Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Δεν καταλαβαίνω τι μου γίνεται.

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Lana289

# 1 στις 8/5/2022
author
Γυναίκα / 28 / Ελεύθερη
Ελλάδα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 4
'Aρεσαν+: 0%

Καλησπέρα σας,

Είμαι 28 ετών και το θέμα που θα σας διηγηθώ συμβαίνει εδώ και κάποιο καιρό (κοντά 3 μήνες) στον εργασιακό μου χώρο. Υπάρχει λοιπόν αυτό το παιδί, ας τον πούμε Χ, με τον οποίο ξεκινήσαμε να ερχόμαστε πιο κοντά λόγω της δουλειάς και λόγω πως ως καινουρια τον είχα σαν κάποιου είδους μέντορα. Ο Χ είναι 44 παντρεμένος με ένα παιδί. Ενώ λοιπόν η όλη επαφή μας ήταν καθαρά συνεργατική και φιλική, ξεκίνησε να παίρνει μια πιο περίεργη διάσταση την οποία και τώρα που σας γράφω δεν έχω καταφέρει να καταλάβω. Ξεκίνησε λοιπόν να με πειράζει, να «παίζουμε» χαζά του τύπου να κολλάμε χαρτάκια ο ένας στον άλλο και τέτοια. Έπειτα ξεκίνησαν τα καθημερινά μικρά χάδια στα μαλλιά, εκφράσεις του στυλ «αγάπη» και «μωρό» και αλλα τέτοια σκηνικά. Να πω κάπου εδώ ότι δεν έχει αναφέρει ποτε τη γυναίκα του μπροστά μου, όσα έχω μάθει είναι από τρίτους. Η συμπεριφορά του ωστόσο αλλάζει δραματικά από μέρα σε μέρα, τη μια όντας διαχυτικός και την άλλη τυπικός και σχεδόν απόμακρος. Δεν έχουμε επικοινωνία εκτός δουλειάς πέρα από δυο φορές που με έχει πάρει τηλέφωνο για φαινομενικά ασήμαντους λόγους. Η μια συνάδελφος που ξέρει την ιστορία είναι σίγουρη πως κάτι τρέχει, εγω διατηρώ αμφιβολίες ότι μπορεί να είναι καθαρά φιλικό καθώς είναι το καλό και ήσυχο παιδί της δουλειάς και κάνει πλακίτσα και σε άλλους, όχι στο ίδιο ύφος με εμένα ωστόσο. Προσπαθώ να βγάλω μια άκρη για να προσαρμοστώ και ανάλογα γιατι αν είναι όντως ότι φιλικό δε θέλω να δημιουργηθεί αμηχανία και αν είναι ερωτικο δε θέλω να δημιουργηθούν παρεξηγήσεις. Αν μπορείτε να με βοηθήσετε θα είμαι υποχρεη?
Αρέσει στο μέλος vanarabit

seychelles

# 2 στις 8/5/2022
author
Ανδρας / 75 / Διαζευγμένος
Βερμούδες
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 677

αγαπητή, τα χάδια στα μαλιά, τα αγάπη, μωρό και φιλικό μαζί δεν κολλάνε 

Αρέσει στα μέλη alisida, Helenaki4 και σε ακόμα 2 μέλη.

Xenia_Z

# 3 στις 8/5/2022
author
Γυναίκα / 75 / Ελεύθερη
Ιαπωνία
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 219
Το σενάριο μπάζει από παντού. Υπερβολικά πολλά κλισέ μαζεμένα... Θα σου δώσω όμως θερμά συγχαρητήρια για την άψογη ορθογραφία! Για να σε βοηθήσω προτείνω να παρακολουθήσεις ένα καλό σεμινάριο δημιουργικής γραφής.

Kristina_

# 4 στις 8/5/2022
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Απαντήσεις: 2.466

Δεν ξερω αυτος τι κανει και με ποιο σκοπο, ξερω μονο τη σημασια που τους δινεις εσυ και θα σου πω : ΠΟΛΥ ΑΣΧΟΛΕΙΣΕ!!! Το κανες και θεμα συζητησης με φιλη/συναδελφο!!! Απο μενα ειναι ενα τεραστιο  μα τεραστιο λεμε  για σενα φυσικα!!! Σορρυ αν ειμαι σκληρη (που ειμαι) αλλα ειλικρινα οτι σιχαινομαι περισσοτερο ειναι οι γυναικες που δημιουργουν τετοιες ιστοριες σε χωρους δουλειας!!!

Ισχυει και για τους αντρες φυσικα, αλλα ως γυναικα εκνευριζομαι περισσοτερο με τις γυναικες γιατι ρεζιλευουν το φυλο και μας παιρνει η μπαλα ολες!!! ΠΛΑΣ, οι γυναικες ειναι που το συνεχιζουν/δημιουργουν!!! Γιατι αντε και να κανει μια «κινηση»ο συναδελφος που θα μπορουσε να ναι και φιλικηαλλα ισως να ναι κρυβει ερωτικο ενδιαφερον, αν εγω αντιδρασω (η δεν αντιδρασω) οπως πρεπει, τοτε εκεινος δε θα το συνεχισει*,,,αλλα αμα του κολλαω χαρτακια,,,αστα να πανε

*(Για τις ελαχιστες περιπτωσεις που εκεινος δεν καταλαβαινει και το συνεχιζει μια χαρα υπαρχουν μετρα που μπορεις να παρεις,,,βλ #metoo και και εκει καταχρηση γινεται απο καποιες αλλα αστο,,,αλλο θεμα αυτο,,,αμαν πια!!! Σημερα δεν δικαιολογεισε!!! 

Εκνευριζομαι γμτ, αλλα υπαρχουμε και μεις που περασαμε ζορια και χασαμε πολλα (σε επιπεδο καριερας δλδ και οικονομικα), επειδη υπαρχουν πολλες τετοιες που εχουν μπερδεψει τη δουλεια με το,,,αρχαιοτερο 

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Lana289

Καλησπέρα σας,

Είμαι 28 ετών και το θέμα που θα σας διηγηθώ συμβαίνει εδώ και κάποιο καιρό (κοντά 3 μήνες) στον εργασιακό μου χώρο. Υπάρχει λοιπόν αυτό το παιδί, ας τον πούμε Χ, με τον οποίο ξεκινήσαμε να ερχόμαστε πιο κοντά λόγω της δουλειάς και λόγω πως ως καινουρια τον είχα σαν κάποιου είδους μέντορα. Ο Χ είναι 44 παντρεμένος με ένα παιδί. Ενώ λοιπόν η όλη επαφή μας ήταν καθαρά συνεργατική και φιλική, ξεκίνησε να παίρνει μια πιο περίεργη διάσταση την οποία και τώρα που σας γράφω δεν έχω καταφέρει να καταλάβω. Ξεκίνησε λοιπόν να με πειράζει, να «παίζουμε» χαζά του τύπου να κολλάμε χαρτάκια ο ένας στον άλλο και τέτοια. Έπειτα ξεκίνησαν τα καθημερινά μικρά χάδια στα μαλλιά, εκφράσεις του στυλ «αγάπη» και «μωρό» και αλλα τέτοια σκηνικά. Να πω κάπου εδώ ότι δεν έχει αναφέρει ποτε τη γυναίκα του μπροστά μου, όσα έχω μάθει είναι από τρίτους. Η συμπεριφορά του ωστόσο αλλάζει δραματικά από μέρα σε μέρα, τη μια όντας διαχυτικός και την άλλη τυπικός και σχεδόν απόμακρος. Δεν έχουμε επικοινωνία εκτός δουλειάς πέρα από δυο φορές που με έχει πάρει τηλέφωνο για φαινομενικά ασήμαντους λόγους. Η μια συνάδελφος που ξέρει την ιστορία είναι σίγουρη πως κάτι τρέχει, εγω διατηρώ αμφιβολίες ότι μπορεί να είναι καθαρά φιλικό καθώς είναι το καλό και ήσυχο παιδί της δουλειάς και κάνει πλακίτσα και σε άλλους, όχι στο ίδιο ύφος με εμένα ωστόσο. Προσπαθώ να βγάλω μια άκρη για να προσαρμοστώ και ανάλογα γιατι αν είναι όντως ότι φιλικό δε θέλω να δημιουργηθεί αμηχανία και αν είναι ερωτικο δε θέλω να δημιουργηθούν παρεξηγήσεις. Αν μπορείτε να με βοηθήσετε θα είμαι υποχρεη?

Αρέσει στα μέλη girl_aloud, alisida και σε ακόμα 3 μέλη.

Lana289

# 5 στις 8/5/2022
author
Γυναίκα / 28 / Ελεύθερη
Ελλάδα
Έχεις δίκιο, απλά ένας τύπος που υποτίθεται τον ξέρει χρόνια και κάνουμε παρέα, μου λέει πως αποκλείεται να τρέχει το οτιδήποτε και απλά «κάνει πλακίτσα». Τι να πω ???

Megalodondas

# 6 στις 8/5/2022
author
Ανδρας / 50 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.052

Εσύ τι θέλεις από όλο αυτό? 

Σεξ..! 

Όμως φοβάσαι για την θέση σου και σωστά.. Γιατί αν δεν το έχεις ακούσει δεν συνάδουν εργασία και χαρά..! 

Η αυτό παραδοχή σου πως δεν ξέρεις τι σου γίνεται λοιπόν παύει να ισχύει.. 

Αρέσεις το καταλάβαμε ψάξε ψάξε κάτι άλλο θα βρεις αν θέλεις έμπειρους και ώριμους άντρες, έως σαπισματος  καμιά φορά αλλά άσχετο, θα σας εξυπηρετήσουμε.. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Lana289

Καλησπέρα σας,

Helenaki4

# 7 στις 8/5/2022
author
Γυναίκα / 45 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 1.994

Αμφισημιες . Λαικιστι διφορουμενιες. 

Το εργαλειο των απανταχου δειλων και χειριστικων ανθρωπων . 

Αν εισαι για τις βρωμιες , προχωρα ολοταχως . 

Αν εισαι για υγιεις και ξεκαθαρες σχεσεις , παγωσε τωρα αμεσως τις πλακιτσες καθως αυτες ερμηνευονται σαν συναινεση στη βρωμα .

Αρέσει στα μέλη dimitrisx66, alexandriani1 και σε ακόμα 6 μέλη.

Enikos

# 8 στις 8/5/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 28.294

Για τα στικερς ηθελα να πω και γω...

Εκει που η 28χρονη ανεμελη-μπεμπεκιζουσα-"φιλικουλα"-ανταποδιδουσα τις "πλακιτσες", ΔΕΝ...

Ξερει οτι τα παντρεμενα καλα παιδια των 44 ετων...στικερ τους βαζεις...αλλο θα σου βαλουνε...

Αστο μην συγχιζεσαι...πετσινο το ζητηματακι...

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από Kristina_

Δεν ξερω αυτος τι κανει και με ποιο σκοπο, ξερω μονο τη σημασια που τους δινεις εσυ και θα σου πω : ΠΟΛΥ ΑΣΧΟΛΕΙΣΕ!!! Το κανες και θεμα συζητησης με φιλη/συναδελφο!!! Απο μενα ειναι ενα τεραστιο  μα τεραστιο λεμε  για σενα φυσικα!!! Σορρυ αν ειμαι σκληρη (που ειμαι) αλλα ειλικρινα οτι σιχαινομαι περισσοτερο ειναι οι γυναικες που δημιουργουν τετοιες ιστοριες σε χωρους δουλειας!!!

Ισχυει και για τους αντρες φυσικα, αλλα ως γυναικα εκνευριζομαι περισσοτερο με τις γυναικες γιατι ρεζιλευουν το φυλο και μας παιρνει η μπαλα ολες!!! ΠΛΑΣ, οι γυναικες ειναι που το συνεχιζουν/δημιουργουν!!! Γιατι αντε και να κανει μια «κινηση»ο συναδελφος που θα μπορουσε να ναι και φιλικηαλλα ισως να ναι κρυβει ερωτικο ενδιαφερον, αν εγω αντιδρασω (η δεν αντιδρασω) οπως πρεπει, τοτε εκεινος δε θα το συνεχισει*,,,αλλα αμα του κολλαω χαρτακια,,,αστα να πανε

*(Για τις ελαχιστες περιπτωσεις που εκεινος δεν καταλαβαινει και το συνεχιζει μια χαρα υπαρχουν μετρα που μπορεις να παρεις,,,βλ #metoo και και εκει καταχρηση γινεται απο καποιες αλλα αστο,,,αλλο θεμα αυτο,,,αμαν πια!!! Σημερα δεν δικαιολογεισε!!! 

Εκνευριζομαι γμτ, αλλα υπαρχουμε και μεις που περασαμε ζορια και χασαμε πολλα (σε επιπεδο καριερας δλδ και οικονομικα), επειδη υπαρχουν πολλες τετοιες που εχουν μπερδεψει τη δουλεια με το,,,αρχαιοτερο 

Αρέσει στα μέλη Qwerty____55, Kristina_

Enikos

# 9 στις 8/5/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 28.294

Κολανε και μεταξυ τους στικερσ?...

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από Lana289
Έχεις δίκιο, απλά ένας τύπος που υποτίθεται τον ξέρει χρόνια και κάνουμε παρέα, μου λέει πως αποκλείεται να τρέχει το οτιδήποτε και απλά «κάνει πλακίτσα». Τι να πω ???

Lana289

# 10 στις 8/5/2022
author
Γυναίκα / 28 / Ελεύθερη
Ελλάδα

Σε απάντηση στην Κριστινα

Ναι το καταλαβαίνω απόλυτα αυτό που λες και πως δεν υπάρχει δικαιολογία, ωστόσο δεν ήταν ποτε η πρόθεση μου να μπλέξω κάπου η να πάω να κάνω σεξ η σχέση με κάποιον μη διαθέσιμο άντρα. Είμαι τύπος που γενικά είναι εξωστρεφής και της παρέας και έχω σχεδόν μόνιμα καλή διάθεση εκεί μέσα. Εάν αυτό παρεξηγήθηκε, πιθανώς να είναι και δικό μου σφάλμα. Θα διορθώσω τη συμπεριφορά μου από αύριο και ελπίζω να μη χρειαστεί να καταφύγω σε πιο ακραία μέτρα. Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας παιδιά!
Αρέσει στα μέλη Qwerty____55, Helenaki4

seychelles

# 11 στις 8/5/2022
author
Βερμούδες

Απλά θέλει λίγο προσοχή επειδή είναι δουλειά, εφόσον δε σε ενδιαφέρει να γίνεις το κέρατο της γυναίκας του παντρεμένου 44άρη με παιδί (προσφορά από τις λίγες σε 28 χρονών κοπέλα), δεν έχεις λόγο να πάρεις επαγγελματικό ρίσκο.  

Ξεκόβεις σιγά σιγά, δεν αφήνεις χαϊδέματα στα μαλιά, όταν σε λέει μωρό απαντάς τέτοιες φιλοφρονήσεις είναι περιτές σε επαγγελματικό περιβάλλον. Φροντίζεις να είναι και άλλοι στο χώρο όταν έχετε συνάντηση κλπ.

Πρόσεχε μόνο να είσαι πολύ τυπική και να έχεις μηδέν χρόνο που είστε μόνο οι δυό σας, γιατί δε ξέρεις πως αυτός θα διαζειριστεί την απόρριψη και τι θα κάνει μετά, μπορεί να δοκιμάσει να σε βλάψει επαγγελματικά, δεν είναι ότι έχει δώσει και τα πιο φερέγγυα δείγματα γραφής μέχρι τώρα για να θεωρείς δεδομένη μια αξιοπρεπή συμπεριφορά, ούτε καν διακριτικός δεν είναι.

Να πω ότι τον ήθελες και κόλλαγε το πράγμα, τότε οκ να το έβλεπες για επαγγελματικό ρίσκο, αν αυτός μπορούσε να είναι και διακριτικός, και πάλι θέλει προσοχή πολύ από δουλειά. Έτσι όπως είναι αυτό τώρα, την έκανες.

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από Lana289

Αρέσει στα μέλη alexandriani1, Helenaki4

alisida

# 12 στις 8/5/2022
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.593

Κατ εμέ,ξεκινάς αναποδα το σκεπτικό σου.

Θα ήταν καλη ιδέα,αντί να προσπαθείς να καταλάβεις τη σημασία των κινήσεων του συναδέλφου (που είναι εμφανές ότι στην πέφτει) , 

να σκεφτείς τι θέλεις εσύ και ανάλογα να πράξεις.

Αν θέλεις να κρατήσεις τυπικές σχέσεις,κόψε αμέσως τα κάθε είδους στικερακια.

Αν θέλεις να το προχωρήσεις να είσαι έτοιμη να αντιμετωπίσεις όλες τις συνέπειες τόσο σε προσωπικό,όσο και σε επαγγελματικό επίπεδο.

(Ενημερωτικά,δεν θα είναι καθόλου ευχάριστες μακροχρόνια) 

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Lana289

αν είναι όντως ότι φιλικό δε θέλω να δημιουργηθεί αμηχανία και αν είναι ερωτικο δε θέλω να δημιουργηθούν παρεξηγήσεις
Αρέσει στα μέλη Qwerty____55, Willow_75 και σε ακόμα 4 μέλη.
I am Not a psychotherapist :)

Heptamer

# 13 στις 8/5/2022
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.065

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από Megalodondas

αν θέλεις έμπειρους και ώριμους άντρες, έως σαπισματος  καμιά φορά αλλά άσχετο, θα σας εξυπηρετήσουμε.. 

Τόμπολα!! 

Αρέσει στο μέλος Megalodondas

Kristina_

# 14 στις 8/5/2022
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Απαντήσεις: 2.466

Ναι καλε ,,,το καταλαβα αυτο!!! Αλλα για να κατσει να σκεφτει ολο τουτο, εεε προφανως και το χει ζησει Και αθ το (ξαναματα)ζησει στο μελλον,,,σιγουρακιιι 

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από Enikos

Αστο μην συγχιζεσαι...πετσινο το ζητηματακι...

Αρέσει στο μέλος Enikos

seychelles

# 15 στις 8/5/2022
author
Βερμούδες

Εδώ πάντως να πούμε ότι ο λαός μας έχει λατρέψει ΤΟ ζευγάρι 30 με 70 

"για σκέψου και μένα που έχω γυναίκα και 5 παιδιά" 
https://www.youtube.com/watch?v=ziUnoYD0CW0
Αρέσει στο μέλος vanarabit

spacetube

# 16 στις 8/5/2022
author
Ανδρας / 57 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Πεντέλη
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 719
Επειδη σημερα ειναι η γιορτη της μανας σκεψου οτι πισω απο αυτον τον βλακα υπαρχει μια συζυγος-μανα. Τοσο απλα.
Αρέσει στο μέλος Uhtred323

Uhtred323

# 17 στις 8/5/2022
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Αγίος Ιωάννης Ρέντης
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 660

κοιτα μην διαλυσης το σπιτικο του ανθρωπου απο οτι ειπες ειναι παντρεμενος με παιδι,καλυτερα να του το ξεκοψεις μην τον αφηνεις να περνει θαρρος εισως και εσει του δεινεις θαρρος οπως ειπα μη  τον αφηνεις απο ολες της πλευρες χαμενη θα βγεις , τι εχετε παθει ολες θελετε να κλεισετε τα σπιτια τον ανθρωπον ξερεις υπαρχουν και ελευθερη ανδρες .

Αρέσει στο μέλος spacetube

Xenia_Z

# 18 στις 9/5/2022
author
Γυναίκα / 75 / Ελεύθερη
Ιαπωνία
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 219
Βρε τους κακόμοιρους αθώους και ανυπεράσπιστους παντρεμένους τι τους κάνουν αι σατανικαί γυναίκαι...
https://m.youtube.com/watch?v=G2TsVtFuVyw
Αρέσει στα μέλη vanarabit, girl_aloud και σε ακόμα 1 μέλος.

Megalodondas

# 19 στις 9/5/2022
author
Ανδρας / 50 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.052

Και πάλι την γυναίκα σκέφτονται.. 

Και το παιδί.. 

Η κοινωνία φροντίζει πριν από εμάς για μας 

Πίστη στο Έθνος ένα δύό.. ένα δυο!! 

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από Xenia_Z
Βρε τους κακόμοιρους αθώους και ανυπεράσπιστους παντρεμένους τι τους κάνουν αι σατανικαί γυναίκαι...

https://m.youtube.com/watch?v=G2TsVtFuVyw

Qwerty____55

# 20 στις 9/5/2022
author
Ανδρας / 61 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 749

Θα συμφωνήσω και εγω οτι , θα πρέπει να δεχτεί τα θερμά συγχαρητήρια και από εμενα , για την άψογη ορθογραφία της  , άσχετα αν δεν δώσαμε μια αποντηση στον προβληματισμό της ..!!!

Εμεις στο μονο που μπορούμε να την βοηθήσουμε , ειναι να της προτείνουμε να παρακολουθήσει , ένα καλό σεμινάριο , δημιουργικής γραφής , το ιδιο ακριβώς που παρακολουθήσαμε και εμεις , συμπεριλαμβανομένου ...και εμού ..!!!

Ευχαριστώ.

Με εκτίμηση ...Q ..

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από Xenia_Z
Το σενάριο μπάζει από παντού. Υπερβολικά πολλά κλισέ μαζεμένα... Θα σου δώσω όμως θερμά συγχαρητήρια για την άψογη ορθογραφία! Για να σε βοηθήσω προτείνω να παρακολουθήσεις ένα καλό σεμινάριο δημιουργικής γραφής.

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε