Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Επιστροφή γυναίκας οταν σε χωρίζει η ίδια

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Nikos1974-

# 1 στις 29/4/2022
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Καιρό διάβαζα το forum και χωρις να ήμουν εγγεγραμμενος στην σελίδα.

Απο όσα εχω διαβάσει, μου εχει δημιουργηθεί η εξής απορία. Τελικά όταν η γυναίκα , ακόμα και να κλαίει όταν χωρίζει τον άντρα , επιστρέφει πίσω και εάν ναι σε πόσο διάστημα? Ας εξετάσουμε όλα τα σεναρια...Νομίζω απο όσα διάβασα, αυτη ειναι η σημαντική ερώτηση για όσους εχουν ανοίξει θέμα εδω και χωρίς να χρειαστει να μπαίνουν σε λεπτομέρειεςΑπο κει και πέρα αμα ο άντρας την δεχτεί πίσω , ειναι δικό του θέμα. Η δικιά μου άποψη για κάθε χωρισμένο , είναι να κοιτάξει μπροστά και να κρατήσει τα παντελόνια του και να την αφήσει να φύγει και να κλείσει την πόρτα την ίδια την στιγμή! Πανω απο όλα η αξιοπρέπεια και η περηφανια να ειναι ψηλά. Αρσενικά να είστε!!!

alisida

# 2 στις 29/4/2022
author
Γυναίκα / 53 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 37
Απαντήσεις: 9.937
'Aρεσαν+: 0%

Αγαπητέ κύριε,όλα σωστά και καλά,στο μόνο που ενισταμαι είναι η προσπάθεια ταύτισης της εννοιας της αξιοπρέπειας,με την έννοια "αρσενικό" (που και τη δεύτερη,καλά καλά δεν έχουμε καταφέρει εδώ μέσα να την προσδιορισουμε.

Κατά τα άλλα,θα συμφωνήσω ότι η αξιοπρέπεια και δηλ ο πραγματικός χαρακτήρας του κάθε ανθρώπου,(γυναίκας και άντρα), φαίνεται στον χωρισμο.

Το αν θα τη δεχτείς πίσω,έχει να κάνει με πολλά θέματα,πάνω από όλα,με τα δικά σου συναισθήματα που αν είναι θετικά,θα σου επιτρέψουν να εξετάσεις όλα τα δεδομενα. Αν έχεις πάψει να έχεις συναισθήματα,τότε δεν το συζητάς καν.

η θεία alisida 

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Nikos1974-

Πανω απο όλα η αξιοπρέπεια και η περηφανια να ειναι ψηλά. Αρσενικά να είστε!!!
Αρέσει στα μέλη Emperor1978, MiltosRNLI1930 και σε ακόμα 4 μέλη.

Paralia48

# 3 στις 29/4/2022
author
Γυναίκα / 57 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 31
Απαντήσεις: 9.841
Άσχετα από το φύλο, αν κάποιος/α δεν είναι σιγουρος/η για το τι θέλει, μπορεί να πηγαινέρχεται, όποτε σκεφτεί διαφορετικά. Υπάρχουν και περιπτώσεις, που <<τέλος>> σημαίνει <<τέλος>>.

Το αν θα τον/την δεχτείς, έχει να κάνει και με το πώς μπορείς εσύ σκαμπανευάσματα στη ζωή σου και μια έτσι , μια αλλοιώς, να μην μπορείς και συ να κάνεις νέα όνειρα χωρίς αυτόν/η.

Δηλαδή φίλε μου, μη  βάζεις κανόνες. 'Όλα παίζονται. Πες μας πιο συγκεκριμένα
Αρέσει στα μέλη Silektis, alisida και σε ακόμα 3 μέλη.

Kristina_

# 4 στις 29/4/2022
author
Γυναίκα / 58 / Ελεύθερη
Μπαγκλαντές
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.829

Σε 1 μια μερα 3 ωρες και 23 λεπτα

Παράθεση:

Απο όσα εχω διαβάσει, μου εχει δημιουργηθεί η εξής απορία. Τελικά όταν η γυναίκα , ακόμα και να κλαίει όταν χωρίζει τον άντρα , επιστρέφει πίσω και εάν ναι σε πόσο διάστημα? Ας εξετάσουμε όλα τα σεναρια...Νομίζω απο όσα διάβασα, αυτη ειναι η σημαντική ερώτηση για όσους εχουν ανοίξει θέμα εδω και χωρίς να χρειαστει να μπαίνουν σε λεπτομέρειεςΑπο κει και πέρα αμα ο άντρας την δεχτεί πίσω , ειναι δικό του θέμα. Η δικιά μου άποψη για κάθε χωρισμένο , είναι να κοιτάξει μπροστά και να κρατήσει τα παντελόνια του και να την αφήσει να φύγει και να κλείσει την πόρτα την ίδια την στιγμή! Πανω απο όλα η αξιοπρέπεια και η περηφανια να ειναι ψηλά. Αρσενικά να είστε!!!

Αρέσει στα μέλη 26-29-31, alexandriani1 και σε ακόμα 1 μέλος.

Megalodondas

# 5 στις 29/4/2022
author
Ανδρας / 51 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.053

Επειδή το είπε κι άλλος τελευταία, έτσι με έμφαση δηλαδής, εξηγήστε ρε παιδιά και σε μας , τι σημαίνει άντρας και τι αρσενικό 

Ποίες οι διαφορές δηλαδή να εμπλουτίσουμε κι εμείς τους κόσμους μας.. 

Παράθεση:

Αρέσει στο μέλος Enikos

Enikos

# 6 στις 29/4/2022
author
Ανδρας / 79 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 30.102

Βρε δεν με αφησε η παραγωγη να απαντησω οπως πρεπει, για αυτους που εκ πρωιμιου θεωρουν οτι ειναι αντρες και...

...το συστηνουν ανεπιφυλακτα!!!...

Θαχε καλαμπουρι, αλλα τι να σου καμω...

Αρέσει στο μέλος tzoulia59

Enikos

# 7 στις 29/4/2022
author
Ανδρας / 79 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από Kristina_

Σε 1 μια μερα 3 ωρες και 23 λεπτα

Kristina_

# 8 στις 29/4/2022
author
Γυναίκα / 58 / Ελεύθερη
Μπαγκλαντές

Αντρες ειναι οσοι δεν προβαλλουν το αρσενικο ,,,μηπως???

Μηπως λεω γω για να συννενοουμαστε να μην μεινουμε στις δοκιμες εννοιες των λεξεων???

Οποτε αντρας ειναι το αρσενικο του ανθρωπινου ειδους, οκ?

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από Megalodondas

Επειδή το είπε κι άλλος τελευταία, έτσι με έμφαση δηλαδής, εξηγήστε ρε παιδιά και σε μας , τι σημαίνει άντρας και τι αρσενικό 

Αρέσει στο μέλος Enikos

Kristina_

# 9 στις 29/4/2022
author
Γυναίκα / 58 / Ελεύθερη
Μπαγκλαντές

Γιατι γελας???  για να βοηθησω το ειπα! Για να βαλουμε κανα ξυονητηρι! Μην επιστρεψει και μας πιασει στον υπνο 

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από Enikos

Αρέσει στο μέλος Enikos

Xenia_Z

# 10 στις 29/4/2022
author
Γυναίκα / 76 / Ελεύθερη
Ιαπωνία
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 430
Δεδομένου ότι δεν είναι όλοι οι άνθρωποι ίδιοι, δεν υπάρχει μια απάντηση σε αυτό που ρωτάς. Μπορεί να συμβεί π.χ. στον ένα μήνα, μπορεί και ΠΟΤΕ. Καλό θα είναι πάντως ο εγωισμός να μην εμποδίσει ΑΜΦΟΤΕΡΟΥΣ να αναλογιστούν ο καθένας το δικό του μερίδιο συμπεριφορών που οδήγησαν στην κατάρρευση της σχέσης... Συμφωνώ ότι δεν είναι καλή ιδέα οι επιστροφές, όχι λόγω παντελονιών, φουστανιών, καφτανιών και λοιπόν ενδυμάτων, αλλά διότι οι ασυμβατότητες που οδηγούν σ' ένα χωρισμό + η διάλυση της όποιας εμπιστοσύνης που επιφέρει ένας χωρισμός στον "παρατηθέντα", στην πλειοψηφία των περιπτώσεων εξακολουθούν να ζουν και να βασιλεύουν και μετά την όποια επανασύνδεση καθιστώντας την εξαιρετικά επίφοβη και προσωρινή...
Αρέσει στα μέλη Silektis, alisida και σε ακόμα 1 μέλος.

nikoslambr

# 11 στις 29/4/2022
author
Ανδρας / 51 / Διαζευγμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 260

Η σωστη συμπεριφορα, αυτη που θεωρεις ''αντρικη'' αγαπητε θεματοθετη δεν εχει σχεση με το φυλο.

Συμφωνω με τους φιλους εδω.
Αρέσει στα μέλη Helenaki4, Paralia48

Nikos1974-

# 12 στις 29/4/2022
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Σημαίνει να αποδέχεσαι όταν η πρώην σου σε χωρίζει χωρίς κυνηγητά, παρακαλητά, αποκρύψεις , παρακολουθήσεις κ.λ.π. Κρατάς την αξιοπρέπεια και την περηφάνεια σου.

Και άμα έχεις τάσεις για "εκδίκηση" τότε γίνεσαι δυνατός για να βγάλεις την πρώην σου εντελώς από τη ζωή σου.. Η καλύτερη "εκδίκηση" είτε για αντρα είτε για γυναικα!!

Σημαίνει ότι προχωράς και δεν ξαναγυρνάς.

Οι γυναίκες τρελαίνονται όταν καταλαβαίνουν ότι ο τύπος που παράτησαν δεν του καίγεται καρφί και προχωράει με την ζωή του. Όταν, και αν γίνει, η επαφή κάποια στιγμή θα πρέπει να γίνει από την μεριά της και τότε θα είστε σε θέση ισχύος όταν κάτσετε να τα πείτε γιατί εσείς είστε αυτός που επιλεγει και θέτει ορους όχι αυτή

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από Megalodondas

Megalodondas

# 13 στις 29/4/2022
author
Ανδρας / 51 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.053

Τσεκουρατα τα λες πάντως..Στρατιωτικός είσαι? 

Α όλα κι όλα..!  Θα συμφωνήσω μαζί σου.. 

Γιατί η άλλη η Kristina με μπέρδεψε.. Δεν ήξερε την διαφορά 

Ο άντρας είναι άντρας κι έχει τον τελευταίο λόγο.. Το αρσενικό σόρυ.. 

Τιμή μας και καμάρι μας..

Τα παντελόνια ρε..! Να τα τιμάμε.. 

Τα παντελόνια και το μουστάκι! 

Καμένος πάντως ακούγεσαι...

Άτιμη "ράτσα" οι γυναίκες τι να πω.. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από Nikos1974-

Σημαίνει να αποδέχεσαι όταν η πρώην σου σε χωρίζει χωρίς κυνηγητά, παρακαλητά, αποκρύψεις , παρακολουθήσεις κ.λ.π. Κρατάς την αξιοπρέπεια και την περηφάνεια σου.

Και άμα έχεις τάσεις για "εκδίκηση" τότε γίνεσαι δυνατός για να βγάλεις την πρώην σου εντελώς από τη ζωή σου.. Η καλύτερη "εκδίκηση" είτε για αντρα είτε για γυναικα!!

Σημαίνει ότι προχωράς και δεν ξαναγυρνάς.

Οι γυναίκες τρελαίνονται όταν καταλαβαίνουν ότι ο τύπος που παράτησαν δεν του καίγεται καρφί και προχωράει με την ζωή του. Όταν, και αν γίνει, η επαφή κάποια στιγμή θα πρέπει να γίνει από την μεριά της και τότε θα είστε σε θέση ισχύος όταν κάτσετε να τα πείτε γιατί εσείς είστε αυτός που επιλεγει και θέτει ορους όχι αυτή

Αρέσει στο μέλος Enikos

Uhtred323

# 14 στις 30/4/2022
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Δυτική) / Ελευσίνα
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 897

σε καμια περιπτωση δεν την δεχεσαι πισω αν σε εχει χωρισει η ιδια αλλιως που ειναι η ανδρικη σου αξιοπρεπεια τοσο δουλος εισαι επιτελους 

Αρέσει στο μέλος girl_aloud

squirrel-b1968

# 15 στις 30/4/2022
author
Γυναίκα / 55 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 622

Σχόλιο 12

Όλο το σχόλιο ισχύει κ για τις γυναίκες επίσης...αν κ δεν τα καταλαβαίνω τα .."θα τον /την φτύσω ..να κολλήσει..." σημαίνει ότι σε ενδιαφέρει ακόμη...κ το πολεμάς με κάθε πανουργο τρόπο,αρα ασχολείσαι κ δεν το έχεις ξεπεράσει.Πάντως μου άρεσε..το "Σημαίνει ότι προχωράς και δεν ξαναγυρνάς." κ αυτό επίσης.."Όταν, και αν γίνει, η επαφή κάποια στιγμή θα πρέπει να γίνει από την μεριά της και τότε θα είστε σε θέση ισχύος όταν κάτσετε να τα πείτε γιατί εσείς είστε αυτός που επιλεγει και θέτει ορους όχι αυτή""Σταθερό" σε ..βρίσκω...κ πληγωμένο επίσης...Υ.Γ.Όταν ξεκινάμε μια σχέση δεν "θέτουμε " όρους..,αρα θα μπορούσες να φύγεις στην αρχή της σχέσης ,(γιατί τους δέχτηκες )ποσο μάλλον αν θέλουμε επανασυνδεση κ ξεκινάμε από τη θέση του τιμωρού...κ του εκδικητή.Πληρη αποτυχία!
Αρέσει στο μέλος alisida

Enikos

# 16 στις 30/4/2022
author
Ανδρας / 79 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Για να το κανουμε λιγο πιο καλυτεροτερο...

Οταν την χωριζεις και μετα θελεις να επιστρεψεις...τι παιζει?...

Δηλαδη εκει που το παιζει και αυτη γυναικα...

Τι λενε τα κιταπια?...

Αρέσει στο μέλος apolitiii

alisida

# 17 στις 30/4/2022
author
Καζακστάν

Ρίσκο και από τις δύο πλευρές...

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από Enikos

Για να το κανουμε λιγο πιο καλυτεροτερο...

Οταν την χωριζεις και μετα θελεις να επιστρεψεις...τι παιζει?...

Δηλαδη εκει που το παιζει και αυτη γυναικα...

Τι λενε τα κιταπια?...

26-29-31

# 18 στις 30/4/2022
author
Ανδρας / 59 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.722
Τελικά καταλήξαμε τι είναι "αρσενικο"και τι ειναι" ανδρας"...η να βάλω και τούς συναδέλφους εδώ στην δουλειά στο τρυπακι?
Αρέσει στα μέλη 19asteraki, alisida

alisida

# 19 στις 30/4/2022
author
Καζακστάν

Ε,βάλτε ένα χεράκι όλοι μαζί,μπας και το λύσουμε 

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από 26-29-31
Τελικά καταλήξαμε τι είναι "αρσενικο"και τι ειναι" ανδρας"...η να βάλω και τούς συναδέλφους εδώ στην δουλειά στο τρυπακι?

Αρέσει στο μέλος 26-29-31

spacetube

# 20 στις 30/4/2022
author
Ανδρας / 58 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Πεντέλη
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 719

Ο Ανδρας ειναι το παραγωγο του ιδανικου Αρσενικου δηλαδη ο Ανδρειος,ο Θαραλλεος,ο Δικαιος ,ο προστατευτικος Αρσενικο ειναι η ετυμολογια και η εννοια του φυλου σε αντιδιαστολη απο το θυληκο. Μπορουμε να αναφερουμε τον Αρσενικο Γοριλλα,ο Αρσενικος Γατος,Σκυλος κοκ  Ανδρας γοριλλας αν και αρσενικος δεν υφισταται..

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από Kristina_

Αντρες ειναι οσοι δεν προβαλλουν το αρσενικο ,,,μηπως???

Μηπως λεω γω για να συννενοουμαστε να μην μεινουμε στις δοκιμες εννοιες των λεξεων???

Οποτε αντρας ειναι το αρσενικο του ανθρωπινου ειδους, οκ?

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.