Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ένας εισβολέας στον γάμο μου .

Επιλέξτε σελίδα: (1-12)
Σελίδες 12345678910Τελ.»

girl_aloud

# 81 στις 25/1/2022
author
Γυναίκα / 41 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Καλαμαριά
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 239
'Aρεσαν+: 0%
Διαφωνω με το να τον παρακολουθησεις γιατι αν σε παρει χαμπαρι, τοτε ειναι που θα γυρισει εναντιον σου και δεν θα μπορεις με τιποτα να τον ξαναφερεις με το μερος σου (και θα εχει και δικιο!)Αν νιωθεις παραμελημενη για οποιοδηποτε λογο, το χειροτερο που μπορεις να κανεις ειναι να αντιδρασεις με ζηλια. Ακομη κι αν δεν εχει περασει απο το μυαλο του να κανει κατι με την συναδελφο (ή με οποιαδήποτε αλλη), αν εξακολουθησεις να ζηλευεις και να τον κατηγορεις, τοτε θα παει με μαθηματικη ακριβεια στην/σε αλλη, απλουστατα γιατι θα του τα εχεις πρηξει! Μην εισαι γυναικουλα. Στασου στο υψος σου. Μην τον κανεις να μη θελει να σε βλεπει απο τις ανασφαλειες σου και τη ζηλια σου. Εξαλλου τα δικα σου θεματα δεν προκυπτουν απο εκεινον, αλλα απο το πως νιωθεις εσυ με τον εαυτο σου. Αν ησουν καλα με εσενα, και με τη Μονικα Μπελουτσι να δουλευε, δεν θα σε ενοιαζε. Δουλεψε με τον εαυτο σου και ασε κατα μερος τις κατινιστικες και ανωριμες συμπεριφορες.

Murto1975

# 82 στις 25/1/2022
author
Γυναίκα / 48 / Παντρεμένη
Ν. Έβρου / Αλεξανδρούπολη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 47
Πως είναι τα πράγματα; Τι έγινε τελικά; Του μίλησες; Θα ήθελα να σου στείλω πμ για να σου πω την προσωπική μου εμπειρία αλλα δεν μπορώ από τη σελίδα, δυστυχως.

Melina_49

# 83 στις 25/1/2022
author
Γυναίκα / 41 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Απαντήσεις: 23
Θα ήθελα πολύ να μου διηγηθείς τη δίκη σου ιστορία . Βασικά το θέμα έχει παγώσει γιατί έχω σταματήσει να του δείχνω ότι με απασχολεί . Αλλά εγώ βράζω ? έχω χάσει την εμπιστοσύνη μου στο πρόσωπο του . Αυτό που ξέρω όμως είναι ότι τη λαδια του την έχει κάνει ? προχθές είχαμε σπίτι κόσμο , το κινητό του το είχε αφήσει στον καναπέ δίπλα μου και είχε σηκωθεί , τότε χτύπησε μήνυμα και ‘γώ μπλόφαρα και καλά ότι είναι κάτι ύποπτο και με κοιτούσε στα μάτια έντρομος ? τι να σας πω βρε παιδιά εγώ νομίζω ότι την απόλυτη ευθύνη την κουβαλά αυτός και κανείς άλλος . Νομίζω το απολαμβάνει όλο αυτό ? μπορεί όποτε αγριεύω να το συζητά με σοβαρότητα και προσοχή αλλά δεν τελειώνει αυτό αιωρείται ανάμεσα μας . Έτσι αισθάνομαι εγώ . Ίσως να μην είναι κάτι συγκεκριμένο με ένα συγκεκριμένο πρόσωπο ? μπορεί απλά να του αρέσει να έχει μια δίκη του πορεία παράλληλη με τη κοινή μας πορεία ως οικογένεια .

Murto1975

# 84 στις 25/1/2022
author
Γυναίκα / 48 / Παντρεμένη
Ν. Έβρου / Αλεξανδρούπολη
Απαντήσεις: 47
Εμένα με έβγαζε τρελή. Ώσπου αναγκάστηκα να τον παρακολουθήσω, για να του αποδείξω ότι δεν είμαι και τόσο τρελή. Απλά. επειδή το έχω ζήσει, ξέρω πόσο ψυχοφθόρα είναι η όλη κατάσταση. Έφοσον δεν εχεις αποδείξεις, προσπαθησε όσο μπορείς να το αφήσεις στην άκρη, γιατι στον εαυτό σου και μόνο κανεις κακό. Να απασχολείς το μυαλό σου με αλλά πράγματα για να ξεχνιέσαι.
Αρέσει στο μέλος Melina_49

Francesca_

# 85 στις 26/1/2022
author
Γυναίκα / 59 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 703

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από Melina_49
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας και τη βοήθεια σας . Εχω παρατηρήσει πολλά όλο αυτόν τον καιρό ? για παράδειγμα είμαστε σε ένα τραπέζι που διοργάνωσαν για τους εργαζόμενους της εταιρείας τους και ο σύζυγος της κυρίας ξαφνικά έπρεπε να φύγει και μένει μόνη της αυτή και γυρνάει και λέει στον άντρα μου που κάθεται δίπλα σε μένα , μόνη μου έμεινα εγώ έλα να κάτσεις δίπλα μου . Αυτός βέβαια κάνει ότι δεν το ακούει κι επικρατεί σιωπή . Μετά που γυρίσαμε σπίτι ήταν μέσα στα νεύρα και μου μιλούσε υποτιμητικά ? επίσης άλλο ? είχε δουλειά για μια εβδομάδα στη Θεσσαλονίκη με την εταιρεία στην οποία εργάζεται και με παίρνει τηλέφωνο την ώρα που προσγειώθηκε στη Θεσσαλονίκη να μου πει ότι ξέρεις με πήρε η τάδε ? και πετάει κι αυτή με την επόμενη πτήση για Θεσσαλονίκη γιατί εχει αρρωστήσει μια ξαδέρφη της και έρχεται να της συμπαρασταθεί . Εγώ εννοείται τσαντιστηκα και του μιλούσα στα επόμενα τηλέφωνα με ύφος ? και μετά από αυτο απλά δεν με ξαναπήρε τηλέφωνο ? το έπαιξε θιγμένος !!!Ολα αυτά με έχουν τρελάνει και σκέφτομαι συνέχεια τα παιδιά μου που είναι ακόμη μικρά .

θα ειναι ''εμβολιασμενη'' η κυρια, για να μπορει ''να πεταει'' τοσο ευκολα για ..οποιου λογου και οπου χρειαζεται...  

Χριστινα, για πες μας ρε παιδι μου, εσυ ποσο συχνα πετας και εσυ για συμπαρασταση και μονον, μολις καταλαβεις πως μια ξαδερφη σου εχει αρρωστησει;   ειδικα τωρα, με ολες αυτες τις καταστασεις, με το κοβιντ; μολις καταλαβεις, φιιουτ, φευγεις;;; 

Francesca_

# 86 στις 26/1/2022
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από Melina_49
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας και τη βοήθεια σας . Εχω παρατηρήσει πολλά όλο αυτόν τον καιρό ? για παράδειγμα είμαστε σε ένα τραπέζι που διοργάνωσαν για τους εργαζόμενους της εταιρείας τους και ο σύζυγος της κυρίας ξαφνικά έπρεπε να φύγει και μένει μόνη της αυτή και γυρνάει και λέει στον άντρα μου που κάθεται δίπλα σε μένα , μόνη μου έμεινα εγώ έλα να κάτσεις δίπλα μου . Αυτός βέβαια κάνει ότι δεν το ακούει κι επικρατεί σιωπή . Μετά που γυρίσαμε σπίτι ήταν μέσα στα νεύρα και μου μιλούσε υποτιμητικά ? επίσης άλλο ? είχε δουλειά για μια εβδομάδα στη Θεσσαλονίκη με την εταιρεία στην οποία εργάζεται και με παίρνει τηλέφωνο την ώρα που προσγειώθηκε στη Θεσσαλονίκη να μου πει ότι ξέρεις με πήρε η τάδε ? και πετάει κι αυτή με την επόμενη πτήση για Θεσσαλονίκη γιατί εχει αρρωστήσει μια ξαδέρφη της και έρχεται να της συμπαρασταθεί . Εγώ εννοείται τσαντιστηκα και του μιλούσα στα επόμενα τηλέφωνα με ύφος ? και μετά από αυτο απλά δεν με ξαναπήρε τηλέφωνο ? το έπαιξε θιγμένος !!!Ολα αυτά με έχουν τρελάνει και σκέφτομαι συνέχεια τα παιδιά μου που είναι ακόμη μικρά .

με εσενα, Melina, παει ταξιδια ή σε εχει παραμελισει/αφησει να ασχολεισαι με τα παιδια και μονον; 

αφου εχει ανοδικη πορεια η επιχειρηση, εσυ τι απολαμβανεις απο ολο αυτο; περνας και εσυ ευχαριστα; ή, μονο τοπικα στο σπιτι και αντε το πολυ κανενα δειπνο εξω και αυτο, παλι με την λεγαμενη;

Francesca_

# 87 στις 26/1/2022
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από Kristina_

Μα απο την αρχη μαζι επρεπε να καθονται!!! Ειναι δυνατον να κανεις τετοιες σκηνες? Τι εικονα εδωσαν στους εργαζομενους με το να την αφησει μονη, για να μην ζηλευεις εσυ???

Εσυ γιατι τσατιστηκες και γιατι του μιλουσες με υφος? Τι σε αφορα εσενα που ειναι εκεινη??? Ειλικρινα απορω με τετοια συμπεριφορα γιατι παραμενει διπλα σου! Αν μου το εκανε καποιος αυτο ,,αντε μια φορα, αντε δυο, τριτη δε θα χε

Φιλεναδα δες το πιο χαλαρα για το δικο σου καλο (την ψυχικη σου ηρεμα) και για να μην χαλασεις μονη σου το γαμο σου, αν δεν το χεις καταφερει ηδη

Ανησυχεις επειδη «τα παιδια σου ειναι μικρα», αναλογισου καλυτερα οτι εκεινος δυναται να προσφερει, οικονομικα, στα παιδια σας (και οχι στα παιδια Σου μονο), οφειλονται κατα ενα, πιθανον μεγαλο, μερος και στη συνεργασια του μαζι της και σεβασου το.

μα, η ψυχικη της ηρεμια εχει χαθει, ακριβως απο αυτη την συγκεκριμενη συνεργασια.. 

για να τσαντιζεται ο αλλος, για να θυγεται, ξερει πως η Μελινα καπου εχει δικιο.. 

αν δεν ηταν ετσι, θα εκανε ο,τι περναει απ' το χερι του να μην ανησυχει, αν σκεφτεται και αυτος τα παιδια του βεβαια και πραγματικα, ολοι να αισθανονται καλα.. 

αντι αυτο, κοιταει να μην θυχτει η αλλη, αν της δειξει την πραγματηκη της θεση - συνεργατες και μονον.. τελεια και παυλα! τρεις κιολας!!! μα πώς να το κανει αφου εχουν ξεπεραστει ηδη αυτα τα ορια, με το που βαζει πιο συμαντηκη την συνεργασια με την κυρια, απο την γυναικα του; 

για ποια ..ζηλια προκειται εδω;

οταν δεν πιανουμε αυτες τις λεπτες λεπτομεριες, το πιο ευκολο ειναι να το βαπτισεις ζηλια και να πεις στην Μελινα και σε καθε Μελινα - εσυ φταις με τις ανασφαλειες σου, με τις υποψιες σου, με τα κομπλεξ σου, με, με, με... 

ο αλλος, ο ''οικογενειαρχης'', ο καλος ''πατερας'' που φερνει τα λεφτα στο σπιτι και ειναι για το μελλον των παιδιων, πραγματικα - ειναι; 

αφου ηδη εχει σκασει το ..μπροστινο λαστιχο του αυτοκινητου που ''ειπε να οδηγισει'' και τρακαρονται απο τοιχο σε τοιχο. 

Αρέσει στα μέλη Melina_49, Enikos

Francesca_

# 88 στις 26/1/2022
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 46 από alisida

(ταιριάζει στο "τι σκέφτεσαι" αλλά θα το γράψω εδώ,με αφορμή τη σύγκριση  ...)

Ότι ..

Δεν είναι δείγμα ευφυΐας να ειρωνεύεται κανείς,αλλά   το να μπορεί να δώσει μια σοβαρη απάντηση στο οτιδήποτε.

τις σοβαρες απαντησεις απο ανθρωπους που εχουν σταθερες αποψεις για το σωστο, και - πραττοντας τες, θα τους βρεις.. 

οταν αλλαζεις αποψεις, συμφωνα με τι σε βολευει, απο κει και πραττεις αναλογα και σε ξερουν εστω και λιγο, ε ναι - ειναι για ειρωνεια.. για σατιρα - ουτε ιχνη! 

μια σοβαρη απαντηση ( εδω σε θελω!) και αν μπορεις να δωσεις.. 

ποια ειναι η διαφορα στο θεμα της Μελινας απο τα - ''φιλικα'' ταξιδια και εξοδα δυο ατομων διαφορετικου φυλου, που αναφερεις στα δυο προηγουμενα ποστ σου, αφου δημιουργηθηκαν οι ιδιες υποψιες, τα ιδια συναισθηματα και αποξενωση και τελικα - χωρισμος, αφου το τριτο προσωπο ηταν σαν τον ''εισβολεα'' εδω; 

γιατι, διαβαζω απαντησεις/αποψεις και ανακατευομαι... 

Αρέσει στα μέλη Melina_49, Enikos

Enikos

# 89 στις 26/1/2022
author
Ανδρας / 79 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 30.102

Και εσεις Κυρια μου τωρααα!!!...

Για τους αλλους λεμε!!!...

Για τους...αλλους...

Εμεις ειμαστε οι "πληγωμενοι" του διαδικτυου, απο τους ειρωνες...

Παράθεση:
Σχόλιο # 88 από Francesca_

τις σοβαρες απαντησεις απο ανθρωπους που εχουν σταθερες αποψεις για το σωστο, και - πραττοντας τες, θα τους βρεις.. 

οταν αλλαζεις αποψεις, συμφωνα με τι σε βολευει, απο κει και πραττεις αναλογα και σε ξερουν εστω και λιγο, ε ναι - ειναι για ειρωνεια.. για σατιρα - ουτε ιχνη! 

ποια ειναι η διαφορα στο θεμα της Μελινας απο τα - ''φιλικα'' ταξιδια και εξοδα δυο ατομων διαφορετικου φυλου, που αναφερεις στα δυο προηγουμενα ποστ σου, αφου δημιουργηθηκαν οι ιδιες υποψιες, τα ιδια συναισθηματα και αποξενωση και τελικα - χωρισμος, αφου το τριτο προσωπο ηταν σαν τον ''εισβολεα'' εδω; 

Αρέσει στο μέλος Francesca_

Enikos

# 90 στις 26/1/2022
author
Ανδρας / 79 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 30.102

Ναι, ε?...Να παρει την ευθυνη των πραξεων του και να ακολουθησει οποια πορεια θελει.

Εδω μιλαμε για ατιμιες και απαγορευεται να του αρεσουν αυτα...

Τι μοδερνισμοι ειναι αυτοι...και αν ειναι, θα τους δεχοταν και αυτος ο μοδερνος σουηδος απο την πλευρα σου???

Μην με φτιαχνετε ρε παιδια με τις αφελειες σας...

Καποια πραγματα ειναι ετσι και τελειωσε, τα ναιμεναλλατια δεν ειναι ανοιχτομυαλιες, ειναι κακομοιριες...

Παράθεση:
Σχόλιο # 83 από Melina_49

μπορεί απλά να του αρέσει να έχει μια δίκη του πορεία παράλληλη με τη κοινή μας πορεία ως οικογένεια .

Αρέσει στο μέλος Tamarena

vanarabit

# 91 στις 26/1/2022
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

!

Ωχ...ωχ ...
Πάω να δω τηλεόραση ...

Kristina_

# 92 στις 26/1/2022
author
Γυναίκα / 58 / Ελεύθερη
Μπαγκλαντές
Απαντήσεις: 2.829

Για μενα αυτη η συμπεριφορα δειχνει 100% ζηλια (και μαλιστα οχι ζηλια για την αλλη γυναικα, επειδη αυτη η αλλη ειναι στα ματια της θεματοθετριας πιο επιτυχημενη, πιο ελκυστικη, πιο δεν ξερω γω τι! τετοια ζηλια ειναι και οχι ζηλια επειδη εχει και καλα σχεση με τον αντρα της)

Αυτη η ζηλια, συμφωνα με διαβασα μου φαινεται αδικαιολογητη,,, αλλα εστω οτι ειναι αιτιολογημενη,,,ηδη εχω πει στη Μελινα οτι οι λυσεις ειναι δυο η φευγει (και ας εχει μικρα παιδια και ας χασει λιγα η πολλα ευρω) η μενει και ζει συμβατικα,,,απλα τα πραγματα! Τι αλλο μπορεις δλδ να κανεις οταν ο αλλος δε σε θελει πια? Να τον αναγκασεις να σε θελει με το ζορι? Γινεται?

Επισης βλεπω πιο πιθανο να εχει ο συζυγος οντως εξωσυζυγικη σχεση με καμια ασχετη και οι «κεραιες» της Μελινας να εχουν πιασει την απιστια, αλλα επειδη εχει αχτι της συνεταιρας να εχει μπερδευτει 

Ετσι σκεφτομαι εγω καλε,,,ο καθενας μπορει να σκεφτεται διαφορετικα! Εγω ετσι σκεφτομαι! Αλλα δεν ειμαι εγω το θεμα παλι 

Παράθεση:
Σχόλιο # 87 από Francesca_

μα, η ψυχικη της ηρεμια εχει χαθει, ακριβως απο αυτη την συγκεκριμενη συνεργασια.. 

για να τσαντιζεται ο αλλος, για να θυγεται, ξερει πως η Μελινα καπου εχει δικιο.. 

αν δεν ηταν ετσι, θα εκανε ο,τι περναει απ' το χερι του να μην ανησυχει, αν σκεφτεται και αυτος τα παιδια του βεβαια και πραγματικα, ολοι να αισθανονται καλα.. 

αντι αυτο, κοιταει να μην θυχτει η αλλη, αν της δειξει την πραγματηκη της θεση - συνεργατες και μονον.. τελεια και παυλα! τρεις κιολας!!! μα πώς να το κανει αφου εχουν ξεπεραστει ηδη αυτα τα ορια, με το που βαζει πιο συμαντηκη την συνεργασια με την κυρια, απο την γυναικα του; 

για ποια ..ζηλια προκειται εδω;

οταν δεν πιανουμε αυτες τις λεπτες λεπτομεριες, το πιο ευκολο ειναι να το βαπτισεις ζηλια και να πεις στην Μελινα και σε καθε Μελινα - εσυ φταις με τις ανασφαλειες σου, με τις υποψιες σου, με τα κομπλεξ σου, με, με, με... 

ο αλλος, ο ''οικογενειαρχης'', ο καλος ''πατερας'' που φερνει τα λεφτα στο σπιτι και ειναι για το μελλον των παιδιων, πραγματικα - ειναι; 

αφου ηδη εχει σκασει το ..μπροστινο λαστιχο του αυτοκινητου που ''ειπε να οδηγισει'' και τρακαρονται απο τοιχο σε τοιχο. 

Αρέσει στα μέλη Tamarena, Broken_Guy και σε ακόμα 1 μέλος.

alisida

# 93 στις 26/1/2022
author
Γυναίκα / 53 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 37
Απαντήσεις: 9.937

Σοβαρή απάντηση αγαπητή μου,έχω δώσει στο #43 ,που αν το διαβάσεις θα καταλάβεις πως "διαμαρτύρομαι" για τις ευθύνες που ρίχνει το πάνελ στη Μελίνα και υπενθυμίζω και αυτές του συντρόφου της.

Ούτε απόψεις αλλάζω ,οι απόψεις μου παραμένουν οι ίδιες στο θέμα αυτό.

Εφόσον θεωρείς κάποιον ως "εισβολέα" στη σχέση σου,συμβαίνουν δύο πράγματα.

Είτε είναι όντως εισβολέας, είτε έχεις χάσει την εμπιστοσύνη σου στον σύντροφό σου.

Έχω πολλάκις πει εδώ μέσα ότι όταν η εμπιστοσύνη χάνεται ,η σχέση σαπίζει.

Προσωπικά δεν θα μείνω σε μια σχέση όπου κυριαρχεί ο φόβος η ζήλεια και η ανασφάλεια.

Ούτε έχω χόμπι να κάνω σκηνές στον σύντροφό μου ,ούτε να μου κάνει εκείνος σκηνές.

Όταν και αν αντιμετωπίσω τέτοιο θέμα,έχω το θάρρος να δώσω τέλος.

Και είναι καλή ιδέα μετά το τέλος να κάνουμε την αυτοκριτική μας 

Παράθεση:
Σχόλιο # 88 από Francesca_

Αρέσει στα μέλη Heptamer, Tamarena και σε ακόμα 2 μέλη.

alisida

# 94 στις 26/1/2022
author
Γυναίκα / 53 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 37
Απαντήσεις: 9.937

Ευτυχώς τα διαλείμματα της προβολής του Σασμού κρατούν πολύ και προλαβαίνουμε να ανταλλάξουμε και δυο κουβέντες 

Παράθεση:
Σχόλιο # 91 από vanarabit

!

Ωχ...ωχ ...
Πάω να δω τηλεόραση ...

Αρέσει στα μέλη Tamarena, Kristina_

Francesca_

# 95 στις 26/1/2022
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 89 από Enikos

Και εσεις Κυρια μου τωρααα!!!...

Για τους αλλους λεμε!!!...

Για τους...αλλους...

Εμεις ειμαστε οι "πληγωμενοι" του διαδικτυου, απο τους ειρωνες...

πολλοι εχουν το συνδρομο Μαντελα ή μου φαινεται, δοκτορα; 

σ' αυτα που εχουν κανει (και πει) και το ξεχνανε.. 

αλλα ειμαστε εδω για να μην τα ξεχνανε 

Αρέσει στα μέλη Enikos, Tamarena

vanarabit

# 96 στις 26/1/2022
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

#

ALisida.. ,!!!Χαχαχαχαχα..Ναι !!! Χαχαχαχαχα

Atlas22

# 97 στις 26/1/2022
author
Ανδρας / 61 / Χήρος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3
Όταν η εμπιστοσύνη χάνεται η σχέση σαπίζει...Αξιωμα
Αρέσει στο μέλος Tamarena

Francesca_

# 98 στις 26/1/2022
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 92 από Kristina_

Για μενα αυτη η συμπεριφορα δειχνει 100% ζηλια (και μαλιστα οχι ζηλια για την αλλη γυναικα, επειδη αυτη η αλλη ειναι στα ματια της θεματοθετριας πιο επιτυχημενη, πιο ελκυστικη, πιο δεν ξερω γω τι! τετοια ζηλια ειναι και οχι ζηλια επειδη εχει και καλα σχεση με τον αντρα της)

Αυτη η ζηλια, συμφωνα με διαβασα μου φαινεται αδικαιολογητη,,, αλλα εστω οτι ειναι αιτιολογημενη,,,ηδη εχω πει στη Μελινα οτι οι λυσεις ειναι δυο η φευγει (και ας εχει μικρα παιδια και ας χασει λιγα η πολλα ευρω) η μενει και ζει συμβατικα,,,απλα τα πραγματα! Τι αλλο μπορεις δλδ να κανεις οταν ο αλλος δε σε θελει πια? Να τον αναγκασεις να σε θελει με το ζορι? Γινεται?

Επισης βλεπω πιο πιθανο να εχει ο συζυγος οντως εξωσυζυγικη σχεση με καμια ασχετη και οι «κεραιες» της Μελινας να εχουν πιασει την απιστια, αλλα επειδη εχει αχτι της συνεταιρας να εχει μπερδευτει 

Ετσι σκεφτομαι εγω καλε,,,ο καθενας μπορει να σκεφτεται διαφορετικα! Εγω ετσι σκεφτομαι! Αλλα δεν ειμαι εγω το θεμα παλι 

οταν ο αλλος δεν σε θελει πια, σωστο ειναι να το πει ξεκαθαρα και οχι - να του εχει το σπιτι καθαρο, τα σωβρακα πλυμενα, τα πουκαμισα σιδερωμενα - η γυναικα του, και τα χαχοχιχι να τα κανει με την αλλη και την Μελινα να την βγαζει τρελη... 

αυτα ειναι τα απλα.. οταν δεν τα κανουμε, παιζουμε κρυφτο και διπολα, που δεν ειναι καθολου απλο να προσανατολιστει οποιος και να ειναι σε ενα τετοιο περιβαλλον.. 

στο κατω-κατω αυτο το απλο και ξεκαθαρο, θελει και η Μελινα.. γιατι την στολιζεις πως ειναι ζηλιαρα;

Francesca_

# 99 στις 26/1/2022
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 92 από Kristina_

να συμπληρωσω κατι που ηθελα να πω οπωσδιποτε.. 

οταν η εκτιμηση σου ειναι πιο πολυ για την αλλη και ιδια η γυναικα σου εχει αφιερωσει ολο της το χρονο για τα παιδια - πρωτα, μετα για εσενα, για το σπιτι να ειναι σπιτικο, για ολους στην οικογενεια να εχουν μια θαλπωρη, και εσυ - ως ανδρας (ο Θεος να σε κανει) - της προκαλεις ανασφαλιες, υποψιες με την συμπεριφορα σου, δεν φταιει η γυναικα σου και αυτο που νιωθει, δεν ειναι ζηλια.. 

αυτο που νιωθει, ειναι προσβολη..  

Αρέσει στο μέλος Enikos

Melina_49

# 100 στις 26/1/2022
author
Γυναίκα / 41 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Απαντήσεις: 23
Θέλω να σας ευχαριστήσω για τον χρόνο που έχετε αφιερώσει στο θέμα μου . Δεν περίμενα ποτέ ότι θα έβρισκα στήριξη στο διαδίκτυο .Με τον άντρα μου έχουμε μια άνετη ζωή , δεν είμαστε πλούσιοι αλλά ζούμε όμορφα . Μέχρι πριν την καραντίνα μια φορά το χρόνο κάποιο ταξίδι θα πηγαίναμε . Σε καμία περίπτωση όλα αυτά δεν τα αξιολογώ σαν παράγοντες για να μείνω στο γάμο μου , αν διαπιστώσω οτι ισχύουν όσα έχω βάλει στο μυαλό μου . Προς το παρόν ο σύζυγος θολώνει τα νερά , γιατί δεν μου δείχνει ξεκάθαρα τον ένα η τον άλλο δρόμο . Επίσης έχω σκεφτεί πολλές φορές οτι ίσως να έχει κάποια σχέση με άσχετη κυρία και όχι τη συνέταιρο , μιας και αυτή δεν ειναι όμορφη . Από την άλλη ,η ομορφιά δεν ειναι μόνο η εξωτερική εμφάνιση .Μπορεί να έχει δεθεί μαζί της λόγω της επαγγελματικής τους σχέσης και άλλων στοιχείων που τα ανακαλύπτεις μετά από στενή επαφή με έναν άνθρωπο . Αισθάνομαι οτι χρειάζομαι χρόνο για να ηρεμήσω και να σκεφτώ καθαρά . Εσεις αν σας συνέβαινε ,εκτός από την παρακολούθηση , τι άλλο θα μου προτείνατε να κάνω;
Αρέσει στα μέλη hornet19, Kristina_ και σε ακόμα 1 μέλος.
Επιλέξτε σελίδα: (1-12)
Σελίδες 12345678910Τελ.»
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.