Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Περιεργη σχεση

Επιλέξτε σελίδα: (1-9)
Σελίδες 123456789

Xenia_Z

# 61 στις 16/5/2022
author
Γυναίκα / 75 / Ελεύθερη
Ιαπωνία
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 284
'Aρεσαν+: 0%
Δεδομένου ότι κατά πάσα πιθανότητα το θέμα το έγραψε κάποιος και όχι κάποια (τα περισσότερα τρολ συνήθως είναι γένους αρσενικού) οι απαντήσεις μερικών έχουν τρελό γέλιο
Αρέσει στα μέλη alexandriani1, MiltosRNLI1930 και σε ακόμα 1 μέλος.

spacetube

# 62 στις 16/5/2022
author
Ανδρας / 57 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Πεντέλη
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 719

Καλημερα κ καλη εβδομαδα σε ολο το ψυχολογικο team υποστηριξης.

Με αφορμη την παραπανω virtual περιγραφη θυμηθηκα μια πολυ ομορφη ερωτικη ταινια οπου ειχε ως "θεμα" κατι παρεμφερες με το παραπανω story. H εξελιξη ομως του σεναριου συμπεριελαμβανε εκτος απο την ερωτικη περιπτυξη του καθηγητη με την σπουδαστρια σταδιακα και την συμμετοχη ολης της ταξης κατι που μας δειχνη και την υψηλη ποιοτητα παιδειας εις τα γερμανικα πανεπιστημια.
Αρέσει στα μέλη Uhtred323, vanarabit

Heptamer

# 63 στις 16/5/2022
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.071

Τα σημερινα κοριτσοπουλα απεχουν πόρρω απο τα παλια. Αντιμετωπιζουν διαφορετικα τετοιου ειδους θεματα.  Παρατηρηση (ειδησεων και οχι μονο) αρκει. Πάντως, σιγουρα δεν ειναι απο ζάχαρη.

Αντιδεοντολογικες & Co συμπεριφορες απο θεση ισχυος παντα υπηρχαν και εσαεί θα υπαρχουν - η στιγματιση τους είναι ως εκ τουτου, ανευ σημασιας. Ειναι δομικό θεμα της ιεραρχικης μας πραγματικοτητας : αν η (όποια)  εξουσια δεν ασκειται (κυριως ή ιδίως για τα εγωιστικα μας ενστικτα), δεν  εχει και λογο υπαρξης / κατοχής. 

Επομενως, ειμαστε παντα σε ενα γαϊτανακι δράσης - αντι-δρασης ενάντια σε αυθαιρεσίες -  κοινως: σε δουλειά να / θα βρισκόμαστε.

Οι κοινωνιες εχουν κόστη...

Τρολ-ξετρόλ...αναδεικνύονται υπαρκτές πληγωτικές πτυχες της κοινωνιας μας - και οσο αυτες εξακολουθουν (εστω και τύποις) να μας προβληματιζουν, υπάρχει και ελπιδα (καταδικασμένη να πεθανει - οχι απαραιτητα τελευταια)

Παράθεση:
Σχόλιο # 57 από Xenia_Z
@ #47: Δεδομένου ότι δεν έχεις υπάρξει ποτέ "σημερινό κοριτσόπουλο" ούτε γνωρίζεις όλα τα σημερινά κοριτσόπουλα εκεί έξω Heptamer, βρίσκω τις δηλώσεις σου γι' αυτά πολύ απόλυτες. Αλλά και έτσι να είναι, δε δικαιολογείται η αντιδεοντολογική συμπεριφορά ανθρώπων σε θέση ισχύος. Όσο για τη θεματοθέτρια, φυσικά και δεν υπάρχουν ενδείξεις για το οτιδήποτε αφού πρόκειται για τρολ

Η επιλογή που κάνει ο καθένας για τον εαυτό του, συμπίπτει απολύτως με το πεπρωμένο του

spacetube

# 64 στις 16/5/2022
author
Ανδρας / 57 / Ελεύθερος

12 χρονια διαφορας ειναι μια χαρα,οταν εσυ θα εισαι 72 η συζυγος θα ειναι γιαγια σου..εκει μηδενιζεις κοντερ και κτυπας 45αρα εχωντας παραλληλα και οικιακη βοηθο!!!  

Παράθεση:
Σχόλιο # 54 από Uhtred323

μια στιγμη ελενα δηλαδη εχεις προβλημα με την διαφορα ηλικιας σωστα ? δηλαδη εγω που ειμαι 37 και ψαχνο κατι σοβαρο και οχι  να περναω την ωρα μου αυριο μεθαυριο αν γνωριζα μια κοπελα 25  χρονων και ειμασταν μαζι και ολα πηγαιναν καλα και καλα εννοω τα βρισκαμε σε ολα και καναμε και παιδια αυτο θα ηταν κατακριτεο ?δηλαδη πρεπει οντος και καλα να βρω κοπελα πανο απο τα 30 

Αρέσει στο μέλος Uhtred323

Megalodondas

# 65 στις 16/5/2022
author
Ανδρας / 50 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.052

Υπάρχει εν μέρει μια απελευθέρωση και στα κορίτσια η οποία υπήρχε και παλιά.. 

Τα περισσότερα μιμούνται ελευθεριαζουσες συμπεριφορές όμως και εν προκειμένω να αρέσουν κάνουν και ότι μετά μετανοιωνουν κάποιες φορές 

Οι άνθρωποι ίδιοι είναι και υπάρχουν και τα κορίτσια πού φοβούνται (και καλά κάνουν εν προκειμένω), τα κορίτσια τα ντροπαλά και τα ευαίσθητα, όμως θα πρέπει να επιλέγουν και τους κατάλληλους γι αυτές ρόλους να υποδύονται.

Πρότυπα, ελπίδα όπως λες για κάποιο μέλλον, όραμα ευζωίας.. 

Αλλιώς πάτο στα καθημερινά, με είπε, σε είπα και με χώρισε..! 

Παράθεση:
Σχόλιο # 63 από Heptamer

Τα σημερινα κοριτσοπουλα απεχουν πόρρω απο τα παλια. Αντιμετωπιζουν διαφορετικα τετοιου ειδους θεματα.  Παρατηρηση (ειδησεων και οχι μονο) αρκει. Πάντως, σιγουρα δεν ειναι απο ζάχαρη.

Αντιδεοντολογικες & Co συμπεριφορες απο θεση ισχυος παντα υπηρχαν και εσαεί θα υπαρχουν - η στιγματιση τους είναι ως εκ τουτου, ανευ σημασιας. Ειναι δομικό θεμα της ιεραρχικης μας πραγματικοτητας : αν η (όποια)  εξουσια δεν ασκειται (κυριως ή ιδίως για τα εγωιστικα μας ενστικτα), δεν  εχει και λογο υπαρξης / κατοχής. 

Επομενως, ειμαστε παντα σε ενα γαϊτανακι δράσης - αντι-δρασης ενάντια σε αυθαιρεσίες -  κοινως: σε δουλειά να / θα βρισκόμαστε.

Οι κοινωνιες εχουν κόστη...

Τρολ-ξετρόλ...αναδεικνύονται υπαρκτές πληγωτικές πτυχες της κοινωνιας μας - και οσο αυτες εξακολουθουν (εστω και τύποις) να μας προβληματιζουν, υπάρχει και ελπιδα (καταδικασμένη να πεθανει - οχι απαραιτητα τελευταια)

Αρέσει στο μέλος girl_aloud

Enikos

# 66 στις 16/5/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 28.864

Ποιο ειναι εκεινο το μεχανημα που γραδαρει τα τρολ και τα πιο πολλα τα βρηκε σερνικα?...

Να παρωμε και εμεις κανα δυο, να μας μετρανε πιεσεις, θερμοκρασιες και...το φυλο των...τρολ...για να ειμαστε ενημεροι...στατιστικως!...

Κανουνε πολλα λεφτα?...Εχει βγαλει η Toshiba?...

Ειπαμε...να πουμε τον πονο μας...μην το ...ξεχειλωσωμε με τα φεμινιστικα...

Ε?...

(Αφου καλα σας παμε...με ολα τα παρελκομενα σας και τους...νταλκαδες σας...)...

Αρέσει στα μέλη MiltosRNLI1930, spacetube και σε ακόμα 1 μέλος.

Xenia_Z

# 67 στις 16/5/2022
author
Γυναίκα / 75 / Ελεύθερη
Ιαπωνία
@ #66: Έχουν γίνει ερευνητικές μελέτες για το προφίλ και τα χαρακτηριστικά των ατόμων που επιδίδονται στο συγκεκριμένο σπορ. Αν θες ψαξ' το.
Αρέσει στα μέλη alexandriani1, MiltosRNLI1930

Xenia_Z

# 68 στις 16/5/2022
author
Γυναίκα / 75 / Ελεύθερη
Ιαπωνία
@ #63: Διαφωνώ με τη θεώρηση σου Heptamer. Θεωρώ ότι αν υιοθετούσαν όλοι αυτή την (ηττοπαθή και οπισθοδρομική κατά τη γνώμη μου) στάση οι ανθρώπινες κοινωνίες θα γίνονταν τρισχειρότερες ούτε θα είχαν συμβεί οι όποιες κατακτήσεις ανθρωπίνων δικαιωμάτων στις "Δυτικές" κοινωνίες. Πιστεύω ότι αν δεν στιγματίζονταν οι αντιδεοντολογικες συμπεριφορές θα επεκτείνονταν ακόμα περισσότερο οπότε απορώ με τη συλλογική σου ότι ο στιγματισμός τους είναι άνευ σημασίας.
Αρέσει στα μέλη agnwstos_Xi, vanarabit και σε ακόμα 4 μέλη.

MiltosRNLI1930

# 69 στις 16/5/2022
author
Ανδρας / 61 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.430

Σε ενα διαλειμμα στο προαυλιο ,πες του Θελω κουλουρι .

Παράθεση:
Σχόλιο # 44 από Marakizgi
Και φυσικα κυριε Q. του την πεφτω και αν ειναι δυνατόν δεν ειμαι θυμα σεξουαλικης κακοποιησης δηλαδη καπου ωπα με αυτα π γραφετε μερικες.επισης ορεξη ειχα να σας τρολαρω 21 ειμαι οχι 10? Ωραια εσεις που λετε προχωρα πως να προχωρήσω δηλαδη..κολλαω να του το πω ξεκαθαρα αν και αυτος μ εχει δωσει το κινητο του αλλα αποκλειεται να στειλω μηνυμα.Τι να κανω να περιμενω να μ το πει ξεκαθαρα;

Αρέσει στα μέλη Kristina_, Enikos

MiltosRNLI1930

# 70 στις 16/5/2022
author

Μα εδω Μανταμ στο φοβερο Φορουμ οι ολιγοι που απεμειναν και συμβουλες δινουμε αλλα και την πλακα μας κανουμε Γι αυτο διαχωριζουμε τη σχεση μας με τους Μενω ειμει κατοικος και διαμενω του αλλου τμηματος !

Παράθεση:
Σχόλιο # 61 από Xenia_Z
Δεδομένου ότι κατά πάσα πιθανότητα το θέμα το έγραψε κάποιος και όχι κάποια (τα περισσότερα τρολ συνήθως είναι γένους αρσενικού) οι απαντήσεις μερικών έχουν τρελό γέλιο

Αρέσει στα μέλη Xenia_Z, alisida και σε ακόμα 2 μέλη.

Marakizgi

# 71 στις 16/5/2022
author
Γυναίκα / 25 / Σε σχέση
Ν. Αργολίδας / Σκοτεινή
Απαντήσεις: 5
Αρχικα 1ον δν σπουδαζω ιεκ κομμωτικης αλλα φιλολογια 2ον ο καθηγητής δεν με εξεταζει για να παιξει καποιο ρολο στν βαθμολογια μου αρα ολα αυτα που λετε ακυραΤου αρεσω προφανως (αν θελει να κανει κατι μαζι μου δν το ξερω!!) Απ ότι καταλαβαινω κ γω περιμενει αυτος απο εμενα οπως αλλωστε ολοι οι αντρες σημερα ? και γω το μονο που κανω ειναι να τ παιζω αδιάφορη αλλα δν θέλω και να ρεζιλευτω πως να το κάνουμε. Στο κατω κατω ας έβρισκε μια δικαιολογια για να βρεθουμε οι 2 μας.(κυκλοφορώ ελάχιστα μονη χωρις καποια εστω κοπελα να είναι διπλα μου στην σχολη,συνηθως κυκλοφορώ με τν παρεα μου περιπου 5 ατομων)3ον αφήστε αυτα τα κοριτσοπουλα και μ***ςΕχω βγει και αλλες φορες με μεγαλυτερο ατομο γυρω στα 35 και πιστεψτε με δν πληγώθηκαΓιατι ακριβώς δεν εχω απαιτήσεις ουτε γάμους ουτε καν σχεση.Απλα μου αρεσει ο καθηγητης μου!!εχω ορεξη για καβλαντα και κατι παραπανω αλλα μεχρι εκεί οποτε πως να τον προσεγγίσω ;;;

Kristina_

# 72 στις 16/5/2022
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.559

Μα βρε παραλι,,,αφουυυ,,,μετα ο καθηγητας θα χασει την οποια αιγλη του 

(Με βαλατε και μενα στο τριπακι να απαντησω στο τρολ γμτ)

Παράθεση:
Σχόλιο # 48 από Paralia48

ώπα! Αυτά δεν μας τά πες! Δηλαδή μάλλον αυτός θα είναι το θύμα!

Μάλλον ο Χεπτ στο #47 έχει δίκιο. Να σε προσέχει ο καθηγητάκος, μη βρεθεί σε ΕΔΕ. Αλλοίμονό του! Τρίζει η πρυτανεία!

Επιμένω, περίμενε το πτυχίο! Για μια σχέση, θα είναι καλύτερο να μην υπάρχει καμιά εξάρτηση μεταξύ σας. Να γίνετε σύντροφοι, αν τελικά ταιριάσετε...

Αρέσει στα μέλη Helenaki4, Xenia_Z

spacetube

# 73 στις 16/5/2022
author
Ανδρας / 57 / Ελεύθερος

Εννοεις οτι εχει γινει ερευνα εδω βασιζομενη στα προφιλ οπου ο καθε ενας-μια ανωνυμα και αξοδευτα μπορει να δηλωσει οτι ειναι ανδρας,γυναικα η κατι και απο τα δυο χωρις αυτο να αποδυκνειεται, αλλα παρολα αυτα η μελετη πανω σε ενα "προφιλ" οπου εικαζουμε [?] το φυλλο υποστηριζεις οτι ειναι αξιοπιστη και αρα μπορουμε να εξαγουμε συμπερασματα? Θυμιζει λιγο ερευνα προθεσης ψηφου απο ιδιωτικη εταιρεια...

Παράθεση:
Σχόλιο # 67 από Xenia_Z
@ #66: Έχουν γίνει ερευνητικές μελέτες για το προφίλ και τα χαρακτηριστικά των ατόμων που επιδίδονται στο συγκεκριμένο σπορ. Αν θες ψαξ' το.

Αρέσει στο μέλος vanarabit

konstandinos73

# 74 στις 16/5/2022
author
Ανδρας / 49 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 351
Να πω και εγω την ταπεινη μου αποψη...Ας ξεκαθαρισουμε το εξης: Το περιγραφομενο περιστατικο σιγουρα δεν ειναι ποινικα κολασιμο. Ηθικο, ομως, ειναι? Εδω εχουμε αλλη μια χαρακτηριστικη περίπτωση της αεναης παλης μεταξυ του ηθικου και του νομιμου. Σεβομαι ολες τις αποψεις, δεν τις αποδέχομαι ομως ολες.
Αρέσει στα μέλη hns1602, vanarabit και σε ακόμα 2 μέλη.

Kristina_

# 75 στις 16/5/2022
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.559

Καλε επτ, τι σοι επιχειρημα ειναι παλι τουτο??? Μπορεις να μου το εξηγησεις λιγακι πλιιιζ ???

Αφουυυ ,,,ποιος και γιατι και πως θα εμπαινε στον κοπο να στιγματισει κατι αν δεν υπηρχε??? Τι δεν καταλαβαινω,,,παλι???  Μηπως εννοεις γενικα να μην στιγματιζουμε???

Παράθεση:
Σχόλιο # 63 από Heptamer

Αρέσει στα μέλη agnwstos_Xi, Helenaki4

MiltosRNLI1930

# 76 στις 16/5/2022
author

Τελικα ( σχολιο 61 )

Η Xenia Z επεσε διανα .Το τρολ ειναι γενους αρσενικου , ανεργος ξαπλατουμπας στον καναπε με τα ξεφτια και τα χαλασμενα ελατηρια και ετσι περναει την ωρα του .

Πολυ χαιρομαι που υπαρχουν στο Φορουμ εξυπνες γυναικες !
Αρέσει στα μέλη alexandriani1, apolitiii και σε ακόμα 1 μέλος.

Helenaki4

# 77 στις 16/5/2022
author
Γυναίκα / 45 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 2.052

Μη βιάζεσαι βρε γλυκεια μου , 1η Ιουνίου πέφτουν οι μάσκες .

Μπα πανάθεμά σε και τσάμπα τον έπαθα τον ντουβρουτζα

Παράθεση:
Σχόλιο # 71 από Marakizgi

Εχω βγει και αλλες φορες με μεγαλυτερο ατομο γυρω στα 35 και πιστεψτε με δν πληγώθηκαΓιατι ακριβώς δεν εχω απαιτήσεις ουτε γάμους ουτε καν σχεση.

Απλα μου αρεσει ο καθηγητης μου!!εχω ορεξη για καβλαντα και κατι παραπανω αλλα μεχρι εκεί οποτε πως να τον προσεγγίσω ;;;

Αρέσει στα μέλη apolitiii, Enikos

Paralia48

# 78 στις 16/5/2022
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 30
Απαντήσεις: 9.777

Παράθεση:
Σχόλιο # 49 από Qwerty___5

...για εκείνον  θα εισαι , ενα ακομα θηλυκό , στην ατζέντα , των ερωτικων του κατακτήσεων και συλλογών του ...ενω απο την αλλη , εσυ θα το απολαύσεις μεν ...αλλα μετα απο τις οποίες απολαύσεις ... , η , θα περιγράφεις  , στους συμφοιτητές σου , για τις όμορφες στιγμές  που πέρασες μαζι του ... ,  η , ,θα του ζητάς γαμο ... , η ,  θα ψάχνεις  για ψυχολόγο ..!!!

Πώς τα σκέφτεστε ορισμένοι ώρες ώρες!

(τι θα πει καβλάντα

Αρέσει στα μέλη vanarabit, MiltosRNLI1930

Helenaki4

# 79 στις 16/5/2022
author
Γυναίκα / 45 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 2.052

Η ερωτική επαφή με άτομο του οποίου η ηλικία τελειώνει σε -άντα

Πχ τριάντα , σαράντα 

Στην επόμενη δεκαετία συνήθως λέγεται καβλήντα 

Τριάντα χρόνια μετά θα τη συναντήσεις είτε σαν καβλόντα , είτε (λόγω της υπερδιέγερσης του καρδιακού) ΕΚΑΒλάντα.

Παράθεση:
Σχόλιο # 78 από Paralia48

(τι θα πει καβλάντα

Αρέσει στα μέλη hns1602, dimitrisx66 και σε ακόμα 10 μέλη.

MiltosRNLI1930

# 80 στις 16/5/2022
author

Xαιρομαι που ακομα εισαι αγνη 

Παράθεση:
Σχόλιο # 78 από Paralia48

Πώς τα σκέφτεστε ορισμένοι ώρες ώρες!