Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

It's complicated

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Liliana97

# 1 στις 20/3/2022
author
Γυναίκα / 26 /
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 3
'Aρεσαν+: 0%

It's complicated

Καλημέρα παιδιά,

Ελπίζω να είστε όλοι καλά. Εγώ δεν είμαι πάντως ? Λοιπόν ας ξεκινήσουμε. Το 2017 με προσέγγισε ένα παιδί το οποίο εγώ δεν ήθελε. Αφήστε που άρεσε πολύ στην κολλητή μου (red flag). Τέλος πάντων, με παρακαλούσε να με δει, με πετύχαινε παντού και στο τέλος εγώ δέχτηκα να πάω για έναν καφέ μαζί του. Ο ένας έγινε δύο, τρεις και κατέληξε σε σχέση. Ήταν τρυφερός, ήθελε συνέχεια να με βλέπει, να μου κάνει δώρα. Έλαμπαν τα μάτια του όταν βρισκόμασταν. Για δύο χρόνια πήγε σχετικά καλά. Βέβαια εγώ σπούδαζα, δεν είχα χρήματα για ταξίδια κλπ και όταν αυτός πρότεινε εγώ δε δεχομουν λόγω της οικονομικής κατάστασης που ήμουν (αν κ έλεγε ότι ήθελε να μου το κάνει αυτός δώρο το ταξίδι κ εγώ να έβαζα μόνο τα έξοδα για να φάω πχ). Κάτι που δεν ανέφερα: όταν γνωριστήκαμε ήμουν 19 και αυτός 23. Τέλος πάντων περνάνε τα δύο χρόνια και αυτός πηγαίνει στρατό. Εγώ τον περίμενα εννοείται είχαμε επικοινωνία, βρισκόμασταν όταν έπαιρνε άδειες. Και έρχεται ο καιρός που ολοκληρώνεται η θητεία του. Περνάνε δύο μήνες όλα καλά και μετά έβλεπα ότι δε μου αφιέρωνε χρόνο, ότι προτιμούσε να είναι με τους φιλους του. Να μη φλυαρω, του πρότεινα να χωρίσουμε. Αυτός δεν ήθελε, έλεγε ότι όλα είναι καλά. Περνάει μια εβδομάδα από όταν του το πρότεινα, βρισκόμαστε και μου το ανακοινώνει αυτός. Μου λέει ότι μου αξίζει κάτι καλύτερο, πως είμαστε στάσιμοι και δεν προχωράει κάπου και άλλα πολλά. Ότι θα μπορούσε να βγαίνει με τους φίλους του και να με έχει και εμένα να βρισκόμαστε πού και πού αλλά δε θέλει (Σημείωση 2η: αυτός κάνει μπάφο κάτι που δε μου άρεσε και του το έδειχνα για αυτό και προτιμουσε να είναι με τους φίλους του για να πίνουν μαζί). Δέχομαι την ανακοίνωση αλλά περνάει ένα διάστημα και ξεκινάει να με παίρνει τηλέφωνα να ρωτήσει τι κάνω. Μετά το χωρισμό είχαμε επαφές, εγώ κατάλαβα ότι τελικά τον θέλω πολύ και κάθε φορά που τον έβρισκα τον πίεζα να τα ξαναβρούμε πάλι. Αυτός ενώ έδειχνε ότι με θέλει μου έλεγε ότι άδειασε, πως δεν πρόκειται να είμαστε πάλι μαζί και με έκανε κομμάτια. Αλλά δεν ήθελα να σταματήσω την επικοινωνία. Όταν με έπαιρνε απαντούσα, οποτε μου έλεγε να βρεθούμε δεχομουν. Και φτάνουμε στο τώρα μετά από 1 χρόνο χωρισμού που όμως δεν είχε κοπεί η επικοινωνία. Μου λέει ότι με θέλει στη ζωή του, πως με αγαπάει και θέλει να προσπαθήσουμε. Εγώ διστακτική και καχύποπτη δέχομαι. Όμως βλέπω ότι δεν έχουν αλλάξει και πολλά. Και πάλι βγαίνει με φίλους (κάτι που δε με πειράζει αλλά δε θα ήταν κακό να μου λέει και εμένα να πάω καμία φορά), δε σηκώνει τηλέφωνο όταν είναι μαζί τους, μιλάει διαφορετικά όταν είναι μόνος από όταν είναι με κόσμο. Και τώρα μου λέει ότι θα φύγει από την πόλη γιατί βρήκε αλλού δουλειά. Αλλά δε θέλει να κοπεί η επικοινωνία. Εγώ έχω αδειάσει αλλά δεν ξέρω τι παθαίνω και δεν μπορώ να πω το όχι. Περνάνε μέρες χωρίς να μιλήσουμε αλλά δεν έχει χαθεί εντελώς η επικοινωνία. Αυτός μου στέλνει περιστασιακά, μου λέει ότι θέλει να περάσει στιγμές μαζί μου, μου πρότεινε να πάμε και εκδρομή μαζί. Δεν ξέρω αν με κοροϊδεύει (πολύ πιθανό αλλά κλεινω τα μάτια) ή αν με αγαπάει όντως και με θέλει στη ζωή του. Και δεν ξέρω αν είναι καλύτερο να μην του ξανά απαντήσω ή να του μιλάω αλλά τυπικά. Δε θέλω να γίνουμε δύο ξένοι τον αγαπάω και νιώθω ότι είναι ανώριμο αν δεν τοι απαντάω. Σας παρακαλώ βοηθήστε ??

Megalodondas

# 2 στις 20/3/2022
author
Ανδρας / 51 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.053

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Liliana97

It's complicated

λαμπαν τα μάτια του όταν βρισκόμασταν. (Σημείωση 2η: αυτός κάνει μπάφο 

Κι έλεγα γιατί λάμπουν.. 

Αγαπητή στην καλύτερη πρέπει να ξέρεις πως τα συναισθήματα των χρηστών έχουν μεγάλες διακυμάνσεις κι αναλόγως στην "κατάσταση" πού βρίσκονται την κάθε φορά, οπότε μην το σκέφτεσαι και πολύ..! 

Ώρα καλή στην πρυμνη σου και αέρα στα πανιά σου! 

Αρέσει στα μέλη Alezandra, Liliana97 και σε ακόμα 8 μέλη.

la-mer

# 3 στις 20/3/2022
author
Ανδρας / 19 / Παντρεμένος
Βραζιλία
Απαντήσεις: 1.576

λάμπεις, Μπάμπη!

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από Megalodondas

Κι έλεγα γιατί λάμπουν.. 

Αρέσει στα μέλη Liliana97, MiltosRNLI1930 και σε ακόμα 1 μέλος.

Enikos

# 4 στις 20/3/2022
author
Ανδρας / 79 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 30.102

Τι λε ρε παιδι μου!!!...

Παρακαλω να αναλαβει η ειδικη ομαδα ψυχο-κοινωνικο-απαφτων αναλυσεων, με τις σοβαρες τοποθετησεις της...

Αρέσει στα μέλη Liliana97, Francesca_ και σε ακόμα 2 μέλη.

vanarabit

# 5 στις 20/3/2022
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

#

Καλημέρα κοπελιά ..
Οι πολύπλοκες ερωτικές, συναισθηματικές καταστάσεις,
Οι ασάφειες και τα μπρος-πίσω δεν ωφελούν, 
Ούτε και εξελίσσουν τις ερωτικές σχέσεις ..
Μην το κουράζεις ...
Υπαρχουν και αλλου πορτοκαλιες ..
Τόσο απλά και εύκολα ..

Οι πολύπλοκες ερωτικές, συναισθηματικές καταστάσεις,
Οι ασάφειες και τα μπρος-πίσω δεν ωφελούν, 
Ούτε και εξελίσσουν τις ερωτικές σχέσεις ..
Μην το κουράζεις ...
Υπαρχουν και αλλου πορτοκαλιες ..
Τόσο απλά και εύκολα ..

alexandriani1

# 6 στις 20/3/2022
author
Γυναίκα / 60 / Διαζευγμένη
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 1.806

Το θέμα είναι

ότι αυτός έτσι θα συνεχίσει να λειτουργεί, δεν πρόκειται να αλλάξει. Εσύ το αντέχεις; Αν τον θες και το αντέχεις, συνέχισε μαζί του. Αν τον θές αλλά δεν τον αντέχεις, κάτσε και σκέψου τι απ' τα δυο προτιμάς. Η δική μου, εντελώς προσωπική βέβαια, γνώμη είναι πως σχέση απ' τα δεκαενιά δεν έχει και τόσο ευοίωνη διαδρομή για το παρακάτω. Δεν κοιτάς να μπλέξεις με άλλο/άλλα παληκάρια, να ζήσεις τα νιάτα σου κι έχεις καιρό να σκεφτείς  τα περαιτέρω;

Αρέσει στα μέλη Liliana97, alisida και σε ακόμα 1 μέλος.

Calm-force

# 7 στις 20/3/2022
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Tα 3 κακά του άντρα.

Καψούρα, χασούρα και μαστούρα... 

Enikos

# 8 στις 20/3/2022
author
Ανδρας / 79 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Παλι καλα που εχει μονο μπαφο το τρολοθεμα και δεν το περιπλεκει με διλημματα τυπου...

..."ειμαι σε διαιτα, αλλα αγαπω πολυ και την μασαμπουκα σοσ σοσ σοσ"...

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από Megalodondas

Κι έλεγα γιατί λάμπουν.. 

Αγαπητή στην καλύτερη πρέπει να ξέρεις πως τα συναισθήματα των χρηστών έχουν μεγάλες διακυμάνσεις κι αναλόγως στην "κατάσταση" πού βρίσκονται την κάθε φορά, οπότε μην το σκέφτεσαι και πολύ..! 

Αρέσει στα μέλη Liliana97, giorgos170 και σε ακόμα 2 μέλη.

MiltosRNLI1930

# 9 στις 20/3/2022
author
Ανδρας / 62 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Γλυκά Νερά
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.582

Oi απαντησεις σας σημερα ειναι τοσο επιτυχεις και ομοιογενεις που εγω απλως θα συμπληρωσω οτι το παλικαρι θυμιζει και λιγο Δον Κιχωτη .

Αρέσει στα μέλη Liliana97, giorgos170 και σε ακόμα 3 μέλη.

vanarabit

# 10 στις 20/3/2022
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

##

Καλέ κύριε, τώρα που είπα και εγώ να γράψω
μια τόσσοοο δδδααα μικρούλα άποψη,
μην με κατατάξετε ΚΑΙ εμένα στην"ειδική" ομάδα ..

Pleaseee 

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από Enikos

Τι λε ρε παιδι μου!!!...

Παρακαλω να αναλαβει η ειδικη ομαδα ψυχο-κοινωνικο-απαφτων αναλυσεων, με τις σοβαρες τοποθετησεις της...

alisida

# 11 στις 20/3/2022
author
Γυναίκα / 53 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 37
Απαντήσεις: 9.937

Περίληψη :

Χωρίς να θέλω να σε στεναχωρήσω,από τα γραφόμενα σου,φαίνεται πως εισασταν πάντα "δύο ξένοι στην ίδια σχέση".

Να μην του ξαναμιλήσεις,μια χαρά ωριμοτατο είναι,από τη στιγμή που δεν υπάρχει από την πλευρά του διάθεση για να είστε μαζί.

Ο μπάφος είναι το τελευταίο 

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Liliana97

Δε θέλω να γίνουμε δύο ξένοι τον αγαπάω και νιώθω ότι είναι ανώριμο αν δεν τοι απαντάω. Σας παρακαλώ βοηθήστε ??
Αρέσει στα μέλη girl_aloud, marie_la_journaliste και σε ακόμα 3 μέλη.

hornet19

# 12 στις 21/3/2022
author
Ανδρας / 55 / Ελεύθερος
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 2.346

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από alisida

Ο μπάφος είναι το τελευταίο 

Διαφωνώ, νομίζω το πιο καίριο.

Αρέσει στα μέλη Liliana97, Francesca_ και σε ακόμα 1 μέλος.

alisida

# 13 στις 21/3/2022
author
Γυναίκα / 53 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 37
Απαντήσεις: 9.937

Σωστά με διορθώνεις.

Ήμουν λιγάκι υπερβολική 

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από hornet19

Διαφωνώ, νομίζω το πιο καίριο.

Αρέσει στα μέλη Liliana97, hornet19

squirrel-b1968

# 14 στις 21/3/2022
author
Γυναίκα / 55 / Διαζευγμένη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 622
Καβατζουλα θέλει ...καβατζουλα έχει ,για αυτό δεν χάνει κ την επαφή.Μηπως να φεύγεις ?..τουλάχιστον θα έχεις την αξιοπρέπεια σου κ ανοιχτό το μέλλον για κάτι καλύτερο,μικρή είσαι μη βαλτωνεις.
Αρέσει στα μέλη girl_aloud, Liliana97 και σε ακόμα 1 μέλος.

Heptamer

# 15 στις 21/3/2022
author
Ανδρας / 56 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.225

Ρίχτου ένα blue-yellow flag -  για νασαι και επικαιρη - και τραβα  very uncomplicated προς άλλους μπα(ου)φους.

Αρέσει στα μέλη girl_aloud, Liliana97

Enikos

# 16 στις 21/3/2022
author
Ανδρας / 79 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Αυτο που στα 25-27-29 εισαστε μικρες, αλλα μεγαλες για να κανετε οικογενεια...

Και να βγαζετε τα λαδια του κοσμου...

Αναφτε φακο και ξαναψαξτετο βρε εσεις οι διδουσες την χαρη-αφεση και ενιοτε το ...βημα...

Αρέσει στο μέλος Liliana97

hornet19

# 17 στις 21/3/2022
author
Ανδρας / 55 / Ελεύθερος
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 2.346

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από Heptamer

Ρίχτου ένα blue-yellow flag -  για νασαι και επικαιρη - και τραβα  very uncomplicated προς άλλους μπα(ου)φους.

Μπούφοι ή μπάφοι = εγγυημένη αποτυχία

Αρέσει στο μέλος Liliana97

Liliana97

# 18 στις 21/3/2022
author
Γυναίκα / 26 /
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 3
Σας ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές. Το ξέρω ότι αυτό είναι το σωστό, να μην ξανά ασχοληθώ αλλά πιεζομαι πολύ να μην απαντήσω στις κλήσεις και τα μηνύματά του. Το Σάββατο με πήρε τηλέφωνο για να μου προτείνει να περάσουμε το απόγευμα μαζί και να κοιμηθώ σπίτι του αλλά αρνήθηκα. Σήμερα μου έστειλε μήνυμα. Εντωμεταξυ συνέχεια όχι του λέω τις δύο τελευταίες εβδομάδες (από όταν μου ανακοίνωσε ότι θα φύγει) αλλά δεν το δέχεται. Μάλιστα, μου έγραψε σε ένα μήνυμα του ότι αν τα μισά μου όχι ήταν ναι όταν μου πρότεινε να βρεθούμε σίγουρα θα είχαμε περισσότερες όμορφες στιγμές να κρατιόμαστε. Και πως πρέπει να ζω τις στιγμες να μη σκέφτομαι το μέλλον. Ότι αύριο μπορεί να είμαστε σε διαφορετικά σημεία του πλανήτη, πολλά μπορεί, αλλά και καλά τον πειράζει που του λέω όχι γιατί δε με χόρτασε Αλλά πώς να μη σκέφτεσαι το μετά όταν τον άλλον τον θες. Εμένα δε μου αρκεί να τον βλέπω μέχρι να φύγει και μετά να τελειώσει έτσι απλά. Εγώ τον ήθελα πραγματικά. Αυτός υποστηρίζει ότι θα έρχεται Αθήνα, θα πηγαίνω και εγώ και θα δούμε πώς θα πάει (μα αυτό το έχουμε ξανακάνει, πάλι ήμασταν παλιότερα σε απόσταση για αρκετό καιρό και αυτό είναι κάτι που δε θέλω στη φάση που είμαι).Νιώθω ότι δεν μπορώ να ζήσω χωρίς αυτόν όμως. Και θα μου πείτε ότι έχει όλα τα κακά (πέρα από τον μπάφο ασχολείται και με τζόγο, κάθε μέρα παίζει στοιχήματα, σε αρρωστημένο επίπεδο. Δηλαδή μπορεί να παίζει μια ομάδα ξημερώματα και αυτός θα βάλει ξυπνητήρι για να δει πώς θα πάει για να μη χάσει το στοίχημα. Επίσης, έχει δοκιμάσει και αλλά πέρα από τον μπάφο (κοκα)). Αλλά μετά την απώλεια του πατέρα μου εγώ αγκιστρωθηκα πάνω του. Και όταν μου είχε πει να χωρίσουμε (0 λόγος χωρισμού απλά είχε θέσει άλλες προτεραιότητες) εγώ ένιωθα ότι πνίγομαι. Και τον παρακαλούσα συνέχεια. το ξέρω ότι με έχει δεδομένη ότι με ένα του χτύπημα θα τρέξω κοντά του και το εκμεταλλεύεται. Κ εγώ θέλω πραγματικά να σπάσω αυτόν το δεσμό που νιώθω ότι με βασανίζει. Γιατι ενώ ξέρω ότι δε μου προσφέρει τίποτα, πως ούτε όταν είμαι μαζί του είμαι καλά (σκέφτομαι όλα τα αρνητικά του)δεν μπορώ να το τελειώσω. Έχω πλάσει μια άλλη εικόνα για αυτόν,τον έχω εξειδικεύσει ειδικά μετά από κάποιες αποτυχημενες γνωριμίες. Κ είναι ένας φαύλος κύκλος. Νιώθω ότι πνίγομαι και εχω βυθιστεί στο σκοτάδι. Νόμιζα ότι η σχέση είναι κάτι όμορφο. Ότι δεν πονάει. Είναι και 6 χρόνια αυτά. Με πολλά πισωγυρισματα. Ήμουνα μια και γέρασα (19 χρόνων μπουμπούκι και τώρα 25, ωχ Παναγία μου. Ήταν και η πρώτη μου σχέση, μέσα στην τοξικότητα βέβαια όπως διακρίνετε κ εσεις ?. και έχουμε και άλλο χάσμα εγώ πιστεύω στον χριστιανισμό αυτός δηλώνει άθεος και κοροϊδεύει κιόλας πολλες φορές).Συγγνώμη σας κουράζω αλλά ήθελα να τα πω κάπου γιατί νιώθω ότι θα σκάσω. Και από όταν μου ανακοίνωσε ότι θα φύγει εγώ δεν μπορώ ούτε να δουλέψω. Κλαίω συνέχεια όσο και αν προσπαθώ να μην το κάνω. Και τελευταίο: μου είπε ότι στο διάστημα που ήμασταν χωριστα τον είχαν προσεγγίσει κοπέλες και αυτός δεν ήθελε να κάνει κάτι γιατί σκεφτόταν εμένα. Γελάστε και εδώ λιγάκι. Αλλά τις έκανε φίλες στο fb. Αυτό δεν είναι άλλη μια κοροϊδία στα μούτρα μου;

Iraklis_pouaro

# 19 στις 21/3/2022
author
Γυναίκα / 52 / Ελεύθερη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 197
Στα 25 σου ήσουν νια και γέρασες?Δηλαδή τώρα πρέπει να τραβήξω τις κοτσίδες μου και τα μουστάκια μου μαζί.Υ.Γ. Για όλα τα υπόλοιπα , δυστυχώς δίνεις τις απαντήσεις μόνη σου, ξέρεις αλλά μάλλον είσαι ο ορισμός της συνεξάρτησης.Προσπαθώ να το κάνω εικόνα , ο εξαρτημένος σύντροφος με την συνεξαρτώμενη κοπέλα του.
Αρέσει στα μέλη maraki_lar_1980, Enikos και σε ακόμα 3 μέλη.

Alezandra

# 20 στις 22/3/2022
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πέραμα
Απαντήσεις: 855

Καλό μου κορίτσι.

Με την πεποίθηση ότι οι μακροχρόνιες σχέσεις είναι ασφαλείς,έχεις εγκλωβιστεί σε μια τέτοια.

Η ειλικρίνεια είναι το μόνο καλό  χαρακτηριστικό της και από εκεί μπορείς να δεις άμεσα όλα τα ζητούμενα.

Στην προσπάθεια να προσεγγίσεις το ταίρι σου,φτάνεις στο σημείο να δέχεσαι οτιδήποτε παρεμβάλλεται μεταξύ σας.

Εάν η σχέση αυτή  συνεχιστεί,θα είναι μόνο επειδή και οι δύο θα παραιτηθείτε από τα όνειρα για το μέλλον και θα ζείτε μόνο το παρόν.Εισαι έτοιμη για ένα ταξίδι χωρίς προορισμό ?

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από Liliana97
Σας ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές. Το ξέρω ότι αυτό είναι το σωστό, να μην ξανά ασχοληθώ αλλά πιεζομαι πολύ να μην απαντήσω στις κλήσεις και τα μηνύματά του. Το Σάββατο με πήρε τηλέφωνο για να μου προτείνει να περάσουμε το απόγευμα μαζί και να κοιμηθώ σπίτι του αλλά αρνήθηκα. Σήμερα μου έστειλε μήνυμα. Εντωμεταξυ συνέχεια όχι του λέω τις δύο τελευταίες εβδομάδες (από όταν μου ανακοίνωσε ότι θα φύγει) αλλά δεν το δέχεται. Μάλιστα, μου έγραψε σε ένα μήνυμα του ότι αν τα μισά μου όχι ήταν ναι όταν μου πρότεινε να βρεθούμε σίγουρα θα είχαμε περισσότερες όμορφες στιγμές να κρατιόμαστε. Και πως πρέπει να ζω τις στιγμες να μη σκέφτομαι το μέλλον. Ότι αύριο μπορεί να είμαστε σε διαφορετικά σημεία του πλανήτη, πολλά μπορεί, αλλά και καλά τον πειράζει που του λέω όχι γιατί δε με χόρτασε Αλλά πώς να μη σκέφτεσαι το μετά όταν τον άλλον τον θες. Εμένα δε μου αρκεί να τον βλέπω μέχρι να φύγει και μετά να τελειώσει έτσι απλά. Εγώ τον ήθελα πραγματικά. Αυτός υποστηρίζει ότι θα έρχεται Αθήνα, θα πηγαίνω και εγώ και θα δούμε πώς θα πάει (μα αυτό το έχουμε ξανακάνει, πάλι ήμασταν παλιότερα σε απόσταση για αρκετό καιρό και αυτό είναι κάτι που δε θέλω στη φάση που είμαι).Νιώθω ότι δεν μπορώ να ζήσω χωρίς αυτόν όμως. Και θα μου πείτε ότι έχει όλα τα κακά (πέρα από τον μπάφο ασχολείται και με τζόγο, κάθε μέρα παίζει στοιχήματα, σε αρρωστημένο επίπεδο. Δηλαδή μπορεί να παίζει μια ομάδα ξημερώματα και αυτός θα βάλει ξυπνητήρι για να δει πώς θα πάει για να μη χάσει το στοίχημα. Επίσης, έχει δοκιμάσει και αλλά πέρα από τον μπάφο (κοκα)). Αλλά μετά την απώλεια του πατέρα μου εγώ αγκιστρωθηκα πάνω του. Και όταν μου είχε πει να χωρίσουμε (0 λόγος χωρισμού απλά είχε θέσει άλλες προτεραιότητες) εγώ ένιωθα ότι πνίγομαι. Και τον παρακαλούσα συνέχεια. το ξέρω ότι με έχει δεδομένη ότι με ένα του χτύπημα θα τρέξω κοντά του και το εκμεταλλεύεται. Κ εγώ θέλω πραγματικά να σπάσω αυτόν το δεσμό που νιώθω ότι με βασανίζει. Γιατι ενώ ξέρω ότι δε μου προσφέρει τίποτα, πως ούτε όταν είμαι μαζί του είμαι καλά (σκέφτομαι όλα τα αρνητικά του)δεν μπορώ να το τελειώσω. Έχω πλάσει μια άλλη εικόνα για αυτόν,τον έχω εξειδικεύσει ειδικά μετά από κάποιες αποτυχημενες γνωριμίες. Κ είναι ένας φαύλος κύκλος. Νιώθω ότι πνίγομαι και εχω βυθιστεί στο σκοτάδι. Νόμιζα ότι η σχέση είναι κάτι όμορφο. Ότι δεν πονάει. Είναι και 6 χρόνια αυτά. Με πολλά πισωγυρισματα. Ήμουνα μια και γέρασα (19 χρόνων μπουμπούκι και τώρα 25, ωχ Παναγία μου. Ήταν και η πρώτη μου σχέση, μέσα στην τοξικότητα βέβαια όπως διακρίνετε κ εσεις ?. και έχουμε και άλλο χάσμα εγώ πιστεύω στον χριστιανισμό αυτός δηλώνει άθεος και κοροϊδεύει κιόλας πολλες φορές).Συγγνώμη σας κουράζω αλλά ήθελα να τα πω κάπου γιατί νιώθω ότι θα σκάσω. Και από όταν μου ανακοίνωσε ότι θα φύγει εγώ δεν μπορώ ούτε να δουλέψω. Κλαίω συνέχεια όσο και αν προσπαθώ να μην το κάνω. Και τελευταίο: μου είπε ότι στο διάστημα που ήμασταν χωριστα τον είχαν προσεγγίσει κοπέλες και αυτός δεν ήθελε να κάνει κάτι γιατί σκεφτόταν εμένα. Γελάστε και εδώ λιγάκι. Αλλά τις έκανε φίλες στο fb. Αυτό δεν είναι άλλη μια κοροϊδία στα μούτρα μου;

Αρέσει στα μέλη Liliana97, girl_aloud
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.