα" θέματα;;; )
Αρέσει στο μέλος vidar70

tzoulia59

# 9 στις 18/1/2022
author
Γυναίκα / 82 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.477

να μας αναλυσεις  λιγο τις πλακες και τις χειρονομιες,,, τα ερωτικα παιχνιδια και τα αναματα ,??

αυτα τα αναματα μ ανησυχουν ,,και θα ηθελα να τα μαθω ,,

και μετα θα σου πω ..

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από p_tkd_ia

Απότομος χωρισμός

MiltosRNLI1930

# 10 στις 18/1/2022
author

Eπειδη

Μανταμ ,ειστε ακομα δοκιμος ,ολα τα Θεματα << εξ επανεκαθεν >> ειναι απο αγνωστους Τωρα που θα γινεται ενεργο Μελος αυτο θα ειναι το εγο σας .Απαντησεις και λυσεις .

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από vanarabit

#Πώς γίνεται με το που μπαίνει ένα νέο θέμα και περάσουν 3-4 ημέρες το πολύ,να "σκάει" ένα νέο θέμα και μάλιστα από άτομα που δεν έχουν εμφανιστεί στο forum ποτέ ούτε ως "δείγμα"...Περίεργα πράματα...Και εμείς να τρέχουμε για απαντήσεις,σοβαρές... αστείες...Πλάκα..πλάκα ..τώρα που το σκέφτομαι,αν δεν υπήρχαν και αυτά τα "Στημένα" θέματαπου και πως θα "συναντιόμασταν"να λέμε τα δικά μας... Μια απορία όμως την έχω...Ποιοι προωθούν αυτά τα "στημένα" θέματα;;; )

Αρέσει στα μέλη vanarabit, Enikos και σε ακόμα 1 μέλος.

JIMTHEBLASTER1975

# 11 στις 18/1/2022
author
Ανδρας / 47 / Ελεύθερος
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 129
Άμα στους 2 μήνες την έκανες να νιώσει έτσι,τότε στην αρχή που είναι όλα μελι γάλα ,φαντάζομαι τι θα γίνει στο μέλλον,αν συνεχίσετε βαιβαια...
Αρέσει στο μέλος playful_panther

vanarabit

# 12 στις 18/1/2022
author
Γυναίκα / 75 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ιλιον
Απαντήσεις: 875

#

Ενεργό μέλος ;;;
Και εγώ δίνω απαντήσεις και λύσεις ..
Μα ανέκαθεν ήσαν "στημένα" ...
Προσωπική άποψη εκφέρω ..
ΜΗΝ την υιοθετείτε ..
Ο καθείς με την άποψη του ..

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από MiltosRNLI1930

Eπειδη

Μανταμ ,ειστε ακομα δοκιμος ,ολα τα Θεματα << εξ επανεκαθεν >> ειναι απο αγνωστους Τωρα που θα γινεται ενεργο Μελος αυτο θα ειναι το εγο σας .Απαντησεις και λυσεις .

Αρέσει στο μέλος MiltosRNLI1930

ios1234

# 13 στις 18/1/2022
author
Ανδρας / 55 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Πικέρμι
Απαντήσεις: 9

Απότομος χωρισμός

Αγαπητέ φίλε, υποθέτω από τον τρόπο που περιγραφεις πρέπει να είσαι νεαρός.Πολύ σωστά οι άλλοι συμμετέχοντες ρώτησαν τι ακριβώς είπες η έκανες στα πλαίσια της πλάκας ή του ανάματος όπως ανέφερες.Μερικα ίσως να μην δικαιολογουνται.Επισης αναφέρεις πως σε φοβόταν και στις εξόδους σας.Αν το άλλο σου μισό σε φοβάται θα πρέπει να σε προβληματιζει. Μια που δίνεις συμβουλές θα ήθελα να σου δώσω και εγώ μια..Οι σχέσεις δεν είναι σαν τα σίριαλ στην τηλεόραση και ο έρωτας σαν τις ερωτικές ταινίες.Οι ανάγκες σου πρέπει να ισορροπουν στα θέλω του άλλου.Ασε τα πράγματα να εξελιχθούν ομαλά και η χημεία αν υπάρχει μεταξύ δύο ανθρώπων θα φροντίσει για τα υπόλοιπα.Το ξέρω πως η νεότητα τρέχει. Όλοι εδώ ήμασταν νέοι και ξέρουμε.Ομως πίστεψε με ή υπομονή και η προσμονή θα σου δώσει ικανοποίηση που δεν περιμένεις.Σταματηστε να θέλετε να κάνετε τα πάντα γρήγορα και αυτοματοποιημενα.Επισης σταματήστε οι νεότεροι να χρησιμοποιείτε βαρυγδουπες εκφράσεις όπως το άλλο μου μισό ή ο έρωτας της ζωής μου σε μόλις 2 μήνες γνωριμίας.Οταν στην επόμενη γωνία θα βρείτε τον επόμενο έρωτα της ζωής σας.Άλλο ο ενθουσιασμός άλλο ο έρωτας.Αυτά.. συγνώμη αν κούρασα κάποιους.
Αρέσει στα μέλη AngelaR, alisida

Broken_Guy

# 14 στις 18/1/2022
author
Ανδρας / 31 / Χήρος
Ν. Τρικάλων / Τρίκαλα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 252

Αυτό παλίκαρε σημαίνει όπως αυτό που σου λέει ο εργοδότης μετά από συνέντευξη, δεν μας κάνεις δηλαδή με ευγενικό τρόπο. Έχασε την όποια εμπιστοσύνη σου είχε οπότε τέλειωσε η ιστορία. Κοίτα τώρα να σου γίνει μάθημα όλο αυτό και να μην τα επαναλάβεις στην επόμενη κοπέλα. Δεν έχουμε όλοι οι άνθρωποι τα ίδια γούστα και όρια όσον αφορά το χιούμορ ή τα σεξουαλικά "παιχνίδια". Άμα δεν μπορείς να την ψυχολογήσεις από την καθημερινή επικοινωνία σας, κάθισε να το συζητήσετε, δεν είναι κακό ούτε ντροπή...παρά να ακολουθείς τακτικές "τα πετάω όλα στον τοίχο και ότι κολλήσει". 

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από p_tkd_ia

Απότομος χωρισμόςΜου απάντησε πως θα το σκεφτεί και θα επικοινωνήσει αυτή μαζί μου. Τι σημαίνει αυτό;

Αρέσει στα μέλη girl_aloud, alisida και σε ακόμα 1 μέλος.

MiltosRNLI1930

# 15 στις 19/1/2022
author

Kαλημερα σας 

Μα για τον ιδιο λογο ειμαστε κι'εμεις εδω μεσα Μανταμ .Για τα ανθολογια των " Μενω ,ειμαι κατοικος και διαμενω " 

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από vanarabit

#

Ενεργό μέλος ;;;
ΜΗΝ την υιοθετείτε ..

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από vanarabit

#

Ενεργό μέλος ;;;
ΜΗΝ την υιοθετείτε ..

Αρέσει στα μέλη alexandriani1, vanarabit και σε ακόμα 1 μέλος.

magicbus

# 16 στις 19/1/2022
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Απαντήσεις: 97

Να κοιτάξεις λίγο το χιούμορ σου...

Γιατί προκαλεί τρόμο ως φαίνεται...
Ηθικό δίδαγμα για την επόμενη φορά...
Αρέσει στα μέλη girl_aloud, Enikos

alisida

# 17 στις 19/1/2022
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.458

Περιληψη

Η κοπέλα του ήρωα μας ,φοβάται να alisoδεθει ,διότι πιστεύει πως κινδυνεύει η σωματική της ακεραιότητα.

Ο p_tkd_ia όμως,είναι διατεθειμένος να απαρνηθεί τα θέλω του και να καταπιέσει τις ερωτικές του διαθέσεις,προκειμένου να συνεχίσει τη σ-χεσει του με την κοπέλα αυτή που εκτιμά ιδιαίτερα και με την οποία αισθάνεται πως επικοινωνεί ουσιαστικά 

Τι λέτε ,αξίζει να το κάνει ?

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από p_tkd_ia

Απότομος χωρισμός

p_tkd_ia

# 18 στις 19/1/2022
author
Ανδρας / 26 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 10
Απαντήσεις: 33
Θέλω να αφήσω χρόνο στη κοπέλα να σκεφτεί όπως επίσης θέλω να τα βρω και γω λίγο τον εαυτό μου. Δεν μπορώ όμως. Έχω στο μυαλό μου ότι δεν γίνεται για ένα λάθος το οποίο την ίδια στιγμή μετάνιωσα να χαθεί κάτι ωραίο, ενώ λίγες μέρες πριν μου δήλωνε ερωτευμένη. Ούτε χειροδίκησα ούτε έκανα κάτι το οποίο θεωρώ μη αντιστρέψιμο αλλά το αίσθημα του φόβου είναι κάτι το υποκειμενικό. Το να έκανα μια πράξη ή να χρησιμοποιήσα μια λέξη η οποία και σαφώς δεν είναι αποδεκτή από όλους δεν πιστεύω πως με κάνει επικίνδυνο. Περασαμε πολλες όμορφες στιγμές οι οποίες δεν αναιρούν το γεγονός ότι κάπου δεν αισθάνθηκε άνετα. Θα ήθελα να είχε μιλήσει μαζί μου χωρίς να φτάσουμε στο σημείο χωρισμού και να μου έλεγε τι την ενοχλεί. Αυτό το κάναμε εκ των υστέρων τηλεφωνικά. Ελπίζω να σκεφτεί θετικά και να μου δώσει μια δεύτερη ευκαιρία.

Iraklis_pouaro

# 19 στις 19/1/2022
author
Γυναίκα / 51 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 115
Εεεε ναι, τότε με τον πολυέλαιο το είχαμε φτάσει σε άλλo level,τι μου θυμίσατε!Αχχχ δυστυχώς λίγοι πολυέλαιοι υπάρχουν πια.
Αρέσει στα μέλη MiltosRNLI1930, vanarabit και σε ακόμα 1 μέλος.

Enikos

# 20 στις 19/1/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.651

Καθηστε φρονιμοι τωρα...

Θα μας πει και αναλυσει, τα ναιμεναλλατια του ο θεματοθετης...

Του ελεγε οτι τον αγαπει, πηρε θαρρος, το επαιξε πιο πολυ αντρουλινος και να...

Αλλα ειναι και αυτο το εξωφρενικο, που μολις πηρε χαμπαρι η κοπελα οτι ειναι για φαπες το παιδι, εκεινος...

Βαφτισε τα κουσουρακια του "στιγμιαιο λαθος" και τωρα θελει να της πουμε εμεις..."βρε το παρεξηγησες το παιδι χαζουλα!"...

Τελειωμενο τρολ να το πεις?...

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε