Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ο φιλος μου με προβληματιζει

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Joanna43

# 1 στις 14/5/2022
author
Γυναίκα / 25 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 3
'Aρεσαν+: 0%

Γεια σας εχω ενα προβλημα δεν ξερω κατα ποσο μπορειτε να βοηθησετε αλλα ενας φιλος του αγοριου μου εχει προβλημα μαζι μου και δεν το λεει, τον εχω πιασει να του μιλησω εχω καταλαβει οτι οταν ειμαι στη παρεα τους ειμαι εγω το αγορι μου και οι φιλοι του αλλα αυτος ο φιλος οταν του μιλαω και μου μιλαει θα με κοιταξει λιγο και μετα θα αποφευγει την οπτικη επαφη μαζι μου ητε ειμαστε ολοι μαζι παρεα ητε μονοι μας.

Του εχω μιλησει και του εχω πει γιατι το κανεις αυτο και μου λεει το κανω οντως αυτο δεν το καταλαβαινω και τετοια εχω σκεφτει ισως και να μην αισθανεται ανετα, εχω μιλησει στο αγορι μου και λεει οτι θε του μιλησει και ετσι και συνεχιζει και το κανει.Δεν ξερω τι γινεται ουτε εχω μιλησει ασχημα η φερθω με αγενεια να του φωναξω να τον βρισω τιποτα απλα ανησυχω διοτι κανουμε παρεα πολυ καιρο, και βλεπω τετοια σταση εχω ακουσει οτι δεν εχει προβλημα μαζι μου τι τρεχει δεν ξερω εσεις γνωμη εχετε απο ολα αυτα που λεω εσεις αν το παθαινατε τι θα καταλαβαινατε και τι θα κανατε.

Enikos

# 2 στις 14/5/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.770

Θες εναγωνιως να σου πουμε οτι...ψαχνεται με σενα?...

Πες το, να το πουμε, να νεταρουμε, γιατι πιανει και η ζεστη...

Αρέσει στα μέλη Willow_75, vanarabit και σε ακόμα 7 μέλη.

spacetube

# 3 στις 14/5/2022
author
Ανδρας / 57 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Πεντέλη
Θέματα: 15
Απαντήσεις: 510

πιθανον να σε σνομπαρει και να μην σε θεωρει ισαξια για τον φιλο του,ειναι ομως ευγενικος και αποστασιοποιειται διακριτικα.

Αρέσει στο μέλος vanarabit

Xenia_Z

# 4 στις 14/5/2022
author
Γυναίκα / 75 / Ελεύθερη
Ιαπωνία
Απαντήσεις: 150
Περίληψη: Η Joanna43 αποφάνθηκε με την υπερδύναμη διαβάσματος σκέψης που διαθέτει ότι ο φίλος του αγοριού της έχει πρόβλημα μαζί της και δεν το λέει. Του έχει ζητήσει μάλιστα και το λόγο που δεν την κοιτάει όσο θα πρεπε αλλά αυτός συνεχίζει να μην την κοιτάει αρκετά. Τι να κάνει;
Αρέσει στα μέλη alexandriani1, MiltosRNLI1930 και σε ακόμα 5 μέλη.

alisida

# 5 στις 14/5/2022
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.477

Να σταματήσει να τον παρακολουθεί γιατί θα την πάρει χαμπάρι ο δικός της και θα ζηλέψει και μετά θα μας έρθει με θέμα " σοσ ,το αγόρι μου ζηλεύει γιατί αλληλοκοιταζομαστε με τον φίλο του" 

Αυτά !

Αρέσει στα μέλη Dimitriosssss, Persefoni__ και σε ακόμα 8 μέλη.

Xenia_Z

# 6 στις 14/5/2022
author
Γυναίκα / 75 / Ελεύθερη
Ιαπωνία
Το ενδεχόμενο απλά να σε βαριέται το έχεις σκεφτεί; Γιατί ντε και καλά να πρέπει να ασχοληθεί περισσότερο με τη γκόμενα του φίλου του;
Αρέσει στα μέλη vanarabit, alisida και σε ακόμα 3 μέλη.

Kristina_

# 7 στις 14/5/2022
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Απαντήσεις: 2.425

Για να καταλαβω,,,ενα παιδι στην παρεα του αγοριου σου δε σε κοιταζει οσο θα θελες  και συ κανεις παραπονα γι αυτο στο αγορι σου  και το αγορι σου αντι να σου πει στην καλυτερη «δεν πας καλα» και στη χειροτερη απλα να μην σου ξαναμιλησει, λεει «θα το μιλησω» (καλος μμ@@ κι αυτος!!!) 

Και τωρα ρωτας αν μας συνεβαινε εμας τι θα καναμε? Δλδ για να καταλαβω ξαναμανα, τι θα ΕΚΑΝΑ αν ενας γνωστοςγνωστου δε με κοιταζε? Και παρα τις συστασεις του κοινου γνωστου μας δεν συμμορφωνοταν??? Ε τι να κανα??? Θα παιρνα το αμαξι και θα το πατουσα,,,μωρε λες εκεινος στη μονεμβασια να χε παρομοιο προβλημα???

Κοριτσο, δες το αλλιως,,,πριν να ναι αργα

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Joanna43

Γεια σας εχω ενα προβλημα δεν ξερω κατα ποσο μπορειτε να βοηθησετε αλλα ενας φιλος του αγοριου μου εχει προβλημα μαζι μου και δεν το λεει, τον εχω πιασει να του μιλησω εχω καταλαβει οτι οταν ειμαι στη παρεα τους ειμαι εγω το αγορι μου και οι φιλοι του αλλα αυτος ο φιλος οταν του μιλαω και μου μιλαει θα με κοιταξει λιγο και μετα θα αποφευγει την οπτικη επαφη μαζι μου ητε ειμαστε ολοι μαζι παρεα ητε μονοι μας.

Του εχω μιλησει και του εχω πει γιατι το κανεις αυτο και μου λεει το κανω οντως αυτο δεν το καταλαβαινω και τετοια εχω σκεφτει ισως και να μην αισθανεται ανετα, εχω μιλησει στο αγορι μου και λεει οτι θε του μιλησει και ετσι και συνεχιζει και το κανει.Δεν ξερω τι γινεται ουτε εχω μιλησει ασχημα η φερθω με αγενεια να του φωναξω να τον βρισω τιποτα απλα ανησυχω διοτι κανουμε παρεα πολυ καιρο, και βλεπω τετοια σταση εχω ακουσει οτι δεν εχει προβλημα μαζι μου τι τρεχει δεν ξερω εσεις γνωμη εχετε απο ολα αυτα που λεω εσεις αν το παθαινατε τι θα καταλαβαινατε και τι θα κανατε.

Αρέσει στα μέλη alisida, alexandriani1 και σε ακόμα 4 μέλη.

Helenaki4

# 8 στις 14/5/2022
author
Γυναίκα / 45 / Σε διάσταση
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.888

Να το πω στα κυπριακά ...

Τούτη εδώ η κοπελια ζηλευκει και τον ίσκιον της και θέλει σημασίαν.

Αρέσει στα μέλη Dimitriosssss, vanarabit και σε ακόμα 7 μέλη.

tzoulia59

# 9 στις 14/5/2022
author
Γυναίκα / 82 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.479

πιθανολογω 

1 δεν σε εγκρινει για τον φιλο του ,

2 δεν του αρεσει που εισαι αναμεσα στην φιλια με τον φιλο του ..

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Joanna43

Αρέσει στα μέλη vanarabit, MiltosRNLI1930

dimitrisx66

# 10 στις 14/5/2022
author
Ανδρας / 56 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Ερυθραία
Απαντήσεις: 128
Τι ακριβώς πίνετε σε αυτή την παρέα; Δηλαδή θέλεις να σε κοιτάζει και όταν μιλάει κάποιος άλλος;Γρήγορα στον επιστήμονα της πατατουφας...
Αρέσει στα μέλη Persefoni__, alisida και σε ακόμα 3 μέλη.

Joanna43

# 11 στις 14/5/2022
author
Γυναίκα / 25 / Ελεύθερη
Απαντήσεις: 3
Ρε παιδια κανουμε παρεα εδω και πολλα χρονια με το αγορι μου ειμαστε δυο χρονια μαζι και κανουμε παρεα ολοι μαζι μιλαμε και ετσι και δεν ειναι οτι τον γουσταρω η τον θελω απο την στιγμη που κανουμε παρεα μιλαμε και ετσι απλα με ανυσηχει η σταση του απεναντι μου και δεν μπορω να καταλαβω τι συμβαινει αυτο ολο και απλα τι θα κανατε και σεις αν σας συνεβαινε μια αποψη κατι..

MiltosRNLI1930

# 12 στις 14/5/2022
author
Ανδρας / 61 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.258

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από Xenia_Z
Το ενδεχόμενο απλά να σε βαριέται το έχεις σκεφτεί; Γιατί ντε και καλά να πρέπει να ασχοληθεί περισσότερο με τη γκόμενα του φίλου του;

Uhtred323

# 13 στις 15/5/2022
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Αγίος Ιωάννης Ρέντης
Απαντήσεις: 227

θα σου πω γιατι το κανει ειναι φυσιολογικο αυτο που κανει οταν ενας ανδρας κοιτα μια γυναικα στα ματια την κοιτα επειδη ενδιαφερεται συνηθωςαυτο που κανει ειναι σωστο γιατι μπορει να γινει και παρεξηγηση φαντασου τωρα να σε κοιταει καποιος επιμονα και να ειναι φιλος σου μπορει να γινει παρεξηγηση σωστα κανει το παλλικαρι δεν εχει κατι μαζι σου απλα καταλαβενει δεν ειναι σωστο να κοιτας μες στα ματια την κοπελα του φιλου σου συνεχεια για αυτο σπαει την ματια του.

Xenia_Z

# 14 στις 15/5/2022
author
Γυναίκα / 75 / Ελεύθερη
Ιαπωνία
Joanna43 δεν υπάρχει κάτι ανησυχητικό σε όλο αυτό που περιέγραψες. Απλά φαίνεται ότι δεν κολλάτε σαν άνθρωποι/ του είσαι αδιάφορη. Δεν είναι υποχρεωτικό να ταιριάζουν όλοι με όλους σε μια παρέα. Αν μου συνέβαινε απλά δε θ' ασχολιόμουν και θα μίλαγε ο καθένας μας στην παρέα οπότε ήθελε με όποιον ήθελε και μόνο αν ήθελε.
Αρέσει στα μέλη vanarabit, alisida

Heptamer

# 15 στις 15/5/2022
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.036

Κατ αρχήν:

ο φίλος του αγοριου σου δεν είναι / γίνεται και κατά ανάγκη και δικός σου φίλος. 

Κακώς εμπλέκεις το αγόρι σου σε όλο αυτο. Δημιουργείς αμηχανία και τριβές στη φιλία τους, επειδή αδυνατείς να ερμηνευσεις μια συμπεριφορά. 

Δεν έχεις να ξεκαθαρίσεις κάτι μαζί του. Εφόσον (δείχνει / προσπαθει να) σέβεται πως είσαι κοπέλα φίλου, και δεν είναι αγενής μαζί σου, δεν υπάρχει κάτι που θα πρεπει να σε ενοχλεί. 

Αν τον ενοχλεί κάτι πανω σου ή ζοριζεται να σε ανεχτεί, , δε θα έκανε παρεα μαζί σας και με μια δικαιολογία θα απείχε. 

Μας κοιτουν όπως τους και όχι όπως μας αρέσει. 
Αρέσει στα μέλη Uhtred323, Persefoni__ και σε ακόμα 1 μέλος.

alexandriani1

# 16 στις 15/5/2022
author
Γυναίκα / 59 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 1.087

Εγώ πάλι

φοβάμαι μήπως ο τύπος γουστάρει τον φίλο σου και σε βλέπει αναγωνιστικά, οπότε του τη σπας όσο νάναι

Αρέσει στα μέλη Dimitriosssss, Kristina_ και σε ακόμα 2 μέλη.

Enikos

# 17 στις 15/5/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.770

Ακου τωρα...να βγαινεις με την παρεα και να σκαλωνεις στο ποιος σε κοιταζει, δεν σε κοιταζει και ποσο σε κοιταζει η δεν σε κοιταζει...και να το συζητας κιολας μαζι του, για να καταλαβεις τι γινεται εις αμφοτερας τας περιπτωσεις...

Στην παρεα μας, οταν σκασει κανα τετοιο περιστατικο, του μιλαμε μονιμως για την καταστροφη του οζοντος...

Αρέσει στο μέλος vanarabit

apolitiii

# 18 στις 15/5/2022
author
Γυναίκα / 76 / Σε σχέση
Ηνωμένο Βασίλειο UK
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 855

Βρε μην ασχολεισαι με τους φίλους του αγοριου σου, να νοιάζεσαι μόνο για την δική του συμπεριφορά, το αν 

σε κοιταζει ο φίλος του ή όχι δεν θα έπρεπε να σ' ενδιαφέρει καθόλου, ούτε καν να το κάνεις θέμα...
Και γιατί περικαλω πρέπει να σε κοιταζουν όλοι εσενα??? Είσαι τόσο αξιοθεατο???
Μ' αρέσει που εκανες παράπονα και στον φίλο σου και δεν σε σουταρε... τόσο λαλακας είναι???
Ρωτας τι θα καναμε εμεις... απλά δεν παρατηρώ/ασχολούμαι με τέτοιες σαχλαμαρες...

Αρέσει στα μέλη vanarabit, Enikos και σε ακόμα 1 μέλος.

alisida

# 19 στις 15/5/2022
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.477

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από alexandriani1

Εγώ πάλι

φοβάμαι μήπως ο τύπος γουστάρει τον φίλο σου και σε βλέπει αναγωνιστικά, οπότε του τη σπας όσο νάναι

Αρέσει στο μέλος Persefoni__

sissy108

# 20 στις 15/5/2022
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Απαντήσεις: 546
Αφού δεν είναι δικός σου φίλος και κάνετε παρέα μόνο μέσω του αγοριού σου... τι σε νοιάζει αν σε συμπαθει η πόσο δεν σε συμπαθει ...πόσο σου μιλαει...η αν σου μιλάει λίγο η πολύ κλπ...βασικά αυτό είναι το περίεργο ..βασικά πες μας αυτό αν μπορείς ..γιατί σε νοιάζει..αλλα όχι δικαιολογίες ότι κάνουμε όλοι παρέα με τον φίλο μου κλπ...πραγματικά πρώτη φορά το ακούω...οι περισσότερες κοπέλες δεν ασχολούνται καν..εκτός αν τις προσβάλλει κάποιος φιλος κλπ...μα τωρα σοβαρά είναι θέμα αυτό τώρα...??
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε