Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Όλα τελείωσαν γρήγορα

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Arianna_88

# 1 στις 18/1/2022
author
Γυναίκα / 34 /
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2
'Aρεσαν+: 0%

Όλα τελείωσαν γρήγορα

Καλησπέρα σας 

Πριν από 4 μήνες γνώρισα έναν άντρα λίγο μεγαλύτερο μου. Δεν μου άρεσε τόσο εξαρχής αλλά θέλησα να του δώσω μια ευκαιρία καθώς είχα απογοητευτεί από προηγούμενες σχέσεις η γνωριμίες. Ήταν πολύ καλός και τρυφερός και φαινόταν ότι έβλεπε την σχέση μας σοβαρά. Είχε κάποια θέματα με τον ύπνο κι έτσι κοιμόμασταν μαζί 1-2 φορές την εβδομάδα. Ενώ όλα πήγαιναν τόσο καλά ξαφνικά εξαφανίστηκε για δυο μέρες. Του έστειλα μήνυμα και ουσίαστικα χωρίσαμε μέσω μηνυμάτων αφού εγώ ρώτησα αν θέλει να χωρίσουμε. Ο λόγος ήταν ότι είμαστε διαφορετικοί και είναι δύσκολο και για τους δυο. Κι εκεί ήταν που σοκαρίστηκα γιατί ούτε ερωτευμένη ήμουν ούτε οι σεξουαλικές του επιδόσεις ήταν καλές. Κι έμεινα να αναρωτιέμαι γιατί συμπεριφέρθηκε έτσι. Ακούω γνώμες! 

archagellos

# 2 στις 18/1/2022
author
Ανδρας / 56 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.527

Αγαπητη ,

σε  αυτες τις περιπτωσεις ...μονο ο τιτανας Χορταρεας θα μπορουσε να δωσει  ...γνωματεύσει

Keep Walking

Αρέσει στα μέλη Enikos, Arianna_88 και σε ακόμα 1 μέλος.

paranomos

# 3 στις 18/1/2022
author
Ανδρας / 49 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Απαντήσεις: 1.065

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Arianna_88

Όλα τελείωσαν γρήγορα

Καλησπέρα σας 

Πριν από 4 μήνες γνώρισα έναν άντρα λίγο μεγαλύτερο μου. Δεν μου άρεσε τόσο εξαρχής αλλά θέλησα να του δώσω μια ευκαιρία καθώς είχα απογοητευτεί από προηγούμενες σχέσεις η γνωριμίες. Ήταν πολύ καλός και τρυφερός και φαινόταν ότι έβλεπε την σχέση μας σοβαρά. Είχε κάποια θέματα με τον ύπνο κι έτσι κοιμόμασταν μαζί 1-2 φορές την εβδομάδα. Ενώ όλα πήγαιναν τόσο καλά ξαφνικά εξαφανίστηκε για δυο μέρες. Του έστειλα μήνυμα και ουσίαστικα χωρίσαμε μέσω μηνυμάτων αφού εγώ ρώτησα αν θέλει να χωρίσουμε. Ο λόγος ήταν ότι είμαστε διαφορετικοί και είναι δύσκολο και για τους δυο. Κι εκεί ήταν που σοκαρίστηκα γιατί ούτε ερωτευμένη ήμουν ούτε οι σεξουαλικές του επιδόσεις ήταν καλές. Κι έμεινα να αναρωτιέμαι γιατί συμπεριφέρθηκε έτσι. Ακούω γνώμες! 

Αφου ουτε ερωτευμενη ησουν..ουτε οι επιδοσεις του ηταν καλες..τι σε νοιαζει; 

Θα επρεπε να χαιρεσαι που εξελιχτηκαν ετσι τα πραγματα.

Αρέσει στα μέλη girl_aloud, Paralia48 και σε ακόμα 1 μέλος.

MiltosRNLI1930

# 4 στις 18/1/2022
author
Ανδρας / 61 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.237

Δεν ειναι ο μονος .Συνεχεια αυτα διαβαζουμε .Μηπως επρεπε να τον κρατησεις γιατι οπως πανε τα πραγματα ο επομενος θα ειναι για τα μπαζα ως συνηθως 

Αρέσει στα μέλη Enikos, alexandriani1 και σε ακόμα 1 μέλος.

Heptamer

# 5 στις 18/1/2022
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.025

Μπορει να μην ηταν καλες οι δικες σου σεξουαλικες επιδοσεις. Το σκεφτηκες αυτο ή απλά χρεωνουμε το κακο σεξ μονο στον αντρα?

Δεν κανουμε ελεημοσύνες. Αν δε μας αρεσει καποιος, τον αφηνουμε ησυχο. Δεν τον σερνουμε σε μια σχεση που δε μας καλυπτει - ουτε καν στο σεξ.
Αρέσει στα μέλη girl_aloud, archagellos και σε ακόμα 2 μέλη.

MiltosRNLI1930

# 6 στις 18/1/2022
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από Heptamer

Μπορει να μην ηταν καλες οι δικες σου σεξουαλικες επιδοσεις. Το σκεφτηκες αυτο ή απλά χρεωνουμε το κακο σεξ μονο στον αντρα?

Δεν κανουμε ελεημοσύνες. Αν δε μας αρεσει καποιος, τον αφηνουμε ησυχο. Δεν τον σερνουμε σε μια σχεση που δε μας καλυπτει - ουτε καν στο σεξ.

Broken_Guy

# 7 στις 18/1/2022
author
Ανδρας / 31 / Χήρος
Ν. Τρικάλων / Τρίκαλα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 252

Σεξ ήθελε μόνο και στο έφερε απ έξω απ έξω. Μόλις του το έδωσες και το χόρτασε ή το βαρέθηκε μαζί σου την έκανε για την επόμενη. Ευκολάκι.

Παράθεση:

Όλα τελείωσαν γρήγορα Είχε κάποια θέματα με τον ύπνο κι έτσι κοιμόμασταν μαζί 1-2 φορές την εβδομάδα.

Αρέσει στα μέλη Angelina03, girl_aloud και σε ακόμα 1 μέλος.

Arianna_88

# 8 στις 18/1/2022
author
Γυναίκα / 34 /
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2
Ευχαριστω για τα σχόλια! Να διευκρινίσω ότι το σεξουαλικο θέμα δεν το ανέφερα για να τον υποβαθμίσω. Ίσα ίσα ούτε ανάφερα ποτε κάτι. Απλά μου φαίνεται περίεργο γιατί εγώ δέχτηκα τα οποία ελαττώματα που μπορεί να είχε ενώ αυτός έδωσε το τέλος.

dionisis_1999

# 9 στις 18/1/2022
author
Ανδρας / 62 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Βριλήσσια
Απαντήσεις: 13

είσαι σίγουρη ότι είχε προβλήματα στον ύπνο, δυο φορές τη βδομάδα κοιμόταν σπίτι σου? 

μήπως έλεγε στη γυναίκα του ότι ήταν νυχτερινός στη δουλειά του  οπότε δυό ξενυχτια τη βδομάδα

δικαιολογουνται  . . δεν μας είπες τι δουλειά εκανε ?

Παράθεση:

Όλα τελείωσαν γρήγορα

Καλησπέρα σας 

. Είχε κάποια θέματα με τον ύπνο κι έτσι κοιμόμασταν μαζί 1-2 φορές την εβδομάδα.

Αρέσει στο μέλος girl_aloud

Heptamer

# 10 στις 18/1/2022
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.025

Γιατι αραγε να δεχτεις τα όποια ελαττωματα καποιου, οταν στην ουσια δεν τον θελησες ποτέ πραγματικά? Προς τι τόση μεγαλοθυμία?

Λογικα, δεχομαστε τα ελαττωματα του αλλου, οταν τον θελουμε αρκετα, ωστε να κανουμε και τις αναγκαιες υποχωρησεις. Εσυ ωστοσο, τον ειδες ως λυση αναγκης.

Μηπως τελικα σε σοκαρε / ενοχλησε πως αντι να τον στειλεις εσυ πρώτη - αφου του εκανες την τιμη να τον σχετιστείς και ανεχτείς - σε προλαβε αυτος και αντιδρα ο εγωισμός σου?

Στη ζωη μας οι καταστασεις θυμα - θυτης εναλλασσονται. Μην το φερεις βαρεως και στην επομενη σου επιλογη θα εχεις (παλι) το πανω χερι.

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από Arianna_88
Ευχαριστω για τα σχόλια! Να διευκρινίσω ότι το σεξουαλικο θέμα δεν το ανέφερα για να τον υποβαθμίσω. Ίσα ίσα ούτε ανάφερα ποτε κάτι. Απλά μου φαίνεται περίεργο γιατί εγώ δέχτηκα τα οποία ελαττώματα που μπορεί να είχε ενώ αυτός έδωσε το τέλος.

Αρέσει στα μέλη Willow_75, alexandriani1 και σε ακόμα 2 μέλη.

Redink

# 11 στις 18/1/2022
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Θεματοθετρια αναρωτιεσαι γιατί σε χώρισε ή για τον άνανδρο τρόπο που σε χώρισε;  Σε χώρισε γιατί ένιωθε ότι δεν ταιριάζετε.  Δε νομίζω ότι σου είπε ψέματα.  Όσο για το γιατί σε χώρισε με αυτόν τον τρόπο, θεωρώ ότι πρόκειται για έναν άνθρωπο ανώριμο που φοβάται τυχόν αντιπαραθέσεις.  Αυτό που θα πρέπει να σε προβληματίσει περισσότερο όμως είναι πώς γίνεται να θεωρείς ότι "όλα πήγαιναν τόσο καλά" τη στιγμή που ο άνθρωπος αυτός δε σε κάλυπτε ούτε σεξουαλικά ούτε συναισθηματικά (δεν ήσουν ερωτευμένη). Η μεταξύ σας επικοινωνία ήταν αλλού ντ' άλλου εάν εσύ τα έβλεπες όλα καλά τη στιγμή που αυτός δεν ένιωθε άνετα να σου πει τις σκέψεις του - σε σημείο που προτίμησε να εξαφανιστεί.  Δεν ταιριάζατε σεξουαλικά ούτε συναισθηματικά και ο τύπος το είδε και αντίθετα με σένα (ευτυχώς) αποφάσισε ότι δεν ήθελε να συμβιβαστεί με τόσο λίγα, αλλά δυστυχώς δεν είχε την ευθύτητα να στο κουβεντιάσει στα ίσα. Τόσο απλά.  

magicbus

# 12 στις 19/1/2022
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Απαντήσεις: 97

Όλα τελείωσαν γρήγορα...

Ευτυχώς...
Εφόσον τίποτα δεν σε τράβηξε σε αυτόν γλύτωσες μια ώρα αρχύτερα...
Αρέσει στο μέλος girl_aloud

alisida

# 13 στις 19/1/2022
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.458

Εσύ γιατί συμπεριφέρθηκε έτσι?

Ήσουν με κάποιον που δεν πολυγουσταρες και αντί να του πεις εσύ το αντίο,περίμενες να στο πει εκείνος.

Να έχεις υπόψη ότι η αδιαφορία μας γίνεται εύκολα αντιληπτή από τον άνθρωπο με τον οποίο σχετιζομαστε,

ακόμα και αν περνάμε χρόνο μαζί ,από τα λόγια,το βλέμμα,τις αντιδράσεις μας ,ακόμα και από το άγγιγμα

πραγματα δηλ που ενεργοποιούν το ένστικτο του/της.

Εύχομαι η επόμενη επιλογή σου να είναι συνειδητή, σύμφωνη με τα δικά σου γούστα και να καλύπτει πλήρως τοσο τις συναισθηματικές όσο και τις σωματικές σου ανάγκες.

Αρέσει στα μέλη Interlocutor, girl_aloud και σε ακόμα 1 μέλος.
I am Not a psychotherapist :)

Enikos

# 14 στις 19/1/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.651

Αυτο που δινετε "ευκαιριες" και μετα δεν ξερετε πως καθοσαστε στο μακαρονι...

Ξανακοιταξτε το λιγο...

Μηπως τελικως σας δινουν "ευκαιριες" οι αλλοι και τα καμετε μουσhκεμα?...

Τι μεγαλοστομιες Θε μου μεσημεριατικο...

Αρέσει στο μέλος MiltosRNLI1930

apolitiii

# 15 στις 19/1/2022
author
Γυναίκα / 76 / Σε σχέση
Ηνωμένο Βασίλειο UK
Απαντήσεις: 848

Ας μην υποτιμαμαι την νοημοσύνη των αντρων... λες δεν θα καταλαβε οτι δεν σου αρεσε, ουτε οτι οι επιδοσεις 

του στο σεξ δεν σου αρεσαν ή οτι εισασταν διαφορετικοί???

Μα γιατι σοκαριστηκες αφου δεν ησουν ερωτευμενη μαζί του???

Μαλλον ηθελες να του δωσεις χυλοπιτα αλλα στην προσφερε πρώτος...

Οτι ειχε σοβαρο σκοπο για την σχεση σας ηταν μέχρι να σουλουμουτουκουμ...

Δεν ειναι τιποτα προχωράς παρακατω και να ξέρεις οτι δεν κανουμε εκπτωσεις στα θελω μας για χατιρι 

Κανενος...  μμμ υπαρχουν εκπτωσεις αλλα σε ρουχα , παπούτσια κλπ. Οχι σε ελαττωματα!!!

Παράθεση:

Όλα τελείωσαν γρήγορα

Καλησπέρα σας 

Αρέσει στα μέλη girl_aloud, vanarabit και σε ακόμα 1 μέλος.

MiltosRNLI1930

# 16 στις 19/1/2022
author

Εμενα

μου αρεσει το " Ακουω γνωμες "

Αρέσει στα μέλη Enikos, alexandriani1

Enikos

# 17 στις 19/1/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.651

Τι Μαρια, (εκ του Σοφια), εχεις αποκτησει βρε παιδακι μου πια...

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από apolitiii

Ας μην υποτιμαμαι την νοημοσύνη των αντρων... λες δεν θα καταλαβε οτι δεν σου αρεσε, ουτε οτι οι επιδοσεις 

του στο σεξ δεν σου αρεσαν ή οτι εισασταν διαφορετικοί???

Μα γιατι σοκαριστηκες αφου δεν ησουν ερωτευμενη μαζί του???

Μαλλον ηθελες να του δωσεις χυλοπιτα αλλα στην προσφερε πρώτος...

Οτι ειχε σοβαρο σκοπο για την σχεση σας ηταν μέχρι να σουλουμουτουκουμ...

Δεν ειναι τιποτα προχωράς παρακατω και να ξέρεις οτι δεν κανουμε εκπτωσεις στα θελω μας για χατιρι 

Κανενος...  μμμ υπαρχουν εκπτωσεις αλλα σε ρουχα , παπούτσια κλπ. Οχι σε ελαττωματα!!!

Αρέσει στο μέλος apolitiii

Rania00

# 18 στις 23/1/2022
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Αναρωτιέσαι γιατί σε χώρισε ένας άντρας που δεν σου άρεσε και φυσικά δεν έβγαζες το 100% που βγάζει μια γυναίκα όταν είναι με ένα τύπο τον οποίο γουστάρει? Απλή η απάντηση ..Ο συγκεκριμένος άνθρωπος δεν δέχεται να ειναι με κάποια που δεν τον εκτιμάει και το κυριότερο?Που ειναι μέτρια παντού και σε αισθήματα και σε επιδοσεις στο ερωτικό τομέα.. Τι μετρο σύγκρισης βάζεις τώρα? Αυτό που εκπέμπει μια γυναίκα που ειναι ερωτευμένη και θαυμάζει τον άλλον με μια αδιάφορη γυναίκα που συμβιβάζεται γιατί δεν βρίσκει τον πρίγκιπα που πιστεύει ότι αξίζει?Βλέπεις όλοι οι άνθρωποι δεν συμβιμβαζονται και δεν υποτιμούν τους συντρόφους τους μόνο και μόνο για να λένε ότι είναι σε σχέση..Ο τύπος ήταν γάτα και αντιλήφθηκε πολλά από αυτά που εσύ μόνο σκεφτόσουν ..Αλλιώς δεν υπάρχει λογική να συμβιβαστης σε κάτι λιγότερο από το ζητούμενο σου μονο και μόνο για να λες οτι έχεις γκομενο ...
Αρέσει στο μέλος Willow_75

SecretDeity

# 19 στις 23/1/2022
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Το να συμβιβαστείς με τον αγαπημένο σου σε μία κατάσταση στην καθημερινή σας ζωή, να το καταλάβω. Να συμβιβαστείς όμως σε όλα μόνο και μόνο για να είσαι μαζί με κάποιον είναι συνταγή αποτυχίας σε μία σχέση. 

Θα σου πω κάτι που διάβασα πριν λίγες βδομάδες. Τότε δεν το πίστευα γιατί δεν ήμουν σε θέση να το καταλάβω, όταν ήρθε ο καιρός όμως το κατάλαβα. Δεν χρειάζεται να έχεις σχέση για να είσαι ευτυχισμένος. Αν εσύ δε μπορείς να κάνεις τον εαυτό σου ευτυχισμένο, κανένας άνθρωπος και καμία σχέση δε θα μπορέσει να σε κάνει ευτυχισμένη. Αντί λοιπόν να κάνεις σκόντο σε όσα θες και σου αρέσουν ίσα ίσα για να είσαι με κάποιον, βρες πράγματα που σου αρέσουν να κάνεις, που σε γεμίζουν, κάνε τον εαυτό σου να χαρεί και να χαμογελάσει από μέσα σου. Η χαρά και το χαμόγελο που θα έχεις μέσα σου θα το εκπέμπεις και τότε θα μπορέσεις να επιλέξεις με καλύτερα κριτήρια με ποιον θα είσαι, χωρίς να χρειαστεί να κάνεις σκόντο σε όλα!
Άλλο η αγάπη άλλο ο συμβιβασμός, μην τα συγχέουμε!

Xampos34

# 20 στις 30/1/2022
author
Ανδρας / 36 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Δυτική) / Μάνδρα
Απαντήσεις: 52

λοιπον υπαρχουν 2 λογοι 1 η απλα περναγε την ωρα του δλδ με απλα λογια εκανε την δουλιτσα τ , 2 λογος απλα δεν τον καλυπτες ειτε σαν συντροφος δλδ μεσα στην σχεση αυτη ειτε σεξουαλικα ξερετε οπως  εσεις η γυναικες μπορει να μην σαν καλυπτουμε ερωτικα αλλο τοσο μπορει να μην μας καλυπτετε κε εσεις 

Αρέσει στο μέλος apolitiii
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε