Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Περιεργη σχεση

Επιλέξτε σελίδα: (1-9)
Σελίδες 123456789

Uhtred323

# 101 στις 17/5/2022
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Δυτική) / Ελευσίνα
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 839
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 78 από Paralia48

Πώς τα σκέφτεστε ορισμένοι ώρες ώρες!

(τι θα πει καβλάντα

αστο δεν θες να σου εξηγησω ακριβως τι σημενει 

Uhtred323

# 102 στις 17/5/2022
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 79 από Helenaki4

Η ερωτική επαφή με άτομο του οποίου η ηλικία τελειώνει σε -άντα

Πχ τριάντα , σαράντα 

Στην επόμενη δεκαετία συνήθως λέγεται καβλήντα 

Τριάντα χρόνια μετά θα τη συναντήσεις είτε σαν καβλόντα , είτε (λόγω της υπερδιέγερσης του καρδιακού) ΕΚΑΒλάντα.

οχι δεν το νομιζω εδο ξερω ατομα που ειναι 30 χρονων και τα εχουν με γυναικες που ειναι 55 χρονων 

vidar70

# 103 στις 17/5/2022
author
Ανδρας / 76 / Ελεύθερος
Αργεντινή
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 535

"αρεσω προφανως (αν θελει να κανει κατι μαζι μου δν το ξερω!!) Απ ότι καταλαβαινω κ γω περιμενει αυτος απο εμενα οπως αλλωστε ολοι οι αντρες σημερα ?"  Δεσποινις μην ευτελιζετε την λεξη ανδρας διοτι οχι και ανδρες τα 25αχρονα και τα 30χρονα!! Να τα λες αγορια, αυτο μαλιστα

Παράθεση:
Σχόλιο # 71 από Marakizgi
Αρχικα 1ον δν σπουδαζω ιεκ κομμωτικης αλλα φιλολογια 2ον ο καθηγητής δεν με εξεταζει για να παιξει καποιο ρολο στν βαθμολογια μου αρα ολα αυτα που λετε ακυραΤου αρεσω προφανως (αν θελει να κανει κατι μαζι μου δν το ξερω!!) Απ ότι καταλαβαινω κ γω περιμενει αυτος απο εμενα οπως αλλωστε ολοι οι αντρες σημερα ? και γω το μονο που κανω ειναι να τ παιζω αδιάφορη αλλα δν θέλω και να ρεζιλευτω πως να το κάνουμε. Στο κατω κατω ας έβρισκε μια δικαιολογια για να βρεθουμε οι 2 μας.(κυκλοφορώ ελάχιστα μονη χωρις καποια εστω κοπελα να είναι διπλα μου στην σχολη,συνηθως κυκλοφορώ με τν παρεα μου περιπου 5 ατομων)3ον αφήστε αυτα τα κοριτσοπουλα και μ***ςΕχω βγει και αλλες φορες με μεγαλυτερο ατομο γυρω στα 35 και πιστεψτε με δν πληγώθηκαΓιατι ακριβώς δεν εχω απαιτήσεις ουτε γάμους ουτε καν σχεση.Απλα μου αρεσει ο καθηγητης μου!!εχω ορεξη για καβλαντα και κατι παραπανω αλλα μεχρι εκεί οποτε πως να τον προσεγγίσω ;;;

Αρέσει στα μέλη Uhtred323, girl_aloud

vidar70

# 104 στις 17/5/2022
author
Ανδρας / 76 / Ελεύθερος
Αργεντινή

Ειδες τι κανουν, σαν δε ντρεπονται!!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 72 από Kristina_

Μα βρε παραλι,,,αφουυυ,,,μετα ο καθηγητας θα χασει την οποια αιγλη του 

(Με βαλατε και μενα στο τριπακι να απαντησω στο τρολ γμτ)

Αρέσει στο μέλος vanarabit

vidar70

# 105 στις 17/5/2022
author
Ανδρας / 76 / Ελεύθερος
Αργεντινή

Παράθεση:
Σχόλιο # 69 από MiltosRNLI1930

Σε ενα διαλειμμα στο προαυλιο ,πες του Θελω κουλουρι .

Uhtred323

# 106 στις 17/5/2022
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 84 από Enikos

Ο σωμιες ειναι αφτο με τα ελατηρια?...

τι μου θυμισες τωρα 

Αρέσει στο μέλος giorgos170

Uhtred323

# 107 στις 17/5/2022
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος

αλλη μια που θα κανει καβλαντα με τον εναν και τον αλλον και θα ερθει στο μελλον και θα μας λεει γιατι δεν μπορω να βρω κατι σταθερο στην ζωη μου και τοτε θα απαντησουμε εκανες πολλες καβλαντες με καθηγητες συμμαθητες και με διαφορους αλλους 

Αρέσει στο μέλος girl_aloud

Alezandra

# 108 στις 17/5/2022
author
Γυναίκα / 48 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πέραμα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 833

Καλό μου κορίτσι,πως θα ήθελες δηλαδή να σου μιλάει ?ο καθηγητής που δεν κοιτάζει στα μάτια τον μαθητή του όταν του μιλάει και που δεν προσπαθεί να καταλάβει τι έχει  κατανοήσει και τι έχει στο μυαλό του, είναι ένας αποτυχημένος καθηγητής.

Καταλαβες ? 

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Marakizgi

Περιεργη σχεση

Καλησπέρα 

Είμαι 21 ετων και φοιτητρια.Τελευταια εχω παρατηρήσει καποιες περιεργες κινησεις απο τον καθηγητη μου.Ολη την ώρα μου πιανει με καθε ευκαιρία την συζήτηση , ρωτάει στο μαθημα αποκλειστικά και μονο με μενα και εννοείται με το μικρο μου αλλά και ως μαρακι.Επισης με κοιτα πολυ έντονα με πλησιαζει και με κοιταει ακριβώς πανω απο τ εδρανο μεσα στα ματια και μ χαμογελαει.Τελευταια εκεί που συζητουσαμε μεσα στο μάθημα πέταξε οτι δεν μπορει να  καταλαβει τι σκέφτομαι και οτι το βλέμμα μου ειναι μυστήριο .Να πω πως ο καθηγητης  μου ειναι 38 , δεν ειναι παντρεμενος και μου αρεσει και μενα πολυ απλα προσπαθω να μην το δειχνω.Το μονο που κανω είναι να ανταποδιδω και γω βλεμματα . Απλα δεν ξέρω και δν μπορω να καταλάβω τις προθέσεις του.αν δηλαδη με θελει η απλα το  χει ψιλιαστει και παιζει μαζι μου.Συμφοιτητες μου επισης μου εχουν αναφερει τι τρεχει με τον καθηγητή και οτι μου την πεφτει ξεκαθαρα κιολας..Πειτε μου την  γνωμη σας.Τον θελω και γω αλλα δν ξερω τι να  κανω τον σκεφτομαι πολύ. Να κάνω παραπάνω κίνηση ή να το αφησω;

Αρέσει στο μέλος girl_aloud

agnwstos_Xi

# 109 στις 17/5/2022
author
Ανδρας / 77 / Ελεύθερος
Χονγκ Κογκ
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 731

Παράθεση:

Σχόλιο # 63 από Heptamer

Αντιδεοντολογικες & Co συμπεριφορες απο θεση ισχυος παντα υπηρχαν και εσαεί θα υπαρχουν - η στιγματιση τους είναι ως εκ τουτου, ανευ σημασιας

Παράθεση:

Σχόλιο # 94 από Heptamer

Εννοώ πως ο στιγματισμός είναι ανώφελος, έως αχρηστος αφου τα φαινόμενα αυτά ποτε δε θα εκλειψουν - και στην ουσία δε σκαμπαζουν από στιγματισμους.

Παράθεση:
Σχόλιο # 94 από Heptamer

Ο στιγματισμός δεν αποτρέπει επαναλήψεις...

Άνευ σημασίας ο στιγματισμός του γυναικολόγου-Καθηγητή Μαιευτικής στη Θεσσαλονίκη που παρενοχλούσε σεξουαλικά φοιτήτριες κατά τη διάρκεια της εξέτασης στο ιατρείο του και τις απειλούσε ότι δε θα δουν πτυχίο αν ανοίξουν το στόμα τους και μιλήσουν...

Μήπως να εξηγήσεις τα  "άνευ σημασίας" και "ο στιγματισμός δεν αποτρέπει επαναλήψεις" στις κοπέλες που βρήκαν το κουράγιο να βγουν μπροστά,να καταθέσουν στο δικαστήριο ενώπιον συγγενών και φίλων ό,τι έζησαν και να πετύχουν την αποπομπή του υπανθρώπου από τη σχολή,διαφυλάσσοντας (μεταξύ άλλων) τη σωματική και ψυχική υγεία επόμενων φοιτητριών-θυμάτων του ;

Αν γράψω ότι πέφτω απ' τα σύννεφα με τη συλλογιστική σου,θα είμαι ψεύτης...

Αρέσει στα μέλη hns1602, Serceg και σε ακόμα 4 μέλη.

la-mer

# 110 στις 17/5/2022
author
Ανδρας / 18 / Παντρεμένος
Βραζιλία
Απαντήσεις: 1.576

message in a recycling bin 

Παράθεση:
Σχόλιο # 97 από spacetube
Καντε ερωτα,αγαπησε για να αγαπηθεις,δωστε τον εαυτο σας στον αλλον χωρις ανταλλαγματα, η καθε ημερα που περνα μας κανει φτωχοτερους,το κοντερ αφαιρει με ακριβεια και τιποτα δεν ξαναγυριζει,ας χαρουμε το μεγαλο δωρο της ζωης. Αυτα ειπε ενα μπουκαλι λευκο σαββατιανο πριν ριχτει στο καδο της ανακυκλωσης..

Αρέσει στα μέλη dimitrisx66, alexandriani1

Heptamer

# 111 στις 17/5/2022
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.071

Θυμιζω πως μιλάμε για κατάχρηση εξουσίας  και όχι για εγκληματα. Καμμια συγκριση. 

Το πρωτο είναι διαρκές "προνομιο" εν αναμονή άσκησης - που  ασκείται αθεατα ή λελογισμενα  ή και φανερά από όσους το διαθέτουν, 

Το δευτερο είναι αμιγης βλαπτικη  πραξη - από αυτους που το επιλέγουν. Και που δεν είναι απαραίτητα φορείς κάποιας εξουσίας,. 

Και τα δυο στιγματιζοντσι. Και τα δυο συνεχίζονται. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 95 από Xenia_Z

@ #94: Διαφωνώ. Με αυτή τη λογική δε θα έπρεπε να μπαίνουν ούτε οι εγκληματίες στη φυλακή αφού συνεχίζουν να γίνονται εγκλήματα. Ο στιγματισμός δεν αποτρέπει επαναλήψεις αλλά πιστεύω ότι χωρίς αυτόν τα πράγματα θα ήταν ακόμα χειρότερα.

Heptamer

# 112 στις 17/5/2022
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.071

Δε δικαιολογώ σαφως τέτοια φαινόμενα. Οι αυθαιρεσίες καθε μορφής με εξοργιζουν. 

Απλα, η  (εκτός ορίων) επικυριαρχία εξουσιαστη επί εξουσιαζοντος, είναι δομικό συστατικο της λειτουργίας των κοινωνιων. Και όπως ολα, λειτουργεί σε συνθήκες ισορροπίας. Άρα, είναι και άνευ σημασίας να του επίτιθεμαι, αφου (όταν λειτουργεί σωστά) ορίζει τις μεταξυ μας σχέσεις. Και κάτω από αυτό το πρισμα το προσεγγιζω. 

Τις εκτροπες απο αυτή την ισορροπια (που αποτελουν τρόπον τινά "αναπόφευκτη αναγκαιότητα") , κανένας στιγματισμός δεν τις εξομαλυνει, αφου ειναι καταδικασμένες να υπάρχουν / επαναλαμβάνονται. 

Είναι τα κόστη λειτουργίας που πληρωνουμε. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 109 από agnwstos_Xi

Άνευ σημασίας ο στιγματισμός του γυναικολόγου-Καθηγητή Μαιευτικής στη Θεσσαλονίκη που παρενοχλούσε σεξουαλικά φοιτήτριες κατά τη διάρκεια της εξέτασης στο ιατρείο του και τις απειλούσε ότι δε θα δουν πτυχίο αν ανοίξουν το στόμα τους και μιλήσουν...

Μήπως να εξηγήσεις τα  "άνευ σημασίας" και "ο στιγματισμός δεν αποτρέπει επαναλήψεις" στις κοπέλες που βρήκαν το κουράγιο να βγουν μπροστά,να καταθέσουν στο δικαστήριο ενώπιον συγγενών και φίλων ό,τι έζησαν και να πετύχουν την αποπομπή του υπανθρώπου από τη σχολή,διαφυλάσσοντας (μεταξύ άλλων) τη σωματική και ψυχική υγεία επόμενων φοιτητριών-θυμάτων του ;

Αν γράψω ότι πέφτω απ' τα σύννεφα με τη συλλογιστική σου,θα είμαι ψεύτης...

agnwstos_Xi

# 113 στις 17/5/2022
author
Ανδρας / 77 / Ελεύθερος
Χονγκ Κογκ
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 731

Παράθεση:
Σχόλιο # 112 από Heptamer

Απλα, η  (εκτός ορίων) επικυριαρχία εξουσιαστη επί εξουσιαζοντος, είναι δομικό συστατικο της λειτουργίας των κοινωνιων. Και όπως ολα, λειτουργεί σε συνθήκες ισορροπίας. Άρα, είναι και άνευ σημασίας να του επίτιθεμαι, αφου (όταν λειτουργεί σωστά) ορίζει τις μεταξυ μας σχέσεις. Και κάτω από αυτό το πρισμα το προσεγγιζω. 

Τις εκτροπες απο αυτή την ισορροπια (που αποτελουν τρόπον τινά "αναπόφευκτη αναγκαιότητα") , κανένας στιγματισμός δεν τις εξομαλυνει, αφου ειναι καταδικασμένες να υπάρχουν / επαναλαμβάνονται. 

https://www.youtube.com/watch?v=AhuewDT_pZs

Αρέσει στα μέλη vanarabit, Xenia_Z και σε ακόμα 2 μέλη.

alexandriani1

# 114 στις 17/5/2022
author
Γυναίκα / 59 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.374

Κε εδο κε εκη κε παραπαιρα κλεγωμαστε κε κλεμε φιλε μ'. Κηριος μ' αφτα που δηαβαζουμε...

Παράθεση:
Σχόλιο # 51 από Uhtred323

δεν θα το συνιστουσα δεν ειναι ολα μια ξεπετα,μετα ερχεστε και κλαιγεστε εδο στο φορουμ ποπο τι επαθα , ωραιες συμβουλες βουρ στο πατσα και μετα θα κλαιγετε

Αρέσει στα μέλη dimitrisx66, Paralia48 και σε ακόμα 4 μέλη.

alexandriani1

# 115 στις 17/5/2022
author
Γυναίκα / 59 / Διαζευγμένη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.374

Παράθεση:
Σχόλιο # 79 από Helenaki4

Η ερωτική επαφή με άτομο του οποίου η ηλικία τελειώνει σε -άντα

Πχ τριάντα , σαράντα 

Στην επόμενη δεκαετία συνήθως λέγεται καβλήντα 

Τριάντα χρόνια μετά θα τη συναντήσεις είτε σαν καβλόντα , είτε (λόγω της υπερδιέγερσης του καρδιακού) ΕΚΑΒλάντα.

Αρέσει στο μέλος Helenaki4

Qwerty____55

# 116 στις 17/5/2022
author
Ανδρας / 61 / Διαζευγμένος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 838

Αγαπητή Alezandra ... Αναρωτιέμαι γιατι θα πρέπει να εστιάζουμε , στον καθηγητή και οχι στην ... φοιτήτρια ...Maraki ...!!!  Η οποία ξέρει τι κανει ...δεν  είναι πρωτάρα ..!!! 

Το ερώτημα που μπαίνει, ειναι , γιατι  ρωτάει να μάθει  απο εμας ???  , αφου οπως δηλωνει , η επιθυμία της ειναι να εχει ερωτική σχέση , με άτομα απο 18 εως 73 ..!!!

Ευχαριστώ .

Με εκτίμηση ...Q...

Παράθεση:
Σχόλιο # 108 από Alezandra

Καλό μου κορίτσι,πως θα ήθελες δηλαδή να σου μιλάει ?ο καθηγητής που δεν κοιτάζει στα μάτια τον μαθητή του όταν του μιλάει και που δεν προσπαθεί να καταλάβει τι έχει  κατανοήσει και τι έχει στο μυαλό του, είναι ένας αποτυχημένος καθηγητής.

Καταλαβες ? 

Αρέσει στο μέλος Nikh1973

Helenaki4

# 117 στις 17/5/2022
author
Γυναίκα / 45 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 2.052

Θα έχετε ακούσει οτι πρόσφατα οδηγήθηκε στη δικαιοσύνη ενας «καλός συνάδελφος» ντράμερ που άπλωνε το βρωμοχερο του στα εσώρουχα κοριτσιών δημοτικού .

Ήταν γνωστό στην «πιάτσα» οτι ειναι σαλιαρης , δε φανταζόταν κανεις όμως τα παραπέρα .

Αν δεν είχε στιγματιστεί δημόσια , αυτή τη στιγμή ακόμα θα συνέχιζε το «έργο» του εις βάρος των παιδιών .

Ο στιγματισμός του ήταν ο μόνος λόγος να παρέμβει εισαγγελέας και να ανακοπεί αυτό το έγκλημα , καθώς και να έρθουν στην επιφάνεια πάμπολλες ακόμα περιπτώσεις παιδιών που έπεσαν θύματά του . Τώρα θα δικαστεί πλέον για το σύνολο των αδικημάτων του .

Παράθεση:
Σχόλιο # 112 από Heptamer

Είναι τα κόστη λειτουργίας που πληρωνουμε. 

Αρέσει στα μέλη agnwstos_Xi, dimitrisx66 και σε ακόμα 5 μέλη.

Enikos

# 118 στις 17/5/2022
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 28.864

Εχω μια δυσκολια με τα Ελληνικος και...

Γραφω στην μητρικη μου διαλεκτο...

Ορα...Μεθοδος καμακιου, του...εβδομηντα εκσι...

Αρέσει στο μέλος vanarabit

apolitiii

# 119 στις 17/5/2022
author
Γυναίκα / 76 / Σε σχέση
Ηνωμένο Βασίλειο UK
Απαντήσεις: 933

Μα γιατί τόσο μπουλιγκ σον ανορθογραφο e-συναδελφο???

Αφήστε να εκφράζετε ο καθένας όπως μπορεί και όπως θέλει... άλλωστε δεν είναι φόρουμ φιλολόγων ούτε 
και απαγορεύεται απο τους κανονισμούς του φορουμ να γράφουν ανορθογραφα...
Στο τέλος κατανταμε γραφικοί...

Αρέσει στα μέλη Qwerty____55, Uhtred323 και σε ακόμα 3 μέλη.

Megalodondas

# 120 στις 17/5/2022
author
Ανδρας / 50 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Απαντήσεις: 1.052

Εννοείται.. 

Το αν πτοείται ο εν λόγο άνθρωπος ή όχι εξαρτάται από την νομοθεσία αφ ενός κι αφετέρου της ίδιας της φύσης μας.. 

Μ αυτή την έννοια, της φύσης δηλαδή και όσο δεν αγγίζουν τα όρια του νόμου οι πράξεις, ο εξουσιαστικος αγώνας είναι επιβεβλημένος και για όλες τις κοινωνίες ως δημιουργία σχέσεων στην αλυσίδα.. 

Άλλο ο νόμος πού αλλάζει κατά καιρούς άλλο η φύση μας πού παραμένει ευτυχώς ακόμα ανθρώπινη με όλα τα μειονεκτηματα μαζί.. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 117 από Helenaki4

Θα έχετε ακούσει οτι πρόσφατα οδηγήθηκε στη δικαιοσύνη ενας «καλός συνάδελφος» ντράμερ που άπλωνε το βρωμοχερο του στα εσώρουχα κοριτσιών δημοτικού .

Ήταν γνωστό στην «πιάτσα» οτι ειναι σαλιαρης , δε φανταζόταν κανεις όμως τα παραπέρα .

Αν δεν είχε στιγματιστεί δημόσια , αυτή τη στιγμή ακόμα θα συνέχιζε το «έργο» του εις βάρος των παιδιών .

Ο στιγματισμός του ήταν ο μόνος λόγος να παρέμβει εισαγγελέας και να ανακοπεί αυτό το έγκλημα , καθώς και να έρθουν στην επιφάνεια πάμπολλες ακόμα περιπτώσεις παιδιών που έπεσαν θύματά του . Τώρα θα δικαστεί πλέον για το σύνολο των αδικημάτων του .

Επιλέξτε σελίδα: (1-9)
Σελίδες 123456789
Δεν μπορείτε να απαντήσετε