Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Εξαφάνιση!

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Enikos

# 41 στις 21/1/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.651
'Aρεσαν+: 0%

Αλι και τρις αλι απο του ανεπαγγελτους που κρινουν επαγγελματα και εργαζομενους...

Αν γνωριζαν απο δουλεια, θα ηξεραν οτι καμια δουλεια δεν ειναι ντροπη, πλην του αραχτου που τον ταιζουν σε ολη του την ζωη και ζει παρασιτικα...

Θα γνωριζαν επισης οτι καποιοι ανθρωποι δεν κρινουν ανθρωπους με βαση το επαγγελμα τους...

Οσο για το αν βλεπουμε...μια χαρα βλεπουμε ολοι...

Δεν ζουμε ολοι αγκαλια με το τζι τρια, επειδη μας εχουν παρει χαμπαρι ανα την επικρατεια!!!...

Οι κατεχοντες καποια κοινωνικη θεση, ετσι για το στορι, δεν συστηνουν το επαγγελμα τους αντι των ιδιων...

Αυτα τελειωσαν εκει περιπου την εποχη των γεγονοτων της ξυλαποθηκης, (που ευαγγελιζομαστε ανεπιτυχως), και εχουν προχωρησει λιγο τα πραγματα...εκτοτε...

Αργια μητηρ πασης κακιας...

Φαντασου η πολλη...αργια...η μονιμη...

Αρέσει στα μέλη AngelaR, la-mer και σε ακόμα 1 μέλος.

Enikos

# 42 στις 21/1/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Οι εκλεκτοι δεν εχουν προνομια, ειναι τα προνομια...

Οι αλλοι απλα ειναι αυλη...για να ροκανισουν κανενα προνομιο...

Αρέσει στο μέλος vanarabit

vanarabit

# 43 στις 21/1/2022
author
Γυναίκα / 75 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ιλιον
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 875

###

Κριστίνα καλησπέρα!Σίγουρα αυτά που θα πω δεν είναι σε συνάρτηση με το συγκεκριμένο θέμα...Έχει όμως μια μικρή σχέση...Μέχρι τώρα έχω γνωρίσει γιατρούς που ναι μεν πολλοί εξ αυτών είναι άριστοι επιστήμονες και όταν σου σώζουν την ζωή μόνο ευγνωμοσύνη μπορεί να έχεις ..Το επάγγελμα του γιατρού όμως είναι λειτούργημα κυρίως..!!!Ως άνθρωποι όμως δεν τους εκτιμώ και δεν τους σέβομαι καθόλου! Λόγω πολλών προβλημάτων υγείας στο παρελθόν των γονιών μου, εκτός από τον πόνο και την αγωνία που ένιωθα επί σειρά ετών σε ο,τι αφορά την πλήρη ίαση τους,θυμάμαι πάντα,την πλήρη απαξίωση στην ανθρώπινη ύπαρξη, πλήρη αδιαφορία, υποτίμηση, αναλγησία αν δεν τους έδινες το απαραίτητο φακελάκι!! Και ναι...έχουν το ύφος ενός "Θεού",υπερόπτες στην πλειοψηφία τους, βαθιά εγωιστές,μας βλέπουν ως παιδιά ενός κατώτερου Θεού και έχω πλείστα προσωπικά βιώματα να καταθέσω τι δεινά τράβηξα επί σειρά ετών από αυτή την απεχθή φάρα που ενώ είναι πολλοί καλοί επιστήμονες αν δεν τους τα "σκάσεις" χοντρά σε αφήνουν στο έλεος της τύχης .Φυσικά υπάρχουν και ιατροί που συμπεριφέρονται με ανθρωπιά σε ασθενείςχωρίς να πληρώνονται...Πρέπει να υπάρχουν..!!!Προσωπικά δεν τους έχω συναντήσει ακόμη...!!!Και για να έρθουμε και στο "θέμα" Ακριβώς επειδή είναι γιατροί, έχουν αναπτύξει μια υπερφίαλη συμπεριφορά, αφ- υψηλού σε πολλούς συνανθρώπους τους που δεν έχουν να επιδείξουν ανάλογα πτυχία, και με ανάλογες υπερφίαλες προσβλητικές συμπεριφορές και στα προσωπικά τους..Είναι ευρέως γνωστά τα κατορθώματα τους και πώς βλέπουν τον πολίτη που ΔΕΝ είναι "κάποιος"..Που δεν έχει ένα τσουβάλι χρήματα να τον πληρώσει..κλπ..κλπ .Αυτό όμως σε καμία περίπτωση δεν σημαίνει ο,τι το επάγγελμα του γιατρού είναι"αμελητέο" ή ο,τι δεν είναι καλοί επιστήμονες!!!Αυτά τα ολίγα ..
Αρέσει στα μέλη girl_aloud, Kristina_

Kristina_

# 44 στις 21/1/2022
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.417

Ε κανω και πλακα βρε  αλλα οκ με την αυστηρη εννοια της επιστημης δεν,,,

Ευτυχως για μενα δεν εχω συναντησει γιατρουςσαν ασθενης που απειλειται η ζωη του! Εχω συναντησει ομως καποτς κοινωνικα και αλλους στο πλαισιο τσεκ απ η μικρο η μεγαλυτερης ασθενεις,,,ουτε σωτηρες ειναι ουτε σχεση εχουν με επιστημη ,,,οκ δεν θα την κανω τη συζητηση αυτη εδω,,,αν θες ανοιξε θεμα

Παράθεση:
Σχόλιο # 36 από vidar70

Ενα δικιο το εχεις !!!

Μια επιστημη σαν την Ιατρικη πυ σωζονται ζωες ανθρωπων μεσω αυτης, τι να μας πει. Και φυσικα ενας γιατρος σιγα το επαγγελμα, σιγα τα αγχη που εχει και τι να μας πεις εμας τα...??? συγνωμη τι επαγγελεσθαι εσεις?? Καλα θελεις και τα γραφεςι ή κανεις πλακα? 

Kristina_

# 45 στις 21/1/2022
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.417

Βανα, ανθρωποι ειναι και οι γιατροι και ανθρωπινα ελαττώματα εχουν. Η αληθεια ειναι οτι πολλοι απο αυτους εχουν μια ,,, αρρωστη σχεση με το χρημα . Αλλα οκ ισως διαλεξαν αυτο το επαγγελμα και για να χουν μια καλυτερη ζωη, για να τα καταφερουν περασαν πολλες δυσκολιες, πολλα χρονια σπουδων κλπκλπ και τωρα ,,,παιρνουν το «αιμα» τους πισω ,,,

Εγω κατανοω οτι για να αντεξουν αυτη τη δουλεια, ισως ειναι μονοδρομος να γινουν σκληροι απεναντι στον ανθρωπινο πονο (αυτο μπορω να στο πω και απο προσωπικη εμπειρια,,, στα νιατα μου). Η καθημερινη τριβη με τον πονο και το θανατο δεν αντιμετωπιζεται ευκολα με αλλο τροπο! Ασε που βλεπουν πια τη ζωη με αλλα ματια,,, Οποτε, εγω δεν περιμενω συναισθηματικη στηριξη απο το γιατρο οταν αρρωστησω, περιμενω μονο, δλδ ελπιζω, να ξερει καλα τη δουλεια του,,,

Αυτο που αναφερεις οτι δλδ βλεπουν «αφ υψηλου» τους υπολοιπους, προσωπικα δεν το εχω αισθανθει,,,ισως επειδη δεν αφηνω περιθωρια σε κανεναν να με δει ετσι και αν εχει τετοια σταση, πουλαει μουρη δλδ εγω ποτε δεν αγοραζω ! οκ εχω συναντησει  5-6 (που λεει ο λογος) ανθρωπους-οχι γιατρους, που ναι θα μπορουσαν να με δουν αφ υψηλου, αλλα ειδικα αυτοι δεν το εκαναν ποτε!

Παράθεση:
Σχόλιο # 43 από vanarabit

Αρέσει στα μέλη AngelaR, girl_aloud και σε ακόμα 1 μέλος.

la-mer

# 46 στις 21/1/2022
author
Γυναίκα gay / 18 / Παντρεμένη
Βραζιλία
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.563

πάλι χάθηκε στη μετάφραση!

Αρέσει στο μέλος giorgos170

Enikos

# 47 στις 21/1/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

...

Και καλά,...μας αναγνωρίσαμε, επιτέλους...
Αρέσει στα μέλη giorgos170, vanarabit

vanarabit

# 48 στις 21/1/2022
author
Γυναίκα / 75 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ιλιον
Απαντήσεις: 875

#

ΣΕΒΑΣΤΗ η άποψη σου ..
Σε ο,τι με αφορά δεν την συμμερίζομαι ...
ΚΑΙ λίγα έγραψα πριν σε συνάρτηση με όσα έχω βιώσει,
και βίωσα πέρισυ ,όταν γυρνώντας ένα βράδυ από το γυμναστήριο,
έπεσα και έσπασα στο δεξί πόδι τον αστράγαλο ...
Ακόμη τρέχω με όσα δεινά με βρήκαν μετέπειτα,
ακόμα πληρώνω .. 
Για εμένα σε ο,τι αφορά την προσωπικότητα τους είναι ΤΡΑΓΙΚΟΙ !!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 45 από Kristina_

Βανα, ανθρωποι ειναι και οι γιατροι και ανθρωπινα ελαττώματα εχουν. Η αληθεια ειναι οτι πολλοι απο αυτους εχουν μια ,,, αρρωστη σχεση με το χρημα . Αλλα οκ ισως διαλεξαν αυτο το επαγγελμα και για να χουν μια καλυτερη ζωη, για να τα καταφερουν περασαν πολλες δυσκολιες, πολλα χρονια σπουδων κλπκλπ και τωρα ,,,παιρνουν το «αιμα» τους πισω ,,,

Εγω κατανοω οτι για να αντεξουν αυτη τη δουλεια, ισως ειναι μονοδρομος να γινουν σκληροι απεναντι στον ανθρωπινο πονο (αυτο μπορω να στο πω και απο προσωπικη εμπειρια,,, στα νιατα μου). Η καθημερινη τριβη με τον πονο και το θανατο δεν αντιμετωπιζεται ευκολα με αλλο τροπο! Ασε που βλεπουν πια τη ζωη με αλλα ματια,,, Οποτε, εγω δεν περιμενω συναισθηματικη στηριξη απο το γιατρο οταν αρρωστησω, περιμενω μονο, δλδ ελπιζω, να ξερει καλα τη δουλεια του,,,

Αυτο που αναφερεις οτι δλδ βλεπουν «αφ υψηλου» τους υπολοιπους, προσωπικα δεν το εχω αισθανθει,,,ισως επειδη δεν αφηνω περιθωρια σε κανεναν να με δει ετσι και αν εχει τετοια σταση, πουλαει μουρη δλδ εγω ποτε δεν αγοραζω ! οκ εχω συναντησει  5-6 (που λεει ο λογος) ανθρωπους-οχι γιατρους, που ναι θα μπορουσαν να με δουν αφ υψηλου, αλλα ειδικα αυτοι δεν το εκαναν ποτε!

Παράθεση:
Σχόλιο # 45 από Kristina_

Αρέσει στα μέλη apolitiii, giorgos170

Enikos

# 49 στις 22/1/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Παλι εγινε κορκοδειλος...

AngelaR

# 50 στις 22/1/2022
author
Γυναίκα / 46 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 12
Σας ευχαριστώ παιδιά! Όλους για τις απαντήσεις σας!Αποσύρομαι. Αυτή είναι η απόφαση σου! Εάν ξεκαθαρίσει με την οικογένειά του θα το συζητήσουμε σε νέα βάση.Δεν αντέχω αυτές τις καταστάσεις. Είναι ψυχοφθόρες.Όσο κ αν υπάρχουν συναισθήματα υπάρχει κ πολύ ζόρι.Να είστε όλοι κ όλες καλά!
Αρέσει στο μέλος girl_aloud

Redink

# 51 στις 22/1/2022
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

https://m.youtube.com/watch?v=8J6uZWTb_Oc

Δεν περίμενα η συζήτηση να πάρει τέτοια τροπή.  Το σχόλιο μου περί γιατρού δεν είχε να κάνει τόσο με το επάγγελμα κάθε αυτό, όσο με το να συνδέουν κάποιες/κάποιοι ένα επάγγελμα αυτόματα με αρετές που έχουν να κάνουν με το χαρακτήρα ή να θαμπωνονται παραβλέποντας προβληματικές συμπεριφορές.  Κάποιος μπορεί να είναι ο καλύτερος στη δουλειά του αλλά να είναι δυστυχώς απαράδεκτος στον τρόπο που συμπεριφέρεται στις σχέσεις του και αυτό συναντάται σε όλα τα επαγγέλματα. Η επαγγελματική ικανότητα δε συμβαδίζει αναγκαία με εντιμότητα χαρακτήρα και ανθρωπιά και αυτό δυστυχώς ισχύει και για τα επαγγέλματα υγείας. 

apolitiii

# 52 στις 22/1/2022
author
Γυναίκα / 76 / Σε σχέση
Ηνωμένο Βασίλειο UK
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 848

Το θεμα ειναι οτι τα λάθη των γιατρων τα σκεπαζει το χώμα... έτσι θεωρούνται όλοι εγκριτοι επιστήμονες 

μέχρι αποδειξης του εναντιου... όσο για την θεματοθετρια που έχει προτίμηση στους γιατρους αφού  είχε 
σχεση και πριν 7 χρόνια με γιατρο, θα πρέπει να τους έχει μάθει καλά ... άρα γιατί βαζει θέμα και ζηταει 
απόψεις ???
Περι ορεξεως...σπανακοπρασοκολοκυθοτυροπιτα !!!

Αρέσει στα μέλη vanarabit, Enikos

girl_aloud

# 53 στις 22/1/2022
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Ν. Σερρών / Σέρρες
Απαντήσεις: 168
Ας μην τους βαζουμε ολους στο ιδιο τσουβαλι. Υπαρχουν ενα σωρο ασχετοι που το παιζουν γιατροι και σε στελνουν μην πω που κι υπαρχουν κι ενα σωρο σχετικοι που σωζουν ζωες απο βεβαιο θανατο... ειναι που θα πεσεις.
Αρέσει στα μέλη Broken_Guy, AngelaR
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε