Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Με χώρισε αλλα θέλω να τα ξαναβρούμε

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

nikos_6666

# 1 στις 13/5/2022
author
Ανδρας / 24 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 9
'Aρεσαν+: 0%

Με χώρισε αλλα θέλω να τα ξαναβρούμε

Καλησπέρα

Χώρισα πρόσφατα με την κοπέλα μου. Συγκεκριμένα πριν 15 μερες..Ο λόγος, ήταν γιατί οπως μου είπε, ξενέρωσε μαζί μου, επειδή ήμουν πιεστικός, εμμονικός και ζηλιάρης...Εγω όμως δεν ήμουν έτσι.. Καταρχήν τον τελευταίο ενα μήνα ξεκίνησε να βγαίνει με τις φίλες της αρκετά συχνά (5 μήνες τα είχαμε) με αποτέλεσμα να μου λέει οτι θα βγει συνέχεια.Βρισκόμασταν αρκετά συχνά μεσα στην εβδομάδα 3-4 φορές..τις περισσότερες πήγαινα εγω στο δικό της σπιτι, γιατι αυτή λογω δουλειάς δεν μπορουσε να έρχεται συχνα με το αμαξι (χρειαζοντουσαν οι γονεις της αρκετα συχνα το αμαξι)Τον τελευταίο ενα μηνα, εβρισκε συνέχεια αφορμή για να μην ερχεται στο σπίτι, με αποτέλεσμα να πηγαίνω εγω συνέχεια στο δικό της...Καμιά φορά της εξέφραζα την δυσαρέσκεια μου για το οτι δεν ερχόταν αρκετά συχνά, χωρίς ωστόσο να το κάνω μεγάλο θέμα... Επίσης να πω οτι, όλους αυτούς του μήνες, η σχέση μας ήταν πολύ καλή, δεν τσακωνόμασταν σχεδόν ποτέ και εγω αλλα και αυτή έδειχνε πολύ μεγάλο ενδιαφέρον για εμένα και μου έδειχνε επίσης οτι με ήθελε πολύ..Εβγαινε πολλες φορες με τις φιλες της, ενω ηταν να βρεθουμε, μου αφηνε τα κλειδια στο σπιτι για να καθομαι να την περιμενω..Κατι το οποιο εννοειται πως δεν μου αρεσε και πολυ..Επισης μια μερα μου ειπε 12 παρα το βραδυ λιγο πριν κοιμηθουμε, οτι θα εβγαινε με ενα φιλο της και πρωην της κολλητης της, μαζι με μια αλλη κοπελα..χωρις εγω να ξερω κατι..Εγω της ειχα προτεινει να παει, αν και δεν μου αρεσε πολυ ως ιδεα..Σαν γνωμη μου της προτεινα να μην παει..τελικα αυτη δεν πηγε..Τις τελεύταίες 20 μέρες ξεκίνησαν τα προβλήματα..Στις 19 Απριλίου είχε έρθει μια φίλη της απο τη Θεσσαλονίκη.. εκεινη την ημερα τσακωθηκαμε, γιατί ενω μου είχε πει να παω να κοιμηθούμε και να κάτσουμε μαζι και οτι δεν είχε θέμα με αυτό η φίλη της, στη συνεχεια μου το ακυρωνει τελευταια στιγμή ενω εγω ήμουν έτοιμος να ξεκινήσω..Η αλήθεια ειναι οτι σπάστικα λίγο, γιατι ο τρόπος που μου το έφερε και το είπε ήταν απότομος, του τύπου, εεε μην ερθεις τελικα σημερα γιατι δεν ξερουμε τι ωρα θα βγουμε μην εισαι μονος στο σπιτι και βαριεσαι.. ενω αυτή συνήθιζε να με αφήνει στο σπίτι και να βγαίνει, τωρα της ήτανε πρόβλημα..Εκείνη την ημερα μιλήσαμε απο το τηλ, δεν πηγα τελικα αλλα της εξεφρασα την δυσαρεσκεια μου με τον τροπο που το ειπε και για το γεγονος οτι μου το αλλαξε τελευταια στιγμη..Τις επομενες μερες και ενω ηταν η φιλη της εδω, μου μιλουσε αποτομα, απομακρα και γενικα δεν ηταν αυτο το ατομο που γνωρισα στην αρχη.. δεν με νοιαζοταν πλεον, δεν επαιρνε τηλ και γενικα εδειξε οτι ξενερωσε..Εγω της ξεκαθαρισα τη θεση μου, της ειπα ποια πραγματα με πειραξαν απο τη μερια της και την ρωτησα επισης το λογο που συμπεριφεροταν αυτη ετσι..οι απαντησεις της ανουσιες, κοιτουσε αλλου, φαινοταν ξενερωμενη..δεν με αφηνε να την αγγιξω καν..Την ρωτησα πολλες φορες αν δεν αισθανεται καλα και θελει να χωρισουμε και δεν απαντουσε..Μέχρι που μείναμε χώρια γύρω στις 10 μέρες...Της εστειλα μηνυμα να βρεθουμε και δεχτηκε..πηγαμε εξω, προσπαθησα να συζητητσω μαζι της ηρεμα και ωραια για να λυσουμε το οποιο προβλημα ειχαμε..της ειπα οτι θελω να το αφησουμε πισω, να το ξεχασουμε και να προχωρησουμε μπροστα...ξερει ποσο την θελω στη ζωη μου και ξερω και εγω ποσο με θελει και αυτη..αλαλ γιατι τοσος εγωισμος ? γιατι τοσα πολλα νευρα ? οχι μονο δεν δεχτηκε, μιλουσε ασχημα, φωναζε και δεν δεχοταν κουβεντα..ουτε να την αγγιξω δεν με αφηνε...Και αναρωτιεμαι εγω τωρα...τοσο μεγαλο κακο της εκανα που το πηρε τοσο ασχημα και προσωπικα μεσα της ; Ξερω πολυ καλα οτι δεν ειναι τετοιο ατομο και δεν κραταει κακια σε κανεναν...σε εμενα ομως γιατι τοσο πολυ ; Οσο και να προσπαθησα δεν θελησε να τα ξαναβρουμε...Πριν 10 μερες ηρθε στη δουλεια μου και με πηε τηλ να βγω εξω να μου δωσει τα ρουχα μου..μεσα στα νευρα και να με κατηγορει για ολα..οτι ειμαι ζηλιαρης, εμμονικος, τοξικος και αλλα πολλα..εγω ομως δεν ημουν ποτε ετσι. ποτε δεν τη ζηλευα, ισα ισα που την σεβομουν πολυ και πηγαινα με τα νερα της οταν δεεν ηταν καλα τα πραγματα..εγω την ηθελα και την θελω παρα πολυ..με πληγωσαν και με πονεσαν πολυ τα λογια της, αλλα την αγαπαω και δεν μπορω να σκεφτομαι το μελλον μου χωρις αυτη..θελω να δοθει μια δευτερη ευκαιρια στη σχεση μαςΤι μπορω να κανω εγω να τα ξαναβρουμε ? υπαρχει καποιος τροπος που να προσπαθησω να την προσεγγισω ωστε να μπορεσουμε να τα ξαναβρουμε ?
Αρέσει στο μέλος vanarabit

Heptamer

# 2 στις 13/5/2022
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.065

Ζώδιο δικο σου και ζώδιο δικο της παρακαλω.

Τρεχει στο φορουμ παράλληλη ερευνα συμβατοτητας.

Αρέσει στα μέλη vanarabit, nikos_6666 και σε ακόμα 4 μέλη.

Helenaki4

# 3 στις 13/5/2022
author
Γυναίκα / 45 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 1.994

Μικρουλη μου κανεις λιγο βδελλας.

Ποιος καθεται μονος του στο ξενο σπιτι οταν η αλλη ειναι εξω με φιλες ;

Ακομα κι αν αυτη ειναι γυριστρουλα εσυ γιατι παρακαλας ;

Για πες τωρα , οταν ησουν πιο μικρουλης με τους γονεις τι γινοταν στο σπιτι ;

Αρέσει στα μέλη Sonck37, MiltosRNLI1930 και σε ακόμα 5 μέλη.

Helenaki4

# 4 στις 13/5/2022
author

Μην ξεχάσετε να περάσετε και από της Ξένιας να ψηφίσετε 

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από Heptamer

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, vanarabit και σε ακόμα 1 μέλος.

Heptamer

# 5 στις 13/5/2022
author

Ψηφος του χρονου τετοιο μήνα.

Με την τετραετια δεν παιζουμε!

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από Helenaki4

Μην ξεχάσετε να περάσετε και από της Ξένιας να ψηφίσετε 

Αρέσει στα μέλη vanarabit, Helenaki4

nikos_6666

# 6 στις 13/5/2022
author
Ανδρας / 24 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από Heptamer

Η αλήθεια ειναι οτι δεν τα παω καλα με τα ζωδια..χαχαα

Εγω ειμαι διδυμος 06/06 και αυτη ειναι 1η Απριλιου που νομιζω ειναι κριος 

Αρέσει στο μέλος vanarabit

nikos_6666

# 7 στις 13/5/2022
author
Ανδρας / 24 / Ελεύθερος

Η αλήθεια ειναι πως εγω τον πρώτο καιρό ήμουν πιο συγκρατημένος...δεν ηθελα καν να πηγαινω σπιτι της...στη συνεχεια αυτη επεμενε πολλες φορες να πηγαινω...μου ελεγε οτι ειχε δουλειες και δεν μπορουσε και αν μπορω να παω εγω...εκεινη την περιοδο δεν δουλευα, ειχα χρονο, οποτε πηγαινα και την εβρισκα..βγαιναμε πολλες φορες εξω, περνουσαμε καλα μαζι και εμεις οι δυο αλλα και με παρεα..δεν μας ελειπε κατι..οσο μπορουσα σεβομουν τον χωρο και τον προσωπικο της χρονο και αρκετες φορες, δεν πηγαινα, καθομουν σπιτι και με επαιρνε το βραδυ βιντεοκληση και μιλουσαμε..αλλα ακομα και ''πιεστικος'' να ημουν, που δεν ημουν, θα μπορουσε να κατσει να το συζητησει μου ηρεμα και ωραια..ειμαι πολυ ηρεμο ατομο και δε νευριαζω ευκολα..αλλα προτιμησε να το κρατησει μεσα της...

Το λαθος που εκανα εγω και το αναγνωριζω πλεον, ειναι οτι τη μερα που τελικα δεν πηγα στο σπιτι της, (ηταν η πρωτη μερα που ειχε ερθει η φιλεναδα της) επειδη τα μασουσε και δεν μπορουσε να μου δωσει μια εξηγηση για ποιο λογο δεν ηθελε να παω, στο τηλ που μιλουσαμε ζητησα την φιλη της την ιδια να την ρωτησω αν εχει καποιο προβλημα σχετικα με το να παω..η ιδια μου ειχε πει οτι δεν εχει καποιο θεμα. Στη συνεχεια, στον τσακωμο μας, μου το χτυπησε πολυ ασχημα και με κατηγορησε οτι εβαλα τη φιλη της στη μεση..που στην ουσια εγω την ρωτησα απλα αν εχει θεμα να παω...τωρα λαθος η σωστο ? πανω στα νευρα μου παντως το εκανα.. αλλα και αυτη να θιχτει και να νευριασει τοσο πολυ ? ειπαμε ! σε σχεση ειμασταν ! δεν γινεται να μην τσακωθουμε ουτε μια φορα, να μην πουμε μια κουβεντα παραπανω ! ολα μελι γαλα θα πηγαινουν ? με τον πρωτο τσακωμο δηλαδη επρεπε να μου πει οτι χωριζουμε ? ισα ισα που με αυτα σιγα σιγα μαθαινει ο ενας τον αλλο και ξερουμε που να δωσουμε λιγο ''τοπο στην οργη''...

Heptamer

# 8 στις 13/5/2022
author

Παρακαλω τους αστρολογικούς e-παϊοντες για τις ενέργειές τους.

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από nikos_666

Νικο, η μικρη μάλλον κουραστηκε μαζι σου και το έληξε, μετακυλίοντας σου την ευθυνη - οι ενοχλησεις της ηταν μαλλον η αφορμη που ζητουσε, οχι η αιτια. Συμβαινουν αυτα στις ηλικιες σας, μην το φερνεις βαρεως. Ειναι δυσκολες οι "επενδυσεις" σε αυτη την τρυφερη φαση.

Το να παιζει (εδω και καιρο)  εν γενει και καποιος καλυτερος "διαδοχος" σου, ειναι κι αυτο μια πιθανοτητα.  Εν καιρω, λογικα αυτο θα ξεκαθαρισει.

Δε βγαζεις άκρη. Σεβασου την αποφαση της και πηγαινε στην επομενη, πλουσιοτερος εμπειριών.

Αρέσει στα μέλη Uhtred323, vanarabit

Enikos

# 9 στις 13/5/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 28.294

Σε ολα τα σεναρια γρουσουζης ρε γμτ...και μπλα μπλας...

Εισαι εσυ να μας σπας το ροδι...την Πρωταπριλια...

Αρέσει στο μέλος nikos_6666

Xenia_Z

# 10 στις 13/5/2022
author
Γυναίκα / 75 / Ελεύθερη
Ιαπωνία
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 219

Καλησπέρα Νίκο, μέσα από αυτά που έγραψες εγώ είδα δύο χαρακτήρες που δεν ταιριάζουν δηλαδή δεν είναι συμβατοί. Δε σημαίνει αναγκαία ότι έκανες κάτι λάθος ούτε φταίνε τα ζώδια εδώ   Εγώ σε όλο αυτό βλέπω ότι μέσα από τη συνύπαρξη σας τους μήνες αυτούς της γνωριμίας σας η κόπελα ανακάλυψε ότι τελικά δε γουστάρει τον χαρακτήρα σου (σε βαριέται) και αυτό εννοεί ότι ξενέρωσε. Επειδή όμως είναι δύσκολο να το πει αυτό κάνεις στον άλλο κατά πρόσωπο, επικεντρώθηκε σε συμπεριφορές που έδειξες τον τελευταίο καιρό της σχέσης σας που όμως ένιωθες ότι απομακρυνόταν. Δεν έχει νόημα να προσπαθείς να της αλλάξεις γνώμη. Όσο περίεργο και αν σου ακούγεται, η μοναδική πιθανότητα να αλλάξει γνώμη είναι να μην κάνεις απολύτως τίποτε και να συνεχίσεις τη ζωή σου χωρίς αυτή. Δυστυχώς δε σε γούσταρε όσο την γουστάρεις εσύ και αυτό είναι ξεκάθαρο σε τρίτους παρατηρητές από όσα περιέγραψες. Αν σε γούσταρε πραγματικά δε θα σε έβαζε τόσο στο περίμενε και θα σου αφιέρωνε περισσότερο χρόνο δεδομένου ότι επρόκειτο για το πρώτο εξάμηνο της σχέσης που συνήθως ο κόσμος είναι μες στα μέλια και δεν ξεκολλάει από το αμόρε του. Αν συνεχίσεις να την κυνηγάς το μονο που θα καταφέρεις είναι να της επιβεβαιώσεις ότι είσαι πιεστικός και εμμονικός. Αν μια κοπέλα ξενερώσει τόσο γρήγορα είναι θέμα προβληματικής χημείας μεταξύ σας και αυτό δεν είναι θέμα που λύνεται μέσω του διαλόγου. Όσο και αν πονά η πιο αποτελεσματική λύση στο πρόβλημα σου είναι να προχωρήσεις παρακάτω και να βρεις μια καινούρια κοπέλα με την οποία θα ταιριάζετε περισσότερο.

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, vanarabit

vanarabit

# 11 στις 13/5/2022
author
Γυναίκα / 75 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ιλιον
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1.118

#

Πάντως σε ο,τι με αφορά .. 
Τρεις σχέσεις πολλών χρόνων, που είχα ..
Η μία ήταν με Δίδυμο .. 5 χρόνια ..
Η δεύτερη με Κριό 3 χρόνια
Η τρίτη με Παρθένο, σχεδόν 7 χρόνια
και παρότι λένε ότι δεν ταιριάζω ζωδιακά,
έχω τις καλύτερες αναμνήσεις ..
Εκείνοι δεν γνωρίζω, αν έχουν από εμένα ..

nikos_6666

# 12 στις 13/5/2022
author
Ανδρας / 24 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από Xenia_Z

Καλησπέρα Νίκο, μέσα από αυτά που έγραψες εγώ είδα δύο χαρακτήρες που δεν ταιριάζουν δηλαδή δεν είναι συμβατοί. Δε σημαίνει αναγκαία ότι έκανες κάτι λάθος ούτε φταίνε τα ζώδια εδώ   Εγώ σε όλο αυτό βλέπω ότι μέσα από τη συνύπαρξη σας τους μήνες αυτούς της γνωριμίας σας η κόπελα ανακάλυψε ότι τελικά δε γουστάρει τον χαρακτήρα σου (σε βαριέται) και αυτό εννοεί ότι ξενέρωσε. Επειδή όμως είναι δύσκολο να το πει αυτό κάνεις στον άλλο κατά πρόσωπο, επικεντρώθηκε σε συμπεριφορές που έδειξες τον τελευταίο καιρό της σχέσης σας που όμως ένιωθες ότι απομακρυνόταν. Δεν έχει νόημα να προσπαθείς να της αλλάξεις γνώμη. Όσο περίεργο και αν σου ακούγεται, η μοναδική πιθανότητα να αλλάξει γνώμη είναι να μην κάνεις απολύτως τίποτε και να συνεχίσεις τη ζωή σου χωρίς αυτή. Δυστυχώς δε σε γούσταρε όσο την γουστάρεις εσύ και αυτό είναι ξεκάθαρο σε τρίτους παρατηρητές από όσα περιέγραψες. Αν σε γούσταρε πραγματικά δε θα σε έβαζε τόσο στο περίμενε και θα σου αφιέρωνε περισσότερο χρόνο δεδομένου ότι επρόκειτο για το πρώτο εξάμηνο της σχέσης που συνήθως ο κόσμος είναι μες στα μέλια και δεν ξεκολλάει από το αμόρε του. Αν συνεχίσεις να την κυνηγάς το μονο που θα καταφέρεις είναι να της επιβεβαιώσεις ότι είσαι πιεστικός και εμμονικός. Αν μια κοπέλα ξενερώσει τόσο γρήγορα είναι θέμα προβληματικής χημείας μεταξύ σας και αυτό δεν είναι θέμα που λύνεται μέσω του διαλόγου. Όσο και αν πονά η πιο αποτελεσματική λύση στο πρόβλημα σου είναι να προχωρήσεις παρακάτω και να βρεις μια καινούρια κοπέλα με την οποία θα ταιριάζετε περισσότερο.

Καταλαβαίνω απόλυτα τι λέτε κ. Ξένια !! 

Εκτιμώ το γεγονός οτι ζήτησε χρόνο, οτι ίσως να μην ταιριάζουμε, αλλα είναι και αυτό που της είπα. Χωρίς να το ξαναπροσπαθήσουμε και να δοκιμάσουμε, δεν μπορούμε να βγάλουμε τόσο γρήγορα συμπεράσματα. Πως γίνεται στην αρχή να είναι ολα καλά, να μην έχουμε κάποιο πρόβλημα ? Πως γίνεται στην αρχή να είναι κολλημένη μαζι μου, να έχει συναισθήματα και μετά να τα αναιρεί και να τα ξεχνάει ολα ? 

Όταν είχαμε 10 μέρες περίπου να μιλήσουμε,(αυτες τις μερες μου ειχε στειλει απο μονη της μια δυο φορες και τα ε πήγα σπίτι της, ήξερα οτι ήταν εκεί, της πήρα ενα μπουκέτο λουλούδια (γενικά της έκανα διάφορα δώρα) και δυστυχώς δεν έγινε κάτι...Της έστειλα μήνυμα και της είπα οτι ''ξέρεις είμαι κάτω απο το σπίτι, ήρθα να τα πουμε για 5 λεπτά, αν θες ελα κάτω'' και αυτή πραγματικά δεν έκανε τίποτα.. Για το τραγικό της υπόθεσης μου είπε ''φύγε απο το σπίτι τωρα'' ''φύγε σε παρακαλω'' και θα φωναξω την αστυνομια κτλ.. Η ιδια της η μάνα μου έλεγε πόσο εγωιστρια και πεισματάρα ειναι..τελικά το κατάλαβα πολυ καλά αυτο... Καμια φορα ερχοταν η μαμα της στο σπιτι (αυτη ηταν στον απο πανω οροφο) να πει ενα γεια και να με δει και μολις καθοταν 5 λεπτα της ελεγε να φυγει και οτι μας ενοχλει..με πολυ νευρο και μισος και συμπεριφορα ασχημη.. της την ειχα πει μια δυο φορες για την περιπτωση της μαμας της, γιατι δεν ηταν καθολου ωραιος ο τροπος που το ειχε κανει αυτο...και να καθεται να με λεει οτι εχω ελλειψη σεβασμου και κατανοησης και οτι ειμαι εμμονικος και ζηλιαρης ?? πραγματικα τι να πω ειμαι σε απογνωση..το οτι ελεγα κατι που με πειραζε και ηταν ασχημο και με ο να της λεω την αποψη μου πανω στο θεμα με τις εξοδους και τα μπαρακια την οδηγησε σε τοσο μεγαλη ξενερα τι να πω..τα βαζω με τον εαυτο μου και μετανιωνω την ωρα και την στιγμη που της μιλησα γι αυτα τα πραγματα...εγω απλα θα προσπαθησω οσο γινεται να μην την ενοχλησω ξανα..

Helenaki4

# 13 στις 13/5/2022
author

Εχουμε πεσει στο πηγαδι με τη χλωρινη .

Η μανα κατηγορει την κορη στο αγορι .

Το αγορι ακουει «οχι» και απανταει «σκεφτεσαι λαθος» .

Καλο μου , αν καποιος λεει οχι ειναι ΟΧΙ .

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, alexandriani1 και σε ακόμα 1 μέλος.

alisida

# 14 στις 13/5/2022
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.593

Συγνώμη,πηγες έξω από το σπίτι της ενώ είχατε χωρίσει και της ζήτησες να βγει έξω να μιλήσετε και 

Μετά από αυτό ,εκείνη είναι η εγωιστρια και η πεισματάρα ?

Πάει, υπάρχουν και χειρότερα από τους Ιχθύς 

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από nikos_666

Εκτιμώ το γεγονός οτι ζήτησε χρόνο, οτι ίσως να μην ταιριάζουμε, αλλα είναι και αυτό που της είπα. Χωρίς να το ξαναπροσπαθήσουμε και να δοκιμάσουμε, δεν μπορούμε να βγάλουμε τόσο γρήγορα συμπεράσματα. Πως γίνεται στην αρχή να είναι ολα καλά, να μην έχουμε κάποιο πρόβλημα ? Πως γίνεται στην αρχή να είναι κολλημένη μαζι μου, να έχει συναισθήματα και μετά να τα αναιρεί και να τα ξεχνάει ολα ? 

Όταν είχαμε 10 μέρες περίπου να μιλήσουμε,(αυτες τις μερες μου ειχε στειλει απο μονη της μια δυο φορες και τα ε πήγα σπίτι της, ήξερα οτι ήταν εκεί, της πήρα ενα μπουκέτο λουλούδια (γενικά της έκανα διάφορα δώρα) και δυστυχώς δεν έγινε κάτι...Της έστειλα μήνυμα και της είπα οτι ''ξέρεις είμαι κάτω απο το σπίτι, ήρθα να τα πουμε για 5 λεπτά, αν θες ελα κάτω'' και αυτή πραγματικά δεν έκανε τίποτα.. Για το τραγικό της υπόθεσης μου είπε ''φύγε απο το σπίτι τωρα'' ''φύγε σε παρακαλω'' και θα φωναξω την αστυνομια κτλ.. Η ιδια της η μάνα μου έλεγε πόσο εγωιστρια και πεισματάρα ειναι..τελικά το κατάλαβα πολυ καλά αυτο... Καμια φορα ερχοταν η μαμα της στο σπιτι (αυτη ηταν στον απο πανω οροφο) να πει ενα γεια και να με δει και μολις καθοταν 5 λεπτα της ελεγε να φυγει και οτι μας ενοχλει..με πολυ νευρο και μισος και συμπεριφορα ασχημη.. της την ειχα πει μια δυο φορες για την περιπτωση της μαμας της, γιατι δεν ηταν καθολου ωραιος ο τροπος που το ειχε κανει αυτο...και να καθεται να με λεει οτι εχω ελλειψη σεβασμου και κατανοησης και οτι ειμαι εμμονικος και ζηλιαρης ?? πραγματικα τι να πω ειμαι σε απογνωση..το οτι ελεγα κατι που με πειραζε και ηταν ασχημο και με ο να της λεω την αποψη μου πανω στο θεμα με τις εξοδους και τα μπαρακια την οδηγησε σε τοσο μεγαλη ξενερα τι να πω..τα βαζω με τον εαυτο μου και μετανιωνω την ωρα και την στιγμη που της μιλησα γι αυτα τα πραγματα...εγω απλα θα προσπαθησω οσο γινεται να μην την ενοχλησω ξανα..

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, Uhtred323 και σε ακόμα 2 μέλη.

nikos_6666

# 15 στις 13/5/2022
author
Ανδρας / 24 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από alisida

Συγνώμη,πηγες έξω από το σπίτι της ενώ είχατε χωρίσει και της ζήτησες να βγει έξω να μιλήσετε και 

Μετά από αυτό ,εκείνη είναι η εγωιστρια και η πεισματάρα ?

Πάει, υπάρχουν και χειρότερα από τους Ιχθύς 

Όχι !! δεν είχαμε πει οτι χωρίσαμε !! ήταν οι μέρες που με κρατούσε σε απόσταση, χωρίς να έχει γίνει κάτι ξεκάθαρο ακόμα.. !! την επόμενη μέρα απο αυτό το συμβάν ήρθε στη δουλεία μου, έφερε τα ρούχα μου και ξεκινησε να φωναζει διπλα στην φιλη της και να με κατηγορει για όλα !! Μετά απο αυτό όταν εφυγε απο τη δουλεια μου, πηγε για καφε με τη φιλη της και ξεκινησε να μου γραφει κατεβατο μηνυμα στο μεσεντζερ..''καλη συνεχεια στη ζωη σου, κτλ κτλ κτλ''

Ποτέ δεν θα το έκανα αυτό αν είμασταν ήδη χωρισμένοι !! Ετσι κι αλλιως της ξεκαθαρισα οτι δεν θα κατσω να την παρακαλαω..οτι ειναι να γινει, αν ξαναγινει ειναι στο χερι της !

Xenia_Z

# 16 στις 13/5/2022
author
Γυναίκα / 75 / Ελεύθερη
Ιαπωνία
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 219
Νίκο, κατά τη γνώμη μου επειδή είσαι ερωτευμένος δε βλέπεις καθαρά και έτσι δυσκολεύεσαι ν' αποδεχτείς ότι η κοπέλα δε νιώθει πλέον το ίδιο. Δυστυχώς γίνεται και παραγίνεται όλα να είναι καλά στην αρχή (όπου βλέπουμε τον/την απέναντι εξιδανικευμένα) και αργότερα αυτή που αρχικά ήταν κολλημένη μαζί σου ν' αλλάξει τροπάρι. Η επίδραση του έρωτα περνάει σε άλλους πιο αργά (π.χ. εσύ) και σε άλλους πιο γρήγορα (π.χ. αυτή). Σε άλλη σχέση μπορεί να σου περάσει εσένα πιο γρήγορα και η άλλη να μας λέει τα ίδια. Κάτσε και διάβασε μερικά βιβλία για τις ανθρώπινες σχέσεις και τα στάδια του έρωτα και θα σου λυθούν οι απορίες. Επίσης, να θυμάσαι πάντα ότι όταν βλέπεις κάποιον/κάποιαν να συμπεριφέρεται άσχημα σε τρίτους κατά τρόπο που σε κάνει να νιώθεις στενάχωρα, αν παραμείνεις κοντά σε αυτό το άτομο, είναι θέμα χρόνου να σου συμπεριφερθεί και εσένα το ίδιο άσχημα. Ο έρωτας είναι όμορφος αλλά μπορεί να τον νιώσεις για τα πιο ακατάλληλα άτομα. Πρέπει να μάθεις να μην τον αφήνεις να σε τυφλώνει τόσο και επίσης να μάθεις να σέβεσαι το ΟΧΙ της άλλης. Ο χωρισμός δεν είναι δημοκρατική διαδικασία, ούτε απαιτείται να στηρίζεται σε λογικά επιχειρήματα και κοινή συναίνεση. Μάθε να φεύγεις όταν σε χωρίζουν και να μην υποτιμάς την ασυμβατότητα που κρύβεται πίσω από αυτό όσα χημικά κατάλοιπα του έρωτα και αν θολώνουν τον εγκέφαλο σου.
Αρέσει στα μέλη Helenaki4, Persefoni__ και σε ακόμα 2 μέλη.

alexandriani1

# 17 στις 13/5/2022
author
Γυναίκα / 59 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 1.266

Ε, τώρα, γκόμενα γεννημένη την πρωταπριλιά, εσύ πάλι τι περιμένεις;

AlexanTROLiani

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από nikos_666

Η αλήθεια ειναι οτι δεν τα παω καλα με τα ζωδια..χαχαα

Αρέσει στα μέλη MiltosRNLI1930, Helenaki4 και σε ακόμα 1 μέλος.

vanarabit

# 18 στις 13/5/2022
author
Γυναίκα / 75 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ιλιον
Απαντήσεις: 1.118

###

Το σχόλιο μου # 11 ...Μπορεί να μεταφερθεί στην ενότητα," Ποιο ζώδιο θα παντρευόμαστε με κλειστά μάτια;; " ;;;ςΣε λάθος ενότητα έγραψα...Τι σου κάνει η κούραση...;; Sorry παιδιά
Αρέσει στο μέλος alisida

Enikos

# 19 στις 13/5/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 28.294

Που ζεις ρε γμτ...τι μπουκετα με λουλουδια και τετοια φιλασθενα μου λες...

Χαθηκε ο κοσμος να της πας δυο κιλα καλαμαρια φρεσκα, σε χαρτονι χωνι με τσακιση...

Τωρα που ανοιγει ο καιρος...

Να σε εβλεπε και για νοικοκυρη?...

Ακου λεει...λουλουδια!...

Ακαταλληλος...

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από nikos_666

Αρέσει στα μέλη giorgos170, nikos_6666

girl_aloud

# 20 στις 13/5/2022
author
Γυναίκα / 40 / Σε σχέση
Ν. Σερρών / Σέρρες
Απαντήσεις: 207
Οπου υπαρχει καπνος, υπαρχει και φωτια. Τουτ'εστιν σε χαρακτηρισε ζηλιαρη, εμμονικο, ασεβη κλπ γιατι κατι ειδε στη συμπεριφορα σου που την προβληματισε. Αλλιως δεν θα σε "απειλουσε" με αστυνομιες. Μηπως η αποψη σου για τα μπαρακια και τις εξοδους, παραηταν απολυτη; μηπως η φαινομενικα ακραια αντιδραση της ηταν απορροια μιας δικης σου (εξισου ακραιας) συμπεριφορας;
Αρέσει στα μέλη Uhtred323, Helenaki4 και σε ακόμα 1 μέλος.
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε