Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Καινούργιος συνάδελφος

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

Katerina_456

# 61 στις 17/5/2022
author
Γυναίκα / 38 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Αμπελάκια
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 3
'Aρεσαν+: 0%
Λοιπόν τελικά αποφάσισα να μην επιμείνω περισσότερο γιατι σίγουρα έχει καταλάβει τις προθέσεις μου και με αποφεύγει ευγενικά οπότε δεν θέλω να τον φέρω σε δύσκολη θέση. Άμα θέλει εκείνος κίνηση μπορεί να την κάνει. Αλλά αυτό που με προβληματίζει είναι η αδιαφορία που έδειξε όταν του είπα να βγούμε. Η αντίδραση του ήταν λες και του είπε ο φίλος του να βγούνε οπότε μάλλον δεν ενδιαφέρεται.
Αρέσει στα μέλη vanarabit, Helenaki4

Kristina_

# 62 στις 17/5/2022
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.466

Βρε κοριτσι, σκεψου λιγακι λογικα! Λες «εχει καταλαβει τις προθεσεις σου και σε αποφευγει ευγενικα!!!οποτε τι καθεσαι και σκεφτεσαι οτι δε θες να τον φερεις σε δυσκολη θεση και αν θελει να κανει αυτος κινηση??? Βρε, εκανες κινηση, δε θελει, τον εφερες σε δυσκολη θεση και σε αποφευγει!!! ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ!!! Τι μας λες θα «περιμενεις να κανει αυτος κινηση» ??? Βρε μηπως εισαι το αμρακι???

Παράθεση:
Σχόλιο # 61 από Katerina_456
Λοιπόν τελικά αποφάσισα να μην επιμείνω περισσότερο γιατι σίγουρα έχει καταλάβει τις προθέσεις μου και με αποφεύγει ευγενικά οπότε δεν θέλω να τον φέρω σε δύσκολη θέση. Άμα θέλει εκείνος κίνηση μπορεί να την κάνει. Αλλά αυτό που με προβληματίζει είναι η αδιαφορία που έδειξε όταν του είπα να βγούμε. Η αντίδραση του ήταν λες και του είπε ο φίλος του να βγούνε οπότε μάλλον δεν ενδιαφέρεται.

Αρέσει στο μέλος dimitrisx66

Uhtred323

# 63 στις 17/5/2022
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Αγίος Ιωάννης Ρέντης
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 660

Παράθεση:
Σχόλιο # 52 από Zetoni6
Ειμαι της παραδοσης, δεν θα ελεγα σ εναν ανδρα να βγουμε για καφε. Θελω τον ανδρα κυνηγο για την γυναικα που γουσταρει να εχει. Αν δεν ξερει πως να το κανει ή αν δεν θελει απλα δεν ειναι για εμενα. Αφηστε τους ανδρες να εχουν τον ρολο τους, τους τα εχουμε παρει ολα πια

αμ μπραβο πες τα κοπελα μου ο αρχεγονος ρολος του ανδρα ειναι να διεκδικει το θυληκο που  θελει κοντα του δυστυχως σημερα η ανδρες το μεγαλυτερο ποσοστο ειναι λοβοτομημενοι περιμενουν απο της γυναικες να κανουν αυτα που πρεπει να κανει ενας αρσενικος 

Αρέσει στα μέλη girl_aloud, vanarabit

Uhtred323

# 64 στις 17/5/2022
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος

βρε κοπελα μου βρες ενα ανδρα απο εδο μεσα τοση ημαστε 

Αρέσει στο μέλος vanarabit

Helenaki4

# 65 στις 18/5/2022
author
Γυναίκα / 45 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 1.994

Κατερίνα 

Ισως εδώ να βρίσκεται ένα ζήτημα στα δικα μου μάτια τουλάχιστον .

Εσυ «κυνηγουσες» τη συζήτηση κι αυτός ανταποκρινόταν .

Μην κυνηγάς . Εσυ ανταποκρίνεσαι αν θέλεις , ο άλλος θέλει να διεκδικεί .

Την επόμενη φιρα που κάποιος θα σου αρέσει , δες το λιγότερο επιθετικά . 

Όχι φοβισμένα , αλλα με σιγουριά .

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Katerina_456

Καινούργιος συνάδελφος

Εγώ από την πρώτη στιγμή που τον είδα έδειξα το ενδιαφέρον μου δηλαδή προσπαθούσα να του πιάσω κουβέντα και  να μάθω όσες περισσότερες πληροφορίες μπορούσα για εκείνον. Εκείνος φαινόταν να ανταποκρινόταν και να του αρέσει η παρέα μου.

Αρέσει στα μέλη vanarabit, Uhtred323

vanarabit

# 66 στις 18/5/2022
author
Γυναίκα / 75 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ιλιον
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1.115

#

Είσαι Σ-ωραίος μπρε ...

Πέστα μπρεεε ...

Έρχονται εδώ οι κοπελούδες .. βάζουν τα θέματα .. ψάχνουν λένε .. 
ΤΙ ψάχνουν δλδ και πού ;;; 

Ένα σωρό άντρες,  εδώ μέσα ... και αυτές κοιτούν αλλού ..;;;

Έλεος ... ΕΔΩ  όμως,  έρχονται για συμβουλές από τους άντρες ...

ΉΜΑΡΤΟΝ ..

Δλδ, αλλού τρώμε και πίνουμε ... ΚΑΙ αλλού, πάμε ΚΑΙ το δίνουμε ;;;

Παράθεση:
Σχόλιο # 64 από Uhtred323

Αρέσει στα μέλη dimitrisx66, alisida

spacetube

# 67 στις 18/5/2022
author
Ανδρας / 57 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Πεντέλη
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 719

Θα διαφωνησω μαζι σου σε αυτο το σημειο. Πλεον εχει διαμορφωθει ενα κλιμα σε μια κοινωνια οπου θεωρειται κακουργημα "να την πεφτεις" σε μια γυναικα. Διασυρμοι ανδρων επειδη ακολουθησαν το γεννετησιο ενστικτο τους, Πλεον ολα πρεπει να γινωνται βασι της νομοθετικης διαταξης, των δικαιωματων, των  ακτιβιστικων τασεων κλπ. Στην εφηβεια μου παιρναμε απο πισω τις κοπελλες και τις φλερταραμε αυτο  πλεον αν το κανει  καποιος θα συλληφθει παραυτα..Αν κοιταζεις μια γυναικα εντονα στον ηλεκτρικο φλερταρωντας την το πιθανοτερο θα ειναι να σε θεωρησει "ανωμαλο"..Ζουμε σε μια κοινωνια η οποια απεργαζεται συνεχως "παραθυρα" στοχοποιησης επιδοξων αρσενικων που φιλοδοξουν να φλερταρουν. Με αλλα λογια το φλερταρισμα θεωρειται εγκλημα και με ενα σατανικο τροπο "κολλουν" παντα τον ορο "Παρενοχληση" ουτος ωστε ο ανδρας να ενοχοποιειται απο μονος του πριν καν επιχειρηση την "κινησι" στο να προσεγγισει το θυληκο. Αντιθετα δινονται κινητρα μεσα απο τα φιλτρα των ΜΜΕ προς το τριτο φυλλο, η ακομη και στην διαφοροποιηση φυλλου με ιατρικες επεμβασεις. Ενας ακομη ισχυρος παραγοντας ως προς την απενεργοποιηση του φυσικου φλερτ ειναι το γεγονος οτι οι νεες γενιες εχουν γαλουχηθει στην γνωριμια με το αλλο φυλο μεσω οθονης καλη ωρα..Αυτο δινει στην γυναικα μια μεγαλη γκαμα επιλογης αρσενικου συντροφου -ων σε καθημερινη βασι με  συνεπεια να αλωτριωνεται ο φυσικος ρομαντισμος της, η φυσικη ευαισθησια της, και να καταληγει να διαμορφωνεται σε ενα ψυχρο αναλωσιμο "προιον" απο ανδρες οι οποιοι με την σειρα τους εκπαιδευονται μεσα στο ιδιο κλιμα και με τις αντιστοιχες αντιδρασεις. Μας θελουν ετσι,θελουν μια κοινωνια διαμορφωμενη απο ανθρωπους κυνικους,ψυχρους, με ευαγγελιο τις νορμες της νεας ψυχολογιας. Ζουμε πλεον σε μια απροσωπη και ισως απανθρωπη κοινωνια με ολες τις συνεπειες και προεκτασεις που μπορει να εχει στην φυσικη αλλα και ψυχικη δομη των ανθρωπων.     

Παράθεση:
Σχόλιο # 63 από Uhtred323

αμ μπραβο πες τα κοπελα μου ο αρχεγονος ρολος του ανδρα ειναι να διεκδικει το θυληκο που  θελει κοντα του δυστυχως σημερα η ανδρες το μεγαλυτερο ποσοστο ειναι λοβοτομημενοι περιμενουν απο της γυναικες να κανουν αυτα που πρεπει να κανει ενας αρσενικος 

Αρέσει στα μέλη girl_aloud, Heptamer

alisida

# 68 στις 18/5/2022
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.592

Παράθεση:
Σχόλιο # 66 από vanarabit

#

Είσαι Σ-ωραίος μπρε ...

Πέστα μπρεεε ...

Έρχονται εδώ οι κοπελούδες .. βάζουν τα θέματα .. ψάχνουν λένε .. 
ΤΙ ψάχνουν δλδ και πού ;;; 

Ένα σωρό άντρες,  εδώ μέσα ... και αυτές κοιτούν αλλού ..;;;

Έλεος ... ΕΔΩ  όμως,  έρχονται για συμβουλές από τους άντρες ...

ΉΜΑΡΤΟΝ ..

Δλδ, αλλού τρώμε και πίνουμε ... ΚΑΙ αλλού, πάμε ΚΑΙ το δίνουμε ;;;

magicbus

# 69 στις 18/5/2022
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 130

Καλύτερα που δεν ανταποκρίνεται...

Μπλεξίματα στον χώρο εργασίας πρέπει να αποφεύγονται...
Για το καλό όλων...
Αρέσει στα μέλη girl_aloud, vanarabit

Uhtred323

# 70 στις 20/5/2022
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 67 από spacetube

Θα διαφωνησω μαζι σου σε αυτο το σημειο. Πλεον εχει διαμορφωθει ενα κλιμα σε μια κοινωνια οπου θεωρειται κακουργημα "να την πεφτεις" σε μια γυναικα. Διασυρμοι ανδρων επειδη ακολουθησαν το γεννετησιο ενστικτο τους, Πλεον ολα πρεπει να γινωνται βασι της νομοθετικης διαταξης, των δικαιωματων, των  ακτιβιστικων τασεων κλπ. Στην εφηβεια μου παιρναμε απο πισω τις κοπελλες και τις φλερταραμε αυτο  πλεον αν το κανει  καποιος θα συλληφθει παραυτα..Αν κοιταζεις μια γυναικα εντονα στον ηλεκτρικο φλερταρωντας την το πιθανοτερο θα ειναι να σε θεωρησει "ανωμαλο"..Ζουμε σε μια κοινωνια η οποια απεργαζεται συνεχως "παραθυρα" στοχοποιησης επιδοξων αρσενικων που φιλοδοξουν να φλερταρουν. Με αλλα λογια το φλερταρισμα θεωρειται εγκλημα και με ενα σατανικο τροπο "κολλουν" παντα τον ορο "Παρενοχληση" ουτος ωστε ο ανδρας να ενοχοποιειται απο μονος του πριν καν επιχειρηση την "κινησι" στο να προσεγγισει το θυληκο. Αντιθετα δινονται κινητρα μεσα απο τα φιλτρα των ΜΜΕ προς το τριτο φυλλο, η ακομη και στην διαφοροποιηση φυλλου με ιατρικες επεμβασεις. Ενας ακομη ισχυρος παραγοντας ως προς την απενεργοποιηση του φυσικου φλερτ ειναι το γεγονος οτι οι νεες γενιες εχουν γαλουχηθει στην γνωριμια με το αλλο φυλο μεσω οθονης καλη ωρα..Αυτο δινει στην γυναικα μια μεγαλη γκαμα επιλογης αρσενικου συντροφου -ων σε καθημερινη βασι με  συνεπεια να αλωτριωνεται ο φυσικος ρομαντισμος της, η φυσικη ευαισθησια της, και να καταληγει να διαμορφωνεται σε ενα ψυχρο αναλωσιμο "προιον" απο ανδρες οι οποιοι με την σειρα τους εκπαιδευονται μεσα στο ιδιο κλιμα και με τις αντιστοιχες αντιδρασεις. Μας θελουν ετσι,θελουν μια κοινωνια διαμορφωμενη απο ανθρωπους κυνικους,ψυχρους, με ευαγγελιο τις νορμες της νεας ψυχολογιας. Ζουμε πλεον σε μια απροσωπη και ισως απανθρωπη κοινωνια με ολες τις συνεπειες και προεκτασεις που μπορει να εχει στην φυσικη αλλα και ψυχικη δομη των ανθρωπων.     

θα σου πω τι γινετε φιλε space τα  ανωμαλα τα λενε φυσιολογικα και τα φυσιολογικα ανωμαλα πλεον που δημιουργειται στην κοινωνια και τι εννοω ανωμαλο το ανωμαλο ειναι να φλεταρεις σε μια οθονη και να βγεις με ενα αγνωστο που δεν τον βλεπεις καν να σημειωσω οτι αυτα τα λενε ψυχιατροι και ψυχολογοι και το φυσιολογικο ειναι να δεις μια κοπελα σε μια καφετερια και να φλεταρετε αλλα διαφωνο πολυ μαζι σου και ξερεις γιατι θα σου πω το γιατι ζουμε σε μια εποχη που η γυναικες ειναι παρα πολυ δυναμικες ωστοσο η γυναικες χρειαζονται τους ανδρες περισσοτερο οσο απο ποτε παρε παραδειγμα τους (ανδρες) σημερα η μιση ειναι μακακες και φερονται ασχημα στης γυναικες και τις βλεπουν σαν σκουπιδια και η αλλη μιση μπεμπεκιζουν και πολη ειναι λοβοτομημενοι γιατι ακους τις γυναικες και λενε οτι σημερα δεν υπαρχουν ανδρες δεν ακους αυτη την φραση που λενε, και πιστεψε με οι γυνεκαις θελουν τον ανδρα να της φλεταρη απο κοντα και οχι σε ψευτικες οθονες ,οσο για αυτο που λες θεωρειται κακουργημα "να την πεφτεις" σε μια γυναικα δεν θεωρειται καν κακουργημα να φλεταρω απο κοντα το θυλικο που θελω να εχο στην ζωη μου βεβαια να σου εξηγησω οτι ειναι ο τροπος που θα φλεταρεις την γυναικα που θες δηλαδη αν πας και την προσβαλεις σαν κατι καφρους και μιλησεις ασχημα τοτε ναι θα εχεις ασχημα αν πας και μιλησεις σωστα τοτε δεν θα εχεις προβλημα,και οταν λεω σωστα δεν λεω να μιλησεις με το σας και το σις που κανουν τα καλα παιδια αλλα να μιλησεις σαν αρσενικος.

spacetube

# 71 στις 20/5/2022
author
Ανδρας / 57 / Ελεύθερος

Συμφωνω απολυτα μαζι σου οτι το φυσικο φλερτ και παντα με τον δεοντα σεβασμο απεναντι στην γυναικα ειναι το σωστο και φυσιολογικο. Ακολουθως εμπλεκονται οι χαρακτηρες των ανθρωπων το νοητικο τους επιπεδο + συναισθηματικη νοημοσυνη. Δεν νομιζω οτι οι γυναικες σημερα ειναι περισσοτερο δυναμικες απο τις γυναικες των προηγουμενων γενιων. Παραδειγμα ενας γαμος σημερα κρατα μεσο ορο απο 10 εως 20 χρονια,ενω παλαιοτερα τα ζευγαρια ζουσαν 50-60 χρονια μαζι και πεθαιναν κοντα ο ενας στον αλλον. Το πρωτο το μεταφραζω καπως γενικα ως παραιτηση,λιγοψυχια. ενω το δευτερο ως δυναμικη και υπευθυνη στασι ζωης.

Παράθεση:
Σχόλιο # 70 από Uhtred323

θα σου πω τι γινετε φιλε space τα  ανωμαλα τα λενε φυσιολογικα και τα φυσιολογικα ανωμαλα πλεον που δημιουργειται στην κοινωνια και τι εννοω ανωμαλο το ανωμαλο ειναι να φλεταρεις σε μια οθονη και να βγεις με ενα αγνωστο που δεν τον βλεπεις καν να σημειωσω οτι αυτα τα λενε ψυχιατροι και ψυχολογοι και το φυσιολογικο ειναι να δεις μια κοπελα σε μια καφετερια και να φλεταρετε αλλα διαφωνο πολυ μαζι σου και ξερεις γιατι θα σου πω το γιατι ζουμε σε μια εποχη που η γυναικες ειναι παρα πολυ δυναμικες ωστοσο η γυναικες χρειαζονται τους ανδρες περισσοτερο οσο απο ποτε παρε παραδειγμα τους (ανδρες) σημερα η μιση ειναι μακακες και φερονται ασχημα στης γυναικες και τις βλεπουν σαν σκουπιδια και η αλλη μιση μπεμπεκιζουν και πολη ειναι λοβοτομημενοι γιατι ακους τις γυναικες και λενε οτι σημερα δεν υπαρχουν ανδρες δεν ακους αυτη την φραση που λενε, και πιστεψε με οι γυνεκαις θελουν τον ανδρα να της φλεταρη απο κοντα και οχι σε ψευτικες οθονες ,οσο για αυτο που λες θεωρειται κακουργημα "να την πεφτεις" σε μια γυναικα δεν θεωρειται καν κακουργημα να φλεταρω απο κοντα το θυλικο που θελω να εχο στην ζωη μου βεβαια να σου εξηγησω οτι ειναι ο τροπος που θα φλεταρεις την γυναικα που θες δηλαδη αν πας και την προσβαλεις σαν κατι καφρους και μιλησεις ασχημα τοτε ναι θα εχεις ασχημα αν πας και μιλησεις σωστα τοτε δεν θα εχεις προβλημα,και οταν λεω σωστα δεν λεω να μιλησεις με το σας και το σις που κανουν τα καλα παιδια αλλα να μιλησεις σαν αρσενικος.

spacetube

# 72 στις 20/5/2022
author
Ανδρας / 57 / Ελεύθερος

μαλλον εδω εκανε τα ψωνια...

Παράθεση:
Σχόλιο # 64 από Uhtred323

Uhtred323

# 73 στις 20/5/2022
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 71 από spacetube

Συμφωνω απολυτα μαζι σου οτι το φυσικο φλερτ και παντα με τον δεοντα σεβασμο απεναντι στην γυναικα ειναι το σωστο και φυσιολογικο. Ακολουθως εμπλεκονται οι χαρακτηρες των ανθρωπων το νοητικο τους επιπεδο + συναισθηματικη νοημοσυνη. Δεν νομιζω οτι οι γυναικες σημερα ειναι περισσοτερο δυναμικες απο τις γυναικες των προηγουμενων γενιων. Παραδειγμα ενας γαμος σημερα κρατα μεσο ορο απο 10 εως 20 χρονια,ενω παλαιοτερα τα ζευγαρια ζουσαν 50-60 χρονια μαζι και πεθαιναν κοντα ο ενας στον αλλον. Το πρωτο το μεταφραζω καπως γενικα ως παραιτηση,λιγοψυχια. ενω το δευτερο ως δυναμικη και υπευθυνη στασι ζωης.

και εγο συμφωνω μην ξεχναμε οτι στης νεες κοπελες απο ηλικιες 40 και κατο βλεπουμε σημερα οτι δεν μπορουν να στεριωσουν σε σχεσεις ποσο μαλλον να κρατησουν ενα γαμο για αυτο βλεπουμε οτι χωριζουν μεσα σε 1 με 2 χρονια δυστυχος δεν υπαρχει ελπιδα για τις επομενες γενιες και δεν θα υπαρξουν επομενες γενιες ελληνων οπως λεω παντα η ελλαδα εχει τελιωση σαν χωρα απο την ωρα που τα ζευγαρια της εποχης τουτης δεν εχουν το αισθημα της οικογενειας της αξιες μας και της παραδοσεις μας.

Αρέσει στο μέλος spacetube

Uhtred323

# 74 στις 20/5/2022
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 72 από spacetube

μαλλον εδω εκανε τα ψωνια...

συμφωνω 

Xenia_Z

# 75 στις 20/5/2022
author
Γυναίκα / 75 / Ελεύθερη
Ιαπωνία
Απαντήσεις: 219
@#71: Τα παλαιότερα ζευγάρια ζούσαν 50-60 χρόνια μαζί και δε χώριζαν επειδή δεν τους έπαιρνε να κάνουν αλλιώς, όχι γιατί ήταν όλα ρόδινα. Απλά παλαιότερα υπήρχε μεγαλύτερο κοινωνικό στίγμα συνδεδεμένο με το διαζύγιο και επίσης οι γυναίκες παρέμεναν σε κακούς γάμους, ακόμα και σε γάμους με ενδοοικογενειακή βία, επειδή οι περισσότερες δε δούλευαν και εξαρτιόνταν οικονομικά από τους συζύγους τους. π.χ. Ο παππούς τη γιαγιά μου μια χαρά την είχε κάνει τάρανδο επανειλημμένα και μια χαρά την έβριζε μπροστά στα παιδιά του και τα εγγόνια του μέχρι τα βαθιά γεράματα, αλλά κατά τ' αλλά δε χώρισαν ποτέ. Πολύ ρομαντικό... Όσο για τις γυναίκες που αναφέρεις στο #67 ότι καταλήγουν να διαμορφώνονται ένα ψυχρό αναλώσιμο "προϊόν" από άνδρες σήμερα, και στο παρελθόν που αναπολείς όταν οι γάμοι γίνονταν βάσει προίκας μια χαρά ψυχρό αναλώσιμο "προϊόν" ήταν και τότε, αλλά εκεί οι άνδρες είχαν περισσότερες επιλογές οπότε όλα καλά...
Αρέσει στα μέλη vanarabit, girl_aloud και σε ακόμα 1 μέλος.

Xenia_Z

# 76 στις 20/5/2022
author
Γυναίκα / 75 / Ελεύθερη
Ιαπωνία
@#73: Τις σχέσεις Uhtred δεν τις κάνουν οι νέες κοπέλες μόνες τους. Συνεισφέρουν και οι νέοι άνδρες. Καλό θα ήταν το κάθε φύλο να κοιτά τα κακώς κείμενα του οίκου του πριν ξεκινήσει τις κατηγορίες προς το άλλο φύλο...
Αρέσει στο μέλος girl_aloud

Uhtred323

# 77 στις 21/5/2022
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 75 από Xenia_Z
@#71: Τα παλαιότερα ζευγάρια ζούσαν 50-60 χρόνια μαζί και δε χώριζαν επειδή δεν τους έπαιρνε να κάνουν αλλιώς, όχι γιατί ήταν όλα ρόδινα. Απλά παλαιότερα υπήρχε μεγαλύτερο κοινωνικό στίγμα συνδεδεμένο με το διαζύγιο και επίσης οι γυναίκες παρέμεναν σε κακούς γάμους, ακόμα και σε γάμους με ενδοοικογενειακή βία, επειδή οι περισσότερες δε δούλευαν και εξαρτιόνταν οικονομικά από τους συζύγους τους. π.χ. Ο παππούς τη γιαγιά μου μια χαρά την είχε κάνει τάρανδο επανειλημμένα και μια χαρά την έβριζε μπροστά στα παιδιά του και τα εγγόνια του μέχρι τα βαθιά γεράματα, αλλά κατά τ' αλλά δε χώρισαν ποτέ. Πολύ ρομαντικό... Όσο για τις γυναίκες που αναφέρεις στο #67 ότι καταλήγουν να διαμορφώνονται ένα ψυχρό αναλώσιμο "προϊόν" από άνδρες σήμερα, και στο παρελθόν που αναπολείς όταν οι γάμοι γίνονταν βάσει προίκας μια χαρά ψυχρό αναλώσιμο "προϊόν" ήταν και τότε, αλλά εκεί οι άνδρες είχαν περισσότερες επιλογές οπότε όλα καλά...

εσει μου λες μεμονομενες καταστασεις τωρα ειναι σαν να ακουω φεμινιστρια την ιδια καραμελα λενε και εκεινες

Uhtred323

# 78 στις 21/5/2022
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 76 από Xenia_Z
@#73: Τις σχέσεις Uhtred δεν τις κάνουν οι νέες κοπέλες μόνες τους. Συνεισφέρουν και οι νέοι άνδρες. Καλό θα ήταν το κάθε φύλο να κοιτά τα κακώς κείμενα του οίκου του πριν ξεκινήσει τις κατηγορίες προς το άλλο φύλο...

δεν σου ειπα εγο οτι η ανδρες ειναι αθωες περιστερες εχο πει ευθεως την αποψη μου για τους ανδρες σημερα η μιση ειναι μακακες η αλλοι μιση ειναι μαμακηδες και παιδιαριζουν και οι αλλοι μιση ειναι   λοβοτομημενη  , αλλα δεν εχο δει ποτε καμια να λεει ευθεως την αποψη της για το πως εχουν καταντησει η γυναικες σημερα  

Xenia_Z

# 79 στις 21/5/2022
author
Γυναίκα / 75 / Ελεύθερη
Ιαπωνία
@#77: Uhtred έφερα απλά ένα παράδειγμα που το έχω δει από πρώτο χέρι. Από πού νομίζεις ότι προέκυψαν όλοι αυτοί οι προβληματικοί άνθρωποι, άνδρες και γυναίκες, για τους οποίους παραπονιόμαστε σήμερα ότι δεν στεριώνουν σε σχέση; Από υγιείς γάμους; Αν τώρα δε θέλεις να παραδεχτείς το ότι κάποτε οι γυναίκες έμεναν σε δυστυχισμένους γάμους διότι δεν είχαν άλλη επιλογή λόγω των κοινωνικών συνθηκών που επικρατούσαν τότε (κοινωνικό στίγμα διαζυγίου, οικονομική εξάρτηση) και το βαφτίζεις καραμέλα, δικό σου θέμα.
Αρέσει στο μέλος girl_aloud

Uhtred323

# 80 στις 22/5/2022
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 79 από Xenia_Z
@#77: Uhtred έφερα απλά ένα παράδειγμα που το έχω δει από πρώτο χέρι. Από πού νομίζεις ότι προέκυψαν όλοι αυτοί οι προβληματικοί άνθρωποι, άνδρες και γυναίκες, για τους οποίους παραπονιόμαστε σήμερα ότι δεν στεριώνουν σε σχέση; Από υγιείς γάμους; Αν τώρα δε θέλεις να παραδεχτείς το ότι κάποτε οι γυναίκες έμεναν σε δυστυχισμένους γάμους διότι δεν είχαν άλλη επιλογή λόγω των κοινωνικών συνθηκών που επικρατούσαν τότε (κοινωνικό στίγμα διαζυγίου, οικονομική εξάρτηση) και το βαφτίζεις καραμέλα, δικό σου θέμα.

δεν ειπα οτι και τοτε ηταν ολα μια χαρα αλλα σημερα σε αυτη την εποχη τα διαζυγια  και η διαλυμενες σχεσεις εχουν χειροτερεψει 1 στα 50 ζευγαρια σημερα ειναι υγιες εσει αυτο το βλεπεις φυσιολογικο ? γιατι εγο βλεπο οτι δεν παμε καλα 

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε