Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ένας εισβολέας στον γάμο μου .

Επιλέξτε σελίδα: (1-12)
Σελίδες 12345678910Τελ.»

NightWsh

# 61 στις 23/1/2022
author
Γυναίκα / 44 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 673
'Aρεσαν+: 0%
Ποια ειρωνεία..Έλα Παναγία μου!Μόνο κειμενικοι δείκτες τα θέματα είναι σοβαρά!!!Και αυτό εγώ θα το πω;
Αρέσει στα μέλη giorgos170, Enikos

Heptamer

# 62 στις 23/1/2022
author
Ανδρας / 56 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.225

Άρα:

υπάρχει το καλό χιούμορ (σάτυρα κλπ) 

και 

η ειρωνεία (=κακό χιούμορ);

Κι αν κάποιος διαθέτει κι από τα δύο;

Ή αν διαθέτει το ένα, αυτομάτως δεν έχει το άλλο;

Αρέσει στο μέλος Enikos
Η επιλογή που κάνει ο καθένας για τον εαυτό του, συμπίπτει απολύτως με το πεπρωμένο του

paranomos

# 63 στις 23/1/2022
author
Ανδρας / 50 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1.519

Τελικα..πιο πολυ εισβαλαμε εμεις στο γαμο της μελινας..παρα η συνεταιρος...

Και τι δεν ακουσε η κοπελα.
Αρέσει στο μέλος alisida

Enikos

# 64 στις 23/1/2022
author
Ανδρας / 79 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 30.102

Το "ελευθερια λογου" προφανως και ειναι σχημα λογου, ( με την χαλασμενη μεταφραση, περι κλειδιων), στο κειμενο σου, ετσι?...

Ολα τα υπολοιπα, ξεφευγουν της εννοιολογιας και εμπιπτουν στον χαλασμενο μεταφραστη...

Διοτι οπως ειπαμε, αλλα δεν θεμε να εννοησουμε, η ειρωνεια ειναι συστατικο της επιχειρηματολογιας...δινει τον τονο της αντιθετης θεσης...

Και οταν δεν μπορουμε να αντι-επιχειρηματολογησουμε, τι κανουμε?...

Θυμομαστε το πολυ πιασαρικο εφευρημα της εποχης...την τοξικοτητα...

Διχως καν να μπουμε στον κοπο να δουμε ποσο τοξικα ειναι τα κειμενα που "εξορκιζουν" την...τοξικοτητα...

Νεξτ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 59 από Redink
Το αν είναι ή όχι δείγμα ευφυίας η ειρωνεία δεν έχει και πολύ σημασία όταν καταντά αντικοινωνική συμπεριφορά. Ακόμα και αν είναι δείγμα ευφυίας, η ειρωνεία δεν παύει να είναι μια συμπεριφορά που πληγώνει. Υπάρχουν πολλοί τρόποι να πει κανείς μια αλήθεια. Το να επιλέγει κανείς συστηματικά να εκφράζεται με τρόπο που πληγώνει σαφώς δεν είναι υγιές. Προσωπικά όμως πιστεύω οτι δεν αξίζει να ασχολείται κανείς με το πώς, το γιατί, το αν ένας τέτοιος άνθρωπος είναι ευφυής ή άρρωστος, αλλά με το αν και πώς μπορεί κανείς να τον αποφύγει. Διότι εάν συστηματικά επιλέγει να πληγώνει τους γύρω του, δεν είναι για πολλά πολλά. Τόσο απλά. Η ζωή είναι πολύ μικρή για να επικεντρωνεται κανείς σε τοξικούς ανθρώπους και, ευτυχώς, εκεί έξω μπορεί κανείς να βρει τις ίδιες αλήθειες ειπωμενες με τρόπο που δεν πληγώνει. Δεδομένου όμως ότι υπάρχει ελευθερία λόγου, πιστεύω ότι τελικά το κλειδί είναι σε ποιες φωνές επιλέγουμε να επικεντρωθούμε και ποιες να συνδέσουμε με Κάιρο...

Αρέσει στο μέλος NightWsh

Enikos

# 65 στις 23/1/2022
author
Ανδρας / 79 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Κατεβηκε ο Πανας και σατυριζει τις νυμφες παλι?...

Ε, να...αυτα δεν λεμε?...

Πως  εκφραζει ενας ανθρωπος ενα νοημα, οταν δεν ξερει να γραφει την λεξη που το αντιπροσωπευει?...

Και να πεις, αντε εγινε ενα ορθογραφικο...οταν ειναι πανω απο μια, δεν σε βαζει σε σκεψεις για την εγκυροτητα της συλλογιστικης του (υποτιθεμενου) συνομιλητη σου?...

Αν οχι εσας, εμενα με βαζει...επειδη ειναι αρρηκτη η σχεση-γνωση της λεξης που ευελπιστεις να εκφρασεις, με την εννοια της...

Ξερεις, ε?...Τοξικη ειναι και η οπτικη ρυπανση...χωρις κλειδια και ναιμεναλλατια...

Αισθητικη, περα απο εσας που την επικαλειστε, επιτρεπετε να εχουν και οι αλλοι?...

Αρέσει στο μέλος hornet19

Enikos

# 66 στις 23/1/2022
author
Ανδρας / 79 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Κι εσυ τωρα! Τι τις θελεις αφτες τις Σολωμονικες?...

Παράθεση:
Σχόλιο # 61 από NightWsh
Ποια ειρωνεία..Έλα Παναγία μου!Μόνο κειμενικοι δείκτες τα θέματα είναι σοβαρά!!!Και αυτό εγώ θα το πω;

Αρέσει στα μέλη vidar70, NightWsh

alisida

# 67 στις 23/1/2022
author
Γυναίκα / 53 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 37
Απαντήσεις: 9.937

Όχι.

Δεν είπα κάτι τέτοιο,αντιθέτως 

είπα πως η σύνδεση ταύτιση παρουσίαση της ειρωνίας ως κάποιου είδους χιούμορ,με βρίσκει εντελώς αντιθετη.

Οι(επαναλαμβανόμενες αναιτιες αφιλτραριστες )προσβολες  feuille volante δεν είναι χιούμορ,μπορώ να πω ότι φλερτάρουν με την κακοήθεια 

Παράθεση:
Σχόλιο # 62 από Heptamer

Άρα:

η ειρωνεία (=κακό χιούμορ);

Αρέσει στα μέλη alexandriani1, Broken_Guy

Enikos

# 68 στις 23/1/2022
author
Ανδρας / 79 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Και να παλι και παλι...αμφισβητουμε τα ιδια μας τα γραπτα, για να τους δωσουμε αλλη διασταση, με αλλα λογια, επειδη ΔΕΝ γνωριζαμε το νοημα οσων γραφαμε...

Ποση προσβολη για τον (υποτιθεμενο) συνομιλητη σου αραγε?...

Οταν επειδη δεν ξερεις τι γραφεις ο ιδιος, τον καθιστας ντεφακτο χαμηλης νοημοσυνης, επειδη εκεινος καταλαβε τι εγραφες!!!...

Ποια κακοηθεια ειπαμε?...

Μετα, φοραμε ταμπελιτσες στον κοσμο και στις εννοιες στολισμενες με ενα καρο μαραφετια...

Ασε με τωρα, με τα ναιμεναλλατια του βροκολου...

Αρέσει στα μέλη user2022, NightWsh

Murto1975

# 69 στις 24/1/2022
author
Γυναίκα / 48 / Παντρεμένη
Ν. Έβρου / Αλεξανδρούπολη
Απαντήσεις: 47

Αν είσαι σε θέση να αντιμετωπίσεις την αλήθεια μπορείς να τον παρακολουθήσεις. Έτσι με έβγαζε και εμένα τρελή με μια συνεργάτη του και τελικά τους επιασα στα πράσα.

Αρέσει στο μέλος hornet19

apolitiii

# 70 στις 24/1/2022
author
Γυναίκα / 77 / Σε σχέση
Ηνωμένο Βασίλειο UK
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 1.112

Όταν είσαι σ' ενα γάμο με δύο παιδιά με απλές ενδειξεις και χωρίς αποδείξεις δεν αφήνεις να σε κυριεύσει η 

ζήλεια για τον πατέρα των παιδιων σου, ούτε ο εγωισμός σου, ούτε οι ανασφάλειες σου...ολα αυτα θωλωνουν

τον νου και μπορει να κατηγορεις τον συζ

Παράθεση:
Σχόλιο # 58 από tzoulia59

διαφωνω σ ολα τα πιο πανω ,

και δεν ξερω αν εξεθετα πρωτη φορα εγω παρομοιο θεμα  στο φορουμ 

οι διαφορετικες αποψεις θα με μπερδευαν .

και σιγουρα θα με μπερδευαν ,,οταν εγω αμφιταλαντευομαι σε μια πραγματικοτητα ,

που απο διαισθηση αντιλαμβανομαι οτι κατι δεν παει καλα ,,

κι απο την αλλη θελω να ελπιζω οτι πεφτω  εξω 

μεσα στην τρομακτικη μου αληθεια το να πεφτω και μεσα οτι με κερατωνει ,

θα επελεγα αυτο που με ποναει λιγοτερο ,.,

ειμαι σχεδον σιγουρη οτι ο τυπος την κερατωνει ,

,το οτι επιδιωκει να μιλαει μονο με τα παιδια και λιγοτερο με την ιδια ,δειχνει ενοχικη συμπεριφορα και λερωμενη την φωλια μην μας παρουν και χαμπαρι ,

μπορει και ανυπαρκτη επιθυμια ..για εκεινη ,,

και ναι οταν ο αντρας που εχεις παντρευτει και εχεις κανει 2 παιδια μαζι του σε κερατωνει ,,δεν μπορει να το παιζεις σαν να μην συμβαινει κατι ..και να σφυριζεις αδιαφορα ..

σαφεστατα και θελει μεγαλες νοητικες και ψυχολογικες αντοχες να το αντεξεις ..να κανεις μουγκα και να τον αφηνεις να στα περναει 10 -10 ..

υπαρχουν γυναικες που καταπιαν πολυ κερατο και κερδισαν ενα συναισθηματικο κουφαρι στην ζωη τους που τις προδωσε ,,,αλλα  τον πατερα για τα παιδια τους ,

κι αυτη λογικη ειναι ,,

τοσοι και τοσοι γαμοι του προηγουμενου αιωνα πως συμβιωναν ?

αλλα υπαρχουν και γυναικες ,που καθαριζουν με γρηγορες διαδικασιες και τραβανε σταυρο για το υπολοιπο της ζωης τους ,,κερδιζοντας ,,,την αξιοπρεπεια τους ..την μεσοβεζικη ζωη τους και την ανασφαλεια των παιδιων τους .,..

οι επιλογες ειναι 2 ,,διαλεξτε ,...

εγω οχι ζηλειες οχι σκηνες ,,θα τον ειχα στειλει αδιαβαστο ,,μ οποιο τιμημα ,,και δικαιουμαι να μιλαω ,, ,,,

ειναι ξεκαθαρο οτι θα επελεγα την δευτερη λυση ,,,ο καθε ενας επιλεγει ,,ποιο σταυρο θελει να σηκωσει ,.,,

γιατι καποιον απο τους 2 θα σηκωσεις ,,

ειναι μαθηματικα βεβαιο ,,

Αρέσει στα μέλη girl_aloud, Enikos

apolitiii

# 71 στις 24/1/2022
author
Γυναίκα / 77 / Σε σχέση
Ηνωμένο Βασίλειο UK
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 1.112

Να συμπληρωσω την απαντηση μου ..

τον σύζυγο άδικα, να μην συμβαίνει τιποτα και ολα αυτα να είναι στο μυαλό σου...

Αν έχεις αποδειξεις οτι σε απατα ο σύζυγος αλλαζει... Ομως παλι πρεπει να σκεφτεις με καθαρό μυαλό και 

να αποφασισεις πια είναι η καλυτερη λυση για σένα και για τα παιδιά...και αυτη να ακολουθάς...

Καλημερα σας!!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 70 από apolitiii

Όταν είσαι σ' ενα γάμο με δύο παιδιά με απλές ενδειξεις και χωρίς αποδείξεις δεν αφήνεις να σε κυριεύσει η 

ζήλεια για τον πατέρα των παιδιων σου, ούτε ο εγωισμός σου, ούτε οι ανασφάλειες σου...ολα αυτα θωλωνουν

τον νου και μπορει να κατηγορεις τον συζ

Melina_49

# 72 στις 24/1/2022
author
Γυναίκα / 41 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Απαντήσεις: 23
Δεν έχω αποδείξεις ότι με απατά και γι αυτό το λόγο παρουσίασα το θέμα εδώ και ζήτησα τη βοήθεια σας . Βρίσκομαι σε απόλυτη σύγχυση και πολλές φορές περνά από το μυαλό μου ότι παραλογίζομαι και δηλητηριάζω μόνη μου τη σχέση μας , με τη ζήλεια μου . Αλλά η συμπεριφορά του είναι τόσο αντιφατική που δεν είναι καθόλου εύκολο να το διαχειριστώ με τη λογική . Για παράδειγμα θα σας περιγράψω τι ακολούθησε μόλις επέστρεψε από το ταξίδι του . Επέστρεψε λοιπόν ο σύζυγος άνετος και ωραίος και όταν προσπάθησα να ανοίξω την κουβέντα για το θέμα απάντησε ότι είναι ανέκδοτα αυτά που του χρεώνω και ότι αν ήθελε αυτός να πάει με άλλη , θα έβρισκε μια του γούστου του και όχι αυτή ? Λέγοντας του ότι με ενοχλεί ακόμη και αυτή η παραπάνω οικειότητα που έχει αναπτυχθεί μεταξύ τους , μου απαντησε ότι αυτό είναι από τη μεριά της συνεταίρου γιατί είναι έτσι ο χαρακτήρας της και αυτός δεν ευθύνεται . Παράλληλα με όλες αυτές τις συζητήσεις που κράτησαν γύρω στις 4 μέρες , αυτός επεδίωκε όποτε είμασταν μόνοι μας , να κάνουμε σεξ και μάλιστα με πάθος όπως παλιά . Πείτε ότι είμαι ανικανοποίητη , τρελή η ότι άλλο θέλετε έμενα αυτό με τρέλανε περισσότερο γιατί το ερμήνευσα ως προσπάθεια κάλυψης του.

Murto1975

# 73 στις 24/1/2022
author

Έχει αποδειχτεί ότι το γυναικείο ένστικτο είναι πολύ δυνατό. Επειδή έχω περάσει ακριβώς τα ίδια και έκανα ακριβώς τις ίδιες σκέψεις και τρελαινομουν, σε συμβουλεύω να τον παρακολουθήσεις. Εγώ πχ άφησα μια συσκευή ηχογράφησης στο σπίτι και από ένα τηλεφώνημα τους κατάλαβα πολλά. Αν είσαι έτοιμη για όλα, να το κανεις για να μάθεις τι συμβαίνει . Αν δεν είσαι, προσπαθησε να το αποβάλλεις από μέσα σου για να μην φθείρεσαι κι άλλο.

Αρέσει στο μέλος Melina_49

Enikos

# 74 στις 24/1/2022
author
Ανδρας / 79 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Ωπα!!! . . . . . .

Ενας σοβαρος αντρας, ποτε δεν λεει..."αν ηθελα θα πηγαινα με μια του γουστου μου", διοτι τα γουστα του θα επρεπε να εχουν περιοριστει στην γυναικα με την οποια ειναι μαζι...περαν του οτι ειναι ντριμπλα προβολης ενος ανυπαρκτου χαρακτηρα...διοτι αυτος που "αν ηθελε", δεν το λεει ως επιχειρημα στον συντροφο του κιολας...ειναι ακρως υποτιμητικο και κρυβει μια μεγαλη αληθεια...οτι θελει μεν, αλλα κανει και υπνωτικες προβολουλες δε...

Καμια, μα καμια και κανενας, μα κανενας οσο διαχυτικος και να ειναι, δεν χρεωνεται το οτι εσυ θα δεχτεις να ειναι διαχυτικος μαζι σου...διοτι εσυ επιτρεπεις να συμπεριληφθεις στην "διαχυτικοτητα" αφτουνου που χυμαει στο ονομα της ανετιλας του οξω καρδια...

Αυτα ειναι κουβεντες παραπλανητικες...

Αρέσει στο μέλος girl_aloud

vidar70

# 75 στις 24/1/2022
author
Ανδρας / 77 / Ελεύθερος
Αργεντινή
Απαντήσεις: 728

Το αν τρελαινεσαι και ενοχλησαι απο μονη σου

δεν φταιει ο συζυγος να ξεκινησουμε ετσι. Αλλα επειδη πρεπει να εισαι 100% σιγουρη καλο θα ηταν να τον παρακολουθησεις. Μεχρινα βρεις καποιον ομως γιαυτη την δουλει κοψε την ζηλεια γιατι ο συζυγος θα ειναι υποψιασμενος και μπορει να φυλαγεται, οποτε τσαμπα η παρακολουθηση.

Παράθεση:
Σχόλιο # 72 από Melina_49
Δεν έχω αποδείξεις ότι με απατά και γι αυτό το λόγο παρουσίασα το θέμα εδώ και ζήτησα τη βοήθεια σας . Βρίσκομαι σε απόλυτη σύγχυση και πολλές φορές περνά από το μυαλό μου ότι παραλογίζομαι και δηλητηριάζω μόνη μου τη σχέση μας , με τη ζήλεια μου . Αλλά η συμπεριφορά του είναι τόσο αντιφατική που δεν είναι καθόλου εύκολο να το διαχειριστώ με τη λογική . Για παράδειγμα θα σας περιγράψω τι ακολούθησε μόλις επέστρεψε από το ταξίδι του . Επέστρεψε λοιπόν ο σύζυγος άνετος και ωραίος και όταν προσπάθησα να ανοίξω την κουβέντα για το θέμα απάντησε ότι είναι ανέκδοτα αυτά που του χρεώνω και ότι αν ήθελε αυτός να πάει με άλλη , θα έβρισκε μια του γούστου του και όχι αυτή ? Λέγοντας του ότι με ενοχλεί ακόμη και αυτή η παραπάνω οικειότητα που έχει αναπτυχθεί μεταξύ τους , μου απαντησε ότι αυτό είναι από τη μεριά της συνεταίρου γιατί είναι έτσι ο χαρακτήρας της και αυτός δεν ευθύνεται . Παράλληλα με όλες αυτές τις συζητήσεις που κράτησαν γύρω στις 4 μέρες , αυτός επεδίωκε όποτε είμασταν μόνοι μας , να κάνουμε σεξ και μάλιστα με πάθος όπως παλιά . Πείτε ότι είμαι ανικανοποίητη , τρελή η ότι άλλο θέλετε έμενα αυτό με τρέλανε περισσότερο γιατί το ερμήνευσα ως προσπάθεια κάλυψης του.

Kristina_

# 76 στις 24/1/2022
author
Γυναίκα / 58 / Ελεύθερη
Μπαγκλαντές
Απαντήσεις: 2.829

Πως εχει αποδειχθει καλε??? Εχουμε συγκεκριμενες ερευνες, σοβαρων ατομων/ειδικων??? 

Παντως, για να τελειωνει η φιλη μας με την «τρελα» της ζηλιας, θα αναγκαστω να συμφωνησω! Ας βαλει κανει οτι νομιζει,,,αλλα φοβαμαι οτι αν δεν βρει στοιχεια, θα συνεχισει να ανησυχει επειδη και καλα δεν εγινε σωστα η παρακολουθηση και γι αυτο δεν ειχε αποτελεσμα

Τωρα βεβαια παιζει να την απατα με καμια αλλη και αυτη να εχει πιασει τα «μηνυματα» της απιστιας, αλλα να εχει λαθεψει ως προς το προσωπο (γιατι ανεξαρτητα απιστιας, με τη συνεταιρο εχει τεραστιο αλυτο θεμα ζηλιας, δυστυχως)

Παράθεση:
Σχόλιο # 73 από Murto1975

Έχει αποδειχτεί ότι το γυναικείο ένστικτο είναι πολύ δυνατό. Επειδή έχω περάσει ακριβώς τα ίδια και έκανα ακριβώς τις ίδιες σκέψεις και τρελαινομουν, σε συμβουλεύω να τον παρακολουθήσεις. Εγώ πχ άφησα μια συσκευή ηχογράφησης στο σπίτι και από ένα τηλεφώνημα τους κατάλαβα πολλά. Αν είσαι έτοιμη για όλα, να το κανεις για να μάθεις τι συμβαίνει . Αν δεν είσαι, προσπαθησε να το αποβάλλεις από μέσα σου για να μην φθείρεσαι κι άλλο.

Murto1975

# 77 στις 24/1/2022
author
Με πολλά ζωντανά παραδείγματα έχει αποδειχτεί. Δεν μιλάω για επιστημονική έρευνα. Με αλλά λόγια όπου υπάρχει καπνός, υπάρχει και φωτια. Μιλάω από προσωπική εμπειρία γιατί το δικό μου ένστικτο δυστυχως ή ευτυχως ήταν αλάνθαστο.

Kristina_

# 78 στις 24/1/2022
author
Γυναίκα / 58 / Ελεύθερη
Μπαγκλαντές
Απαντήσεις: 2.829

Καλα καλα,,,αλλα να μην μπερδευουμε και τις εννοιες των λεξεων,,,γιατι δε θα συννενοηθουμε ετσι 

Παράθεση:
Σχόλιο # 77 από Murto1975
Με πολλά ζωντανά παραδείγματα έχει αποδειχτεί. Δεν μιλάω για επιστημονική έρευνα. Με αλλά λόγια όπου υπάρχει καπνός, υπάρχει και φωτια. Μιλάω από προσωπική εμπειρία γιατί το δικό μου ένστικτο δυστυχως ή ευτυχως ήταν αλάνθαστο.

Αρέσει στο μέλος Murto1975

Briar789

# 79 στις 24/1/2022
author
Γυναίκα / 38 / Παντρεμένη
Ν. Αργολίδας / Σκοτεινή
Απαντήσεις: 35

αγαπητη μου οταν ειστε καλα με τον συντροφο σου δεν υπάρχει λογος να αισθάνεσαι ετσι , και θα πρεπει να συζητησεις αυτα με τον ιδιο με κανεναν αλλο. , εμεις λειπαμε απο το τραπεζι αλλα και ν μασταν προφανως θα κοιτουσαμε τ ταβανι , επισης δες μηπως αυτη η συμπεριφορα πηγαζει και απο δικη σου εσωτερικη αναγκη αμελειας των προσωπικων σου θελω . ευχομαι οτι καλυτερο! 

Enikos

# 80 στις 25/1/2022
author
Ανδρας / 79 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Πας καλα, θα πας και καλυτερα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 78 από Kristina_

Καλα καλα,,,αλλα να μην μπερδευουμε και τις εννοιες των λεξεων,,,

Επιλέξτε σελίδα: (1-12)
Σελίδες 12345678910Τελ.»
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.