Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Απότομος χωρισμός

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

vanarabit

# 21 στις 19/1/2022
author
Γυναίκα / 75 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ιλιον
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 875
'Aρεσαν+: 0%

Καλημέρα σας κύριε Μ΄ίλτο .. :)

Τώρα ναι .. Εγκρίνω ..
Ναι .. Ναι εεε ..
Μένω..
Διαμένω ..
Τα ανθολόγια περιμένω..
Και τα τρολ υπομενω ..

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από MiltosRNLI1930

Kαλημερα σας 

μα για τον ιδιο λογο ειμαστε κι'εμεις εδω μεσα μανταμ .Για τα ανθολογια των " μενω ,ειμαι κατοικος και διαμενω " 

Αρέσει στο μέλος MiltosRNLI1930

p_tkd_ia

# 22 στις 19/1/2022
author
Ανδρας / 26 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 10
Απαντήσεις: 33
Μαλλον ο Enikos είναι ακτιβιστής η υπερασπιστής του φεμινισμού που έχει εισχωρήσει βαθειά στις αντιλήψεις του. Δεν έχεις κάνει ποτέ σου λάθος; Δεν είχες ποτέ επαγγελματικά και οικογενειακα προβλήματα τα οποία σου δημιούργησαν ψυχολογική αναστάτωση; Και βέβαια μιλάμε για στιγμιαίο λάθος γιατί μία φορά συνέβησαν και όταν είδα ότι δεν σηκώνει τέτοιες πλακες ζήτησα συγνώμη και εννοείται σταμάτησα. Ούτε χειροδίκησα ούτε άσκησα ψυχολογική βία. Τώρα αν κάποιοι σαν και σένα θεωρούν τον εαυτό τους ειδήμονες ή αλλανθαστους προφανως θα έχουν λύσει όλα τα προβλήματα τους. Κρίμα όμως να ξημεροβραδιαζεσαι σε ένα φορουμ δηλωντας και καλά συμβουλές για να απαλύνεις τον πόνο κάποιου θεματοθετη και να λες πράγματα απλά για να τα πεις.
Αρέσει στο μέλος la-mer

SecretDeity

# 23 στις 20/1/2022
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Στημένο ή όχι το θέμα, εγώ θέλω να κάνω μια ερώτηση στο θεματοθέτη. 

2 μήνες είναι λίγος καιρός αλλά τα βασικά για τον άλλον άνθρωπο τα έχεις πιάσει (πιστεύω). Δες τον εαυτό σου και τη σχέση μέσα από τα δικά της μάτια και πες μας, εάν βρισκόσουν στη θέση της, θα άξιζε να δώσεις στον εαυτό σου αυτή τη δεύτερη ευκαιρία (για την οποία έχεις και θετικό συναίσθημα).

p_tkd_ia

# 24 στις 21/1/2022
author
Ανδρας / 26 / Ελεύθερος
Θα άξιζε να μου δώσει μια δεύτερη ευκαιρία γιατί ξέρει ότι ήμουν σε αρκετά ζορισμένη ψυχολογική κατάσταση, όχι όμως τρίτη-τέταρτη κτλ. Στο τηλεφώνημα που της έκανα ανέλαβα πλήρως την ευθύνη των πράξεών μου, με μεταμέλεια και ειλικρίνεια της ζήτησα μια δεύτερη ευκαιρία. Είχαμε συζητήσει πολλά όχι μόνο το περιστατικό που ξεχείλισε το ποτήρι αλλά και τα άλλα αρνητικά. Δυστυχώς αυτή η κουβέντα θα έπρεπε να είχε γίνει έστω 10 μέρες νωρίτερα και θα είχαν αποφευχθεί ατυχείς ενέργειες και φράσεις.

SecretDeity

# 25 στις 21/1/2022
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Σε μία σχέση (γενικά, όχι μόνο ερωτική), η επικοινωνία είναι το παν. Δίχως αυτήν δεν προχωράς ποτέ μπροστά ή κι αν προχωράς, δεν πατάς σε γερά θεμέλια!

Το πως πέρασαν αυτοί οι 2 μήνες, το ξέρετε εσύ κι εκείνη. Αν πιστεύεις ότι αξίζεις τη δεύτερη ευκαιρία προχώρα κι όπου βγει! Να θυμάσαι όμως τι έγινε και τι έμαθες από αυτό που έγινε, για να αποφύγεις παρόμοιες καταστάσεις στο μέλλον (με όποια κι αν είσαι!).

Enikos

# 26 στις 21/1/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.651

Τωρα θα σου πω τι ζουμε, σε αυτο το θεμα...

Ο αποδιοπομπαιος απο την κοπελα, μιλαει εξ ονοματος της, σαν να ηταν ο ιδιος που φρικαρησε απο τον ιδιο και...

Δικαιο-λογει τον εαυτο του...

Πλας του οτι ζηταει απαντησεις οπως τον βολευουν...

Πισσα, πουπουλα και στο συρμα...

Enikos

# 27 στις 21/1/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Εδω...σε αυτο το θεμα...το οποιο δεν εβαλε καποιος Ενικος...αλλα εσυ...μιλαμε για σενα...

Δεν μιλαμε για τον Ενικο, ο οποιος εχει καποια ευαισθησια, με κατι αγορακια που το παιζουν ματσο γκαιζ στις κοπελες...

Οποτε ουτε το που ξημεροβραδιαζεται ο καθε Ενικος, ειναι του θεματος σου, επειδη οι απαντησεις του δεν σου αρεσουν, αλλα...

Ουτε και το τι εχει πραξει ο Ενικος, αφου δεν ανεβασε καποιο θεμα του, για να το σχολιασεις εσυ...

Σε απλα Ελληνικα ολα αυτα...

Ενημερωσε αρμοδιως και τους οπαδους του αντι-Ενικου κινηματος των νταμαριων...

Που οταν δεν ειναι (και καλα) προοδευτικοι, ρωτανε εντρομοι τον καθε ασχετο τι να κανουν με το παιδι τους που επλεξε με τον Αλβανο...

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από p_tkd_ia
Μαλλον ο Enikos είναι ακτιβιστής η υπερασπιστής του φεμινισμού που έχει εισχωρήσει βαθειά στις αντιλήψεις του. Δεν έχεις κάνει ποτέ σου λάθος; Δεν είχες ποτέ επαγγελματικά και οικογενειακα προβλήματα τα οποία σου δημιούργησαν ψυχολογική αναστάτωση; Και βέβαια μιλάμε για στιγμιαίο λάθος γιατί μία φορά συνέβησαν και όταν είδα ότι δεν σηκώνει τέτοιες πλακες ζήτησα συγνώμη και εννοείται σταμάτησα. Ούτε χειροδίκησα ούτε άσκησα ψυχολογική βία. Τώρα αν κάποιοι σαν και σένα θεωρούν τον εαυτό τους ειδήμονες ή αλλανθαστους προφανως θα έχουν λύσει όλα τα προβλήματα τους. Κρίμα όμως να ξημεροβραδιαζεσαι σε ένα φορουμ δηλωντας και καλά συμβουλές για να απαλύνεις τον πόνο κάποιου θεματοθετη και να λες πράγματα απλά για να τα πεις.

MiltosRNLI1930

# 28 στις 21/1/2022
author
Ανδρας / 61 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.237

Aν το εκανες αυτο ! επρεπε πρωτα να τη ρωτησεις .Υπαρχουν τροποι με γνωμονα την απαλοτητα και δεν εναι αναγκη να την αιφνιδιασεις ,Αστη να το ζητησει μονη της .

Αρέσει στα μέλη vanarabit, girl_aloud

p_tkd_ia

# 29 στις 21/1/2022
author
Ανδρας / 26 / Ελεύθερος
Enike σε όσα θέματα απ' ότι έχω δει, έχεις σχολιάσει, φαίνεται ξεκάθαρα πως ο τρόπος προσέγγισης σου είναι για να τραβήξει την προσοχή. Ειρωνίες και πάντα το φταίξιμο το έχει ο θεματοθετης σωστά; Συχνά κατηγορείς πολλά θέματα ως ψευδή..μήπως τελικά εσύ είσαι το τρολ; Κατά την γνώμη σου δεν δικαιούται κάποιος να κάνει λάθη, ούτε ως προς την προσέγγιση του σε γυναίκες ούτε κατά την διάρκεια του δεσμού του.

vidar70

# 30 στις 22/1/2022
author
Ανδρας / 76 / Ελεύθερος
Αργεντινή
Απαντήσεις: 299

Διαβασε

με προσοχη και καθαρο μυαλο τι σου γραφει ο Ενικος στην 27 και μην προτρεχεις νεε μου

Παράθεση:
Σχόλιο # 29 από p_tkd_ia
Enike σε όσα θέματα απ' ότι έχω δει, έχεις σχολιάσει, φαίνεται ξεκάθαρα πως ο τρόπος προσέγγισης σου είναι για να τραβήξει την προσοχή. Ειρωνίες και πάντα το φταίξιμο το έχει ο θεματοθετης σωστά; Συχνά κατηγορείς πολλά θέματα ως ψευδή..μήπως τελικά εσύ είσαι το τρολ; Κατά την γνώμη σου δεν δικαιούται κάποιος να κάνει λάθη, ούτε ως προς την προσέγγιση του σε γυναίκες ούτε κατά την διάρκεια του δεσμού του.

Αρέσει στα μέλη vanarabit, Enikos

Enikos

# 31 στις 22/1/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Εισαι και ανεπιλεκτος τσι μαθησεως, (ορα Μιλτος), οπως δειχνεις...

Ασωστα το οτι το φταιξιμο το εχει ο θεματοθετης παντα. Εξαρταται απο το ΤΙ γραφει ο καθε θεματοθετης.

Το οτι τρολαιρνω, δεν με κανει τρολ. Ειναι αθρωποι που το τραβαει ο οργανισμος τους, καλη ωρα...

Λαθος ειναι το να ριξεις παραπανω αλατι στο φαι, λαθος ειναι και το να τρομαξουμε μια κοπελια με αυτα που ΤΗΣ κανουμε...δεν εχουν την ιδια βαρυτητα, ΑΝ μπορεις να το αντιληφθεις...

Στην δευτερη περιπτωση λαθους, αρμοδια ειναι η κοπελα να κρινει αν το ανεχεται η οχι...

Και αυτο δεν αλλαζει με το να ρωτας εσυ εμενα, για το αν γινονται λαθη στις σχεσεις...

Γραφω για να τραβηξω την προσοχη?...

Και την δικη σου τραβηξα οπως βλεπουμε...τι σημαινει αυτο...τρεχει κατι πονηρο?...

Σ ο β α ρ ε ψ ο υ . . . . .

Παράθεση:
Σχόλιο # 29 από p_tkd_ia

Αρέσει στα μέλη vanarabit, MiltosRNLI1930

Enikos

# 32 στις 22/1/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Ξερεις...το δαχτυλο...οχι αυτο που δειχνει...

Ο αγγελιοφορος και οχι το μηνυμα...

Τετοια πραματα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 30 από vidar70

Διαβασε

με προσοχη και καθαρο μυαλο τι σου γραφει ο Ενικος στην 27 και μην προτρεχεις νεε μου

Αρέσει στο μέλος vanarabit

vidar70

# 33 στις 22/1/2022
author
Ανδρας / 76 / Ελεύθερος
Αργεντινή
Απαντήσεις: 299

Του βαζεις δυσκολα του νεου ( να ψηφιζουν ομως?? α!!! σε παρακαλω δεν ξερει  ολοκληρος αντρας τι ειναι καλο για τον τοπο!!! )

Παράθεση:
Σχόλιο # 32 από Enikos

Ξερεις...το δαχτυλο...οχι αυτο που δειχνει...

Ο αγγελιοφορος και οχι το μηνυμα...

Τετοια πραματα...

girl_aloud

# 34 στις 22/1/2022
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Ν. Σερρών / Σέρρες
Απαντήσεις: 168
Προφανως η κοπελα φρικαρε γιατι καθε τρεις και λιγο ακουμε για γυναικοκτονιες. Απο την αλλη, δεν λεμε ή δεν κανουμε ποτε τετοια πραγματα στον αλλον ουτε για πλακα! Αν δεν τον ξερουμε καλα καλα και δεν εχουμε και τη συγκαταθεση του!
Αρέσει στο μέλος vidar70

SecretDeity

# 35 στις 23/1/2022
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μεταξύ μας, ώρες ώρες όσο καλά κι αν ξέρεις τον άλλο κι όσο κι αν σου έχει δώσει τη συγκατάθεσή του, πάλι σε ορισμένα θέματα κολλάς (όχι εσύ, γενικά)! Είναι και στον κάθε άνθρωπο, αν το έχει μέσα του ή αν μπορεί να το βγάλει, έξω του!

Παράθεση:
Σχόλιο # 34 από girl_aloud
Προφανως η κοπελα φρικαρε γιατι καθε τρεις και λιγο ακουμε για γυναικοκτονιες. Απο την αλλη, δεν λεμε ή δεν κανουμε ποτε τετοια πραγματα στον αλλον ουτε για πλακα! Αν δεν τον ξερουμε καλα καλα και δεν εχουμε και τη συγκαταθεση του!

Ariadni_0

# 36 στις 23/1/2022
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 7

Με τρώει.

...η περιέργεια. Τι έκανες ή τι είπες?Δεν μπορώ να αξιολογήσω την κατάσταση, όχι ότι είμαι ειδήμων, ως γυναίκα και άνθρωπος που ζει στην ίδια εποχή και κοινωνία. Καταλαβαίνω απόλυτα και δικαιολογώ το κορίτσι που ,εφόσον φοβήθηκε, έφυγε. Προσωπικά, δε θα το έψαχνα παραπάνω, αν φοβόμουν θα έτρεχα όσο πιο μακριά γίνεται. Ανέφερες ότι φοβόταν και στις εξόδους σας...Νομίζω πως πρέπει ν αναφέρεις κάποια συγκεκριμένα γεγονότα. Ανώνυμα είμαστε εδώ...
Αρέσει στο μέλος girl_aloud

Xampos34

# 37 στις 30/1/2022
author
Ανδρας / 36 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Δυτική) / Μάνδρα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 52

φιλε οπως εισαι μια ειναι η λυση ψυχολογος και πιστεψε με μπορη τωρα να ξεκινισε σαν χαβαλε αλλα στο μελλον καταληγει αλλιως

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost