Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Μήπως με αποφεύγει?

Επιλέξτε σελίδα: (1-6)
Σελίδες 123456

girl_aloud

# 21 στις 28/4/2022
author
Γυναίκα / 40 / Σε σχέση
Ν. Σερρών / Σέρρες
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 207
'Aρεσαν+: 0%
Να μην του στειλεις κανενα μηνυμα. Δωσ'του το περιθωριο να σου στειλει εκεινος (αν θελει). Μην γινεσαι φορτικη. Μπορει να περναει λουκι αυτη την στιγμη, μπορει και οχι, αλλα εφοσον βλεπεις απο τη συμπεριφορα του οτι εχει αποτραβηχτει, μην τον ζαλιζεις παραπανω. Δεν θα το εκτιμησει. Ισα ισα θα τον εκνευρισεις περισσοτερο.

apolitiii

# 22 στις 28/4/2022
author
Γυναίκα / 76 / Σε σχέση
Ηνωμένο Βασίλειο UK
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 883

Θα περίμενα αυτό το θεμα να μπει απο 20χρονη οχι από μία γυναίκα 52 χρονών... μόνη σου λες ότι δεν τον 

ξέρεις καλά ...σε δύο μήνες πώς τον ερωτεύτηκες??? Λες να τον ξέρουμε καλύτερα εμείς για να σου πούμε 
τι έχει στο μυαλό του???
Εδώ μέσα δεν έχουμε καφετσουδες, χαρτοριχτρες κλπ για να σου πουν αν θα γυρίσει και πόσο να τον 
περιμένεις... περίμενε τρία τερμενα και αν δεν γυρίσει μόνος του, προχώρα την ζωή σου...

Αρέσει στα μέλη saga-saga, MiltosRNLI1930 και σε ακόμα 1 μέλος.

Qwerty____55

# 23 στις 28/4/2022
author
Ανδρας / 61 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 749

Αγαπητή Ελίνα Καλημέρα .

Αν ο συγκεκριμένος άνθρωπος εχει τις προδιαγραφές του παρακατω δικού σου  κειμένου , τοτε δεν δικαιολογείται αυτη η συμπεριφορά του , διαφορετικά εχεις κάνει ... μεγαλο λάθος στην επιλογή  !!! και το προβλημα ειναι ολο δικό σου ...

Θα ήθελα έναν άντρα έξυπνο με χιούμορ να του αρεσει η άνετη ζωη τα ταξίδια και η καλοπεραση. Να υπάρχει εγκεφαλική επικοινωνία και ταύτιση απόψεων. Επίσης να ειναι άντρας παλαιας κοπής. Να φέρεται και να ειναι άντρας απέναντι σε μια γυναίκα. 

Η απόφαση ειναι δική σου ... 

Εγω ...εν οίδα , οτι ουδεν οίδα ...!!!

Με εκτίμηση ...Q...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Elina7069

Μήπως με αποφεύγει?

Καλησπέρα.Ειμαι σε μια σχέση τους 2 τελευταίους μήνες.Ολα ήταν υπέροχα.Οι συζητήσεις μας η σεξουαλική μας ζωή , η επικοινωνία μας.Πηγε στο χωριό του για Πάσχα και ούτε ένα τηλεφώνημα.Οταν τον πήρα εγώ δύο φορές σε τέσσερις μέρες σαν να τον ενόχλησα κι όλας.Τωρα γύρισε Αθήνα και πάλι εξαφανισμένος.Του έστειλα ένα μήνυμα και τον ρώτησα τον λογο της απομάκρυνσης του και μου είπε πολύ απλά ότι το μόνο που τον ενδιαφέρει στην παρούσα φάση είναι ένα οικογενειακο πρόβλημα υγείας και όταν είναι σε θέση να μου μιλήσει θα το κάνει.Το μόνο που ήξερα από πριν είναι ότι ο πατέρας του αντίμετωπιζει ένα σοβαρό πρόβλημα υγείας αλλά μέχρι την Μεγάλη Παρασκευή που μιλήσαμε στο τηλ αφού εγώ τον πήρα ήταν μια χαρά με καλή διάθεση. Μετα τι έγινε ξαφνικά? Μέσα σε τέσσερις μέρες? 

Είμαι ερωτευμένη μαζί του και Μ έχει χαλάσει πολύ όλο αυτό. Πώς το βλέπετε εσείς? Ευχαριστώ.

Αρέσει στα μέλη alisida, Enikos και σε ακόμα 1 μέλος.

alisida

# 24 στις 28/4/2022
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.593

Κάτι αρχήν ,θα τον πίστευα,αλλά μόνο κατ αρχήν.

Συγχρόνως θα προσπαθούσα για επιπλέον επικοινωνία,έχοντας όμως ενδείξεις εσωστρέφειας από την πλευρά του,δεν θα ήλπιζα σε θεαματικά αποτελέσματα.

Αν η συμπεριφορά αυτή συνεχιζόταν και στο 6μηνο, ή στον χρόνο, θα εγκατελειπα ,άσχετα από το αν είχε αποδειχτει ή όχι η ειλικρίνεια του.

Ο λόγος θα ήταν η μη συναισθηματική καλυψη.

Ελπίζω να σε... καλυψα 

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από Elina7069
AlisidaΚάπως έτσι λοιπόν..Εσύ τι θα έκανες στη θέση μου? Κατ αρχήν θα τον πίστευες?

Αρέσει στα μέλη vanarabit, Willow_75 και σε ακόμα 3 μέλη.
I am Not a psychotherapist :)

Enikos

# 25 στις 28/4/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 28.294

Πουσαι βρε ασυλλογιστε και κοντευει να μας τιναξει τα μπουρια ο Σωληνας?...

Παράθεση:
Σχόλιο # 23 από Qwerty___55

Αγαπητή Ελίνα Καλημέρα .

Αν ο συγκεκριμένος άνθρωπος εχει τις προδιαγραφές του παρακατω δικού σου  κειμένου , τοτε δεν δικαιολογείται αυτη η συμπεριφορά του , διαφορετικά εχεις κάνει ... μεγαλο λάθος στην επιλογή  !!! και το προβλημα ειναι ολο δικό σου ...

Θα ήθελα έναν άντρα έξυπνο με χιούμορ να του αρεσει η άνετη ζωη τα ταξίδια και η καλοπεραση. Να υπάρχει εγκεφαλική επικοινωνία και ταύτιση απόψεων. Επίσης να ειναι άντρας παλαιας κοπής. Να φέρεται και να ειναι άντρας απέναντι σε μια γυναίκα. 

Η απόφαση ειναι δική σου ... 

Εγω ...εν οίδα , οτι ουδεν οίδα ...!!!

Με εκτίμηση ...Q...

Αρέσει στα μέλη vanarabit, tzoulia59 και σε ακόμα 2 μέλη.

alexandriani1

# 26 στις 28/4/2022
author
Γυναίκα / 59 / Διαζευγμένη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 1.266

θα σου έλεγα όχι

Παράθεση:
Σχόλιο # 19 από Elina7069
Alexandriani 1Να υποθέσω ότι δεν πρέπει να στείλω εγώ κάποιο μήνυμα πάλι?Να του δείξω ότι ενδιαφέρομαι κι ότι τον νοιάζομαι.

vanarabit

# 27 στις 28/4/2022
author
Γυναίκα / 75 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ιλιον
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1.115

#

Προηγείται η "έρευνα" ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από Enikos

Εμεις πρεπει να εχωμε πληρη τον φακελο της προκαταρκτικης εξετασης,
 προκειμενου να αποφανθουμε ορθως...

Να τον φερεις εδω να τον αναλαβει το ανακριτικο τμημα...

Αρέσει στο μέλος giorgos170

MiltosRNLI1930

# 28 στις 28/4/2022
author
Ανδρας / 61 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.358

Εισαι ατυχη διοτι δεν γνωριζεις οτι μερικοι επαρχιωτες ακομη εχουν νοοτροπια τσολια ! Υπαρχουν ελπιδες ομως μετα το Πασχα μπορει να σε καλεσει στο μεγαλο event Η συναντηση των ευζωνων .

Αρέσει στα μέλη saga-saga, alexandriani1 και σε ακόμα 2 μέλη.

spacetube

# 29 στις 28/4/2022
author
Ανδρας / 57 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Πεντέλη
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 719

τα σημειωνω ολα!! πινω την καθε σου λεξη..

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από alexandriani1

Δυο μήνες δεν είναι ενδεικτικοί για αυτό που λέμε αξιόλογη σχέση (για να μην χρησιμοποιήσω το "σοβαρή¨"). Που σημαίνει κατά τη γνώμη μου, ότι καμία συμπεριφορά δεν είναι περίεργη σε σχέση τόσο μικρού διαστήματος. 

Συνάμα θεωρώ πολύ λογικό τότε, καλή μου, ο τύπος όταν είναι στο χωριό του, στην οικογένειά του, στον κόσμο του εν ολίγοις να αφοσιώνεται εκεί. Είναι μικρό το διάστημα που βρίσκεσαι στη ζωή του και είναι λογικό να μην σε έχει εντάξει ολιστικά σ' αυτήν.

Πόσο καιρό θα περίμενα; εξαρτάται από το βαθμό ενδιαφέροντος. Σίγουρα όσο περισσότερο πέρναγε καιρός θα ξενέρωνα, οπότε δεν θα μ' ένοιαζε κιόλας.

spacetube

# 30 στις 28/4/2022
author
Ανδρας / 57 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Πεντέλη
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 719

Η Ενσυναισθηση που εμαθα εδω οριζει οτι θα πρεπει να τον καταλαβεις πως λειτουργει χωρις να κρινης με βασι τα δικα σου κριτηρια και να τον αποδεχθεις. Εγω απο την αλλη αν ημουν στην θεση του και αντιμετωπιζα ενα προβλημα θα ηθελα να σε ακουω καθε μερα για να μου δινεις κουραγιο και δυναμη. αυτα που βιωνεις μαζι του η χωρια, ειναι δειγματα και λεπτομερειες στα οποια πρεπει να δινεις μεγαλη σημασια. Ο ερωτας δεν εχει χρονικο πλαισιο μπορει να εκδηλωθει και σε ενα βραδυ το οτι δηλωνεις ερωτευμενη μαζι του μετα απο δυο μηνες για εμενα ειναι απολυτα φυσιολογικο και υγιες. Μου αρεσει πολυ που απαντας στον καθε φιλο ξεχωριστα κατι που δειχνει οτι εχεις αρχες και ευγενικη ψυχη. Ευχομαι οτι καλυτερο και ειλικρινα γρηγορα να βρεις τον δρομο.

Αρέσει στο μέλος gianna1992

Elina7069

# 31 στις 28/4/2022
author
Γυναίκα / 52 /
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Κηφισιά
Απαντήσεις: 18
SpacetubeΣ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.Κι εγώ έτσι θα λειτουργούσαν .Θα ήθελα την επαφή μαζί του κάθε μέρα, αλλά σίγουρα ο κάθε άνθρωπος λειτουργεί διαφορετικά.Έχω αρχίσει και απογοητεύομαι και ίσως και να λέει ψέματα για να διακόψει.Αλλά πάλι δεν θα μπορούσε να μιλήσει στα ίσα? Τι να πω?
Αρέσει στο μέλος spacetube

panagiotismp90

# 32 στις 29/4/2022
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.835

Ελινα μου κατι εγινε εκει στο χωριο που πηγε, μηπως του πεσε βαρυ το αρνι? λοιπον μολις ξαναμπω θα σου γραψω ενα ξορκι να ξεκαθαρισει το θεμα, θα το λες 3 φορες την ημερα.

Αρέσει στο μέλος 26-29-31

alisida

# 33 στις 29/4/2022
author
Καζακστάν

Γιατί μόλις ξαναμπείς και όχι τώρα ?

Έλα,πες το,τα ξόρκια είναι πάντα χρήσιμα 

trolAlis

Παράθεση:
Σχόλιο # 32 από panagiotismp90

λοιπον μολις ξαναμπω θα σου γραψω ενα ξορκι να ξεκαθαρισει το θεμα, θα το λες 3 φορες την ημερα.

Αρέσει στα μέλη panagiotismp90, vanarabit

alisida

# 34 στις 29/4/2022
author
Καζακστάν

Βάλε το χέρι στην καρδια,και απάντησε μας σε αυτό: 

Αν δηλ σου έλεγε "συγνώμη,έκανα λάθος,δεν σε θέλω τελικά,δεν μου κάνεις ,δεν μου βγάζεις κάτι,θέλω να χωρίσουμε" 

Θα το δεχοσουν με λιγότερο πόνο από ο,τι τώρα ? Θα είχες το σθένος να αποχωρήσεις με αξιοπρέπεια χωρίς να τον κρίνεις και χωρίς να τον κατηγορείς για ...καιροσκοπο ?? 

Παράθεση:
Σχόλιο # 31 από Elina7069
Αλλά πάλι δεν θα μπορούσε να μιλήσει στα ίσα? Τι να πω?

Αρέσει στο μέλος girl_aloud

Uhtred323

# 35 στις 29/4/2022
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Αγίος Ιωάννης Ρέντης
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 660

μια στιγμη  μια  στιγμη τι εννοεις εισαι ερωτευμενη αποκλειεται να εισαι ερωτευμενη  μεσα  σε 2 μηνες  ενθουσιασμενη εννοεις σωστα μην  τρελαθουμε κιολας , αυτο που λες Μήπως με αποφεύγει? ασε να επικοινωνησει   εκεινος οταν ειναι ετοιμος.

Uhtred323

# 36 στις 29/4/2022
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από alexandriani1

Δυο μήνες δεν είναι ενδεικτικοί για αυτό που λέμε αξιόλογη σχέση (για να μην χρησιμοποιήσω το "σοβαρή¨"). Που σημαίνει κατά τη γνώμη μου, ότι καμία συμπεριφορά δεν είναι περίεργη σε σχέση τόσο μικρού διαστήματος. 

Συνάμα θεωρώ πολύ λογικό τότε, καλή μου, ο τύπος όταν είναι στο χωριό του, στην οικογένειά του, στον κόσμο του εν ολίγοις να αφοσιώνεται εκεί. Είναι μικρό το διάστημα που βρίσκεσαι στη ζωή του και είναι λογικό να μην σε έχει εντάξει ολιστικά σ' αυτήν.

Πόσο καιρό θα περίμενα; εξαρτάται από το βαθμό ενδιαφέροντος. Σίγουρα όσο περισσότερο πέρναγε καιρός θα ξενέρωνα, οπότε δεν θα μ' ένοιαζε κιόλας.

επειδη τα εχουν μπερδεψει πολυ  σχεσει θεωρειται οταν εχετε κλιση χρονω ποιο πριν θεωρειστε ο ενας για τον αλλον γκομενοι δηλαδη εσει εισαι  η γκομενα μου και εγω  ειμαι  ο γκομενος σου, οπου σε αυτους τους μηνες εχουμε αρχισει ο ενας να γνωριζει καλυτερα  τον αλλον, η  κοπελα λεει ειμαι ερωτευμενη  σε 2 μηνες για ονομα του θεου και της παναγιας δηλαδη  

Αρέσει στο μέλος vanarabit

Uhtred323

# 37 στις 29/4/2022
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από Elina7069
Girl aloud Αυτήν την εκδοχή θέλω να πιστεύω κι εγώ .Άρα θεωρείς ότι μπορεί και να μου λέει την αλήθεια?Να του στείλω πάλι ένα μήνυμα κάπως αργότερα για το πώς είναι κτλ η να τον αφήσω να επικοινωνήσει οπότε θέλει αυτός?

οχι κοπελα μου δεν θα του στειλεις κανενα μηνυμα οταν ειναι ετοιμος θα επικοινωνησει  εκεινος ,προσεχε θα περιμενεις το πολυ  10 μερες   αν δεν  δεις καμια ανταποκρισει καταλαβενεις και απο μονη σου , γιατι τωρα εσει  δεν ξερεις αν λεει την αληθεια η ψεματα και τη να κανεις δηλαδη απο την μερια σου θα πηγαινεις τοιχο τοιχο να μην σε πετυχω. 

Αρέσει στο μέλος vanarabit

Qwerty____55

# 38 στις 29/4/2022
author

Αγαπητή Ελίνα , θα σου δώσω την εξήγηση οπως εγω την καταλαβαινω...

Ενα φυτό σε καποια γλάστρα ,  βρέθηκε καποιος και το πότισε , μιας και τοσο πολυ ειχε στερηθεί το νερό . Ποιος ξερει ποσο καιρο ειχε να δει νερό το καημένο. !!!

Το πότισμα κράτησε για δύο περίπου μήνες , ..και μετα ..τιποτα .

Και αναρωτιέται το φυτό ... 

Πόσο να περιμένω κίνηση. του?Κοντεύω να τρελαθώ .. θελω πότισμα , θελω πότισμα .

Και προτείνει και αναρωτιέται κάποιος ... Μα δεν υπάρχει κάποιος αλλος να το ποτίσει ???

Και το φυτό απαντά ... Πόσο καιρό να περιμενω , κοντεύω να τρελαθώ ... Αν και δεν ειναι άσχημη ιδέα .. οπότε  όσοι πιστοί ποτιστες !!! Προσέλθετε .

Με εκτίμηση ...Q...

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από Elina7069
Maraki lar 1980Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου κι εύχομαι κι εγώ χρόνια πολλά με υγεία.Θέλω κι εγώ να πιστεύω ότι μου λέει την αλήθεια αλλά ειλικρινά έχω μπερδευτεί.Πώς είναι δυνατόν να προκυψει ετσι ξαφνικά τόσο σοβαρό θέμα υγείας.Και γιατί με κρατάει σε απόσταση όσον αφορά το θέμα του αν όντως υπάρχει.Ανησυχώ μήπως μου λέει ψέματα και παίζει κάτι άλλο.Πόσο να περιμένω κινηση του?Κοντεύω να τρελαθώ

Qwerty____55

# 39 στις 29/4/2022
author

Αγαπητή Ελίνα ...θα εκφράσω το μικρο παράπονο μου... Σε όλους απάντησες , σε μενα , οχι .

Αχ Ελίνα μου , θα συμφωνήσω μαζι σου .. Ποσο μας λείπει αυτη η επαφή !! Μακάρι και να γινόταν καθε μερα .

Χαίρομαι που και εσυ συμφωνείς , οταν λες , ...  ... Θα ήθελα την επαφή μαζί του κάθε μέρα, αλλά σίγουρα ο κάθε άνθρωπος λειτουργεί διαφορετικά.Έχω αρχίσει και απογοητεύομαι και ίσως και να λέει ψέματα για να διακόψει.Αλλά πάλι δεν θα μπορούσε να μιλήσει στα ίσα? Τι να πω?

Με εκτίμηση ...Q... και κανε υπομονη !!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 31 από Elina7069
SpacetubeΣ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.Κι εγώ έτσι θα λειτουργούσαν .Θα ήθελα την επαφή μαζί του κάθε μέρα, αλλά σίγουρα ο κάθε άνθρωπος λειτουργεί διαφορετικά.Έχω αρχίσει και απογοητεύομαι και ίσως και να λέει ψέματα για να διακόψει.Αλλά πάλι δεν θα μπορούσε να μιλήσει στα ίσα? Τι να πω?

Qwerty____55

# 40 στις 29/4/2022
author

Ενικε καλημερα.

Μπουρια φτιαγμένα από ανοξείδωτο χάλυβα δεν μπορεί να τα τιναξει ,  ουτε ο διαστημικός σωλήνας , ο οποιος ειναι μια ευαίσθητη ψυχη ..!!

Και μάλιστα θα του πρότεινα να συμπαρασταθεί στην ευγενική και αγαπημένη , απότιστη , κλαίουσα , και απαρηγόρητη Ελίνα .

Με εκτίμηση ...Q ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 25 από Enikos

Πουσαι βρε ασυλλογιστε και κοντευει να μας τιναξει τα μπουρια ο Σωληνας?...

Αρέσει στο μέλος Enikos
Επιλέξτε σελίδα: (1-6)
Σελίδες 123456
Δεν μπορείτε να απαντήσετε