Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Δεν υπαρχει τιτλος σε αυτο θεμα

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Christy09

# 1 στις 10/4/2022
author
Γυναίκα / 25 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Νίκαια
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 4
'Aρεσαν+: 0%

Τελικα αυτο που λενε οσο ποιο πολυ σε αντιπαθει καποιος η σου το δειχνει ειναι ακριβως το αντιθετο σε συμπαθει.

Αραγε αυτο γιατι συμβαινει και το λεω γιατι σιγουρα υπαρχουν ανθρωποι στην ζωη μας που το κανουν, οι αυτοι που ειναι καλοι και δηθεν οτι μας συμπαθουν αλλα στην ουσια βγαζουν μισος πισω απο την πλατη μας.Και πανω που τους λες εχεις κατι μαζι μου και σου λενε οχι ρε συμπαθω ψεμααα γιατι ειναι ψεμα και ειναι και φιλικοι απεναντι σου, και οσοι δεν ειναι φιλικοι απεναντι σου πισω απο την πλατη σου τι λεει εκει ειναι που λενε τα καλυτερα (ετσι συζητηση να γινεται και να ακουσω αποψεις). ?

Enikos

# 2 στις 10/4/2022
author
Ανδρας / 79 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 30.102

t0807.gif

Εχετε συμπληρώσει τον τίτλο αλλά και το κείμενο του θέματος σας.
Αρέσει στα μέλη Helenaki4, MiltosRNLI1930 και σε ακόμα 1 μέλος.

Megalodondas

# 3 στις 10/4/2022
author
Ανδρας / 51 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.053

Υπάρχει αυτό στις ιδιότητες του ανθρώπου και πρέπει να το έχεις ήδη αποδεχτεί 

Ο άνθρωπος δεν είναι καλός και κακός, όλα μέσα μας είναι κι ανάλογα την θέση επιβίωσης αναμεταξύ μας βγαίνουν στην επιφάνεια τάσεις συμπεριφορών κι ανάλογα με την ροπή μας βαδίζουμε τον δρόμο μας.. 

Πρέπει να τα ξέρεις αυτά.. 

Τώρα γιατί ο Γιάννης με πείραξε είναι δικό μου πρόβλημα ή όχι? 

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Christy09

Τελικα αυτο που λενε οσο ποιο πολυ σε αντιπαθει καποιος η σου το δειχνει ειναι ακριβως το αντιθετο σε συμπαθει.

Αραγε αυτο γιατι συμβαινει και το λεω γιατι σιγουρα υπαρχουν ανθρωποι στην ζωη μας που το κανουν, οι αυτοι που ειναι καλοι και δηθεν οτι μας συμπαθουν αλλα στην ουσια βγαζουν μισος πισω απο την πλατη μας.Και πανω που τους λες εχεις κατι μαζι μου και σου λενε οχι ρε συμπαθω ψεμααα γιατι ειναι ψεμα και ειναι και φιλικοι απεναντι σου, και οσοι δεν ειναι φιλικοι απεναντι σου πισω απο την πλατη σου τι λεει εκει ειναι που λενε τα καλυτερα (ετσι συζητηση να γινεται και να ακουσω αποψεις). ?

Αρέσει στο μέλος girl_aloud

tzoulia59

# 4 στις 10/4/2022
author
Γυναίκα / 83 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.558

σε τι αναφερεσαι? στις εκατομμυρια συμπεριφορες αυτου του πλανητη?

οκ υπαρχουν και κλισε συμπεριφορες νορμαλ ατομων ,.

εγω οταν αντιπαθω καποιον τον αντιπαθω η επειδη μου προκαλεσε κατι κακο 

η επειδη δεν τον εκτιμω καθολου σαν ανθρωπο ,,και τελος 

δεν τρεφω καμια επικαλυμμενη συμπαθεια ..παντως ,,

ενοεις το μισος??

..μισω ανθρωπους που μ εχουν βλαψει ερωτικα συναισθηματικα ,,,και οποιος εχει βλαψει τα παιδια μου ,,

τους πρωτους ναι τους αγαπω  ,,ειναι οι ερωτες μου που με πληγωσαν ..κι αυτη η αγαπη μετατραπηκε σε μισος .,

αλλα ναι αυτη  ειναι αγαπη ,,

αλλα οποιος εχει πειραξει τα παιδια μου τον μισω και  ειναι εχθρος μου ,,,και δεν διατιθεμαι να τον συγχωρησω ,,

ουτε κοροιδο ειμαι ουτε αμνος ,

οσο απο τον κοινωνικο περιγυρο  οποιος  μ εχει πειραξει

απλα τον φτυνω ,

ΥΓ ,,συμπερασματικα για την μονη κατηγορια που ισχυει αυτο ειναι για τον  ερωτα ,,

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Christy09

Enikos

# 5 στις 10/4/2022
author
Ανδρας / 79 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Μην αφηνετε τα τελωνια να σας επηρεαζουνε...

Μετα θελουμε εξορκιστη...

Αρέσει στα μέλη apolitiii, giorgos170

apolitiii

# 6 στις 10/4/2022
author
Γυναίκα / 77 / Σε σχέση
Ηνωμένο Βασίλειο UK
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 1.112

Μην ταϊζετε  τα τρολ...

Αρέσει στο μέλος Enikos

Christy09

# 7 στις 10/4/2022
author
Γυναίκα / 25 / Ελεύθερη
Μια κοπελα εγραψε εδω μεσα οτι οταν αντιπαθει καποιον τον αντιπαθει επειδη της προκαλεσε καποιο κακο και οτι δεν τον εκτιμα καθολου σαν ανθρωπο.Μαλλον δεν διαβασε σωστα αυτο που εγραψα εγω μιλησα καθαρα γενικα χωρις να μας κανει κατι ο αλλος χωρις απαραιτητα να υπαρχει λογος.Σιγουρα θα υπαρξουν αντιπαθειες και συμπαθειες αλλα ομως πρεπει να διαβαζουμε τι ακριβως λεει ο αλλος γιατι μαλλον το κειμενο μου ειναι σωστα γραπτα διατυπωμενο.

Enikos

# 8 στις 10/4/2022
author
Ανδρας / 79 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Τοτενες...μαλλον...ειμαστε γκαγκανοι...

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από Christy09

αλλα ομως πρεπει να διαβαζουμε τι ακριβως λεει ο αλλος γιατι μαλλον το κειμενο μου ειναι σωστα γραπτα διατυπωμενο.

Αρέσει στα μέλη giorgos170, Megalodondas και σε ακόμα 1 μέλος.

alisida

# 9 στις 10/4/2022
author
Γυναίκα / 53 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 37
Απαντήσεις: 9.937

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Christy09

Δεν είναι 

Κάνε μια ακόμα προσπάθεια,να μπορέσω τουλάχιστον να βγάλω περίληψη 

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από Christy09

το κειμενο μου ειναι σωστα γραπτα διατυπωμενο.

Megalodondas

# 10 στις 10/4/2022
author
Ανδρας / 51 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Απαντήσεις: 1.053

Αυτό ακριβώς το έπιασες το νόημα και γράφεις ωραίες εκθέσεις μην ακούς.. 

Χωρίς λόγο λοιπόν κυρίως με την θεϊκή πλευρά .. 

Όταν αναγουμε την ζωή σε κάτι υψηλά πνευματικό 

Και όταν την καταβυθιζουμε στο φθαρτό μας.. 

Συμφέροντα, κακίες και προσβολές.. Μην ασχολείσαι 

Εχει λαγούς έχει και φίδια εδώ στον βάλτο.. 

Ότι βλέπει ο καθένας και το τι είναι ούτε αυτός δεν ξέρει 

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από Christy09
Μια κοπελα εγραψε εδω μεσα οτι οταν αντιπαθει καποιον τον αντιπαθει επειδη της προκαλεσε καποιο κακο και οτι δεν τον εκτιμα καθολου σαν ανθρωπο.Μαλλον δεν διαβασε σωστα αυτο που εγραψα εγω μιλησα καθαρα γενικα χωρις να μας κανει κατι ο αλλος χωρις απαραιτητα να υπαρχει λογος.Σιγουρα θα υπαρξουν αντιπαθειες και συμπαθειες αλλα ομως πρεπει να διαβαζουμε τι ακριβως λεει ο αλλος γιατι μαλλον το κειμενο μου ειναι σωστα γραπτα διατυπωμενο.

vanarabit

# 11 στις 10/4/2022
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

##

Καλησπέρα κοπελιά!!Αυτό, που καταλαβαίνω είναι..ΑΝ...ερμήνευσα σωστά...Λες:Υπάρχουν "γύρω" μας άτομα,που ενώ δείχνουν μπροστά μας,ότι μας στηρίζουν,πίσω από την πλάτη μας, λένε τα χειρότερα...Και στα άτομα που μπροστά δείχνουν ότι τα εχθρεύονται, στα παρασκήνια,τους λένε τα καλύτερα ...ΑΥΤΟ εννοείς;;;Αν ναι...γράψε να γνωρίζω ...Και αύριο θα έχεις την απάντηση..

giorgos170

# 12 στις 11/4/2022
author
Ανδρας / 77 / Σε σχέση
Ν. Λέσβου / Καλλονή
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 9.754

https://www.youtube.com/watch?v=JHBL1n0du70

Ουπς!$$$!! Το κείμενο σας δεν μπορεί να ...,::...,,    ...,
Αρέσει στο μέλος Enikos

Enikos

# 13 στις 11/4/2022
author
Ανδρας / 79 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

p0902.gif

Οθπσ! Το κείμενο σας μπορεί να αναγνωριστεί ως κείμενο γραμμένο στα ελληνικά ή τα αγγλικά.

alexandriani1

# 14 στις 11/4/2022
author
Γυναίκα / 60 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 1.806

Το "σωστά διατυπωμένο", κορίτσι μου, ελέγχεται.

Τόχω ξαναγράψει, αλλά θα το ξαναγράψω κι εδώ:

Καλό είναι όταν γράφουμε ένα κείμενο, ακόμα και μικρό, πριν πατήσουμε το ...τιμημένο το AΠΟΣΤΟΛΗ, να σηκωνόμαστε από τη θέση μας, να κάνουμε μια βόλτα μέχρι πχ το μπαλκονάκι της κουζίνας, να επιστρέφουμε μετά από κανένα δεκάλεπτο και να επιχειρούμε να το ξαναδιαβάσουμε σαν ανίδεος αναγνώστης. Αυτό θα βοηθήσει να καταλάβουμε αν βγάζει νόημα αυτό που γράψαμε, εάν η σύνταξή του είναι σωστή, εάν χρειάζεται σημεία στίξης (πχ το δικό σου δεν έχει ούτε ένα κόμα!).

Και όχι κορίτσι μου. Δεν είναι σωστά διατυπωμένο. Πλίνθοι, λίθοι και κέραμοι είναι. Σαν γραμμένο εν συγχύσει.

Παρ' όλα αυτά, θα επιχειρήσω μια απάντηση γενική: Κάποιοι ενδέχεται να μας αντιπαθούν χωρίς τον παραμικρό λόγο απλώς γιατί είμαστε αντιπαθητικοί, εκπέμπουμε αρνητικά και έχουμε τον ανθρωποδιώχτη. 

Επίσης, δεν γίνεται να αρέσουμε σε όλους. Δεν είμαστε πατάτες τηγανιτές.

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από Christy09

Αρέσει στα μέλη alisida, giorgos170

Enikos

# 15 στις 11/4/2022
author
Ανδρας / 79 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Οδηγιες προς ναυαγους...απο την διπλανη σανιδα...

Αρέσει στο μέλος giorgos170

vanarabit

# 16 στις 11/4/2022
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

#

Καλημέρα και πάλι κοπελιά 

Βρε καλό μου κορίτσι, ΤΙ να σε πω ..
Έτσι όπως τα γράφεις ούτε σε "Κινέζικο" δεν μεταφράζεται ..

Υ.Γ) Σου έγραψα εχθές .. συνοπτικά .. για να καταλάωεις, ότι έτσι που το γράφεις
ΔΕΝ βγαίνει νόημα ..
Επίσης .. Σοβαρά τώρα .. Μην δίνεις αξία σε άτομα που δεν σε θέλουν
μα ούτε και χρειάζεται να μαθαίνεις πάντα το "γιατί" ..
Πολλές φορές ούτε και εμείς γνωρίζουμε τα άπειρα "γιατί" ...
Η λογική λέει ο,τι ακολουθούμε όσους μας εκτιμούν και μας αγαπούν ..

Όλα τα άλλα είναι να είχαμε να λέγαμε ..

Christy09

# 17 στις 11/4/2022
author
Γυναίκα / 25 / Ελεύθερη
Εγω περιμενω να απαντησει καποιος σοβαρος γιατι αυτοι που κρινουν το τροπο που γραφω ειναι μην πω οτι να ναι..
Αρέσει στο μέλος Enikos

Enikos

# 18 στις 11/4/2022
author
Ανδρας / 79 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Συνηθως μας ξεκινας απο την δεφτερη σελιδα...Μην το χαλας!!!...

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από Christy09
Εγω περιμενω να απαντησει καποιος σοβαρος γιατι αυτοι που κρινουν το τροπο που γραφω ειναι μην πω οτι να ναι..

Alezandra

# 19 στις 12/4/2022
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πέραμα
Απαντήσεις: 855

Καλό μου κορίτσι,αυτός που θα σου πει ότι σε αντιπαθεί,είναι ο μόνος σίγουρος ειλικρινής που θα σου αποκαλύψει όχι απαραίτητα ποια είσαι,αλλά το πώς σε βλέπουν οι άλλοι.

Κατάλαβες ? 

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Christy09

Αρέσει στο μέλος alexandriani1

alisida

# 20 στις 12/4/2022
author
Γυναίκα / 53 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 37
Απαντήσεις: 9.937

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από Christy09

Εγω περιμενω να απαντησει καποιος σοβαρος 

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.