Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Μήπως με αποφεύγει?

Επιλέξτε σελίδα: (1-6)
Σελίδες 123456

Elina7069

# 1 στις 27/4/2022
author
Γυναίκα / 52 /
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Κηφισιά
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 18
'Aρεσαν+: 0%

Μήπως με αποφεύγει?

Καλησπέρα.Ειμαι σε μια σχέση τους 2 τελευταίους μήνες.Ολα ήταν υπέροχα.Οι συζητήσεις μας η σεξουαλική μας ζωή , η επικοινωνία μας.Πηγε στο χωριό του για Πάσχα και ούτε ένα τηλεφώνημα.Οταν τον πήρα εγώ δύο φορές σε τέσσερις μέρες σαν να τον ενόχλησα κι όλας.Τωρα γύρισε Αθήνα και πάλι εξαφανισμένος.Του έστειλα ένα μήνυμα και τον ρώτησα τον λογο της απομάκρυνσης του και μου είπε πολύ απλά ότι το μόνο που τον ενδιαφέρει στην παρούσα φάση είναι ένα οικογενειακο πρόβλημα υγείας και όταν είναι σε θέση να μου μιλήσει θα το κάνει.Το μόνο που ήξερα από πριν είναι ότι ο πατέρας του αντίμετωπιζει ένα σοβαρό πρόβλημα υγείας αλλά μέχρι την Μεγάλη Παρασκευή που μιλήσαμε στο τηλ αφού εγώ τον πήρα ήταν μια χαρά με καλή διάθεση. Μετα τι έγινε ξαφνικά? Μέσα σε τέσσερις μέρες? 

Είμαι ερωτευμένη μαζί του και Μ έχει χαλάσει πολύ όλο αυτό. Πώς το βλέπετε εσείς? Ευχαριστώ.
Αρέσει στο μέλος vanarabit

maraki_lar_1980

# 2 στις 27/4/2022
author
Γυναίκα / 42 / Ελεύθερη
Ν. Λάρισας / Λάρισα
Θέματα: 49
Απαντήσεις: 1.474
Καλησπέρα κ χρόνια πολλά,Ελίνα!Αυτό που έχεις να κάνεις, είναι απλά να κατανοήσεις κ να αφουγκραστεις αυτό ακριβώς που σου είπε,καθώς είναι η αλήθεια του,θαρρώ.Και να το σεβαστείς.Μην επικοινωνήσεις ξανά μαζί του,άφησε τον να το κάνει εκείνος.Και μετά αναλόγως της ανταπόκρισης του,μιλά του κι εσύ.Δε νομιζω ότι σε αποφεύγει,αλλά ακόμη κι αν συμβαίνει κάτι τέτοιο,σύντομα θα φανεί.Το χειρότερο που έχεις να κάνεις σε αυτή τη φάση είναι να τον βομβαρδίσεις με μηνύματα/τηλεφωνηματα.Αποστασιοποιησου λοιπόν για λίγο,έτσι θα δειξεις ότι του δινεις χρόνο να διαχειριστει την παρουσα κατάσταση του κι αυτό θα εκτιμηθεί πιστεύω.
Αρέσει στα μέλη gianna1992, girl_aloud και σε ακόμα 1 μέλος.

alexandriani1

# 3 στις 27/4/2022
author
Γυναίκα / 59 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 1.265

Απλά

περίμενε και θα διαπιστώσεις διαθέσεις σε λίγο καιρό. Μην είσαι ανυπόμονη.

Από την άλλη βέβαια, είσαι τρελά ερωτευμένη και σύμφωνα με το προφίλ σου ψάχνεις εδώ μέσα για σχέση με κιμπάρη άνδρα παλαιάς κοπής; Τι φάση; Δεν ξέρουμε τι θέλουμε ή παραλλήλως με τον μεγάλο μας έρωτα ψάχνουμε και χορηγό ;  
Αρέσει στα μέλη Dimitriosssss, alisida και σε ακόμα 3 μέλη.

Xenia_Z

# 4 στις 27/4/2022
author
Γυναίκα / 75 / Ελεύθερη
Ιαπωνία
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 217
Άστον εξαφανισμένο αφού αυτό θέλει. Δώσε στον εαυτό σου χρόνο και απόσταση. Αναλογίσου κατά πόσο θέλεις να είσαι με κάποιον που θα σε βάζει στον πάγο και θα εξαφανίζεται οπότε προκύπτει πρόβλημα...
Αρέσει στα μέλη gianna1992, spacetube και σε ακόμα 1 μέλος.

Helenaki4

# 5 στις 27/4/2022
author
Γυναίκα / 45 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 1.994

1.Δηλαδη προν φυγει , εσυ ησουν μια χαρα ; Και δε σκεφτοσουν οτι εχει λακκο η φαβα ;

2. Πριν απ αυτον , οι σχεσεις σου ως τωρα ηταν μακροχρονες και ευημερουσες ;

3. Με ποιον εισαι ερωτευμενη περισσοτερο ;

Αρέσει στα μέλη alexandriani1, girl_aloud και σε ακόμα 1 μέλος.

Enikos

# 6 στις 27/4/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 28.290

Εμεις πρεπει να εχωμε πληρη τον φακελο της προκαταρκτικης εξετασης, προκειμενου να αποφανθουμε ορθως...

Να τον φερεις εδω να τον αναλαβει το ανακριτικο τμημα...

Αρέσει στα μέλη gianna1992, spacetube και σε ακόμα 2 μέλη.

alisida

# 7 στις 27/4/2022
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.585

Περιληψη

Ο φίλος της Ελίνας,πήγε για Πάσχα στο χωριό,όμως του έκατσε λίγο βαρύ το αρνάκι και θέλει μερικές μέρες εβδομάδες μήνες να επανέλθει.Η Ελίνα όμως τον θέλει.Τι να κάνει ?
Αρέσει στα μέλη makis-1973, Uhtred323 και σε ακόμα 2 μέλη.

Elina7069

# 8 στις 27/4/2022
author
Γυναίκα / 52 /
Maraki lar 1980Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου κι εύχομαι κι εγώ χρόνια πολλά με υγεία.Θέλω κι εγώ να πιστεύω ότι μου λέει την αλήθεια αλλά ειλικρινά έχω μπερδευτεί.Πώς είναι δυνατόν να προκυψει ετσι ξαφνικά τόσο σοβαρό θέμα υγείας.Και γιατί με κρατάει σε απόσταση όσον αφορά το θέμα του αν όντως υπάρχει.Ανησυχώ μήπως μου λέει ψέματα και παίζει κάτι άλλο.Πόσο να περιμένω κινηση του?Κοντεύω να τρελαθώ
Αρέσει στο μέλος maraki_lar_1980

Elina7069

# 9 στις 27/4/2022
author
Γυναίκα / 52 /
Alexandriani 1 έχεις δίκιο Σ αυτό που λες μόνο που το προφίλ εδώ μέσα το έχω φτιάξει εδώ και πάρα πολύ καιρό.Ο άνθρωπος με τον οποίο είμαι ερωτευμένη είναι η σχέση μου τους 2 τελευταίους μήνες .Λες να περιμένω κινηση του? Πόσο καιρό θα περίμενες εσύ?

Elina7069

# 10 στις 27/4/2022
author
Γυναίκα / 52 /
Xenia z έχεις πολύ δίκιο.Είναι ψυχοφθόρο όλο αυτό.Το θέμα είναι ότι τον ξέρω πολύ λίγο Κ δεν ξέρω πως διαχειρίζεται τις καταστάσεις.Ίσως να λειτουργεί έτσι.Τι να πω?Πόσο να τον περιμένω?

Elina7069

# 11 στις 27/4/2022
author
Γυναίκα / 52 /
Helenaki 4Ναι πριν φύγει ήμασταν τέλεια.Γι αυτό έχω τρελαθεί και δεν ξέρω τι συμβαίνει κι αν με δουλεύει τελικάΝαι οι σχέσεις μου είναι μακροχρόνιες και του το είχα πει ότι μου αρέσουν οι μακροχρόνιες σχέσεις

Elina7069

# 12 στις 27/4/2022
author
Γυναίκα / 52 /
AlisidaΚάπως έτσι λοιπόν..Εσύ τι θα έκανες στη θέση μου? Κατ αρχήν θα τον πίστευες?

konstandinos73

# 13 στις 27/4/2022
author
Ανδρας / 49 / Ελεύθερος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 339
Αγαπητη Ελινα, σε τετοιες περιπτωσεις, για να βρεις τη λυση του αινιγματος, θα βαζεις μπροστά τη κοινη λογικη. Βασικά, η κοινη λογικη δινει τις απαντήσεις σε ολες τις περιπτώσεις, ακομα κ στις πιο δυσκολες( βλ. πχ υποθεση "πισπιριγκου"), άσχετα αν οι περισσότεροι απο τους ανθρώπους ψαχνουν με βαση αλλα κριτηρια, πλην της κοινης λογικης. Στη περίπτωση τη δικη σου τωρα, τι λεει η κοινη λογικη? Οτι ακομα και ενα σοβαρο προβλημα να αντιμετωπιζε, δε θα ηταν δα και τοσο δυσκολο να σου εξηγησει. Ακομα και να κρατήσει μια στοιχειώδη επικοινωνια απο το να κρυφτει τελειως. Αρα, τι εχουμε εδω? Η σου λεει ψεμματα η εχει ψυχολογικα προβλήματα που δε μπορει να διαχειριστει. Τι λεει λοιπον η κοινη λογικη? Εφυγες. Χθες. Η ζωη ειναι πολυ μικρη για να μας την "σπαταλανε" προβληματικοι άνθρωποι.
Αρέσει στα μέλη squirrel-b1968, Willow_75 και σε ακόμα 4 μέλη.

girl_aloud

# 14 στις 27/4/2022
author
Γυναίκα / 40 / Σε σχέση
Ν. Σερρών / Σέρρες
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 207
Elina, τα προβληματα υγειας συνηθως δεν σε ρωτανε. μπορει να εμφανιστουν ξαφνικα και ο καθενας αντιδρα διαφορετικα. Ποσο μαλλον οταν εδω αφορα ολη την οικογενεια... που σημαινει οτι τα μελη της θα συσπειρωθουν για να το αντιμετωπισουν, αφηνοντας στην απεξω ατομα που δεν εμπλεκονται αμεσα (π.χ. εσυ). Εφοσον σου δειχνει με τον τροπο του οτι δεν επιθυμει προς το παρον να μοιραστει τι συμβαινει στην οικογενεια του μαζι σου,οφειλεις να το σεβαστεις και να μην κανεις περαιτερω κινησεις, εκτος αν σου δωσει εκεινος το πρασινο φως.
Αρέσει στα μέλη vanarabit, maraki_lar_1980 και σε ακόμα 1 μέλος.

alexandriani1

# 15 στις 27/4/2022
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από alisida

ΠεριληψηΟ φίλος της Ελίνας,πήγε για Πάσχα στο χωριό,όμως του έκατσε λίγο βαρύ το αρνάκι και θέλει μερικές μέρες εβδομάδες μήνες να επανέλθει.Η Ελίνα όμως τον θέλει.Τι να κάνει ?

alexandriani1

# 16 στις 27/4/2022
author

Δυο μήνες δεν είναι ενδεικτικοί για αυτό που λέμε αξιόλογη σχέση (για να μην χρησιμοποιήσω το "σοβαρή¨"). Που σημαίνει κατά τη γνώμη μου, ότι καμία συμπεριφορά δεν είναι περίεργη σε σχέση τόσο μικρού διαστήματος. 

Συνάμα θεωρώ πολύ λογικό τότε, καλή μου, ο τύπος όταν είναι στο χωριό του, στην οικογένειά του, στον κόσμο του εν ολίγοις να αφοσιώνεται εκεί. Είναι μικρό το διάστημα που βρίσκεσαι στη ζωή του και είναι λογικό να μην σε έχει εντάξει ολιστικά σ' αυτήν.

Πόσο καιρό θα περίμενα; εξαρτάται από το βαθμό ενδιαφέροντος. Σίγουρα όσο περισσότερο πέρναγε καιρός θα ξενέρωνα, οπότε δεν θα μ' ένοιαζε κιόλας.

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από Elina7069
Alexandriani 1 έχεις δίκιο Σ αυτό που λες μόνο που το προφίλ εδώ μέσα το έχω φτιάξει εδώ και πάρα πολύ καιρό.Ο άνθρωπος με τον οποίο είμαι ερωτευμένη είναι η σχέση μου τους 2 τελευταίους μήνες .Λες να περιμένω κινηση του? Πόσο καιρό θα περίμενες εσύ?

Elina7069

# 17 στις 27/4/2022
author
Γυναίκα / 52 /
Konstaninos 73.Αυτό λέω κι εγώ.Οτι δηλ ότι πρόβλημα και να αντιμετώπιζε θα έπρεπε να μου το πει η εστω να μου πει πρώτος τι συμβαίνει και να μου ζητήσει να κάνω υπομονή για όσο χρειαστεί.Αυτος δεν μπήκε καν στον κόπο να πει κάτι παρά μόνο όταν τον ρώτησα.Άρα θεωρείς ότι με αποφεύγει?

Elina7069

# 18 στις 27/4/2022
author
Γυναίκα / 52 /
Girl aloud Αυτήν την εκδοχή θέλω να πιστεύω κι εγώ .Άρα θεωρείς ότι μπορεί και να μου λέει την αλήθεια?Να του στείλω πάλι ένα μήνυμα κάπως αργότερα για το πώς είναι κτλ η να τον αφήσω να επικοινωνήσει οπότε θέλει αυτός?

Elina7069

# 19 στις 27/4/2022
author
Γυναίκα / 52 /
Alexandriani 1Να υποθέσω ότι δεν πρέπει να στείλω εγώ κάποιο μήνυμα πάλι?Να του δείξω ότι ενδιαφέρομαι κι ότι τον νοιάζομαι.

Enikos

# 20 στις 28/4/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 28.290

Γυναικα...ετων 52...σε "αισθηματικο" θεμα υφους εντεκαχρονης...με σοσ του τυπου "τι να κανω?"...

Μαιστα...

Και αν δεν καψαμε λιβανια αυτες τις μερες!!!...

Αρέσει στα μέλη Kristina_, MiltosRNLI1930 και σε ακόμα 1 μέλος.
Επιλέξτε σελίδα: (1-6)
Σελίδες 123456
Δεν μπορείτε να απαντήσετε