Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Το μετανιωσε αραγε;

Σελίδα : 1

spyrakos_13

# 1 στις 12/4/2022
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Το μετανιωσε αραγε;

Γεια σας παιδιά. Θα ήθελα την γνώμη σας για μια σχέση που είχα οκτω χρόνια και χωρίσαμε εδώ και δύο μήνες. Τα τελευταία δύο χρόνια ξεκίνησαν όλα που εργάζεται. Δυστυχώς ήμουν σε μια σχέση που όλο έδινα και έπαιρνα ελάχιστα. Συμβιβάστηκα σε αυτή την σχέση και δεν ήμουν καλά. Της έκανα όλα τα χατίρια για να είναι ευτυχισμένη. Αν της πήγαινα κόντρα τσακώνομασταν και επειδή δεν ήθελα να είμαστε μαλωμενοι έκανα πάντα πίσω. Είχα συμβιβαστεί με το πρόγραμμα της δουλειά της και την έβλεπα όποτε μπορούσε. Αν δεν την έβλεπα όποτε ήθελε γινόταν ο Κάκος χαμός. Γκρίνια συνέχεια. Αν έβγαινα με φίλους μου πάλι το ίδιο. Έβλεπα ότι είχα χάσει τον εαυτό μου αλλά δεν έκανα τίποτα. Το καταλάβαινα. Με λίγα λόγια ήμουν δεδομένος για αυτήν και με είχε σαν σκυλάκι. Το τελευταίο διάστημα όμως άλλαξα έστω και αργά. Μου έλεγε να βγούμε να την δω και έβρισκα αφορμές. Άρχισα να καταλαβαίνω ότι πλέον δεν οδηγεί πουθενά και είχα ξενερώσει. Έβλεπα ότι άρχισε να με κατηγορει επειδή κάποια πράγματα δεν της άρεσαν. Δεν την έβλεπα τόσο συχνά όσο ήθελα και νευρίαζε. Μια,δύο,τρεις φορές που λέτε αφού δεν την έβλεπα όποτε ήθελε έφτασε η μέρα που δεν βγήκαμε και μου κράτησε μούτρα για μια εβδομάδα. Εμένα όλο αυτό με έβαλε στο τρυπάνι και λέω κάτι γίνεται εδώ,δεν παίζει. Όταν την πήρα τηλέφωνο να δω πού πάει όλο αυτό μου είπε ότι έχω πάρει τις αποφάσεις μου αυτές τις μέρες που δεν μιλάμε. Κατάλαβα ότι πάμε να το διαλυσουμε. Βρεθήκαμε και μου είπε ότι θέλει να χωρίσουμε γιατί τν παραμελώ. Όλο αυτό με έβαλε στην ιδέα μήπως υπάρχει άλλος. Την ρώτησα και μου είπε ότι δεν υπάρχει κάποιος άλλος. Την πιστεψα. Αυτό μου έβγαλε. Κατάλαβα ότι προσπαθεί να βγει από πάνω και στον χωρισμό μας και της λέω πας να με βγάλεις σκάρτο; Που έχεις κάνει τόσα πράγματα; Και άρχισα να της εξηγώ και εγώ κάποια. Γύρισε και μου είπε ότι για δεν μου μιλαγες και της είπα γιατί σε αγαπάω και μου είπε ότι με την αγάπη δεν γίνονται όλα. Δεν κατάλαβα τι εννοούσε. Χωρίσαμε πολιτισμένα. Δεν μαλώσαμε. Έβαλε τα κλάματα πολλές φορές. Ένιωσα μέσα μου απογοήτευση και είπαν ότι θα αλλάξω και δεν θα την κυνηγήσω. Δεν το έχω κάνει μέχρι τώρα. Όχι από εγωισμό αλλά από αξιοπρέπεια προς τον εαυτό μου. Είπα ότι δεν θα τρέξω πάλι πίσω σου. Έσβησα όλες τις φωτογραφίες και τα μυνήματα μας. Τη έσβησα από το fb μετά από λίγες μέρες όπως και τα φωτογραφίες. Μετά πήρα πρέφα ότι με μπλόκαρε. Τα γενέθλια μου ήταν λίγες μέρες μετά και δεν μου έστειλε. Φυσικά και δεν θα το έκανε. Ξαφνικά κάνει παρέα με την κοπέλα του κολλητού μου. Ο φίλος μου μου λέει ότι η κοπέλα; Τον ρωτάει αν είμαι καλά και τι κάνω. Προφανώς την βάζει η άλλη πιστεύω. Έχω αλλάξει τελείως (μέχρι και κούρεμα) δεν την έχω δει από εκείνη την μέρα και δεν χρειάζεται. Δεν το έχω επιδιώξει. Δεν την έχω ενοχλήσει όπως και αυτή εκείνη εμένα. Μου έχουν πει τα φιλαράκια μου την γνώμη τους αλλά ήθελα και την δική σας. Ήθελε να με χωρίσει πραγματικά; Ήταν ο εγωισμός της; Έπαψε να με θέλει;  Ξέχασα να σας πω ότι είναι γυναίκα πολύ ανασφαλής και εγωιστρια. Φίλες δεν είχε πραγματικές τα τελευταία χρόνια γιατί η κολλητή της την έκανε πέρα όταν έκανε σχέση. Αυτά από εμένα.

Enikos

# 2 στις 13/4/2022
author
Ανδρας / 79 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 30.102
'Aρεσαν+: 0%

Γιατρε, αμα ειναι να μπαινεις στα τρυπανια και να κανεις τετοιους σαματαδες, δεν σε βλεπω καλα...

Βρισκεις που βρικεις ολες τις περιεργες, σε πιανει και αργα το αντρικο σου, να τωρα...

Πως το εκανες το μαλλι?...

Αρέσει στο μέλος MiltosRNLI1930

MiltosRNLI1930

# 3 στις 13/4/2022
author
Ανδρας / 62 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Γλυκά Νερά
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.582

Aφου αλλαξες κουρεμα ολα θα πανε καλα τωρα Επρεπε να την ειχες σουταρει απο την αρχη .

Αρέσει στα μέλη alexandriani1, la-mer

alisida

# 4 στις 13/4/2022
author
Γυναίκα / 53 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 37
Απαντήσεις: 9.937

Φίλε μου,εγώ ξέρω πως συνήθως οι γυναίκες αλλάζουν μαλλί μετά από το χωρισμό.Δες εμένα,που πριν δέκα χρόνια,από λευκά,τα έκανα φούξια.

Το μετάνιωσα βέβαια,γτι τώρα με κοροϊδεύουν 

trolAlis

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από spyrakos_13

Το μετανιωσε αραγε;

Αρέσει στο μέλος MiltosRNLI1930

alexandriani1

# 5 στις 13/4/2022
author
Γυναίκα / 60 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 1.806

Ας τους να σκάνε απ' τη ζήλια τους, κούκλα μου. Το μαλλί είναι γ@μ@το. Όσο για τους κακοπροαιρετους, να τους πεις "από πίτα που δεν τρώς.." 

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από alisida

Φίλε μου,εγώ ξέρω πως συνήθως οι γυναίκες αλλάζουν μαλλί μετά από το χωρισμό.Δες εμένα,που πριν δέκα χρόνια,από λευκά,τα έκανα φούξια.

trolAlis

Αρέσει στα μέλη MiltosRNLI1930, alisida και σε ακόμα 1 μέλος.

alexandriani1

# 6 στις 13/4/2022
author
Γυναίκα / 60 / Διαζευγμένη
Απαντήσεις: 1.806

Άκου φίλε μου:

Σε όλων των μορφών τις σχέσεις, φιλικές, συγγενικές, ερωτικές (κυρίως σ' αυτές), από την αρχή της "συνεργασίας", δημιουργείται κατά κάποιο τρόπο ένα άγραφο συμβόλαιο μεταξύ των συμβαλλομένων.

Το θέμα είναι νάχεις το νου σου, εκεί στο ξεκίνημα, να βάλεις κι εσύ τους δικούς σου όρους σε αυτό και να μην υπογράψεις απλά σε ό,τι βρεις μπροστά σου, δηλαδή σε ένα πλαίσιο σχέσης που περιλαμβάνει μόνο τους "όρους" του πάρντερ.Εκ των υστέρων, δεν αλλάζει μάνα μου, το συμβόλαιο. Θεωρείται προσβολή αυτού από μέρους σου και βρίσκεις και τον μπελά σου. Όπως λένε, και κερατάς και δαρμένος!Το νου σου λοιπόν, στην επόμενη σχέση που θα κάνεις. Γιατί αυτή πάει τελείωσε. Οι εκ των υστέρων αντιδράσεις της κοπελιάς δεν είναι τίποτα άλλο παρά εκρήξεις της ανασφάλειάς της που κι εσύ διαπιστώνεις. Θα της περάσει κι αυτηνής όταν θα βρει τον επόμενο.
Αρέσει στο μέλος alisida

alisida

# 7 στις 13/4/2022
author
Καζακστάν

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από alexandriani1

Ας τους να σκάνε απ' τη ζήλια τους, κούκλα μου. Το μαλλί είναι γ@μ@το. Όσο για τους κακοπροαιρετους, να τους πεις "από πίτα που δεν τρώς.." 

Αρέσει στο μέλος alexandriani1

dimitrisx66

# 8 στις 13/4/2022
author
Ανδρας / 57 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Ερυθραία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 298
Μια χαρά μαλλιά έχεις. Δεν ψάχνω και σε πιο τραπέζι είναι η παρέα!!! ???
Αρέσει στα μέλη alexandriani1, MiltosRNLI1930 και σε ακόμα 1 μέλος.

Kristina_

# 9 στις 13/4/2022
author
Γυναίκα / 58 / Ελεύθερη
Μπαγκλαντές
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.829

Ας τους να λενε!!! Μια χαρα ειναι το μαλλι σου και διακριτικο μη σουπω 

(Λεω γω που θα το κανα ουρανιο τοξο, αλλα με προλαβαν ιο ΛΟΑΤΚΙ γμτ)

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από alisida

trolAlis

Αρέσει στα μέλη alexandriani1, alisida και σε ακόμα 1 μέλος.

zeroFact_

# 10 στις 13/4/2022
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Τι περίμενες για να την σουτάρεις?

alisida

# 11 στις 13/4/2022
author
Καζακστάν

Μη μου βάζεις ιδέες.

Άσε να 60ρισω ,και μετά 

..αλλά,ξεφύγαμε από το θέμα και η κοπέλα του Σπύρου,ακόμα να μετανοιωσει 

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από Kristina_

Αρέσει στο μέλος giorgos170

spyrakos_13

# 12 στις 13/4/2022
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Zerofact ειλικρινά τ περίμενα να την σουταρω. Κοιμισμένος ήμουν. Και η πλάκα είναι που ήθελα να βγει από πάνω κιόλας η κυρία για να με χωρίσει αυτή και να αισθάνεται καλά. Άλλα τις είπα και εγώ πέντε πράγματα που με ενόχλησαν. Ειναι εγωιστρια και οι εγωιστές άνθρωποι δεν καταλαβαίνουν όταν πληγώνουν τους άλλους. Τώρα αν τα έβαλε και αυτή κάτω πραγματικά και τα σκέφτηκε όπως εγώ άλλο καπέλο. Θα ήθελα πολύ να γυρίσει να φάει τα μούτρα της αλλά δεν θα το κάνει εύκολα. Επειδή δεν την κυνήγησα (καλά τα ψέματα όλες οι γυναίκες περιμένουν να τις κυνηγήσεις όταν σε χωρίζουν). Ακόμα και αν το έχει μετανιώσει που πολύ αμφιβάλλω.

Enikos

# 13 στις 13/4/2022
author
Ανδρας / 79 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 30.102

Κριμα ρε γμτ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από Kristina_

giorgos170

# 14 στις 13/4/2022
author
Ανδρας / 77 / Σε σχέση
Ν. Λέσβου / Καλλονή
Απαντήσεις: 9.754

σχήμα  οξύμωρον  ...,::... ,,

Ουπς!$$$!! Το κείμενο σας είναι πολύ μικρό και δεν ...,:: ...,
Αρέσει στο μέλος Enikos

tzoulia59

# 15 στις 14/4/2022
author
Γυναίκα / 83 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.558

//Θα ήθελα πολύ να γυρίσει να φάει τα μούτρα της αλλά δεν θα το κάνει εύκολα.//

εσυ εκδικηση θελεις να παρεις η μου φαινεται??

,,οσο σε διαβαζα μου δημιουργησες νευρα ,,

μα πραγματικα ,,,αξιοπρεπεια δεν εχεις;

ποιος να κανει παρεα μ αυτη την τρελη φιλε μου .

αδειασε την κανονικα να βολοδερνει μονη ,,

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από spyrakos_13
Zerofact ειλικρινά τ περίμενα να την σουταρω. Κοιμισμένος ήμουν. Και η πλάκα είναι που ήθελα να βγει από πάνω κιόλας η κυρία για να με χωρίσει αυτή και να αισθάνεται καλά. Άλλα τις είπα και εγώ πέντε πράγματα που με ενόχλησαν. Ειναι εγωιστρια και οι εγωιστές άνθρωποι δεν καταλαβαίνουν όταν πληγώνουν τους άλλους. Τώρα αν τα έβαλε και αυτή κάτω πραγματικά και τα σκέφτηκε όπως εγώ άλλο καπέλο. Θα ήθελα πολύ να γυρίσει να φάει τα μούτρα της αλλά δεν θα το κάνει εύκολα. Επειδή δεν την κυνήγησα (καλά τα ψέματα όλες οι γυναίκες περιμένουν να τις κυνηγήσεις όταν σε χωρίζουν). Ακόμα και αν το έχει μετανιώσει που πολύ αμφιβάλλω.

apolitiii

# 16 στις 14/4/2022
author
Γυναίκα / 77 / Σε σχέση
Ηνωμένο Βασίλειο UK
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 1.112

Το πρόβλημα σου είναι να γυρίσει να φάει τα μούτρα της???

Πρόσεχε μην γυρίσει και φας εσύ τα μούτρα σου!!!
Μην σ' ενδιαφέρει τι κάνει ή τι θα κάνει αυτή...να σ' ενδιαφέρει μόνο τι κάνεις εσύ...
Προχώρα στην επομενη...

Αρέσει στο μέλος girl_aloud

Iraklis_pouaro

# 17 στις 14/4/2022
author
Γυναίκα / 52 / Ελεύθερη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 197
Ενδιαφέρον πάντως!8 χρόνια σχέση?και απλά βλεπόσασταν 2-3 φορές μέσα στην εβδομάδα?Παράνομο ζευγάρι να υποθέσω?ή περιμένατε να ωριμάσει η σχέση από μόνη της?Πάντως αν μου έδιναν μια σχέση ώριμη έτσι κάνα δυό χρόνων θα την έπαιρνα.Υ.Γ.σοβαρά τώρα?
Αρέσει στο μέλος alexandriani1
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.

lastpost