Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Χωρισμός

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

alisida

# 21 στις 24/2/2022
author
Γυναίκα / 53 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 37
Απαντήσεις: 9.937
'Aρεσαν+: 0%

Κανείς δεν απεξαρτηθηκε με βοήθεια "ξένου" χεριού.

Όσοι το κατάφεραν ,το έκαναν επειδή το ήθελαν οι ίδιοι.

Όποιος πάει σερνομενος για απεξάρτηση, έχει την ίδια κατάληξη: λέει ψέματα,σταματα κρυφά τις συνεδρίες του και αρχίζει τα ίδια.

Το χέρι το έχει προσφέρει η κοπέλα,μένοντας μαζί του 4 χρόνια.

Κινδυνεύει (αν δεν το έχει πάθει ήδη),να γίνει συνεξαρτομενη μέσα στη σχέση.

Και τότε θα χρειαστεί εκείνη πρώτα να θεραπευτεί.

Το σύνδρομο του Σωτήρα δεν είναι κάτι υγιές και δεν βοηθάει ούτε τον σωτήρα,αλλά ούτε και τον εξαρτημένο.

Ακούγεται σκληρό,αλλά έτσι είναι.

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από NightWsh

Τό οτι υπάρχουν δημόσιες δομές πρέπει να αφήσουμε τον άλλον στη μοίρα του και να πάει μόνος του;

Επέτρεψε μου να διαφωνήσω..

Το χέρι της αγάπης θα το απλώσουμε μέχρι εκεί που μπορούμε και έχουμε δύναμη.

Μετά μπορεί και να φύγουμε...

Η αγάπη προσπαθεί ...δεν εγκαταλείπει με την πρώτη..

Μια μορφή συναισθηματικής εξάρτησης είναι κι αυτή!

Αρέσει στα μέλη alexandriani1, la-mer και σε ακόμα 3 μέλη.

Enikos

# 22 στις 24/2/2022
author
Ανδρας / 79 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 30.102

Επισης?...Παρα κατου, παρα κατου γιατι επειγομεθα να ομιλησωμε για την ενσυναισθηση...οι κατεχοντες...

Λιγο πιο ζβελτα παρακαλω, να προκαμωμε και την κρασοκατανυξη μερα πουναι!!!

Αρέσει στα μέλη apolitiii, MiltosRNLI1930

MiltosRNLI1930

# 23 στις 24/2/2022
author
Ανδρας / 62 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Γλυκά Νερά
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.582

Ανθρωπος χωρις αυτοκινητο δεν υπαρχει σημερα .Η Χιουνταχαι εχει σπασει ολα τα ρεκορ στο χρηματιστηριο .Απλως η Μανταμιτσα αναφερει τι της εταζε το παιδι .

Αρέσει στα μέλη apolitiii, Enikos

MiltosRNLI1930

# 24 στις 24/2/2022
author
Ανδρας / 62 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Γλυκά Νερά
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.582

Αμ'ο ανηψιος του εθναρχη που εβγαλε στο δρομο το τζιπ χωρις πινακιδες και οταν τον σταματησε ο τροχεαιας του ειπε για να φορτισει τη μπαταρια .Τι ατομα μας κυβερνανε τοσα χρονια ?

Αρέσει στο μέλος Enikos

Kristina_

# 25 στις 24/2/2022
author
Γυναίκα / 58 / Ελεύθερη
Μπαγκλαντές
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.829

Θα συμφωνησω με την αλις και θα μαι ακομη πιο αυστηρη!!! Κοριτσι φυγε χθες και μην κοιταξεις πισω,,,ποτε!!!

Γμτ κωλυομαι αλλιως θα σας ελεγα μια φρικτη ιστορια,,,θα σας την πω χωρις τις λεπτομερειες αν και εχουν μεγαλη σημασια,,,λοιπον ατομο του περιβαλλοντος μου, αφου για χρονια επαιζε κατεληξε να χρεωνεται τριγυρω λεγοντας σε φιλους, γνωστους απιστευτες ιστοριες,,,τελικα ξεσκεπαστηκε οταν ειχε φτασει να χρωστα εξαψηφιο ποσο ευρω (ναι εξαψηφιο και το πρωτο ψηφιο πανω απο 3) σε πανω απο 100 ατομα,,,ααα ξεχασα να σας πω οτι ηταν  ευκαταστατος απο τους γονεις του και με δουλεια-μηνιαια εισοδηματα πανω απο 6-7χιλ το μηνα βαλε και 1-2 η γυναικα του,,,υπαρχουν κατι λεπτομερειες που κανουν την ιστορια κωμικοτραγικη αλλα ειπαμε κωλυομαι (και γω τον ειχα δανεισει 4ψηφια ποσα στο παρελθον αλλα μου τα ειχε επιστρεψει,,,δεν του ξαναδωσα -παροτι μου ζητουσε με επιμονη καμποσες φορες- γιατι ειχα υποψιαστει τι συνεβαινε)

Οταν λοιπον αποκαλυφθηκε η ιστορια, εγω λογω της φιλιας/γνωριμιας μας που μετρουσε 2 δεκαετιες, και επειδη τον γνωριζα αρκετα ως χαρακτηρα, μπηκα στη θεση του και σκεφτηκα τη τραγικη ψυχολογικη του κατασταση (λογω της αποκαλυψης ,,,πλας οι λεπτομερειες που δε λεω δλδ) και ως ανθρωπος αισθανθηκα την υποχρεωση να τον παρω ενα τηλ να τον ρωτησω πως ειναι ψυχολογικα να του πω δυο φιλικες κουβεντες, οτι η ζωη συνεχιζεται κλπ κλπ (σκεφτηκα και μην κανει καμια αποπειρα κλπκλπ) το σκεφτηκα πολυ, ολοι μου ελεγαν «μην το κανεις»,,,το εκανα,,,ο ιδιος μου ειπε οτι απο τα 500 και ατομα του κοινου μας περιβαλλοντος, μόνο 2 με 3 εκαναν αυτο που εκανα εγω κλπκλπ μου μιλησε με ειλικρινεια, οτι τον παρακολουθει ψυχιατρος,, ακολουθει αγωγη για καταθλιψη και απεξαρτηση κλπκλπ,,,και την αλλη μερα πρωι πρωι με πηρε τηλ, μου ειπε μια ιστορια με αρκουδες και μου ζητησε δανεικα!!! Δεν πιστευα στα αυτια μου λεμε 

Το ιδιο κανει και καθε φορα που μιλαμε πχ για χρονια πολλα κλπκλπ  οι κοινοι γνωστοι μας γελανε με μενα που ασχοληθηκα (πηρα τηλ κλπ κλπ)

Κοριτσι ειναι μια σοβαροτατη εξαρτηση, μπορει και να ναι η χειροτερη!!! Δεν εχει κανενα νοημα να ασχοληθεις αλλο!!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από alisida

Κανείς δεν απεξαρτηθηκε με βοήθεια "ξένου" χεριού.

Όσοι το κατάφεραν ,το έκαναν επειδή το ήθελαν οι ίδιοι.

Όποιος πάει σερνομενος για απεξάρτηση, έχει την ίδια κατάληξη: λέει ψέματα,σταματα κρυφά τις συνεδρίες του και αρχίζει τα ίδια.

Το χέρι το έχει προσφέρει η κοπέλα,μένοντας μαζί του 4 χρόνια.

Κινδυνεύει (αν δεν το έχει πάθει ήδη),να γίνει συνεξαρτομενη μέσα στη σχέση.

Και τότε θα χρειαστεί εκείνη πρώτα να θεραπευτεί.

Το σύνδρομο του Σωτήρα δεν είναι κάτι υγιές και δεν βοηθάει ούτε τον σωτήρα,αλλά ούτε και τον εξαρτημένο.

Ακούγεται σκληρό,αλλά έτσι είναι.

Αρέσει στα μέλη alexandriani1, alisida και σε ακόμα 1 μέλος.

NightWsh

# 26 στις 24/2/2022
author
Γυναίκα / 44 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 673
Εαν για καθε παθηση/εθισμό, εχουμε ανακαλυψει και ενα ανασταλτικο συνδρομο για εμας, τοτε ειμαστε ολοι του γιατρου. Αυτο μου λες; Οτι η προσπαθεια επισυρει κινδυνους για την υγεια μας λογω καλης προθεσης; Τοτε για ποιον λογο ειμαστε με εναν ανθρωπο;.Για ποιες ακριβως ακινδυνες για την υγεια μας καταστασεις;Ευθύνοφοβικη υπερβολή μου κάνει...
Αρέσει στο μέλος Enikos

Enikos

# 27 στις 24/2/2022
author
Ανδρας / 79 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 30.102

Τα ιδια απο Τουρκοκρατιας φιλε...(για να μην παω στην πιο παλαια ιστορια)...

Οι κοτσαμπασηδες...

Τσακωθηκανε λιγο με τους Γερμανοι για την κουταλα, ορα Βασιλεφς και...

Τους εμεινε η κουταλα για ολη δικια τους...μετα τον "αγωνα" του Εθναρχου...

Ας μην ομιλησωμε για τους Φαναριωτας και κοπει η μπαλαντεζα με τα λουκανικος...

Παράθεση:
Σχόλιο # 24 από MiltosRNLI1930

Αμ'ο ανηψιος του εθναρχη που εβγαλε στο δρομο το τζιπ χωρις πινακιδες και οταν τον σταματησε ο τροχεαιας του ειπε για να φορτισει τη μπαταρια .Τι ατομα μας κυβερνανε τοσα χρονια ?

Elena_36727

# 28 στις 25/2/2022
author
Γυναίκα / 26 / Ελεύθερη
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
Απαντήσεις: 11
Είναι απλά η απογοήτευση που νιώθω για αυτόν τν άνθρωπο πριν 1μιση χρόνο τν είχαν πιάσει για ναρκωτικά τα οποία τα είχε ένας φίλος του αλλά πήγε ως συνεργός ακόμα δν έχει ξεμπλέξει από κει εκείνον τν καιρό εγώ ήμουν δίπλα του κανένας φίλος του ακόμα και οικογένεια του δεν τν στήριζε εγώ έψαχνα να βρω δανικά για τν δικηγόρο οσπου δν μπορούσα να μαζέψω αρκετά και βοήθησε και η οικογένεια του με τα χίλια ζόρια αυτό είναι αγαπηη δν τν εγκατέλειψα στιγμή τα είχα παρατήσει όλα τοτε και όλα αυτά τα πέρναγα μόνη μ έξω από το τμήμα να κλαίω κάθε μέρα και να τν βλέπω πίσω από τα κάγκελα όπως και τώρα γτ δν ξέρει κανείς τίποτα ντρέπομαι να το πω και στν οικογένεια μου και στους φίλους μ δεν ντρέπομαι για Τ άνθρωπο που αγάπησα αλλά για αυτά που έχει κάνει...πόσο άλλο να τν στηρίξω και δεν είναι ότι δν έχω τν αντοχή να είμαι δίπλα του αλλά πόσο άλλο πόσο να αντέξω ποια πληρώνομαι συνεχώς αλλά από ότι έμαθα πρόσφατα πάλι τν Αύγουστο που είχαμε ψευτο χωρίσει είχε χάσει πάλι πολλά χρήματα...Τι άλλο να κάνω δλδ αν αυτό δν είναι αγάπη που ήμουν σε όλα εκεί

alisida

# 29 στις 25/2/2022
author
Καζακστάν

Ναι,αυτό λέω.

Είμαστε με έναν άνθρωπο για συντροφικότητα.

Ακόμα και αν επαγγελεσαι ψυχοθεραπευτής,δεν είσαι το κατάλληλο άτομο για να θεραπεύσεις εσύ η ίδια (ο οποιοσδήποτε δηλ) τον άνθρωπο σου.

Το χέρι που θα του δώσεις,θα το τραβήξει για να σε παρασύρει κι εσένα στο βυθό.

Δεν μίλησα για ευθυνοφοβια,αλλά για ματαιοπονία ,έχει διαφορά.

Θα πω κι εγώ μια ιστορία που έχω ακούσει από γνωστή μου που πήγε τη φίλη της (σε κακα χαλια) για απεξάρτηση από τον "διάολο" 

Οι ίδιοι οι γιατροί της είπαν :"τι κάνεις εσύ εδώ με αυτήν?" 

Εκεί η λέει "μα,είναι φίλη μου"

Η απάντηση των γιατρών ήταν ,φύγε,δεν μπορεις να κάνεις τίποτα.

Λυπάμαι ,σίγουρα ο φίλος της θεματοθετριας δεν κινδυνεύει σωματικά από το πάθος του,δεν παύει όμως να είναι άρρωστος και ακατάλληλος, ανίκανος ψυχικά και κατά συνέπεια μη διαθέσιμος για σχέση.

(Θα μπορούσε να το παίξει μαμά του,αλλά αυτό είναι διαφορετικό σενάριο,δεν θα το πρότεινα για μεταξύ δύο πρώην συντρόφων) 

...με έπιασε η πολυλογια μου πρωί πρωί,ας οψονται τα σουβλατζίδικα κλειστού τύπου που επισκέφτηκα χθες και που παραλίγο να γίνει μέσα παραναλωμα πυρος όταν άρπαξαν από την ψησταριά τα χάρτινα κουτιά συσκευασίας Μίλτο,χαχαχα!!) 

Παράθεση:
Σχόλιο # 26 από NightWsh
 Αυτο μου λες; Οτι η προσπαθεια επισυρει κινδυνους για την υγεια μας λογω καλης προθεσης; Τοτε για ποιον λογο ειμαστε με εναν ανθρωπο;.Για ποιες ακριβως ακινδυνες για την υγεια μας καταστασεις;Ευθύνοφοβικη υπερβολή μου κάνει...

Αρέσει στα μέλη alexandriani1, Kristina_ και σε ακόμα 1 μέλος.
I am Not a psychotherapist :)

alisida

# 30 στις 25/2/2022
author
Καζακστάν

Τι λες βρε κορίτσι ? 

Και βαπορακι ο τύπος ? 

Μη χαλάς το μελάνι σου να γράφεις εδώ.

Έχεις φύγει με 1000!! 

Παράθεση:
Σχόλιο # 28 από Elena_36727
Είναι απλά η απογοήτευση που νιώθω για αυτόν τν άνθρωπο πριν 1μιση χρόνο τν είχαν πιάσει για ναρκωτικά τα οποία τα είχε ένας φίλος του αλλά πήγε ως συνεργός ακόμα δν έχει ξεμπλέξει από κει εκείνον τν καιρό εγώ ήμουν δίπλα του κανένας φίλος του ακόμα και οικογένεια του δεν τν στήριζε εγώ έψαχνα να βρω δανικά για τν δικηγόρο οσπου δν μπορούσα να μαζέψω αρκετά και βοήθησε και η οικογένεια του με τα χίλια ζόρια αυτό είναι αγαπηη δν τν εγκατέλειψα στιγμή τα είχα παρατήσει όλα τοτε και όλα αυτά τα πέρναγα μόνη μ έξω από το τμήμα να κλαίω κάθε μέρα και να τν βλέπω πίσω από τα κάγκελα όπως και τώρα γτ δν ξέρει κανείς τίποτα ντρέπομαι να το πω και στν οικογένεια μου και στους φίλους μ δεν ντρέπομαι για Τ άνθρωπο που αγάπησα αλλά για αυτά που έχει κάνει...πόσο άλλο να τν στηρίξω και δεν είναι ότι δν έχω τν αντοχή να είμαι δίπλα του αλλά πόσο άλλο πόσο να αντέξω ποια πληρώνομαι συνεχώς αλλά από ότι έμαθα πρόσφατα πάλι τν Αύγουστο που είχαμε ψευτο χωρίσει είχε χάσει πάλι πολλά χρήματα...Τι άλλο να κάνω δλδ αν αυτό δν είναι αγάπη που ήμουν σε όλα εκεί

Αρέσει στα μέλη alexandriani1, girl_aloud

magicbus

# 31 στις 25/2/2022
author
Ανδρας / 39 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Απαντήσεις: 158

Τζογαδόρος...

Βαποράκι...
Γιατί και πως ασχολείσαι με ένα τέτοιο κελεπούρι...???
Αρέσει στα μέλη alexandriani1, girl_aloud και σε ακόμα 2 μέλη.

la-mer

# 32 στις 25/2/2022
author
Ανδρας / 19 / Παντρεμένος
Βραζιλία
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.576

σε λίγο κοντά σας και ο φρέντυ κρούγκερ!

Αρέσει στα μέλη alexandriani1, NightWsh και σε ακόμα 1 μέλος.

NightWsh

# 33 στις 25/2/2022
author

Έρχεται και ο Κοκκινόπουλος να ζήτησει τα 

δικαιώματα να το κάνει σήριαλ...

Και μετά και μετά;

Αρέσει στα μέλη giorgos170, Enikos

giorgos170

# 34 στις 25/2/2022
author
Ανδρας / 77 / Σε σχέση
Ν. Λέσβου / Καλλονή
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 9.754

persona  non  gratta  ...,,:

Ουπς!Το κείμενο σας δεν μπορεί να αναγνωριστεί ...,,:
Αρέσει στα μέλη alexandriani1, Enikos και σε ακόμα 1 μέλος.

Elena_36727

# 35 στις 25/2/2022
author
Γυναίκα / 26 / Ελεύθερη
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
Δεν είναι βαποράκι και είμαι σίγουρη για αυτό θα πρέπει να σας πω όλοι τν ιστορία για το καταλάβετε απλά επειδή μερικοί εδώ μέσα μου λένε ότι δν τν αγαπάω και ότι σκέφτομαι το αμαξι η τς δικοπες που έλεγε ότι θα με πάει αν από όλα αυτά τα λίγα που σας έχω πει δν είναι αγάπη αυτό που νιώθω τότε τι είναι τότε τι ήθελα από αυτόν τα αγαθά του που εξάλλου πότε δν τα είχα 4 χρόνια δεν είχαμε πάει Πουθενά για αυτό μου ελεγε ότι θέλει να πάμε ψεμαατα ολαα αυτααα σε όλα αυτά πάντα χωριζαμαι αλλά πάντα με ενοχλούσε και γύρναγα και πάλι πισωω αλλά αυτή τν φορά δν θα το κανωω...όσο και αν με πονάει όσο και αν τν αγαπαωωω

NightWsh

# 36 στις 25/2/2022
author

Αναλογα την δυναμη του χεριου που προτεινουμε στον αλλο. 

Αν εκ πρωιμιου εχουμε πειστει οτι δεν εχουμε δυναμη...

ε, δεν εχουμε...

Αρέσει στο μέλος Enikos

alisida

# 37 στις 25/2/2022
author
Καζακστάν

Μπορεί ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 36 από NightWsh

Αναλογα την δυναμη του χεριου που προτεινουμε στον αλλο. 

Αν εκ πρωιμιου εχουμε πειστει οτι δεν εχουμε δυναμη...

ε, δεν εχουμε...

alisida

# 38 στις 25/2/2022
author
Καζακστάν

#32,#33

Λέτε να μας δουλεύει 

Αρέσει στα μέλη giorgos170, NightWsh

magicbus

# 39 στις 25/2/2022
author
Ανδρας / 39 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Απαντήσεις: 158

Εσύ σίγουρα τον αγαπάς...

Αυτός?

Έτσι όπως το πάει θα σε ποντάρει σε κάνα κούκο α βολοντέ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 35 από Elena_36727
Δεν είναι βαποράκι και είμαι σίγουρη για αυτό θα πρέπει να σας πω όλοι τν ιστορία για το καταλάβετε απλά επειδή μερικοί εδώ μέσα μου λένε ότι δν τν αγαπάω και ότι σκέφτομαι το αμαξι η τς δικοπες που έλεγε ότι θα με πάει αν από όλα αυτά τα λίγα που σας έχω πει δν είναι αγάπη αυτό που νιώθω τότε τι είναι τότε τι ήθελα από αυτόν τα αγαθά του που εξάλλου πότε δν τα είχα 4 χρόνια δεν είχαμε πάει Πουθενά για αυτό μου ελεγε ότι θέλει να πάμε ψεμαατα ολαα αυτααα σε όλα αυτά πάντα χωριζαμαι αλλά πάντα με ενοχλούσε και γύρναγα και πάλι πισωω αλλά αυτή τν φορά δν θα το κανωω...όσο και αν με πονάει όσο και αν τν αγαπαωωω

Elena_36727

# 40 στις 25/2/2022
author
Γυναίκα / 26 / Ελεύθερη
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
Δεν σας δουλεύω πιο όφελος έχω να σας δουλέψω σε αγνώστους μιλάω ούτε με ξέρετε ούτε σας ξέρω για αυτό προτίμησα κιόλας να ανοίξω την καρδιά μου Γιατί στους δικούς μου δεν το λέω ούτε στους φίλους μου μία φίλη μου το ξέρει και μου λέει ακριβώς τα ίδια! Λέτε να ξύπνησα ένα πρωί και να λέω Αχ τι να κάνω σήμερα θα γράψω μία ψεύτικη ιστορία όλα ότι σας λέω είναι αλήθεια και αν δεν με πιστεύετε μπορείτε να πατήσετε στο ίντερνετ που τους είχανε πιάσει τι άλλο να σας πωω δλδ Αν μπορούσα θα ανέβαζα και κάποια μηνύματα που μου έχει στείλει ανώνυμα πάντα για να δείτε ότι σας λέω αλήθεια άμα μου πείτε πώς μπορώ να το κάνω Θα το κάνω για να δείτε ότι δεν λέω ψέματα
Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.