Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Χρειαζομαι την γνωμη σας

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Alezandra

# 21 στην 1/2/2022
author
Γυναίκα / 48 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πέραμα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 855
'Aρεσαν+: 0%
Καλή μου κυρία οι ενήλικες άνθρωποι δεν αντικαθιστούν τα παιδιά που λαχταραμε να έχουμε.Υπάρχει πάντα και η λύση της υιοθεσίας,καταλάβατε ?

alisida

# 22 στην 1/2/2022
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 37
Απαντήσεις: 9.939

Χαίρομαι που βοηθήσαμε όλοι να πάρεις τη σωστή απόφαση.

Μια ερώτηση μόνο γιατί ζηλεύω λιγάκι:

Τι δουλειά κάνεις που σου επιτρέπει να πάρεις μέσα στο καταχείμωνο δύο μήνες άδεια 

Παράθεση:
Σχόλιο # 19 από toniamyk

Σας ευχαριστω ολους!

Ισως αργησα λιγο ,αλλα πηρα μπρος...Ουτε ειδικοι,ουτε τιποτα δεν χρειαζονται..Κακως τον αφησα να οργωνει στη ζωη μου και στη ψυχη μου..Φευγω ταξιδι, για τους επομενους δυο μηνες, πριν λιγο εκλεισα εισητηρια.Να ειστε ολοι καλα!

Αρέσει στα μέλη alexandriani1, Broken_Guy και σε ακόμα 1 μέλος.

Willow_75

# 23 στην 1/2/2022
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Τονια, πρεπει να πας σε ειδικο. Κι όχι σε έναν, αλλά σε δυο και σε τρεις. Ειναι η μονη περιπτωση που δε θα πεταξεις λεφτα. Οχι γιατι τρεχει κατι μαζι σου, αλλα γιατι κατι τρεχει με ολους τους ανθρωπους που βιωνουμε κακοποιητικες καταστασεις. Η alusida μιλησε για συνεξαρτηση, η Alexandra ότι θες καποιον να φροντιζεις, στη δικη μου ορολογια, οταν ειμαστε μονοι κι είμαστε ανασφαλεις, κανουμε τα παντα για μια αγκαλιά. Ο τυπος τωρα σε παιζει γιατι ξερει πως σε λιγο θα τον ψαχνεις. Κι ο τυπος εκπροσωπει το γνωστο, το κακοποιητικο, ό,τι πιθανοτατα βιωσες κ στον γαμο σου (αυθαιρετη κριση). Χρειαζεται σοβαρη, χρονια δουλεια με ειδικο, δεν μπορεις μονη σου σε μια νυχτα να ξεπεράσεις τις καταβολες σου κ τα βιωματα σου κ να δεις τον κοσμο καπως διαφορετικά.

apolitiii

# 24 στην 1/2/2022
author
Γυναίκα / 76 / Σε σχέση
Ηνωμένο Βασίλειο UK
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 1.115

Μα εσυ μανδαμ πρέπει να πας σε τουλαχιστον πέντε ειδικούς... όταν έχεις στο σπίτι σου μια αγκαλια,του 

συζυγου, και θες κάθε τόσο και μια ξένη αγκαλια για να ρθεις στα ισια σου...

Εχεις παθει ξενοεξαρτηση!!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 23 από Willow_75
Τονια, πρεπει να πας σε ειδικο. Κι όχι σε έναν, αλλά σε δυο και σε τρεις. Ειναι η μονη περιπτωση που δε θα πεταξεις λεφτα. Οχι γιατι τρεχει κατι μαζι σου, αλλα γιατι κατι τρεχει με ολους τους ανθρωπους που βιωνουμε κακοποιητικες καταστασεις. Η alusida μιλησε για συνεξαρτηση, η Alexandra ότι θες καποιον να φροντιζεις, στη δικη μου ορολογια, οταν ειμαστε μονοι κι είμαστε ανασφαλεις, κανουμε τα παντα για μια αγκαλιά. Ο τυπος τωρα σε παιζει γιατι ξερει πως σε λιγο θα τον ψαχνεις. Κι ο τυπος εκπροσωπει το γνωστο, το κακοποιητικο, ό,τι πιθανοτατα βιωσες κ στον γαμο σου (αυθαιρετη κριση). Χρειαζεται σοβαρη, χρονια δουλεια με ειδικο, δεν μπορεις μονη σου σε μια νυχτα να ξεπεράσεις τις καταβολες σου κ τα βιωματα σου κ να δεις τον κοσμο καπως διαφορετικά.

Αρέσει στο μέλος Enikos

Kristina_

# 25 στην 1/2/2022
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μπαγκλαντές
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.831

Που πας βρε τονια ? Πες μας και μας που περιμενουμε να ανοιξουν τα συνορα στο ,,,βορνεο 

Παράθεση:
Σχόλιο # 19 από toniamyk

Σας ευχαριστω ολους!

Ισως αργησα λιγο ,αλλα πηρα μπρος...Ουτε ειδικοι,ουτε τιποτα δεν χρειαζονται..Κακως τον αφησα να οργωνει στη ζωη μου και στη ψυχη μου..Φευγω ταξιδι, για τους επομενους δυο μηνες, πριν λιγο εκλεισα εισητηρια.Να ειστε ολοι καλα!

Αρέσει στα μέλη Silektis, giorgos170 και σε ακόμα 2 μέλη.

MiltosRNLI1930

# 26 στην 1/2/2022
author
Ανδρας / 61 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.582

https://www.youtube.com/watch?v=gh21c45tbPI

περισσοτεροι απο πανικο και αγνοια διαλεγουν ηφαιστιογενη νησια με ιγκουανες , νεροχελωνες και αρμαντιλλους και καθονται στην ουρα να τους τα εξηγησει μια γεροντο-μπεμπεκα ξεναγο-συνοδος και στο τελος να τους μοιρασει ενα σαντουιτς καλυτερο ειναι ενα μερος να πας στη γειτονικη Ευρωπη .Εχω περπατησει ολα τα πλακοστρωτα 
Αρέσει στα μέλη alisida, apolitiii και σε ακόμα 2 μέλη.

Willow_75

# 27 στην 1/2/2022
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Απόλυτη κι εγω σ αγαπώ. Οταν κάποιος με ψαχνει σε ασχετα θεματα για να μου την πει για κατι που μοιραστηκα σε άλλη ενότητα, μπαινει στην καρδια μου. Επισης, φυσικα κι ειμαι ανασφαλης και συναισθηματικα εξαρτημενη απο αλλους. Ολοι, οσο ζουμε, εναντια σε κατι παλευουμε.

Mabalenna

# 28 στην 1/2/2022
author
Γυναίκα / 55 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αργυρούπολη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 14

Αυτοσεβασμός μηδέν...

Δυστυχώς δεν είσαι καλή μουάμοιρη ευθυνών για όλη αυτή την κατάσταση.Το να είσαι γενναιόδωρη με τον άνθρωπο σου είναι σίγουρα όμορφο ,αρκεί να μην νιώθεις ότι είσαι θύμα εκμετάλλευσης .Του επέτρεψες να σε ποδοπατήσει με κάθε δυνατό τρόπο να σε κακοποιήσει να σε χρησιμοποιήσει κατά το γούστο του κ ενώ δεν σου άρεσε η συμπεριφορά του συνεχισες να είσαι το δεδομένο του . Χωρίς ενστάσεις χωρίς φρένο χωρίς αυτοσεβασμό .απορώ λοιπόν για το ποια απάντηση αναζητάς ώστε να φτιάξει ο ψυχικός σου κόσμος.Μια αγαπημένη μου φράση είναι πως" είμαστε οι επιλογές μας "Όταν κάτι μας ενοχλεί ότι μας προσβάλει ότι μας μειώνει ,αν έχουμε την στοιχειώδη λογικήτότε με σίγουρες κινήσεις το προσπερνάμε κ συνεχίζουμε την ζωή μας με ότι μας κάνει να νιώθουμε μόνο όμορφα...
Αρέσει στα μέλη alisida, Broken_Guy

Kristina_

# 29 στις 2/2/2022
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μπαγκλαντές

Αχαχαχ δε με ακους καθολου και σταναχωριεμαι 

Παράθεση:
Σχόλιο # 27 από Willow_75
Απόλυτη κι εγω σ αγαπώ. Οταν κάποιος με ψαχνει σε ασχετα θεματα για να μου την πει για κατι που μοιραστηκα σε άλλη ενότητα, μπαινει στην καρδια μου. Επισης, φυσικα κι ειμαι ανασφαλης και συναισθηματικα εξαρτημενη απο αλλους. Ολοι, οσο ζουμε, εναντια σε κατι παλευουμε.

Αρέσει στα μέλη giorgos170, apolitiii

Enikos

# 30 στις 2/2/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 30.111

Σοβαρα τωρα...οι δικες μας εξαρτησεις, επιτρεπουν να συμβουλευουμε και κοσμο?...

Δηλαδη υπαρχουν ειδων εξαρτησεις, οι δικες μας = καλες και οι των αλλων = κακες, τις οποιες πρεπει να απαρνηθουν οι αλλοι και να πιασουν τις δικες μας?...

99% οσων γραφουμε, ουτε καν διαβαζουμε τι γραφουμε...

Και λιγο σου λεω...

Αρέσει στο μέλος apolitiii

Willow_75

# 31 στις 2/2/2022
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ενω εσεις που δινετε εδω συμβουλες ειστε τελειοι...σοκ

ios1234

# 32 στις 3/2/2022
author
Ανδρας / 55 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Πικέρμι
Απαντήσεις: 9

Χρειάζομαι τη γνώμη σας

Βρε Τόνια είσαι όπως λες οικονομικά ανεξάρτητη και βιώνεις μια βίαιη και απαξιωτική συμπεριφορά από έναν αχρειο που ντροπιαζει το είδος μας επί 4 χρονια.Κατι δε μου πηγαίνει καλά στη όλη ιστορία.Δεν ξέρω τα βιώματα σου μέχρι τώρα με τους άντρες στη ζωή σου...αλλά καλό είναι να μιλήσεις με έναν ειδικό...Να αγαπήσεις περισσότερο τον εαυτό σου και να μη δέχεσαι τίποτα λιγότερο από αυτό που σου αξίζει.Μια περίοδος μοναξιάς και αυτογνωσίας μπορεί να είναι πολύ ωφέλιμη για το τι θα πρέπει να ζητησεις από τον επόμενο σύντροφο σου.Εννοείται μην διανοηθείς να μας πεις πως γύρισες πίσω σε αυτόν...Καλό σου ταξίδι τυχερούλα.
Αρέσει στα μέλη girl_aloud, alisida

toniamyk

# 33 στις 3/2/2022
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Εχω επιχειρηση (ξενοδοχειακη μοναδα)

Λειτουργει μονο καλοκαιρινη σεζον

καθε χειμωνα ταξιδευω πολυ

Καλησπερα απο Μεξικο και στη συνεχια Κουβα
Σχόλιο # 22 από alisida

Χαίρομαι που βοηθήσαμε όλοι να πάρεις τη σωστή απόφαση.

Μια ερώτηση μόνο γιατί ζηλεύω λιγάκι:

Τι δουλειά κάνεις που σου επιτρέπει να πάρεις μέσα στο καταχείμωνο δύο μήνες άδεια 

Enikos

# 34 στις 3/2/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 30.111

Συ ειπας...

Παράθεση:
Σχόλιο # 31 από Willow_75
Ενω εσεις που δινετε εδω συμβουλες ειστε τελειοι...σοκ

Αρέσει στο μέλος apolitiii

alisida

# 35 στις 3/2/2022
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 37
Απαντήσεις: 9.939
Καλά να περάσεις Τόνια μας στο Μεξικό.(Αν η θεματική κατηγορία επιτρέπει φωτογραφίες ,στείλε μας να χορτάσει το μάτι μας τουλάχιστον )

magicbus

# 36 στις 3/2/2022
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Απαντήσεις: 158

Κάνε τη ζωάρα σου εκεί στην Καραϊβική...

Άσε τον άλλον με την 18αμελή κομπανία να βουρλίζεται,,,

Παράθεση:
Σχόλιο # 33 από toniamyk

Αρέσει στο μέλος giorgos170

Kristina_

# 37 στις 3/2/2022
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μπαγκλαντές

Να προσεχεις εκει στο μεξικο,,,να προσεχεις γενικα,,,για να ερωτευτεις κανενα κακασχημο μεξικανο μπααα δεν κινδυνευεις νομιζω!
Για κουβανεζο? Οκ παιζει,,,βγαινουν σε πολλα μοντελα, τους αρεσουν τα «λουσα» ομως ειναι και σε αναγκη οικονομικη,,  θελουν και να φυγουν οι περισσοτεροι,,,να προσεχεις γενικα λοιπον

Παράθεση:
Σχόλιο # 33 από toniamyk

Αρέσει στο μέλος alexandriani1

toniamyk

# 38 στις 26/6/2022
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

τωρα θα δεις.

Καλησπερα σε ολους!

Μετα απο ταξιδι 2,5 μηνων,χαλαρωση,μαυρισμα,διαβασμα και πολλα αλλα επεστρεψα και θα σας κανω να γελασετε με τη ψυχη σας.Τον Φερβουαριο λοιπον,οπου εγω ημουν σε κατασταση θυμου,πανικου και βλαστημουσα την ωρα και την στιγμη που ειχα ξεκινησει αυτη τη ριμαδα τη σχεση,ο τυπος επεστρεψε δρυμητερος τηλεφωνικα αρχικα,μετανιωμενος ως συνηθως,με κατεβασμενα τα αυτια και τα φτερα..Εγω ετοιμαζομουν για ταξιδι,Μεξικο,Κουβα και εκει τριγυρω..Βγηκαμε για ενα καφε,εγω στολισμενη και τελειως ανετη,περιεγραφα που θα παω και οταν επιστρεψω στην Ελλαδα θα παω να ανοιξω την επιχειρηση μου για την καλοκαιρινη σεζον 2022.Ο τυπος λοιπον ανεργος,αφραγκος,τεμπελης με χιλιαδες αγγελιες στην περιοχη οπου εργαζοταν και οπου  ημασταν μαζι,ολες του ξυνιζαν και του βρωμαγαν.Εγω πηγα το ταξιιδ μου,μου εστελνε μηνυματα πως περναω κτλ.στους 2,5 μηνες απαντησα σε 3 μηνυματα μονο..Κατεστρωσα το σχεδιο μου και ημουν ετοιμη με το γυρισμο μου να αρχισω δραση,οπως και εγινε..Μεσα Απριλιου λοιπον του ειπα ολα οκ μεταξυ μας παμε να ξεκινησουμε τη σεζον..Αν διαβασετε την πρωτη μου δημοσιευση θα καταλαβετε.Στο σπιτι δεν ψωνιζα τιποτα,ετρωγε ψωμι και τυρι το οποιο αγοραζε ο ιιδιος,ε εγω τρωγα εξω με φιλους,φιλες,παρεες,συνεργατες.Εκοψα το ιντερνετ,τηλεφωνο κλ,δεν ειχε καν ιντερνετ να χαζολογαει,να βλεπει ταινιες κτλ,Στο ψυγειο ουτε καν ενα μπουκαλι νερο,επρεπε να το αγορασει αυτος.Ουτε πλυντηριο εβαζα τα ρουχα του,ουτε σιδερωνα τα ρουχα του,ουτε τιποτα.Σαν να μην υπηρχε στο χωρο.Μου προτεινε απειρες φορες να βγουμε για φαγητο και ελεγα μονιμως οτι εχω δουλεια,meeting κτλΤο απολαμβανα ΦΟΥΛ!!!Δουλευε σε ενα ξενοδοχειο της περιοχης μας,οδηγος 8ωρο με χαμηλο μισθο γιατι δεν ηθελε να δουλεψει παραπανω ωρες με μεγαλυτερο μισθο.Αφου ειδε οτι δεν προκειται ουτε να τοιν ταισω,ουτε να τον ποτισω αρχισε τη γκρινια,την ειρωνια  οτι εγω τα κονομαω,οτι κοιταω τη δημοσια εικονα μου,οτι πηγα ταξιδι και δεν του ειπα να ερθει μαζι,οτι πηρα αυτοκινητο ενωα αυτος παει με ενα σαραβαλο μηχανακι που ολο το σπρωχνει και επρεπε να του παρω ενα νεο μηχανακι και αλλα τετοια...ετσι απλα εγω μαζεψα ολα τα πραγμτα του (2 βαλιτσες ηταν ολα του τα υπαρχοντα)και οταν γυρισε απο τη δουλεια τα ειδε και φρικαρε.Του ειπα με τεραστια ηρεμια,εκει ειναι η πορτα φιλε μου ανοιξε την στο καλο να πας.Δεν προλαβε να βγαλει κιχ,ανοιξα εγω την πορτα πεταξα την πρωτη βαλιτσα εξω ακολουθησε αυτος με την δευτερη και λεγοντας του ζιγκολο δεν χρειαζομαι στη ζωη μου εκλεισα την πορτα.Ακολουθησαν μηνυματα απο την αδερφη του και ολο του το σοι,απο φιλους κτλ στους οποιους ελεγα και λεω οταν με καλουν οτι η ζωη ειναι μικρη για να ειναι θλιβερη...Το απογευμα που τον πεταξα εξω,κοιμηθηκε στο αυτοκινητο του γιατι τα δωματια στα ξενοδοχεια κτλ κανουν απο 40 ευρω και πανω...χαχαχαχαχΨωμοτυρι κτλ.

ΟυστττΕιμαι λοιπον εδω πιο δυνατη απο ποτε!!!

Helenaki4

# 39 στις 26/6/2022
author
Γυναίκα / 45 / Σε διάσταση
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 2.147

Δεν εισαι δυνατη κουκλα μου .

Η εκδικησουλα σου εδωσε προσκαιρα φτερα .

Και θα δεις στον επομενο συντροφο τί εννοω .

Για να δυναμωσεις πρεπει να ψαξεις μεσα σου . Κι οχι να κοιτας πώς θα παρεις ρεβανς απο μια κακοποιηση που εσυ η ιδια επετρεψες χρονια και χρονια .

Αρέσει στα μέλη girl_aloud, Silektis και σε ακόμα 6 μέλη.

Helenaki4

# 40 στις 26/6/2022
author
Γυναίκα / 45 / Σε διάσταση
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 2.147

Η δυναμη που διαθετεις ή δεν διαθετεις , φαινεται οταν εχεις αισθηματα για τον αλλον και τη θελεις τη σχεση . 

Οταν πια δε σε νοιαζει , ολοι δυνατοι ειμαστε .

Αρέσει στα μέλη girl_aloud, alisida και σε ακόμα 3 μέλη.
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.