Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Εξαφάνιση!

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

AngelaR

# 1 στις 19/1/2022
author
Γυναίκα / 46 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 12
'Aρεσαν+: 0%

Εξαφάνιση!

Θα ηθελα να μου πειτε την αποψη σας στο θεμα που με απασχολει.

Μενω Αθηνα και πριν δυο μήνες γνώρισα εναν γιατρο ο οποίος μένει θεσσαλονικη.Οταν τον γνώρισα μου ειπε οτι έχει τρια μεγαλα παιδια 24, 26 και 30 που σπουδαζουν και οτι ειναι σε διάσταση με την γυναικα του ενώ πριν δυο μηνες εφυγε απο το σπιτι μετά απο προτροπη της γυναίκας του.Να σημειώσω οτι οταν τον ρώτησα ευθεως εαν την αγαπα και πως νιώθει που μενει μόνος του μου απάντησε ως εξής:

¨την αγαπώ ως ανθρωπο και τίποτα παραπάνω..Το μόνο που με ενδιαφέρει είναι τα παιδια μου γιατι η μικρή απο τοτε που έφυγα απο το σπιτι δεν μου μιλάει και με πληγώνει"

Καθώς συζητούσαμε μου ειπε οτι εδω και τεσσερα χρόνια εχει να νιώσει ερωτική επιθυμια για τη γυναίκα του και οτι αυτό την ενοχλούσε. Την χαρακτήριζε ως μια πολύ ψυχρή γυναίκα και δεν θυμόταν ποτε να είχε φιλήσει ουτε μια φορά τα παιδιά της. ΠΑρόλα αυτα δεν υπήρχε ποτέ στο διάστημα αυτό καμία εξωσυζυγική σχέση και δεν τον ενδιέφερε κατι τέτοιο.

Οταν ξεκινήσαμε τη σχέση να σημειώσω οτι υπήρξε μια πολύ έντονη ελξη και απο τις δυο μεριές. Ειχαμε μια καταπληκτική χημεία μεταξύ μας. Οταν ερχοταν Αθήνα μέναμε μαζί και ποτέ δεν τον είχε ενοχλήσει η γυναίκα του.

Τα βράδια που ήταν στο σπίτι που έμενε μόνος του μιλούσαμε τρεις τεσσερις ωρες στο τηλέφωνο.

Την Πρωτοχονιά την περάσαμε μαζί και ξαφνικά στην τελευταία μας συνάντηση μου είπε οτι η γυναίκα του τον κάλεσε να συζητησουν για το θέμα της μικρής κόρης τους που ηταν πολύ στεναχωρημένη γιατι ο πατέρας της εφυγε απο το σπιτι.

Το Σαββατο 14/1 μιλήσαμε στο τηλέφωνο και ηταν πολύ τρυφερός όπως και εγω.

Απο εκείνη την ημέρα δεν έχει δώσει κανενα σημειο ζωής. Φυσικά εγώ δεν τον ενοχλώ γιατί φοβάμαι οτι μένει στο σπίτι με την οικογένεια του.

Γιατί επέλεξε την σιωπή χωρίς καμια συζήτηση μαζί μου? Γιατί να μη μου πει οτι θέλει να διακόψουμε? Η εξαφάνιση δηλώνει απλά δειλία? Φόβο? Αδιαφορία?

Πιστευετε οτι θα εμφανιστεί πάλι? Οτι δίνει μια ευκαιρία στο γάμο του? Να δώσω λίγο χρόνο κ να περιμένω να δω πως θα κινηθεί?

Σας ευχαριστώ παιδια!

alisida

# 2 στις 19/1/2022
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.458

Τον γνώρισες πριν δύο μήνες και ακριβώς πριν δύο μήνες εκείνος έφυγε από το σπίτι.

Τι από τα δύο προηγήθηκε χρονικά ?

Εφόσον- όπως λέει - με τη γυναίκα του είχε παγώσει η σχέση επί τέσσερα χρόνια και εκείνος δεν έκανε κάποια κίνηση χωρισμού,

θεωρώ ότι περίμενε ενα εξωτερικό ερέθισμα (στην προκειμένη περίπτωση εσένα) για να κάνει το μεγάλο βήμα.

Κάτι τέτοιο δεν θα το έλεγα και πράξη σκεπτόμενου ανθρώπου πόσο μάλλον όταν πίσω αφήνει συναισθηματικές εκκρεμότητες σοβαρές,όπως η σχέση του με το παιδί του.

Προφανώς αυτό ήταν που εκμεταλλεύτηκε η σύζυγος (όταν πλέον αντιλήφθηκε πως ο άντρας της έχει εξωσυζυγική σχέση),για να τον τραβήξει έξω νέου στην οικογενειακή εστία. 

Το πρόβλημα δεν είναι μόνο ότι δεν έδωσε σημεία ζωής.

Πρέπει να καταλάβεις ότι βρίσκεσαι στη δυσάρεστη θέση να είσαι το τρίτο πρόσωπο ,με ο,τι αυτό σημαίνει.

Προτεραιότητα του,όσο ο γάμος υπάρχει,θα είναι η σύζυγος και τα παιδιά του.

Εσύ θα ακολουθείς είτε ηθελημένα είτε αναγκαστικά.

Είσαι έτοιμη να ζήσεις μια τέτοια κατάσταση ? Πιστεύεις πως σου αξίζει ?

Αρέσει στα μέλη Willow_75, Anatroph και σε ακόμα 6 μέλη.
I am Not a psychotherapist :)

Iraklis_pouaro

# 3 στις 19/1/2022
author
Γυναίκα / 51 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 115
Μια περιπέτεια ήταν για εκείνον,μια ανάσα .Τώρα για εσένα ,δεν ξέρω γιατί το πήρες σοβαρά.
Αρέσει στα μέλη girl_aloud, vanarabit

Enikos

# 4 στις 19/1/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.651

Μπερδεμα το περιστατικο...

Αφου ξερεις την καταταση του επιστημονος, πως το ειχες ταιριαξει στο μυαλο σου? Οτι θα εκλεινε καποιον διακοπτη για να αφοσιωθει σε εσενα?...

Οτι επελεξε την σιωπη, απο το να μιλαει μαζι σου για θεματα που αφορουν τον ΙΔΙΟ και οχι εσενα, τι το παραξενο εχει?...

Ως σαν να ηθελε να ειναι ενταξει μαζι σου, σου εξηγησε την οικογενειακη του κατασταση. Αυτο δεν σημαινει οτι και θα αναλυσει μαζι σου, το τι θα κανει για τα θεματα της οικογενειας του...

Απο εκει και μετα, το μονο που μενει ειναι να κανεις υπομονη μεχρι να ξεκαθαριστει η κατασταση σε οτι αφορα εσας και οχι τα της οικογενειας του...

Πραγμα που για τον διεφθαρμενο νου μου ειναι αρκετα ξεκαθαρο...

Να δεις που λακισε...

Αρέσει στα μέλη AngelaR, vanarabit και σε ακόμα 1 μέλος.

archagellos

# 5 στις 19/1/2022
author
Ανδρας / 56 / Διαζευγμένος
Απαντήσεις: 3.527

Αγαπητη ,

το πιθανοτερο ο τυπος ειναι κατω απο τεραστια πιεση και επελεξε να ξεκαθαρισει την κατασταση απο μονος του ...πριν κανει ανακοινώσεις  .

Το θεμα ειναι οπως το ανεφερε η Αλις ...η γυναικα του προφανως τον ειχε στην πιεση για τους δικους της λογου ..μαλλον γιατι πιστευει οτι ειχε δεσει τον Γαιδαρος της Ο Γαιδαρος ...εκοψε καπιστρι ...και τωρα η αλλη βαζοντας εμπρος το παιδι προσπαθει να τον μαζεψει και παλι στο ..παχνι ...διοτι ...

Τα παιδια ειναι μεγαλα ..( σε διαζυγιο δεν τιθετε διατροφη ) ...η αλλη θα χασει και το "πορτοφολι της "...δεν παιζουμε με αυτα τα θεματα .

Παντως οτι και να γινεται με τον τυπο ...απο πλευρας σου καλο ειναι να παρεις τον δρομο σου ...διοτι αυτες τις καταστασεις στην πορεια θα τις αντιμετωπιζεις συνεχεια ... 

Keep Walking 

Στεναχωρηθηκε η 24χρονη  μουλαρα που εφυγε ο πατερας της απο το σπιτι ...  (Γελανε και τα ψαρια στα νησια Κειμαν

(Γελανε και τα ψαρια στα νησια Κειμαν

Αρέσει στα μέλη Willow_75, AngelaR και σε ακόμα 4 μέλη.

la-mer

# 6 στις 19/1/2022
author
Γυναίκα gay / 18 / Παντρεμένη
Βραζιλία
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.563

Ασχέτως της εξέλιξης της σχέσης αυτής, θα σου πω κάτι που έχω παρατηρήσει στα ενήλικα χρόνια μου.

Οι σοβαροί άντρες δεν "θάβουν" τις τέως γυναίκες τους στις πρώτες τυχούσες.

Ίσως αυτή η συμπεριφορά του, εξηγεί και την μετέπειτα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από AngelaR

Εξαφάνιση!

Μενω Αθηνα και πριν δυο μήνες γνώρισα εναν γιατρο ο οποίος μένει θεσσαλονικη.Οταν τον γνώρισα μου ειπε οτι έχει τρια μεγαλα παιδια 24, 26 και 30 που σπουδαζουν και οτι ειναι σε διάσταση με την γυναικα του ενώ πριν δυο μηνες εφυγε απο το σπιτι μετά απο προτροπη της γυναίκας του.Να σημειώσω οτι οταν τον ρώτησα ευθεως εαν την αγαπα και πως νιώθει που μενει μόνος του μου απάντησε ως εξής:

¨την αγαπώ ως ανθρωπο και τίποτα παραπάνω..Το μόνο που με ενδιαφέρει είναι τα παιδια μου γιατι η μικρή απο τοτε που έφυγα απο το σπιτι δεν μου μιλάει και με πληγώνει"

Καθώς συζητούσαμε μου ειπε οτι εδω και τεσσερα χρόνια εχει να νιώσει ερωτική επιθυμια για τη γυναίκα του και οτι αυτό την ενοχλούσε. Την χαρακτήριζε ως μια πολύ ψυχρή γυναίκα και δεν θυμόταν ποτε να είχε φιλήσει ουτε μια φορά τα παιδιά της. ΠΑρόλα αυτα δεν υπήρχε ποτέ στο διάστημα αυτό καμία εξωσυζυγική σχέση και δεν τον ενδιέφερε κατι τέτοιο.

Οταν ξεκινήσαμε τη σχέση να σημειώσω οτι υπήρξε μια πολύ έντονη ελξη και απο τις δυο μεριές. Ειχαμε μια καταπληκτική χημεία μεταξύ μας. Οταν ερχοταν Αθήνα μέναμε μαζί και ποτέ δεν τον είχε ενοχλήσει η γυναίκα του.

Τα βράδια που ήταν στο σπίτι που έμενε μόνος του μιλούσαμε τρεις τεσσερις ωρες στο τηλέφωνο.

Την Πρωτοχονιά την περάσαμε μαζί και ξαφνικά στην τελευταία μας συνάντηση μου είπε οτι η γυναίκα του τον κάλεσε να συζητησουν για το θέμα της μικρής κόρης τους που ηταν πολύ στεναχωρημένη γιατι ο πατέρας της εφυγε απο το σπιτι.

Απο εκείνη την ημέρα δεν έχει δώσει κανενα σημειο ζωής. Φυσικά εγώ δεν τον ενοχλώ γιατί φοβάμαι οτι μένει στο σπίτι με την οικογένεια του.

Γιατί επέλεξε την σιωπή χωρίς καμια συζήτηση μαζί μου? Γιατί να μη μου πει οτι θέλει να διακόψουμε? Η εξαφάνιση δηλώνει απλά δειλία? Φόβο? Αδιαφορία?

Πιστευετε οτι θα εμφανιστεί πάλι? Οτι δίνει μια ευκαιρία στο γάμο του? Να δώσω λίγο χρόνο κ να περιμένω να δω πως θα κινηθεί?

Σας ευχαριστώ παιδια!

Αρέσει στα μέλη Willow_75, Lolita68 και σε ακόμα 4 μέλη.

nikoleta_caroline

# 7 στις 19/1/2022
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Για να σου μιλούσε για την πρώην γυναίκα του, σημαίνει ότι είχε παράπονα από αυτήν άρα και αισθήματα. Παντρεμένος-χωρισμένος με παιδιά ισούται για πάντα παντρεμένος. Ούτως ή άλλως είναι και η τακτική των περισσότερων γυναικών αυτή για να κρατήσουν τον άντρα, το να του κάνουν παιδιά δηλαδή. Αυτός όταν ξαναβρεθεί στην δύσκολη θέση, θα σε ξαναθυμηθεί, αποκούμπι σε είχε και σε έχει ούτως ή άλλως. Ότι αισθάνθηκε , αισθάνθηκε για σενα, αλλά όχι περισσότερα από αυτά που αισθάνεται για την γυναίκα του. Αν συνεχίζεις και του δίνεις ευκαιρίες θα σε πληγώσει σε μεγάλο βαθμό. Από δικαιολογίες θα έχεις να ακούς ένα σωρό, αλλά θα είναι μόνο δικαιολογίες-ψέμματα δηλαδή. Για μένα κόψε πέρα, μπλόκαρε αριθμούς ή άλλαξε και τηλέφωνα ακόμα όσο είναι νωρίς. Κ

Υ.Γ : Ψιτττ...και που είσαι??? Υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές. Άντε καλή σου μέρα...

paranomos

# 8 στις 19/1/2022
author
Ανδρας / 49 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Απαντήσεις: 1.065

Tι ηλικια εχει ο εξαφανισμενος ..με παιδιά 30 χρονων; 60 πλας;

Τι ρουχα φορουσε;

Να βαλουμε ενα σιλβερ αλερτ βρε κοριτσι.

Οφου οφουυ

Αρέσει στα μέλη girl_aloud, Kristina_

ios1234

# 9 στις 19/1/2022
author
Ανδρας / 55 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Πικέρμι
Απαντήσεις: 9

Εξαφάνιση

Καλή φίλη καλησπέρα.Πολλοι άνδρες που έχουν προβλήματα στον γάμο τους αφοσιώνονται στην εργασία τους ως τρόπος διαφυγής από τις δυσάρεστες καταστάσεις που βιώνουν στο σπίτι τους.Οταν τα παιδιά είναι μικρά αυτό δημιουργεί και τύψεις πολλές φορές.Πιστεύω πως ως πετυχημένος γιατρός, άρα και με απαιτητική καθημερινότητα θα ήθελε να ξεφύγει από την πίεση που ένιωθε τόσο καιρό και να ζήσει μια ζεστή σχέση μαζί σου .Δεν μπορώ να σου πω αν θα γυρίσει στην γυναίκα του δύσκολο το βλέπω,αλλά μια σχέση από απόσταση.δεν πετυχαίνει εύκολα.Μπραβο σου που έχεις κρατήσει αυτή τη στάση και δεν θέλεις να τον εκθέσεις.Αν σε έχει γοητεύσει στείλε του ακόμα ένα μνμ για να δεις αντίδραση αλλά καλό θα ήταν να κοιτάξεις την ζωή σου και να δημιουργήσεις δικά σου βιώματα με κάποιον που θα είναι δίπλα σου οπότε τον χρειάζεσαι.Αν έχει γοητευτει και εκείνος θα επικοινωνησει...αλλιώς κράτα τις όμορφες στιγμές σας και προχώρα πιο δυνατή..
Αρέσει στα μέλη AngelaR, alisida

MiltosRNLI1930

# 10 στις 19/1/2022
author
Ανδρας / 61 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.237

Τους ειδικους νομους που ρυθμιζουν τα σχετικα με τις επιταξεις δεν τα γνωριζει ουτε ο " πισινος σου " στο καθισμα .Οταν επιστρεψει θα σου τα πει .

Αρέσει στο μέλος Enikos

Kristina_

# 11 στις 19/1/2022
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.417

Καθολου χρονο να μη δωσεις! Πρωτον, γιατι να χανεις χρονο μπλεκοντας στα οικογενειακα του καθενος παντρεμενου που ψαχνει «τζαμπα»σεξ?? Αντε να στο γλυκανω,,,»τζαμπα σεξ μετα συναισθηματος»

Δευτερον και βασικοτερο! Ανθρωπος που εξαφανιζεται ετσι, δεν αξιζει!!! Δε σε υπολογιζει, δε σε σεβεται, δεν εχει αισθηματα για σενα, δεν ,,,γενικα δεν!!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από AngelaR

Εξαφάνιση!

Σας ευχαριστώ παιδια!

Αρέσει στα μέλη girl_aloud, alisida και σε ακόμα 3 μέλη.

alexandriani1

# 12 στις 19/1/2022
author
Γυναίκα / 59 / Διαζευγμένη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 1.034

Πάντως

αν και συμφωνώ με τους περισσότερους προλαλήσαντες ότι κατά πάσα πιθανότητα η εξαφάνιση σημαίνει και  διακοπή της σχέσης μαζί σου με τον πιο ανώδυνο γι' αυτόν τρόπο, εγώ θα σου πω πως εάν δεν θες να του το κάνεις τόσο εύκολο αφενός και εάν σε τρώει και για μια ξεκάθαρη απάντηση αφετέρου, νομιμοποιείσαι να τον πάρεις τηλέφωνο και να ζητήσεις ευθαρσώς εξηγήσεις για την εξαφάνισή του. 

Στην πιθανότατη βέβαια περίπτωση που θα σου επιβεβαιώσει τους φόβους σου, να του επισημάνεις να τιμάει άλλη φορά τα παντελόνια που φοράει και να ναι πιο ντεκλαρέ με τους ανθρώπους.
Αρέσει στα μέλη girl_aloud, MiltosRNLI1930 και σε ακόμα 2 μέλη.

Heptamer

# 13 στις 20/1/2022
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.025

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από alexandriani1

Στην πιθανότατη βέβαια περίπτωση που θα σου επιβεβαιώσει τους φόβους σου, να του επισημάνεις να τιμάει άλλη φορά τα παντελόνια που φοράει και να ναι πιο ντεκλαρέ με τους ανθρώπους.

Η γαϊδουρια / δειλία / ανηθικότητα / παχυδερμία είναι γιουνισεξ.

Και δε χαμπαριαζει από ξεμπροστιασματα ή στριμωγματα.

Άμα ο άλλος / η άλλη είναι ντεβλαμέ, δε μπορεί να είναι (και) ντεκλαρέ.

Οι δύο ιδιότητες είναι ασυμβίβαστες.

Αρέσει στα μέλη alisida, la-mer

SecretDeity

# 14 στις 20/1/2022
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Πιθανότατα οι προλαλλήσαντες έχουν δίκιο και πρόκειται για κανονικό άδειασμα από μέρος του. Παρόλα αυτά επειδή ως άνθρωποι θεωρούμε πολλά πράγματα ως δεδομένα, ενώ στην ουσία δεν είναι, θα σου πρότεινα να προσπαθήσεις να επικοινωνήσεις μαζί του πριν πάρεις την όποια απόφαση! Μπορεί να έπαθε κάτι ή να του έτυχε κάτι αρκετά σοβαρό που να τον αποτρέπει από το να επικοινωνήσει μαζί σου, κι η απόσταση Αθήνα - Θεσσαλονίκη δεν είναι μικρή! Είναι απλώς μία πιθανότητα που μπορείς εύκολα να εξαλείψεις.

Κατά πάσα πιθανότητα όμως ισχύει όσα είπαν οι υπόλοιποι. Απλώς ήσουν ένα ευχάριστο διάλειμμα στη μίζερη ζωή του και επειδή δε μπορεί / δε θέλει να το παραδεχτεί, απλά κάνει τουμπεκί και ελπίζει πως δε θα το κάνεις θέμα. Αν και κανονικά θα έπρεπε να το κάνεις θέμα μόνο και μόνο για να βγάλεις την όποια αδικία νιώθεις μέσα σου! Κι αυτό πιο πολύ επειδή από ό,τι καταλαβαίνω έχεις αισθήματα για αυτόν και θα σε φάει λιγουλάκι αν τα κρατήσεις μέσα σου!

alisida

# 15 στις 20/1/2022
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.458

Καλή σκέψη,αλλά δεν θα ιδρώσει το αυτί του.

Στην καλύτερη περίπτωση να την βγάλει τρελλη (εγώ καλέ, πότε σου έταξα σχέση? Καλά δεν περνούσαμε και δατσ όλ?)

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από alexandriani1

Πάντως

αν και συμφωνώ με τους περισσότερους προλαλήσαντες ότι κατά πάσα πιθανότητα η εξαφάνιση σημαίνει και  διακοπή της σχέσης μαζί σου με τον πιο ανώδυνο γι' αυτόν τρόπο, εγώ θα σου πω πως εάν δεν θες να του το κάνεις τόσο εύκολο αφενός και εάν σε τρώει και για μια ξεκάθαρη απάντηση αφετέρου, νομιμοποιείσαι να τον πάρεις τηλέφωνο και να ζητήσεις ευθαρσώς εξηγήσεις για την εξαφάνισή του. 

Αρέσει στα μέλη girl_aloud, alexandriani1 και σε ακόμα 2 μέλη.

alexandriani1

# 16 στις 20/1/2022
author

Ισχύει, δυστυχώς. Απλά η φίλη μας θάχει βγάλει από μέσα της όσα θέλει να πει. Είναι κι αυτό μια μορφή ανακούφισης στο "γαμώτο" που σε τρώει συνήθως σε τέτοιες περιστάσεις.

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από Heptamer

Η γαϊδουρια / δειλία / ανηθικότητα / παχυδερμία είναι γιουνισεξ.

Και δε χαμπαριαζει από ξεμπροστιασματα ή στριμωγματα.

Άμα ο άλλος / η άλλη είναι ντεβλαμέ, δε μπορεί να είναι (και) ντεκλαρέ.

Οι δύο ιδιότητες είναι ασυμβίβαστες.

Αρέσει στο μέλος vanarabit

alexandriani1

# 17 στις 20/1/2022
author

Α! επίσης,

φίλη μου, να ξέρεις ότι συχνά όταν κάποιοι άνδρες δηλώνουν  με την σύζυγο "σε διάσταση", εννοούν ...σε διάσταση απόψεων.

Αρέσει στα μέλη AngelaR, vanarabit και σε ακόμα 4 μέλη.

konstandinos73

# 18 στις 20/1/2022
author
Ανδρας / 49 / Ελεύθερος
Απαντήσεις: 331
Ακουσε φιλη μου και αυτη την αποψη: Ολες οι ιστορίες που σηκωνονται προς συζητηση, ενεχουν υποκειμενικα στοιχεια. Οι πρωταγωνιστές αντιδρουν κατα τη δικη τους αντιληψη και συμφωνα με τις δικες τους δυνατότητες. Κρατησε, παρακαλώ, το τελευταίο. Η ικανότητα των ανθρώπων να συμπεριφερονται με τετοιο τροπο, ωστε να επιλυουν τα εκάστοτε εμποδια και οχι να δημιουργουν νεα τετοια, εχει τεραστια αξια στη καθημερινότητα ολων μας και οχι μονο των "ηρωων" της καθε ιστορίας εδω μεσα. Εκ των πραγμάτων, λιγοι εχουν το προνομιο αυτο, ετσι εξαλλου εχει εξελιχθει η ζωη, ωστε λιγοι να ειναι οι "βοσκοι" και εκατομμύρια "τα προβατα". Ετσι λοιπον και ο δικος σου "ηρωας". Μικρες εως ελαχιστες δυνατοτητες. "Εφυγε" ,λεει, "μετα απο προτροπη της γυναίκας του" αλλα "μαλλον ξαναγύρισε επειδή στεναχωρηθηκε η 24χρονη κορη του". Μαλιστα. Αν τον ειχα μπροστα μου θα του ελεγα λοιπον "Γιατρε μου, κοιτα να ξαναγυρισεις στη γυναικα σου και να δωσεις χαρα στην 24χρονη κορη σου, γιατι στο τελος σε βλέπω να μενεις μονος με τους ασθενείς σου". Α, θα του λεγα και κατι αλλο. "Εισαι γυρω στα 50 και η κορη σου 24". Λεπτομέρειες, θα μου πεις. Λεπτομέρειες. Μη τον κακιζεις λοιπον. Τοσα μπορεί τοσα "δινει". Η μαλλον καλυτερα: Αλλος ενας απ τους πολλους. Αλλος ενας απο εμας (βλέπεις οτι για την υποκειμενικοτητα του θέματος, βαζω και τον εαυτο μου μεσα). Ο νοων νοειτω.
Αρέσει στα μέλη girl_aloud, AngelaR και σε ακόμα 4 μέλη.

tzoulia59

# 19 στις 21/1/2022
author
Γυναίκα / 82 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Απαντήσεις: 7.477

θα ξεκινησω απο αυτο ..

εφ οσον εχει παιδια 30 ετων ο αντρας αυτος ,,ων γιατρος ,,ειναι ετων 65 ,,εσυ 46 ..

εφυγε 2 μηνες απο το σπιτι του κι εμενε μονος ,,,επειδη  τον εδιωξε η γυναικα του .

,.γιατι αραγε ,,διωχνει μια γυναικα 60 ρα φανταζομαι 

,τον κατα 30 χρονια συζυγο της και πατερα των 3 παιδιων της .?

αν δεν υπαρχει σοβαρος  λογος οι γυναικες -κατα ποσον οι ηλικιωμενες ,.-,δεν διαλυουν ετσι ευκολα το σπιτι τους ,,και την οικογενεια τους .

πιστευω οτι επεσε κερατωμα ,εκει ..κι ,ασε αυτα που σου λεει ,,το φβ πηγαινε συννεφο ,

μιλαει για την γυναικα του με παραπονο ..οτι ηταν μια ψυχρη γυναικα που δεν εκδηλωνε συναισθηματα .ουτε καν για τα παιδια της..  ,,,3 παιδια γιατι κανεις με μια κακια μητερα ??

και ηταν και ψυχρη στο σεξ ,,(να δαγκωσω  pc )..που τους χανεις που τους βρισκεις με την πρωτη κουβεντα στο σεξ ,,ρε αι στο διαολο απο εκει .,..

αλλα παρ ολα αυτα τον καλεσε να γυρισει πισω ,,,γιατι το 24 χρονο παιδι τους κλαιει ,,και συμπασχει  σ αυτο ,,η κακια μανα ,,που μπορει  να το προφασιζεται για να τον γυρισει πισω ...

ερχεται και ταξιδευει στην αθηνα ,,,διαμενει σε καποιο σπιτι μονος του .??

κι αντι να ειστε μαζι οσο ειναι στην αθηνα ...μενετε χωρια ,,και μιλατε 4 ωρες στο τηλεφωνο ??

ωστοσο την πρωτοχρονια περασατε μια νυχτα μαζι ,,και ειχατε και χημεια (,,αυτη την χημεια ,,που μονο οι γυναικες την βλεπουν ,,)

και οι αντρες μετα  την εχουν ψιλογραμμενη ,, ,,

,κι εχουν περασει 20 ημερες απο τοτε ,

κι ο κυριος μην τον ειδατε τον παναγη ,.απο τα μεγαρα ..

και τωρα αναρωτιομαστε που να βρισκεται κι αν το ξαναπαλευει με την γυναικα του ,,

λογικο ειναι να το παλευει ,,κι ο πιο τρισαθλιος ανθρωπος στην γη το ιδιο θα εκανε .

δεν περνας σ αλλη ζωνη ,,μεσα σε 2 μηνες μετα απο 30 χρονια γαμου με 3 παιδια ,,,

επισης ,σε,ποιο σεναριο  ελπιζεις ,,οτι θα εξελιχθει αυτη η ιστορια μαζι σου ,,?

,υπαρχει περιπτωση αγαπητη μου φιλεναδα ,ενας αντρας που ειναι 65 ετων ν αφησει την ζωη του την δουλεια του και τα παιδια του ,στην θεσ/νικη ,,,για να ερθει να ζησει μαζι σου στην αθηνα ?

με την γυναικα του υπαρχει  ενδεχομενο να τα βρει ,

,γιατι ο 65 ρης  κλεινει κυκλους  και δεν ανοιγει ,νεους ,,

ομως  υπαρχει και  ενδεχομενο να μην τα βρει  ,

πιστευω οτι θα κανει μια προσπαθεια να γυρισει σπιτι του ..

δεν θα βγει το σεναριο και μετα θα τραβηξει ,μονος ,,,να βρει μια νεοτερη εκει στην θεσ/ νικη ..

οσο για σενα θα σε ξαναθυμηθει ,,,μην ανησυχεις καθολου ..για κανα 2 φορες και μετα οπως εξαφανισθηκε τωρα 

καπως ετσι θα εξαφανισθει και μετα ,.,

και τελος .

στην θεση σου θα τον ειχα διαγραψει απο μυαλο και ψυχη ,,

ξερω ειναι ακατορθωτο να βρει μια γυναικα σημερα

αντρα να κοιμαται μαζι του  τα βραδια ,,

αλλα χιλιες φορες να ψαχνω γι αυτον τον χριστιανο

παρα να κανω εξυπηρετησεις ,,σ εναν 

ηλικιωμενο ,,65 ρη ,,που δεν ειναι και στα καλυτερα του κι οποτε θα με θυμαται θα χαιρεται ,,

θα του ξεκινησει και το αλτσχαιμερ   ,,και ,δεν θα θυμαται ..οτι υπαρχεις ..

σε πειραζω ,,

μην επενδυεις και χασεις τον χρονο σου ,,,τσαμπα καιει η λαμπα ,,σε φιλω ,.

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από AngelaR

Εξαφάνιση!

Σας ευχαριστώ παιδια!

Αρέσει στα μέλη girl_aloud, alisida

AngelaR

# 20 στις 21/1/2022
author
Γυναίκα / 46 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 12
Παιδιά σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απόψεις σας. Είναι εξαιρετικά πολύτιμες!Να σας πω ότι επικοινωνησε χθες το πρωί μαζί μου κ μου είπε ότι ένιωσε άσχημα που δεν είχε πάρει τηλέφωνο τόσες μέρες αλλά έτρεχε με μεταπτυχιακα και εξεταστική περίοδ και στήνει και μια νέα δουλειά. Δεν είναι δικαιολογία σοβαρή. Όπως είπε πολύ σωστά ο ios1234 όταν υπάρχουν προβλήματα στο γάμο οι άντρες αφοσιώνονται στη δουλειά ως τρόπο διαφυγής. Κ το βλέπω στο 100% με τον γιατρό. Έδειξα τη δυσαρέσκεια μου λοιπόν διακριτικά. Όταν κατέβει Αθήνα (κάθε δέκα μέρες έρχεται) θα κάνουμε μια συζήτηση σε βάθος για να ξεκαθαρίσω ΕΓΩ τη θέση μου .Δυστυχώς η ευτυχώς δεν έχω γεννηθεί για να είμαι δεύτερη στη ζωή ενός άντρα ακόμα κ αν είμαι ερωτευμένη.Καλύτερα τώρα που είναι ακόμα αρχή να ξεκαθαρίσω τα πράγματα από τη δική μου πλευρά.Εάν πραγματικά γύρισε στο σπίτι κ η σχέση με τη γυναίκα του θα ξαναφτιάξει δεν προτίθενται να τους κρατάω το φανάρι. Θα σας ενημερώσω και πάλι για τις εξελίξεις.Να είστε όλοι καλά!
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε