Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ένας εισβολέας στον γάμο μου .

Επιλέξτε σελίδα: (1-12)
Σελίδες Αρχική«3456789101112

hornet19

# 141 στις 4/2/2022
author
Ανδρας / 55 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 2.346
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 140 από Melina_49
Εσείς τι θα μου προτείνατε να κάνω ; Δεν έχω αποδείξεις ότι με απατά με κάποια συγκεκριμένη . Με την συνέταιρο έχω κάποια γεγονότα που συνέβησαν μπροστά μου και μαρτυρούν μια αυξημένη οικειότητα . Ωστόσο , αυτή η ιστορία εκτυλίσσεται κάποια χρονια και πάντα ο άνδρας μου , όποτε του άνοιγα συζήτηση αντιδρούσε με επίθεση προς το πρόσωπο μου . Αυτό με κάνει περισσότερο επιφυλακτική απέναντι του . Θα μπορούσε να μου εξηγήσει ? Το ότι αναγκάζεται να λέει ψέμματα για τη δουλειά του , το θεωρώ υποτιμητικό και για τους δυο μας . Θα μπορούσε να είχε προσπαθήσει να το λύσουμε , αν είναι πράγματι καθαρός και όλα αυτά είναι απλα παρεξηγημένα από εμενα . Αυτός όμως δεν προσπάθησε ποτέ , απλα απολάμβανει την ελευθερία που του δίνει η δουλειά του και την χρησιμοποιεί σαν δικαιολογία για να παίρνει ανάσες από τη ρουτίνα και την καθημερινότητα . Με ότι κι αν περιλαμβάνουν αυτές οι ανάσες . Εμενα μου χτύπησε το καμπανάκι όταν μειώθηκαν οι επαφές μεταξύ μας .Τον αγαπώ τον άνδρα μου , αλλά δεν ξέρω αν μπορώ να τον εμπιστευθώ πια . Μπορεί και να μην έχει κάνει ποτέ τίποτα αλλά με τη συμπεριφορά του δεν υποστηρίζει το μαζί . Η συμπεριφορά του δείχνει ότι έχει τη ζωή του και τη ζωή μας . Μετά από το δικό μου ξέσπασμα τις προάλλες , προσπαθεί να μου δείξει ότι με θέλει και ότι είναι όλα καλά ,αλλά εγώ δεν είμαι καλά, όπως κι αυτός ειναι κουμπωμένος απέναντι μου και το αισθάνομαι .

Βρες δουλειά, βρες ενδιαφέροντα και χόμπυ, βγες έξω, αθλήσου, καλλιέργησε το πνεύμα σου διαβάζοντας, επιμορφώσου, δραστηριοποιήσου (υπάρχουν δωρεάν εκδηλώσεις και προγράμματα στους Δήμους) - get a life με άλλα λόγια, και θα πάψεις να τρώγεσαι με τα ρούχα σου

Αρέσει στα μέλη Lolita68, la-mer

Melina_49

# 142 στις 4/2/2022
author
Γυναίκα / 41 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 23
Εργάζομαι. Δεν ασχολούμαι μονο με την ανατροφή των παιδιών .Κατά τη διάρκεια του γάμου μου έκανα μεταπτυχιακό , δεύτερη ξένη γλώσσα . Αλλά αυτά τι σημασία έχουν με το θέμα μου ; Το ότι πίστεψα σε μια σχέση και από αυτη δημιουργήσαμε μια ωραία οικογένεια αποτελεί στο μυαλό μου ιδανικό ! Το ότι επίσης στο γάμο μου υπάρχει κρίση , δε νομίζω να βελτιωθεί αν αποκτήσω περισσότερο ενδιαφέροντα και δεν ασχολούμαι με τον άντρα μου . Απλά θα κουκουλώσει το πρόβλημα αυτη η επιλογή . Έχω σκεφτεί βέβαια να τηρήσω και εγώ την ίδια τακτική με τον σύζυγο . Για να δούμε μετά αν θα του αρέσει .
Αρέσει στο μέλος paranomos

Kristina_

# 143 στις 4/2/2022
author
Γυναίκα / 58 / Ελεύθερη
Μπαγκλαντές
Απαντήσεις: 2.829

Οκ,,,αυτα μας τα χεις πει απο την πρωτη σελιδα,,,τι αλλο μπορουμε να πουμε εμεις πια?

Ενικε για ελα εδω,,,εχουμε περιστατικο, στο πρωτο ποστ ειπωθηκαν ολα, μετα εμεις λεμε τα δικα μας (βοηθεια, παρακολουθηση, ενδιαφεροντα κλπκλπ ο καθενας μας οτι μπορει το εκανε), αλλα η μελινα επαναλαμβανει το αρχικο κεις και εχουμε φτασει 8η σελθδα! Τι να κανουμε? Πες και συ τπτ!!!

Αρέσει στο μέλος Enikos

hornet19

# 144 στις 4/2/2022
author
Ανδρας / 55 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 2.346

Παράθεση:
Σχόλιο # 142 από Melina_49
Εργάζομαι. Δεν ασχολούμαι μονο με την ανατροφή των παιδιών .Κατά τη διάρκεια του γάμου μου έκανα μεταπτυχιακό , δεύτερη ξένη γλώσσα . Αλλά αυτά τι σημασία έχουν με το θέμα μου ; Το ότι πίστεψα σε μια σχέση και από αυτη δημιουργήσαμε μια ωραία οικογένεια αποτελεί στο μυαλό μου ιδανικό ! Το ότι επίσης στο γάμο μου υπάρχει κρίση , δε νομίζω να βελτιωθεί αν αποκτήσω περισσότερο ενδιαφέροντα και δεν ασχολούμαι με τον άντρα μου . Απλά θα κουκουλώσει το πρόβλημα αυτη η επιλογή . Έχω σκεφτεί βέβαια να τηρήσω και εγώ την ίδια τακτική με τον σύζυγο . Για να δούμε μετά αν θα του αρέσει .

Το ότι σε απασχολεί ότι μπορεί όχι απλώς να ξεφεύγει το στεφάνι σου, αλλά και ότι σου τα φορά, άνευ αποδείξεως, και σε έχει αρρωστήσει αυτή η κατάσταση, αντιλαμβάνεσαι πως δεν είναι καλό. Για την ακρίβεια φαίνεται να σου έχει γίνει έμμονη ιδέα που δύσκολα ξεριζώνεται από το συνείδητο και το ασυνείδητο..

Εμείς, χωρις να σε γνωρίζουμε, παρά μόνο από τις απαντήσεις που αφήνεις στο θέμα σου, προτείναμε με βάση τις δικές μας εμπειρίες και πεποιθήσεις, κάποιες πρόχειρες λύσεις που μας ήρθαν στο μυαλό.

Όπως μπορεί να έχει ειπωθεί, δεν είμαστε ούτε ειδικοί επιστήμονες, ή αν είναι όντως κάποιος, δεν πρέπει λογικά να σε έχει εξετάσει συστηματικά, επί μακρόν και εκ του σύνεγγυς.

Αν όλο αυτό σε κατατρώει και οι δοκιμασμένες και συνηθισμένες λύσεις δεν σε καλύπτουν για να μπορέσεις να απεμπλακείς δύο-τρία πράγματα υπάρχουν ακόμα:

Α) Ντετέκτιβ για τις αποδείξεις που ψάχνεις, αν υπάρχουν τελικά.

Β) Ειδικός επιστήμονας ψυχικής υγείας - αρχικά ψυχολόγος, και αν επιμένει η παθογένεια, ακόμα και νευρολόγος - ψυχίατρος, αρκεί να ακολουθήσεις την αγωγή που μπορεί να σου προτείνει, ή αν δεν τον εμπιστεύεσαι να αποτανθείς και σε άλλον ενδεχομένως.

Γ) Σύμβουλος γάμου όπου θα πάτε μαζί με τον σύζυγο για να ακούσετε μια άλλη γνώμη επαγγελματία και για συμβουλευτική καθοδήγηση.

Ό,τι και αν αποφασίσεις καλή τύχη!

Αρέσει στο μέλος Kristina_

vidar70

# 145 στις 4/2/2022
author
Ανδρας / 77 / Ελεύθερος
Αργεντινή
Απαντήσεις: 728

Παράθεση:
Σχόλιο # 138 από vanarabit

###

ΚΑΙ εσύ τώρα ... 

Θέλεις να μας την "πέφτουν" και τα βιβλία τώρα .. ;;;

vidar70

# 146 στις 4/2/2022
author
Ανδρας / 77 / Ελεύθερος
Αργεντινή

τι να σου πει δηλαδη η κυρια? Δεν ειδες οτι γραφει τα ιδια και τα ιδια, ισως θελει να ειναι στο επικεντρο της συζητησης. Ρωταει τι να κανω και πριν της εχουμε πει τι πρεπει να κανει.

Παράθεση:
Σχόλιο # 143 από Kristina_

Οκ,,,αυτα μας τα χεις πει απο την πρωτη σελιδα,,,τι αλλο μπορουμε να πουμε εμεις πια?

Ενικε για ελα εδω,,,εχουμε περιστατικο, στο πρωτο ποστ ειπωθηκαν ολα, μετα εμεις λεμε τα δικα μας (βοηθεια, παρακολουθηση, ενδιαφεροντα κλπκλπ ο καθενας μας οτι μπορει το εκανε), αλλα η μελινα επαναλαμβανει το αρχικο κεις και εχουμε φτασει 8η σελθδα! Τι να κανουμε? Πες και συ τπτ!!!

Αρέσει στο μέλος Kristina_

Enikos

# 147 στις 4/2/2022
author
Ανδρας / 79 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 30.102

Δεν μποραμε Κυρια μου, εχει οικειοποιηθει το προβλημα της η θεματοθετρια σε σημειο που...

Κανα δυο σελιδες παρακατου, θα τα ακουσουμε κιολας...

Απο οσο φαινεται, αντικρουει ολες τις τοποθετησεις, με εναν λογικοφανη τροπο που εχει εφευρει για να τις αντικρουει...ναιμεναλλατια, εις την καθομιλουμενην...

Εγω εχω παει για μπυρες, το ιδιο να καμεις και εσυ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 143 από Kristina_

Αρέσει στα μέλη vidar70, Kristina_

vidar70

# 148 στις 4/2/2022
author
Ανδρας / 77 / Ελεύθερος
Αργεντινή

Εσυ Μυρτω μου  πως εισαι???

Παράθεση:
Σχόλιο # 130 από Murto1975
Δυστυχως είναι κλασική αντιμετώπιση σε τέτοιες περιπτώσεις να μας βγάζουν φαντασιόπληκτες και τρελές. Τι να σου πω βρε κοριτσάκι μου; Εφόσον δεν εχεις απτές αποδείξεις μήπως να το αφήσεις στην άκρη; Σε καταλαβαινω απολυτα πως νιώθεις.

Kristina_

# 149 στις 4/2/2022
author
Γυναίκα / 58 / Ελεύθερη
Μπαγκλαντές
Απαντήσεις: 2.829

Εμ αυτο ακριβως περιμενα να πεις ,,,και το περιμενω και να συμβει οσωνουπω 

Παράθεση:
Σχόλιο # 147 από Enikos 

Κανα δυο σελιδες παρακατου, θα τα ακουσουμε κιολας...  

Αρέσει στο μέλος Enikos

paranomos

# 150 στις 4/2/2022
author
Ανδρας / 50 / Σε σχέση
Απαντήσεις: 1.519

Παράθεση:
Σχόλιο # 146 από vidar70

τι να σου πει δηλαδη η κυρια? Δεν ειδες οτι γραφει τα ιδια και τα ιδια, ισως θελει να ειναι στο επικεντρο της συζητησης. Ρωταει τι να κανω και πριν της εχουμε πει τι πρεπει να κανει.

Εγω δεν ειδα να επαναλαμβανεται η μελινα..

Απαντησε σε συγκεκριμενη προταση η κοπελα...

Και καθε απαντηση της δινει και ενα νεο στοιχειο...

Οπως εκανε και στο τελευταιο της σχολιο..απο το οποιο προκυπτει  ουσιαστικα και το διλημμα που εχει...

vidar70

# 151 στις 4/2/2022
author
Ανδρας / 77 / Ελεύθερος
Αργεντινή

Παρτο απο την αρχη και θα δεις , παλι βιαζεσαι

Παράθεση:
Σχόλιο # 150 από paranomos

Εγω δεν ειδα να επαναλαμβανεται η μελινα..

Απαντησε σε συγκεκριμενη προταση η κοπελα...

Και καθε απαντηση της δινει και ενα νεο στοιχειο...

Οπως εκανε και στο τελευταιο της σχολιο..απο το οποιο προκυπτει  ουσιαστικα και το διλημμα που εχει...

sissy108

# 152 στις 5/2/2022
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 621
Δεν επαναλαμβάνεται αλλά δεν ξέρει τι να κάνει... βρίσκοταν φαίνεται καθαρά σε ένα συννεφάκι..δεν το περιμενε...οπως και η άλλη στο άλλο θεμα που είχε χάσει τον εαυτό της γιατι είχε καταβαρεθεί στο γάμο της...κι αυτή να ξέρετε κάποια στιγμή θα προσγειωθει..
Αρέσει στο μέλος hornet19

sissy108

# 153 στις 5/2/2022
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 621
Πάντως επειδή η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική...δεν βλέπω την θεματοθετρια να είναι και τόσο θύμα..υπάρχουν και χειρότερα..μου έκανε εντύπωση ότι ενώ στην αρχή έλεγε ότι είχε κάνει πίσω αυτή την δουλειά της για να τον στηρίξει ..μετά είπε... ότι στα χρόνια που ήταν παντρεμένη έκανε μεταπτυχιακό όπως είπε ... ξένη γλώσσα..δουλευε...κλπ...αυτά δεν είναι απλά πράγματα απαιτούν πολύ χρονο...κάτι που με δουλειά...με δύο μικρά παιδιά...με ενα σπίτι που τρεχει..και με έναν άντρα που λείπει ταξίδια ...για τις πιο πολλές φανταζει επιστημονική φαντασία..δηλαδή δεν υπάρχει καθόλου χρόνος για να κάνεις τόσα πράγματα άντε με το ζόρι να καταφέρεις ούτε το ενα.!!.επομένως και η ίδια θα είχε αρκετή ως υπερβολική βοήθεια με τα παιδιά..με το σπίτι κλπ...και από ασχολήθηκε πολύ με τον εαυτό της..επίσης όπως φαίνεται ήταν παρα πολύ σίγουρη και για τον εαυτό της και για τον σύζυγό...την βλέπω να έχει πάρα πολύ αυτοπεποιθηση...αμέσως έγραψε ότι θα κάνει το ίδιο κι αυτη ..θα τον απατήσει δηλαδή. . δεν είναι και η πρώτη σκεψη αυτή για τις πιο πολλεςνπου βρίσκονται σε αυτήν την κατάσταση...η πολύ σιγουριά της της γύρισε μπούμερανγκ...κι αυτα πιστεύω ότι ο συγκεκριμένος το εκμεταλλεύτηκε..και έκανε κι αυτός τη ην ζωή του παράλληλα...
Αρέσει στο μέλος Enikos

Paralia48

# 154 στις 5/2/2022
author
Γυναίκα / 57 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 31
Απαντήσεις: 9.841
Βρε Μελίνα, ο ευθύς δρόμος είναι  και ο καλύτερος. Δε ρωτάς απευθείας : <<αγάπη μου απάντησέ μου ειλικρινά και θα είναι η τελευταία φορά που ρωτώ: Με απάτησες; Ναι ή όχι;>>

Αλλά θα πιστέψεις την απάντησή του. Αν πάει να δώσει πλάγιες και πονηρές απαντήσεις του στυλ <<έχεις φαντασία κλπ>> , απαίτησε το ναι ή το όχι. Τα μισόλογα είναι ύποτα, σημαίνουν ναι, να ξέρεις.

Enikos

# 155 στις 5/2/2022
author
Ανδρας / 79 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Κατσε τωρα...προεκυψε περιπλοκοτης...

Τι ειναι επαναληψη...

Και μαλλον προκειται για το τι..."βλεπει" ο αρχων νους των γραμματων και των τεχνων...

Murto1975

# 156 στις 5/2/2022
author
Γυναίκα / 48 / Παντρεμένη
Ν. Έβρου / Αλεξανδρούπολη
Απαντήσεις: 47
Εγώ νομιζω ότι δεν είναι θέμα αυτοπεποίθησης να πει ότι θα κάνει το ιδιο αλλά πικρίας και απογοήτευσης. Δε σημαίνει και ότι θα το κάνει. Όταν νιώθεις ότι σε έχουν προδώσει κανεις διάφορες σκέψεις. Αλλες φορες λογικές και αλλες παράλογες. Δεν υπάρχει χειρότερο συναίσθημα από το να νιώθεις ότι ξέρεις κάτι και ο άλλος να σε βγαζει τρελή. Παιδιά η ουσία αυτής της σελίδας είναι να βοηθάμε. Όχι να καταδικάζουμε. Οποιος δεν έχει να πει κάτι ας μην γράψει τίποτα. Μην κρίνετε απ εξω. Μελινα μπορείς γράψεις το mail σου;

Melina_49

# 157 στις 5/2/2022
author
Γυναίκα / 41 / Παντρεμένη
Απαντήσεις: 23
Βρε παιδιά μισό λεπτό ? τι σημαίνει επανάληψη και ότι σας λέω συνέχεια τα ίδια . Λέω τα ίδια γιατί τριγυρνούν στο μυαλό μου . Σε μια συζήτηση με ένα άτομο που έχει φάει κόλλημα με κάτι , όπως είμαι εγώ τώρα , θα ακούσετε πολλές φορές τα ίδια . Νομίζω τώρα εγώ . Δεν θα απατούσα τον άντρα μου γιατί αυτό θα σήμαινε για μένα το τέλος της σχέσης μας . Απλά πέρα από το ίδιο πάθημα δεν βρίσκω στη στάση σου κάτι άλλο που θα τον άγγιζε . Τώρα σχετικά με τη διαδικτυακή μας συζήτηση , σας ευχαριστώ όλους για το χρόνο σας και τις απόψεις σας. Ειλικρινά με έχετε βοηθήσει . Μπήκα σε αυτή τη διαδικασία γιατί ηθελα να ακούσω απόψεις αποστασιοποιημένες και αντικειμενικές από ανθρώπους που δεν μας ξέρουν . Δεν εχω μιλήσει σε κανένα άλλο γιατί δεν θέλω να εκθέσω τον άνδρα μου σε τρίτους , ακόμη και στους γονείς μου . Αυτο που διαπιστωνω ειναι οτι ο γάμος στην εποχή μας , δεν είναι αυτό που είχα εγώ στο ρομαντικό μυαλό μου και οτι η αυξημενη οικειοτητα και συναναστροφή αποτελουν συνηθισμένες καταστάσεις στα σύγχρονα εργασιακά περιβάλλοντα . Και άμα θελει κανείς ας κάνει κι αλλιώς ?
Αρέσει στο μέλος Murto1975

Enikos

# 158 στις 5/2/2022
author
Ανδρας / 79 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Γιατι δεν απαντας στο θεμα χωρις να κρινεις τους αλλους?...

Παράθεση:
Σχόλιο # 156 από Murto1975
Εγώ νομιζω ότι δεν είναι θέμα αυτοπεποίθησης να πει ότι θα κάνει το ιδιο αλλά πικρίας και απογοήτευσης. Δε σημαίνει και ότι θα το κάνει. Όταν νιώθεις ότι σε έχουν προδώσει κανεις διάφορες σκέψεις. Αλλες φορες λογικές και αλλες παράλογες. Δεν υπάρχει χειρότερο συναίσθημα από το να νιώθεις ότι ξέρεις κάτι και ο άλλος να σε βγαζει τρελή. Παιδιά η ουσία αυτής της σελίδας είναι να βοηθάμε. Όχι να καταδικάζουμε. Οποιος δεν έχει να πει κάτι ας μην γράψει τίποτα. Μην κρίνετε απ εξω. Μελινα μπορείς γράψεις το mail σου;

Enikos

# 159 στις 5/2/2022
author
Ανδρας / 79 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Ε, αυτο λεγεται επαναληψη Κυρια μου...σορι κιολα, αλλα...

Οι επαναληψεις καθιστουν μια κατασταση, αλυτη οικειοθελως...

Μηπως να πηγαιναμε και λιγο παρακατου, στο κομματι...

Οτι δεν λυνεται, κοβεται?...

Μια ιδεα λεω τωρα, μην συγχιστει και η εδρα!!!...

...η ο αρχων νους του εξελικτικου κατα τεκμηριο διαλογου, που "βλεπει" οραματα!!!...

Χιλια σοργια και παλι...

Παράθεση:
Σχόλιο # 157 από Melina_49
Βρε παιδιά μισό λεπτό ? τι σημαίνει επανάληψη και ότι σας λέω συνέχεια τα ίδια . Λέω τα ίδια γιατί τριγυρνούν στο μυαλό μου . 

vanarabit

# 160 στις 5/2/2022
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

ΝΑΙ .. ΝΑΙ ..
Αγωνιώ .. Πάμε παρακάτω ..
Και μετά ..;;; ΚΑΙ ΜΕΤΑ .. ;;; 

Παράθεση:
Σχόλιο # 159 από Enikos

Ε, αυτο λεγεται επαναληψη Κυρια μου...σορι κιολα, αλλα...

Οι επαναληψεις καθιστουν μια κατασταση, αλυτη οικειοθελως...

Μηπως να πηγαιναμε και λιγο παρακατου, στο κομματι...

Οτι δεν λυνεται, κοβεται?...

Μια ιδεα λεω τωρα, μην συγχιστει και η εδρα!!!...

...η ο αρχων νους του εξελικτικου κατα τεκμηριο διαλογου, που "βλεπει" οραματα!!!...

Χιλια σοργια και παλι...

Επιλέξτε σελίδα: (1-12)
Σελίδες Αρχική«3456789101112
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.