Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ένας εισβολέας στον γάμο μου .

Επιλέξτε σελίδα: (1-12)
Σελίδες Αρχική«234567891011Τελ.»

sissy108

# 121 στην 1/2/2022
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 621
'Aρεσαν+: 0%
Δεν νομίζω να σε χωρίσει πότε ενας άντρας που σε θέλει...επειδή του κάνεις παράπονα για την δουλειά του...αυτά δυστυχώς Murtw είναι από τις φτηνές δικαιολογίες των αντρών μαζί με πολλές άλλες...το ίδιο εννοείται ασχετες...οταν ψάχνουν τρόπο να φύγουν από την σχέση γάμο κλπ... και να δώσουν άλλου την ευθύνη...δηλαδη σε εμάς ..άστα..μην το ψάχνεις..και μετά εμείς καθόμαστε και πιστεύουμε την χαζομάρα που μας λένε και χαλάμε την ψυχολογία μας και χάνουμε τον χρόνο μας και στο τελος δεν μας μένει τιποτα απολύτως ενώ αυτοί μια χαρά περνάνε την ζωουλα τους δεν σκάνε για τίποτα ...!!για αυτό δεν χρειάζεται να πολύ αναλύουμε αν κάνουμε κάποιο παράπονο...για το οποίο εννοείται ότι μας έχουν δώσει αποδεδειγμένα αφορμές οι ίδιοι...και δεν μιλάω για παράπονα χωρίς λόγο...ούτε να το μετανιώνουμε ιδίως αν έχουμε δίκιο!!Το έχω ξαναπεί πάλι...ότι εδώ τους κερατωνουν...τους κοροιδευουν στα μούτρα τους και κάθονται χρόνια εκεί ακουνητοι...και δεν λένε και κουβέντα ..οι ίδιοι που άλλες τις χώριζαν σε μια νύχτα... έχω πολλά τέτοια παραδείγματα γύρω μου...οπως κι άλλοι φαντάζομαι...!!Ειναι γενικά πιστεύω το πόσο σε θέλει ο άλλος..όλα τα άλλα είναι παιχνίδια του μυαλού που παίζουν πολλοί άντρες στις πλάτες των γυναικών..διότι οι περισσότεροι αν όχι όλοι ...εχουν προβλημα να χωρίσουν και να πάρουν πάνω τους το βάρος της απόφασης τους...
Αρέσει στα μέλη giorgos170, Murto1975

sissy108

# 122 στην 1/2/2022
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Αυτά myrtw75 στα γράφω γιατί κατάλαβα από το κείμενο που έγραψες ότι έχεις τύψεις και δεν θα έπρεπε να έχεις τύψεις...εξάλλου δεν είπες και κάτι κακο για την δουλειά του..αφού αυτό γινόταν..να μην το πεις??Εννοείται ότι έπρεπε να το πεις... και εννοείται οτι αν ο ίδιος σε ήθελε θα είχε προσπαθήσει να κάνει κάτι να συμβιβάσει τα πράγματα για να είσαι και εσύ πιο χαρούμενη...όχι να το διαιωνίζει και να σε κάνει να φαίνεσαι κακιά και χωρίς κατανοηση.. πιστεύω ότι αν δεν έβρισκε αυτό να πει... σίγουρα κάτι άλλο θα έβρισκε ..Τέλος μην πιστεύεις ότι βρήκε στην υπάλληλο του την κατανόηση που εψαχνε...βλακείες ..μάλλον την ήθελε από πριν...και έπρεπε να βρει θέμα να την πλησιάσει και η υπάλληλος εννοείται το ίδιο...και επειδή ήταν στην ίδια δουλειά βρήκαν αυτό ως πιο εύκολο...σου πέταγε και φαρμάκι για τα προηγούμενα χρονια...εκει ίσως θα έπρεπε να τον είχες καταλάβει ..τέλος πάντων...δεν σου άξιζε όλο αυτό... Μακάρι να βρεις συντομα κάποιον άλλο που να σε σέβεται να σε προσέχει και να είσαι ευτυχισμένη..
Αρέσει στο μέλος Murto1975

Murto1975

# 123 στην 1/2/2022
author
Γυναίκα / 48 / Παντρεμένη
Ν. Έβρου / Αλεξανδρούπολη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 47

Ακριβώς όπως τα λες είναι sissy108. Ο, τι ακριβώς λες εγώ το έζησα. Ζούσα ενοχικά για τα δήθεν παράπονα μου, για τις δήθεν υποψίες μου, για τη δήθεν έλλειψη κατανόησης και για τη δήθεν κατανόηση από την υπάλληλο. Έκανα μια τεράστια προσπάθεια για να αλλάξω. Και τελικά αφού όντως άλλαξα (έδειχνα κατανόηση, δεν παραπονιόμουν κλπ) παίχτηκε πάλι κατι με μια άλλη. Και το πρωτο που του είπα ήταν «τελικά τόσο καιρό ζούσα σε ένα ψεμμα, ότι δήθεν έφταιγε η συμπεριφορά μου. Το πρόβλημα το είχες τελικά ΕΣΥ».Μας δημιουργούν ενοχές για να λειτουργούν ελεύθερα. Οποίος αγαπάει, τον άνθρωπο του τον ηρεμεί με πράξεις. Η πικρή αλήθεια.

Αρέσει στα μέλη sissy108, giorgos170

Alezandra

# 124 στην 1/2/2022
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πέραμα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 855
Καλή μου κυρία,εσείς έχετε στο παρελθόν περάσει από εκρηκτικές σχέσεις με πάθος και ένταση,που σας δημιούργησαν ζήλειες και εμμονές.Έχετε επίσης χρησιμοποιήσει κι εσείς η ίδια την λίμπιντο σας ως μέσο κατάκτησης και όλα αυτά σας οδήγησαν στο να ζείτε τώρα αυτές τις στρεσογόνες καταστάσεις.Έχετε έναν σύζυγο που διαφέρει από τους άλλους Μπορεί να μην είναι τόσο συναρπαστικός όσο θα θέλατε,όμως είναι τρυφερός και φροντιστικος προς εσάς και βρίσκεται συνέχεια δίπλα σας.Τα ερωτήματα αυτά θα σας βασανίσουν για καιρό ακόμα,για αυτό ξεπεράστε την τάση να κουκουλωνετε καταστάσεις και ανοίξτε φανερά τα χαρτιά σας σε όσα συζητάτε μαζί του.Η απάντηση βρίσκεται στην τήρηση η μη των αμοιβαίων υποσχέσεων και εκεί να επικεντρωθείτε για την καλύτερη έκβαση της σχέσης σας,που ίσως και να μην είναι τελικά ο χωρισμός όπως αυτή τη στιγμή φαντάζεστε.Εύχομαι βελτίωση της επικοινωνίας.

sissy108

# 125 στην 1/2/2022
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Μyrto έχω χάσει το μέτρημα στο ποσες φορές έχει παιχτεί το ίδιο έργο..άπειρες φορές...τα ίδια σκηνικά συνέχεια ομως...δυστυχώς όμως κάποιες από εμάς δεν μπορούν να το καταλάβουν και τόσο έγκαιρα...Τελικά όμως σημάσια έχει να το καταλάβουν έστω και αργά και να σταματήσουν αμεσα να κάνουν τόσο κακο στην ψυχολογία τους χωρίς λογο..και φυσικά να προχωρησουν την ζωή τους όσο πιο σύντομα γινεται...αυτά τα γράφουμε για να βοηθήσουμε κι άλλες κοπέλες που μπορεί να έχουν παρόμοιο πρόβλημα..να μάθουν να βλέπουν τα σημάδια και να μην πέφτουν θύματα του κάθε επιτηδιου...
Αρέσει στο μέλος Murto1975

Murto1975

# 126 στις 2/2/2022
author
Πως είσαι Μελινα;

Melina_49

# 127 στις 3/2/2022
author
Γυναίκα / 41 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Απαντήσεις: 23
Δυστυχώς τα πράγματα δεν είναι καλά . Εγώ έφτασα στα όρια μου και έκανα μια συζήτηση ΕΦ όλης της ύλης του συζύγου . Αυτός αρνήθηκε τα πάντα και επικαλούνταν συνεχώς δικαιολογίες και μου φώναζε ότι είμαι φαντασιόπληκτη και ότι τα έχω χάσει . Είμαστε τώρα πολύ ψυχραμένοι . Εμενα αυτό που με απασχολεί ειναι ότι δεν ξέρω αν μπορώ να τον εμπιστευθώ πια ? νομίζω ότι δεν μπορώ , τριγυρνάνε όλες αυτές οι σκέψεις στο μυαλό μου.

Murto1975

# 128 στις 3/2/2022
author
Δυστυχως είναι κλασική αντιμετώπιση σε τέτοιες περιπτώσεις να μας βγάζουν φαντασιόπληκτες και τρελές. Τι να σου πω βρε κοριτσάκι μου; Εφόσον δεν εχεις απτές αποδείξεις μήπως να το αφήσεις στην άκρη; Σε καταλαβαινω απολυτα πως νιώθεις.
Αρέσει στο μέλος giorgos170

Murto1975

# 129 στις 3/2/2022
author
Δυστυχως είναι κλασική αντιμετώπιση σε τέτοιες περιπτώσεις να μας βγάζουν φαντασιόπληκτες και τρελές. Τι να σου πω βρε κοριτσάκι μου; Εφόσον δεν εχεις απτές αποδείξεις μήπως να το αφήσεις στην άκρη; Σε καταλαβαινω απολυτα πως νιώθεις.

Murto1975

# 130 στις 3/2/2022
author

vidar70

# 131 στις 3/2/2022
author
Ανδρας / 77 / Ελεύθερος
Αργεντινή
Απαντήσεις: 728

Αντι να  το συζητας  με τις φιλες σου δεξια και αριστερα , βαλε εναν ιδιωτικο ντεντεκτιβ να σου φερει στοιχεια. Θα χαλασεις καποια ευρω  αλλα θα παρεις σιγουρες απαντησεις , ολα τα αλλα ειναι να κλαιμε μαζι παρεα και τι μας εκαναν και κανουν οι αντρες. Θα μπει και η επιστημονισσα και θα μας τα ψαλλει.

Αρέσει στα μέλη Mabalenna, alisida

Iraklis_pouaro

# 132 στις 3/2/2022
author
Γυναίκα / 52 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 197
Gaslighting , δυστυχώς ψυχολογική χειραγώγηση Υπάρχει και μια παλιά ταινία με τίτλο gaslight , δες , διάβασε , θα βρεις πολλά να καταλάβεις τουλάχιστον τι σημαίνει ο όρος.
Αρέσει στα μέλη Mabalenna, alisida

Murto1975

# 133 στις 3/2/2022
author
Gaslighting??? Πρώτη φορά το άκουσα και διαβασα για αυτο μολις τωρα. Πολύ ενδιαφέρον!

Melina_49

# 134 στις 4/2/2022
author
Το ξέρω ότι είναι gaslighting . Είχα διαβάσει παλαιότερα γι αυτή την τακτική και μπορώ να πω πλέον ότι ξέρω να την αναγνωρίζω ? δυστυχώς .

Iraklis_pouaro

# 135 στις 4/2/2022
author
Γυναίκα / 52 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 197
Για αυτό ακριβώς αγαπητή Μελίνα , θα πρέπει να είσαι πολύ προσεχτική για τον εαυτό σου.Μην φτάσεις στο σημείο να σε αμφισβητείς ,είτε αυτά που βλέπεις , είτε αυτά που αισθάνεσαι.Αν αρχίζει να σε επηρεάζει , θα πρέπει να ζητήσεις βοήθεια για το πως θα αντιμετωπίσεις έναν τέτοιο άνθρωπο που πιθανόν να έχει και ναρκισσιστικά στοιχεία.
Αρέσει στα μέλη Melina_49, alisida

vidar70

# 136 στις 4/2/2022
author
Ανδρας / 77 / Ελεύθερος
Αργεντινή
Απαντήσεις: 728

Ευχαριστω για το λαικ στην απαντηση #131# αλλα δεν μου απαντησες οσον αφορα την συνταγη με τα κουλουρακια,

Kristina_

# 137 στις 4/2/2022
author
Γυναίκα / 58 / Ελεύθερη
Μπαγκλαντές
Απαντήσεις: 2.829

Εστω οτι ειναι (αν και παρα πολυ αμφιβαλω! Και το γεγονος οτι θεωρεις οτι επειδη διαβασες γι αυτο, μπορεις και να το αναγνωριζεις δε με πειθει,,,μαλλον με κανει να ανησυχω)

Αλλα εστω,,,εστω οτι ειναι gastlighting,,,εστω και ετσι,,,επειδη στο δικο μου μυαλο το πρακτικο, τα πραγματα παντα ειναι απλα,,,θα σε ρωτησω κατι,,,γιατι λοιπον αφου ολα ειναι οπως φοβασαι, γιατι, γιατι καθεσαι και τα υπομενεις? Τα συζητας εδω μαζι μας, πρηζεις και το συζυγο, ισως και καμια φιλη η συγγενη,,,και τελικα καθεσαι εκει και,,,να χαμε να λεγαμε 

Σορρυ μελινα αλλα η σταση σου αυτη δεν ειναι καθολου υγιης, ανεξαρτητα αν ο συζυγος σε απατα με τη συνεταιρα η με αλλη εταιρα η οχι! Αυτο που κανεις εσυ, αυτο στο οποιο υποβαλλεις τον εαυτο σου, δε δειχνει υγιες,,,δεν εχει νοημα να σου πουμε τπτ αλλο εμεις

(Ασε που, μη νομιζεις, δεν ειμαστε και ολοι εδω υγιεις, οποτε μη δινεις και βαση σε ολα οσα σου γραφουν,,,βλεπω καποια ποστ να σε προτρεπουν σε επικινδυνα η/και παρανομα μονοπατια κλπκλπ)

Παράθεση:
Σχόλιο # 134 από Melina_49
Το ξέρω ότι είναι gaslighting . Είχα διαβάσει παλαιότερα γι αυτή την τακτική και μπορώ να πω πλέον ότι ξέρω να την αναγνωρίζω ? δυστυχώς .

Αρέσει στο μέλος Enikos

vanarabit

# 138 στις 4/2/2022
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

###

ΚΑΙ εσύ τώρα ... 

Θέλεις να μας την "πέφτουν" και τα βιβλία τώρα .. ;;;

Παράθεση:
Σχόλιο # 131 από vidar70

Αντι να  το συζητας  με τις φιλες σου δεξια και αριστερα , βαλε εναν ιδιωτικο ντεντεκτιβ να σου φερει στοιχεια. Θα χαλασεις καποια ευρω  αλλα θα παρεις σιγουρες απαντησεις , ολα τα αλλα ειναι να κλαιμε μαζι παρεα και τι μας εκαναν και κανουν οι αντρες. Θα μπει και η επιστημονισσα και θα μας τα ψαλλει.

paranomos

# 139 στις 4/2/2022
author
Ανδρας / 50 / Σε σχέση
Απαντήσεις: 1.519

Βρε ηρακλη...

Τι πουαρο εισαι;...

Βρες αν την απαταει ο αντρας της...

Εχει σκασει το μελινακι απο τις αμφιβολιες...

https://youtu.be/vH0z4RT-i7g

Αρέσει στο μέλος hornet19

Melina_49

# 140 στις 4/2/2022
author
Εσείς τι θα μου προτείνατε να κάνω ; Δεν έχω αποδείξεις ότι με απατά με κάποια συγκεκριμένη . Με την συνέταιρο έχω κάποια γεγονότα που συνέβησαν μπροστά μου και μαρτυρούν μια αυξημένη οικειότητα . Ωστόσο , αυτή η ιστορία εκτυλίσσεται κάποια χρονια και πάντα ο άνδρας μου , όποτε του άνοιγα συζήτηση αντιδρούσε με επίθεση προς το πρόσωπο μου . Αυτό με κάνει περισσότερο επιφυλακτική απέναντι του . Θα μπορούσε να μου εξηγήσει ? Το ότι αναγκάζεται να λέει ψέμματα για τη δουλειά του , το θεωρώ υποτιμητικό και για τους δυο μας . Θα μπορούσε να είχε προσπαθήσει να το λύσουμε , αν είναι πράγματι καθαρός και όλα αυτά είναι απλα παρεξηγημένα από εμενα . Αυτός όμως δεν προσπάθησε ποτέ , απλα απολάμβανει την ελευθερία που του δίνει η δουλειά του και την χρησιμοποιεί σαν δικαιολογία για να παίρνει ανάσες από τη ρουτίνα και την καθημερινότητα . Με ότι κι αν περιλαμβάνουν αυτές οι ανάσες . Εμενα μου χτύπησε το καμπανάκι όταν μειώθηκαν οι επαφές μεταξύ μας .Τον αγαπώ τον άνδρα μου , αλλά δεν ξέρω αν μπορώ να τον εμπιστευθώ πια . Μπορεί και να μην έχει κάνει ποτέ τίποτα αλλά με τη συμπεριφορά του δεν υποστηρίζει το μαζί . Η συμπεριφορά του δείχνει ότι έχει τη ζωή του και τη ζωή μας . Μετά από το δικό μου ξέσπασμα τις προάλλες , προσπαθεί να μου δείξει ότι με θέλει και ότι είναι όλα καλά ,αλλά εγώ δεν είμαι καλά, όπως κι αυτός ειναι κουμπωμένος απέναντι μου και το αισθάνομαι .
Επιλέξτε σελίδα: (1-12)
Σελίδες Αρχική«234567891011Τελ.»
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.